Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες προσπαθούμε για μωράκι??


Petalouditsa28

Recommended Posts

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Ninonino είπε:

Εκανα χοριακη σημερα ειμαι πολυ στεναχωρημένη 63.7 και μου είπε ο γιατρός ειναι χαμηλή .. εντονεταξυ εχω φριχτους πόνους στο στομάχι και αναγούλα .. μου έδωσε φάρμακα και λεει να ξανακάνω χοριακη να δούμε πως παει .. μαλλον παλι για αποβολή παμε μου είπε .. πολυ στεναχωρημένη ειμαι ..

Δεν σημαίνει κάτι η χοριακή σαν νούμερο απλά πρεπει να διπλασιάζεται.Πως μιλάει για αποβολή χωρίς να έχεις δεί αίμα?Μου φαίνεται σε αγχώνει ο γιατρός σου.Οσο μπορείς χαλάρωσε και σε 2 μέρουλες να κάνεις άλλη χοριακή.Σου εύχομαι να πάνε όλα καλάαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕυχΡιστω κορίτσια μου για το κουραγιο που μου δίνετε ! Σημερα ειναι 3η μέρα καθυστέρησης .. για να δούμε το μονο που μπορω να κάνω ειναι να περιμενω ... σας ευχαριστω παντως για τις απαντήσεις σας ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Ninonino είπε:

Εκανα χοριακη σημερα 63.7 ειναι χαμηλή μου είπε ο γιατρός ? Ίσως και να απέβαλα θα δείξει λεει μου έδωσε φάρμακα .. αχ ενώ το περίμενα παλι με πηρε πολυ απο κατω!!!! 

Κοριτσακι μου τι φαρμακα σου έδωσε???δηλαδη αποκλείεται να άργησε να γίνει η εμφύτευση και για αυτο να ναι χαμηλή η τιμη??δεν σου είπε να την επαναλάβεις σε δυο μερες???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Ninonino είπε:

ΕυχΡιστω κορίτσια μου για το κουραγιο που μου δίνετε ! Σημερα ειναι 3η μέρα καθυστέρησης .. για να δούμε το μονο που μπορω να κάνω ειναι να περιμενω ... σας ευχαριστω παντως για τις απαντήσεις σας ❤

Πάντως για τριτη μετα καθυστέρησης δεν θεωρείτε πολυ χαμηλή η χοριακη σου!!!ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!!αυτο σκεψου και σε παρακαλω παααααρα πολυ προσπαθησε να εχεις θετική σκέψη και να μην κουράζεσαι!!!δεν λεω να πετάς στα σύννεφα ειναι λογικο να αγχώνεσαι ειδικα με οτι εχεις περάσει..αλλα μην σκεφτεσε αρνητικά!!!παρε μια αγκαλίτσα απο μενα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Κοριτσακι μου τι φαρμακα σου έδωσε???δηλαδη αποκλείεται να άργησε να γίνει η εμφύτευση και για αυτο να ναι χαμηλή η τιμη??δεν σου είπε να την επαναλάβεις σε δυο μερες???

Μου έδωσε Σαλοσπίρη για τυχόν θρομβοφιλια και προγεστερωνη .  Ναι είπε να πάω την Τετάρτη ουφ .. για να δούμε .. αλλα εχω πεθάνει στους πόνους 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/3/2017 at 3:49 ΜΜ, ο/η zizelaki10 είπε:

Εχω μιλησει με τον γιατρο μ κ μ ειπε οτι συμβαινει συχνα... λεει τουλαχιστον ν κραταω 20λεπτα την τροφη κ μετα ν κανω εμετο για ν παιρνω τ θρεπτικα συστατικα .. τρωω ξινομηλο αυτο δεν με πειραζει... αλλα γενικα εχω πολυ εμετο αναγουλες ναυτιες... εχω χασει ηδη 3 κιλα... 

Αχ υπομονή κοπέλα μου προσπάθησε να κάνεις αυτό με τα 20 λεπτά που είπε η γιατρος. Σε λίγο καιρό δεν θα είναι έτσι.. Θα αρχίσουν να μειώνονται και να φεύγουν νομίζω είσαι ήδη στην 9 εβδομάδα.. Οπότε στην 12 εξαφανιζόνται.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ninonino είπε:

ΕυχΡιστω κορίτσια μου για το κουραγιο που μου δίνετε ! Σημερα ειναι 3η μέρα καθυστέρησης .. για να δούμε το μονο που μπορω να κάνω ειναι να περιμενω ... σας ευχαριστω παντως για τις απαντήσεις σας ❤

2η μερα καθυστέρησης ειχα χοριακη 50 και μου είπε ο γιατρός μου "μια χαρα τιμή για αρχή εγκυμοσύνης".. Η τιμή της χοριακης στην εγκυμοσύνη εχει μεγάλο εύρος και εξαρτάται και απο τον οργανισμό.. το βασικό ειναι να διπλασιάζεται.. ολα θα πάνε καλα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ninonino είπε:

Μου έδωσε Σαλοσπίρη για τυχόν θρομβοφιλια και προγεστερωνη .  Ναι είπε να πάω την Τετάρτη ουφ .. για να δούμε .. αλλα εχω πεθάνει στους πόνους 

Ειδες τι σου λέει το Λιζακι??θετικη σκέψη κοπελα μου και ξεκούραση..ευχομαι να εχεις καταπληκτικά νεα μεθαυριο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Ninonino είπε:

Μακάρι κορίτσια μου !!! ❤❤❤❤

Ναι βρε γλυκια μουυυ..αντε με τοσο άγχος και στεναχώρια δεν μας αφήνεις καν να σου ευχηθούμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Καλησπερα κοπελα μου,η περίοδος απο οτι ξέρω έρχεται 14 μερες μετα την ωορρηξία..αν εκανες 9 περιμένεις γύρω στις 23/3.. οποτε δεν θεωρώ πως ειναι νωρίς για ενοχλησεις πάσης φύσεως..Μην ψαχνεις για σημάδια γλυκια μου..ξέρω πως και συ καίγεσαι οσο ολες μας..αλλα περιμενε πρωτα να υπαρξει καθυστέρηση για να αρχίσεις να πιστευεις..χιλια συγνωμη,αν δεν σου ακούγομαι πολυ υποστηρικτική..Ευχομαι ολόψυχα να εχετε πετύχει..απλα γνώμη μου ειναι να μείνεις προσγειωμένη για να μην πονάς...

Κανεις πολυ καλα κατερινακι μ... καλυτερα ν ειμαι προσγειωμένη παρα ν πετάω στο ροζ συννεφάκι μ και ν πεσω αποτομα!!! Αν ειναι ν ερθει τ ευχάριστο θ ερθει οποτε ας ειμαι συγκρατημένη!!! @elenaaa445 Στις 29/3 θ ειμαι ελλαδα αν μ το καλο εχω ακομα καθυστεριση θ παω κατευθειαν γ χοριακη!!! ΩΣ τοτε απλα θ ελπιζω ν μην ερθει κ θ περιμενω ήρεμη!! Απλα ξερετε κοριτσια σ αυτες τις περιπτώσεις πιανομαστε απ ολα!!! Παντως τα τραβηγματακια μ κλ κρατούν.. θ δειξει... ελπιζω αυτη την φορα ν ηταν η τυχερή!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Anni2304 είπε:

Κανεις πολυ καλα κατερινακι μ... καλυτερα ν ειμαι προσγειωμένη παρα ν πετάω στο ροζ συννεφάκι μ και ν πεσω αποτομα!!! Αν ειναι ν ερθει τ ευχάριστο θ ερθει οποτε ας ειμαι συγκρατημένη!!! @elenaaa445 Στις 29/3 θ ειμαι ελλαδα αν μ το καλο εχω ακομα καθυστεριση θ παω κατευθειαν γ χοριακη!!! ΩΣ τοτε απλα θ ελπιζω ν μην ερθει κ θ περιμενω ήρεμη!! Απλα ξερετε κοριτσια σ αυτες τις περιπτώσεις πιανομαστε απ ολα!!! Παντως τα τραβηγματακια μ κλ κρατούν.. θ δειξει... ελπιζω αυτη την φορα ν ηταν η τυχερή!! 

Μακαρι κοπελα μου να ηταν η τυχερή σας οντως αυτη η φορά..!!στο ευχομαι μεσα απο την ψυχή μου!!!εσυ απλα προσπαθησε να παραμένεις ψύχραιμη αισιόδοξα ψύχραιμη και οτι ειναι να γίνει θα γίνει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα .. ειμαι πολυ χαλια ψυχολογικά .. μόλις ειδα ροζ υγρά παλι αποβαλω .. δε το αντέχω ρε κορίτσια .. δε θα κάνω ποτε παιδι μαλλον πρέπει να το παρω απόφαση ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσι μου τι είναι αυτά που λες; ηρέμησε ξαπλωσα κ πάρε ουτροτζεσταν κ μάλιστα κολπάκι. Κάνε λίγη υπομονή να επαναλάβεις τη χοριακη. Ίσως ο οργανισμός σ δ ήταν έτοιμος ακόμη μετά την βιοχημικη. Μείνει ξεκούραστη πάνω απ όλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ninonino είπε:

Κορίτσια καλημέρα .. ειμαι πολυ χαλια ψυχολογικά .. μόλις ειδα ροζ υγρά παλι αποβαλω .. δε το αντέχω ρε κορίτσια .. δε θα κάνω ποτε παιδι μαλλον πρέπει να το παρω απόφαση ??

Γλυκιά μου ξάπλωσε όπως λεεί το  κορίτσι πάνω και δες καμια  ρομαντική ταινιούλα λίγο να ξεχνιέσαι και να χαλαρώνεις.Πολλές κοπέλες είχαν καλή εκβαση στην εγκυμοσύνη με ρόζ υγρά.Σίγουρα θα είσαι φοβισμένη αλλά δεν ξέρεις καμία φορά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ninonino είπε:

Κορίτσια καλημέρα .. ειμαι πολυ χαλια ψυχολογικά .. μόλις ειδα ροζ υγρά παλι αποβαλω .. δε το αντέχω ρε κορίτσια .. δε θα κάνω ποτε παιδι μαλλον πρέπει να το παρω απόφαση ??

Τι εχουμε πει??μην κανεις κακό στον εαυτό σου βρε καλο μου!!!κανε αυριο την χοριακη σου..και οτι ειναι να γίνει θα γίνει...απο τη στιγμή που συλλαμβάνεις δεν υπαρχει περίπτωση να μην κανεις παιδί!!τι απαισιοδοξία ειναι αυτη??τα ροζ υγρά δεν ειναι αποβολή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Τι εχουμε πει??μην κανεις κακό στον εαυτό σου βρε καλο μου!!!κανε αυριο την χοριακη σου..και οτι ειναι να γίνει θα γίνει...απο τη στιγμή που συλλαμβάνεις δεν υπαρχει περίπτωση να μην κανεις παιδί!!τι απαισιοδοξία ειναι αυτη??τα ροζ υγρά δεν ειναι αποβολή!!!

Αχ ειναι τα ίδια συμπτώματα όπως την άλλη φορά .. πιστεύω οτι εχουμε προβλημα στον καρυοτυπο οπότε οι πισθανοτηρες για παιδι ειναι μηδενικές .. να σας ρωτήσω αν κάνω χοριακη σημερα θα δείξει τιποτα ; μπορει να φανεί αν εχει αρχίσει να πέφτει ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Κορίτσια να σας κάνω μια ερώτηση.Σε κύκλο 40 ημερών πότε δείχνει η χοριακή?

Ιδέες δεν εχω..νομιζω πάντως πως η χοριακη μπορει να δειξει και μετα απο μερικές μερες μονο μιας πιθανής σύλληψης..ειχες καταλάβει ωορρηξία??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Κορίτσια να σας κάνω μια ερώτηση.Σε κύκλο 40 ημερών πότε δείχνει η χοριακή?

Η χοριακη σου θα δείξει 15 μερες μερες απο τοτε που εγινε η ύποπτη επαφή που ειχες .. ποτε πιστεύεις οτι ειχες Ωορηξια; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η ωορρηξία μου έγινε η 6/3 ή 13/3.Αν έγινε 13/3 που είναι και το πιό πιθανό πότε θα δείξει η χοριακή?Επίσης είχα φοβερούς πόνους περιόδου και σήμερα τίποτα.Φοβάμαι και έγω μετά την απόξεση μήπως άλλαξε οι περίοδος και γενικά όλο το σύστημα!:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Ninonino είπε:

Αχ ειναι τα ίδια συμπτώματα όπως την άλλη φορά .. πιστεύω οτι εχουμε προβλημα στον καρυοτυπο οπότε οι πισθανοτηρες για παιδι ειναι μηδενικές .. να σας ρωτήσω αν κάνω χοριακη σημερα θα δείξει τιποτα ; μπορει να φανεί αν εχει αρχίσει να πέφτει ; 

Λοιπον άκουσε με προσεκτικά γαιτι τωρα θα σε μαλώσω!!αληθεια τωρα..τι διαδικασία ειναι αυτη που εχεις βάλει τον εαυτό σου??τι προεξωφλεις πράγματα απο την αρχή..Αν υπαρχει(που υπαρχει!!) μια σύλληψη..και παλευει να εξελιχθεί εσυ την σαμποτάρεις με αυτήν την ψυχολογία!!!αντι να εχεις θετική σκέψη για να βοηθήσεις και το σπορακι σου,εσυ ολο αμφιβολία και στεναχώρια εισαι!!!ελα βρε κορίτσι μου..σύνελθε και κανε μια προσευχουλα να πανε ολα καλα!!!και αυριο το πρωι πας για την χοριακουλα σου..παρε τα φαρμακα που σου είπε ο γιατρός και ξεκουράσου μονο!!!δες αστεία βιντεάκια στο ιντερνετ..κανε κατι..αλλα σε ικετεύω σταματα να το κανεις αυτο στον εαυτό σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η marillia είπε:

η ωορρηξία μου έγινε η 6/3 ή 13/3.Αν έγινε 13/3 που είναι και το πιό πιθανό πότε θα δείξει η χοριακή?Επίσης είχα φοβερούς πόνους περιόδου και σήμερα τίποτα.Φοβάμαι και έγω μετά την απόξεση μήπως άλλαξε οι περίοδος και γενικά όλο το σύστημα!:P

Υποτιθεται πως η περίοδος έρχεται 14 μερες μετα την ωορρηξία..αρα 13+14=27..λογικα περιμένεις..καπου τοτε θα δειξει και μια χοριακη..αν δεν εχεις αδιαθετησει μεχρι τις 27 του μηνα κανε μια χοριακουλα..εχεις ολες τις ευχές μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η marillia είπε:

η ωορρηξία μου έγινε η 6/3 ή 13/3.Αν έγινε 13/3 που είναι και το πιό πιθανό πότε θα δείξει η χοριακή?Επίσης είχα φοβερούς πόνους περιόδου και σήμερα τίποτα.Φοβάμαι και έγω μετά την απόξεση μήπως άλλαξε οι περίοδος και γενικά όλο το σύστημα!:P

Κατα την Παρασκευή θα αρχίσει να φαινεται η χοριακη σου τωρα ειναι αρκετά νωρις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...