Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εκανα νωρίς;;


Eleni20

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα!!ανοιγω νέα συζήτηση γιατι μαλλον σε άκυρη συζήτηση έγραψα..ειμαι νέα στο φόρουμ σας παρακολουθώ λίγο καιρό και θελω τα φώτα σας!!τελευταια περίοδο ειχα 29/6...εχω κύκλο σταθερό 31 ημερών..ωορρηξία κατα πάσα πιθανότητα γιατι την καταλαβαινω ειχα την 18η μερα του κύκλου δηλαδη 16/7...στις 24/7 αργά το βραδυ εκανα ενα self clear και ηταν αρνητικό.ξεχασα να αναφέρω οτι ειμαστε στον πρώτο μήνα προσπαθειών..αλλα εχω ενα αδικαιολόγητο άγχος!πιστευεται οτι εκανα νωρίς το τεστ;αν και λέει οτι ανιχνεύει απο την 5η μερα της σύλληψης και εγω το εκανα την 8η μερα της πιθανής σύλληψης.εχει τύχει σε καμια να το κανει τοσο νωρίς και να μην δείξει;ευχαριστω εκ τον προτέρων για τις απαντήσεις σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 227
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα! εγώ έκανα το clearblue 9η μερα απο την ωορηξια και βγηκε πολυ πολυ αχνο θετικο, την επομενη μερα χοριακη 0, ότι να ναι ειναι και τα τεστ, σε 4 μερες περιμενω, οποτε υπομονη αν και δεν περιμενω αυτο το μηνα γιατι εκανα και προγεστερονη και ηταν μονο 9 οπου δεν παραπεμπει σε συλληψη.

Μην κανεις αλλο τεστ, κανε απλα υπομονη και ολα θα πανε καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Eleni20 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!ανοιγω νέα συζήτηση γιατι μαλλον σε άκυρη συζήτηση έγραψα..ειμαι νέα στο φόρουμ σας παρακολουθώ λίγο καιρό και θελω τα φώτα σας!!τελευταια περίοδο ειχα 29/6...εχω κύκλο σταθερό 31 ημερών..ωορρηξία κατα πάσα πιθανότητα γιατι την καταλαβαινω ειχα την 18η μερα του κύκλου δηλαδη 16/7...στις 24/7 αργά το βραδυ εκανα ενα self clear και ηταν αρνητικό.ξεχασα να αναφέρω οτι ειμαστε στον πρώτο μήνα προσπαθειών..αλλα εχω ενα αδικαιολόγητο άγχος!πιστευεται οτι εκανα νωρίς το τεστ;αν και λέει οτι ανιχνεύει απο την 5η μερα της σύλληψης και εγω το εκανα την 8η μερα της πιθανής σύλληψης.εχει τύχει σε καμια να το κανει τοσο νωρίς και να μην δείξει;ευχαριστω εκ τον προτέρων για τις απαντήσεις σας!

Ο πιο σύντομος και εγκυρος τρόπος να μάθεις αν είσαι εγκυος ειναι να κανεις αιματολογικη για β χοριακη 12 μερες μετα την πιθανή σύλληψη.Οχι νωρίτερα γιατι δε δείχνει. Η χοριακη γοναδοτροπινη ειναι ορμονη, που ανιχνευεται πρώτα στο αιμα και επειτα απο μερες στα ουρα. Τα εχω δει αυτά τα τεστ που λες, που γράφουν ότι δείχνουν 5 η' 6 μερες μετα τη συλληψη. Θεωρω οτι ειναι αδύνατον να εντοπιστει τοσο νωρις αυτη η ορμονη στα ουρα της γυναικας εφοσον δεν εχει αρχισει καν να εντοπιζεται στο αιμα της.Ειναι σκετη απατη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα..κι εγώ καινούρια είμαι...χαίρομαι που μπορούμε να μοιραζομαστε τι σκεφτόμαστε....θα έλεγα την ελενη20 παροοβτο άγχος που έχει να περιμένω μία χαμένη περίοδο και μετά την τρίτη μέρα καθυστέρησης ν κάνει ένα διπλό τεστ ή μία β χοριακη για έγκυρα αποτελέσματα....γτ οι πέντε με εφτά μέρες που λέει μπορεί να είναι αυτές που πραγματοποιούν ην σύλληψη μετά τη συνεύρεση...και της εύχομαι καλά αποτελέσματα όπως σε όλες σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Gelie είπε:

Ο πιο σύντομος και εγκυρος τρόπος να μάθεις αν είσαι εγκυος ειναι να κανεις αιματολογικη για β χοριακη 12 μερες μετα την πιθανή σύλληψη.Οχι νωρίτερα γιατι δε δείχνει. Η χοριακη γοναδοτροπινη ειναι ορμονη, που ανιχνευεται πρώτα στο αιμα και επειτα απο μερες στα ουρα. Τα εχω δει αυτά τα τεστ που λες, που γράφουν ότι δείχνουν 5 η' 6 μερες μετα τη συλληψη. Θεωρω οτι ειναι αδύνατον να εντοπιστει τοσο νωρις αυτη η ορμονη στα ουρα της γυναικας εφοσον δεν εχει αρχισει καν να εντοπιζεται στο αιμα της.Ειναι σκετη απατη.

Εχεις απόλυτο δίκιο..ισως επηρεάστηκα απο αλλες κοπέλες που έκαναν αυτο το τεστ μια εβδ μετα την πιθανή σύλληψη και τους ειχε βγει θετικό..ισως δεν είπαν υπολογίσει καλα η ισως ηταν μεμονωμένες περιπτώσεις..σε ευχαριστω πολυ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η christinets είπε:

Κορίτσια καλησπέρα..κι εγώ καινούρια είμαι...χαίρομαι που μπορούμε να μοιραζομαστε τι σκεφτόμαστε....θα έλεγα την ελενη20 παροοβτο άγχος που έχει να περιμένω μία χαμένη περίοδο και μετά την τρίτη μέρα καθυστέρησης ν κάνει ένα διπλό τεστ ή μία β χοριακη για έγκυρα αποτελέσματα....γτ οι πέντε με εφτά μέρες που λέει μπορεί να είναι αυτές που πραγματοποιούν ην σύλληψη μετά τη συνεύρεση...και της εύχομαι καλά αποτελέσματα όπως σε όλες σας!!!

Κορίτσι μου σε ευχαριστω πολυ..άτιμο πράγμα το άγχος και η αγωνία ατιμοοοοο καλα αποτελέσματα σε ολες μας!!εσυ περιμένεις σε λίγες μερες οπως και γω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η eleni687 είπε:

Καλημέρα! εγώ έκανα το clearblue 9η μερα απο την ωορηξια και βγηκε πολυ πολυ αχνο θετικο, την επομενη μερα χοριακη 0, ότι να ναι ειναι και τα τεστ, σε 4 μερες περιμενω, οποτε υπομονη αν και δεν περιμενω αυτο το μηνα γιατι εκανα και προγεστερονη και ηταν μονο 9 οπου δεν παραπεμπει σε συλληψη.

Μην κανεις αλλο τεστ, κανε απλα υπομονη και ολα θα πανε καλα.

Οτι να ναι ομως τα τεστ πραγματικα..ειναι δυνατον να βγει θετικό έστω και αχνό και η χοριακη μηδέν;να μας τρελάνουν θέλουν;σε τρεις μερες περιμένω..θα κανω υπομονή..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ δυστυχώς πριν τέσσερεις μήνες ήμουν τύχη και έκανα αποβολή όταν ήμουν τεσσάρων εβδομάδων...τώρα προσπαθώ ξανά είτε σε γόνιμες είτε μη μέρες μου... σας εύχομαι να καλύτερα κι ελπίζω να μην γχωνεστε περιμένετε και όταν είναι να έρθει θα είναι ένα δώρο για εσάς.....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η christinets είπε:

Εγώ δυστυχώς πριν τέσσερεις μήνες ήμουν τύχη και έκανα αποβολή όταν ήμουν τεσσάρων εβδομάδων...τώρα προσπαθώ ξανά είτε σε γόνιμες είτε μη μέρες μου... σας εύχομαι να καλύτερα κι ελπίζω να μην γχωνεστε περιμένετε και όταν είναι να έρθει θα είναι ένα δώρο για εσάς.....

 

Με το καλο κριστι μου σύντομα ενα γερό μωρό!!τα καλυτερα σου ευχομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ ελπίζω στους επόμενους μήνες να ακούσω επιτέλους το χαρμόσυνο το εύχομαι και σε σας σε λίγες μέρες να ακούσετε τα χαρμόσυνα ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυριο περιμένω την Ουστ απο δω να με επισκεφθεί..δεν εχω ομως κανενα σύμπτωμα οτι θα ερθει..το μονο που εχω εδω και πέντε μερες ειναι νεύρα!πολλα νεύρα!!αν δεν ερθει αυριο θα περιμένω μια δυο μερες και θα κανω παλι τεστ..τα νεύρα ειναι σύμπτωμα εγκυμοσύνης;ξέρει καμια;γιατι στην περίοδο δεν εχω ρε κορίτσια ποτε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η christinets είπε:

Χαλάρωσε καιβη ηρεμία βοηθάει...θα δεις όλα καλά θα ναι...εύχομαι να μη σου ρθει....??

Σε ευχαριστω πολυ κορίτσι μου..θα προσπαθήσω..αν και σημερα ειμαι λίγο ευσυγκινητη που αυτο για μενα ειναι κλασικό σύμπτωμα περιόδου οποτε αυριο λογικά θα μου ερθει η ρημάδα..θα σας ενημερώσω..?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τι κανετε? Ελένη ήρθε? Αν όχι να σε ξεχάσει αυτό το μήνα!!

Εγώ πήγα ενδοκρινολόγο γιατί η TSH μου είναι 3,12 και μου εδωσε να κανω κατι εξετασεις και να παρω χαπι λεει για να πεσει κατω απο 2,5 γιατι αν ειναι πανω εχεις δυσκολια στη συλληψη.

Τελικά πρεπει να τα κοιταμε ολα κι απο μονες μας, τυχαια εκανα την εξεταση και το ειδα.
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αληθεια;;κοιτα να δεις τι ανακαλύπτεις τυχαία..με εβαλες και μενα τωρα σε σκέψεις..αν και απο πρώτο μήνα μη το παρακάνω και γω..αν περάσουν οι μηνες ομως θα ψαχτω!!αυριο περιμένω κορίτσι μου και δεν εχω κανενα σύμπτωμα..αλλα κρατιέμαι μακρυά απο τα τεστ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η eleni687 είπε:

μπραβο! κι εγω μεχρι Κυριακη περιμενω..αντε υπομονη και στις δυο μας..

Ναι υπομονή..??να με ενημερώσεις για τα ευχάριστα!!γιατι ευχάριστα θα ειναι!!ευχομαι να μην περιμένεις ξανά για τους επόμενους εννια μηνες!!και εγω να μην ταλαιπωρηθώ πάνω απο 3-4 μηνες..φιλια πολλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γλυκούλα σ'ευχαριστώ! δεν το νομίζω γιαυτό το μήνα αλλά μέχρι να έρθει πάντα ελπίζουμε..  εγώ εύχομαι να έρθει μωράκι και στις δυό μας και να μην ταλαιπωρηθούμε ξανά ποτέ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η eleni687 είπε:

γλυκούλα σ'ευχαριστώ! δεν το νομίζω γιαυτό το μήνα αλλά μέχρι να έρθει πάντα ελπίζουμε..  εγώ εύχομαι να έρθει μωράκι και στις δυό μας και να μην ταλαιπωρηθούμε ξανά ποτέ!!!!!

❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσι μου!!κανονικα μεχρι το βραδυ πρεπει να μου ερθει..δεν νιωθω ομως οτι θα ερθει..παντα 3-4 μερες πριν εχω πόνους.τα σπυράκια μου ομως αρχισα να τα βγάζω οποτε λογικά..μπορει να εχω 1-2 μερες καθυστέρηση ετσι για να με ξεσηκώσει λίγο και μετα να ερθει η σκασμενη..τους τελευταίους 5 μηνες εχω κύκλο 31 ημερών ακριβώς εκτος απο μια φορα που εκανα 30αρι κύκλο..λογικά δηλαδη αυριο το πολυ μεθαύριο θα ερθει..μαζι περιμένουμε ε;εσυ πως νιώθεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε να περιμενουμε.... εγω σημερα αρχισαν τα πονακια περιοδου, σπυρακια, το πολυ μεχρι Κυριακη εμενα... υπομονη κανω, αν ειναι να ερθει θα ερθει, για να δουμε... ευχομαι και στις δυο μας το καλύτερο!

Και στις υπόλοιπες κοπέλες που προσπαθούν καλοκαιρινά θετικά τεστ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η eleni687 είπε:

αντε να περιμενουμε.... εγω σημερα αρχισαν τα πονακια περιοδου, σπυρακια, το πολυ μεχρι Κυριακη εμενα... υπομονη κανω, αν ειναι να ερθει θα ερθει, για να δουμε... ευχομαι και στις δυο μας το καλύτερο!

Και στις υπόλοιπες κοπέλες που προσπαθούν καλοκαιρινά θετικά τεστ!!!!!!!

Πολλές φορές τα πονάκια περιόδου ειναι και σύμπτωμα εγκυμοσύνης..σε μια παλαιότερη εγκυμοσύνη που ειχα ειχα αρκετά πονάκια περιόδου αλλα δεν ερχόταν και ετσι το κατάλαβα..και ειχα καθυστέρηση μετα εννοειτε..τα σπυράκια τωρα τι να πω και γω βγάζω παντα πριν ερθει οποτε σε μενα θα ερθει..καλα αποτελέσματα να εχουμε μακαρι!!αλλιως παμε δυνατά απο τον αλλο μήνα!!ο Αύγουστος ειναι συνήθως τυχερός γιατι ειναι ο μήνας του χρονου που χαλαρώνουμε πιο πολυ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω και κατι αλλο;εσεις ξεκινήσατε φολικο οξύ απο πριν;δεν ρώτησα τον γιατρό αλλα διάβασα πολλα άρθρα που το συστήνουν οταν ξεκινήσεις τις προσπαθειες.εμεις ξεκινήσαμε αυτο τον μήνα και το περνώ 20 μερες τωρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.! Σας εύχομαι να έρθουν τα καλά νέα πολύ σύντομα..! Τα τεστ αν δείτε στο φυλλάδιο οδηγιών θα δείτε πόσο είναι έγκυρο. Εγώ παντός σας λέω πρώτα να έχετε έστω και 1 μέρα καθυστέρηση.! Γνώμη μου. Έχω κάνει πάρα πολλά τεστ πιο νωρίς και πάντα ερχόταν η περίοδος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...