Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρωιμα Συμπτωματα Εγκυμοσυνης!


γωγω γωγω

Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Ναι γι αυτό το θέμα ρώτησα κι εγώ τον γιατρό μου πριν κάνα χρόνο και μου το είπε.Καθαρό κόκκινο στη σερβιετα όχι στη λεκάνη ούτε στο σκούπισμα.Εγω πάντα μετρουσα τον κύκλο μου από αυτά τα προεορτια.Μακάρι κορίτσι μου όχι μόνο για εμάς αλλά σε όλες τις κοπέλες που προσπαθούν για μωράκι.

Δηλαδή οι μέρες που εμφανίζονται τα καφέ προεόρτια είναι ακόμα τελευταίες μέρες του προηγούμενου κύκλου;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Αυτά είναι ευχάριστα σημαδάκια μην τρομάζεις! Μην τον ξαναπάρεις τηλ, άστον για πιο σοβαρά θέματα. Σε ποια μέρα του κύκλου σου είσαι?

Στην 30η..Κυριακη-Δευτερα περιμενω την ακατανομαστη... βρε λες;;; ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η misofeggaro είπε:

Δηλαδή οι μέρες που εμφανίζονται τα καφέ προεόρτια είναι ακόμα τελευταίες μέρες του προηγούμενου κύκλου;; 

Δεν νομίζω.....του προηγούμενου κύκλου είναι όταν βλέπεις καφέ στην ωορρηξία από όσο γνωρίζω.....δεν ξέρω αν έχει να κάνει με τα καφέ πρίν την ακατανομαστη πάντως σίγουρα τον κύκλο σου τον μετράς από τη μέρα που θα δεις αίμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Blublu είπε:

Στην 30η..Κυριακη-Δευτερα περιμενω την ακατανομαστη... βρε λες;;; ??

Μακάρι ναέχουμε το πρώτο θετικό νέο από αυτό το ποστ αλήθεια!!!! Μακάρι! Θα δώσει και θάρρος! Αν δεν κρατιέσαι κανε ενα early ήδη θα δείχνει πιστευω! Αλλιώς κάνε την Δευτέρα ένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι άρα αν έχεις (μακρυά από εμάς) Παρασκευή βράδυ ροζ, και το Σάββατο καφέ, και αίμα την Κυριακή, άρα η πρώτη μέρα της περιόδου είναι η Κυριακή και οι δυο άλλες είναι του προηγούμενου κύκλου οι τελευταίες μέρες.
Πρώτη φορά το ακούω! Πάντα ξεκίναγα να μετράω όταν έβλεπα ροζ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Για όλες ναι! Και σε όσες έχουν ξεκινήσει εξωσωματικές να καταλήξουν σε ομαλή εγκυμοσύνη με την πρώτη χωρίς καμία άλλη ταλαιπωρία!!!

Μακάρι βρε κορίτσια μακάρι σύντομα όλες μας με φουσκωμένες κοιλιτσες και τελειομηνες εγκυμοσύνες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η misofeggaro είπε:

Ναι άρα αν έχεις (μακρυά από εμάς) Παρασκευή βράδυ ροζ, και το Σάββατο καφέ, και αίμα την Κυριακή, άρα η πρώτη μέρα της περιόδου είναι η Κυριακή και οι δυο άλλες είναι του προηγούμενου κύκλου οι τελευταίες μέρες.
Πρώτη φορά το ακούω! Πάντα ξεκίναγα να μετράω όταν έβλεπα ροζ. 

Οταν έχεις καθαρό αίμα θα ξεκινας! Μου το επιβεβαίωσε και εμένα ο γιατρός μου αυτό. Στο λεω γιατί μετρούσα λάθος για να βρω τη μέση του κυκλου μου καθώς και εγώ μετρούσα από τα ροζ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια και εγω ετσι ξεκιναω και εγω να μετραω με τα πολυ κοκκινα !!!! αχ μακαρι ρε κοριτσια να εχουμε εγκυμοσυνες να γεμησει καλα νεα το ποστ !!!!!!!!!!!!!! ευχομαι σε ολα τα κοριτσια που θελουνε να φουσκωσουν οι κοιλιτσες!!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η zoi.ko είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.Εγώ από εχθές έχω καφέ οπότε αύριο μεθαύριο το πολύ έρχεται η ακατανομαστη!!! Θα προμηθευτώ τεστακια και Φεβρουάριο αρχίζουμε πάλι 3ος μήνας προσπαθειών. Επειδή είχα να μπω μέρες διάβασα (δεν θυμάμαι ποιά κοπέλα το είπε)ότι μετά τους 6 μήνες προσπαθειών θα πρέπει να ψαχτει παραπάνω.Το ίδιο ακριβώς μου είπε και ο γιατρός μου και αυτό είναι το σωστό.Δυστυχώς αυτά που πιστεύαμε μικρές (από όσα μας ελεγαν οι μανάδες μας να προσέχουμε κλπ) κατάλαβα πως δεν ισχύουν. Έχω γνωστή που ο γιατρός της είπε με την πρώτη της επίσκεψη και το καλημέρα για εξωσωματική χωρίς να έχει κάνει καμία εξέταση και η κοπέλα τρελάθηκε.Πριν πάει σε άλλο γιατρό έκανε τις προσπάθειες της και περίπου 4 μήνες μετά έμεινε έγκυος.Τα πάντα γίνονται.....πίστη, θετική σκέψη και θα έρθει η καθυστέρηση!?

Και σε καλους γιατρους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Athena D. είπε:

Και σε καλους γιατρους!

Σίγουρα γιατί δυστυχώς υπάρχουν και πολλοί επιτήδειοι που βλέπουν μια γυναίκα σαν πορτοφόλι!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

Οταν έχεις καθαρό αίμα θα ξεκινας! Μου το επιβεβαίωσε και εμένα ο γιατρός μου αυτό. Στο λεω γιατί μετρούσα λάθος για να βρω τη μέση του κυκλου μου καθώς και εγώ μετρούσα από τα ροζ!

Να ρωτήσωωω??Η ωορρηξία όμως πότε έγινε?Αν πάρουμε την ωχρινική 14 μέρες μετράμε 14 πριν τα καφέ ή το αίμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Να ρωτήσωωω??Η ωορρηξία όμως πότε έγινε?Αν πάρουμε την ωχρινική 14 μέρες μετράμε 14 πριν τα καφέ ή το αίμα?

η ωορρηξια σε γενικες γραμμες γινεται 14 μερες μετρώντας αντιστροφα απο το τελος και οχι απο την εναρξη της περιοδου. πχ εχεις κυκλο 29 ημερων. Αδιαθετείς την 1η του μηνα. Θεωρητικά θα ξανα αδιαθετησεις στις 29 του μηνα, αρα η ωορρηξια σου γινεται στις 15. (29-14). Ειναι μια πολυ ασφαλης μεθοδος σε σταθερους κυκλους αυτη. Το γονιμο παραθυρο σου ειναι 5 μερες πριν απο την ανω ημερομηνια αν λαβουμε υποψη οτι το σπερμα ζει ιδανικα εως και 5 μερες. Όπου περίοδος=κοκκινο αιμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kat-Cat είπε:

η ωορρηξια σε γενικες γραμμες γινεται 14 μερες μετρώντας αντιστροφα απο το τελος και οχι απο την εναρξη της περιοδου. πχ εχεις κυκλο 29 ημερων. Αδιαθετείς την 1η του μηνα. Θεωρητικά θα ξανα αδιαθετησεις στις 29 του μηνα, αρα η ωορρηξια σου γινεται στις 15. (29-14). Ειναι μια πολυ ασφαλης μεθοδος σε σταθερους κυκλους αυτη. Το γονιμο παραθυρο σου ειναι 5 μερες πριν απο την ανω ημερομηνια αν λαβουμε υποψη οτι το σπερμα ζει ιδανικα εως και 5 μερες. Όπου περίοδος=κοκκινο αιμα

Ναι αντίστροφα αλλά από ποια μέρα?Λόγικά από το κανονικό κόκκινο αίμα ή από τα καφέ υγρά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marillia είπε:

Ναι αντίστροφα αλλά από ποια μέρα?Λόγικά από το κανονικό κόκκινο αίμα ή από τα καφέ υγρά?

παντα απο το κοκκινο. Βλεπω κοκκινο αιμα 1η του μηνα? Από τοτε. Ανεξαρτητα αν 31 και 30 του μηνα ειχα δει καφε. Λαθος μετρουσα και εγω παλια και ο γιατρος μου ειπε οτι παντα απο το κοκκινο. Απτο τον προηγουμενο μηνα αρχια να μετράω σωστα που μου το ειπε. Αν το γκουγκλαρεις θα το επιβεβαιωσεις απο γυναικολογικα φορουμς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

παντα απο το κοκκινο. Βλεπω κοκκινο αιμα 1η του μηνα? Από τοτε. Ανεξαρτητα αν 31 και 30 του μηνα ειχα δει καφε. Λαθος μετρουσα και εγω παλια και ο γιατρος μου ειπε οτι παντα απο το κοκκινο. Απτο τον προηγουμενο μηνα αρχια να μετράω σωστα που μου το ειπε. Αν το γκουγκλαρεις θα το επιβεβαιωσεις απο γυναικολογικα φορουμς

Βεβαια σε αστατους κυκλους το καλυτερο ειναι τα τεστ ωορρηξιας η υπερηχος απο το γιατρο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

παντα απο το κοκκινο. Βλεπω κοκκινο αιμα 1η του μηνα? Από τοτε. Ανεξαρτητα αν 31 και 30 του μηνα ειχα δει καφε. Λαθος μετρουσα και εγω παλια και ο γιατρος μου ειπε οτι παντα απο το κοκκινο. Απτο τον προηγουμενο μηνα αρχια να μετράω σωστα που μου το ειπε. Αν το γκουγκλαρεις θα το επιβεβαιωσεις απο γυναικολογικα φορουμς

Και γω λάθος το έκαναααα!!!!χαχχχαχα!!!μετρούσα τα καφέ!!!!!Βέβαια όταν δεν το ήξερα έμεινα έγκυος!!!Και τώρα μου φαίνεται όσο πιο πολλά ξέρω τόσο χειρότερα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marillia είπε:

Και γω λάθος το έκαναααα!!!!χαχχχαχα!!!μετρούσα τα καφέ!!!!!Βέβαια όταν δεν το ήξερα έμεινα έγκυος!!!Και τώρα μου φαίνεται όσο πιο πολλά ξέρω τόσο χειρότερα!!!!

καλα αυτό ξαναπες το. Εγώ εχω εξαντλήσει την ερευνα για τη φυσικη συλληψη......Αισχος :P Τελικά καλύτερα να ξερουμε λιγότερα. Δικιο ειχε ο γιατρουλης μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οπως μπερδεύομαι αν θα μετρήσω τον κύκλο από την πρώτη μέρα του αίματος ή σταματάς μια μέρα πριν!!!Πχ αδιαθετώ κανονικά  1/2 θα είναι 31 μέρες ή θα σταματήσω την προηγούμενη 30?Ασε το έχω κάψειιιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

Οπως μπερδεύομαι αν θα μετρήσω τον κύκλο από την πρώτη μέρα του αίματος ή σταματάς μια μέρα πριν!!!Πχ αδιαθετώ κανονικά  1/2 θα είναι 31 μέρες ή θα σταματήσω την προηγούμενη 30?Ασε το έχω κάψειιιι

Α επισης αυτο το εκανα λαθος. Το σωστο για τον κυκλο ειναι το εξης: Εστω πχ οτι εχω κανονικο αιμα 1η του μηνα και η επομενη περιοδος με κανονικο αιμα μου ερχεται 29 τοτε ο κυκλος μου ειναι 28 ημερών αφού την 29η ημερα ξεκιναει ο αλλος. Δεν το πας δηλαδη πρωτη μερα περιοδου με πρωτη μερα περιοδου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Athena D. είπε:

Βεβαια σε αστατους κυκλους το καλυτερο ειναι τα τεστ ωορρηξιας η υπερηχος απο το γιατρο....

Σε αστατο κυκλο εξυπακουεται! Ο,τι λεμε παραπανω δε μετραει. Αυτα μετράνε για απολυτα σταθερους κυκλους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kat-Cat είπε:

Α επισης αυτο το εκανα λαθος. Το σωστο για τον κυκλο ειναι το εξης: Εστω πχ οτι εχω κανονικο αιμα 1η του μηνα και η επομενη περιοδος με κανονικο αιμα μου ερχεται 29 τοτε ο κυκλος μου ειναι 28 ημερών αφού την 29η ημερα ξεκιναει ο αλλος. Δεν το πας δηλαδη πρωτη μερα περιοδου με πρωτη μερα περιοδου.

Εμμμ και γω έτσι το μετρούσα και μου λεει μια κοπέλα δεν μπορεί η πρώτη μέρα περιόδου να είναι και τελευταία του κύκλου!!!Αλλά φιλή το κάνει αλλιώς!!!Στο κινητό μια εφαρμογή που έχω γράφει σε παρένθεση (1) σαν πρώτη μέρα κύκλου αλλά και σαν τελευταία!!!Αποφάσισα τελικά να σταματάω μια πριν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Σε αστατο κυκλο εξυπακουεται! Ο,τι λεμε παραπανω δε μετραει. Αυτα μετράνε για απολυτα σταθερους κυκλους!

Εγω ειχα πολυ σταθερο 28 ημερων.Απο τοτε που εχουμε  ελευθερες επαφες ο κυκλος μπερδουκλωθηκε...Και με υπερηχο βρηκα ωορρηξια την 21 η ημερα αυτο το μηνα που μας αποχαιρεταει...Οποτε θα ξανααδιαθετησω βρασε ρυζι...Ο γιατρος μου ειπε οτι καλυτερα να αργησω να αδιαθετησω ,γιατι αν αδιαθετησω στις 27 που ειχα αδιαθετησει τον Δεκεμβρη ,δεν θα εχω ωορρηξια ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Athena D. αληθεια? Μπουρδουκλωθηκε με τις ελευθερες ε? Κοιτα ο,τι λεει ο γιατρός σου. Αν εχεις αστατο πλεον και σε βολευει το τεστ παρτο. Εγώ το χρησιμοποιω δευτερο μηνα δε νιωθω να με αγχωνει ισα ισα χαμογελαω πολυ οποτε βλεπω σταθερα κοκκινη τη γραμμη εκεινη τη μερα. Το θεμα σε αυτα ειναι να μη σου γινει ψυχωση. Ακουω κοπελες που λενε οτι τους βγηκε θετικο το τεστ ωορρηξιας και εξακολουθουν και το κανουν και τις επομενες μερες και μπερδευονται. Δεν υπαρχει λογος. Για διευκολυνση ηρθε οχι να τα κανουμε χειροτερα.

@marilia Mια χαρά αποφάσισες.

 

Στο μεταξύ πρώτη φορά μου ανακατευτηκε το στομάχι σημερα που μυρισα κατι που μαγειρευε η μανα μου οταν πηγα στο πατρικο μου. Επειδη σε συμπτωματα δεν πιστευω, μαλλον ηταν πολυ αηδια αυτο που μαγειρευε. Ακομα αναγουλα εχω! αχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

@Athena D. αληθεια? Μπουρδουκλωθηκε με τις ελευθερες ε? Κοιτα ο,τι λεει ο γιατρός σου. Αν εχεις αστατο πλεον και σε βολευει το τεστ παρτο. Εγώ το χρησιμοποιω δευτερο μηνα δε νιωθω να με αγχωνει ισα ισα χαμογελαω πολυ οποτε βλεπω σταθερα κοκκινη τη γραμμη εκεινη τη μερα. Το θεμα σε αυτα ειναι να μη σου γινει ψυχωση. Ακουω κοπελες που λενε οτι τους βγηκε θετικο το τεστ ωορρηξιας και εξακολουθουν και το κανουν και τις επομενες μερες και μπερδευονται. Δεν υπαρχει λογος. Για διευκολυνση ηρθε οχι να τα κανουμε χειροτερα.

@marilia Mια χαρά αποφάσισες.

 

Στο μεταξύ πρώτη φορά μου ανακατευτηκε το στομάχι σημερα που μυρισα κατι που μαγειρευε η μανα μου οταν πηγα στο πατρικο μου. Επειδη σε συμπτωματα δεν πιστευω, μαλλον ηταν πολυ αηδια αυτο που μαγειρευε. Ακομα αναγουλα εχω! αχαχαχαχα

ή σποράκι!!!!!!Πόσο να σε χάλασε φαγητό της μαμάκας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...