Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εκανα νωρίς;;


Eleni20

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 227
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 5 λεπτά, ο/η eleni_g90 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου ειμαι καινουρια στη σελιδα!!

Καλώς μας ήρθες λοιπόν!? Καλέ πόσες Ελενες θα έχουμε;;;;;;??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον εγω γενικα δεν εχω σταθερο κυκλο λογω πολυκυστικων..για να καταλαβετε το προηγουμενο μηνα ειχα κυκλο 42 μερες... τον προπροηγουμενο ειχα 33... αυτον τον μηνα ειμαι στην 38 μερα.. προσπαθουμε με τον αντρα μου για μωρακι εδω και 5 μηνες περιπου.. το θεμα είναι οτι αυτο το μηνα εχω πονους περιοδου εδω και 13 μερες... περιοδος ομως πουθενα... εχω και δεκατα 37.2-37.3... καποιες μερες ειχα πονο στη μεση ..επισης ειμαι δυσκοιλια τος τελευταιες μερεσ και σκεφτομαι μηπως και για αυτο ποναει η κοιλια.. πιστευετε οτι υπαρχει περιπτωση να ειμαι εγκυος;;;δεν θελω να κανω τεστ ακομα γιατι στο παρελθον οσες φορες εκανα ηταν αρνητικα κ απογοητευομουν.. με συγχωρειτε για το μεγαλο μηνυμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η eleni_g90 είπε:

Λοιπον εγω γενικα δεν εχω σταθερο κυκλο λογω πολυκυστικων..για να καταλαβετε το προηγουμενο μηνα ειχα κυκλο 42 μερες... τον προπροηγουμενο ειχα 33... αυτον τον μηνα ειμαι στην 38 μερα.. προσπαθουμε με τον αντρα μου για μωρακι εδω και 5 μηνες περιπου.. το θεμα είναι οτι αυτο το μηνα εχω πονους περιοδου εδω και 13 μερες... περιοδος ομως πουθενα... εχω και δεκατα 37.2-37.3... καποιες μερες ειχα πονο στη μεση ..επισης ειμαι δυσκοιλια τος τελευταιες μερεσ και σκεφτομαι μηπως και για αυτο ποναει η κοιλια.. πιστευετε οτι υπαρχει περιπτωση να ειμαι εγκυος;;;δεν θελω να κανω τεστ ακομα γιατι στο παρελθον οσες φορες εκανα ηταν αρνητικα κ απογοητευομουν.. με συγχωρειτε για το μεγαλο μηνυμα!!!

 Καλησπερα Ελένη...!! Εγώ θα σου λεγα να περιμένεις μέχρι να συμπληρωθεί ο μεγαλύτερος κύκλος σου δηλ 42 μερες και μετα να το ψάξεις περισσότερο.. ούτως ή άλλως μόνο 4 μερες έμειναν εφόσον είσαι στην 38η μερα..!! Σου ευχομαι ολόψυχα να εισαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακαρι το θελουμε πολυ!!το θεμα ειναι οτι στο παρελθον μου εχει τυχει να κανω και κυκλο 60 μερες... τα συμπτωματα με προβληματιζουν.. εχω πολλες μερες πονους περιοδου..αφου λεω θα μου ερθει και τπτ... πριν μια βδομαδα ενιωσα πονο αριστερα απο τον αφαλο... εντωμεταξυ γυρω στις 19-21 μερες του κυκλου μου ειχα πολλα λευκα υγρα και υπεθεσε οτι εκανα τοτε ωορηξια.. ουφφ δεν ξερω φοβαμαι μην ειναι και στο μυαλο μου ολα αυτα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Gelie είπε:

Θα μείνεις γρήγορα θα το δεις!!! Σου ευχομαι ότι καλύτερο... (οι δυσκολίες μας δυναμώνουν!!!) ♡☆¤☆♡

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Ελενη μου είμαστε στην ίδια φάση. Κ εγώ έχω καθυστέρηση, είμαι στην 34η μέρα με 29αρη-31αρη κύκλο. Επειδή όμως ο κύκλος μου τα έπαιξε τον περασμένο μήνα, λέω να κρατηθουμε λιγάκι γτ την έχουμε πατήσει! Το ξέρω πως είναι δύσκολο, αλλά θέλει υπομονή!!!! Όσο για τα συμπτώματα;; Είχα ακριβώς ο,τι περιγράφεις! Άσε τα συμπτώματα, μην τα σκέφτεσαι καν! Ψυχραιμία!!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

 Καλησπερα Ελένη...!! Εγώ θα σου λεγα να περιμένεις μέχρι να συμπληρωθεί ο μεγαλύτερος κύκλος σου δηλ 42 μερες και μετα να το ψάξεις περισσότερο.. ούτως ή άλλως μόνο 4 μερες έμειναν εφόσον είσαι στην 38η μερα..!! Σου ευχομαι ολόψυχα να εισαι!!!

Συμφωνώ με την προλαλησασα! Υπολογίζεις τον μεγαλύτερο κυκλο κ πρόσθετες κ μία εβδομάδα για να είσαι σίγουρη. Έτσι έχω ακούσει. Τώρα το πώς αντέχεται...άλλο θέμα αυτό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα κανουμε συμπαρασταση η μια στην αλλη :) μακαρι να εχουμε ευχαριστα νεα και οι δυο... τι να πω πια...τοσα συμπτωματα στο μυαλο μας?? Προσπαθω να ξεχνιεμαι αλλα δν μπορω ολο εκει το μυαλο μου... αντε να δουμε.. εγω ειπα μεχρι πεμπτη παρασκευη να κανω υπομονη και μετα να κανω τεστ.. εντωμεταξυ σκεφτομαι και μην τυχον ειμαι και κανω τπτ που θα κανω κακο..οπως δουλειες,βαρος,επαφες... δεν ξερω θα μας στριψει στο τελος νομιζω :roll: 8-) ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η eleni_g90 είπε:

Μακαρι το θελουμε πολυ!!το θεμα ειναι οτι στο παρελθον μου εχει τυχει να κανω και κυκλο 60 μερες... τα συμπτωματα με προβληματιζουν.. εχω πολλες μερες πονους περιοδου..αφου λεω θα μου ερθει και τπτ... πριν μια βδομαδα ενιωσα πονο αριστερα απο τον αφαλο... εντωμεταξυ γυρω στις 19-21 μερες του κυκλου μου ειχα πολλα λευκα υγρα και υπεθεσε οτι εκανα τοτε ωορηξια.. ουφφ δεν ξερω φοβαμαι μην ειναι και στο μυαλο μου ολα αυτα... 

Μετρημενα κουκια ειναι..Αν είσαι σίγουρη ότι είδες διάφανα υγρα ωορρηξιας 21η πρωτη μερα τοτε θα έπρεπε θα εχεις αδιαθετησει την 35η μερα. Δηλ σημερα να εισαι στην τεταρτη μερα περιοδου ... η' στην τεταρτη μερα καθυστέρησης...!! Όπως και να 'χει δε θελω να σε ξεσηκωσω χωρίς λογο γιατι μπορεί να έγινε και αργότερα η ωορρηξία σου και να σου έρθει οντως σε 3-4 μερες (πράγμα που απεύχομαι!!). αν μπορουσες να περιμένεις λιιιγες μερουλες ακόμη θα ξεκαθαριζε το τοπίο... παρόλα αυτά καταλαβαίνω απόλυτα την αγωνία σου γιατί και εγώ περιμένω σε 6 μερες και είμαι από τώρα σε αναμμένα καρβουνα μιας και είχα επαφές στις πιο γόνιμες μέρες......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε να δουμε... ευχομαι σε ολες μας να ειναι ο τυχερος μας μηνας... υπομονη να περασουν μερες... δεν ξερω ή που εμεις επειδη το θελουμε πολυ αγχωνομαστε και τα δημιουργουμε ολα αυτα στον εαυτο μας ή που ο οργανισμος μας αποφασισε να μας κανει πλακα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η eleni_g90 είπε:

Αντε να δουμε... ευχομαι σε ολες μας να ειναι ο τυχερος μας μηνας... υπομονη να περασουν μερες... δεν ξερω ή που εμεις επειδη το θελουμε πολυ αγχωνομαστε και τα δημιουργουμε ολα αυτα στον εαυτο μας ή που ο οργανισμος μας αποφασισε να μας κανει πλακα... 

Πολλές φορές έχω αναρωτηθεί για αυτο... Εγώ τον πρώτο μήνα προσπαθειων είχα μεχρι και ναυτιες κάθε πρωί να φανταστείς.... Φυσικά δεν ημουν εγκυος και αδιαθετησα κανονικά..Η' είχα κατά φαντασίαν συμπτωματα η' μπορεί να το επαθα από τη ζέστη...επειδή έκανα λίγη δίαιτα... Ενας Θεός ξέρει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταλαβααα... εγω τους προηγουμενους μηνες ειχα ζαλαδες οταν περιμενα... ενω δεν ειχα ποτε ... τι να πω.. η αληθεια ειναι οτι εχω ακουσει οτι μολις ξεκιναμε ελευθερες επαφες αλλαζει ο οργανισμος μας και τρελενετε λογω ουσιων που υπαρχουν στο σπερμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η eleni_g90 είπε:

Καταλαβααα... εγω τους προηγουμενους μηνες ειχα ζαλαδες οταν περιμενα... ενω δεν ειχα ποτε ... τι να πω.. η αληθεια ειναι οτι εχω ακουσει οτι μολις ξεκιναμε ελευθερες επαφες αλλαζει ο οργανισμος μας και τρελενετε λογω ουσιων που υπαρχουν στο σπερμα...

Και αυτό το εχω ακούσει! Δεν ξερω ποσο μεγάλη δόση αλήθειας έχει ομως το σίγουρο είναι ενα.. Οι γυναικες που θέλουν πολύ να γίνουν μανούλες το σκέφτονται διαρκώς.... Όσο πιο πολύ το θέλουν τόσο περισσότερο το σκέφτονται...Και το μυαλό κολλάει εκεί...Οποτε πιάνονται από το οτιδηποτε για να σκεφτουν οτι ισως "αυτη ειναι η τυχερή φορα....!!" Ακομη και η απουσια συμπτωμάτων περιόδου μεσα στο μυαλο τους θεωρείται σύμπτωμα εγκυμοσύνης...Μέχρι να έρθει η ανώμαλη προσγείωση που τις κάνει να νιωθουν σαν να τους έχουν πετάξει ένα κουβά παγωμένο νερό στη μούρη.... Και έπειτα πρέπει να πεισουν τον εαυτό σου ότι δεν πειράζει που δεν τα καταφεραν και αυτο το μηνα γιατί υπάρχει και ο επόμενος... Και τόσοι άλλοι μήνες...  Γιατι μονο ετσι θα καταφερουν να συνεχισουν την προσπαθεια μεχρι να σφιξουν στην αγκαλια τους ενα τοσο δα μικρο μπιζελακι..!! Ουφ κάθε μήνα τα ίδια περνάμε πια!!!

 

.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξερεις τι λεω...?? Καποια στιγμη θα εχουμε στα αληθεια συμπτωματα και θα νομιζουμε οτι ειναι στο μυαλο μας ? αντε να δουμε .. ας κανουμε υπομονη και ολα θα ερθουν .. ας ειμαστε αισιοδοξες ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Gelie είπε:

Και αυτό το εχω ακούσει! Δεν ξερω ποσο μεγάλη δόση αλήθειας έχει ομως το σίγουρο είναι ενα.. Οι γυναικες που θέλουν πολύ να γίνουν μανούλες το σκέφτονται διαρκώς.... Όσο πιο πολύ το θέλουν τόσο περισσότερο το σκέφτονται...Και το μυαλό κολλάει εκεί...Οποτε πιάνονται από το οτιδηποτε για να σκεφτουν οτι ισως "αυτη ειναι η τυχερή φορα....!!" Ακομη και η απουσια συμπτωμάτων περιόδου μεσα στο μυαλο τους θεωρείται σύμπτωμα εγκυμοσύνης...Μέχρι να έρθει η ανώμαλη προσγείωση που τις κάνει να νιωθουν σαν να τους έχουν πετάξει ένα κουβά παγωμένο νερό στη μούρη.... Και έπειτα πρέπει να πεισουν τον εαυτό σου ότι δεν πειράζει που δεν τα καταφεραν και αυτο το μηνα γιατί υπάρχει και ο επόμενος... Και τόσοι άλλοι μήνες...  Γιατι μονο ετσι θα καταφερουν να συνεχισουν την προσπαθεια μεχρι να σφιξουν στην αγκαλια τους ενα τοσο δα μικρο μπιζελακι..!! Ουφ κάθε μήνα τα ίδια περνάμε πια!!!

 

.

Μη γράφεις τέτοια κ είμαι σε περίεργη φάση!!!!? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η maria1405 είπε:
στις πριν 6 ώρες, ο/η maria1405 είπε:

Μη γράφεις τέτοια κ είμαι σε περίεργη φάση!!!!? 

Καλημέρα Μαράκι.... Σορυ για το χθεσινό νταουνιασμα.... Σήμερα έχω ξυπνήσει γεμάτη θετική ενέργεια....Ετοιμάζομαι να πάω και για μπάνιο..   εύχομαι να μη σου έρθει ούτε και σήμερα...                ????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η maria1405 είπε:

Βρε Ελενη μου είμαστε στην ίδια φάση. Κ εγώ έχω καθυστέρηση, είμαι στην 34η μέρα με 29αρη-31αρη κύκλο. Επειδή όμως ο κύκλος μου τα έπαιξε τον περασμένο μήνα, λέω να κρατηθουμε λιγάκι γτ την έχουμε πατήσει! Το ξέρω πως είναι δύσκολο, αλλά θέλει υπομονή!!!! Όσο για τα συμπτώματα;; Είχα ακριβώς ο,τι περιγράφεις! Άσε τα συμπτώματα, μην τα σκέφτεσαι καν! Ψυχραιμία!!!!?

Ααααααα συνεχίζετε η καθυστέρηση;;ετσι να μην ξανά ερθει η άτιμη για τους επόμενους μηνες!!ευχομαι ολόψυχα να εισαι Μαράκι μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενη μου καλωσόρισες στην παρέα μας!!κοριτσια ποσες ελενες ειμαστε πια;;Χαχαχαχαχ υπομονη σε ολες μας θα έρθουν τα μωρά με την σειρά!!ευχομαι απο αυτον τον μήνα να αρχίσουμε μια μια Τία ανακοινώσεις..εγω χαλια κοριτσια χαλιαααα πολυ πονο τράβηξα αυτη την φορα.ποναω και σημερα για να καταλάβαιτε που εγω δεύτερη μερα δεν ποναω ποτε!!αντε να τελειώσει η σιχαμένη ευτυχως 3-4 μερες κρατάει το πολυ να ησυχάσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η eleni_g90 είπε:

Ξερεις τι λεω...?? Καποια στιγμη θα εχουμε στα αληθεια συμπτωματα και θα νομιζουμε οτι ειναι στο μυαλο μας ? αντε να δουμε .. ας κανουμε υπομονη και ολα θα ερθουν .. ας ειμαστε αισιοδοξες ?

Αυτο ξανά πες το..λενε οτι ετσι γίνεται οταν τελικα μένεις δεν εχεις συμπτώματα ενω τους προηγούμενους μηνες ολες τα εχουμε ολα!!δεν φταίμε εμεις ομως ρε κοριτσια η επιθυμία μας και η λαχτάρα μας μας τα δημιουργεί..ηρεμία ψυχραιμία οπως μου λενε και μενα και ολα θα έρθουν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχα ναι μαζευτηκαμε πολλες ελενες!!!νομιζω πως καποιος μου κανει πλακα.. το στηθος μου ξεπριστηκε.. θερμοκρασια εξακολουθω να εχω 37.3.. το κορυφαιο ομως ξερετε ποιο ειναι???χθες στον υπνο μου ξυπναω και ετρεχε η μυτη μου αιμα.. επαθα σοκ.. δεν κρατησε πολυ αλλα δεν τον εχω πααθει ποτε αυτο και διαβαζω για τη ρινοραγια στην εγκυμοσυνη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η eleni_g90 είπε:

Χαχα ναι μαζευτηκαμε πολλες ελενες!!!νομιζω πως καποιος μου κανει πλακα.. το στηθος μου ξεπριστηκε.. θερμοκρασια εξακολουθω να εχω 37.3.. το κορυφαιο ομως ξερετε ποιο ειναι???χθες στον υπνο μου ξυπναω και ετρεχε η μυτη μου αιμα.. επαθα σοκ.. δεν κρατησε πολυ αλλα δεν τον εχω πααθει ποτε αυτο και διαβαζω για τη ρινοραγια στην εγκυμοσυνη.. 

Μη δίνεις σημασια σε συμπτώματα τέτοια μπορει και να έγινε απο την ζέστη που εχει πολυ αυτές τις μερες μπορει χίλια δυο..ποσες μερες εχεις καθυστέρηση;εν εχεις σταθερό κύκλο βεβαια άλλη ιστορία αυτο και εγω σταθερό ειχα και τσουπ παρε τις 10 μερες καθυστέρησης στα καλα καθούμενα..αν λοιπόν εχεις περίμενε 5-6 μερες να εχεις καλη καθυστέρηση και παρε ενα πολυ ευαίσθητο τεστ να μετράει απο 10 και πάνω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το θεμα ειναι οτι δεν εχω σταθερο κυκλο..μου εχει τυχει να κανω 30μερες μου εχει τυχει να κανω και 60... ομως εχω 2 βδομαδες περιπου που εχω πονους περιοδου και λεω θ μου ερθει και τπτα.. τελευταια περιοδο ειχα 31 ιουνιου... μεχρι παρασκευη θ κανω υπομονη και θα παρω τεστ μετα δεν αντεχω αλλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...