Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φύλο εμβρύου !


Recommended Posts

Πολλές μανούλες αναφέρουν ότι έμαθαν το φύλο του μωρού τους , στην αυχενική διαφάνεια ... περίπου ποια εβδομάδα το μάθατε εσείς !;;! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φενια21 Καλημέρα. Το φύλο με σιγουριά θα το δεις στην αυχενική διαφάνεια Β επιπέδου. Μια εκτίμηση μπορεί  να σου δώσει ο γιατρός και πριν στον υπέρηχο, αλλά με σιγουριά στην Β επιπέδου. 

Φιλάκια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Καλημερα! Αν κανεις αυχενικη σε ενα καλο κεντρο συνηθως βλεπουν το φυλο, αλλα στο λεν με μια επιφυλαξη (80%)... Εμενα σε ολες τις γνωστες μου, η αυχενικη επεσε μεσα.. Παρ'ολ'αυτα εγω ειχα ζητησει να μην το μεθω στην αυχενικη γιατι δεν ηθελα να εχω την παραμικρη αμφιβολια..! Γερα να ειναι μωρε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εμένα στην α επιπέδου δεν μπορούσε να δει...εναν υπέρηχο μετά μου είπε αγόρι 90% ,και στον επόμενο υπέρηχο μου είπε δεν είμαι σίγουρη...ίσως κορίτσι...θα μάθουμε στην Β επιπέδου  με σιγουριά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Rosemary είπε:

 Καλημερα! Αν κανεις αυχενικη σε ενα καλο κεντρο συνηθως βλεπουν το φυλο, αλλα στο λεν με μια επιφυλαξη (80%)... Εμενα σε ολες τις γνωστες μου, η αυχενικη επεσε μεσα.. Παρ'ολ'αυτα εγω ειχα ζητησει να μην το μεθω στην αυχενικη γιατι δεν ηθελα να εχω την παραμικρη αμφιβολια..! Γερα να ειναι μωρε!!!

Φυσικά αυτό που προέχει είναι να είναι γερά τα μωράκια μας αλλά εγώ να πω την αμαρτία μου μια περιέργεια την έχω!! χιχι Βέβαια, έχω ακούσει και ιστορίες που απο α' στην β' επιπέδου και με 80% ποσοστά, το φύλο άλλαξε...και οι γονείς μείνανε κάγκελο!! χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ΕVI1986 είπε:

Φυσικά αυτό που προέχει είναι να είναι γερά τα μωράκια μας αλλά εγώ να πω την αμαρτία μου μια περιέργεια την έχω!! χιχι Βέβαια, έχω ακούσει και ιστορίες που απο α' στην β' επιπέδου και με 80% ποσοστά, το φύλο άλλαξε...και οι γονείς μείνανε κάγκελο!! χαχα

Μέχρι να βγει να το δούμε ανάμεσα στο ποδαράκια θα σκάσουμε!!! χααχαχαχαχα!!! Γερά πάνω απο όλα τα παιδάκια του κόσμου!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η ΕVI1986 είπε:

Φυσικά αυτό που προέχει είναι να είναι γερά τα μωράκια μας αλλά εγώ να πω την αμαρτία μου μια περιέργεια την έχω!! χιχι Βέβαια, έχω ακούσει και ιστορίες που απο α' στην β' επιπέδου και με 80% ποσοστά, το φύλο άλλαξε...και οι γονείς μείνανε κάγκελο!! χαχα

   Εννοειται οτι κι εγω την ειχα... Αλλα δεν ηθελα να κανω ονειρα για κοριτσι κ μετα να μου το αλλαξουν ή να του μιλαω κ να το λεω "αγορινα μου" κ μετα να το κανω "μπουμπου μου"... Τωρα ομως που εμαθα οτι ειμαστε 100% γυναικαρες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ειμαστε ετοιμες να ξανακατακτησουμε τον μπαμπα μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

   Εννοειται οτι κι εγω την ειχα... Αλλα δεν ηθελα να κανω ονειρα για κοριτσι κ μετα να μου το αλλαξουν ή να του μιλαω κ να το λεω "αγορινα μου" κ μετα να το κανω "μπουμπου μου"... Τωρα ομως που εμαθα οτι ειμαστε 100% γυναικαρες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ειμαστε ετοιμες να ξανακατακτησουμε τον μπαμπα μας!!!!

Τι τέλειααααα!!!! Κι εμείς σε λίγο καιρό θα ξέρουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στην αυχενική μου είπαν 80% κοριτσι   ...Στην β επιπέδου πετάχτηκε το πουλάκι χαχαχα...τότε γενικά είναι πιο σίγουρο. .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Sofilia είπε:

Στην αυχενική μου είπαν 80% κοριτσι   ...Στην β επιπέδου πετάχτηκε το πουλάκι χαχαχα...τότε γενικά είναι πιο σίγουρο. .....

καλή ώρα, στα λόγια μου έρχεσαι!!!! χαχαα με το καλό το μπεμπάκι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα μου είχε πει στην α επιπέδου κατά80% κορίτσι και στον επόμενο υπέρηχο περίπου 3 εβδομάδες μετά μου το επιβεβαίωσε και ο γυναικολόγος. Βέβαια δεν ξέρω αν τους είχε βοηθήσει και η στάση του μωρού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα! Και μας στην αυχενική μας είπε ότι το έβλεπε για αγοράκι αλλά δεν ήταν σίγουρη. Στους υπερήχους που έκανα στον γιατρό μου μέχρι και τη Β'επιπεδου μας γύρναγε πλάτη και δε βλέπαμε χαχα. Στη Βέπιπέδου φάνηκε ξεκάθαρα και είναι αγοράκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κορίτσια !!!! Γερά να είναι βέβαια και το φύλο είναι τ ο τελευταίο πράγμα !!! Οσες ενημερωθήκατε για τπ φύλο στην αυχενική , ποια ενδπμαδα

ειχατε πάει ; Έχω κλείσει για την 11η και λογικά είναι νωρίς ... πιστεύω τη 14η θα είναι πιο φανερό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ και πάλι!!! :) να ρωτήσω κάτι άλλο που έγινε και και με έβαλε σε σκέψεις ... χθες , 9η εβδομάδα κύησης , πήγα πρώτη φορά τουαλέτα λόγω ναυτίας ... μια φορά ευτυχώς και ίσα ίσα ... τώρα το πρωί , όχι πως πριν ο στήθος πονούσε , αλλά τώρα σίγουρα καθόλου αν πριν το αισθανόμουν λιιιιγο πιο βαρύ .. υπάρχει λόγος ανησυχίας ; Και από θέμα κιλών , από 52 κιλά , σήμερα 52.7 με πιτζάμες .. μήπως είναι λίγα μιας και μέχρι χθες δεν είχα συμπτώματα ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Φενια21 είπε:

Ευχαριστώ και πάλι!!! :) να ρωτήσω κάτι άλλο που έγινε και και με έβαλε σε σκέψεις ... χθες , 9η εβδομάδα κύησης , πήγα πρώτη φορά τουαλέτα λόγω ναυτίας ... μια φορά ευτυχώς και ίσα ίσα ... τώρα το πρωί , όχι πως πριν ο στήθος πονούσε , αλλά τώρα σίγουρα καθόλου αν πριν το αισθανόμουν λιιιιγο πιο βαρύ .. υπάρχει λόγος ανησυχίας ; Και από θέμα κιλών , από 52 κιλά , σήμερα 52.7 με πιτζάμες .. μήπως είναι λίγα μιας και μέχρι χθες δεν είχα συμπτώματα ; 

   Για το στηθος δεν ξερω να σου απαντησω καθως εγω στην αρχη της κυησης δεν μπορουσα να ξεχωρησω τετοιες καταστασεις.. Τωρα για τα κιλα, το πρωτο τριμηνο τα φυσιολογικα κιλα που παιρνει μια εγκυος ειναι 0-2 ενω αρκετες γυναικες μπορει να χασουν 1-2... Το θεμα ειναι αν εχεις παρει αλλες οδηγιες απο τον γιατρο σου. Αν πχ εισαι 1,68 κ 52 κιλα, εισαι μια χαρα..! Τωρα αν εισαι 1,85 κ 52 κιλα, μπορει να σου συστησει να παρεις λιγα κ στην αρχη της κυησης..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

1.60 ύψος ! Το καλοκαίρι πηρα 4 κιλά , από 48 πήγα 52 γιατί η διατροφολόγος μου φωνάζε που ήμουν λυποβαρης που κατάλαβα δεν εινΑι καλό για τυχόν εγκυμοσύνη. .. τότε καναμε προσπάθεια με το συζηγο και η αλήθεια έκατσε και το έχασα ( βιοχημική ) μετά από 2 μήνες πηρα 4 κιλά , πλέον στο σωστό βάρος και τελικά ... ναμαστε στην 9η εβδομάδα με τη βοήθεια του Θεού!! Ο γιατρός μου είχε πει μέχρι 3 κιλά το πρώτο τρίμηνο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...