Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες προσπαθούμε για μωράκι??


Petalouditsa28

Recommended Posts

στις πριν 18 ώρες, ο/η Lisaki 80 είπε:

Συμφωνώ απόλυτα Πεταλουδιτσα μου.. Αυτο το "ειναι ολα στο κεφάλι μας και πρεπει να χαλαρώσουμε" όπως και πως θα "αλλάξουν ολα με τη προσευχή" εγω προσωπικά δεν το αποδέχομαι. Σαφώς και η ηρεμία και η χαλάρωση  βοηθαει παντού αλλα δεν ειναι ολα τόσο απλά.. Αν ηταν τόσο απλά τότε δεν θα είχε εξελιχθεί η επιστήμη στον τομέα αυτο αλλα η γιόγκα και ο διαλογισμός για να χαλαρώνουν οι μέλλουσες μητέρες. Οπως επίσης δεν δέχομαι πως αλλάζουν με την προσευχή..ειναι άδικο, δηλαδη κάποιος που προσεύχεται και δεν πετυχαίνει προσευχήθηκε λιγότερο απο κάποιον που πέτυχε; 

Koritsi m gliko den exei ligotero i perissotero... den exei na kanei an mia kopela petixei me tin proti eno mia alli stin 100sti kai oi 2 tin idia proseuxi ekanan kai stis duo to estile tin katalili stigmi g tin kathemia. Stin thriskia den iparxei logiki an prospatheis na eksigiseis kapoia pragmata pote den tha vgaleis noima . Na exoume apla pisti k ipimoni k otan einai i katalili stigmi tha errhei tha to deis.

Euxome mesa ap tin kardia m sintoma manoyles oles

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ολη μερααααααααααααα!!!

Απο σημερα μετραμε καθυστερηση!!!γις σήμερα λοιπον δε τη βλεπω να ερχεται..βεβαια να σας πω πως συνεχιζω να μην εχω κανενα πονο σε κοιλιά και μεση....μονο το στηθος παραμενει πρησμενο και με λιιιγο πονο.αντε να δουμε...αλλα χαλαρωσα πολύ και θα αποδεχτω και την αποτυχία αν ερθει τελικα..αααααααι στο καλο!για 2-3 μερες χαζεψα...αλλα τωρα ευτυχως ξανα στς λογικα μου!αν όλα πανε αναιμακτα καλα θα παω για χοριακη δευτερα η τρίτη...αυτααααααααα

Μπραβο κατερινακι μου,τι καλο αντετουλη εχεις..ειδες γύρισε αμεσως!

Παρασκευαιδου, μου..παει χαθηκαμε εμεις..δε.σε πετυχαινω καθόλου!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Μανούσου είπε:

Κοριτσια δεν αντεξα κι εκανα χοριακη σημερα (Παρασκευη) το πρωι, περιοδο περιμενω απο Δευτερα(29ημερες). Αποτελεσμα? 2,9μοναδες μετα απο 11 ημερες απο την pregnyl. Ν απογοητευτω ή υπαρχει περιπτωση να την εκανα νωρις και να ξανακάνω μετα την 1η μερα καθυστερησης? Τι λετε

Kopela m emena prin tin periodo peripou k ego 11 meres meta tin topothetisi itan 1.7 kapou ekei 2 pantos den to epiana k apogoiteutika (den to eipa kan t fiatrou gt tha fonaze) omos otan piga kanonika 15 meres meta eixe paei 72 k meta pire tin pano volta. Sigoura exeis polles elpides ? euxome k esena na einai opos emena sto euxome olopsixaaaaaaa!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kate να σε ρωτησω..δλδ εγω που θα ηθελα να πιστευω οτι πριν 3 μερες ισως εγινε εμφυτευση...αν παω τη δευτερα για χοριακη τι μοναδες πρεπει να περιμενω αν 5 μερες πριν ισως εγινε εμφυτευση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η mommy86 είπε:

Καλημερα ολη μερααααααααααααα!!!

Απο σημερα μετραμε καθυστερηση!!!γις σήμερα λοιπον δε τη βλεπω να ερχεται..βεβαια να σας πω πως συνεχιζω να μην εχω κανενα πονο σε κοιλιά και μεση....μονο το στηθος παραμενει πρησμενο και με λιιιγο πονο.αντε να δουμε...αλλα χαλαρωσα πολύ και θα αποδεχτω και την αποτυχία αν ερθει τελικα..αααααααι στο καλο!για 2-3 μερες χαζεψα...αλλα τωρα ευτυχως ξανα στς λογικα μου!αν όλα πανε αναιμακτα καλα θα παω για χοριακη δευτερα η τρίτη...αυτααααααααα

Μπραβο κατερινακι μου,τι καλο αντετουλη εχεις..ειδες γύρισε αμεσως!

Παρασκευαιδου, μου..παει χαθηκαμε εμεις..δε.σε πετυχαινω καθόλου!!???

Οι αντρες μας τα αγχολυτικά μας!!!μα τους προσέχουμε σαν τα ματια μας!!!!μπραβο κοριτσακι μου..να μην τολμήσει η ατιμη η περίοδος να εμφανιστεί για τις υπόλοιπες 40 εβδομάδες..ειναι ανεπιθύμητη να της πεις!!!ευχομαι ολόψυχα να τα καταφέρατε να φυσήξει νέος αέρας εδωμεσα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η mommy86 είπε:

Kate να σε ρωτησω..δλδ εγω που θα ηθελα να πιστευω οτι πριν 3 μερες ισως εγινε εμφυτευση...αν παω τη δευτερα για χοριακη τι μοναδες πρεπει να περιμενω αν 5 μερες πριν ισως εγινε εμφυτευση?

Kopela m kanonika opos lene k oi giatrou sigouro apotelesma exeis 14 me 15 meres apla pio prin tpt den einai sigouro ego s eipa topothetisi m egine 21.12.2016 k ap tin agonia m ekana tin b xoriaki 30.12.2016 (eno o giatros m eixe pei na tin kano 5.01.2017) kai m bgike 1.7 tora pou irtha spiti eida oti tin 2i telika tin ekana 03.01.2017 k itan 72 kai stis 05.01.2017 itan173 stis 09.01.17 itan 880 k stis 11.01 itan 1711 ekei m eipe o giatros telos oi analiseis kai m eklise rantevou gia tin deutera 23.01.17 na pao g iperixo. Apla pisteuo oti prin tin mera pou prepei na kanoume tin xoriaki..an den einai 0 tote exoyme polles pithanotetes me vasi ta dika m apotelesmata. Apla atis 15 meres prepei na einai pano apo 5 etsi ksero. 

Euxome ola na s pane kala kopela m k sinteoma manoylaaaa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολυ για την απαντηση!!

Ευχομαι να δω λοιπόν πανω απο 5 αν φτασω ως τη δευτερα με καθυστερηση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η mommy86 είπε:

Ευχαριστώ πολυ για την απαντηση!!

Ευχομαι να δω λοιπόν πανω απο 5 αν φτασω ως τη δευτερα με καθυστερηση...

Sto euxome mesa ap tin kardia m oxi mono 5 na parei ta pano tis k se 9 mines na to exeis stin aggalitsa soy 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου, μολις διάβασα πως σημερα ειναι παγκοσμια μερα αγκαλιας!ελατε να αγκαλιαστουμε ολες μαζι......... Αχχχ τι ωραια είναι!!!ετσι να ειμαστε παντα..αγκαλιασμενες και ολα θα ερθουν!!σας φιλω ??????????????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Μανούσου είπε:

Απογοητευση.... ηρθε η ακατανομαστη.Παμε γι αλλο κυκλο. Τι αλλο....

Παμε δυναμικα για τον επομενο!δεν απογοητευομαστε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Μανούσου είπε:

Απογοητευομαστε αλλα..... δεν μπορουμε να κανουμε κατι αλλο. Προχωραμε

Θα τα καταφερουμε απλα θελουμε λιγο χρονο παραπανω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μανουσου κοριτσι μου,λυπαμαι πολύ... Αλλα ολα γινονται για καποιο λογο..ξεκουρασε το μυαλο σου και παμε δυναμικά για νεο κυκλο!!!τιποτα τιποτα δε μας σταματα!!!!!!!αμα παρουν φορα οι μελλουσες μαμαδες δε τις σταματαει τιποτα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο μου λεει κι ο αντρας μου. Ολα για καποιο λογο γινονται ή καθυστερουν. Σας ευχαριστω κοριτσια για τη συμπαρασταση. Καλο σας βραδυ. Παω να ξαπλωσω γιαιτι η ακατανομαστη ηρθε δυναμικα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/1/2017 at 4:18 ΜΜ, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Υπάρχουν κοπέλες που έχουν διεγνωσθεί με ''κάποιες δυσκολίες γονιμότητας''.....Δε νομίζω πως είναι, λοιπόν, όλα θέμα ''κεφαλιού''....

ΥΓ: Κορίτσια συγγνώμη αν δε το εξέφρασα σωστά...... Εννοούσα πχ ΣΠΩ, αδιάβατες σάλπιγγες κτλ.....

Μιλησα γ δυο πολυ τρανταχτά παραδείγματα μ πολλα προβληματα υπογονιμότητας κ ξεγραμμένο απο τους γιατρούς! Στην δευτερη περιπτωση φτασαν στο σημειο της υιοθεσίας.. πως γινετε μολις ηρέμησαν κ εφυγε το αγχος κ η εμμονή ιδεα ν κατάφεραν τλκ ν τεκνοποιήσουν;; κ εδω αναφερόμουν κυριως στην κατερινα η οποια δ εχει κανενα προβλημα!! Οχι στις κοπελες μ δυσκολίες γονιμότητας.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/1/2017 at 4:26 ΜΜ, ο/η Lisaki 80 είπε:

Συμφωνώ απόλυτα Πεταλουδιτσα μου.. Αυτο το "ειναι ολα στο κεφάλι μας και πρεπει να χαλαρώσουμε" όπως και πως θα "αλλάξουν ολα με τη προσευχή" εγω προσωπικά δεν το αποδέχομαι. Σαφώς και η ηρεμία και η χαλάρωση  βοηθαει παντού αλλα δεν ειναι ολα τόσο απλά.. Αν ηταν τόσο απλά τότε δεν θα είχε εξελιχθεί η επιστήμη στον τομέα αυτο αλλα η γιόγκα και ο διαλογισμός για να χαλαρώνουν οι μέλλουσες μητέρες. Οπως επίσης δεν δέχομαι πως αλλάζουν με την προσευχή..ειναι άδικο, δηλαδη κάποιος που προσεύχεται και δεν πετυχαίνει προσευχήθηκε λιγότερο απο κάποιον που πέτυχε; 

Γ προσευχή δ λεω κτ αλλοι πιστεύουν κ αλλοι οχι ομως το αγχος ειναι η μάστιγα του αιώνα τοσες έρευνες τοσα αρθα μ τις επιπτώσεις του στρες!!! Εδω διαιτα πας ν ξεκινησεις κ σ λενε Κοιτα πρωτα τ ψυχολογικό κομματι ποσο μαλλον κτ τοσο συμαντικο κ σοβαρό.. δλδ εσας οι γιατροί σας τι σας λενε;; ναι ωραια αγχωθητε πιέστητε το μυαλο εκει κολλημένο πεθάνετε στην στεναχώρια κ στο αγχος κ ολα θ πανε κλ;;; δ σας λενε οτι το αγχος ειναι ανασταλτικός παράγοντας;; κ η επιστήμη εξελίσσεται γτ το σωμα σ μπορουν ν το ελέγξουν και να το βοηθήσουν το μυαλο σ ομως κ την ηρεμία σου μονο εσυ ο ίδιος τα ορίζεις.. κ μιλαω κ για τον αευτο μ μεσα  σ ολα αυτα ν τα ακουω κ εγω η ιδια.. γιατι δ ειμαι ενα ατομα π μιλαει εκ του ασφαλούς.. κ εγω στην προσπάθεια ειμαι.. αλλα έχοντας περασει καταθλιψη κ νευρική βουλιμία μπορω οντως ν σ πω οτι ολα ειναι στο μυαλο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου γλυκαααα!!!καλημερααααααα!

Μόλις μου ηρθε η σιχαμενη...!και μς αγριες διαθεσεις κιολας!....και ενω περιμενα να ειμαι στα πατωματα..ολα καλα!!την επόμενη φορα ισως να ειμαστε πιο τυχερες.δε το βαζουμε κατω!!!!!σας φιλω ολες σμουυυυτς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mommy86 είπε:

Κοριτσακια μου γλυκαααα!!!καλημερααααααα!

Μόλις μου ηρθε η σιχαμενη...!και μς αγριες διαθεσεις κιολας!....και ενω περιμενα να ειμαι στα πατωματα..ολα καλα!!την επόμενη φορα ισως να ειμαστε πιο τυχερες.δε το βαζουμε κατω!!!!!σας φιλω ολες σμουυυυτς

Την απαράδεκτη ηρθε; να ειναι η τέλευταια για τους επόμενους 9 μήνες τουλάχιστον εύχομαι.. Μπράβο που εχεις καλη διάθεση! Δεν το βάζουμε κάτω!! Καλημέρα και μια όμορφη Κυριακή!! Φιλιά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Anni2304 είπε:

Μιλησα γ δυο πολυ τρανταχτά παραδείγματα μ πολλα προβληματα υπογονιμότητας κ ξεγραμμένο απο τους γιατρούς! Στην δευτερη περιπτωση φτασαν στο σημειο της υιοθεσίας.. πως γινετε μολις ηρέμησαν κ εφυγε το αγχος κ η εμμονή ιδεα ν κατάφεραν τλκ ν τεκνοποιήσουν;; κ εδω αναφερόμουν κυριως στην κατερινα η οποια δ εχει κανενα προβλημα!! Οχι στις κοπελες μ δυσκολίες γονιμότητας.. 

Με τοσων χροβων αγωνα εμαθα οτι χωρις το θελημα θεου παιδι δεν ερχεται....

Προσωπικα η προσευχη ειναι δυναμη πιστευω...ο θεος δεν δινει το δωρο του αν προσευχηθεις πολυ ή λιγο...γιατι στις προσευχες δεν απαντα με ναι η οχι αλλα περιμενε..στην πρωτη μου κυηση αλλα κ τωρα οθ γιατροι ειχαν ξεγραψει το μωρο μου..η χαρη της Αγιας Ειρηνης μου εδωσε δυναμη κ αισιοδοξια..δικα της ειναι τα παιδια μου...

Ειναι τελειως προσωπικη η πιστη...αλλα στην περιπτωση μου με ανεγητη υπογονιμοτητα απο τα 28 μου με 7 γιατρους να σηκωνουν τα χερια ψηλα με 2 παλλινδρομες μετα απο εξωσωματικη ναι εοναι θαυμα...

Στα χειρουργεια μεσα ο γιατρος μου ειχε παντα εικονα κ οταν τον ρωτουσα τι πιθανοτηρες εχω μου ελεγε 50-50 γιατι οτι κι αν καβουμε εμεις αλλος αποφασιζει...ειναι καθατα προσωπικο θεμα στον καθενα..εγω θα χα τρελαθει χωρις την προσευχη...

Η κουμπαρα μου 7 αποτυχημενες εξωσωματικες χωρις καμια αιτια κι αυτη. .στην 8 μενει σε διδυμα τα χανει 22 βδομαδων...στην επομενη ξαναμενει το χανει στις 24...

Κι ομως συνεχισε να προσευχεται κι εγκατελειψε καθε προσπαθεια με βοηθεια ιατρικη...γεννησε το προηγουμενο Σαββατο ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η mommy86 είπε:

Κοριτσακια μου γλυκαααα!!!καλημερααααααα!

Μόλις μου ηρθε η σιχαμενη...!και μς αγριες διαθεσεις κιολας!....και ενω περιμενα να ειμαι στα πατωματα..ολα καλα!!την επόμενη φορα ισως να ειμαστε πιο τυχερες.δε το βαζουμε κατω!!!!!σας φιλω ολες σμουυυυτς

χαιρομαι που δεν σε πηρε πολυ απο κατω!!!!εξαλλου με τα να στενοχωριομαστε δεν θα αλλαξει κατι!!μαζευουμε δυμαμεις και συνεχιζουμε δυναμικα για τον επομενο μηνα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακριβως!δε προκειται να αλλαξει τιποτα με τη στεναχωρια...ισα ισα μονο κακο σε μενα κανω.

Γερα με τσαμπουκα για νεες προσπαθειες..αμ και νομιζω θα το αφησω στην ακρη για λιγο μιας και μαλλον θα ξεκινησω καινουρια δουλεια..θα προσπαθω αλλα δε θα τρελλαινομαι αν δε καστει να εχω ορεξη για τρελλες...τελος αυτά.. Θα κανονισω και μια σαλπιγγογραφια ετσι για το γαμ#το..και μετα αραχτη και λαιτ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε με το καλο να ξεκινησεις!!!κ εγω λεω κάποια στιγμη να κανω σαλπιγγογραφια απλα περιμενω να δω τι θα μας πει κ ο ενδοκρινολογος!κ εγω λεω να το βαλω λιγο στην ακρη γτ πρεπει να ξεκινησω σιγα σιγα την καλοκαιρινη προετοιμασία στο γυμναστήριο  ? εχουμε κ ενα γαμο στην κρητη τον σεπτεμβρη (εμεις δεν μενουμε κρητη) και αν μεινω τωρα δεν θα μπορεσουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Anni2304 είπε:

Γ προσευχή δ λεω κτ αλλοι πιστεύουν κ αλλοι οχι ομως το αγχος ειναι η μάστιγα του αιώνα τοσες έρευνες τοσα αρθα μ τις επιπτώσεις του στρες!!! Εδω διαιτα πας ν ξεκινησεις κ σ λενε Κοιτα πρωτα τ ψυχολογικό κομματι ποσο μαλλον κτ τοσο συμαντικο κ σοβαρό.. δλδ εσας οι γιατροί σας τι σας λενε;; ναι ωραια αγχωθητε πιέστητε το μυαλο εκει κολλημένο πεθάνετε στην στεναχώρια κ στο αγχος κ ολα θ πανε κλ;;; δ σας λενε οτι το αγχος ειναι ανασταλτικός παράγοντας;; κ η επιστήμη εξελίσσεται γτ το σωμα σ μπορουν ν το ελέγξουν και να το βοηθήσουν το μυαλο σ ομως κ την ηρεμία σου μονο εσυ ο ίδιος τα ορίζεις.. κ μιλαω κ για τον αευτο μ μεσα  σ ολα αυτα ν τα ακουω κ εγω η ιδια.. γιατι δ ειμαι ενα ατομα π μιλαει εκ του ασφαλούς.. κ εγω στην προσπάθεια ειμαι.. αλλα έχοντας περασει καταθλιψη κ νευρική βουλιμία μπορω οντως ν σ πω οτι ολα ειναι στο μυαλο.. 

συμφωνω απολυτα  μαζι σου κοριτσι μου !!!

το σωμα ειναι τοσο σφιγμενο και δουλευουν ολα με τοσο ενταση που δεν μπορει να λειτουργησει τιποτα σωστα!

δεν εχει ακουσει καμμια σας οτι ακομα και συληψη να γινει εμεις οι ιδιες μπορουμε να κανουμε την καρδια του μωρου να σταματησει απο το αγχος????

ο γιατρος μου εκατσε και μου μιλησε για το τι μπορει να παθει το εμβρυο απο το δικο μου αγχος και τι ορμονες εκρινονται στο εμβρυο!!

εγω απο το αγχος αιμοραγω πεφτουν τα μαλλια μου με πονανε τα δοντια μου και αλλλαααα πολλααα!!

ισως ο διαλογισμος και η γιογκα μας χρειαζονται πιο πολυ παρα οι δουλοι του χρηματος που πατανε στον πονο και στην επιθυμια των ζευγαριων να αποκτησουν το καρπο του ερωτα τους ...το παιδακι τους!!

ξερω παρα πολλους που δεν εχουνε ουσιαστικο προβλημα εως και καθολου που τους στελνουν για εξωσωματικη χωρις σχεδον ουτε μια εξεταση με αποτελεσμα αποτυχια πανω στην αποτυχια ψυχολογικη φθορα και λεφτα με κουβαδες που οι περισσοτεροι κοβουνε και το φαγητο τους για να ερθουν πιο κοντα στο ονειρο!! 

οσο για την προσευχη ειναι θεμα του καθε ανθρωπου εγω πιστευω ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ και ΝΑΙ γινονται και θαυματα!!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...