Μετάβαση σε περιεχόμενο

Έχω νέαααα


Recommended Posts

Χριστινάκι!!!! Καλημέρα! :)

Και σε σκεφτόμουν, έχω μέρες να σου μιλήσω!

Βρε παιδάκι μου, τι τις θες τις δουλειές και τα βάρη;;;

Άστα για λίγο, έκανες τόσο αγώνα και κάθεσαι κι ασχολείσαι με τις δουλειές;;;

Κάτσε κοριτσάκι μου κι απόλαυσέ το! Κι αν δεν είσαι τελικά έγκυος, τις κάνεις μετά μαζεμένες, να'ναι κι εργασιοθεραπεία!!

Εύχομαι να πάνε όλα καλά και η ακατανόμαστη να μην έρθει για 9 μήνες!!! Φιλάκια πολλά! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 61
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΕ ΚΑΙ ΝΑ ΧΕΙΣ ΥΠΟΜΟΝΗ. ΜΠΟΡΕΙ ΤΟ ΑΙΜΑΤΑΚΙ ΠΟΥ ΕΙΔΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΣΗΜΑΔΙ. ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΕΞΕΤΑΣΗ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕ ΑΝ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΑΙΜΑ. ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΟΧΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΤΑ 90% ΕΝΩ ΑΝ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΘΑ ΗΤΑΝ 100%. ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΛΟΙΠΟΝ. ΞΕΚΟΥΡΑΣΟΥ ΚΑΙ ΒΛΕΠΕΙΣ. ΝΑ ΧΕΙΣ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ.:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινακι μου!!!!!:)

Τελικα δεν δειχνει να ειναι παρενεργειες απο την pregnyl το ολο θεμα.....ε??? ;)

Το λιγο αιματακι ειναι μια πολυ καλη ενδειξη!!!!

Αντε ρε Χριστινακι.... μακαρι!!!!

Και να ακους την καλη μασ crazy... μην σηκωνεις βαρη και ασε τις δουλειες για λιγο....δε θα σου κοψουν και τον μισθο αν τις πας λιγο πιο χαλαρα.....:P

Καλα νεα να εχεις να πεις την αλλη εβδομαδα ευχομαι!!!!

Φιλακια....:kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έκανα αυτή τη θεραπεία πριν λίγο καιρό για περίπου 4 μήνες. Έχει μια λογική απλώς προσέξτε να μην χάσετε τη μαγεία του σεξ και απλά το κάνετε μόνο για την σύλληψη...

Γιατρός μου έχει πει ότι όλα τα ωοθυλάκια σπάνε. Δεν σπάνε ΜΟΝΟ από το πολύ άγχος για την σύλληψη και όταν φύγει η επιθυμία του ενός για τον άλλο...Πρέπει να χαιρόμαστε τον έρωτα!

Εγώ δεν τα κατάφερα να μείνω έγκυος πάντως γιατί είχα πολλά άλλα προβλήματα που διαγνώστηκαν με λαπαροσκόπηση και τώρα είμαι σε κατάσταση θεραπείας...

Πάντως 3 μήνες δεν είναι μεγάλο διάστημα για προσπάθεια με αυτόν τον τρόπο. Μπορείς να το πας και μέχρι 6 μήνες αν αντέχετε ψυχικά...

Πριν την εξωσωματική μια καλή περίπτωση είναι η λαπαροσκόπηση γιατί μπορείς να δεις ΑΚΡΙΒΩΣ τι έχεις, ο γιατρός να το διορθώσει και μετά να προσπαθήσεις φυσικολογικά...

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ και εύχομαι να μείνεις έγκυος με τη μία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑΚΙ ΜΟΥ......ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ,ΗΡΕΜΗΣΕ,ΜΗ ΚΟΥΡΑΖΕΣΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ.......ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΤΙΣ 4 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΝΑ ΜΑΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ.......ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.....ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Efchome ola na pane kala Christina mou!

Echo kapies schetikes erotisis yia opies mpori na gnorizoun:

1) I pregnyl ginete 36 ores prin tin oorixia; Diladi an o yiatros vri oti to megethos tou/ton oariou/on ine katallilo/a -giro sta 18 mm- sou lei na kanis to idio vradi pregnyl; Ke meta apo 36 ores xekina i oorixia i mesa se diastima 36 oron apo tin pregnyl;

2) To Clomiphene se ti simvali ke to diastima lipsis 5 imeron apo ti 2i mera periodou ine stathero i allazi apo atomo se atomo;

3) To na kanis pregnyl mpori na simpipti me ti stigmi pou vlepis to chamogelasto prosopaki sto test oorixias (afxisi LH); Ki an ne, theorite oti yia na imaste sigoures oti tha skasi to oothilakio, ine kalitera otan vlepoume to chamogelasto prosopaki, na kanoume pregnyl ke mesa se 36 ores (i prin;) na erthoume se epafi;

Tis parapano erotisis de mporo na tis theso fisika se yiatro -an mporite rotiste to diko sas- dioti akirono to rolo tou (ke to antisticho ikonomiko ofelos) stin oli diadikasia.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα κοριτσια!!! μόλις γύρισα απο τον υπέρηχο (ειναι η 12η μερα σήμερα).... Σήμερα το βράδυ θα κάνω την ένεση κ αυριο ή μεχρι το Σάββατο---- ΩΟΡΗΞΙΑ....

καλά καμία σχέση με τον προηγούμενο μήνα....

τον προηγούμενο μήνα πάχος ενδομητρίου 7,5 χιλ τώρα 11 χιλιοστά...

στη δεξιά ωοθήκα έχω ενα μικρούλι ωοθηλάκιο 14 χιλ. ανευ σημασίας.

στην αριστερή ωοθήκη έχω ενα κυριαρχο 2,7 εκατοστά... ολοκληρο γαϊδούρι και αυτό αναμένεται να σπάσει .....

ελπίζω να γονιμοποιηθεί το γαϊδουράκι μου.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

κοριτσια καλημέρα.... τελικά τι να πω: ο οργανισμός μου τα εχει παιξει τελείως......

Οπως σας εχω πει η προηγουμενη περιοδος ηταν 1/2ου και την προηγουμενη Πέμπτη βράδυ εκανα την enesh pregnyl. Το Σάββατο είχα ωορηξία. και σήμερα 7 μέρες μετά πάω το πρωι στην τουαλέτα και τι να δω: αίμα... σταγόνες..... κόκκινο καθαρό.....

Βρε κοριτσια εγω περιοδο περιμενω στις 26- με 28. ΄Λίγο νωρίς δεν ειναι??????

Τι λέτε να συμβαίνει??? Τα εχω παιξει πάλι.... δηλ. εκανα κυκλο μολις 20 ημερών???? Μικρός δεν ειναι????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χριστινακι καλημερα,καταρχας ηρεμησε.ειμαι κ εγω ακριβως στην ιδια διαδικασια,ενεσεις pregnyl,κ.τ.λ.καταρχας ειναι μονο σταγονες η κανονικη ροη της περιοδου?το καλυτερο ειναι να κανεις ενα τηλ.στο γιατρο σου να σου πει τι μπορει να ειναι.παντως απο δικη μου εμπειρια σου λεω οτι κ εγω εχω παθει τα ιδια.αλλες φορες αδιαθετησα στις 29 μερες κ αλλες στις 22 κ στις 25.δεν νομιζω να τα εχει παιξει ο οργανισμος σου,αλλα εγω στη θεση σου θα μιλαγα στο γιατρο μου για παν ενδεχομενο!!!!φιλακια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Πήγα σε χειρούργο μαστού με είδε δεν του φάνηκε να είναι κάτι επικίνδυνο έτσι που είδε με το χερι αλλά με έβαλε να κάνω παρακέντηση και υπέρηχο για να είναι σίγουρος και σε 20 μέρες έκλεισα ραντεβού για μαστογραφία και τόμοσύνθεση αν το λέω σωστά... Κ πονάω πολύ με τη μαστογραφία αλλά πρέπει να το κάνω μου είπαν γιατί δεν αφήνουν τίποτα χωρίς να το ελέγξουν πλήρως... Μου είπαν να μην ανησυχώ ότι μπορεί να είναι από τις ορμόνες αλλά θα έχουν τελική εικόνα από τις εξετάσεις...
    • Καλησπερα Τοκυο μου!!  Μου ηρθε περιοδος πριν 10 μερες κ θα αφησουμε αυτο τον κυκλο να ηρεμησει ο οργανισμος μου κ να μπει σε φυσιολογικους ρυθμους... λογικα τελος μαιου περιμενω ξανα περιοδο κ θα με τσεκαρει ο γιατρος υπερηχογραφικα κ με αιματολογικες γ ν με προετοιμασει γ ετ (αν ολα ειναι οκ...) καλως εχοντων των πραγματων, μεσα ιουνιου θα γινει η ετ... αλλιως ιουλιο;; θα δουμε.. Ηδη νιωθω μεγαλη ανακουφιση που περασαμε το 1ο σταδιο κ σκεφτομαι κακως δν το ειχαμε κανει νωριτερα.. τεσπα, ολα γ καποιο λογο γινονται... Ωχ... ο διαβητης κυησης ειναι λιγο ταλαιπωρια.. ειχε κ η νυφη μου στην 3η εγκυμοσυνη της... κανεις διατροφη ε; λιγη προσοχη κ υπομονη. Εμεινε λιγο...  Ναι το ιδιο λεγαμε χθες με τη Νικολ... ειναι non stop ο γιατρος μας... για ποσο θα αντεξει ετσι;; εμενα με εβλεπε κτ 7 το πρωι πριν απο χειρουργεια ή 11 το βραδυ τελευταιο ραντεβου... κ φσκ εργαζεται κ ΣΚ... εξοντωτικο...😵‍💫 οσα κ να βγαζεις, αξιζει τοσο τρεξιμο;
    • Απαπαπα!!! Έχεις δοκιμάσει να της δώσεις λίγη δραμαμίνη;;;
    • τον άλλο μήνα μου είπε να πω να ξανά κάνω έλεγχο… τώρα δεν ξέρω ο γυναικολογος τι άποψη θα έχει αυτός  15/5 έκλεισα ραντεβού με τον γυναικολόγο να πάω να με δει  Όχι δεν υπάρχει μόνο αμαξι ή ΚΤΕΛ αυτές είναι οι επιλογές που έχουμε αλλά και ΚΤΕΛ αλλαζω δυο λεωφορεία και κάνω 12 ώρες ακόμα χειρότερα δηλαδή  
    • Μπα ουτε κ σε μενα γινεται ενω επιλεγω ιστοτοπος για υπολογιστες. ισως εχει να κανει με τις ρυθμισεις του safari. Λοιποιν κοριτσια μου εγω ειμαι θεωρητικα 4η μερα μετα την ωορρηξια βασει τεστ αν δεν εκανα τεστ θα σας ελεγα οτι περιμενω περιοδο καθως με κυκλο 29 ημερων ειμαι 28η μερα σημερα και απο εχθες εχω πονακια περιοδου κ ευαισθητες θηλες... Να ηταν λαθος το τεστ κ να έρχεται;;;   @Θέτις Κ. αγαπη δεν ηρθε μηνυμα. Μπηκα απο pc και ουτε στο mail ηρθε ειδοποιηση.. Μηπως το εστειλες αλλου;;;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...