Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ!!!


Recommended Posts

Κι εγώ την ίδια απορία είχα βρε κορίτσια για το εξωμήτριο. Στην εμβρυομεταφορά ο γιατρός τα τοποθετεί στη μήτρα, δεν τα εμφυτεύει. Γι'αυτό και τις πρώτες μέρες πρέπει να είμαστε πιο χαλαρές. Μετά από 3-4 μέρες διαλέγουν μόνα τους το μέρος και εμφυτεύονται. Μακάρι να μένανε εκεί που τα έβαζε ο γιατρός! Έτσι καμιά μας δεν θα αποτύχαινε στην εξωσωματική! Ναι, 3 είχαμε βάλει, αλλά το ένα γατζώθηκε.

 

αρα γατζωθηκε σε λαθος μερος τι να πω ησουν ατυχη αλλα και τυχερη που δεν επαθες τιποτα...η επομενη προσπαθεια θα ερθει και θα μεινει θα δεις!μην απογοητευεσαι να σκεφτεσαι οτι ολα για καποιο λογο γινονται δεν ξερω γιατι αλλα σιγουρα υπαρχει καποιος λογος που εμεις δεν μπορουμε να καταλαβουμε...τωρα τι θα κανεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δικιο εχεις fifoulina τοποθετουνται δεν εμφυτευονται η εμφυτευση γινεται λιγες μερες μετα.Στο επομενο που θα ρθει για να γαντζωθει καλα οταν το παρεις αγκαλιτσα θα του δωσεις ενα μπατσακι για το χρονο που σε παιδεψε...ετσι μου λεγε ο γιατρος μου και επαιρνα κουραγιο μονο κανοντας το εικονα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπερα...........ευχαριστω για τσ συμβουλες........μικα μου σε παρακαλω μην κανεις τιποτα ξαπλα ξαπλα και....ξαπλα ουτε πλυσιματα ουτε τιποτα.......οπως ειπαμε ειναι δυο και γενικα θελει πολυ πολυ προσοχη γλυκια μου ουτε βολτες ουτε τπτ εχω καει με τον χυλο και τωρα φυσαω και το γιαουρτι...το ξερω αμα προγραμματιζεις ειναι καπως αλλα χαλαλι,οσο για το ανγχος ειναι πιο ανγχωτικο να πας στα κουτουρου παρα να ξερεις και αν δεν κατσει λες θα το ψαξω αλλα να μην εχω τεστ να κανω και να μην πιανω με φρικαρει λεω αφου ειμαι μια χαρα γιατι???????????????ελεος........κοριτσια σε λιγες μερες περιπου 10 περιμενω και μολις μου ρθουν και τελειωσουν εχω κλεισει αμεσως για τεστ παπ δλδ αν παω με το που τελειωσουν και εγω κανω ωορηξια σε 14 μερες πχ ο γιατρος με κολπικο υπερηχο θα δει ποτε σκαει το αυγο?????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου, πως ειστε; Να ευχηθω στις καινούριες μια μεγαλη επιτυχια ειτε με σπερματεγχυση ειτε φυσιολογικα να γινει το ονειρο πραγματικοτητα!!!!!Εμεις πηγαμε εχθες για την αυχενικη διαφανεια.Όλα καλα μας ειπε ο γιατρος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το συναισθημα είναι απεριγραπτο! Το μωρακι εχει σχηματιστεί πλήρως τουλάχιστον εξωτερικα και βλέπεις ένα μικρο μικρο ανθρωπακι λιγα μονο εκατοστα και λες είναι απιστευτο! Τωρα καθομαι και χαζευω με τις ωρες τις φωτο που μας εδωσαν και περιμενω ποτε θα περασει ενας μηνας ακομα να ξαναπαμε για υπερηχο να το ξαναδω! Κοριτσια να σας ρωτησω κατι ασχετο? υπαρχει πιθανοτητα στο κεντρο εξωσωματικης να μπερδεψουν τα κυτταρα και να σου βαλουν  αλλου ζευγαριού το εμβρυο; Χαζη απορια το ξερω αλλα όταν ειχα παει για την ωοληψια ηταν και μια άλλη κυρια με το ιδιο επωνυμο και στην αρχη με περασαν γι αυτή μεχρι που τους διευκρινησα ποια είμαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι ρε αποκλειεται αυτα γινονται μονο στις ταινιες..εγω που ειχα την ιδια απορια για τα σπερματα μου ειπε ο γιατρος οτι βαζουν και τα 2 ονοματα πανω και του συζυγου και της συζυγου και υπογραφονται απο 3 διαφορετικα ατομα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μερικες εδω μεσα που πανε σουπερ μαρκετ ειναι για μπατσες επισης σαν το μωρακι που θα μας ερθει...αμα τις πιασω απο το μαλλι θα τις πω εγω...ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΙΠΑΜΕ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ????????????ΠΟΣΕΣ??????Κοριτσια σας ευχαριστω για την ενθαρυνση..οτι ειναι να γινει θα γινει...ανεβασμενη ειμαι γενικα και ανυπομονη με μια χαρα που ουτε εγω μπορω να ελεγξω και θα πεσω αποτομα απο το συννεφακι...ευχομαι σημερα να χω 2 αυγα(και να τα δει..οχι σαν την αλλη φορα...)εχω περισσοτερες πιθανοτητες με 2 αν και με 1 αν ειναι να γινει θα γινει...τι να πω...εγω εχω την εξης απορια...τοποθετει το σπερμα στη μητρα και μετα αυτο αναζητα το ωαριο;;;ή περιμενει εκει μεχρι να πεσει το ωαριο;;μαλλον το πρωτο ε;;;στη σαλπιγγα λογικα δεν γινεται η συλληψη;; ε ρε τι μου μελε να μαθω στα γεραματα ...ανατομια χαχαχαχα Εμπρος στο δρομο που χαραξε η Μαγδαλο λοιπον κιο θεος μαζι μας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Santa,oxilo το αφήνουν στη μήτρα και αυτό παει μόνο του και τα κάνει όλα.. Οταν βγαίνει το ωαριο τα καλεί και πανε γρήγορα υπάρχει ωραίο ντοκιμαντέρ να δεις στο you tube άμα το βρω θα στο βαλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα candycrash και santaloxilo με τις αποριες σας " γραψατε " σημερα...τα διαβαζα το πρωι στη δουλεια και γελουσα μονη...θα με παρει ειδηση και κανεις να λεει αυτη ζουρλαθηκε...

Candycrash οι κορες μου δε μου μοιαζουν καθολου εμφανισιακα η μια ειναι ιδια ο μπαμπας της και η αλλη ιδια η πεθερα μου.οταν πεισμωνουν και μουλαρωνουν λεω απο μεσα μου να δεις που δεν ηταν δικα μου τα ωαρια και για να μη με στεναχωρησει ο θειος μου που μου εκανε την εξωσωματικη δε μου το πε...αυτο σκεφτηκα οταν εγραψες τη σκεψη σου...Δε γινονται βρε τετοια λαθη...γι αυτο υπαρχει και team γιατρων δεν ειναι ουτε ενας ουτε δυο αυτοι που περνανε απο τα χερια τους...

Οσο για σενα santalixilo που καθεσαι και οραματιζεσαι τη διαδρομη του σπερματουλη και βλεπεις και ντοκιμαντερ για το θεμα τι να πω....ασε βρε κοπελια τη διαδικασια στο γιατρο και την προσευχη σου στο Θεο και μη το ψαχνεις τοσο θα αγχωθεις..Σα τη κορη μου που βρηκε το δωρο του Αι Βασιλη κατω απο το δεντρο και αντι να το χαρει καθοταν και ρωτουσε πως μπηκε ο Βατιλης απο τη κλειστη μπαλκονοπορτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα νεα μου απο το γιατρο δεν ειναι ευχαριστα κι εχω ριξει το κλαμα της ζωης μου..9η μερα σημερα κι εχω δυο ωαρια 19χιλ....αυτο σημαινει οτι αυριο το πρωι πρεπει να γινει η ενεση ...και το σαββατοκυριακο η σπερματεγχυση..ελα ομως που ο γιατρος ειναι μη αισιοδοξος οτι το ΡΕΑ ανοιγει Σαββατοκυριακα και θα ξερει το πρωι...που σημαινει ενση εγω θα κανω(αν κανω κατα τις 12 και 30 και μετα θα παω για σπερματεγχυση το πρωι του Σαββατου...δεν ειναι λιγες οι ωρες;;γενικα το σεναριο πηγε πιο χαλια απο ποτε...ουτε κι εκεινος μπορει να καταλαβει πως μεγαλωσαν τποσο τα ωαρια 9η μερα...νομιζω πως αν παω τελικα θα ναι για να πω οτι πηγα...αν δεν ανποιγει το κεντρο Σαββατο απλα μου ειπε πως θα κανω την ενεση και προγραμματισμενα θα ερθω σε επαφη...ζησε Μαη να φας τριφυλλι δηλαδη...αυτα τα κανουμε 2,5 χρονια τωρα θα κατσει..ειλικρινα εχω στεναχωρεθει τοσο πολυ..ημουν τοσο αισιοδοξη οτι η εκβαση θα παει τουλαχιστον καλα...τωρα νιωθω οτι δεν θελω να την κανω...ολα στραβα και το χειροτερο δεν σας το πα...ο καλος μου ελειπε για δουλειες 4 μερες κι ερχεται αυριο πρωι..ακομα και το σπερμα μας θα ναι 6 ημερων..δεν ξερω αν θελω να την κανω ειλικρινα...ψυχολογικα ειμαι χαλια και σωματικα επισης...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα βρε santaloxilo άδικα χαλιέσαι τόσο..τι επειδή μεγάλωσαν γρήγορα τα ωάρια δηλαδή αυτό σημαίνει ότι δεν είναι και καλά;;;Δεν ισχύει κάτι τέτοιο...Εμένα δε μεγάλωναν με τίποτα και έπαιρνα και έπαιρνα ορμόνες να τα μεγαλώσω.Εξάλλου τι 11η-12η μέρα  που θα ναι το ΣΚ τι 14η τόσο διαφορά κάνει;;

Εμένα πάντως όταν προσπαθούσαμε με πρόκληση μόνο τα άφηνε να πάνε 23χιλ.Και για το σπέρμα πες του να "εξασκηθεί" μόνος του εκεί που είναι να ανανεωθεί μέχρι το Σαββάτο ή τη Κυριακή.

Και το Ρεα να μην ανοίγει ο γιατρός σου δε μπορεί να στη κάνει στο ιατρείο του;Αφού δε χρειάζεται ιδιαίτερος εξοπλισμός.

Αδικα χαλάστηκες και χαλάς και τη ψυχολογία σου που είναι το παν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορες

Santaloxilο κοπελα μου δεν σε καταλαβαινω. Γιατι μπαινεις σε μια διαδικασια του τι πρεπει και πως θα γινει. Αφησε το να γινει οπως ειναι να γινει. Πολυ κακως καθεσαι και στεναχωριεσαι και χαλας την ψυχολογια σου που πιστεψε με μονο κακο κανει σε σενα και στα ωαριακια σου! Ολα για καποιο λογο γινονται.

Φυσικα θα συμφωνησω με την Mardio γιατι δεν το κανει στο ιατρειο του αλλα μαλλον για καποιο λογο παλι και αυτο!

Μπορει λοιπον να την κανεις τελικα στο Ρεα. Μπορει τελικα να την κανεις στο ιατριο του. Μπορει τελικα να προσπαθησετε μονοι σας. Οπως και να εχει εσυ χαλαρα δεξου αυτο που θα γινει απλα να σκεφτεσαι μονο το αποτελεσμα που θελεις τοσο πολυ και αν δεν ειναι τωρα να εισαι τοσο σιγουρη οτι ειναι σιγουρο πως θα συμβει οποτε ειναι αυτο!!!!! Μην δημιουργεις στο σωμα σου και στον οργανισμο σου αρνηση! Αν πραγματικα νιωθεις οτι δεν θελεις να την κανεις εσυ ξερεις!

ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!!!!!!! Σε φιλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζω οτι καλα στα λενε τα κοριτσια.. Ο, τι ειναι να γίνει θα γίνει.. Τα αυγούλακια μεγάλωσαν.. Περίεργο που ο γιατρός δεν υπολογίζει σκ για τέτοια θέματα και να σε κρεμάει ετςι.. Ο άντρας σου ας κάνει κατι μόνος! Το σημαντικό ειναι να μη σκεφτεσαι ετςι και απογοητευεσαι η ψυχολογία ειναι το παν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σανταλοξυλο μου μη στεναχωριεσαι χωρις λογο. Όλα θα γινουν και θα βρεθει λυση. Το σπερμα ετσι κι αλλιως δεν το εμπλουτιζουν;Συνεχισε να εχεις τη θετικη διαθεση που ειχες και όλα θα πανε καλα. Το ότι μεγαλωσαν τοσο γρηγορα τα ωαρια σου το θεωρω καλο γιατι σημαινει ότι είναι δυνατα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ..το πλανο εχει ως εξης...εκανα ενεση πρεγνυλ σημερα τωρα πριν λιγο στις 2 και θα κανω σπερματεγχυση αυριο στις 1 .Επίσης μου ειπε οτι θα κανω και δευτερη τη Δευτερα το πρωι..διπλη δηλαδη....θα ειναι επιπλεον κοστος 80 ευρω...για να μου το προτεινη κατι ξερει τι να πω...εκεινος ειναι αισιοδοξος...αλλα εγω δεν ειμαι πια τοσο πολυ..αυτη την εβδομαδα ο αντρας μου ελειπε(το βαλαμε επιτηδες αυτο για να μπορουμε μετα να πιασουμε τις μερες αποχης)και γυρισε το πρωι..που σημαινει αποχη 7 μερες...ειναι μεγαλη...μου ειπε ο γιατρος μου να μην απογοητευομαι αλλα εγω μια απογοητευση την εχω...ες αυριο τα σπουδαια λοιπον θα σας ενημερωσω..οι ωρες με τη σπερματεγχυση απο την πρεγνυλ δεν ειναι λιγες;;σε 24 ωρες περιπου θα μου την κανει;;και μετα τη Δευτερα δεν ειναι ακυρη τελειως;;τελικα το ΡΕΑ ειναι ανοιχτο για αυτη τη δουλεια μονο...τι να πω..αυτα θα σας ενημερωσω αυριο φιλια και ευχαριστω για τη συμπαρασταση ..καντε μια προσευχουλα και για μας κοριτσια φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια...τι κανετε?εγω λιγο κρυωμενη ειμαι και το παλευω να μην με "ριξει"κατω...

σανταλοξυλο ετσι οπως τα γραφεις αγχωσες και μενα χωρις λογο...καλε ηρεμησε δεν ξεκιναμε μια προσπαθεια κανοντας ετσι γιατι το μονο σιγουρο ειναι οτι θα τελειωσει ασχημα...καλα στα λενε τα κοριτσια η ψυχολογια ειναι το παν!χαλαρωσε κανε οτι σου πει ο γιατρος και μην σκεφτεσαι αμα το ενα και αμα το αλλο...σε παρακαλω σταματα ομως να κανεις ετσι γιατι ο οργανισμος σου αντιδραει αρνητικα και δεν το θελουμε αυτο τωρα...ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να πετυχει με το καλο αυριο και φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ απο μενα και την μπεμπα ολα να πανε καλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι μια χαρα εισαι σανταλοξυλο...σημασια εχει να χουμε σπερμα οταν θα σκασει το αυγο..το σπερμα ζει πολλες μερες μεσα μας!!ολα ειναι πιθανα μα γιατι σ ου εδωσα το ντοκιμαντερ;..χαχα...μην απογοητευεσαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ε ναι santaloxilo  - καλα στα λενε τα κοριτσια!!!!!!!!!!!!!!!!! ψυχολογια πανω απο ολα !!!!!!!! ολα καλα τα ακουω εγω.ωαρια εχεις ,σπερμα εμπλουτισμενο εχεις..ολα καλα μεχρι στιγμης.οποτε παμε με τσαμπουκα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ευχαριστω για τη συμπαρασταση μεσα απο την καρδια μου...ευχομαι να πανε ολα καλα..παμε για υπνο με αισιοδοξια να ονειρευτουμε αυτα που δεν εχουμε κι αυτα πιυ παρακαλαμε η ζωη να μας δωσει...με χαμόγελο θα παω αυριο κι οτι γινει...εχει ο θεος...φιλια πολλα καντε μια προσευχουλα και για μας αν δεν σας ειναι κόπος...ισως μια σπερμουλα ή ενας σπερμουλης αυριο συναντησουν την αυγουλα μου και κανουν ενα ομορφο παιδακι που λεει και το βιντεακι που ειχα καποτε ανεβασει...ε τι στο καλο η Μαγδαλω πως τα καταφερε;;;ετσι κι εγω...δεν χορανε φοβοι παρα μονο θετικα συναισθηματα ..ειθε να φυσιξει ο αερας της μπεμποσκονης και σε μας...εφυγε ολο το αγχος μου κοριτσια ειλικρινα...νιωθω ηρεμη κι εγω κι ο αντρας μου...θα κανουμε το σταυρο μας και θα παμε....σας ευχαριστω πολυ για αυτες τις 2 μερες κοριτσια...ειχα τρελαθει και εισαστε η φωνη της λογικης που τοσο χρειαζομουν..αφου δεν επαθα εγκεφαλικο σημερα δεν θα παθω ποτε...χαχαπολλα φιλια θα σας γραψω αυριο...να με σκεφτεστε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και γω νομιζω το αγχος σε κυριεψε και τα λεγες αυτα περι αποτυχιας και μειωμενων πιθανοτητων...μπραβου που ηρεμησες πες στον αντρουλη σου να σε κανει μια σφιχτη αγκαλια και.....καλη σας επιτυχια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου καλημερα!!

santaloxilo καλη επιτυχια για σημερα κοριτσακι μου!!μην αγχωνεσαι και να εχεις καλη ψυχολογια και θετικη σκεψη!!περιμενουμε τα νεα σου!!

 

θα τα πουμε το μεσημερακι!φιλακια σε ολα τα κοριτσια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια..

Αρκετα ευδιαθετοι και χαρουμενοι ξυπνησαμε..μαυρο χαραμα ξυπνησαμε και δεν ξερω γιατι ..ειναι σαν εκεινη την αγωνια που εχει καποιος οταν το επομενο πρωι ειναι να ξεκινησει ενα ταξιδι...ενα αγχος ευχαρστο...ελπιζω και για μας σημερα να ξεκινησει ενα τετοιο ταξιδι και να μας γεμισει γλυκιες αναμνησεις...εχω αγωνια...οκ ολα πηγαν οπως δεν τα ειχαμε υπολογισει αλλα καμια φορα η τυχη βοηθα τους τολμηρους...με το σπερμα δεν ξερω τι θα γινει που ειναι 7 ημερων(αν ηταν γαλα θα χε ληξει λεω στον αντρα μου)αλλα ο γιατρος ειπε οτι θα δουμε τι θα βγαλει το εργαστηριο και θα κρινουμε...υποθετω πως αν ειναι χαλια λογο της μεγαλης αποχης δεν θα μας την κανει...αυτο που δεν εχω καταλαβει ειναι γιατι θα κανει της Δευτερας...θα τον ρωτησω ομως...αν εκανα χτες πρεγνυλ στις 2 τοτε 36 ωρες ειναι ως σημερα το βραδυ στις 2...κι αν ζει 24 ωρες το ωαριο θα ζησει ως την Κυριακη το βραδυ αρα δεν μπορω να καταλαβω γιατι της Δευτερας..αλλα πια δεν με νοιαζει κι ολας..εκεινος ξερει...αφηνω στα χερια του και στην κριση του θεου αν ηρθε η ωρα και για το δικο μας θαυματακι...αυτο που μας συγκινησε ειναι οτι σημερα ειναι του αγιου Αγάπιου....και οτι αν κανουμε χοριακη στις 25/1(14 μερες μετα)ειναι η επετειος που τα φτιαξαμε..κλεινουμε 8 χρονια παρεα...θα ναι νομιζω το καλυτερο δωρο...αυτα σκεφτομαι να ανεβω λιγο..σας φιλω...η αληθεια ειναι οτι σας επρηξα αλλα ηταν δυσκολο διημερο πραγματικα...ζητω συγνωμη και ευχαριστω για την επαναφορα ....εμπρος στο δρομο που χαραξε η Μαγδαλω λοιπον κι ο θεος μαζι μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σανταλοξυλο καλη επιτυχια!!!!

φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Πήγα σε χειρούργο μαστού με είδε δεν του φάνηκε να είναι κάτι επικίνδυνο έτσι που είδε με το χερι αλλά με έβαλε να κάνω παρακέντηση και υπέρηχο για να είναι σίγουρος και σε 20 μέρες έκλεισα ραντεβού για μαστογραφία και τόμοσύνθεση αν το λέω σωστά... Κ πονάω πολύ με τη μαστογραφία αλλά πρέπει να το κάνω μου είπαν γιατί δεν αφήνουν τίποτα χωρίς να το ελέγξουν πλήρως... Μου είπαν να μην ανησυχώ ότι μπορεί να είναι από τις ορμόνες αλλά θα έχουν τελική εικόνα από τις εξετάσεις...
    • Καλησπερα Τοκυο μου!!  Μου ηρθε περιοδος πριν 10 μερες κ θα αφησουμε αυτο τον κυκλο να ηρεμησει ο οργανισμος μου κ να μπει σε φυσιολογικους ρυθμους... λογικα τελος μαιου περιμενω ξανα περιοδο κ θα με τσεκαρει ο γιατρος υπερηχογραφικα κ με αιματολογικες γ ν με προετοιμασει γ ετ (αν ολα ειναι οκ...) καλως εχοντων των πραγματων, μεσα ιουνιου θα γινει η ετ... αλλιως ιουλιο;; θα δουμε.. Ηδη νιωθω μεγαλη ανακουφιση που περασαμε το 1ο σταδιο κ σκεφτομαι κακως δν το ειχαμε κανει νωριτερα.. τεσπα, ολα γ καποιο λογο γινονται... Ωχ... ο διαβητης κυησης ειναι λιγο ταλαιπωρια.. ειχε κ η νυφη μου στην 3η εγκυμοσυνη της... κανεις διατροφη ε; λιγη προσοχη κ υπομονη. Εμεινε λιγο...  Ναι το ιδιο λεγαμε χθες με τη Νικολ... ειναι non stop ο γιατρος μας... για ποσο θα αντεξει ετσι;; εμενα με εβλεπε κτ 7 το πρωι πριν απο χειρουργεια ή 11 το βραδυ τελευταιο ραντεβου... κ φσκ εργαζεται κ ΣΚ... εξοντωτικο...😵‍💫 οσα κ να βγαζεις, αξιζει τοσο τρεξιμο;
    • Απαπαπα!!! Έχεις δοκιμάσει να της δώσεις λίγη δραμαμίνη;;;
    • τον άλλο μήνα μου είπε να πω να ξανά κάνω έλεγχο… τώρα δεν ξέρω ο γυναικολογος τι άποψη θα έχει αυτός  15/5 έκλεισα ραντεβού με τον γυναικολόγο να πάω να με δει  Όχι δεν υπάρχει μόνο αμαξι ή ΚΤΕΛ αυτές είναι οι επιλογές που έχουμε αλλά και ΚΤΕΛ αλλαζω δυο λεωφορεία και κάνω 12 ώρες ακόμα χειρότερα δηλαδή  
    • Μπα ουτε κ σε μενα γινεται ενω επιλεγω ιστοτοπος για υπολογιστες. ισως εχει να κανει με τις ρυθμισεις του safari. Λοιποιν κοριτσια μου εγω ειμαι θεωρητικα 4η μερα μετα την ωορρηξια βασει τεστ αν δεν εκανα τεστ θα σας ελεγα οτι περιμενω περιοδο καθως με κυκλο 29 ημερων ειμαι 28η μερα σημερα και απο εχθες εχω πονακια περιοδου κ ευαισθητες θηλες... Να ηταν λαθος το τεστ κ να έρχεται;;;   @Θέτις Κ. αγαπη δεν ηρθε μηνυμα. Μπηκα απο pc και ουτε στο mail ηρθε ειδοποιηση.. Μηπως το εστειλες αλλου;;;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...