Μετάβαση σε περιεχόμενο

Απο efipap!


Recommended Posts

κοριτσια καλησπερα.ειμαι καινουργια και θελω βοηθεια.χθες εκανα το β επιπεδου.ολα καλα η μικρη μας.μονο που ειναι πολυ πεισματαρα.απο τις 5 στις 10 το βραδυ γυρισε επιτελους σε σωστη θεση.ο γιατρος μας ταλαιπωρησε πολυ και τωρα νιωθω μυικους πονους στην κοιλια.φοβαμαι για το μωρο μου και μην γινει τιποτα(προωρος τοκετος και τετοια)ειχε καμια παρομοια εμπειρια θα με καθησυχαζε.ευχαριστω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mhn fobase einai apo to baros tou mwrou.prepei na tous sinithiseis apo edw kai pera :( apla tora prosexe na mhn polukourazese kai na exeis pio xalarous rithmous.egw apo tote pou mpika ston 7 ponaw polu apo to baros kai kserw oti tha stamatisei mono otan gennisw me to kalo .kane hpomonh ....arxizei h "polu orea periodos "sthn egumosinh gemati pono kourash kai eksantlish .......kalos hrthes :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALO EINAI SE KATHE TI POU NOIOTHOUME NA PAIRNOUME TON GIATRO MAS..

ALLA MPORO NA SOU PO OTI EMENA POLU SYXNA ME PONAGE H KOILIA MOU

KAI MALISTA POLLES FORES AISTHANOMOUNA TON PONO APO THN MESH MEXRI KATO XAMHLA THN KOILIA (EPIANE OLH AYTHN THN PERIOXH)

KAI OTAN EKANA TO B EPIPEDOU THYMAMAI (GIATI OUTE EMENA GYRNAGE )ME PIEZE KAI ME TARAKOUNAGE O GIATROS STHN KOILIA MPAS KAI H MIKRH MAS KANEI THN TIMH:silly: KAI MOU EIXE PROKALESEI PONAKIA META PERASANE...KAI OXI PROORO TOKETO DEN EIXA DEN ELEGE NA BGEI APO THN KALOPERASH!!:laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά εφιπαπ!

και γω στην β επιπέδου πήγα 5 το απόγευμα και έφυγα 24, αν το παιδί δεν είναι στην σωστή θέση κάθε σημείο που θέλει να κοιτάξει δε φεύγεις ή φέυγεις και πας άλλη μέρα..

με είχε γυρίσει ανάποδα ο γιατρός γιατί όταν πήγα ήταν σε σωστή θέση και μετά μας χαιρετησε η μπέμπα και άλλαξε πλευρό με έβαλε σε θέση>το μαξιλάρι στο πάτωμα και τα πόδια μου στο ταβάνι :dry: :silly:

απο την μία είχα τρομαξει απο την άλλη γέλαγα μου φαινόταν αστείο όσο για τους πόνους με χτυπουσε ας το πούμε χτύπημα στην κοιλια το κουναγε για να το ενοχλήσει να γυρίσει αφού ο γιατρός είχε ιδρώσει :blush:

Με τα πολλά τελειώσαμε κάποια στιγμή, τα αποτελεσματα βγήκαν καλά και εφόσον το διαβασα μου περάσανε πονοι και αμφιβολίες για το μπουμπούκι μου και όλα καλά μην ανησυχείς εκτός και αν είναι αφορητοι οι πόνοι σου να πάρεις τον γυναικολόγο σου να σου περάσει η φοβία

έχεις δίκιο να φοβάσαι σε κάθε μου εξέτασει με έπιανε ταχυκαρδία και έντονη συγκίνηση μετά απο κάθε αποτέλεσμα που έπερνα στα χέρια μου

έκανα δώρο στον εαυτό μου ένα γλυκό και shoping :woohoo:

Σου εύχομαι καλές γιορτές

και όλα θα πάνε καλά

;):):P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Efipap καλημέρα!!Και γω οταν έκανα την β επιπέδου ο γιατρός με χτυπούσε(ελαφρώς)στην κοιλια για να δει καλήτερα το μωρό,και χτύπαγε με το δαχτυλο του στην κοιλια μου στην θέση που είχε το προσωπάκι του για να πάρει τα χερακια του απο πάνω.Θυμάμαι οτι κάποια στιγμή με εκνευρισε που με έκανε ετσι και του το ειπα.Αλλα δεν γινόταν αλλιώς...βλέπεις είμαι και απο επαρχία και δεν μπορούσα να φύγω και να ξαναπάω.Παντως μην ανησυχεις δεν ειναι τιποτα πιστευω,πάρε όμως και τον γιατρο σου να σε καθησυχάσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπερα και σας ευχαριστω παρα πολυ ολες.ειναι καθησυχαστικο να ξερεις πως δεν εισαι η μονη που νιωθεις ετσι και οτι συμβαινει και σε αλλες.η αληθεια ειναι πως φοβαμαι παρα πολυ μην παθει τιποτα το μωρακι μου.πηγα και στον γιατρο μου μου ειπε να μην ανησυχω και ολα ειναι καλα.βεβαια απο χθες δεν το νιωθω τοσο πολυ το μωρο αλλα αφου και εσεις και ο γιατρος μου ειπε να μην ανησυχω τι να πω.θα τρομαξε μαλλον κι αυτο και θα ζαρωσε σε μια μερια.:unsure: ελπιζω να το αισθανθω γρηγορα γιατι το μυαλο μου ολο εκει ειναι.σας ευχαριστω παρα πολυ και παλι.φιλακια σε ολες:kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...