Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η karen είπε:

Άφησε τα μαλλιά και πιάσαμε τα νύχια, ωραία βρε κορίτσια τα τσεκ και τα ημομονινα αλλά μετά τα νυχάκια χάλια πολύ εμένα δεν συνέρχονται με τίποτα μετά. Αυτά τα μπιφτέκια που είναι περιοχή Α πολύ Κίμας έπεσε σημερα

Εγω ειχα κανει μια θεραπεια περσι και απο τοτε ειναι σε καλη κατασταση. Σκεψου τωρα τα εκανα 7 μηνες σερι ημιμονιμο τα εβγαλα για ενα μηνα και ηταν πολυ οκ! Γενικα ομως οντως τα τρωνε πολυ αυτες οι εργασιες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η karen είπε:

Άφησε τα μαλλιά και πιάσαμε τα νύχια, ωραία βρε κορίτσια τα τσεκ και τα ημομονινα αλλά μετά τα νυχάκια χάλια πολύ εμένα δεν συνέρχονται με τίποτα μετά. Αυτά τα μπιφτέκια που είναι περιοχή Α πολύ Κίμας έπεσε σημερα

Χαχαχαχαχα έλα κερνάω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια, μολις μου στειλε μια φιλη ενα υπεροχο κετερινγκ για παιδικα παρτυ και βαπτισεις. Αν ποτε ενδιαφερθει καμια θα της το στειλω. Μου φανηκαν ολα τοσο ομορφα, σικατα, και γιαμι! (Τη ρωτησα γιατι μιλαω με την μελλουσα κουμπαρα μου που σας ειπα οτι θα γινω ξανα νονα τον Σεπτεμβρη. Εγω και ο Μητσοτακης με τα πολλα βαφτιστηρια :P )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Εγω ειχα κανει μια θεραπεια περσι και απο τοτε ειναι σε καλη κατασταση. Σκεψου τωρα τα εκανα 7 μηνες σερι ημιμονιμο τα εβγαλα για ενα μηνα και ηταν πολυ οκ! Γενικα ομως οντως τα τρωνε πολυ αυτες οι εργασιες....

Και εμένα μια χαρά είναι μετάψησιμτα χαλάνε μόνο σε κάνα γάμο είμαι υπέρ του φυσικού και απλό μανό αλλά τι να κάνουν και οι μανικιουρίστες ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

κοριτσια, μολις μου στειλε μια φιλη ενα υπεροχο κετερινγκ για παιδικα παρτυ και βαπτισεις. Αν ποτε ενδιαφερθει καμια θα της το στειλω. Μου φανηκαν ολα τοσο ομορφα, σικατα, και γιαμι! (Τη ρωτησα γιατι μιλαω με την μελλουσα κουμπαρα μου που σας ειπα οτι θα γινω ξανα νονα τον Σεπτεμβρη. Εγω και ο Μητσοτακης με τα πολλα βαφτιστηρια :P )

Να σαι καλά να βαφτίζεις μυστικά νούμερο 2.Περιοχη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια ομορφα καλησπέρα! Εγω τωρα ξύπνησα χαχαχαχα ειμαι πολυ χαρούμενη γιατί μπορεσα να κοιμηθώ καλα και ξυπνησα και δεν εχω ανακατοσουρες και εμετούς!!!! Ευτυχία!! Οποτε έκανα μια τεράστια γουρουνια πηρα τυριπιτα και μιλκο. Πάρτυ!!! 

Αν συνεχισει ετσι σημερα μεχρι που θα μαγειρέψω!! Λεω να κανω το αγαπημένο του αντρουλη σουτζουκακια με ρυζι μπασματι. Σουπερ!! Αλλα με τρελανατε με τον τραχανά!!Θελω αλλα δεν εχω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μπλε εύγε αλλά προσοχή στις... καταχρήσεις!?

Κορίτσια πάω για νάνι μου 3-4 ώρες (ξύπνησα και από τις 7 σήμερα για να ξεμπερδευω νωρίς με νύχια,ψώνια κλπ) να σηκωθώ φρέσκια και να κάνω τα beaute μου για το βράδυ! Καλό υπόλοιπο σας φιλώ!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μπλε ααα τελεια καλα ξυπνητουρια !!! ελπιζω να πει τοσο καλα ολη η μερα σου!!!!!! 

@zoi.ko καλη ξεκουραση και να περασεις τελεια το βραδυ!!!!

@

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια οίστρο έχετε πάλι κ δ ξέρω από π να ξεκινήσω χαχαχα

@zoi.ko να χαίρεσαι τ άντρα σου! Να είστε γεροί κ αγαπημένοι!

Παρασκευή ρε κορίτσια μέρα χαλαρή, μακαρόνια για μεσημέρι με κόκκινη σάλτσα, κρέμα γάλακτος, κιμά η κύμα δ εχει σημασία! Κάτι ευκολο κ γρήγορο. 

Εγώ στην εγκυμοσύνη συμπτώματα μηδέν. Μα κανένα απολύτως. Ένα διάστημα π επαιρνα ουτροτζεσταν μ χαλουσαν πολύ τ στομάχι κ με ριχνα ψυχολογικά. Μόλις τα έκοψα ηρέμησα.

Ναι ναι φωτο με νύχια Θέλουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@karen Αθηνα ειναι!

@Μπλε, σαπισες στον υπνο. χαχαχαχα

@DiwniΜας δινεις κουραγιο με τα συμπτωματα

@zoi.ko Στρωσε επιδερμΑΤΙΔΑ που ελεγε ο Φατσεας

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσακια να σας ρωτήσω κατι; Μετράω την πιεση μου καθε μερα γιατι μου εχει πει η γυναικολόγος και μετρησα και την πιεση του αντρα μου να δω πως ειναι και ηταν 14,5 η μεγάλη αλλα η μικρη και οι παλμοι νορμαλ. Μετα απο λιγη ωρα του την ξανα μετρησα αν και με έβριζε και ηταν 16!!! Εχω ανησυχήσει πολυ και δεν παει ουτε μεχρι το φαρμακείο που του είπα έστω. Ειμαι υπερβολικη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

@Μπλε μην ανησυχείς. Είναι σύνηθες όταν μια μέτρηση της πίεσης να βγαίνει οριακή στην επανάληψη να υπάρξει ένα υποσυνείδητο άγχος κ να βγαίνει ανεβασμένη.

Μου θύμισες τ σοι μ τις Κυριακές στο χωριο. Ένα μεσημέρι μετά τ φαγητό ξεκινήσαμε να μετράμε πίεση τους παππούδες κ μετά ένας ένας όλοι με τη σειρά. Ο γαμπρός μ κ ο άντρας μ ακριβώς τ ίδιο παθανε χαχα Επίσης να ξέρεις ότι αλκοόλ κ κάπνισμα ανεβάζουν λίγο την πίεση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diwni είπε:

 

@Μπλε μην ανησυχείς. Είναι σύνηθες όταν μια μέτρηση της πίεσης να βγαίνει οριακή στην επανάληψη να υπάρξει ένα υποσυνείδητο άγχος κ να βγαίνει ανεβασμένη.

Μου θύμισες τ σοι μ τις Κυριακές στο χωριο. Ένα μεσημέρι μετά τ φαγητό ξεκινήσαμε να μετράμε πίεση τους παππούδες κ μετά ένας ένας όλοι με τη σειρά. Ο γαμπρός μ κ ο άντρας μ ακριβώς τ ίδιο παθανε χαχα Επίσης να ξέρεις ότι αλκοόλ κ κάπνισμα ανεβάζουν λίγο την πίεση.

Χαχαχαχα κανατε ομαδικη μετρηση πιεσης...Αμ δεν πινει δεν καπνίζει. Αλλα ναι να σαι καλά μαλλον αγχωθηκε αλλα το κρυβει πολυ καλα ο άτιμος!! Φαντασου πως θα κανω με το παιδί... παναγια μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μπλε καλα το 16 ηταν σιγουρα επειδη αγχωθηκε.βεβαια κ το 14.5 δεν το λες χαμηλο.στο οριο ειναι.ας ξαναμετρηθει καμια μερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Dim83 είπε:

@Μπλε καλα το 16 ηταν σιγουρα επειδη αγχωθηκε.βεβαια κ το 14.5 δεν το λες χαμηλο.στο οριο ειναι.ας ξαναμετρηθει καμια μερα.

Πηρα και έκλεισα ραντεβού στον καρδιολόγο αχαχαχα Θα παμε για εμενα οποτε θα του την φέρω ετσι μουαχαχαχα... με βλέπω να τον κυνηγάω με το πιεσόμετρο στο σπίτι. Ρε παιδι μου δεν τραβάνε και αυτοι οι άντρες λίγα με την εγκυμοσύνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Βρε κοριτσακια να σας ρωτήσω κατι; Μετράω την πιεση μου καθε μερα γιατι μου εχει πει η γυναικολόγος και μετρησα και την πιεση του αντρα μου να δω πως ειναι και ηταν 14,5 η μεγάλη αλλα η μικρη και οι παλμοι νορμαλ. Μετα απο λιγη ωρα του την ξανα μετρησα αν και με έβριζε και ηταν 16!!! Εχω ανησυχήσει πολυ και δεν παει ουτε μεχρι το φαρμακείο που του είπα έστω. Ειμαι υπερβολικη; 

Μπλε, να του την ξαναμετρησεις αλλες 3-4 φορες το πρωι (πριν το πρωινο) κ να σημειωσεις τα νουμερα για να τα δειξεις στο γιατρο (Γιατι πολυς κοσμος οταν τους περνει πιεση ο γιατρος ανεβαζει ακομα περισσοτερο). Το 14,5 δεν ειναι το θανατα, αλλα ειναι υψηλο! Μειωσε του κ το αλατι αν συνεχισει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Rosemary είπε:

Μπλε, να του την ξαναμετρησεις αλλες 3-4 φορες το πρωι (πριν το πρωινο) κ να σημειωσεις τα νουμερα για να τα δειξεις στο γιατρο (Γιατι πολυς κοσμος οταν τους περνει πιεση ο γιατρος ανεβαζει ακομα περισσοτερο). Το 14,5 δεν ειναι το θανατα, αλλα ειναι υψηλο! Μειωσε του κ το αλατι αν συνεχισει..

Θα το προσέξω ναι! Ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μπλετην πιεση να τη μετρας οταν ειναι ξεκουραστος! Και εμενα κατι 16αρια τα χτυπαει πηγαμε και στον καρδιολογο και ολα καλα τιποτα δεν ειναι το καπνισμα η δουλεια ολα αυτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

14 οντως ειναι οριακο λιγο αλλα μπορει να ναι και τυχαιο. Ξαναμετρα την και οταν πας καρδιολογο θα εξεταστει και εκεινος. Αχ επεστραψα και αγαπω τον καναπε μου. Τον αγαπω. Τον λατρευω......Μου στειλε μια φιλη να παμε σινεμα και πραγματικα ουτε καν να το διαπραγματευτω δεν μπορουσα (εχω και φιλες σουρτουκες! χιχιχιιχ). Αφηστε που το 3ημερο δε θα βαλουμε απαυτο μεσα. Το χουμε τιγκαρει με υποχρεωσεις και εξοδους, αλλα θα παω και θεατρακι οποτε ολα καλα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@love30 θα τον παρακολουθήσω λιγο κ θα το δούμε το πρωΐ.

@Kat-Cat για τα δικα μου δεδομένα και πολυ δραστήρια είσαι!!! Οπως κ οι περισσότερες εδω μεσα. Φτου σας! Μη σας ματιασω.

@zoi.ko να χαιρεσαι τον αντρουλη σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

@love30 θα τον παρακολουθήσω λιγο κ θα το δούμε το πρωΐ.

@Kat-Cat για τα δικα μου δεδομένα και πολυ δραστήρια είσαι!!! Οπως κ οι περισσότερες εδω μεσα. Φτου σας! Μη σας ματιασω.

@zoi.ko να χαιρεσαι τον αντρουλη σου!

καλα που να δεις οι φιλες μου....Ενταξει οχι ολες αλλα καποιες ειναι......καθε μερα και πανταχου παρουσες σε ο,τι προταθει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσιάααα! Είχα ανέβει βόρεια να δω την οικογένεια κ έχασα κάπως την επαφή, σας διάβασα όμως!

@Μπλε συγχαρητηρια κορίτσι μου για τον υπέρηχο κ την καρδούλ, εύχομαι μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!

 @zoi.ko @Kat-Cat πώς πήγε αυτή η ωορρηξία?

Εμένα με έχει πάρει λίγο από κάτω αυτές τις μέρες κ το πάλευα μόνη μου γι αυτό κ δεν έχω μπει καθόλου. Δυστυχώς αδιαθέτησα το Σάββατο το πρωί, κανονικά σαν ελβετικό ρολόι. Κάναμε κ οι 2 λοιπόν τις εξετάσεις που μας είχαν γράψει κ ευτυχώς οι δικές μου όλες σούπερ (και ΑΜΗ και ορμόνες τελειες) αλλά του άντρα μου όχι και τόσο καλά.

Βρήκαμε διπλάσια προλακτίνη, ανεβασμένη LH και το σπερμοδιάγραμμα βγήκε λίγο πιο κακό από το περσινό με μειωμένη συνολική κινητικότητα (27%) και χαμηλές φυσιολογικές μορφές (2%). Θα πάμε την Τρίτη στον ουρολόγο να δούμε τι θα μας πει. Οπότε δεν είχα διάθεση να παρακολουθήσω ωορρηξία με υπέρηχο σε αυτό τον κύκλο και δεν πήρα τη γυναικολόγο, δε βόλευε κιόλας με το 3ήμερο μιας και πιθανόν η ωορρηξία μου να είναι την Τρίτη.

Αυτάαααα τα νέα μου, είμαι καλύτερα αυτές τις μέρες που πέρασε το σοκ οπότε είπα να σας γράψω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kukki είπε:

Γεια σας κοριτσιάααα! Είχα ανέβει βόρεια να δω την οικογένεια κ έχασα κάπως την επαφή, σας διάβασα όμως!

@Μπλε συγχαρητηρια κορίτσι μου για τον υπέρηχο κ την καρδούλ, εύχομαι μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!

 @zoi.ko @Kat-Cat πώς πήγε αυτή η ωορρηξία?

Εμένα με έχει πάρει λίγο από κάτω αυτές τις μέρες κ το πάλευα μόνη μου γι αυτό κ δεν έχω μπει καθόλου. Δυστυχώς αδιαθέτησα το Σάββατο το πρωί, κανονικά σαν ελβετικό ρολόι. Κάναμε κ οι 2 λοιπόν τις εξετάσεις που μας είχαν γράψει κ ευτυχώς οι δικές μου όλες σούπερ (και ΑΜΗ και ορμόνες τελειες) αλλά του άντρα μου όχι και τόσο καλά.

Βρήκαμε διπλάσια προλακτίνη, ανεβασμένη LH και το σπερμοδιάγραμμα βγήκε λίγο πιο κακό από το περσινό με μειωμένη συνολική κινητικότητα (27%) και χαμηλές φυσιολογικές μορφές (2%). Θα πάμε την Τρίτη στον ουρολόγο να δούμε τι θα μας πει. Οπότε δεν είχα διάθεση να παρακολουθήσω ωορρηξία με υπέρηχο σε αυτό τον κύκλο και δεν πήρα τη γυναικολόγο, δε βόλευε κιόλας με το 3ήμερο μιας και πιθανόν η ωορρηξία μου να είναι την Τρίτη.

Αυτάαααα τα νέα μου, είμαι καλύτερα αυτές τις μέρες που πέρασε το σοκ οπότε είπα να σας γράψω!

καλωστη και σε ψαχναμε!!!! ΚΑταρχας μπραβο για τις εξετασεις. Αναφορικα με τον αντρα σου νομιζω το προβλημα ειναι πολυ μικρο, και ειναι ευκολο με μια παρακολουθηση απο γιατρο να λυθει. Οποτε δε χρειαζεται ουτε να αγχωενσαι ουτε να πεφτεις, μη σου πω ισα ισα να ανακουφιζεσαι που τα πραγματα ειναι ετσι και γνωριζετε και ακριβως τι να κανετε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

καλωστη και σε ψαχναμε!!!! ΚΑταρχας μπραβο για τις εξετασεις. Αναφορικα με τον αντρα σου νομιζω το προβλημα ειναι πολυ μικρο, και ειναι ευκολο με μια παρακολουθηση απο γιατρο να λυθει. Οποτε δε χρειαζεται ουτε να αγχωενσαι ουτε να πεφτεις, μη σου πω ισα ισα να ανακουφιζεσαι που τα πραγματα ειναι ετσι και γνωριζετε και ακριβως τι να κανετε!!!

ναιιιι έχεις δίκιο τα σκέφτηκα κι εγώ έτσι, ότι δεν είναι κάτι τραγικό και οι πιθανότητες να έρθουν όλα στα φυσιολογικά νούμερα είναι με το μέρος μας! Απλά αυτός στενοχωριέται κ γω προσπαθώ να είμαι κουλ κ άνετη γτ το παίρνει πραγματικά κατάκαρδα κ δεν έχω κάποιον να το συζητήσω (σαν κ σένα προτιμώ να τα περνάω λίγο μόνη μου) και αυτή τη φορά είχα ένα καλό προαίσθημα κ έτσι την πάτησα κ με πήρε από κάτω.

Όμως τώρα όοολα καλά! Προσπαθώ να διαβάσω τα νέα σας αλλά είναι τοοοοοοοσα πολλά :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/02/2018 at 3:18 ΜΜ, ο/η Μπλε είπε:

Αχ άσε όλα μου τα αδέρφια αυτή τη στιγμή είναι Λονδίνο για 5 μέρες.Μεχρι κ ο 11 χρόνος αδελφός!!!!! Δεν μου κάθονται οι παρέες κατάλαβες; Και με τον άντρα δεν μπορούμε να λείπουμε κ οι δύο εξωτερικό γτ έχουμε το μαγαζί οπότε είμαστε σε επιφυλακή πάντα. Πίκρα πίκρα. Για αυτό σου λέω θα μου στρίψει. 

Ποσό μετανιώνω που δεν πήγαμε πουθενά μετά τον γάμο! Με παρακαλούσε ο καημένος αλλά ο πεθερός ήταν άρρωστος κ ήθελα να είμαστε μαζί του κ καλά έκανα δλδ γιατί 1 βδομάδα μετά, τον χάσαμε.

 

Εσύ τώρα αρχές Μαρτίου κ να είσαι έγκυος μια χαρά θα είναι η Ιταλία. Βουρ! 

Θα γίνω γραφική αλλά πραγματικά ανησυχώ για την @Kukki

Να το το μητρικό το ενδιαφέρον!! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου, όλα καλά, απλά έπαιρνα λίγο τον χρόνο μου και τώρα επανήλθα δριμύτερη!!!! Όσο για τα ταξίδια κ μεις έχουμε τεράστια τρέλα, όποτε έχουμε λίγο χρονο τσουπ φεύγουμε από λίγο! Έχουμε ζήσει κ οι 2 εξωτερικό για σπουδές κλπ οπότε μεγάλο το μικρόβιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...