Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 13 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

κοριτσια μου, ξερετε αν η orgalutran θελει ψυγειο??? προηγουμενη φορα μου εδωσαν cetrotide και τωρα orgalutran.....ειναι το ιδιο??? εχουν την ιδια δραση-χρηση ???  ειναι καποια καλυτερη????

Αντζυ μου οχι δεν θελει ψυγειο η οργκαλουτραν. 

Δεν γνωριζω αν καποια απο τις δυο ειναι καλυτερη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η jazz είπε:

Ετοιμάζομαι για την τρίτη προσπάθεια τέλος του μήνα , αν όλα είναι καλά

με διεγερση κανονικα η φυσικο κτλ?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η jazz είπε:

Ετοιμάζομαι για την τρίτη προσπάθεια τέλος του μήνα , αν όλα είναι καλά

Ολα να ειναι καλα jazz μου. Με το καλο σου ευχομαι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η jazz είπε:

Διέγερση σε μακρύ πρωτόκολλο

εγω ξεκινησα με αλλον γιατρο κ αλλη μεθοδο.......ξεκινησα απο χθες φεμαρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Αντζυ μου οχι δεν θελει ψυγειο η οργκαλουτραν. 

Δεν γνωριζω αν καποια απο τις δυο ειναι καλυτερη. 

σε ευχαριστω...ξεκινησα κ εγω χθες την προσπαθεια μου.....εσυ εχε υπομονη κ ολα τελεια θα πανε....φιλια κ στους δυο σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

σε ευχαριστω...ξεκινησα κ εγω χθες την προσπαθεια μου.....εσυ εχε υπομονη κ ολα τελεια θα πανε....φιλια κ στους δυο σας

Με το καλο και σε σενα αντζυ! Ευχομαι αυτη η αλλαγη γιατρου και μεθοδου να ειναι η τυχερη σας!!! Καλη επιτυχια! Θα περιμενουμε τα νεα σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η antzy9 είπε:

σε παρομοια χθεσινη περιπτωση προτειναν στη κοπελα υστεροσκοπηση.....την εκανε αν κ εχει ηδη ενα παιδι, και δυο αποβολες, κ της ειπαν οτι το ενδομητριο ειναι ατροφικο....της το ψαλίδισε μου ειπε κ οτι θα αλλαξει τα cyclacur me αλλα φαρμακα ......γιατι κ αυτη ηθελε να βαλει βλαστοκυστη αλλα σε δυο προσπαθειες δεν παχυνε το ενδομητριο.....

Μήπως γνωρίζεις ποια άλλα φάρμακα θα δοκιμάσει ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η antzy9 είπε:

εγω ξεκινησα με αλλον γιατρο κ αλλη μεθοδο.......ξεκινησα απο χθες φεμαρα

Καλή επιτυχία εύχομαι!...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η jazz είπε:

Ετοιμάζομαι για την τρίτη προσπάθεια τέλος του μήνα , αν όλα είναι καλά

Καλή επιτυχία σου ευχομαι κι εσένα!!! Ας είναι η τυχερή σου φορά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, έχω σταματήσει τα αντισυλληπτικά από τη δευτέρα μου είχε πει μέσα σε τρεις μέρες θα έρθει αλλά πάλι δεν τη κόβω.δε ξέρω τι άλλο να κάνω ρε κορίτσια αν μου έχει κοπεί ή περίοδος δεν θα μπορέσω να ξανακανω ούτε εξωσωματική;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Κορίτσια, έχω σταματήσει τα αντισυλληπτικά από τη δευτέρα μου είχε πει μέσα σε τρεις μέρες θα έρθει αλλά πάλι δεν τη κόβω.δε ξέρω τι άλλο να κάνω ρε κορίτσια αν μου έχει κοπεί ή περίοδος δεν θα μπορέσω να ξανακανω ούτε εξωσωματική;

Τι γίνεται ακριβώς κορίτσι μου? Γιατί να μην σου ξανάρθει περίοδος? Είσαι σε προκλιμακτηριο? Τι σου είπαν οι γιατροί?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Τι γίνεται ακριβώς κορίτσι μου? Γιατί να μην σου ξανάρθει περίοδος? Είσαι σε προκλιμακτηριο? Τι σου είπαν οι γιατροί?

Όχι καλέ 30 είμαι,εχω πάθει κάποια διαταραχή μετά την εμβρυομεταφορά κ δεν μου είχε έρθει περίοδος κ από τότε ειχα διάφορα καφέ οπότε να ναι κ περίοδο μια φορά είδα στις 40 μέρες αλλά χωρίς ροή,τωρα μου είχε δώσει αντισυλληπτικά στη μέση του κύκλου κ περιμένω περίοδο για να συνεχίσω.κ με εψει αφήσει κ με μία υποψία υδροσαλπιγγας κ μου είχε βρει κ λεπτό το ενδομητριο,ολα αυτά ξαφνικά μετα την εξωσωματικη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Κορίτσια, έχω σταματήσει τα αντισυλληπτικά από τη δευτέρα μου είχε πει μέσα σε τρεις μέρες θα έρθει αλλά πάλι δεν τη κόβω.δε ξέρω τι άλλο να κάνω ρε κορίτσια αν μου έχει κοπεί ή περίοδος δεν θα μπορέσω να ξανακανω ούτε εξωσωματική;

Καλημέρα bloublou. Κάνε λίγο υπομονή, ίσως πάρει λίγο παραπάνω από 3 μέρες. Όπως και να χει αν αγχωνεσαι, θα καθυστερεί παραπάνω και λόγω άγχους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Όχι καλέ 30 είμαι,εχω πάθει κάποια διαταραχή μετά την εμβρυομεταφορά κ δεν μου είχε έρθει περίοδος κ από τότε ειχα διάφορα καφέ οπότε να ναι κ περίοδο μια φορά είδα στις 40 μέρες αλλά χωρίς ροή,τωρα μου είχε δώσει αντισυλληπτικά στη μέση του κύκλου κ περιμένω περίοδο για να συνεχίσω.κ με εψει αφήσει κ με μία υποψία υδροσαλπιγγας κ μου είχε βρει κ λεπτό το ενδομητριο,ολα αυτά ξαφνικά μετα την εξωσωματικη.

Μήπως υπάρχει κάποια κύστη και σου κάνει την διαταραχή? Έχεις πολυκυστικες ωοθηκες? Το θυμάμαι για την πιθανότητα υδροσαλπιγγας.. Το ενδομητριο είναι λεπτό επειδή δεν έχεις περίοδο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Καλημέρα bloublou. Κάνε λίγο υπομονή, ίσως πάρει λίγο παραπάνω από 3 μέρες. Όπως και να χει αν αγχωνεσαι, θα καθυστερεί παραπάνω και λόγω άγχους.

Εμμανουηλ μου μόνο υπομονή κάνω τίποτα άλλο κ ημουνα χαλαρή όλες τις μέρες γιατί πίστευα ότι θα ρυθμιστεί κ ημουνα αισιόδοξη,οπως κ να χει θα πάρω τη γιατρό το απόγευμα να δούμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Μήπως υπάρχει κάποια κύστη και σου κάνει την διαταραχή? Έχεις πολυκυστικες ωοθηκες? Το θυμάμαι για την πιθανότητα υδροσαλπιγγας.. Το ενδομητριο είναι λεπτό επειδή δεν έχεις περίοδο?

Είχα μία κύστη κ γι αυτό μου έδωσε κ τα αντισυλληπτικά,τι να σου πω κι εγώ όπου πάω κάθε φορά μου λένε κ διαφορετικά,αποφασισαμε με τον άντρα μου να κλείσουμε τη δευτέρα κατευθείαν με τον εξωσωματικό στο πανεπιστημιακό να μας πει τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις,ε δε πάει άλλο από γιατρό σε γιατρό είμαι κ το πρόβλημα παραμένει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Κορίτσια, έχω σταματήσει τα αντισυλληπτικά από τη δευτέρα μου είχε πει μέσα σε τρεις μέρες θα έρθει αλλά πάλι δεν τη κόβω.δε ξέρω τι άλλο να κάνω ρε κορίτσια αν μου έχει κοπεί ή περίοδος δεν θα μπορέσω να ξανακανω ούτε εξωσωματική;

τα αντισυλληπτικα αν θυμαμαι καλα τα κοβεις στις 21 μερες (21 χαπακια εχει μεσα) και η περιοδος ερχεται σε μια εβδομαδα απο τη στιγμη που τα κοβεις. Υποτιθεται  κανουν τον τελειο κυκλο 28 ημερων. Ποσα χαπια ειχε μεσα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

τα αντισυλληπτικα αν θυμαμαι καλα τα κοβεις στις 21 μερες (21 χαπακια εχει μεσα) και η περιοδος ερχεται σε μια εβδομαδα απο τη στιγμη που τα κοβεις. Υποτιθεται  κανουν τον τελειο  κυκλο 28 ημερων. Ποσα χαπια ειχε μεσα?

21 πήρα τα διεκοψα τη δευτέρα,μολις πήρα κ τη γιατρό μου είπε ότι αν δεν έρθει μέχρι δευτέρα θα πρέπει να με δει.απλα εμενα μου τα έδωσε στη μέση του κύκλου οπότε δε ξέρω πως λειτουργεί αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

21 πήρα τα διεκοψα τη δευτέρα,μολις πήρα κ τη γιατρό μου είπε ότι αν δεν έρθει μέχρι δευτέρα θα πρέπει να με δει.απλα εμενα μου τα έδωσε στη μέση του κύκλου οπότε δε ξέρω πως λειτουργεί αυτό.

επειδη επαιρνα πολλα χρονια, απλα εχει περασει καιρος και δεν ξερω αν αλλαξαν τα χαπια, εμενα μου ερχοταν μια εβδομαδα μετα που τα εκοβα ανεξαρτητως του ποτε τα ξεκινουσα γιατι υποτιθεται οτι κανουν εναν τελειο κυκλο 28 ημερων, γιαυτο σου λεω. αν τα εκοψες Δευτερα, κυριακη με δευτερα πιστευω θα σου ρθει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

21 πήρα τα διεκοψα τη δευτέρα,μολις πήρα κ τη γιατρό μου είπε ότι αν δεν έρθει μέχρι δευτέρα θα πρέπει να με δει.απλα εμενα μου τα έδωσε στη μέση του κύκλου οπότε δε ξέρω πως λειτουργεί αυτό.

Δεν πρέπει να τα πάρεις στην μέση του κύκλου. Ισωσ εννοούσε να τα ξεκινήσεις την 1η ημέρα περιόδου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...