Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ποσες ξεκιναμε προσπαθεια ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ;;;


stellena

Recommended Posts

@ourania σε νιωθω... κι εγω το πλαευω τόσο πολυ να σκεφτομαι θετικά αλλά δυστυχως όσο περνάνε οι μερες δεν τα καταφερνω.. δεν θελω να κανω τεστ ουτε χοριακή... μακαρι να μην χρειαζόταν... φοβαμαι πολυ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 591
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τι λες βρε @ourania; Εσύ απαισιόδοξο άτομο; Πώς καταφέρνεις και βγάζεις τόση θετικότητα;

Από κλάμα κι εγώ πολύ @Castrop rauxel. Καταλαβαίνω ότι σε μεγάλο βαθμό οφείλεται η προγεστερόνη για αυτές τις εναλλαγές.

@peacock είσαι και εσύ σε αναμονή μετά από εμβρυομεταφορά; και τα έχεις ξαναπεράσει ε;

Μερικές φορές νιώθω ότι αυτά που περνάμε μας αλλάζουν ως ανθρώπους, μας κάνουν πιο δυνατές!

Καλημέρα και μακριά από τεστάκια!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Αntelope Είμαι στην 8η μερα από την εμβρυομεταφορά και 5 μερες πριν την χοριακή... το εχω ξαναπερασει δυστυχως...

Κατι λεει μεσα μου οτι δεν τα καταφεραμε παλι και με πιάνει απελπισία...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Αntelope είπε:

Τι λες βρε @ourania; Εσύ απαισιόδοξο άτομο; Πώς καταφέρνεις και βγάζεις τόση θετικότητα;

Από κλάμα κι εγώ πολύ @Castrop rauxel. Καταλαβαίνω ότι σε μεγάλο βαθμό οφείλεται η προγεστερόνη για αυτές τις εναλλαγές.

@peacock είσαι και εσύ σε αναμονή μετά από εμβρυομεταφορά; και τα έχεις ξαναπεράσει ε;

Μερικές φορές νιώθω ότι αυτά που περνάμε μας αλλάζουν ως ανθρώπους, μας κάνουν πιο δυνατές!

Καλημέρα και μακριά από τεστάκια!

 

Antelope sugnwmi pou se rwtaw alla esu gt ekanes eksosomatiki gt den thumamai!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η peacock είπε:

@ourania σε νιωθω... κι εγω το πλαευω τόσο πολυ να σκεφτομαι θετικά αλλά δυστυχως όσο περνάνε οι μερες δεν τα καταφερνω.. δεν θελω να κανω τεστ ουτε χοριακή... μακαρι να μην χρειαζόταν... φοβαμαι πολυ..

peacockακι , υπομονη!! κ εγω θυμαμαι οσο πλησιαζε η μερα για την χοριακη φοβομουν κ δεν ηθελα να την κανω. αλλες φορες παλι ειχα μια αισιοδοξια αλλο πραγμα!  ευχομαι το σκ να κανεις παρτυ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η peacock είπε:

@Αntelope Είμαι στην 8η μερα από την εμβρυομεταφορά και 5 μερες πριν την χοριακή... το εχω ξαναπερασει δυστυχως...

Κατι λεει μεσα μου οτι δεν τα καταφεραμε παλι και με πιάνει απελπισία...

 

Αχ κοριτσάκι μου, θέλω να μπω στην οθόνη και να σε αγκαλιάσω!

Πήγες όσο πιο προετοιμασμένη γίνεται για εμβρυομεταφορά, θα τα πας περίφημα!

Τόσο αργά πας για χοριακή; Ή αν κρίνω από και από τα άλλα κορίτσια μάλλον εμένα λίγο νωρίς δεν μου είπαν για χοριακή; 14 μέρες μετά την ωοληψία, αλλά ουσιαστικά 2 μέρες πριν την έναρξη του κανονικού μου κύκλου.

@Castrop rauxel εγώ πήγα εξαρχής για εξωσωματική λόγω προβλήματος στο σπέρμα. Στην πορεία βέβαια βρήκαμε και μικροπροβληματάκια δικά μου, πχ TSH (τη διόθρωσα), πολυποδάκι (το αφαίρεσα), έκοψα κάπνισμα κλπ. Γενικά 2 χρόνια τώρα είναι σαν να κάνουμε την προετοιμασία.

Εσύ τι καλά που έχεις ένα τόσο γλυκό κοριτσάκι! Πίστευα ότι για κάποια που είναι ήδη μητέρα θα ήταν λιγότερο αγχωτική η διαδικασία, αλλά μάλλον το ίδιο είναι για όλες μας.

Εγώ το μόνο που θέλω τώρα είναι να πάω αύριο το πρωί να μάθω το αποτέλεσμα και να σταματήσει επιτέλους αυτό το roller-coaster. Να συμμαζέψω το μυαλό μου και να σχεδιάσω τις επόμενες κινήσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Mairh32 είπε:

Κορίτσια μου να σας ρωτησω όσες κάνατε μακρύ πρωτόκολλο πόσο καιρό σας πήρε ή καταστολή και ή διέγερση μέχρι την ωολληψια;; @Castrop rauxel @ourania και οποία ακόμη έχει κάνει;;

Mairh32 καλημέρα. Εγώ ξεκίνησα 15/11 την καταστολή και η ωοληψία έγινε στις 14/12

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η peacock είπε:

@Αntelope Είμαι στην 8η μερα από την εμβρυομεταφορά και 5 μερες πριν την χοριακή... το εχω ξαναπερασει δυστυχως...

Κατι λεει μεσα μου οτι δεν τα καταφεραμε παλι και με πιάνει απελπισία...

 

Oxi min skeftesai etsi gt san na niwthw kai egw kapws ola tha pane kala to 2018 tha mas ta ferei ta mwrakia mas??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@peacock δεν ειχα διαβασει οτι εκανες εμβρυομεταφορα. με το καλο γλυκο μου. ευχομαι να ειναι η τελευταια και τυχερη προσπαθεια. μην εισαι απαισιοδοξη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Αntelope είπε:

Αχ κοριτσάκι μου, θέλω να μπω στην οθόνη και να σε αγκαλιάσω!

Πήγες όσο πιο προετοιμασμένη γίνεται για εμβρυομεταφορά, θα τα πας περίφημα!

Τόσο αργά πας για χοριακή; Ή αν κρίνω από και από τα άλλα κορίτσια μάλλον εμένα λίγο νωρίς δεν μου είπαν για χοριακή; 14 μέρες μετά την ωοληψία, αλλά ουσιαστικά 2 μέρες πριν την έναρξη του κανονικού μου κύκλου.

@Castrop rauxel εγώ πήγα εξαρχής για εξωσωματική λόγω προβλήματος στο σπέρμα. Στην πορεία βέβαια βρήκαμε και μικροπροβληματάκια δικά μου, πχ TSH (τη διόθρωσα), πολυποδάκι (το αφαίρεσα), έκοψα κάπνισμα κλπ. Γενικά 2 χρόνια τώρα είναι σαν να κάνουμε την προετοιμασία.

Εσύ τι καλά που έχεις ένα τόσο γλυκό κοριτσάκι! Πίστευα ότι για κάποια που είναι ήδη μητέρα θα ήταν λιγότερο αγχωτική η διαδικασία, αλλά μάλλον το ίδιο είναι για όλες μας.

Εγώ το μόνο που θέλω τώρα είναι να πάω αύριο το πρωί να μάθω το αποτέλεσμα και να σταματήσει επιτέλους αυτό το roller-coaster. Να συμμαζέψω το μυαλό μου και να σχεδιάσω τις επόμενες κινήσεις!

Sou euxomai oi epomenes kiniseis sou na einai pia kounia tha parete...kai oneira gia to mikroulini sou!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@peacock κι εγώ δεν ήξερα ότι την κάνατε την εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία σου εύχομαι!!!Όσο μπορείς αισιόδοξη να είσαι!!!

 

Καλή επιτυχία και στα υπόλοιπα κορίτσια που περιμένουν για χοριακή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω κορίτσια... προσπαθω πολυ να είμαι αισιόδοξη αλλα σημερα με εχει παρει από κατω..

Μακαρι όλες μας να τα καταφερουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι. Κι εγώ σήμερα πήγα για τον πρώτο υπερηχο. 5η μέρα περιοδου. Δεν πήγα στο κέντρο αλλά στην πόλη μου στην γιατρό μου.Καλό ειπε είναι το ενδομήτριο εκτός από ένα μικρό σημείο που κάτι δεν της αρέσει. Ίσως πολυποδάκι ίσως τίποτα.

Περιμένω τωρα να με πάρουν απο το κέντρο να μου πουνε πώς θα προχωρήσουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν την παλευωωωω... Μια είμαι μες την καλή χαρά, μια μέσα στα νευρα.. Εχω νευριάσει με μένα... Επίσης εχω αυτή την απαίσια αίσθηση ότι θα αδιαθετήσω. Το βάρος, την γκρινια και αισθάνομαι οτι θα τα κάνω πάνω μου. Πάω τουαλέτα κ ίσα να πω οτι πήγα.... Γκρρρρρρ... Εσεις πως είστε???? 4 και σημερα φανταρινες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η ourania είπε:

Δεν την παλευωωωω... Μια είμαι μες την καλή χαρά, μια μέσα στα νευρα.. Εχω νευριάσει με μένα... Επίσης εχω αυτή την απαίσια αίσθηση ότι θα αδιαθετήσω. Το βάρος, την γκρινια και αισθάνομαι οτι θα τα κάνω πάνω μου. Πάω τουαλέτα κ ίσα να πω οτι πήγα.... Γκρρρρρρ... Εσεις πως είστε???? 4 και σημερα φανταρινες...

Kalimera antelopeeee me to pou ksipnisa se esena einai to mualo mou sou euxomai mesa apo tin kardia mou mia terastia xoriaki kali mou....Dwse dunami kai se emas me ta euxarista sou????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η ourania είπε:

Δεν την παλευωωωω... Μια είμαι μες την καλή χαρά, μια μέσα στα νευρα.. Εχω νευριάσει με μένα... Επίσης εχω αυτή την απαίσια αίσθηση ότι θα αδιαθετήσω. Το βάρος, την γκρινια και αισθάνομαι οτι θα τα κάνω πάνω μου. Πάω τουαλέτα κ ίσα να πω οτι πήγα.... Γκρρρρρρ... Εσεις πως είστε???? 4 και σημερα φανταρινες...

Καλημέρα!!Κορίτσια υπομονή η φάση της αναμονής είναι το βάσανο της εξωσωματικής και όταν αρχίζει το μυαλό να μας παίζει τα παιχνίδια του είμαι δεν είμαι είναι συμπτώματα αυτό οπότε καλή αναμονή στης τελευταίες δύσκολες μέρες κορίτσια μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η ourania είπε:

Δεν την παλευωωωω... Μια είμαι μες την καλή χαρά, μια μέσα στα νευρα.. Εχω νευριάσει με μένα... Επίσης εχω αυτή την απαίσια αίσθηση ότι θα αδιαθετήσω. Το βάρος, την γκρινια και αισθάνομαι οτι θα τα κάνω πάνω μου. Πάω τουαλέτα κ ίσα να πω οτι πήγα.... Γκρρρρρρ... Εσεις πως είστε???? 4 και σημερα φανταρινες...

Ουρανία μου καλημερα. Εγω αυτήν την αισθηση την ειχα και πριν κανουμε την εμβρυομεταφορα και οταν πηγα εκεινη την ημερα μου πε ο γιατρος οτι ετσι νομιζω. Ειναι από τα φαρμακα αυτη η αισθηση. Υπομονή κορίτσι μου!!!Κ όσο μπορείς θετική σκέψη. Λιγο έμεινε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια! ευχαριστώ πολύ! έδωσα αίμα το πρωί και περιμένω τώρα όπου να ναι τα αποτελέσματα... εννοείται θα σας πω αμέσως. αλλά πλέον νιώθω ότι δεν έχω καμία ελπίδα :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Αntelope είπε:

καλημέρα κορίτσια! ευχαριστώ πολύ! έδωσα αίμα το πρωί και περιμένω τώρα όπου να ναι τα αποτελέσματα... εννοείται θα σας πω αμέσως. αλλά πλέον νιώθω ότι δεν έχω καμία ελπίδα :(

Καλά αποτελέσματα κορίτσι μου μέσα από την ψυχή μου!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Αntelope είπε:

καλημέρα κορίτσια! ευχαριστώ πολύ! έδωσα αίμα το πρωί και περιμένω τώρα όπου να ναι τα αποτελέσματα... εννοείται θα σας πω αμέσως. αλλά πλέον νιώθω ότι δεν έχω καμία ελπίδα :(

Γιατί ετσι Αντιλόπη;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...