Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

Καλησπέρα, χρόνια πολλά αληθώς Ανέστη.παντουτα ίδια  προβλήματα άτιμη κουνιάδα,πιάστε το ξενοδοχείο κάντε ξεκούραση και σπίτι σας ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@karen χρόνια πολλά κορίτσι μου! Ότι καλύτερο σου εύχομαι! Μωρε Εγώ θα την βρω την άκρη. Σκάει κ ο άντρας μ με την όλη συμπεριφορά τους. Βασικά από όταν κάναμε παιδι βγάλαν αλλο εαυτό. Και όσες φορές πήγαμε εκεί όλο κάτι γίνεται κ πρέπει η πεθερά μ να φύγει να πάει σε αυτούς. Κ η πεθερά μ όταν έχει τα άλλα εγγόνια εκεί εμαε Ούτε ένα τηλ.  Βλέπεις η μικρή έχει κ τ όνομα της. Μόλις φύγουν μας παίρνει κ ρωτάει ποτέ θα έρθετε κ ποτέ θα έρθετε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@karen χρόνια πολλά κορίτσι μου! Ότι καλύτερο σου εύχομαι! Μωρε Εγώ θα την βρω την άκρη. Σκάει κ ο άντρας μ με την όλη συμπεριφορά τους. Βασικά από όταν κάναμε παιδι βγάλαν αλλο εαυτό. Και όσες φορές πήγαμε εκεί όλο κάτι γίνεται κ πρέπει η πεθερά μ να φύγει να πάει σε αυτούς. Κ η πεθερά μ όταν έχει τα άλλα εγγόνια εκεί εμαε Ούτε ένα τηλ.  Βλέπεις η μικρή έχει κ τ όνομα της. Μόλις φύγουν μας παίρνει κ ρωτάει ποτέ θα έρθετε κ ποτέ θα έρθετε.

Υπομονή, βρε @Diwni...Σε καταλαβαίνω απόλυτα..???

Τα προβλήματα με τα σόγια υπάρχουν παντού δυστυχώς...Δυσκολα θα είναι όλα μέλι γάλα!!Μην σε στεναχωρεί όμως αυτό..Εσεις κοιτάξετε να περάσετε καλά και μην χαλιεσαι..Οσο για τον άντρα σου,θα ηρεμήσει..Στο κάτω κάτω,δικοι του είναι..Θα νευριάσει αλλά στο τέλος θα του περάσει..??

@Kat-Cat ,λες ο Μάιος,σαν γιορτινός μας μήνας,να είναι και ο τυχερός μας μήνας;?;Άντε να δούμε,βρε κορίτσια..???

@Μπλε, η αλήθεια είναι ότι κι εγώ εγκύουλα σε "γνώρισα"..Στα καλύτερα σου δηλαδή!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Rena88 είπε:

Υπομονή, βρε @Diwni...Σε καταλαβαίνω απόλυτα..???

Τα προβλήματα με τα σόγια υπάρχουν παντού δυστυχώς...Δυσκολα θα είναι όλα μέλι γάλα!!Μην σε στεναχωρεί όμως αυτό..Εσεις κοιτάξετε να περάσετε καλά και μην χαλιεσαι..Οσο για τον άντρα σου,θα ηρεμήσει..Στο κάτω κάτω,δικοι του είναι..Θα νευριάσει αλλά στο τέλος θα του περάσει..??

@Kat-Cat ,λες ο Μάιος,σαν γιορτινός μας μήνας,να είναι και ο τυχερός μας μήνας;?;Άντε να δούμε,βρε κορίτσια..???

@Μπλε, η αλήθεια είναι ότι κι εγώ εγκύουλα σε "γνώρισα"..Στα καλύτερα σου δηλαδή!!???

Μακαριιιιιιιιι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni απολυτο δικιο εχεις. Πως γινεται παντα και το ενα ζευγαρι κανει σχετικα κουμαντο εναντι του αλλου δεν το ξερω.... Μη νευριαζεις και γραψτους οσο μπορεις αν και σε καταλαβαινω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat @Rena88 τόσα χρόνια αυτό κάνω. Λίγο υπομονή, λίγο τα στραβά μάτια. Έλεγα έλα μωρέ δ πειράζει κ οπότε καναν πατάτα τα πεθερικά μ κ μάλωναν με τ άντρα μ εγώ έμπαινα στη μέση για να λήξει τ θέμα. Αλλά τώρα έχω και ένα μωρό να σκεφτώ. Ειλικρινά αν ειμασταν οι δυο μας δε θα με ένοιαζε καθόλου. Πάντα κάναν διακρίσεις ανάμεσα στα παιδιά τους αλλά έλεγα στον άντρα μου δεν πειράζει εμείς να είμαστε καλά. Αλλά όταν βλέπεις να γίνεται τ ίδιο κ στα εγγόνια ε όσο να ναι σ χαλάει. Δηλ προτιμούν να μη δουν τη μικρή? Η να ταλαιπωρηθουμε χωρίς λόγο? Είναι προς τ παρόν κ λίγο πρακτικό τ θέμα. Η ετοιμασία για τ φαι τ μωρού, το γάλα του, το μπάνιο του. Στην Αθήνα που θα πάμε θα μείνουμε στη θεία μου κ θα χουμε ότι χρειαζόμαστε από τα εγγόνια της. Γτ άλλο να ταξιδεύεις με ένα παιδάκι ενάμιση χρόνων κ πάνω κ άλλο με μωράκι 8 μηνών.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Kat-Cat @Rena88 τόσα χρόνια αυτό κάνω. Λίγο υπομονή, λίγο τα στραβά μάτια. Έλεγα έλα μωρέ δ πειράζει κ οπότε καναν πατάτα τα πεθερικά μ κ μάλωναν με τ άντρα μ εγώ έμπαινα στη μέση για να λήξει τ θέμα. Αλλά τώρα έχω και ένα μωρό να σκεφτώ. Ειλικρινά αν ειμασταν οι δυο μας δε θα με ένοιαζε καθόλου. Πάντα κάναν διακρίσεις ανάμεσα στα παιδιά τους αλλά έλεγα στον άντρα μου δεν πειράζει εμείς να είμαστε καλά. Αλλά όταν βλέπεις να γίνεται τ ίδιο κ στα εγγόνια ε όσο να ναι σ χαλάει. Δηλ προτιμούν να μη δουν τη μικρή? Η να ταλαιπωρηθουμε χωρίς λόγο? Είναι προς τ παρόν κ λίγο πρακτικό τ θέμα. Η ετοιμασία για τ φαι τ μωρού, το γάλα του, το μπάνιο του. Στην Αθήνα που θα πάμε θα μείνουμε στη θεία μου κ θα χουμε ότι χρειαζόμαστε από τα εγγόνια της. Γτ άλλο να ταξιδεύεις με ένα παιδάκι ενάμιση χρόνων κ πάνω κ άλλο με μωράκι 8 μηνών.

Εννοείται πως πλέον θα σκέφτεσαι το μωράκι σας πάνω από όλα!!

Πάντως οι γονείς δεν νομίζω ότι το κάνουν επίτηδες..Θεωρω ότι δεν ξεχωρίζουν τα παιδιά τους...Απλα παντα βοηθανε περισσοτερο το παιδι που νιωθουν οτι τους εχει περισσοτερο ανάγκη..Τωρα βεβαια δεν ξέρω στη περίπτωση σας τι συμβαίνει..Παντως πολυ καλά το χειρίζεσαι το θέμα που πάντα ηρεμεις τα πνευματα..Εγω δεν λειτουργω ετσι..Συνηθως ότι και να προκύψει με τους γονείς του άντρα μου απλα δεν ανακατευομαι..Δεν παίρνω θέση ποτέ ..Δεν ξέρω αν είναι καλό ή κακο βέβαια αλλά τεσπα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rena88 κ πολύ καλά κάνεις. Ούτε εγώ ανακατευομαι τον άντρα Μ ηρεμώ. Σε γενικές γραμμές ερχόμαστε σε δεύτερη μοίρα αλλά όπως σ είπα δ με πείραζε ούτε με ενοιαζε. Και τώρα θα μπορούσαν να πουν ξέρεις κόρη μ τα παιδιά έχει 3 μήνες π είπαν ότι θα ρθουν τότε κ σεις ήταν να φύγετε νωρίτερα. Θα καθοσασταν επειδή ζήτησαν να σας δουν. Αφου έγινε αυτό με τα παιδιά ας κάνουμε ότι ήταν να γίνει στην αρχή να δούμε κ τ μωρό. Τέλος πάντων. Απλά κουράστηκα όλο εμείς να κάνουμε πίσω. Αν θέλουν να δουν τ μωρό πολύ ευχαρίστως να ρθουν εδώ να τ δουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑΑΑΑΑΑΑ! ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ! ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ! ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΟΥΤΕ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΟΥΤΕ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ! ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΑΤΕ ΤΕΛΕΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρηστος ανεστη με υγεια κοριτσια και αγαπη στις οικογενειε σας!!!!!!!!!!! 

@Diwniσε νιωθω γιατι κατι παρομοιο ζουμε και εμεις !!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Scooby! είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Πως είστε? γυρίσαμε στην καθημερινότητα μας κ πάλι! 

Καλησπέρα καλά είμαστε εσύ; Ναι γυρίσαμε στην καθημερινότητα και προσεχώς ξανά δίαιτα ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@karenναι χαμος ξεκιναει η περιοδος γαμο-βαφτισης!!!!!!!!!! χαχαχαχα 

εχει και ωραια μερα!!! ναι κοριτσια γυρισαμε παλι στην καθημερινοτητα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Rena88 είπε:

Αδιαθετησες εσύ;?;

Οχιιιι. Περιμενω πως και πως. Δεν ξερω καθολου ποτε θα ρθει. Αναμενω ομωςγια να ρθει τωρα ωστε να ρθει κ η επομενη μπαςκαι ξεκινησω.αλλα η πρωτη ειναι το θεμα. Μετα θα ξερω. Εσυ?? Ηταν να αδιαθετησεις νομιζω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@Rena88 κ πολύ καλά κάνεις. Ούτε εγώ ανακατευομαι τον άντρα Μ ηρεμώ. Σε γενικές γραμμές ερχόμαστε σε δεύτερη μοίρα αλλά όπως σ είπα δ με πείραζε ούτε με ενοιαζε. Και τώρα θα μπορούσαν να πουν ξέρεις κόρη μ τα παιδιά έχει 3 μήνες π είπαν ότι θα ρθουν τότε κ σεις ήταν να φύγετε νωρίτερα. Θα καθοσασταν επειδή ζήτησαν να σας δουν. Αφου έγινε αυτό με τα παιδιά ας κάνουμε ότι ήταν να γίνει στην αρχή να δούμε κ τ μωρό. Τέλος πάντων. Απλά κουράστηκα όλο εμείς να κάνουμε πίσω. Αν θέλουν να δουν τ μωρό πολύ ευχαρίστως να ρθουν εδώ να τ δουν.

Παντως αυτο που περιγραφεις συμβαινει και σε μενα λιγο ως πολυ και ας μην εχω παιδια. Ασυναισθητα οι γονεις μου πχ βοηθουσαν παντα παραπανω τον αδερφο μ ή εριχνα το βαρος τους. Φανταζομαι το ιδιο θα συμβει και με τα εγγονια ισως. Συμβαινει και απλα λες καποια στιγμη δε με νοιαζει (αν και θα σου σπασουν τα νευρα καποιες φορες)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Scooby! @karen @anni7 @ irene_D χρονια πολλα!! Αναμονη Πρωτομαγιας εντελως και για πολλους λογους. (Για μενα και προσωπικοι γιατι θα χει περασει η περιοδος αναμονης τον Μαιο γενικα). Αλλα και ερχεται το καλοκαιρι κοκ. Μπας και αλλαξουμε διαθεση λιγο και μας ερθουν καπως καλυτερα τα πραγματα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat εχουνε ετσι ξεκινησει ενοχλησουλες ξερεις πονακια στηθος οπως ειχες πριν την περιοδο???? αν ειχες βεβαια γιατι πολλα κοριτσια πριν δε εχουνε τπτ !!! καλα ναι ειναι μια εποχη πολυ καλη κοριτσια και τα γαιδουρακια τωρα ειναι η εποχη τους χαχαχαχαχαχα το λεω γιατι εμενα μαρεσουν πολυ ειναι γλυκα!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η anni7 είπε:

@Kat-Cat εχουνε ετσι ξεκινησει ενοχλησουλες ξερεις πονακια στηθος οπως ειχες πριν την περιοδο???? αν ειχες βεβαια γιατι πολλα κοριτσια πριν δε εχουνε τπτ !!! καλα ναι ειναι μια εποχη πολυ καλη κοριτσια και τα γαιδουρακια τωρα ειναι η εποχη τους χαχαχαχαχαχα το λεω γιατι εμενα μαρεσουν πολυ ειναι γλυκα!!!!!! 

Στηθος ναι. Αλλα δε μου χε περασει και τελειως μετα την αποξεση. Ειχε βεβαια ξεπρηστει καμια σχεση. Ποναει παντως τωρα οπως οταν ειναι να μου ρθει. Αλλα συμπτωματα πλην αυτου δνε εχω ποτε πριν την περιοδο. Πραγματικα ελπιζω να μου ρθει. Αν λεγαμε οτι ειναι κανονικος κυκλος η αποξεση λεμε τωρα, 28 μερες κλεινω Παρασκευη με Σαββατο καπου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kat-Cat είπε:

Στηθος ναι. Αλλα δε μου χε περασει και τελειως μετα την αποξεση. Ειχε βεβαια ξεπρηστει καμια σχεση. Ποναει παντως τωρα οπως οταν ειναι να μου ρθει. Αλλα συμπτωματα πλην αυτου δνε εχω ποτε πριν την περιοδο. Πραγματικα ελπιζω να μου ρθει. Αν λεγαμε οτι ειναι κανονικος κυκλος η αποξεση λεμε τωρα, 28 μερες κλεινω Παρασκευη με Σαββατο καπου. 

οποτε θα ερθει λογικα κοριτση μου ετοιμαζεται!!!!!! αντε αντε να ερθει !!!! να ξανα μπεις και εσυ και σωματικα και ψυχολογικα στα κανονηκα σου!!! εγω το λεω για μας τις γυναικες η περιοδος γενικα για το σωμα μας ειναι υγεια εννοω αν εχεις περιοδο και ειναι οκ ολος ο οργανισμος παει καλα !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

@Scooby! @karen @anni7 @ irene_D χρονια πολλα!! Αναμονη Πρωτομαγιας εντελως και για πολλους λογους. (Για μενα και προσωπικοι γιατι θα χει περασει η περιοδος αναμονης τον Μαιο γενικα). Αλλα και ερχεται το καλοκαιρι κοκ. Μπας και αλλαξουμε διαθεση λιγο και μας ερθουν καπως καλυτερα τα πραγματα. 

Χρόνια πολλά κατ!καλοκαιράκι ναιιι καύσωνας 40βαθμους κελσίου το θερμόμετρο  καυτή άμμος  να μην βρίσκουμε χώρο ν απλωσουμε την πετσέτας τζιτζίκια να λαλούν ασταμάτητα να μην προλαβαίνουμε το παγωτό να μας λιώνει θα χτυπήσουν κόκκινα οι ορμόνες πφφφφφ πολλά κατά αλλά είναι όμορφο το καλοκαίρακι.Ας ετοιμάσουμε βαλίτσες λοιπόν....χαχα.ξεστρωσατε η ακόμη να μου πεις τι ξεστρωμα είναι η το πλυσιμο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...