Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια !!! ?? 

νωρις νωρις σημερα ξυπνημα ?. Βαφτιζει ο αντρας μου την ανηψια του και εχω καταλαβαινεται αναστηλωση.. μαλλια μακιγιαζ κλπ. Τρεχουμεεεεε

@NikhNikh σχετικα για εξετασεις που λες ξερω και ενα αλλο στο γερακα που ειναι καλο. Medicon λεγεται αν θες να το δεις κ αυτο. 

Επισης κοριτσακια μην γραψετε πολλα και δεν προλαβω να σας διαβασω μετα ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η eriv είπε:

Καλημερα κοριτσια !!! ?? 

νωρις νωρις σημερα ξυπνημα ?. Βαφτιζει ο αντρας μου την ανηψια του και εχω καταλαβαινεται αναστηλωση.. μαλλια μακιγιαζ κλπ. Τρεχουμεεεεε

@NikhNikh σχετικα για εξετασεις που λες ξερω και ενα αλλο στο γερακα που ειναι καλο. Medicon λεγεται αν θες να το δεις κ αυτο. 

Επισης κοριτσακια μην γραψετε πολλα και δεν προλαβω να σας διαβασω μετα ??

Χαχαχαχαχα καλημερααααα κι εγώ νωρίς (ρεπό σήμερα) αλλά θα πάω για νυχακια!?? Καλά να περάσετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! 
zoi.ko καλή ξεκούραση κοριτσάκι.. 
Kat-Cat μου λυπάμαι πολύ για το γατούλη σου, ξέρω τι πόνος είναι όταν τα αγαπάς..
Απο την άλλη χαίρομαι με τις εξετάσεις σου που είναι καλές.. Να ηρεμήσεις τώρα, ναι?

Οσο αφορά τη θρομβοφιλία μου σκάνε ερωτήματα τις τελευταίες μέρες.. πχ πες οτι βγει θετική η εξέταση μου στη θρομβοφιλία, θα προλάβουμε να κάνουμε κάτι ή θα είναι αργά σε 15 μέρες που θα βγουν τα αποτελέσματα..?
Κι αν υποψιάζεται κάτι τέτοιο η γιατρός μου γιατί δεν μου είπε να πάρω κάτι προληπτικά? χαχαχα αρχίσαμεεεεε :P 
eriv  καλά να περάσετε!!! έχουμε και εμείς βάφτιση σήμερα..
Πήγα εχθές για δώρο του μωρού και ήθελα να τα αγοράσω όοοολα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Irene_D  ευχαριστώ αλλά ποιά ξεκούραση?Έχω στο σπίτι.....δουλειές με φούντες να κατεβάσω επιτέλους και αυτά τα καλοκαιρινά.... τουλάχιστον δε θα έχω την κάθε τρελή να με πρηζει χαχαχαχαχα!!!! Εσύ πώς είσαι κορίτσι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@eriv καλημερα!να σας ζησει η μικρουλα!

@zoi.ko καλη ξεκουραση!δεν σου σχολιασα χτες το θεμα του γιατρου! πολυ χαιρομαι.κ επισης πρεπει να ειναι πολυ καλος ο γιατρος σου.

@Irene_D επειδη εχω ψαχτει παρα πολυ λογω του σοβαρου προβληματος της 1ης εγκυμοσυνης σου λεω με απολυτη σιγουρια οτι πχ. μια ετεροζυγη εταλλαξη ενος γονιδιου (που ειναι το συνηθες στον ελληνικο πληθυσμο) δεν σημαινει τιποτα κ δεν δημιουργει προβλημα. χωρις να γνωριζω τι ψαξατε, ο σωστος ελεγχος περιλαμβανει μια μεγαλη σειρα εξετασεων. το λεω αυτο γιατι οσο ημουν εγκυος ειχα παει σε πολυ γνωστη αιματολογο κ μου ειχε γραψει κατι εξετασεις.σε 2 γονιδια ημουν ετεροζυγη.με τρελανε αυτη οτι αυτο φταιει κ τωρα που το βρηκαμε .....σωθηκαμε. παπαρ@@@@@.

οταν πηγα μετα κ στο λαικο κ στη λευκου ...γελουσαν.

στο λεω αυτο γιατι δεν ειναι το συνηθισμενο να υπαρχει σοβαρο προβλημα.

επισης.....ακομη κ να υπαρχει θεμα δεν ειναι αργα. η θεραπεια εχει αξια οταν γινεται πλακουντοποιηση.αρα απο εδω κ στο εξης.μην τρελενεσαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχαχααχαχ  δεν έχεις προλάβει ακόμα να τα κατεβάσεις ε??? Καλό κουράγιο σου εύχομαι! Αύριο όμως έχει ξεκούραση εεε??
Εγώ είμαι καλά από θέμα υγείας.. έχω σκαμπανεβάσματα στη διάθεση όμως.. βασικά και πριν είχα απλά τώρα λίγο περισσότερο.. πονάει λίγο η κοιλίτσα , κυρίως όταν κουράζομαι .. εχθές δηλαδή ξεπέρασα λίγο τα όρια μου, έτρεχα όλη μέρα και έκατσα το βράδυ στις 10 όπου πραγματικά πονούσε τόσο η μέση μου που μόνο ξαπλωμένη μου πέρασε.. Κατά τα άλλα ανυπομονώ να δω σποράκι!!! :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

@Irene_D  ευχαριστώ αλλά ποιά ξεκούραση?Έχω στο σπίτι.....δουλειές με φούντες να κατεβάσω επιτέλους και αυτά τα καλοκαιρινά.... τουλάχιστον δε θα έχω την κάθε τρελή να με πρηζει χαχαχαχαχα!!!! Εσύ πώς είσαι κορίτσι?

δεν εισαι μονη!ουτε εγω τα εχω βγαλει επισημως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

@eriv καλημερα!να σας ζησει η μικρουλα!

@zoi.ko καλη ξεκουραση!δεν σου σχολιασα χτες το θεμα του γιατρου! πολυ χαιρομαι.κ επισης πρεπει να ειναι πολυ καλος ο γιατρος σου.

@Irene_D επειδη εχω ψαχτει παρα πολυ λογω του σοβαρου προβληματος της 1ης εγκυμοσυνης σου λεω με απολυτη σιγουρια οτι πχ. μια ετεροζυγη εταλλαξη ενος γονιδιου (που ειναι το συνηθες στον ελληνικο πληθυσμο) δεν σημαινει τιποτα κ δεν δημιουργει προβλημα. χωρις να γνωριζω τι ψαξατε, ο σωστος ελεγχος περιλαμβανει μια μεγαλη σειρα εξετασεων. το λεω αυτο γιατι οσο ημουν εγκυος ειχα παει σε πολυ γνωστη αιματολογο κ μου ειχε γραψει κατι εξετασεις.σε 2 γονιδια ημουν ετεροζυγη.με τρελανε αυτη οτι αυτο φταιι κ τωρα που το βρηκαμε .....σωθηκαμε. παπαρ@@@@@.

οταν πηγα μετα κ στο λαικο κ στη λευκου ...γελουσαν.

στο λεω αυτο γιατι δεν ειναι το συνηθισμενο να υπαρχει σοβαρο προβλημα.

επισης.....ακομη κ να υπαρχει θεμα δεν ειναι αργα. η θεραπεια εχει αξια οταν γινεται πλακουντοποιηση.αρα απο εδω κ στο εξης.μην τρελενεσαι.

Σ' ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες και που με καθυσηχάζεις..
Μου έγραψε εξετάσεις για αντισώματα, θυροειδή , στίγμα  και θρομβοφιλιάς..δεν τις θυμάμαι ακριβώς να σου τις πω.. έχω την απόδειξη που τις αναφέρει αλλά δεν θέλω να σας πρήζω από τώρα .. έχουμε μέλλον γι'αυτό :P xaxaxaxa

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Irene_D είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες και που με καθυσηχάζεις..
Μου έγραψε εξετάσεις για αντισώματα, θυροειδή , στίγμα  και θρομβοφιλιάς..δεν τις θυμάμαι ακριβώς να σου τις πω.. έχω την απόδειξη που τις αναφέρει αλλά δεν θέλω να σας πρήζω από τώρα .. έχουμε μέλλον γι'αυτό :P xaxaxaxa

 

αυτα που σου γραφω ειναι για τη θρομβοφιλια που ανεφερες.τα αλλα ειναι ασπρο-μαυρο.στιγμα δλδ ή εχεις ή οχι.

απλα στη θρομβοφιλια βρισκει πχ μια γυναικα ενα ετεροζυγο γονιδιο...της λενε εχεις θεμα κανε ενεσεις.κ αν ψαχτεις μετα καλα καταλαβαινεις πχ.οτι το συγκεκριμενο γονιδιο ουδεμια σχεση εχει με επιπλοκες σε εγκυμοσυνη.να εισαι προσεκτικη κ αν χρειαστεις τπτ επιπλεον να πας στο λαικο.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Irene_D είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! 
zoi.ko καλή ξεκούραση κοριτσάκι.. 
Kat-Cat μου λυπάμαι πολύ για το γατούλη σου, ξέρω τι πόνος είναι όταν τα αγαπάς..
Απο την άλλη χαίρομαι με τις εξετάσεις σου που είναι καλές.. Να ηρεμήσεις τώρα, ναι?

Οσο αφορά τη θρομβοφιλία μου σκάνε ερωτήματα τις τελευταίες μέρες.. πχ πες οτι βγει θετική η εξέταση μου στη θρομβοφιλία, θα προλάβουμε να κάνουμε κάτι ή θα είναι αργά σε 15 μέρες που θα βγουν τα αποτελέσματα..?
Κι αν υποψιάζεται κάτι τέτοιο η γιατρός μου γιατί δεν μου είπε να πάρω κάτι προληπτικά? χαχαχα αρχίσαμεεεεε :P 
eriv  καλά να περάσετε!!! έχουμε και εμείς βάφτιση σήμερα..
Πήγα εχθές για δώρο του μωρού και ήθελα να τα αγοράσω όοοολα!!!

καλημερα κοριτση μου!!!!! για την θρομβοφιλια χτυπα ξυλο αμα εχεις που δε θα εχεις επειδη πλυ κοντινο μου ατομο ειχε και δε ηξερε ετσι το επιασαν στις εξετασεις που εκανε οταν εμαθε για την εγκυμοσυνη και μια χαρα το προλαβανε!!! οποτε μηνα χγωνεσαι!!!! που ευχομαι να μην εχεις τπτ!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

αυτα που σου γραφω ειναι για τη θρομβοφιλια που ανεφερες.τα αλλα ειναι ασπρο-μαυρο.στιγμα δλδ ή εχεις ή οχι.

απλα στη θρομβοφιλια βρισκει πχ μια γυναικα ενα ετεροζυγο γονιδιο...της λενε εχεις θεμα κανε ενεσεις.κ αν ψαχτεις μετα καλα καταλαβαινεις πχ.οτι το συγκεκριμενο γονιδιο ουδεμια σχεση εχει με επιπλοκες σε εγκυμοσυνη.να εισαι προσεκτικη κ αν χρειαστεις τπτ επιπλεον να πας στο λαικο.

 

Οκ!!! Eυχαριστώ Dim.. στο λαικό δηλαδή ασχολούνται με το συγκεκριμένο θέμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!!

@erivμε το καλο να σας ζησει παντα ζωτισμενει να ειναι η μικρη να περασετε ομορφα!!!!

@Kat-Catχαιρομαι παρα πολυ που ειναι ολα καλα στα λεγαμε αλλα σε καταλαβαιω εχεις περασει ζορι ειναι λογικο το αχγος τωρα ομως ηρεμησε εισαι τελεια και προχωρας και οι κυστες δε θα υπαρχουν πιστεψε με θα το δεις!!!

κοριτσια εγω δουλεια κανει ηδη παρα πολυ ζεστη δε εω καθολου ορεξη να δουλεψω και γενικα !!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Irene_D είπε:

anni7 Σ' ευχαριστώ γλυκιά μου για την απάντηση.. ηρέμησα  κάπως! :) 
 

για το συγκεκριμενο το ξερω καλα γιατι το εζησα οποτε μην αχγεσαι!! πλεον ολα α προβλεπουν και εχουνε τροπους!!!!! βγηκε ενας μπεμπης 54 ποντους!!!!! χαχαχχαχαχαχαχα να ξεκουραστεις τωρα ξαπλα !!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το λαικο θεωρειται κατα γενικη ομολογια καλο στα αιματολογικα.φυσικα κ υπαρχουν κ πολυ καλοι αιματολογοι ιδιωτες,εχουν μαλιστα ακουστει διαφορα ονοματα κ εδω στο φορουμ.αλλα ειναι.αχρειαστο να σου ειναι βεβαια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

τι να σου λεω τωρα, πηρα το γιατρο (γυναικολογο και ενδοκρινολογο) και τους λεω δεν ειμαι καλα ειναι χαλια οι εξετασεις μου. μετα με πηραν πισω με βρισανε μαζι μου ειπαν ειναι τελειες, οτι αν δεν ηθελες να μεινεις εγκυος θα σου διναμε χαπι (του ψυχιατρου δηλαδη). Γενικα τα ακουσα. Τελοσπαντων. Θα παιρνω μια παιδικη ασπιρινη για την πηξη του αιματος, και τωρα τον ρωτησα αν πρεπει να κανω αλλες εξετασεις για θρομβοφιλια πιο ειδικες και δε μου απαντησε ποτε. Τεσπα. Τελος δεν ξανασχολουμαι με εξετασεις και ορμονες. Θα παω σε ενα μηνα να δουμε με υπερηχο τι γινεται με τις κυστες και τελος.

Ο γατος οχι καλα, εχει Aids (αν ειναι δυνατον), ειναι των αιλουροειδων δεν κολλαει φυσικα, αλλα δυστυχως ειναι μη αναστρεψιμο. Θα του κανω μια αντιρετροικη αγωγη και θα συντηρηθει ετσι οσο παει. Αλλο κλαμα απο κει στον κτηνιατρο. Γενικα σημερα ενας χαμος. Να με παιρνει ο γυναικολογος τηλ να μου πει για τις εξετασεις μου και να νομιζει οτι κλαιω γιαυτες και να με βριζουν μαζι με τη φιλη ενδοκρινολογο.

Bravo μια χαρα οι εξετασεις μην ψαχνεις αλλο θα εξουθενωθεις!!!!κριμα για το γατακι !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dim83 έχω πει άπειρες φορές ότι γιατρούς δεν προτείνω το γυναικολόγο μου όμως......με κλειστά μάτια!!!!!! Πάνω απ'όλα δε σε βλέπει σαν τσέπη και είναι άνθρωπος!!! Έχω αλλάξει 4 και αυτός είναι ο μόνος που έμεινα τόσα χρόνια!

@anni7 ακόμα.....μια η επέμβαση μια το bazaar στη δουλειά που δούλευα Κυριακή.....όχι ότι τα χρειάζομαι άμεσα,μια και στη δουλειά φοράω συγκεκριμένα ρούχα, είναι όμως περίεργο να ανοίγω τα συρτάρια μου και να βλέπω πουλόβερ!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

@Dim83 έχω πει άπειρες φορές ότι γιατρούς δεν προτείνω το γυναικολόγο μου όμως......με κλειστά μάτια!!!!!! Πάνω απ'όλα δε σε βλέπει σαν τσέπη και είναι άνθρωπος!!! Έχω αλλάξει 4 και αυτός είναι ο μόνος που έμεινα τόσα χρόνια!

@anni7 ακόμα.....μια η επέμβαση μια το bazaar στη δουλειά που δούλευα Κυριακή.....όχι ότι τα χρειάζομαι άμεσα,μια και στη δουλειά φοράω συγκεκριμένα ρούχα, είναι όμως περίεργο να ανοίγω τα συρτάρια μου και να βλέπω πουλόβερ!??

Καλά....... @Irene_D ήθελα να πω ότι δεν έχω προλάβει και δε με αφήνει να το διορθώσω κιόλας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η eriv είπε:

Καλημερα κοριτσια !!! ?? 

νωρις νωρις σημερα ξυπνημα ?. Βαφτιζει ο αντρας μου την ανηψια του και εχω καταλαβαινεται αναστηλωση.. μαλλια μακιγιαζ κλπ. Τρεχουμεεεεε

@NikhNikh σχετικα για εξετασεις που λες ξερω και ενα αλλο στο γερακα που ειναι καλο. Medicon λεγεται αν θες να το δεις κ αυτο. 

Επισης κοριτσακια μην γραψετε πολλα και δεν προλαβω να σας διαβασω μετα ??

Ναι το ξέρω δεν θέλω να πάω εκεί καλύτερα στο ιατροπολις. Καλά να περάσετε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Dim83 είπε:

ειναι οτι κ η βιοιατρικη.διαγνωστικο κεντρο.απλα μεγαλο.

δουλευει απο νωρις εως αργα κ σαββατα νομιζω.μενω σχετικα κοντα κ οποτε περναω εχει φουλ κοσμο.

Ααα ωραία σε ευχαριστώ πολύ..!! Μου έκανε εντόπιση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Dim83 είπε:

αυτα που σου γραφω ειναι για τη θρομβοφιλια που ανεφερες.τα αλλα ειναι ασπρο-μαυρο.στιγμα δλδ ή εχεις ή οχι.

απλα στη θρομβοφιλια βρισκει πχ μια γυναικα ενα ετεροζυγο γονιδιο...της λενε εχεις θεμα κανε ενεσεις.κ αν ψαχτεις μετα καλα καταλαβαινεις πχ.οτι το συγκεκριμενο γονιδιο ουδεμια σχεση εχει με επιπλοκες σε εγκυμοσυνη.να εισαι προσεκτικη κ αν χρειαστεις τπτ επιπλεον να πας στο λαικο.

 

@Irene_D σημερα μιλουσα με τη γιατρο γιαυτο και μου ειπε αυτα που λεει η dim. Βεβαια ο αρμοδιος γιατρος ειναι ο αιματολογος. Μη σκιαζεσαι. Εgv πχ επειδη τον επρηξα με μια τιμη που βρεθηκε λιγο διαφορετικη μου πενα παιρνω ενα σαλοσπιρ προληπτικα μεχρι να κανω παιδι, αλλα πραγματικα ειναι οπως τα λεει η dim. Eμενα πχ το inr Που θα δεις στις τιμες σου ειναι τελειο, απλα ειχα καποια δευτερολεπτα πιο γρηγορη πηξη αιματος. Anyway, ειναι πολυπαραγοντικο, και βασικα μη σε ανησυχει καθολου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μπλε είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια όμορφη Κυριακή να έχετε!

 

καλημερα!το σκ που εχω χρονο να μπω δεν γραφει καμια τους!τις καθημερινες λυσσανε μονο @eriv @anni7 και η σουπια η @Kat-Cat!

τις λοιπες δεν τις μνημονευω γιατι εχουν νορμαλ συμπεριφορα (σε οτι αφορα την επισκεψη στο φορουμ εννοω)!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dim83 είπε:

καλημερα!το σκ που εχω χρονο να μπω δεν γραφει καμια τους!τις καθημερινες λυσσανε μονο @eriv @anni7 και η σουπια η @Kat-Cat!

τις λοιπες δεν τις μνημονευω γιατι εχουν νορμαλ συμπεριφορα (σε οτι αφορα την επισκεψη στο φορουμ εννοω)!

Χαχαχα καλημερα-καλησπερα κοριτσια❣️ 

Και ηθελα να σχολιασω χτες που ειπα να μην γραψετε πολλα οτι πλακα σας εκανα, γιατι οντως δεν εχασα κατι ? 

καλε δεν εχουμε κατσει απο χτες, αστα πτωμα θα μαι αυριο.. καμια ξεκουραση ☺️ 

Εσεις πως ειστε;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...