Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ποσες ξεκιναμε προσπαθεια ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ;;;


stellena

Recommended Posts

Κοριτσακια καλησπερααα! Ποσες ξεκιναμε προσπαθεια αυτον τον μηνα;;;; ειμαι στην πρωτη μερα περιοδου και ανυπομονω να τελειωσει και να μην την ξαναδω για εννια μήνες! Με μια παλινδρομη και μια αποβολη στο ιστορικο μου λεω να σκεφτομαι μονο θετικα! Ποσες ειμαστε λοιπον;;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 591
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xoris είπε:

Μόλις τελείωσε η δικη μου περίοδος. Και μια παλινδρομη ιστορικό. 

Εγω περιμενω και αποτελεσματα απο διαφορες εξετασεις που εκανα- ορμονολογικες, καρυοτυπο κλπ. Καποιες απο αυτες που βγήκαν ειναι μια χαρα. Θελω να πιστευω πως και οι υπολοιπες μεσ στη βδομαδα θα ναι το ιδιο καλες. Ποσο αγχος τελικα.. Σε ποια βδομαδα σου παλινδρομησε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!
Είμαι σε φάση που παρακολουθώ την ωορρηξία μου.
Ξεκίνησα την 10η μέρα, (Τρίτη 9/1) ήταν πολύ αχνό. Έκανα την 11η μέρα (Τετάρτη 10/1) το ίδιο αχνό. Την Πέμπτη δεν μπορούσα να κάνω, το επανέλαβα Παρασκευή,Σαββάτο και Κυριακή ήταν λίγο πιο έντονο. Επαφές έχω μέχρι στιγμής στις 9/1 και στις 13/1. Πρώτη μέρα τελευταίας περιόδου 31/12 και κύκλο 27-34 ημερών. Θέλω να δω ποια μέρα κάνω ωορρηξία γιατί μάλλον τόσο καιρό (ελεύθερες επαφές από τον Μάρτη) προσπαθούσα σε μη γόνιμες μέρες! Και κυρίως να δω αν κάνω ωορρηξία!
Καλή δύναμη σε όλες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα!
Είμαι σε φάση που παρακολουθώ την ωορρηξία μου.
Ξεκίνησα την 10η μέρα, (Τρίτη 9/1) ήταν πολύ αχνό. Έκανα την 11η μέρα (Τετάρτη 10/1) το ίδιο αχνό. Την Πέμπτη δεν μπορούσα να κάνω, το επανέλαβα Παρασκευή,Σαββάτο και Κυριακή ήταν λίγο πιο έντονο. Επαφές έχω μέχρι στιγμής στις 9/1 και στις 13/1. Πρώτη μέρα τελευταίας περιόδου 31/12 και κύκλο 27-34 ημερών. Θέλω να δω ποια μέρα κάνω ωορρηξία γιατί μάλλον τόσο καιρό (ελεύθερες επαφές από τον Μάρτη) προσπαθούσα σε μη γόνιμες μέρες! Και κυρίως να δω αν κάνω ωορρηξία!
Καλή δύναμη σε όλες! 

Misofeggaro καλημερα.. δεν  συνεχισες τα τεστ μεχρι να σ βγει θετικό; ειναι λιγο παιδεμα η αληθεια ειναι αλλα τουλάχιστον εμενα με βοηθησαν πολυ και παρηγγειλα κ αλλα γι αυτον τον μηνα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Xoris είπε:

Καλημέρα! Την ένατη εβδομαδα εκανα την απόξεση.

Κ γω την ενατη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η stellena είπε:

Misofeggaro καλημερα.. δεν  συνεχισες τα τεστ μεχρι να σ βγει θετικό; ειναι λιγο παιδεμα η αληθεια ειναι αλλα τουλάχιστον εμενα με βοηθησαν πολυ και παρηγγειλα κ αλλα γι αυτον τον μηνα. 

@stellena μου τα συνεχίζω τα τεστ, δεν έχει γίνει ακόμα θετικό. Λογικά αυτή την εβδομάδα πρέπει να "κοκκινίσει"! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

@stellena μου τα συνεχίζω τα τεστ, δεν έχει γίνει ακόμα θετικό. Λογικά αυτή την εβδομάδα πρέπει να "κοκκινίσει"! 

Αντε αντε με το καλο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η stellena είπε:

Κοριτσακια καλησπερααα! Ποσες ξεκιναμε προσπαθεια αυτον τον μηνα;;;; ειμαι στην πρωτη μερα περιοδου και ανυπομονω να τελειωσει και να μην την ξαναδω για εννια μήνες! Με μια παλινδρομη και μια αποβολη στο ιστορικο μου λεω να σκεφτομαι μονο θετικα! Ποσες ειμαστε λοιπον;;;;; 

Πολλες!!Χαχαχχα!Ειμαι με 1 παλινδρομη και 2.5 χρονια προσπαθειων.Αααα και με μια εξωσωματικη χωρις επιτυχια.  Τελευταια περιοδος ,εναρξη στις  27 Δεκεμβριου .Αυτο το μηνα ειπαμε να το παρακολουθησουμε πιο στενα και διαπιστωσα οτι εχω πιο αργα ωορηξια απο τις αλλες φορες.

Οποτε μεχρι σημερα αμφιβαλλω αν ειχα πετυχει ωορηξια...

Με υπερηχους κ υπολογισμους  στο γιατρο ,θα εχω ωορηξια στις 17 του μηνα. Με το τεστ βρηκα να ειναι στο κοκκινο χτες.Και σημερα το ιδιο κοκκινο.Και εχω και τα σχετικα υγρα.Μπαχαλο....Εμεις ωστοσο ειχαμε επαφες στις 11 κ 14 Ιανουαριου....Τωρα τι μέλλει γενέσθαι...θα δειξει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα. Είμαι στην 4η μερα του κύκλου κ 2η με τις ενεσούλες και τα χαπακια μου. Αν όλα πανε καλά τέλος του μηνα θα κάνω ωοληψία κ εμβρυομεταφορά. Είναι η πρώτη μου προσπάθεια μετά από 14 σχεδόν χρόνια που είμαι με τον αντρα μου και 7 χρόνια μετά απο 1 παλίνδρομη φυσιολογικής συλληψης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ourania είπε:

Καλησπέρα. Είμαι στην 4η μερα του κύκλου κ 2η με τις ενεσούλες και τα χαπακια μου. Αν όλα πανε καλά τέλος του μηνα θα κάνω ωοληψία κ εμβρυομεταφορά. Είναι η πρώτη μου προσπάθεια μετά από 14 σχεδόν χρόνια που είμαι με τον αντρα μου και 7 χρόνια μετά απο 1 παλίνδρομη φυσιολογικής συλληψης.

Geia sou ouraniaaa eimaste akrivws stin idia fasi kai egw 3 mera tou kuklou mou kai 2 mera enesouleees...na se rwtisw kati simera to prwi pou piga gia douleia eixa mikro enoxliseis apo tin meria pou ekana extes tin prwti mou enesi....esu????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Castrop rauxel καμία ενόχληση. Μια ανακατωσουρα θα έλεγα αλλά τρώω όποτε να ναι οπότε μάλλον είναι της πείνας. 2η μέρα ξεκίνησες ενεσεις? Ποιές? Σου έδωσε κ χάπακια????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η peacock είπε:

Καλη επιτυχία κορίτσια στις διεγερσεις σας! :)

Euxaristwww einai i prwti mou eksosomatiki kai na pw tin alitheia mexri prin liges meres ta elega ola auta pou tha kanw polu aneta alla apo extes katalava oti telika exei ligi taleporiaaa alla xalali ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vasika adiathetisa apo pemti vradu alla itan ligo aima to eida otan skoupistika meta koimithika kai to prwi den eixa tpt stin servieta alla molis ekana tsisa mou irthaneeeee kai mou eipan oti den metraei apo tin pemti vradu alla apo paraskeui prwi ?...Tis puregon kanw alla xapia oxi exw parei xapia kai alla farmaka alla den mou eipan na ta xrisimopoiisw akoma...pemti tha paw na doune pws paei i diergesi...esena ti xapia sou dwsane ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουσιαστικά  εγώ Παρασκευή μεσημέρι αδιαθέτησα. Με το που πήρα την έγκριση στα χέρια μου.... Menopur σε ενέσεις και σε χάπια salospir και filicine.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η ourania είπε:

ουσιαστικά  εγώ Παρασκευή μεσημέρι αδιαθέτησα. Με το που πήρα την έγκριση στα χέρια μου.... Menopur σε ενέσεις και σε χάπια salospir και filicine.

kai emena 4mera einai simera exw xatheiiiiii!!!kali epitixia na exoumee ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ γω στην παρέα!

Αν κ δεν προσπαθούμε συστηματικά πολύ καιρό, βρισκόμαστε ελεύθερα δυο χρόνια τωρα...

Τον Απρίλη μάθαμε από σπερμοδιάγραμμα για άσχετο λόγο πως το σπέρμα είναι λίγο τεμπέλικο αλλά δε δώσαμε τότε σημασία. Όμως την άλλη εβδομάδα έχει ραντεβού με τον ουρολόγο για εξετάσεις εκ νέου κ το πιο πιθανό βιταμίνες. 

Έκλεισα κ γω την άλλη εβδομάδα με τη γυναικολόγο για πιο φουλ εξετάσεις μιας κ τώρα είπαμε να βάλουμε μπρος για παιδάκι. Και εννοείται πως έχουμε αυξήσει τις αγαπούλες τις επίμαχες μέρες (που τον προηγούμενο μήνα ξεκίνησα να ελέγχω με τεστ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαιρετώ κι εγώ την ωραία παρέα!

Μετά από ανεπιτυχείς προσπάθειες 2 ετών λόγω χαμηλής ποιότητας σπέρματος ξεκίνησα αυτό το μήνα IVF. Είμαι στην 6η μέρα του κύκλου, 5η μέρα διέγερσης. Κάνω το πρωτόκολλο των ανταγωνιστών.

Πολύ χαίρομαι που σας βρήκα και μακάρι να με εγκρίνουν οι admin σύντομα για να συζητάμε την πορεία μας.

Καλή επιτυχία σε όλες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και εγώ εδώ είμαι σε καταστολή και αναμένω τα Ωάρια της δότριας μου .Εξωμητριος κύηση είμαι στην 9 προσπάθεια μου όλα καλά θα μας πάνε ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Αntelope είπε:

Χαιρετώ κι εγώ την ωραία παρέα!

Μετά από ανεπιτυχείς προσπάθειες 2 ετών λόγω χαμηλής ποιότητας σπέρματος ξεκίνησα αυτό το μήνα IVF. Είμαι στην 6η μέρα του κύκλου, 5η μέρα διέγερσης. Κάνω το πρωτόκολλο των ανταγωνιστών.

Πολύ χαίρομαι που σας βρήκα και μακάρι να με εγκρίνουν οι admin σύντομα για να συζητάμε την πορεία μας.

Καλή επιτυχία σε όλες μας!

Γεια σου γλυκιά μου δυστυχώς αργούν οι εγκρίσεις λίγο διότι είχαμε θέματα στο παρελθόν με κάτι μούρλες που μπαίναν να σπασουν πλάκα  με τον  πόνο των γυναικών και πήρε μπάλα και εσάς. Ευχομαι ότι καλυτερο για ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/1/2018 at 5:00 ΜΜ, ο/η ourania είπε:

ουσιαστικά  εγώ Παρασκευή μεσημέρι αδιαθέτησα. Με το που πήρα την έγκριση στα χέρια μου.... Menopur σε ενέσεις και σε χάπια salospir και filicine.

Έχω κάποιες μονάδες μενοπουρ άμα τις χρειαστείς  καλή επιτυχία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...