Μετάβαση σε περιεχόμενο

2 θετικα τεστ εγκυμοσυνης και αιμα..σος


Petalouditsa28

Recommended Posts

Καλημερα..εχω φοβηθει πολυ... την 20η μερα κυκλου εως την 23η ειχα μονο στο σκουπισμα αραια και που καφε βλεννη. υποψιαστηκα για εγκυμοσυνη. σημερα 24η μερα εκανα  δυο τεστ εγκυμοσυνης clear blue plus και αμεσως βγηκαν ξεκαθαρα θετικα.. πριν λιγο ομως ειδα στη σερβιεται μου καφε υγρα.. περισσοτερο απο τις προηγουμενες μερες. αν δεν ειχα κανει τεστ εγκυμοσυνης θα ημουν σιγουρη πως αδιαθετησα. κοριτσια φοβαμαι... ηταν εντελως απροσμενο τι να δω θετικα τεστ και πεταω στα συννεφα.. τωρα ομως ειδα το αιμα και κανω κακες σκεψεις..εχω κανει και χοριακη περιμενω το απογευμα νεα..τρεμω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

O giatros ths filhs mou ths eixe pei oti auto shmainei duo pragmata.prwton oti einai wario pou prospathise na gonimopoihthei kai dn mporese h einai aima pou arghse na katevei kati san pseudoperiodos.ekane test vghke thetiko kai ontws ola phgan kala kai ekane ena gio!ara gia auto pisteuw oti ola tha sou pane kala!mhn agxwnese afou eixes thetiko test egkumosunhs shmainei oti eisai egkuos

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην αγχώνεσαι κοπέλα μου εγω να δεις πόσα καφέ υγρά είχα και είχα τρομάξει κ τώρα έχω τον μπεμπη μου δίπλα μου...όλα καλά θα είναι και με το καλό το μωρό... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Tonia laoura είπε:

Μην αγχώνεσαι κοπέλα μου εγω να δεις πόσα καφέ υγρά είχα και είχα τρομάξει κ τώρα έχω τον μπεμπη μου δίπλα μου...όλα καλά θα είναι και με το καλό το μωρό... 

Αληθεια τονια μου...? μακαρι να εχεις δικιο..πανω εκει που προσπαθουσα να συνειδητοποιησω τα θετικα τεστ βλεπω καφε αιμα... δεν ειναι οτι ειχα πλυμμηρισει αλλα ηταν περισσοτερο απο τις αλλες ημερες..σα να μαι στη 4η μερα πςριοδου ενα πραγμα..πηρα τον γιατρο και μου πε να παρω τα utrogestan..ανησυχω όμως..εφυγα απο τη δουλεια και ξαπλωσα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να κάνεις οτι σου πει ο γιατρός να ακολουθησεις πιστα τις οδηγίες του.. Το εγραψα και σε αλλη συζήτηση ειχα πολυ αιμα στην εγκυμοσύνη τεραστιες αιμορραγιες και εβγαζα κομμάτια συμπηκνωμενα ειχα παθει σοκ  και τις πεντε φορες που το επαθα.. Πηρα τα ουτροτζισταν και εμεινα σε ακινισια.. Τωρα εχω τα νινακια μου... Στεναχωριεμαι οταν ακουω κοπέλες που το παιρνανε ολο αυτο... Μην σε πιασει πανικος κανε οτι πει ο γιατρός σου.. Να μας γραψεις τα νεα σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα εχω γραψει και εγω αλλου .... Ξεκινησα με καφε εκκρισεις..... την 6η εβδομαδα κυησης ειχα αιμορραγια που σταματησε σε 3 μερες... και μετα την 9η εβδομαδα παλι αιμορραγια (αποκολληση σακου επαθα )ειχα αιμα ποτε καφε ποτε κοκκινο μεχρι και τον 5ο μηνα (φοραγα συνεχεια σερβιετα) χαρακτηριστικά έλεγα τότε 'Αν και εγκυος η περιοδος δεν μου σταματησε ποτέ '... Utrogestan δεν ξερω ποσα κουτια.. ακινησια φουλ.... αλλα τωρα εχω τον γιο μου και κοιμαται στο κουνακι του.... 

το αιμα στην εγκυμοσυνη δεν ειναι απαραιτητα σημαδι πως ολα τελειωσαν...

Να σκεφτεσαι θετικα και οοοσο μπορεις να εισαι ψυχραιμη (ξερω ποσο δυσκολο ειναι... )

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Αληθεια τονια μου...? μακαρι να εχεις δικιο..πανω εκει που προσπαθουσα να συνειδητοποιησω τα θετικα τεστ βλεπω καφε αιμα... δεν ειναι οτι ειχα πλυμμηρισει αλλα ηταν περισσοτερο απο τις αλλες ημερες..σα να μαι στη 4η μερα πςριοδου ενα πραγμα..πηρα τον γιατρο και μου πε να παρω τα utrogestan..ανησυχω όμως..εφυγα απο τη δουλεια και ξαπλωσα..

Όχι μην αγχώνεσαι καθόλου όλα καλά θα είναι... απλά θέλει ακινησία και ξεκούραση..... έτσι και η αδερφή μου και στα δύο παιδάκια της..πάρε και μια άδεια από την δουλειά σου και κάτσε σπίτι κρεβάτι και καναπέ τίποτα άλλο..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πεταλουδιτσα μου τι εγινε? Τωρα ειδα τα μνμ και νιωθω, οπως ολες μας, την αγωνια σου! Μακαρι να εχουν παει ολα καλα!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η maria1405 είπε:

Πεταλουδιτσα μου τι εγινε? Τωρα ειδα τα μνμ και νιωθω, οπως ολες μας, την αγωνια σου! Μακαρι να εχουν παει ολα καλα!!!!!!!!!!!!!!

Maria1405 μου γλυκιά.....έχω απλά ξαπλώσει και κλαίω...το  νιώθω πως δε πάνε καλά τα πράγματα... σήμερα πάλι είχα καφέ βλέννη σαν κομμάτι...επίσης η χοριακή μου ήταν 505,0 ενώ βρισκόμουν 24 μέρες μετά τη περίοδο...δεν ξέρω πολλά από αυτά, πρώτη φορά είχα  θετική χοριακή αλλά μπορώ να καταλάβω με το ''φτωχό''  μου μυαλό πως δε βγαίνουν οι μέρες...δε γίνεται να έχω τόσες μονάδες...

επίσης, εδώ και 5 μέρες καφέ υγρά, καθόλου πρησμένο στήθος και στο  προηγούμενο κύκλο αρκετές μέρες αίμα (παραπάνω από ότι συνήθως).... έχω απλά πειστεί ότι κάποια στιγμή (ίσως στο προηγούμενο κύκλο??) προσπάθησε ο οργανισμός μου να συλλάβει αλλά δε τα κατάφερε το σποράκι μου...και απλά οι τιμές πέφτουν σιγά σιγά...δε ξέρω τι άλλο να πω...σήμερα ξανά έκανα χοριακή σε άλλο εργαστήριο και της φάνηκε και της μικροβιολόγου περίεργα τα πράγματα.... εύχομαι να έχει αυξηθεί η χοριακή αλλά ειλικρινά προετοιμάζω τον εαυτό μου για το χειρότερο.. τόσο που  δε βλέπω και το νόημα να είμαι στο κρεββάτι μου και να προσπαθώ να μη βήξω, να μη κουνηθώ, να τρέμω να πάω τουαλέτα μήπως και δω αίμα...

συγγνώμη για το μεγάλο μήνυμα...συγγνώμη αν κουράζω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μη ζητάς συγγνώμη για τίποτα. Δεν φταις εσύ για το τι έχει συμβεί..Μπορεί να είναι και έτσι όπως τα λες όμως αν δεν πας στο γιατρό δεν θα σου λυθούν οι απορίες..καταλαβαίνω απόλυτα πως νιώθεις και τι σκέφτεσαι..να ξέρεις πως όλα γίνονται για κάποιο σκοπό..πιστεύω πως είσαι πολύ νέα και χωρίς προβλήματα έτσι ώστε να προσπαθήσετε ξανά και να έρθει το μωράκι που τόσο πολύ θέλεις!!να έχεις πίστη στο θεό και όλα θα γίνουν!!!σπάνια πλέον γυναίκες μένουνε χωρίς μωρό στις μέρες μας!!αυτό να το θυμάσαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Petalouditsa m min tarazese. To ksero oti ine diskolo auto p s lew ala prepi na iremisis.  Tha gini oti prepi na gini. Egw pisteuo oti ola tha pane kala ?. ise egkios k prepi na iremisis gt pano apo ola xriazete iremia k kali psixologia... den ine eukolo ala prepi na kanis ipomoni. . !  Me to na tarazese den tha alaksi kati apla tha to kani xirotera. .  Gia auto iremise. Ksekourasou. . Min tarazese. . ??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η darling89 είπε:

Petalouditsa m min tarazese. To ksero oti ine diskolo auto p s lew ala prepi na iremisis.  Tha gini oti prepi na gini. Egw pisteuo oti ola tha pane kala ?. ise egkios k prepi na iremisis gt pano apo ola xriazete iremia k kali psixologia... den ine eukolo ala prepi na kanis ipomoni. . !  Me to na tarazese den tha alaksi kati apla tha to kani xirotera. .  Gia auto iremise. Ksekourasou. . Min tarazese. . ??? 

 

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Ζωγιαμπελ είπε:

Να μη ζητάς συγγνώμη για τίποτα. Δεν φταις εσύ για το τι έχει συμβεί..Μπορεί να είναι και έτσι όπως τα λες όμως αν δεν πας στο γιατρό δεν θα σου λυθούν οι απορίες..καταλαβαίνω απόλυτα πως νιώθεις και τι σκέφτεσαι..να ξέρεις πως όλα γίνονται για κάποιο σκοπό..πιστεύω πως είσαι πολύ νέα και χωρίς προβλήματα έτσι ώστε να προσπαθήσετε ξανά και να έρθει το μωράκι που τόσο πολύ θέλεις!!να έχεις πίστη στο θεό και όλα θα γίνουν!!!σπάνια πλέον γυναίκες μένουνε χωρίς μωρό στις μέρες μας!!αυτό να το θυμάσαι!!

Σας ευχαριστώ πολύ για τη κατανόηση και την υποστήριξή σας.....θα περιμένω και ο,τι γίνει....όλα για κάποιο λόγο γίνονται..σωστά? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα πεταλουδίτσα μου., ηρέμησε καταρχήν.. ο γιατρός σου τι ειπε; προγεστερονη παίρνεις; Για 24η μερα του κύκλου το 504 ειναι πολυ καλα.. σε ποια μερα καθυστέρησης βρίσκεσαι;  εγω 28η μερα του κύκλου χθες 1-2 μέρες καθυστέρηση)  ειχα 77 και ο γιατρός μου ηταν ευχαριστημένος (τσεκάρισμένα εξαιρετικός γιατρός) Παντού όπου διάβασα δεν υπάρχουν στάνταρ τιμές αρκεί να αυξάνεται.. 

δες και αυτο:

"Δεν υπάρχει μια μοναδική φυσιολογική τιμή για την β χοριακή γοναδοτροπίνη, αλλά υπάρχει ένα ευρύ φάσμα καθώς η εγκυμοσύνη προχωρά και διαφέρει από γυναίκα σε γυναίκα και από κύηση σε κύηση. Αυτό που μετράει είναι η αλλαγή των επιπέδων της (ρυθμός αύξησης) και όχι η ίδια η τιμή της. Ένας ενδεικτικός οδηγός τιμών β χοριακής ανά εβδομάδα είναι ο ακόλουθος, όμως ΔΕΝ είναι ίδιος για όλες τις γυναίκες εξ ’ου και το μεγάλο εύρος τιμών:

3η εβδομάδα κύησης: 5 – 50 mIU/ml
4η εβδομάδα κύησης: 5 – 426 mIU/ml
5η εβδομάδα κύησης: 18 – 7.340 mIU/ml
6η εβδομάδα κύησης: 1.080 – 56.500 mIU/ml
7η – 8η εβδομάδα κύησης: 7.650 – 229.000 mIU/ml
9η – 12η εβδομάδα κύησης: 25.700 – 288.000 mIU/ml
13η – 16η εβδομάδα κύησης: 13.300 – 254.000 mIU/ml
17η – 24η εβδομάδα κύησης: 4.060 – 165.400 mIU/ml
25η – 40η εβδομάδα κύησης: 3.640 – 117.000 mIU/ml" 

http://www.gynaikologos-xalkida.gr/maieutiki/maieutikes_apories.html

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rwta ton gunaikologo sou mono autos mporei na sou dwsei ksekatharh apanthsh.apo thn stigmh omws pou akoma kai to test vghke thetiko eisai egkuos!einai stantar auto pisteuw!gia auto mhn tarazese gt tha se kunhgaei to mwrouli sou!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

Καλημέρα πεταλουδίτσα μου., ηρέμησε καταρχήν.. ο γιατρός σου τι ειπε; προγεστερονη παίρνεις; Για 24η μερα του κύκλου το 504 ειναι πολυ καλα.. σε ποια μερα καθυστέρησης βρίσκεσαι;  εγω 28η μερα του κύκλου χθες 1-2 μέρες καθυστέρηση)  ειχα 77 και ο γιατρός μου ηταν ευχαριστημένος (τσεκάρισμένα εξαιρετικός γιατρός) Παντού όπου διάβασα δεν υπάρχουν στάνταρ τιμές αρκεί να αυξάνεται.. 

 

Lisaki mou kalimera...o giatros mou mou eipe na parw ta utrogestan..oso gia ti xoriaki den fanike na ton -problimatizei kati. edwse omws megali simasia sto na auksithe i timi..teleutaia periodos 8/10, test worriksias thetiko tin 11h mera (vevaia to thetiko test kratise gia deka imeres alla telospantwn)...tin 20 h mera mexri kai simera (25h) exw mia me duo fores tin imera kafe ugra. allote perissotero allote ligotero...molis me piran apo to mikrobiologiko.....465 monades apo 505,5 pou itan xtes......tha thela na pistepsw pws epeidi tin ekana se diaforetika kentra diaferei i timi alla oxi....einai fanero pws i timi peftei......de peirazei...sas euxaristw polu oles...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η maria1405 είπε:

Πεταλουδιτσα μου τι εγινε? Τωρα ειδα τα μνμ και νιωθω, οπως ολες μας, την αγωνια σου! Μακαρι να εχουν παει ολα καλα!!!!!!!!!!!!!!

465 simera monades enw xtes itan 505,0.....den nomizw pws exei noima na elpizw pia...sas euxaristw..euxomai oti kalutero se oles sas... elpizw ton epomeno mina na exw kala nea...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Lisaki mou kalimera...o giatros mou mou eipe na parw ta utrogestan..oso gia ti xoriaki den fanike na ton -problimatizei kati. edwse omws megali simasia sto na auksithe i timi..teleutaia periodos 8/10, test worriksias thetiko tin 11h mera (vevaia to thetiko test kratise gia deka imeres alla telospantwn)...tin 20 h mera mexri kai simera (25h) exw mia me duo fores tin imera kafe ugra. allote perissotero allote ligotero...molis me piran apo to mikrobiologiko.....465 monades apo 505,5 pou itan xtes......tha thela na pistepsw pws epeidi tin ekana se diaforetika kentra diaferei i timi alla oxi....einai fanero pws i timi peftei......de peirazei...sas euxaristw polu oles...

Διαφέρει απο κέντρο σε κέντρο η τιμή αυτο ειναι αληθεια.. μου είχε πει και μενα ο γιατρός να κανω τις εξετάσεις στο ίδιο κέντρο...  Ελπιζω να πάνε ολα καλα.. συνέχισε τα utrogestan και τη ξεκούραση για καλο και για κακό παντως.. Οτι και να γίνει μην χάνεις το κουράγιο σου, το σημαντικό ειναι πως εγινε η σύλληψη και έμεινες έγκυος, αρα το σύστημα δουλεύει και θα ξαναγίνει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lisaki 80 είπε:

Διαφέρει απο κέντρο σε κέντρο η τιμή αυτο ειναι αληθεια.. μου είχε πει και μενα ο γιατρός να κανω τις εξετάσεις στο ίδιο κέντρο...  Ελπιζω να πάνε ολα καλα.. συνέχισε τα utrogestan και τη ξεκούραση για καλο και για κακό παντως.. Οτι και να γίνει μην χάνεις το κουράγιο σου, το σημαντικό ειναι πως εγινε η σύλληψη και έμεινες έγκυος, αρα το σύστημα δουλεύει και θα ξαναγίνει.. 

lisaki tha ta sunexisw gia duo meres ta utrogestan...etsi  gia na pw oti prospathisa gia to fasolaki mou na kratithei......alla to niwthw oti exei idi teleiwsei....kai niwthw oti tha parei meres na to afisw teleiws pisw mou kai na sunexisw  sa na mi sinebei tipota..kserw oti itan polu nwris, alles kopeles biwnoun xeiroteri thlipsi mias kai xanoun ta mwrakia tous otan briskontai pio arga stin egkumosuni.....alla auti ti  stigmi mou einai duskolo na to diaxeiristw...

ithiko didagma....an den eixa kanei test egkumosinis toso nwris tha eksakolouthousa na pisteuw pws o kuklos mou xalase auto to mina (allwste eksarxis fanike pws kati de pigaine kala), de tha iksera pws imoun egkuos kai de tha eklaiga twra... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

lisaki tha ta sunexisw gia duo meres ta utrogestan...etsi  gia na pw oti prospathisa gia to fasolaki mou na kratithei......alla to niwthw oti exei idi teleiwsei....kai niwthw oti tha parei meres na to afisw teleiws pisw mou kai na sunexisw  sa na mi sinebei tipota..kserw oti itan polu nwris, alles kopeles biwnoun xeiroteri thlipsi mias kai xanoun ta mwrakia tous otan briskontai pio arga stin egkumosuni.....alla auti ti  stigmi mou einai duskolo na to diaxeiristw...

ithiko didagma....an den eixa kanei test egkumosinis toso nwris tha eksakolouthousa na pisteuw pws o kuklos mou xalase auto to mina (allwste eksarxis fanike pws kati de pigaine kala), de tha iksera pws imoun egkuos kai de tha eklaiga twra... 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα.. δεν εχει σημασία αν υπάρχουν άλλου χειρότερα.. ο καθένας βιώνει αυτα που βιώνει.. 

Συνέχισε να τα παίρνεις και θα δεις πως θα παει.. Και κανε και καμια ακομα χοριακη αυριο-μεθαύριο να δεις τι παίζει.. Υπομονή και κουράγιο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ θα το περιμένω το σποράκι μου να ξαναέρθει...αν όχι τώρα..κάποια άλλη στιγμή θα ξαναέρθει...και θα κρατηθεί...σας ευχαριστώ....όλα καλά να πάνε και για εσάς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Εγώ θα το περιμένω το σποράκι μου να ξαναέρθει...αν όχι τώρα..κάποια άλλη στιγμή θα ξαναέρθει...και θα κρατηθεί...σας ευχαριστώ....όλα καλά να πάνε και για εσάς...

κοριτσι μου! σκεψου οτι μπορεσες κ εμεινες,οτι ο οργανισμος σου δουλευει κανονικοτατα! Αρα μπορεις να ξαναμεινεις,και μαλιστα συντομα.Το σπορακι σου δεν εμεινε γιατι γιατι προφανως κατι δεν πηγε καλα. ειναι ενα πολυ ασχημο γεγονος ,το ξερω παρα πολυ καλα! θα ξαναμεινουμε ομως ;) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...