Μετάβαση σε περιεχόμενο

:) :)


Scooby!

Recommended Posts

Xaxaxa @NikhNikh

Αφού ξύπνησες έτσι να μην το χαλάσω! Εγώ πάω στο μπάνιο ετοιμάζομαι κ το τεστ πριν το βυθίσω σηκώνομαι! Βλέπω την κόκκινομουρα αυτό ήταν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@Scooby! δεν πειράζει να μου το χαλάσεις.. χαχα βρε τι έχουμε πει δεν πέφτουμε.. πάμε πιο δυνατά για τον επόμενο.. θα δεις θα έρθει.. Εγώ πιστεύω ότι αγχονεσε χωρίς λόγο.. χαλάρωσε τώρα στην γιορτές απολαύσετε της μέρες και πολλές ζουζουνιες.. Και θα δεις ια έρθει.. Και τεστ μετά από την 1η μέρα καθυστερήσεις..!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Εγώ εδώ κάνω τον σταυρό μου να μην χρειαστεί να πάω νοσοκομείο..ποναει πάρα πολύ το χέρι μου 

Κορίτσι μου τι έγινε?Γιατί πονάει το χέρι σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η elena 2 είπε:

Κορίτσι μου τι έγινε?Γιατί πονάει το χέρι σου?

Την γλύτωσα με φάρμακα.. τενοντιτιδα με αντιφλεγμονοδεις φάρμακα για 7 ημέρες Αλλιός αν δεν περάσει θα πρέπει γιψος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια, @NikhNikh περαστικα κοριτσι μου για το χερι σου...

@Scooby! όλη μερα σε σκεφτομουν, το πιστευεις; Ελεγα αντε σημερα θα μας τα καλα νεα;

Δεν πειραζει κοριτσακι μου, τον επομενο μηνα θα μας τα πεις!!!

Ρε κορίτσια έχω μια απορία με αυτά τα τεστ ωορρηξίας (πάλι!). Έχω κύκλο 27 ημερών σταθερό και ξέρω ότι κάνεις ωορρηξία 14 μέρες πριν την περίοδο σωστά; Άρα αφού περιμένω 17/12 πρέπει (λογικά) να έχω ωορρηξία στις 3/12. Αφού το τεστ δείχνει 12-36 ώρες νωρίτερα, σήμερα δεν έπρεπε λογικά να δείξει; 

Είχε μια δεύτερη αχνή γραμμούλα (λίγο εντονότερη από άλλες φορές), αλλά το τεστ που κάνω εγώ έχει σαφείς οδηγίες : για να είναι θετικό, η δεύτερη γραμμούλα πρέπει να είναι πιο έντονη ή ίδιο έντονη με την γραμμή ελέγχου. Άρα πάλι αρνητικό ήταν.

Αν δεν είναι κι αύριο θετικό, θα αρχίσω να ανησυχώ στα σίγουρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@babybaby μου δεν είχα ευχαριστα δυστυχώς! Πάμε για τον επόμενο!

Γενικά εμένα μ έβγαλε γραμμή αλλά δεν ήταν ίδια με την γραμμή ελέγχου! Τώρα τι να πω θα ξανά κάνω αυτό το μήνα! Αλλά μήπως είναι σχετικό ρε συ ίδιο Χρώμα με την γραμμή ελέγχου! Κάνε κ αύριο κ δεν Νομίζω πως κ σε σταθερό κύκλο δεν γίνεται ίδια ακριβώς μέρα! Αλλά δν το ξέρω κ σωστά έχω διαβάσει όμως πως δεν γίνεται εμένα έδειξε μια γραμμή κ την επόμενη τίποτα! 

@NikhNikh ξεκούραση είναι άτιμη η τενοντίτιδα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η babybaby είπε:

Καλησπερα κοριτσια, @NikhNikh περαστικα κοριτσι μου για το χερι σου...

@Scooby! όλη μερα σε σκεφτομουν, το πιστευεις; Ελεγα αντε σημερα θα μας τα καλα νεα;

Δεν πειραζει κοριτσακι μου, τον επομενο μηνα θα μας τα πεις!!!

Ρε κορίτσια έχω μια απορία με αυτά τα τεστ ωορρηξίας (πάλι!). Έχω κύκλο 27 ημερών σταθερό και ξέρω ότι κάνεις ωορρηξία 14 μέρες πριν την περίοδο σωστά; Άρα αφού περιμένω 17/12 πρέπει (λογικά) να έχω ωορρηξία στις 3/12. Αφού το τεστ δείχνει 12-36 ώρες νωρίτερα, σήμερα δεν έπρεπε λογικά να δείξει; 

Είχε μια δεύτερη αχνή γραμμούλα (λίγο εντονότερη από άλλες φορές), αλλά το τεστ που κάνω εγώ έχει σαφείς οδηγίες : για να είναι θετικό, η δεύτερη γραμμούλα πρέπει να είναι πιο έντονη ή ίδιο έντονη με την γραμμή ελέγχου. Άρα πάλι αρνητικό ήταν.

Αν δεν είναι κι αύριο θετικό, θα αρχίσω να ανησυχώ στα σίγουρα...

   Γειααα!! Το τεστ γραφει οτι η ωορρηξια θα γινει ΜΕΣΑ στις επομενες 12-36 ωρες. Δηλ μπορει να γινει κ σε 10 ωρες.. Τι ωρα το εκανες σημερα? Αν το εκανες νωρις, μπορεις να κανεις κ ενα το βραδακι κ αν βγει θετικο μπορει να "ωορρεκτισεις" κ αυριο το πρωι!! αν βγει αυριο το μεσημερι θετικο, μπορει να κανεις ωορρηξια την νυχτα οποτε καλο θα ειναι να εχεις επαφη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Την γλύτωσα με φάρμακα.. τενοντιτιδα με αντιφλεγμονοδεις φάρμακα για 7 ημέρες Αλλιός αν δεν περάσει θα πρέπει γιψος

Ελπίζω να μην το κουράζεις. Νίκη μου περαστικά και σύντομα σιδερένια. ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Scooby! είπε:

@babybaby μου δεν είχα ευχαριστα δυστυχώς! Πάμε για τον επόμενο!

Γενικά εμένα μ έβγαλε γραμμή αλλά δεν ήταν ίδια με την γραμμή ελέγχου! Τώρα τι να πω θα ξανά κάνω αυτό το μήνα! Αλλά μήπως είναι σχετικό ρε συ ίδιο Χρώμα με την γραμμή ελέγχου! Κάνε κ αύριο κ δεν Νομίζω πως κ σε σταθερό κύκλο δεν γίνεται ίδια ακριβώς μέρα! Αλλά δν το ξέρω κ σωστά έχω διαβάσει όμως πως δεν γίνεται εμένα έδειξε μια γραμμή κ την επόμενη τίποτα! 

@NikhNikh ξεκούραση είναι άτιμη η τενοντίτιδα! 

   Δεν γινεται σε ολες τις γυναικες εντελως εντονη η γραμμη. Γιατι καποιες εκκρινουν λιγοτερη LH και καποιες περισσοτερη.

   Σε εμενα ποτε δεν γινοταν σκουροτερη η γραμμη ελεγχου απο την γραμμη αναφορας. Αν κανεις ομως κανα 2 μηνες τα τεστ καταλαβαινεις ποτε ειναι το θετικο σου. ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΖΕΝΙΘ της καθε κοπελας! 

   Αν πχ babybaby, αυριο αντι να σου σκουρυνει η γραμμη, σου αχνισει, θεωρεις το σημερινο τεστ θετικο. Αυτο δηλαδη με την σκουροτερη γραμμη. Βεβαια αν σε καποια κοπελα ειναι μονιμως πολυ αχνο, καλο θα ειναι να κανει εναν ελεγχο ορμονων.

   Κ οπως ειπαμε... Καλυτερα νωριτερα επαφη, παρα αργοτερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Scooby! είπε:

@Rosemary να σε ρωτήσω? Εμένα π την έγινε αχνο όχι εντελώς αχνο φαινόταν! Κ την επόμενη αρνητικό? 

  Εξαρταται ποσο αχνο ηταν. Αν ηταν λιγο λιγοτερο αχνο απο την γραμμη αναφορας κ αυτο σου συμβαινει κ τους επομενους μηνες, θεωρεις αυτο το αποτελεσμα θετικο-εμενα ετσι εβγαινε κ εμεινα εγκυος! Αν ομως ειναι παρα πολυ αχνο για πανω απο 2 μηνες, καλο θα ειναι να ρωτησεις τον γιατρο σου κ να κανεις εναν ορμονολογικο ελεγχο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Scooby! είπε:

@Rosemary αυτός θα είναι ο δεύτερος μήνας π θα χρησιμοποιείσω! Οπότε θα το τσεκάρω! Σε ευχαριστώ πολύ! 

  Παρακαλω!! Κ να εχεις στον νου σου οτι μπορει απλα να....εχασες την θετικοποιηση του τεστ. Να το εκανες πχ μεσημερι, να σου γινοταν θετικο το βραδυ κ την επομενη ημερα να ξαναξεθωριασε..! Κ να μην αγχωνεσαι τοσο..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

  Παρακαλω!! Κ να εχεις στον νου σου οτι μπορει απλα να....εχασες την θετικοποιηση του τεστ. Να το εκανες πχ μεσημερι, να σου γινοταν θετικο το βραδυ κ την επομενη ημερα να ξαναξεθωριασε..! Κ να μην αγχωνεσαι τοσο..!

@Rosemary σε ευχαριστω πολυ, οπως παντα κατατοπιστικοτατη! Ειναι λιγο μπερδεμα γενικα η κατασταση απ'οτι καταλαβαινω... Θα ηθελα ομως και τη δικη σου γνωμη σχετικα με τις επαφες. Δηλ ας πουμε βλεπω πιο εντονη γραμμη (ισως οχι τοσο εντονη οσο η γραμμη ελεγχου, αλλα υποθετω οτι ειναι αρκετα εντονη για να σημαινει οτι ειναι κοντα στο θετικο). Ας πουμε οτι μετα εχω επαφη. Και την επομενη μερα ξανακανω τεστ και βγει καραμπινατη κοκκινη, τελειως θετικο! Μετα; Ξαναεχω επαφη; 2η συνεχομενη ημερα; Εσυ θεωρεις οτι το σπερμα θα εχει αντοχες τοσο συντομα ή ουσιαστικα "έκαψα" το σπέρμα με την προηγουμενη ημερα που δεν ηταν και τοσο απαραιτητη οσο η ημερα με το καραμπινατο θετικο; 

Δε ξερω αν καταλαβες ακριβως την ερωτηση, απλα θα ηθελα και τη δικη σου αποψη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η babybaby είπε:

@Rosemary σε ευχαριστω πολυ, οπως παντα κατατοπιστικοτατη! Ειναι λιγο μπερδεμα γενικα η κατασταση απ'οτι καταλαβαινω... Θα ηθελα ομως και τη δικη σου γνωμη σχετικα με τις επαφες. Δηλ ας πουμε βλεπω πιο εντονη γραμμη (ισως οχι τοσο εντονη οσο η γραμμη ελεγχου, αλλα υποθετω οτι ειναι αρκετα εντονη για να σημαινει οτι ειναι κοντα στο θετικο). Ας πουμε οτι μετα εχω επαφη. Και την επομενη μερα ξανακανω τεστ και βγει καραμπινατη κοκκινη, τελειως θετικο! Μετα; Ξαναεχω επαφη; 2η συνεχομενη ημερα; Εσυ θεωρεις οτι το σπερμα θα εχει αντοχες τοσο συντομα ή ουσιαστικα "έκαψα" το σπέρμα με την προηγουμενη ημερα που δεν ηταν και τοσο απαραιτητη οσο η ημερα με το καραμπινατο θετικο; 

Δε ξερω αν καταλαβες ακριβως την ερωτηση, απλα θα ηθελα και τη δικη σου αποψη...

   Φυσικα κ ξαναεχεις!! Καλυτερα λιγο πιο αδυναμο σπερμα την σωστη ημερα παρα καθολου. Οπως επισης, καλυτερα ενα λιγο πιο αδυναμο σπερμα την σωστη ημερα, παρα ενα ντουρο σπερμα την επομενη για ενα εκφυλισμενο-ανικανο πια για γονιμοποιηση ωαριο (γιατι δυστυχως, συνηθως αυτο γινεται την επομενη της ωορρηξιας)...

    Τον επομενο μηνα που θα κανεις ξανα τα τεστ κ θα ξερεις πια τι να περιμενεις κ πιο θα ειναι το θετικο σου χρωμα, οποτε θα τα κανεις ολα καλυτερα!! Δηλ μπορεις να κανεις σεξ λιγες μερες πριν την ωορρηξια κ να περιμενεις μετα το θετικο σου για να ξανακανεις!! Οποτε θα ειναι κ πιο δυνατο το σπερμα την σωστη ημερα..!  Μετα απο 2 μηνες εφαρμογης, θα σου φανει παιχνιδακι.

   Εγω ειμαι της αποψης αμα βγει θετικο το τεστ το μεσημερι, το βραδυ κ αν μπορεις κ την επομενη εχεις επαφη!! Εχω μεινει 4 φορες εγκυος κ τις 3 εμεινα λιγο πριν ή κατα τη διαρκεια της ωορρηξιας.. (Την πρωτη φορα μου ηρθε ουρανοκατεβατο κ τοτε δεν κρατουσα ημερομηνιες οποτε δε ξερω ποτε εγινε)!!

   Παντως η συμβουλη μου ειναι οτι αφου θελεις να γινεις μανουλα, οκ, να εχεις επαφη στην ωορρηξια ή εστω λιγο πριν κ ΟΟΟΟΠΟΙΕΣ αλλες  μερες θελεις!! Μην καθεσαι να μετρας κ τις μερες που περασαν αναμεσα στις επαφες για να ειναι οοοολααα πια ιδανικα... Το αγχος σου θα ειναι πιο αρνητικος παραγοντας. Απολαυσε τον ερωτα σου... Να ειναι το παιδακι σου καρπος ερωτα κ οχι αγχους!! Κ εννοειται οτι ετσι θα ερθει πιο γρηγορα κ θα βρει κ πιο ερωτευμενους τους γονεις του!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@NikhNikh Περαστικά!!!!!!!:x

Εμένα η γραμμή ήταν πολύ αχνή για 2 μέρες,τις επόμενες 2 πιο έντονη,αλλά όχι όσο η άλλη και την επόμενη ήταν τελείως αχνή....και τις μέρες που ήταν αρκετά έντονη έκανα ξανά τεστ μετά από 10 ώρες και ήταν ίδια με το μεσημέρι....πήρα τηλέφωνο στην εταιρία και μου είπαν ότι όλα θεωρούνται αρνητικά και μάλλον δεν πρόλαβα την ωορρηξία μου....τί να πώ;;Σε 8 μέρες θα δείξει....αλλιώς θα τα δοκιμάσω πάλι και αυτόν τον μήνα!!

Βέβαια,άσχετα από τα τεστ...εγώ τις αγκαλίτσες μου τις έκανα!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rosemary αχ βρε κορίτσι δύσκολο να αποβαλουμε αυτό το ανχος! Με έχει φάει! Όλο αρνητικά σκέφτομαι! Κατά της 12 δηλαδή ιδανική ώρα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Νινα85 είπε:

@NikhNikh Περαστικά!!!!!!!:x

Εμένα η γραμμή ήταν πολύ αχνή για 2 μέρες,τις επόμενες 2 πιο έντονη,αλλά όχι όσο η άλλη και την επόμενη ήταν τελείως αχνή....και τις μέρες που ήταν αρκετά έντονη έκανα ξανά τεστ μετά από 10 ώρες και ήταν ίδια με το μεσημέρι....πήρα τηλέφωνο στην εταιρία και μου είπαν ότι όλα θεωρούνται αρνητικά και μάλλον δεν πρόλαβα την ωορρηξία μου....τί να πώ;;Σε 8 μέρες θα δείξει....αλλιώς θα τα δοκιμάσω πάλι και αυτόν τον μήνα!!

Βέβαια,άσχετα από τα τεστ...εγώ τις αγκαλίτσες μου τις έκανα!!!:)

Α έτσι σου είπαν κι εσένα, ότι θεωρούνται αρνητικά ακόμα κι αυτά με τις πιο έντονες γραμμές; Τι να πω...

Ρε κορίτσια κι εγώ επειδή επηρεάστηκα πήγα τώρα και ξαναέκανα τεστάκι και η γραμμή ήταν απίστευτα αχνή, σχεδόν δε φαινόταν. Δλδ εχθές δε φαινόταν, το μεσημέρι ήταν ψιλοέντονη αλλά σίγουρα όχι τόσο όσο η γραμμή ελέγχου και τώρα πάλι σχεδόν δε φαίνεται... Τι γίνεται; Μπορεί να συμβαίνει αυτό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η babybaby είπε:

Α έτσι σου είπαν κι εσένα, ότι θεωρούνται αρνητικά ακόμα κι αυτά με τις πιο έντονες γραμμές; Τι να πω...

Ρε κορίτσια κι εγώ επειδή επηρεάστηκα πήγα τώρα και ξαναέκανα τεστάκι και η γραμμή ήταν απίστευτα αχνή, σχεδόν δε φαινόταν. Δλδ εχθές δε φαινόταν, το μεσημέρι ήταν ψιλοέντονη αλλά σίγουρα όχι τόσο όσο η γραμμή ελέγχου και τώρα πάλι σχεδόν δε φαίνεται... Τι γίνεται; Μπορεί να συμβαίνει αυτό;

Θεωρώ ( από ότι έχω διαβάσει στο ιντερνετ από κοπέλες που τα χρησιμοποιούσαν για μήνες ) ότι το ¨έντονο αχνό " σε μερικές κοπέλες είναι θετικό....κάνε πολλές αγαπησιάρικες αγκαλιές απόψε!!!

Μην επιτρέπεις στα τεστ να σε αγχώνουν...αν δείξουν,έδειξαν...αν όχι συνεχίζουμε το πρόγραμμα μας κανονικά...σαν την ΕΡΤ!!!

Ειδικά αν έχεις πάρει της hometest,όπως κ εγώ που είναι πολύ οικονομικά....σιγά μην πτοηθούμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...