Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η atha_g είπε:

Εσας γιατι σας απαγορευσε ομως;;;

Αρχικα θεωρησε οτι εφοσον δεν υπαρχει ακομα πλακουντας (τωρα οπου να ναι θα υπαρχει) ειναι πολυ ευκολη μια αποβολη οποτε αρχικα ηταν ενα μετρο απλο για τον πρωτο καιρο και μετα θα δουμε πως παει το θεμα με το διαφραγμα που εχω και θα μου πει αν μετα θα μπορω ή οχι. Γενικα ανηκω στις υψηλου κινδυνου κυησεις οποτε παντα υπαρχει μια υπερβολη απ'την μερια των γιατρων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η atha_g είπε:

Κοριτσια μου γεια σας! Ηρθε η μερα σημερα να παω για τον πρωτο υπερηχο στις 7:00. Η αγωνια μου δεν λεγεται.

Κοριτσια μπαινω στο ψητο, δυο βδομαδες συγκρατω τον αντρα μου που με κυνηγαει αλλα σημερα δεν γινοτααααν. Μου ρθε με αρθρα στο γκουγκλ οτι επιτρεπεται το σεξ στο πρωτο τριμηνο κ μπλα μπλα κ μονο που δεν εκλαψε....???

Κ να του λεωωωω τοσο αντεξες ανθρωπε μου αλλη μια μερα κρατησου να ρωτησουμε τον γιατρο. Κοριτσια μη σας τα πολυλογω του 'κατσα?. Απ την μια να εχω τυψεις για το εμβρυακι μου κ απ την αλλη να μην μπορω να τον βλεπω ετσι.

Κ τωρα ναιιιι....φοβαμαι πολυ, μηπως παμε στο γιατρο κ μας πει οτι απαγορευεται.

@Μπλε προφανως με τους εμετους μονο αυτο δεν θα σκεφτεσαι αλλα μηπως λεω μηπως σου χε πει κατι ο γιατρος σου περι του θεματος;;;

του κατσα λεει! αχαχαχχααχ. Δεν ποναει οταν γινεται? Δε θα το απαγορευσει μωρε αν δεν εχεις προβλημα, αλλα ρωτα τον. Απλα ειχα παντα την εντυπωση οτι θα ναι ενοχλητικο, ή θα ποναει με την ψιλοπρησμενη κοιλια κλπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

του κατσα λεει! αχαχαχχααχ. Δεν ποναει οταν γινεται? Δε θα το απαγορευσει μωρε αν δεν εχεις προβλημα, αλλα ρωτα τον. Απλα ειχα παντα την εντυπωση οτι θα ναι ενοχλητικο, ή θα ποναει με την ψιλοπρησμενη κοιλια κλπ

Το ξερα οτι θα γελουσες!!!! Χαχαχαχα δεν εχω καθολου πρησμενη κοιλια κ να θυμησω το θεματακι δυσκοιλιοτητας μου ε; τιποτα τιποτα πλακα ειναι. Τωρα απο πονο οχι, κ εγω ετσι πιστευα αλλα οχι νορμαλ πραγματα. Αχ θα παω κ θα σας πω..@μπλε μου καταλαβα, για να δουμε τι θα μας πει εμας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για τις εγκυουκες ο γιατρός ότι σας πει για τις επαφές. Έμας μας άφησε μετά τη 10η βδομάδα. Φυσικά δ ήταν σε ένταση κ ρυθμο όπως πριν άλλα δύο φορές τη βδιμαδα τις είχαμε τις επαφές μας. Επίσης κορίσια αγαπούλες πλην της πράξης για όσο καιρό σας πει όχι ο καιρος μπορούν να γίνονται χαλαρά κ όμορφα κ όλοι να είναι ικανοποιημένοι. Επίσης κανονικα δ πονάει Ούτε είναι ενοχλητικό όταν έχεις επαφές. Απλά να μην τελειώνει ο καλός σας μέρα γτ τ σπέρμα προκαλεί συσπάσεις. 

 

 @Μπλε Ναι επειδή τη βγάζω κάθε μέρα από 20 ημερών όταν βρέχει κ μένουμε σπίτι γκρινιαζει. Το κρυο δ μας πειρςχει καθολου. Μονο η βροχη μας τα χαλαει.Στο καρότσι θα μ κοιμηθεί κ μια ώρα ενώ στο σπίτι Ούτε μισή. Κοίτα όταν βγαίνουμε με τ άντρα μ για καφέ κτλ μπορεί να είμαστε 2 κ 3 ώρες εξω. Τις καθημερινές π βγαίνω μόνη μου κάνω ένα μεγάλο περίπατο  ανάλογα μια μιάμιση ώρα. Δεν κάνω π δ κάνω τπτ άλλο του  λίγο να κινούμαι. Από πάντα μ άρεσε τ περπάτημα. Πριν μεινω έγκυος περπατούσα 8 10 χιλ 4 5 φορές τη βδομάδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni πολυ ομορφο που πατε βολτουλες και εγω το σκεφτομαι οτι θα το βγαζω πολυ εξω !!!!! να περπαταμε οταν το κανω!!!

τωρα κοριτσια για τις αγαπουλες εγω εχω ακουσει αυτο που ειπε και η  @Diwniοτι ο καθε γιατρος αναλογως πως τα παει η εγκυμισυνη λενε !! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρααα κορίτσιαααα! Δεν έχει εμφάνιστει... Είχα κάποιες ενοχλήσεις κοιλιά μέση για καμιά ώρα κ τώρα τίποτα! Έχω πολύ πονοκέφαλο π δεν έχω ποτέ στην περίοδο γενικά... Θα δείξει έχω χαρεί πολύ π δεν έρχεται αλλά φοβάμαι κιολλας! Λέω να κάνω τεστ αύριο αν δεν την δω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Scooby! είπε:

Καλησπέρααα κορίτσιαααα! Δεν έχει εμφάνιστει... Είχα κάποιες ενοχλήσεις κοιλιά μέση για καμιά ώρα κ τώρα τίποτα! Έχω πολύ πονοκέφαλο π δεν έχω ποτέ στην περίοδο γενικά... Θα δείξει έχω χαρεί πολύ π δεν έρχεται αλλά φοβάμαι κιολλας! Λέω να κάνω τεστ αύριο αν δεν την δω! 

Καλησπερα να μην τη δεις να μην τη δεις!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Scooby! είπε:

Αχ κορίτσι μ δεν φαντάζεσαι δεν ξέρω τι θα κάνω από την χαρά μου! Μακάρι μακάρι... N έκανα το βράδυ λέτε? 

Τι να σου πω πεζει ρολο αν το κανεις πρωι η βραδυ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λένε καλύτερα με τα πρωινά ούρα! Δεν ξέρω φοβάμαι τι θα δω από την μία! Από την άλλη θέλω να ξέρω νιώθω περίεργα! Υπάρχουν καθόλου συμπτώματα σε αυτά π σας είπα θεωρείται κάτι καλό? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Scooby! είπε:

Καλησπέρααα κορίτσιαααα! Δεν έχει εμφάνιστει... Είχα κάποιες ενοχλήσεις κοιλιά μέση για καμιά ώρα κ τώρα τίποτα! Έχω πολύ πονοκέφαλο π δεν έχω ποτέ στην περίοδο γενικά... Θα δείξει έχω χαρεί πολύ π δεν έρχεται αλλά φοβάμαι κιολλας! Λέω να κάνω τεστ αύριο αν δεν την δω! 

Ποτε ηταν να σου ρθει? Κανε τεστάκι αυριο πουρνο πουρνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Scooby! είπε:

Χτες ήταν να αδιαθετησω! 

σορρυ τωρα το ειδα. Εχεις σταθερο κυκλο πολυ? Αν εχεις σταθερο, τοτε αυριο ειναι μια χαρα να κανεις τεστ ( και σημερα μη σου πω). Αν εχει αποκλιση τοτε περιμενε κανα δυο μερες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Scooby! είπε:

Χτες ήταν να αδιαθετησω! 

Αν εισαι που στο ευχομαι δεν παιζουν ρολο τα πρωινα ουρα!!!απορω πως κρατιεσαι κ δεν κανεις!!!!Στο ευχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοίτα πλέον εδώ κ 3 κύκλους έχει πάει στις 29 μέρες...! Κρατιέμαι γιατί τους προηγούμενους π έκανα εκλεγα! Κ φοβάμαι πολύ να κάνω! Είμαι κ στη δουλειά όλη μέρα σήμερα... σχολαω 9 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια κ απο εμενα.

εχω πολυ δυσκολη βδομαδα στο γραφειο κ δεν προλαβα να μπω καθολου.

για τις επαφες, εμενα κ οι 2 γιατροι (πρωην κ νυν) ειχαν πει μετα τη 12 βδομαδα κ με την προυποθεση οτι δεν υπαρχει θεμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

γεια σας κοριτσακια κ απο εμενα.

εχω πολυ δυσκολη βδομαδα στο γραφειο κ δεν προλαβα να μπω καθολου.

για τις επαφες, εμενα κ οι 2 γιατροι (πρωην κ νυν) ειχαν πει μετα τη 12 βδομαδα κ με την προυποθεση οτι δεν υπαρχει θεμα.

Που εισαι συυυυ? Το φανταστηκα οτι θα χεις δυσκολη μερα. Τωρα εκατσα και εγω τελικά μετά και απο ενα ραντεβου αργά που ειχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Scooby! είπε:

Κοίτα πλέον εδώ κ 3 κύκλους έχει πάει στις 29 μέρες...! Κρατιέμαι γιατί τους προηγούμενους π έκανα εκλεγα! Κ φοβάμαι πολύ να κάνω! Είμαι κ στη δουλειά όλη μέρα σήμερα... σχολαω 9 

περιμενε τοτε λιγο. Ειδικα αν σε απογοητευουν τα αρνητικα, καλυτερα περιμενε να πας στις 29. Αν εισαι στις 29 κανε ενα αυριο το πρωι με την αυγουλα. Μπαι δε γουει ΞΑΝΑΑΠΛΩΣΑ ΑΥΤΑ που μου βρεξε η βροχη αφου τα ξαναπλυνα. Αυριο τι θα κανει ξερουμε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια για να μην ανήκω θέμα άλλο έχει πάει καμία σας στον κελλαρη τον γυναικολόγο; θα ήθελα γνώμες. Σας ευχαριστώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@atha_g καλησπέρα κ απο εμένα! Χαχα γέλασα παρα πολυ με το μνμ σου!

εμενα παντως ο γιατρός μου,μου ειχε πει «για το πρωτο 3μηνο αποφύγετε τις επαφες» δεν μου ειπε δλδ «οχι με τπτ» αλλα δεν ηταν θετικός. κ δεν ειναι γιατρός που φρικάρει γενικα ειναι χαλαρός τύπος απλα θελει να ειναι κ τυπικός ταυτόχρονα..τωρα αν με ρωτας αν το τηρήσαμε ; Οχι :shock: δεν αρχίσαμε βεβαια ακροβατικά αλλα χαλαρά κ πολυ αραιά είχαμε επαφες. 

Νομιζω πως δεν ειναι απαγορευτικό απλα ισως για να ειναι σίγουροι οι γιατροί πως δεν θα γινει κατι απότομο ή  «άγριο» προτείνουν αποχή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Scooby! είπε:

Κοίτα πλέον εδώ κ 3 κύκλους έχει πάει στις 29 μέρες...! Κρατιέμαι γιατί τους προηγούμενους π έκανα εκλεγα! Κ φοβάμαι πολύ να κάνω! Είμαι κ στη δουλειά όλη μέρα σήμερα... σχολαω 9 

Καλημέρα! Είμαστε εδώ και περιμένουμε τα νέα σου!! :wave:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η NikhNikh είπε:

Κορίτσια για να μην ανήκω θέμα άλλο έχει πάει καμία σας στον κελλαρη τον γυναικολόγο; θα ήθελα γνώμες. Σας ευχαριστώ

Καλημέρα Νίκη μου! Όχι δεν τον ξέρω καθόλου είναι Αθήνα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Scooby! είπε:

Καλημέρα Νίκη μου! Όχι δεν τον ξέρω καθόλου είναι Αθήνα? 

Καλημέρα κοπέλα μου και Αθήνα είναι. Κοπέλα μου υπομονή και σου εύχομαι να μην έρθει καθόλου και να έκανε λάθος το τεστ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...