Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

Pragmatika poso dunates einai oi gunaikes pou kanoun oxi mia kai duo alla parapano eksosomatikes????Pws to adexoun auto to martyrio egw prosopika ta exw paiksei!!!!Pragmatika bravo sas aksizete na ginete manules!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!!!! 

μπλε δε γκρινιαζεις ισχυει ειναι δυσκολες αυτες οι δουλειες ετσι και αλλιως ποσο μαλλον σε εγκυμοσυνη !!!! 

ωραιος φαινεται και εμεις εχουμε αρχισει να το λεμε να παμε να παρουμε εναν αφρυγαντιρα!! 

κοριτση μου μην απογοητευεσε οτι εβγαλες σπυρακι δε λεει κατι γιατι οπως ειπανε και τα κοριτσια παρα πολλα οριτσι αστην εγκυμοσυνη βγαζουνε ειναι καθαρα λογο ορμονων !!! θετικη σκεψη θελει!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας. @zoi.ko ισχυει αυτο με τα δερματικα. εμενα τουλαχιστον το δερμα ηταν διαφορετικο. ειχα παει κ δερματολογο φαντασου γιατι ειχα γεμισει στο λαιμο κ στο στηθος μικρες ελιτσες. μετα εφυγαν βεβαια. αλλα ξαναλεω, εγκυμοσυνη ειναι να ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΟΛΛΑ. και προπαντως δεν σχετιζεται η εξελιξη της εγκυμοσυνης με αυτο. η sis μου δεν ειχε κανενα συμπτωμα απο την 1η μερα μεχρι το τελος (κανενα απολυτως ομως) και ειναι σπιτι με το παιδακι της και εγω ειχα ΠΟΛΛΑ και την ιστορια μου την ξερετε. οποτε μην ασχολειστε με αυτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια! πωπω δε ξέρω σε τι να πρωτοαπαντήσω :D

@zoi.ko @anni7 και ο δικός μου έχει για στέγνωμα ρούχων. delonghi κ μας και το μοντέλο είναι Delonghi DEX 16 και είναι 2.1 λίτρα, να αυτός είναι: http://www.delonghi.com/el-gr/proionta/thermansi-kai-air-treatment/siskeves-air-treatment/afigrantires/dex-16f

@Μπλε πωπω σε καταλαβαίνω κι εγώ πολύ με τη δουλειά και ειδικά όταν είναι δικό σου μαγαζί δυστυχώς το σκέφτεσαι διπλά πριν δηλώσεις "άρρωστη" γιατί άμα δε το δουλέψεις και δε το πονέσεις εσύ τότε ποιος... Αλλά θέλει με ηρεμία και πάνω από όλα να σκεφτείς το μικρό ανθρωπούλη που μεγαλώνει μέσα σου! Να δεις και τι θα σου πει ο γιατρός τη Δευτέρα. Αθήνα μένετε?

@Castrop rauxel καλά στα λένε τα κορίτσια να μην αγχώνεσαι! Μπορεί να έφαγες μια σοκολατίτσα παραπάνω ή λίγη ζάχαρη ή όπως λένε οι κοπέλες ποτέ δε ξέρεις τι συμπτώμα είναι αυτό. Θέλει υπομονή κ μετά όλα τα άλλα. Πότε περιμένεις καθυστέρηση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτο εχω καταλαβει και εγω απο γνωστες μου και φιλες αλλες ειχαν ετα παντα αλλες δε ειχανε τπτ οποτε δε λεει κατι αυτο ειναι καθαρα θεμα πως αντιδραει καθε οργανισμος κοριτσια !!!! 

το μονο συγουρο ειναι η καθυστερηση τπτ αλλο εγω νομιζω !!!! τι καιρος ειναι αυτος βρε κοριτσια !!!!!!!!!! λονδινο γιναμε !!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια κορίτσια και καλό Σ/Κ να έχουμε.Σας τα έλεγα για τον καιρό ο Τασουλης δεν πέφτει έξω!?

Πολύ Delonghi τελικά αλλά μάλλον είναι από τους λίγους που στεγνώνουν ρούχα.Ευτυχώς που το είπατε να ξέρω που να κινηθώ.

@Dim83 Φυσικά και ισχύει αλλά όπως έχουμε πει....τα συμπτώματα για κάθε μια είναι διαφορετικά.Η κουνιαδα έχανε μαλλιά και είχε σαλτάρει αλλά με το που γέννησε όλα Οκ.

@Kukki ευχαριστούμε και εσένα για το link

@anni7 Συμφωνώ μόνο καθυστέρηση που κι αυτή καμιά φορά.....τσάμπα χαρά δίνει.

@Μπλε τι ώρα σχολασαμε εχθές?Πως είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Καλημερούδια κορίτσια και καλό Σ/Κ να έχουμε.Σας τα έλεγα για τον καιρό ο Τασουλης δεν πέφτει έξω!?

Πολύ Delonghi τελικά αλλά μάλλον είναι από τους λίγους που στεγνώνουν ρούχα.Ευτυχώς που το είπατε να ξέρω που να κινηθώ.

@Dim83 Φυσικά και ισχύει αλλά όπως έχουμε πει....τα συμπτώματα για κάθε μια είναι διαφορετικά.Η κουνιαδα έχανε μαλλιά και είχε σαλτάρει αλλά με το που γέννησε όλα Οκ.

@Kukki ευχαριστούμε κσι εσεναρ για το link

@anni7 Συμφωνώ μόνο καθυστέρηση που κι αυτή καμιά φορά.....τσάμπα χαρά δίνει.

@Μπλε τι ώρα σχολασαμε εχθές?Πως είσαι?

να σας πω να γελασετε για την καθυστερηση η κολλητη μου το πρωτο μηνα που κανανε ελευθερα για μωρο ειχε καθυστερηση μια εβδομαδα να κανει τεστ και να βγαινουν αρνητικα ειχε σαλταρει τελικα αδιαθετησε παιζει και αυτη παιχνιδια !!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

να σας πω να γελασετε για την καθυστερηση η κολλητη μου το πρωτο μηνα που κανανε ελευθερα για μωρο ειχε καθυστερηση μια εβδομαδα να κανει τεστ και να βγαινουν αρνητικα ειχε σαλταρει τελικα αδιαθετησε παιζει και αυτη παιχνιδια !!!! 

Εννοείται κι εγώ το είχα πάθει κάποια στιγμή. Άλλη μια φορά 8 μέρες μετά την επαφή,χωρις να εχω δει γόνιμες μέρες κλπ. είδα λίγο αίμα,είχα και κάτι αναγουλες και με το που μύριζα τσιγάρο φρικαρα.Λέω δεν μπορεί κάτι γίνεται.....αλλά δεν!Λες ρε παιδί μου και το σώμα μας θέλει να μας τρολαρει έτσι ένιωσα.Θα έρθει η ώρα και για μας!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kukki Ναι ισχύει αυτό. Αλλα και που με καίει το μαγαζι παλι για το σπορακι με καίει. Να έρθει χωρίς στερήσεις.Αθήνα είμαστε ναι.

 

@zoi.ko α καλα!!! 12μιση γύρισα κ τωρα ξυπνησα. Μιλαμε σαν τουβλο έπεσα.

Μεγαλο σουξε οι αφυγραντηρες καλε. Επρεπε να κανουμε μια παραγγελία καμια 20αρια να μας έρθουν φθηνότερα :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@zoi.ko @anni7 κ μένα κάποια στιγμή πέρσι τέτοιο καιρό είχα καθυστέρηση 6 ημέρες, απο 24 μέρες κύκλο πήγε εκείνο τον μήνα στις 30 κ με ένα στήθος αερόσακο... Τα εχω που τα έχω πλούσια τα ελέη, εκείνο το μήνα παράγινε το κακό. 

Όμως την 30η μέρα τσουυυυπ να σου και η κυρία με τα κόκκινα.

Ίσως είναι αυτό που λένε οι γιατροί ότι τις περισσότερες αποβολές ούτε που τις παίρνουμε χαμπάρι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kukki αερόσακους χαχαχαχαχα έλιωσα με την παρομοίωση. Για τις αποβολές έχεις δίκιο αλλά δεν θέλω να το σκέφτομαι καν.? Υπάρχει όμως και το ενδεχόμενο απλά να αλλάξει ο κύκλος μας.....ο γιατρός μου έχει πει ότι γίνεται κάθε -Χ- χρόνια.

@Μπλε λογικό το βρίσκω.

Φυσικά τιμή χονδρικής χαχαχαχαχα!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Castrop rauxel είπε:

Pragmatika poso dunates einai oi gunaikes pou kanoun oxi mia kai duo alla parapano eksosomatikes????Pws to adexoun auto to martyrio egw prosopika ta exw paiksei!!!!Pragmatika bravo sas aksizete na ginete manules!!!!

Πόσο δίκιο έχεις.....δεν το έχω ζήσει αλλά έστω και λίγο μπορώ να το φανταστώ.Σε ευχαριστούμε πολύ σε όλες αξίζει να γίνουν μανούλες και σύντομα!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Dim83 είπε:

@anni7 kai @zoi.ko κ εγω ακριβως τα ιδια σε οτι αφορα τα συμπτωματα ωορηξιας. πιο πολυ πονο απο περιιδο. αν κ για να ειμαι ειιλικρινης πιστευω οτι τοσα χρονια επειδη προσεχαμε κ δεν ειχαμε επιδιωξει εγκυμοσυνη δεν ασχολιομουν με την ωορηξια και κατα συνεπεια αγνοουσα τα συμπτωματα. βασικα ειμαι σιγουρη γι' αυτο. 

@Kat-Cat που δουλευεις?περιοχη εννοω.... να μαθουμε κ εμεις το τυροπιταδικο! αν κ γω (για πιλυ καλη μου τυχη) δεν τρωω τπτ αππ αυτα. τα απεχθανομαι. αλλα η pizza που περιγραφεις ειναι η αγαπημενη του καλου μου. 

by the way ο αφυγραντηρας μου ειναι delonghi. στελνω κ φωτο.

Κεντρο καρακεντρο δουλευω! Ειναι πολυ γνωστο τυροπιταδικο. Η δε πιτσα γευση 80's τελειως! Αλλα πολλη λαδιλα ρε γαμωτο πρεπει να την κοψω! Σφολιατοειδη με πολυ λαδι ουτε εγω τρωω αλλα η συγκεκριμενη.......

Ο αφυγραντηρας φαινεται πολυ ωραιος! Με ψηνει πολυ να αγοράσω εναν γιατι δεν παλευεται η κατασταση με τα ρουχα! Ξερεις περιπου για ποσα τμ κανει δουλεια? Αν και μαλλον σε κανα σαλονι φανταζομαι θα μπει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μπλε υπομονη και βασικα προσοχη με το κουβαλημα! Ειδικα χτες που δουλευες ειναι και μερα αιχμης φανταζομαι στην καφετερια (καμια φορα σκεφτομαι να σας πω αυτες τις μερες, οτι θα χω πετυχει πουθενα καμια σας και δε θα ξερουμε οτι ειμαστε εμεις....κουλο :P)

@zoi.ko δουλευες Μυκονο ρε συ? Οσοι εχουν δουλεψει καλοκαιρι γνωστοι μου εχουν ψοφησει

@Castrop rauxel μη στενοχωριεσαι για το σπυρι. Δεν ειναι ενδειξη. Στην εγκυμοσυνη απο οσο ξερω εξαλλου λογω ορμονων μπορει να αγριέψει το δερμα

@Χαρα123 καλωσηρθες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kukki είπε:

@zoi.ko @anni7 κ μένα κάποια στιγμή πέρσι τέτοιο καιρό είχα καθυστέρηση 6 ημέρες, απο 24 μέρες κύκλο πήγε εκείνο τον μήνα στις 30 κ με ένα στήθος αερόσακο... Τα εχω που τα έχω πλούσια τα ελέη, εκείνο το μήνα παράγινε το κακό. 

Όμως την 30η μέρα τσουυυυπ να σου και η κυρία με τα κόκκινα.

Ίσως είναι αυτό που λένε οι γιατροί ότι τις περισσότερες αποβολές ούτε που τις παίρνουμε χαμπάρι...

αχαχαχαχ!

Αυτο μου το ειπε και ο γιατρος μου. Οτι οι περισσοτερες γυναικες εχουν κανει αποβολή και απλα δεν το χουν καταλαβει γιατι το χουν συνδεσει με τον κυκλο τους το αιμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat εχεις δικιο γιατι πρεπει να παρεις τετοιον αφυγραντηρα που να καλυπτει το χωρο σου. εμας αν θυμαμαι ηταν για 60 τμ παρολο που το σπιτι ειναι λιγο μεγαλυτερο.τον εχω στο διαδρομο οποτε καλυπτει κ δωματιο κ μπανιο κ σαλονι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dim83 είπε:

@Kat-Cat εχεις δικιο γιατι πρεπει να παρεις τετοιον αφυγραντηρα που να καλυπτει το χωρο σου. εμας αν θυμαμαι ηταν για 60 τμ παρολο που το σπιτι ειναι λιγο μεγαλυτερο.τον εχω στο διαδρομο οποτε καλυπτει κ δωματιο κ μπανιο κ σαλονι. 

καλα ολο το σπιτι ουτως ή άλλως δε γινεται να το καλυπτει (εμενα εχει εσωτερικη σκαλα και δυστυχως πανω οι κρεβατοκαμαρες εχουν πολληηηη υγρασια), αλλα σκεφτομαι οτι ισως καλυτερα να τον βαλω ετσι ενδιαμεσα καπου με σαλονι που καθομαι και πολλες ωρες αφου γυρναω απο δουλεια με το λαπτοπακι μου. (ειναι και η κουζινα). Θα το δουμε! Απλα εχουμε λυσσαξει με τα εξοδα λογω μετακομισης και αγορας πραγματων και ποσα ακομα δηλαδη που εκκρεμουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βασικα αυτο που λετε κοριτσια δεν ειναι ακριβως αποβολη. για να προκυψει η εγκυμοσυνη γινεται αρχικα γονιμοποιηση (ενωση ωαριου και σπερματοζωαριου) και μετα εμφυτευση. παρα πολλες φορες οταν καποιος προσπαθει γινεται μονο το πρωτο και αποτυγχανει το 2ο.αυτο ειναι που λενε οι γιατροι. γιαυτο και λενε να μην κανουμε νωριτερα τεστ κ χοριακες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dim83 είπε:

βασικα αυτο που λετε κοριτσια δεν ειναι ακριβως αποβολη. για να προκυψει η εγκυμοσυνη γινεται αρχικα γονιμοποιηση (ενωση ωαριου και σπερματοζωαριου) και μετα εμφυτευση. παρα πολλες φορες οταν καποιος προσπαθει γινεται μονο το πρωτο και αποτυγχανει το 2ο.αυτο ειναι που λενε οι γιατροι. γιαυτο και λενε να μην κανουμε νωριτερα τεστ κ χοριακες.

ενδεχομενως ναι, δεν τον ρωτησα και λεπτομερειες μου το ειπε πολυ γενικα τον προηγουμενο μηνα που πηγα για παπ! Παω για ενα καφεδακι κοριτσουδια! συγννωμη για ο,τι δε βλεπω πολλες φορές εδώ μεσα και αν δεν απαντάω σε κάποια αλλα προχωράνε γρηγορα οι σελίδες :P (Εχω ψηθει με τον αφυγραντηρα πολυ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat Ναι το έκανα κι αυτό σεζόν 2001  στην paradise.Με το που τελείωσε ο Οκτώβρης και γύρισα πίσω για ένα μήνα κοιμόμουν.Άσε που ήμουν και -8 κιλά.Άλλα χρόνια άλλες αντοχές και πολύ ξενύχτι όμως τελικά....αυτά είναι τα ωραία που μένουν!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η zoi.ko είπε:

@Kat-Cat Ναι το έκανα κι αυτό σεζόν 2001  στην paradise.Με το που τελείωσε ο Οκτώβρης και γύρισα πίσω για ένα μήνα κοιμόμουν.Άσε που ήμουν και -8 κιλά.Άλλα χρόνια άλλες αντοχές και πολύ ξενύχτι όμως τελικά....αυτά είναι τα ωραία που μένουν!?

ησουν -8 κιλα απο τα κιλα που χεις υπαρξει τωρα? Μον ντιε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

ησουν -8 κιλα απο τα κιλα που χεις υπαρξει τωρα? Μον ντιε....

Ουι ουι χαχαχαχαχα άστα η μάνα μου μόλις με είδε είχε βουρκωσει.Δεν είναι ότι δεν έτρωγα αλλά κάθε μέρα δουλειά 10.00μμ με......09.00 πμ πολλές φορές και 10.00 και 11.00 (αφού μας βρίσκανε οι πρωινοι) x 6 μήνες......και λίγα έχασα!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@zoi.koΑ καλα!!! Δεν ερχεσαι μια βόλτα απ το μαγαζί;;; χαχαχαχα. 

Παιδια δεν θελει κ πολύ ο οργανισμός . Ετσι την είχα παθει κ εγω ενα καλοκαίρι απ την πολυ δουλειά ειχα φτάσει 42 κιλα σχεδόν δεν υπήρχα. 

Οσο για τις βιοχημικές εγώ ειμαι ΣΊΓΟΥΡΗ οτι τον προηγούμενο μηνα ειχα βιοχημική διότι η περιοδος κ αργησε κ πεθανα στον πονο πριν ερθει κ κρατησε κ παρα πολλες μέρες. Περίπου 10.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μπλε νομιζω οτι πολλες θα εχουν/εχουμε περασει χωρις να το καταλαβουμε

@zoi.ko και μενα η μαμα μου οταν ημουν φοιτητρια (σε αλλη πολη) και ηρθε και με ειδε επαθε σοκ με το πως ειχα γινει. Ημουν πολυ πιο κατω απο τωρα, αλλα εσυ με το υψος σου συνδυαστικα......

Επισης να προσθεσω οτι ο Φλεβαρης πολυ δυναμικα μπηκε, πολλες εγκυμοσυνες εδω γυρω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...