Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες προσπαθούμε για μωράκι??


Petalouditsa28

Recommended Posts

Καλημέρα και από μένα κορίτσια μου.. Να κανονίσουμε καμιά συνάντηση και οι Σαλονικιές της παρέας! Τι κάνετε σήμερα? @Παρασκευαιδου τι κανεις? περιμένουμε νέα σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου όμορφα η ψυχολογία μας παίζει τον σημαντικότερο ρόλο!!!καντε οοοτι μπορειτε..οπως κανω και εγω το ιδιο,να εχετε μια καλη ψυχολογία..και ας μην προσθέτουμε άγχη.π στους εαυτούς μας..δεν μας κανει καλο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια και καλώς σας βρήκα μιας και ειμαι καινούργια στο φόρουμ!!! Λοιπόν... είμαι 22 χρόνων με όχι πολλές προσπάθειες για μικρακι!!! (Καλοδεχούμενο αν έρθει) τελευταία μου περίοδος ήταν στις 9 ιανουριαου με διάρκεια 3 μέρες και στις 18,19,20 είχα ελεύθερες επαφές... έχω κύκλο 24-26 μέρες επειδή έπαιρνα και αντισυλληπτικά πιο πριν και έχει μείνει σταθερά!! Το θέμα μου είναι ότι 4 μέρες μετά την τελευταία επαφή είχα για δυο μέρες καφέ υγρά, τα οποία μετά γίνανε παχύρευστα διαφάνεια και τώρα που υποτίθεται είναι να μου έρθει περίοδος είναι υγρά πολύ ! Λέτε να έγινε κανένα θαύμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Mariasam1 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και καλώς σας βρήκα μιας και ειμαι καινούργια στο φόρουμ!!! Λοιπόν... είμαι 22 χρόνων με όχι πολλές προσπάθειες για μικρακι!!! (Καλοδεχούμενο αν έρθει) τελευταία μου περίοδος ήταν στις 9 ιανουριαου με διάρκεια 3 μέρες και στις 18,19,20 είχα ελεύθερες επαφές... έχω κύκλο 24-26 μέρες επειδή έπαιρνα και αντισυλληπτικά πιο πριν και έχει μείνει σταθερά!! Το θέμα μου είναι ότι 4 μέρες μετά την τελευταία επαφή είχα για δυο μέρες καφέ υγρά, τα οποία μετά γίνανε παχύρευστα διαφάνεια και τώρα που υποτίθεται είναι να μου έρθει περίοδος είναι υγρά πολύ ! Λέτε να έγινε κανένα θαύμα;

Καλως την!!!τα καφε υγρά ισως να σημαίνουν και εμφύτευση..Δεν αποκλείεται...μακαρι κοπελα μου αφου ειναι καλοδεχούμενο το μωρο στη ζωη σας...Ποτε περιμένεις να αδειαθετησεις κανονικά??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Καλως την!!!τα καφε υγρά ισως να σημαίνουν και εμφύτευση..Δεν αποκλείεται...μακαρι κοπελα μου αφου ειναι καλοδεχούμενο το μωρο στη ζωη σας...Ποτε περιμένεις να αδειαθετησεις κανονικά??

Κανονικά είναι σήμερα να μου έρθει!! Αλλά ακόμα τίποτα κανένα σημάδι περιόδου! Έχω όμως τις τελευταίες μέρες πράγματα που δε τα είχα άλλοτε!! Πχ μέσα στη μέρα νιώθω ταχυκαρδία!! Η το βράδυ μόλις ξαπλώνω νιώθω σαν να κάνω παλινδρόμηση.. σαν να μου έρχεται να κάνω εμετό αλλά τα καταπίνω ?Όπως και ότι ματώνουν τα ούλα μου!! Και υγρά!! Πολλά υγρά ! Διάφανα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Mariasam1 είπε:

Κανονικά είναι σήμερα να μου έρθει!! Αλλά ακόμα τίποτα κανένα σημάδι περιόδου! Έχω όμως τις τελευταίες μέρες πράγματα που δε τα είχα άλλοτε!! Πχ μέσα στη μέρα νιώθω ταχυκαρδία!! Η το βράδυ μόλις ξαπλώνω νιώθω σαν να κάνω παλινδρόμηση.. σαν να μου έρχεται να κάνω εμετό αλλά τα καταπίνω ?Όπως και ότι ματώνουν τα ούλα μου!! Και υγρά!! Πολλά υγρά ! Διάφανα!

Πραγματικά..πολυ ενθαρρυντικά ολα όσα αναφέρεις!!!μηπως να κανεις καμια χοριακουλα αν δεν έρθει αυτες τις μερες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Πραγματικά..πολυ ενθαρρυντικά ολα όσα αναφέρεις!!!μηπως να κανεις καμια χοριακουλα αν δεν έρθει αυτες τις μερες?

Λέω να κάνω κανα τεστακι για αρχή!!! Μακάρι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Lisaki 80 είπε:

Καλημέρα και από μένα κορίτσια μου.. Να κανονίσουμε καμιά συνάντηση και οι Σαλονικιές της παρέας! Τι κάνετε σήμερα? @Παρασκευαιδου τι κανεις? περιμένουμε νέα σου?

Κοπέλα μου καλησπέρα,  τελικά η ακατανόμαστη έκανε την εμφάνιση της χθες και πονουσα για αυτό δεν έγραψα. .  Αλλά έχω και καλά νέα... Τον άλλον μήνα πάει ο άντρας μου για σπερματοδιαγραμμα(επιτέλους) ,  θα πάμε πρώτα να μιλήσουμε με τον γιατρό και θα μας τα εξηγήσει εκεί τι πρέπει να κάνουμε...  Εγω προσπαθώ να δω ότι επιτέλους κατάφεραμε τουλάχιστον να δούμε τι γίνεται και από την άλλη μεριά.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κοπέλα μου καλησπέρα,  τελικά η ακατανόμαστη έκανε την εμφάνιση της χθες και πονουσα για αυτό δεν έγραψα. .  Αλλά έχω και καλά νέα... Τον άλλον μήνα πάει ο άντρας μου για σπερματοδιαγραμμα(επιτέλους) ,  θα πάμε πρώτα να μιλήσουμε με τον γιατρό και θα μας τα εξηγήσει εκεί τι πρέπει να κάνουμε...  Εγω προσπαθώ να δω ότι επιτέλους κατάφεραμε τουλάχιστον να δούμε τι γίνεται και από την άλλη μεριά.  

??

πολυ θετικο που πηρε αποφαση να κανει εξετασεις!να δειτε μήπως χρειαζεται βιταμινες!να πατε αν δεν εχετε παει στον ουρολογο να σας κανει κ υπερυχο να αποκλεισετε κιρσοκηλη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η elenaaa445 είπε:

??

πολυ θετικο που πηρε αποφαση να κανει εξετασεις!να δειτε μήπως χρειαζεται βιταμινες!να πατε αν δεν εχετε παει στον ουρολογο να σας κανει κ υπερυχο να αποκλεισετε κιρσοκηλη...

Θα το κοιτάξουμε,  μας είπε ότι πρέπει πρώτα να περάσουμε από εκεί να κάνουμε μια ομιλία, να κάνει και κάποιες εξετάσεις εκεί. 

Το πρόβλημα δεν ήταν ο άντρας μου αλλά οι γιατροί. :-( παρόλου που απ την αρχή είπα ότι θέλουμε να κάνουμε εξετάσεις για να ξέρουμε, μας λέγανε νωρίς είναι..  Έπρεπε να ταλαιπωρηθουμε ψυχολογικά μέχρι να περάσει 1,5 χρόνος για να πάρουμε το οκ για τις εξετάσεις..  και που είσαι ακόμα, εγώ δεν έχω κάνει εξετάσεις.

Πρέπει μάλλον πάλι να μαλώσει ο άντρας μου για να πάρω και εγώ το οκ για ορμολογικες.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Παρασκευαιδου

κοιτα θα σ προτεινα να πας σε ενδοκρινολογο...εμεις ξεκινησαμε τωρα πρωτη φορα αλλα ειμαι πολυ ευχαριστημενη  (ειναι νωρις αλλα μου βγαζει αυτο το κατι οτι ξερει τι ψαχνουμε)μας εδωσε εξτασεις αρκετες να κανουμε...τιμες που φαίνονται φυσιολογικες τις βρηκε ψηλες για εγκυμοσυνη..βεβαια την κιρσοκηλη δεν την βρηκε γτ δεν κανει υπέρυχο κατω στον ανδρα..εμενα εχει α βαθμου κ δεν ειναι αισθητο στην ψιλαφηση...αν ειναι μεγαλυτερου φαινεται...οποτε πρεπει να συνδυάσεις και ουρολογο και ενδοκρινολογος και αφου πει το οκ για σενα ο ενδοκρινολογος οτι δεν εχεις τπτ απο ορμονες τοτε να ψαχτεις στο γυναικολογο...δικη μου άποψη ετσι μπορει καποια να διαφωνει...εγω ομως νιωθω πολυ χαλαρη τωρα..μπηκαμε σε μια σειρα και ξεκινησαμε να διορθωνουμε τα προβληματα για να ερθει φυσικα το μωρο μας..βεβαια κανεις δεν μπορει να σου εγγυηθει οτι μετα θα ερθει απλα εμεις εχουμε προβλημα στις εξετασεις κ θα το διορθωσουμε..δεν εχουμε αποκλεισει την εξωσωματικη απλα επειδη ακομα δεν εχει σωστη εικονα αφου έχουμε προβληματα δεν μπορει να αποκλεισει κ φυσιολογικη συλληψη..για την ακριβεια δεν μας ανεφερε καθολου εξωσωματικη..λογικα θα περιμενει να φτιαξουμε τις ορμονες και μετα να δουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Mariasam1 είπε:

Λέω να κάνω κανα τεστακι για αρχή!!! Μακάρι!!

Καλησπερα κοπελα μου,τι εγινε εκανες τεστακι??εγω στη θέση σου θα εκανα κατευθείαν χοριακη που δεν περνει αμφισβήτηση...το τεστακι μπορει να μην ανιχνεύσει κατι αν ειναι νωρίς..οπως και να χει..ευχομαι ολόψυχα ενα θετικό αποτέλεσμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κοπέλα μου καλησπέρα,  τελικά η ακατανόμαστη έκανε την εμφάνιση της χθες και πονουσα για αυτό δεν έγραψα. .  Αλλά έχω και καλά νέα... Τον άλλον μήνα πάει ο άντρας μου για σπερματοδιαγραμμα(επιτέλους) ,  θα πάμε πρώτα να μιλήσουμε με τον γιατρό και θα μας τα εξηγήσει εκεί τι πρέπει να κάνουμε...  Εγω προσπαθώ να δω ότι επιτέλους κατάφεραμε τουλάχιστον να δούμε τι γίνεται και από την άλλη μεριά.  

Μπραβοοοο...πολυ ευχαριστα νεα!!αντε να δειτε που βαδιζετε ρε παιδί μου..μπορει να χρειάζεστε καμια βιταμίνη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια γεια σας.... ισως γραφω σε λαθος θεμα σλλα σκεφτηκα να μην δημιουργησω ασκοπα νεο.. θελω ν ρωτησω κατι. Με τον αντρα μου προσπαθουμε χαλαρα εδω κ τρεις μηνες για μωρακι.. το θελω τοσο πολυ.. τον προηγουμενο μηνα νομιζα πως ημουν εγκυος κ παρολο π εκανα 2 τεστ κ μια χοριακη ολα αρνητικα περιμενα ντε κ καλα ν αδιαθετησω για ν τ εμπεδωσω... ετσι ειπα δεν θα ξανα αγχωθω μεχρι ν δω μεγαλη καθυστερηση.. τωρα εχω ενα αλλο θεματακι που πρωτη φορα μου συμβαινει... (αχ σας κουραζω κοριτσια συγνωμη) λοιπον τελευτσια περιοδος 14/1 μολις τελειωσε ειχα πολυ συχνες επαφες.. χωρις ομως ν τ καταλαβω ειχα επαφη κ μια ημερα πριν την ωοριξια μου .. πραγμα θετικο... ωοριξια εκανα 31/01 τ λαταλαβα απο τ πολλα υγρα κ την γνωση βλενα.. αλλο ειναι τ θεμα μ.... μαζι μ τ υγρα ειχα κ ροζ "αιματακι"  για 2 ημερες... σημαινει κατι αυτο?? Αρα εγω περιμενω ν αδειαθετησω τωρα στις 14/02?? Μπερδευτηκα... συγνωμη για τ μεγαλο μνμ κοριτσια...???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια γεια σας.... ισως γραφω σε λαθος θεμα σλλα σκεφτηκα να μην δημιουργησω ασκοπα νεο.. θελω ν ρωτησω κατι. Με τον αντρα μου προσπαθουμε χαλαρα εδω κ τρεις μηνες για μωρακι.. το θελω τοσο πολυ.. τον προηγουμενο μηνα νομιζα πως ημουν εγκυος κ παρολο π εκανα 2 τεστ κ μια χοριακη ολα αρνητικα περιμενα ντε κ καλα ν αδιαθετησω για ν τ εμπεδωσω... ετσι ειπα δεν θα ξανα αγχωθω μεχρι ν δω μεγαλη καθυστερηση.. τωρα εχω ενα αλλο θεματακι που πρωτη φορα μου συμβαινει... (αχ σας κουραζω κοριτσια συγνωμη) λοιπον τελευτσια περιοδος 14/1 μολις τελειωσε ειχα πολυ συχνες επαφες.. χωρις ομως ν τ καταλαβω ειχα επαφη κ μια ημερα πριν την ωοριξια μου .. πραγμα θετικο... ωοριξια εκανα 31/01 τ λαταλαβα απο τ πολλα υγρα κ την γνωση βλενα.. αλλο ειναι τ θεμα μ.... μαζι μ τ υγρα ειχα κ ροζ "αιματακι"  για 2 ημερες... σημαινει κατι αυτο?? Αρα εγω περιμενω ν αδειαθετησω τωρα στις 14/02?? Μπερδευτηκα... συγνωμη για τ μεγαλο μνμ κοριτσια...???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η zizelaki10 είπε:

Κοριτσια γεια σας.... ισως γραφω σε λαθος θεμα σλλα σκεφτηκα να μην δημιουργησω ασκοπα νεο.. θελω ν ρωτησω κατι. Με τον αντρα μου προσπαθουμε χαλαρα εδω κ τρεις μηνες για μωρακι.. το θελω τοσο πολυ.. τον προηγουμενο μηνα νομιζα πως ημουν εγκυος κ παρολο π εκανα 2 τεστ κ μια χοριακη ολα αρνητικα περιμενα ντε κ καλα ν αδιαθετησω για ν τ εμπεδωσω... ετσι ειπα δεν θα ξανα αγχωθω μεχρι ν δω μεγαλη καθυστερηση.. τωρα εχω ενα αλλο θεματακι που πρωτη φορα μου συμβαινει... (αχ σας κουραζω κοριτσια συγνωμη) λοιπον τελευτσια περιοδος 14/1 μολις τελειωσε ειχα πολυ συχνες επαφες.. χωρις ομως ν τ καταλαβω ειχα επαφη κ μια ημερα πριν την ωοριξια μου .. πραγμα θετικο... ωοριξια εκανα 31/01 τ λαταλαβα απο τ πολλα υγρα κ την γνωση βλενα.. αλλο ειναι τ θεμα μ.... μαζι μ τ υγρα ειχα κ ροζ "αιματακι"  για 2 ημερες... σημαινει κατι αυτο?? Αρα εγω περιμενω ν αδειαθετησω τωρα στις 14/02?? Μπερδευτηκα... συγνωμη για τ μεγαλο μνμ κοριτσια...???

απο οσο εχω δει υπάρχουν κοριτσια που στην ωορρηξια εχουν αιμα!δεν νομιζω οτι ειναι κατι αυτο..πολυ καλο που ειχατε επαφη εκεινες τις μερες!!μην αγχώνεσαι!σου εύχομαι γρηγορα ευχαριστα αποτελεσματα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η elenaaa445 είπε:

απο οσο εχω δει υπάρχουν κοριτσια που στην ωορρηξια εχουν αιμα!δεν νομιζω οτι ειναι κατι αυτο..πολυ καλο που ειχατε επαφη εκεινες τις μερες!!μην αγχώνεσαι!σου εύχομαι γρηγορα ευχαριστα αποτελεσματα!!

ευχαριστω πολυ κοριτσι μ για τ συντομη απαντηση.... σκεφτηκα ν μην παρω τ γιατρο μ κ με περασει για καμια περιεργη αν κ ηδη γνωριζει οτι ειμαι αγχωδης... εντωμεταξυ δεν ηξερα αυτον τ μηνα ποιες θ ειναι οι γονιμες κ απλα καναμε οτι ηταν ν κανουμε... αχ ελπιζω να ν μην μ ερθει περιοδος στις 14 κ ν πω τ ευχαριστα στον αντρουλη μ... ασχετο ( θα ηταν κ τελειο δωρο για τ αγιου Βαλεντινου μιας κ μ ειχε κανει προταση γαμου πριν κατι χρονια τετοια μερα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η zizelaki10 είπε:

ευχαριστω πολυ κοριτσι μ για τ συντομη απαντηση.... σκεφτηκα ν μην παρω τ γιατρο μ κ με περασει για καμια περιεργη αν κ ηδη γνωριζει οτι ειμαι αγχωδης... εντωμεταξυ δεν ηξερα αυτον τ μηνα ποιες θ ειναι οι γονιμες κ απλα καναμε οτι ηταν ν κανουμε... αχ ελπιζω να ν μην μ ερθει περιοδος στις 14 κ ν πω τ ευχαριστα στον αντρουλη μ... ασχετο ( θα ηταν κ τελειο δωρο για τ αγιου Βαλεντινου μιας κ μ ειχε κανει προταση γαμου πριν κατι χρονια τετοια μερα)

στο ευχομαι πραγματικά!!!!η συμβουλη μου ειναι οσο δύσκολο και αν ειναι (το γνωριζω και προσωπικα) μην ψαχνεις για συμπτωματα...ειναι τοσο ιδια με τις περιοδου που πραγματικα ακρη δεν θα βγαλεις..εχω περασει μηνες με καταφαντασια συμπτωματα!!!ευχομαι να του κανεις εκπληξη του αγ.βαλεντινου ενα θετικο τεστ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η elenaaa445 είπε:

στο ευχομαι πραγματικά!!!!η συμβουλη μου ειναι οσο δύσκολο και αν ειναι (το γνωριζω και προσωπικα) μην ψαχνεις για συμπτωματα...ειναι τοσο ιδια με τις περιοδου που πραγματικα ακρη δεν θα βγαλεις..εχω περασει μηνες με καταφαντασια συμπτωματα!!!ευχομαι να του κανεις εκπληξη του αγ.βαλεντινου ενα θετικο τεστ!!!!!!

Ασε το εχω παρει τ μαθημα μου με τα δηθεν συμπτωματα... οποτε δεν λαμβανω τιποτα υποψιν πλεον εκτως απο καθυστερηση κ ενα θετικο τεστ... ευχαριστω πολυ κοριτσι μ....???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Μπραβοοοο...πολυ ευχαριστα νεα!!αντε να δειτε που βαδιζετε ρε παιδί μου..μπορει να χρειάζεστε καμια βιταμίνη!!!

Ναι χάρηκα πολύ που είπε η γιατρος ότι θα στείλει και το χαρτί για να πάμε να κάνουμε τις εξετάσεις για τον αντρα μου.  επιτέλους.. Καιρός ήταν..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/2/2017 at 2:38 ΜΜ, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Καλησπερα κοπελα μου,τι εγινε εκανες τεστακι??εγω στη θέση σου θα εκανα κατευθείαν χοριακη που δεν περνει αμφισβήτηση...το τεστακι μπορει να μην ανιχνεύσει κατι αν ειναι νωρίς..οπως και να χει..ευχομαι ολόψυχα ενα θετικό αποτέλεσμα!!!

Καλησπέρα και από μένα!!!! Έκανα την Παρασκευή το πρωί (δεύτερη μέρα καθυστέρησης ) ένα τεστ και βγήκε αρνητικό ??ακόμα όμως να φανεί η περίοδος μου.. δεν έχω και κανένα σύμπτωμα τίποτα.. σήμερα μέτρησα πρώτη φορά θερμοκρασία (και αυτό γιατί κάπου το διάβασα και είχα 37 ακριβώς... θα περιμένω και αύριο και λογικά Δευτέρα θα πάω για χοριακη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια:)... υπαρχει περιπτωση μια γυναικα ν κανει ωοριξια 2 φορες μεσα σ εναν μηνα? παραλογο ετσι?:roll: απλα ειμαι τοσο σιγουρη οτι ειχα οωριξια 31/1 κ σημερα ξυπνησα το πρωι κ ειχα την ιδια ακριβως βλεννα ... οπως  κ πριν μερικες ημερες.. απο τοτε που κανουμε προσπαθειες εχει αλλαξει ο κυκλος μ δεν καταλαβαινω τ γινεται... δεν θελω ν ξεκινησω τεστακια για ν υπολογισω γονιμες θα αγχωθω το ξερω... οποια ειχε 'η εχει παρομοια εμπειρια μπορει ν με διαφωτισει?? ευχαριστωωωω :x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η zizelaki10 είπε:
στις πριν 7 ώρες, ο/η zizelaki10 είπε:

καλημερα κοριτσια:)... υπαρχει περιπτωση μια γυναικα ν κανει ωοριξια 2 φορες μεσα σ εναν μηνα? παραλογο ετσι?:roll: απλα ειμαι τοσο σιγουρη οτι ειχα οωριξια 31/1 κ σημερα ξυπνησα το πρωι κ ειχα την ιδια ακριβως βλεννα ... οπως  κ πριν μερικες ημερες.. απο τοτε που κανουμε προσπαθειες εχει αλλαξει ο κυκλος μ δεν καταλαβαινω τ γινεται... δεν θελω ν ξεκινησω τεστακια για ν υπολογισω γονιμες θα αγχωθω το ξερω... οποια ειχε 'η εχει παρομοια εμπειρια μπορει ν με διαφωτισει?? ευχαριστωωωω :x:x

Καλησπέρα κοπέλα μου όχι δεν υπάρχει περίπτωση.  Ο κύκλος μπορεί να αλλάξει και από αυτό (προσπαθειες για παιδάκι) αλλά ωορρηξία γίνεται μόνο μια φορά.  Δύο πράγματα μπορώ να σκεφτώ 

Α) η έγινε το θαυματακι (μακάρι στο εύχομαι ολόψυχα) 

Β) την προηγούμενη μέρα η και το πρωί να είχατε επαφές με τον σύζυγό σου. 

Κατά την γνώμη μου άσε τα τεστακια στην άκρη δεν χρειάζεται να προσθέτουμε άγχος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Πήγα σε χειρούργο μαστού με είδε δεν του φάνηκε να είναι κάτι επικίνδυνο έτσι που είδε με το χερι αλλά με έβαλε να κάνω παρακέντηση και υπέρηχο για να είναι σίγουρος και σε 20 μέρες έκλεισα ραντεβού για μαστογραφία και τόμοσύνθεση αν το λέω σωστά... Κ πονάω πολύ με τη μαστογραφία αλλά πρέπει να το κάνω μου είπαν γιατί δεν αφήνουν τίποτα χωρίς να το ελέγξουν πλήρως... Μου είπαν να μην ανησυχώ ότι μπορεί να είναι από τις ορμόνες αλλά θα έχουν τελική εικόνα από τις εξετάσεις...
    • Καλησπερα Τοκυο μου!!  Μου ηρθε περιοδος πριν 10 μερες κ θα αφησουμε αυτο τον κυκλο να ηρεμησει ο οργανισμος μου κ να μπει σε φυσιολογικους ρυθμους... λογικα τελος μαιου περιμενω ξανα περιοδο κ θα με τσεκαρει ο γιατρος υπερηχογραφικα κ με αιματολογικες γ ν με προετοιμασει γ ετ (αν ολα ειναι οκ...) καλως εχοντων των πραγματων, μεσα ιουνιου θα γινει η ετ... αλλιως ιουλιο;; θα δουμε.. Ηδη νιωθω μεγαλη ανακουφιση που περασαμε το 1ο σταδιο κ σκεφτομαι κακως δν το ειχαμε κανει νωριτερα.. τεσπα, ολα γ καποιο λογο γινονται... Ωχ... ο διαβητης κυησης ειναι λιγο ταλαιπωρια.. ειχε κ η νυφη μου στην 3η εγκυμοσυνη της... κανεις διατροφη ε; λιγη προσοχη κ υπομονη. Εμεινε λιγο...  Ναι το ιδιο λεγαμε χθες με τη Νικολ... ειναι non stop ο γιατρος μας... για ποσο θα αντεξει ετσι;; εμενα με εβλεπε κτ 7 το πρωι πριν απο χειρουργεια ή 11 το βραδυ τελευταιο ραντεβου... κ φσκ εργαζεται κ ΣΚ... εξοντωτικο...😵‍💫 οσα κ να βγαζεις, αξιζει τοσο τρεξιμο;
    • Απαπαπα!!! Έχεις δοκιμάσει να της δώσεις λίγη δραμαμίνη;;;
    • τον άλλο μήνα μου είπε να πω να ξανά κάνω έλεγχο… τώρα δεν ξέρω ο γυναικολογος τι άποψη θα έχει αυτός  15/5 έκλεισα ραντεβού με τον γυναικολόγο να πάω να με δει  Όχι δεν υπάρχει μόνο αμαξι ή ΚΤΕΛ αυτές είναι οι επιλογές που έχουμε αλλά και ΚΤΕΛ αλλαζω δυο λεωφορεία και κάνω 12 ώρες ακόμα χειρότερα δηλαδή  
    • Μπα ουτε κ σε μενα γινεται ενω επιλεγω ιστοτοπος για υπολογιστες. ισως εχει να κανει με τις ρυθμισεις του safari. Λοιποιν κοριτσια μου εγω ειμαι θεωρητικα 4η μερα μετα την ωορρηξια βασει τεστ αν δεν εκανα τεστ θα σας ελεγα οτι περιμενω περιοδο καθως με κυκλο 29 ημερων ειμαι 28η μερα σημερα και απο εχθες εχω πονακια περιοδου κ ευαισθητες θηλες... Να ηταν λαθος το τεστ κ να έρχεται;;;   @Θέτις Κ. αγαπη δεν ηρθε μηνυμα. Μπηκα απο pc και ουτε στο mail ηρθε ειδοποιηση.. Μηπως το εστειλες αλλου;;;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...