Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ας μιλήσουμε για κιλά!


Recommended Posts

Βρε κορίτσια μου..Σε 3 μερούλες μπαινω με το καλό στο 4ο...Όταν έμεινα έγκυος ήμουν 58 κιλά..ζυγιστηκα στον 2ο μήνα και ήμουν 56..προχθές ήμουν 57.5 και τώρα μόλις ξαναζυγιστηκα και είμαι λιγότερα παλι (56.8)...τι γίνεται; 

Πότε δεν έτρωγα πάρα πολύ αλλά δεν πεινούσα κιόλας..Τώρα τρώω σχεδόν όπως ετρωγα (πιο υγιεινά βέβαια) χωρίς να σκέφτομαι τα κιλα που θα πάρω κλπ..Ποτέ δεν το έκανα αυτό. 

Πείτε μου για τα κιλα σας..

Να αρχίσω να ανυσηχω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχα...κανονικά από την στιγμή που τρως την  ίδια ποσότητα με πριν αλλά πιο υγιεινά είσαι καλά. Το βάρος σου θα αρχίζει να αυξάνεται λόγω του μωρού από τα μέσα του 2ου τριμήνου και κυρίως στο 3ο τρίμηνο που μεγαλώνει πολύ το μωράκι σου. 

Για την ιστορία, λόγω δ.κ. έκανα αυστηρή διατροφή από τον 2ο μήνα, ξεκίνησα 70 κιλά και πριν γεννήσω είχα φτάσει στα 74 κιλά, τα οποία τα πήρα τους τελευταίους 2 μήνες, όταν γέννησα (2 εβδομάδες μετά) ήμουν στα 68 κιλά και όλα αυτά λόγω διατροφής. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Minime είπε:

Βρε κορίτσια μου..Σε 3 μερούλες μπαινω με το καλό στο 4ο...Όταν έμεινα έγκυος ήμουν 58 κιλά..ζυγιστηκα στον 2ο μήνα και ήμουν 56..προχθές ήμουν 57.5 και τώρα μόλις ξαναζυγιστηκα και είμαι λιγότερα παλι (56.8)...τι γίνεται; 

Πότε δεν έτρωγα πάρα πολύ αλλά δεν πεινούσα κιόλας..Τώρα τρώω σχεδόν όπως ετρωγα (πιο υγιεινά βέβαια) χωρίς να σκέφτομαι τα κιλα που θα πάρω κλπ..Ποτέ δεν το έκανα αυτό. 

Πείτε μου για τα κιλα σας..

Να αρχίσω να ανυσηχω;

Γεια σου!! Εγώ έχω μπει στον πέμπτο εδω και πέντε μέρες. Όταν έμεινα εγκυος ήμουν 58.5 κιλά οταν έκλεισα το πρώτο τρίμηνο ήμουν 56.5.. εχασα 2 κιλά λόγω εμετων δεν μπορουσα να φαω καλά. Τώρα είμαι πάλι 58.5 στα κιλά που ξεκίνησα δηλαδή. Νιωθω καλύτερα βεβαια δεν εχω εμετους πια..

Προσπαθώ να τρωω καλά γιατι έχω χαμηλο αιματοκριτη. Μην ανησυχείς σου ευχομαι με το καλό το μωρακι σου!:-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Χαχαχα...κανονικά από την στιγμή που τρως την  ίδια ποσότητα με πριν αλλά πιο υγιεινά είσαι καλά. Το βάρος σου θα αρχίζει να αυξάνεται λόγω του μωρού από τα μέσα του 2ου τριμήνου και κυρίως στο 3ο τρίμηνο που μεγαλώνει πολύ το μωράκι σου. 

Για την ιστορία, λόγω δ.κ. έκανα αυστηρή διατροφή από τον 2ο μήνα, ξεκίνησα 70 κιλά και πριν γεννήσω είχα φτάσει στα 74 κιλά, τα οποία τα πήρα τους τελευταίους 2 μήνες, όταν γέννησα (2 εβδομάδες μετά) ήμουν στα 68 κιλά και όλα αυτά λόγω διατροφής. 

ditaki σοβαρά μιλάς;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; 4 κιλά πήρες μόνο;;;;;;;;;;;;;; δεν μας λες και εμας κανένα μυστικούλι;;;;;; :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Fainareti είπε:

ditaki σοβαρά μιλάς;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; 4 κιλά πήρες μόνο;;;;;;;;;;;;;; δεν μας λες και εμας κανένα μυστικούλι;;;;;; :D

Πέντε μικρά γεύματα την ημέρα. Πολλά φρούτα, λαχανικά και γαλακτοκομικά. Μόνο κοτόπουλο, μοσχάρι και ψάρι, Μόνο μαύρα ζυμαρικά. Με μέτρο ζυμαρικά, πατάτες και ψωμί. Καθόλου γλυκά, ζάχαρη, μέλι και υποκατάστατα αυτών. Και όλα τα γεύματα σε συγκεκριμένη ποσότητα. 

Να ήξερες πόσα ζήλεψα στην εγκυμοσύνη και δεν τα έφαγα επειδή δεν έκανε. 

Μια φορά έφαγα ένα κομμάτι πίτσα και έφτασε το σάκχαρο 180. Ε μετά δεν το ξανατόλμησα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Πέντε μικρά γεύματα την ημέρα. Πολλά φρούτα, λαχανικά και γαλακτοκομικά. Μόνο κοτόπουλο, μοσχάρι και ψάρι, Μόνο μαύρα ζυμαρικά. Με μέτρο ζυμαρικά, πατάτες και ψωμί. Καθόλου γλυκά, ζάχαρη, μέλι και υποκατάστατα αυτών. Και όλα τα γεύματα σε συγκεκριμένη ποσότητα. 

Να ήξερες πόσα ζήλεψα στην εγκυμοσύνη και δεν τα έφαγα επειδή δεν έκανε. 

Μια φορά έφαγα ένα κομμάτι πίτσα και έφτασε το σάκχαρο 180. Ε μετά δεν το ξανατόλμησα...

Μπράβο πάντως που έχεις τέτοια εγκράτεια!!!! μπράβο σου!! εγω ρε γμτ είμαι πολύ ψωμού (φτιάχνω και καινούργιες λέξεις)!! το κρεας δεν με νοιάζει οσο το ψωμί!!! τωρα ξεκίνησα κι εγω σε διατροφολόγο και βλέπουμε...! οτι είναι να πάθουμε θα το πάθουμε!! χαχααχαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Fainareti είπε:

Μπράβο πάντως που έχεις τέτοια εγκράτεια!!!! μπράβο σου!! εγω ρε γμτ είμαι πολύ ψωμού (φτιάχνω και καινούργιες λέξεις)!! το κρεας δεν με νοιάζει οσο το ψωμί!!! τωρα ξεκίνησα κι εγω σε διατροφολόγο και βλέπουμε...! οτι είναι να πάθουμε θα το πάθουμε!! χαχααχαχα!

Γενικά δεν έχω εγκράτεια...τρώω! Τα έβαλα όλα τα κιλά μου άμεσα όταν γέννησα και με το παραπάνω...

Αλλά εκεί ήταν θέμα υγείας και για μένα και για το μωρό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Fainareti είπε:

ditaki σοβαρά μιλάς;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; 4 κιλά πήρες μόνο;;;;;;;;;;;;;; δεν μας λες και εμας κανένα μυστικούλι;;;;;; :D

Εγώ ξεκίνησα 58 κιλά (1,65 υψος) και πήρα 8 κιλά και είναι μόνο στον 5ο μήνα!!!! Η αλήθεια είναι ότι έχω ένα πρόβλημα με τις κατακρατησεις ... προσπαθώ να κόψω εντελώς το αλάτι ώστε να μου φύγουν τα υγρά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κόψε το αλάτι @Lini και θα δεις διαφορά και στα κιλά και στο πρήξιμο του σώματος...επιπλέον θα νοιώσεις και πιο ξεκούραστη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Κόψε το αλάτι @Lini και θα δεις διαφορά και στα κιλά και στο πρήξιμο του σώματος...επιπλέον θα νοιώσεις και πιο ξεκούραστη.

Έχω και το θέμα με την άσκηση... Πριν την εγκυμοσύνη γυμναζομουν 1.5 ώρα τη μέρα και μετά... την έκοψα μαχαίρι... είχα συνηθίσει με διατροφή άλλων θερμίδων. Τώρα ξεκίνησα μιση ώρα περπάτημα κάθε μέρα αλλά όχι σε έντονο ρυθμό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εγω σ λιγες μερες θα μπω στον τεταρτο...λογικα..χαχαχ

κ εχω παρει 4 κιλα απο τν αρχη...ειχα κ εμετους κ ολα...κ υπαρχουν μερες π τρωω σαν γουρουνι,ολη μερα κ τ παντα...κ αλλες π ισα θ φαω λιγο μεσημερι βραδυ....

ο γιατρος μ θελει συνολο 9 κιλα....

οχι οτι θ μ δειρει αν παρω παραπανω..χαχαχα

ξεκινησα απο 47 κιλα κ ειμαι 51...κ μ ειπε πως μολις μπω στον 5ο θ αρχισω σιγα σιγα ν παιρνω κιλακια...

αντε ν δουμε....

η κοιλιτσα μ ομως φαινεται....ισως βεβαια γτ πριν δν ειχα τπτ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια μου!πραγματικά είχα αρχίσει να αγχώνομαι πολυ μήπως κάτι δεν κάνω σωστά...

katerinant95 ξεκινησες πολύ λίγα και σου είπε 9μονο;μου κανει εντυπωση γιατι οταν ξεκινας λιγοτερα κιλα έχεις πιο πολύ περιθώριο αν δε κανω λάθος.. Ποτέ αλλάζεις μηνα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η katerinant95 είπε:

κοριτσια εγω σ λιγες μερες θα μπω στον τεταρτο...λογικα..χαχαχ

κ εχω παρει 4 κιλα απο τν αρχη...ειχα κ εμετους κ ολα...κ υπαρχουν μερες π τρωω σαν γουρουνι,ολη μερα κ τ παντα...κ αλλες π ισα θ φαω λιγο μεσημερι βραδυ....

ο γιατρος μ θελει συνολο 9 κιλα....

οχι οτι θ μ δειρει αν παρω παραπανω..χαχαχα

ξεκινησα απο 47 κιλα κ ειμαι 51...κ μ ειπε πως μολις μπω στον 5ο θ αρχισω σιγα σιγα ν παιρνω κιλακια...

αντε ν δουμε....

η κοιλιτσα μ ομως φαινεται....ισως βεβαια γτ πριν δν ειχα τπτ...

Βρε κατερινακι μου!!! Νομιζω οτι παλι μπερδεψες τους μηνες σου..! Αχαχα!! Γιατι πουλακι μου?? Νομιζω πως ειμαστε κοντα κ σε λιγες μερες μπαινουμε στον 5ο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

Βρε κατερινακι μου!!! Νομιζω οτι παλι μπερδεψες τους μηνες σου..! Αχαχα!! Γιατι πουλακι μου?? Νομιζω πως ειμαστε κοντα κ σε λιγες μερες μπαινουμε στον 5ο!!!

xaxaxxaxa... εγραψα λαθος....ναι ναι στον 5μπαινω .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Minime είπε:

Βρε κορίτσια μου..Σε 3 μερούλες μπαινω με το καλό στο 4ο...Όταν έμεινα έγκυος ήμουν 58 κιλά..ζυγιστηκα στον 2ο μήνα και ήμουν 56..προχθές ήμουν 57.5 και τώρα μόλις ξαναζυγιστηκα και είμαι λιγότερα παλι (56.8)...τι γίνεται; 

Πότε δεν έτρωγα πάρα πολύ αλλά δεν πεινούσα κιόλας..Τώρα τρώω σχεδόν όπως ετρωγα (πιο υγιεινά βέβαια) χωρίς να σκέφτομαι τα κιλα που θα πάρω κλπ..Ποτέ δεν το έκανα αυτό. 

Πείτε μου για τα κιλα σας..

Να αρχίσω να ανυσηχω;

Οταν μπηκα στον τεταρτο ειχα χασει 3 κιλα απο εμετους κ γενικα δεν ειχα ορεξη.Τοτε φοβηθηκα πολυ ο γιατρος μου γελαγε μην ανησυχεις ετσι οπως τα χανεις σε ενα μηνα τα ξαναπαιρνεις ολα εγω πηρα συνολικα 9 κιλα και 3 γεννηθηκε η μικρη.μετα τον 4ο παιρνει στην ουσια βαρος το μωρακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...