Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ!!!


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια!

Anemoni μου λυπάμαι πολύ..μην το βάζεις κατω όμως,κοιτάμε μπροστά κ παμε γι'αλλα!

Santalixilo μου πολύ χάρηκα που μπήκες πάλι!μου ελειψες!με το καλό η μετακόμιση κ βουρ για αγκαλίτσες!

Κατερίνα μου καλώς ήρθες κ πάλι!ελπίζω σύντομα να χαρίσεις αδερφάκι στο μικρούλι σου!

Prasini μου ελπίζω όλα να πανε καλα,μακάρι να μπορούσα να σε βοηθησω αλλά δεν γνωρίζω από πολυκυστικές...

Εγώ κορίτσια πήγα στην αιματολογο κ μου ειπε πως έχω το μαιευτικό αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο.ξεκινησα από τώρα σαλοσπιρ,φολλικο κ πριν την προσπάθεια θα ξεκινησω κ ηπαρίνη .κ ο θεος βοηθός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κοριτσάκια!

Κατερίνα μου καλώς ήρθες και πάλι και με το καλό να έρθει το αδερφάκι! Είμαστε στην ίδια φάση... κι μείς για αδερφάκι προσπαθούμε! Κάτι μου λέει το όνομά σου η αλήθεια είναι αλλά δεν είμαι και πολύ σίγουρη... χιχιχι! Πότε ξεκινάτε με το καλό; Θα κάνεις διέγερση;

Ανεμόνη μου λυπάμαι πολύ που δεν κρατήθηκε το σποράκι σας. Κρίμα. Καλά κάνεις και δεν το βάζεις κάτω όμως, κοίτα μπροστά κι όπως έχω ξαναπεί τα καλύτερα έρχονται! Καλό όμως είναι να βρείτε τι φταίει γιατί την πρώτη φορά είναι τυχαίο γεγονός, αν όμως επαναλαμβάνεται νομίζω θα πρέπει να συζητήσεις πιο αναλυτικά με το γιατρό σου. Καλή επιτυχία με όλη μου την καρδιά! Έχεις φαντάζομαι εμβρυάκια στην κατάψυξη; 

Capy μου τι είναι και που παίζει ρόλο αυτο το αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο;; Δεν έιναι κάτι σοβαρό φαντάζομαι αφού μόνο σαλοσπίρ σου έδωσε και φολλικό. ε; Μετά από αυτό μπότε μπορείς να ξεκινήσεις;

Σανταλόξυλο χαίρομαι πολύ που σε ξαναδιαβάζω και μάλιστα δείχνεις να είσαι καλά! Αν δεν εμπιστεύεσαι το γιατρό σου άλλαξέ τον γιατί πάντα θα σου δημιουργεί αμφιβολίες. Με το καλό να τελειώσετε το σπιτάκι σας και να το γεμίσετε μωράκια! Θα δεις όλα θα πάνε καλά! Έχε πίστη!

Πράσινη μην πτωείσαι και μην το βάζετε κάτω! Κάντε αγκαλίτσες και ποτέ δεν ξέρεις μπορεί να το πετύχετε το αυγουλάκι σας!

Άρτεμις πως πάτε; Πότε θα κάνει την εξέταση ο άντρας σου; Για την ώρα εσύ πας με φυσικό κύκλο ουσιαστικά ε; Άντε μακάρι να είμαστε παρεούλα γιατί κι εγώ περίπου τότε θα κάνω ωοληψία. 

Μιλίνα μου είναι πράγματι δύσκολο να το περνάς μόνη σου μακριά από τον αντρούλη σου αλλά σκέψου ότι σε λίγο θα έχεις τα εμβρυάκια σου παρεούλα! Οπότε το άγχος δεν χωράει. Τώρα που άνοιξε κι ο καιρός ξεκίνα τις βόλτες με φίλες σου να ξεχνιέσαι! Πότε θα κάνεις την εμβρυομεταφορά; 

Αγαπάκι υπομονή λίγες μερούλες ακόμα! Με το μικρούλη σου καταφέρνεις να μείνεις ξάπλα; Αυτή είναι η μεγαλύτερη αγωνία μου!

Levou με το καλό η νέα προσπάθεια! Μαζί με τη βάφτιση και το αδερφάκι να έρθει! Πότε περιμένεις περίοδο;

Οι φρεσκοεγκυούλες Koritsaki και Δάφνη πως πάτε; Πήγατε για υπέρηχο; Περιμένουμε νέα σας! 

Candycrash, cuando, morouli, Mika τι κάνετε εγκυούλες μας; Μην ξεχνάτε να μας φυσάτε!

Μαρδιό να είσαι σίγουρη ότι μόνο κατάχρηση δεν κάνεις! Πίστεψέ με ο καλός ο λόγος σου μόνο καλό κάνει! Να είσαι καλά που με όλο το τρέξιμο καταφέρνεις και βρίσκεις χρόνο να μας γράφεις!

 

Τα δικά μου νέα τώρα προχωράμε δόξα το Θεό καλά, μετρήσαμε τα πρώτα αυγουλάκια μας κι όλα καλά! Την επόμενη εβδομάδα με το καλό θα κάνουμε την ωοληψία. Μακάρι η Παναγίτσα κι ο Χριστούλης να μας βοηθήσουν και τούτη τη φορά, όπως κι όλα τα κορίτσια που προσπαθούν! 

Κορίτσια εσείς που τα έχετε πιο πρόσφατα πόσες μέρες κάτσατε ξάπλα μετά την εμβυομεταφορά; Πήγατε δουλειά; 

Φιλιά σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου καλημερα!!χαθηκα λιγο ε?σας διαβαζα αλλα δεν προλαβαινα να γραψω και τα μηνυματακια σας ειναι πολλα!εγω πηγα για υπερηχο και οι σακοι ειναι 2 με εμβρυακα στοιχεια και μαλλον την τεταρτη θα παμε να ακουσουμε καρδουλες!!εχω καποια μικροβια στα ουρα που σημερα ξανακανα καλλιεργεια και ισως χρειαστω περιδεση τραχηλου αν τον δουμε και μικραινει κι αλλο!

 

daphne μου εσυ πως εισαι?εμενα μου ειπε να μην κανω τιποτα και να μην κουραζομαι καθολου!εμενα τα καφετια μου περασαν!εσενα?

κατερινα καλως μας ξαναηρθες και σου ευχομαι καλη επιτυχια στην προσπαθεια σου!!

anemoni μου λυπαμαι που δεν καταφερε να κρατηθει το εμβρυακι σου αλλα χαιρομαι που δεν το βαζεις κατω και ξερεις ποτε θα κανεις την επομενη προσπαθεια!

levou τι καλα που θα ξεκινησετε!!με το καλο κοριτσακι μου!!σιγουρα η μπουμπου σου θα ειναι μια κουκλα!

Αγαπακι υπομονη και θα περασουν οι μερες και θα πανε ολα καλα

milina σιγουρα ειναι καλυτερα με τον αντρουλη σου μαζι σου αλλα ειμαι σιγουρη οτι σε σκεφτεται και θα ηθελε να ηταν μαζι σου!πηγαινε βολτουλες με φιλες σου  να περναει η μερα!

diazaki μια χαρα κοπελα μου !!με το καλο η ωοληψια!!

mardio τι ειναι αυτα που λες?αφου ξερεις ποσο σε αγαπαμε και εσενα και τις αλλες κοπελες που γεννησαν και ακομα μπαινουν και μας δινουν δυναμη!

santaloxilo κοριτσακι μου καλα θα κανεις να αλλαξεις γιατρο αν δεν αισθανεσαι ανετα και εχεις αμφιβολιες!!με το καλο να τελειωσει το σπιτακι σας και να απαλλαχτεις απο τους μαστορους!!

 

φιλακια στα κοριτσια που ξεχασα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsaki mou χαίρομαι που όλα είναι καλά! Μην κουράζεσαι καθόλου λοιπόν ... έχεις και εντολή γιατρού! Με το καλό να ακούσετε τις καρδούλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια και καλή εβδομάδα!

Βγήκαν οι εξετάσεις για την αιμορροφιλία αλλά είναι και αυτές οριακές!

Νομίζω δε θα βγάλω άκρη ποτέ!

Με τα απλά μπακαλίστικά μου θα σας εξηγήσω:

Στο αίμα μου φαίνονται και παράγοντες θρομβοφιλίας και παράγοντες αιμορροφιλίας. Δηλαδή το αίμα μου έχει την τάση και να πήζει αλλά και μια αντιπηκτική αγωγή μπορεί εύκολα να μου προκαλέσει αιμορραγία.

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη έκανε την μικρότερη δυνατή δόση αντιπηκτικών και παρακολουθούσαμε στενά. Δεν έκανα καμία αιμορραγία ούτε στη γέννα ούτε και στο χειρουργείο χολής που έκανα αργότερα. Αλλά το θέμα είναι πως ίσως να ήμουν απλά τυχερή. Κανονικά πρέπει να κάνω άλλη μια εξέταση για να δουν πως αντιδρώ σε κάποιο φάρμακο που αν κάνω αιμορραγία να το πάρω και κυριολεκτικά να με σώσουν. Η εξέταση αυτή δύσκολα γίνεται ακόμα και στην Αθήνα, φανταστείτε εδώ στην Κρήτη. Δε ξέρω, έχω κατά μπερδευτεί!

Έχει καμία άλλη κοπέλα σχετική εμπειρία;

Σκέπτομαι να ανοίξω ένα σχετικό θέμα.  

capy … για τα αντιπατρικά ναι, υπάρχει η κατάλληλη εξέταση που σου βγάζει σε πιο ποσοστό έχεις τέτοιο θέμα και πόσο αναγκαίο θεωρείται το εμβόλιο. Αν προκύψει ανάγκη μια φορά, έχεις ανάγκη πάντα (με τον ίδιο σύντροφο πάντα … χαχαχαχαχαχ). Ελπίζω όλα καλά να πάμε με τα αντιπηκτικά! Σημαντικό είναι πως εντόπισες τι συμβαίνει … εγώ … ακόμα και ούτε πρόκειται μάλλον!

morouli … το έκανες και πριν και μετά εεε; Μμμμ … τώρα με προβλημάτισες … Κάπως έτσι ήταν και η δική μου περίπτωση με τους γυναικολόγους και τους ανοσολόγους αλλά τελικά όλα οκ. Τώρα που έχω αλλάξει γυναικολόγο δε ξέρω πως θα συνεργαστούμε αλλά πλεον πολλά πράγματα τα ξέρω πια και τα κάνω από μόνη μου ..

levou … καλώς ήλθες στην προσπάθεια για το αδελφάκι και εσύ!!!! Με το καλό!!!!

prasini … υπάρχει τόσο θετική ενέργεια και αύρα εδώ μέσα που αποκλείεται να μη κάνει το θαύματα της!!! Απλά εύχομαι να το κάνει σύντομα!!!

....katerina.... όλα καλά θα πάνε και θα έχει και ο γιος σου αδελφάκι και αδελφάκια άμα θες!!!

anemoni … λυπάμαι πολύ! Το έχω περάσει και σε νιώθω! Εύχομαι σύντομα να έχεις επιτυχία για να το δεις σαν ένα κακό όνειρο που τελείωσε!

Diaz … η δική μου φάση έχει ως εξής: Πέμπτη έχω γυναικολόγο για υπέρηχο και συζήτηση. Θα μας παραπέμψει για καλλιέργεια σπέρματος και αν είναι καλή θα κάνουμε αυτό το μήνα σε φυσικό κύκλο. Αν πρέπει να κάνει θεραπεία, θα την κάνουμε αυτό τον μήνα και θα κάνουμε την σπε/ση τον άλλο μήνα με μικρή βοήθεια ορμονών ελπίζω. Άντε … τέλεια θα είναι να είμαστε μαζί!!

koritsaki mou … τέλεια τα νέα σου!!! Άντε … με το καλό να ακούσεις τις καρδούλες να χτυπούν τρελά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τέλεια τα νέα σου koritsaki mou! και περίδεση αφού υπάρχει θέμα με τον τράχηλο να κάνεις.εγω δεν έκανα ουτε καν μου το χε αναφέρει κανείς και από την 26η εβδομάδα άρχισε και κόνταινε....αν είχα κάνει ίσως δε θα χα φάει την κλεισούρα ΄σπίτι 2 μήνες στο τέλος...αλλά αξίζει με κλεισούρα ή χωρίς αξίζει...το χεις δει με τα ανηψάκια θα το ζήσεις και το δικό σου έργο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Morouli λοιπον ασε τα αντιπατρικα κ παρε resveratrol solgar

Eιναι βιταμινη πλουσια σε αντιοξειδωτικα κ βοηθα στα ΝΚ.

Εγω εκανα διακοπη εμβρυομεταφορας το 2010 3 μερες πριν λογω ΝΚ.

Ο τοτε αιματολογος μουβδωσε αυτη τη βιταμινη επαιρνα πρωι μεσημερι βραδυ!!

Στην επομενη προσπαθεια εμεινα εγκυο στο γιο μου!!

Κ οσες φιλες μου πηραν ρεσβερατρολη επισης!!

Φανταζομαι κ σε ποιο κεντρο πηγες κ σου καναν αμεσως αντιπατρικα..

Μη κανεις ξανα δ εχει νοημα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Santaloxylo επειδη μπηκα με νεα εγγραφη δ μπορω να στειλω ακομη πμ..

Γιατι αν το πω εδω πειραζει?

Μαrdio εγω σε θυμαμαι ...katerina... ειχα παλι!!

Σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες κ σας ευχομαι το ονειρο να γινει αληθινο!! Κ θα γινει!! Πιστεψτε το!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανεμωνη μου θα τα καταφερεις θα δεις!! Ειμαι κ σε ενα αλλο φορουμ..μια κοπελα εκανε 7-8 προσπαθειες 7-8 αποβολες..στη τελ αποκτησε τριδυμα!!!!!!!

Μην απογοητευεσαι...θα ρθει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Katerina καλημέρα, λοιπον έπαιρνα ρεσβερατρολη 2,5 χρόνια και δεν κατάφερα τίποτα, γι αυτό μην μπούμε στην συζήτηση τι πιάνει και τι όχι. Δεν θα έλεγα σε καμια περίπτωση σε κάποια κοπέλα να κάνει η το ένα η το άλλο. Τα πάντα είναι ρευστα...

Η κάθε περίπτωση είναι τελείως διαφορετική και το κάθε τι που θα κάνουμε δεν είναι για όλες τις περιπτώσεις.

Μην μπαίνεις σε διαδικασία να σκέφτεσαι σε ποιο κέντρο πηγαίνω γιατι στο κέντρο που πηγαίνω δεν το γνωρίζουν ότι κανω αντιπατρικό!!!

Αχ Κατερινα γιατί μπαίνεις σε τέτοιους διαλόγους....

 

φιλιά στα κορίτσιαααα και ένα φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ απο τον μπέμπη μου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

...katerina... Που ήσουν κορίτσι μου τόσο καιρό;;; για πες για αυτές τις βιταμίνες! τις παράγγειλα ήδη!!!!  η ρεσβερατρολη τι είναι;; είσαι με λίγα λόγια κατά του εμβολίου; εγώ είχα πάει στο locus. πως το μετράς πως από το 21% επεσε στο 10.8% ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια! 

Πως είστε; Άρτεμις και Κατερίνα δυστυχώς κι ευτυχώς για μένα δεν κατέχω καθόλου το θέμα οπότε δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη. Σίγουρα συμφωνώ με το Morouli που λέει ότι κάθε περίπτωση είναι διαφορετική οπότε καλύτερα να ακούμε το γιατρό μας. 

Μορούλι ευχαριστούμε και για το φύσημα! 

Μαρδιό ζορίστηκες κι εσύ μένοντας 2 μήνες κάτω αλλά όπως είπες αξίζει τον κόπο και με το παραπάνω!

Τα άλλα κορίτσια που είναι;;; Σας έχει πιάσει η άνοιξη ε;;; Ο καλός καιρός και τα λουλουδάκια!!!! Η αλήθεια είναι ότι κι εμένα με βοηθά να νιώθω πολύ αισιόδοξα! Μακάρι να πάνε όλα καλά και να μη μου φύγει αυτή η χαρούμενη διάθεση.

Τα αυγουλάκια μου κι αυτά καλά είναι μεγαλώνουν και πάνε βάσει προγράμματος, τουλάχιστον όπως την προηγούμενη φορά! Μέχρι την Παρασκευή λογικά θα ξέρω για την ωοληψία! 

Φιλιά σε όλες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Morouli μου εγω σου ειπα τη γνωμη μου απι εμπειρια οχι μονο δικη μου..

Ποσο αυξημενα ειναι τα NK σου?

Εννοω κεντρο που κανες τις εξετασεις οχι εξωσωματικης..

Γιατι τα αντιπατρικα ειναι τακτικη του λοκους στανταρ σε οποια παει εχει ανεβασμενα ΝΚ κ συστηνει αντιπατρικα..

Δεν ηθελα να στο παιξω κατι προσθεου..

Ειρηνη εοανελαβα τις εξετασεις 4 μηνες μετα τη ληψη ρεσβερατρολης κ την ξαναεπαναλαβα πριν ξεκινησω το πρωτοκολλο για να μαστε σιγουροι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη αυγουλοπαραγωγη Diaz μου!!

Εμενα παντως να σας πω οτι ολα τα ψαξα μονη μου κ μονη μου βρηκα κ την ακρη.,ρωτωντας διαβαζοντας συγκρινα αποφασιζα..

Οταν πηγα στο γιατρο με τα αποτελεσματα ΝΚ μου πε

Πως δ τα πιστευε..οταν του πε ο ανοσολογος του οτι ευθυνονται εκανε πισω κ προχωρησα στην εμβρυομεταφορα..

Οταν πηγα στο Αρεταιειο να επαναλαβω τα ΝΚ ουτε αυτος πιστευε στη ρεσβετατρολη,οταν βγηκαν τα αποτελεσματα εμεινε αναυδς.,Επισης κ ο εξωσωματικος..

Εδω κ σε ολα τα φορουμ απλα παραθετουμε ολες εμπειριες κ γνωμες..

Δεν επιβαλουμε τιποτα..το ασε τα αντιπατρικα..ηταν μεταφορικα δ το ειπα επιβλητικα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη αυγουλοπαραγωγη Diaz μου!!

Εμενα παντως να σας πω οτι ολα τα ψαξα μονη μου κ μονη μου βρηκα κ την ακρη.,ρωτωντας διαβαζοντας συγκρινα αποφασιζα..

Οταν πηγα στο γιατρο με τα αποτελεσματα ΝΚ μου πε

Πως δ τα πιστευε..οταν του πε ο ανοσολογος του οτι ευθυνονται εκανε πισω κ δεν προχωρησα στην εμβρυομεταφορα..

Οταν πηγα στο Αρεταιειο να επαναλαβω τα ΝΚ ουτε αυτος πιστευε στη ρεσβετατρολη,οταν βγηκαν τα αποτελεσματα εμεινε αναυδς.,Επισης κ ο εξωσωματικος..

Εδω κ σε ολα τα φορουμ απλα παραθετουμε ολες εμπειριες κ γνωμες..

Δεν επιβαλουμε τιποτα..το ασε τα αντιπατρικα..ηταν μεταφορικα δ το ειπα επιβλητικα..

Καλη αυγουλοπαραγωγη Diaz μου!!

Εμενα παντως να σας πω οτι ολα τα ψαξα μονη μου κ μονη μου βρηκα κ την ακρη.,ρωτωντας διαβαζοντας συγκρινα αποφασιζα..

Οταν πηγα στο γιατρο με τα αποτελεσματα ΝΚ μου πε

Πως δ τα πιστευε..οταν του πε ο ανοσολογος του οτι ευθυνονται εκανε πισω κ προχωρησα στην εμβρυομεταφορα..

Οταν πηγα στο Αρεταιειο να επαναλαβω τα ΝΚ ουτε αυτος πιστευε στη ρεσβετατρολη,οταν βγηκαν τα αποτελεσματα εμεινε αναυδς.,Επισης κ ο εξωσωματικος..

Εδω κ σε ολα τα φορουμ απλα παραθετουμε ολες εμπειριες κ γνωμες..

Δεν επιβαλουμε τιποτα..το ασε τα αντιπατρικα..ηταν μεταφορικα δ το ειπα επιβλητικα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μήνα κορίτσια μου και καλά αποτελέσματα σε όσες περιμένετε εξετάσεις!!!Χάθηκα πάλι με τη δουλειά και τρεξίματα γενικότερα αλλά έχω ευχάριστα.

 

Καταρχήν οι εγκυούλες koritsaki mou,δάφνη και κουάντο τι κάνετε; Με το καλό να ακούσετε καρδούλες κοριτσάκι μου!!!

 

Μαρδιο η αδερφή μου για διέγερση θα κάνει τις Orgalutran κι εγώ τις Avrecap.Οι δεύτερες είναι για καταστολή; Εμένα γιατί μου τις έδωσε αφού δε μου κάνει διέγερση; Μπερδεύτηκα,θα ρωτήσω αύριο στο κέντρο.

 

Μωρούλι με το καλό η αμνιοπαρακέντηση,πότε την κάνεις; Πλησιάζει και η ημερομηνία σας για β επιπέδου με τη ΜΙΚΑ,όλα καλά να πάνε εύχομαι και για τις δυο σας!!

 

Αγαπάκι εύχομαι μια τεράστια χοριακή να έχεις!!!!!!!!!!!Πότε πας για χοριακή;

 

Κάπυ μου μην ψάχνεις στο ίντερνετ ιατρικά θέματα το μόνο σίγουρο είναι ότι θα δεις τα χειρότερα συμπτώματα και ίσως επηρεαστείς παραπάνω από όσο πρέπει!!!Τι είναι το αντιφωσφολιπιδικό σύνδρομο;

 

Άρτεμις συμπατριώτισσα καλή επιτυχία με τη σπερματέγχυση.Πότε ξεκινάτε;;;

 

Φραουλίτσα που είσαι;;;;;;;;;χάθηκες!!!!Δεν ξέρω γιατί μπορεί να δίνουν το glucophage στην εγκυμοσύνη ξέρω όμως ότι γενικότερα σχετίζεται με το ζάχαρο γιατί το παίρνει η μαμά μου.

 

Ντιαζάκι καλή αρχή όλα να πάνε καλά κοπέλα μου και σύντομα με μωράκι/α στην κοιλίτσα!!!!Την Παρασκευή θα ξέρεις πότε θα κάνεις ωοληψία;

 

Μιλίνα καλή αρχή και σε σένα και με το καλό ο υπέρηχος πλησιάζουν οι μέρες!!!!

 

Πράσινη οι συμφύσεις είναι φαντάσου σαν ίνες βαμβακιού που είναι προσκολλημένες στα τοιχώματα της μήτρας και θεωρούνται παράγοντας υπογονιμότητας,επίσης σχετίζονται με αυξημένη συχνότητα αποβολών.Αν θες περισσότερα διάβασε http://www.maternacare.gr/sumfuseis.html. Εγώ είχα συμφύσεις και δεν το γνώριζα οι οποίες μου αφαιρέθηκαν μετά την υστεροσκόπηση που έκανα.

 

Σανταλοξυλάκι καλό κουράγιο με τη μετακόμιση και μην κουράζεσαι όσο είναι αυτό δυνατόν.Κράτα δυνάμεις για αγαπούλες για να έρθει το σποράκι... [smilie=binkybaby.g:  [smilie=binkybaby.g:  [smilie=binkybaby.g:

 

Ανεμώνη μου λυπάμαι πολύ για την απώλειά σου...Πάρε το χρόνο σου και όταν νιώσεις έτοιμη προσπαθείστε ξανά...Κάντε και έναν έλεγχο μήπως βρείτε τι έφταιξε αν και πολλές φορές δεν υπάρχει απάντηση.

 

Λεβού με το καλό οι προσπάθειες για το αδερφάκι!!!

 

Μυστικό πού είσαι;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

 

Ρόουζ τι ωραίο που είναι που ενώ έχεις γεννήσει δεν ξεχνάς το παρεάκι σου εδώ! Και μόνο που μπαίνεις και γράφεις καλό κάνεις!Φιλιά στο μωρουδέλι σου!!!!

 

Σόρρυ αν ξέχασα καμία αλλά έχουμε γίνει πάρα πολλές και δε μας προλαβαίνω!!!!! Τα φιλιά μου σε όλες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στα δικά μας τώρα, σήμερα ξεκίνησε η αδερφή μου ενέσεις Orgalutran για διέγερση και στις 7/4 θα κάνει εξετάσεις για την Ε2 -ορμόνη είναι αυτή. Εγώ συνεχίζω αντισυλληπτικά μέχρι τις 4/4,μετά τα σταματάω και περιμένω να αδιαθετήσω.Μετά θα πάρω τα Cyclacur τρεις φορές τη μέρα μόνο τα άσπρα χάπια και ενέσεις Arvecap.Μακάρι αυτός ο μήνας να είναι ο τυχερός μας με τις άγιες μέρες που έρχονται... :ympray:  :ympray:  :ympray:  :ympray:  :ympray:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Τί κάνετε; Πλέον έχω χάσει το λογαρισμό πόσες είμαστε! Θα πρέπει να ξανασυστηνόμαστε κάθε φορά που μπαίνουμε, μου φαίνεται! Ευτυχώς υπάρχει η εξωσωματική που μας βοηθάει να γίνουμε όλες μανούλες, αλλά δυστυχώς είναι μια τόσο σχετικά καινούργια επιστήμη που ακόμα σε κάποια θέματα είμαστε στο σκοτάδι. Τα αντιπατρικά, η θρομβοφιλία, οι γ-σφαιρίνη κλπ έχουν θερμούς υποστηρικτές, αλλά και πολέμιους. Τουλάχιστον ας μην παραδίδουμε τα όπλα και ας κάνει η κάθε μιας οτι περνάει από το χέρι της για να αγγίξει το όνειρο. Όλα δεκτά είναι αρκεί να μην βάζουν σε κίνδυνο τη ζωή μας. Και ο δικός μου εξωσωματικός είναι εναντίον των αντιπατρικών, αλλά η φίλη μου στη Θεσσαλονίκη έκανε το δεύτερο παιδάκι της χάρη σε αυτά. Και μάλιστα γιο. Λέω γιο, γιατί πριν από αυτόν είχε 2 αποβολές που ήταν κοριτσάκια και υπάρχει λένε οτι σε μια τέτοια κατάσταση τα αγοράκια έβρυα επιβιώνουν περισσότερο από τα κοριτσάκια. Και η morouli αγόρι έχει. Δεν ξέρω κατά πόσο αυτό είναι σχετικό ή όχι, πάντως έτσι λένε. Σημασία έχει να γεννιούνται μωράκια!

 

Εγώ σας διαβάζω μεν, αλλά επειδή δεν έχω κάτι συγκλονιστικό να πω, δεν έχω τι να σας γράψω. Μετά την καμπύλη ζαχάρου έχω εστιάσει την προσοχή μου στη διατροφή μου για να μην έχω μελλοντικά θέματα. Ο άντρας μου έκανε την εξέταση για την κατάτμηση του dna στο σπέρμα (φαντάζομαι κάποιες δεν θα την έχετε ξανακούσει! Πόσα μαθαίνει κανείς!). Του έδειξε οριακά κάποιο πρόβλημα και τώρα περιμένει οδηγίες του γιατρού για κάποια θεραπεία με αντιοξειδωτικά. Έχει κάνει άλλος σύζυγος κάτι αντίστοιχο;

 

Αυτά για την ώρα. Φιλιά σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια καλός σας μήνας!!!

Stellina καλή αρχή κορίτσι μου...είμαι σίγουρη κάποιο μάτι εκεί ψηλά παρακολουθεί τις συγκλονιστικές προσπάθειες σας και τη "θυσία" σου και δε θα σας παιδέψει. Προφανώς σου δωσε ορμόνες καταστολής για να μην κάνεις εσύ ωάρια δικά σου και να ναι η μήτρα ανοιχτή να υποδεχθείς της αδερφής σου τα έμβρυα...πω πω βρε παιδί μου...μόνο που το σκέφτομαι αυτό που κάνεις αγχώνομαι...φτου φτου...καλή αρχή...

 

Fifoulina δεν ξέρω αυτό που ρωτάς για την κατάτμηση.Εμείς δε χρειάστηκε να μπούμε σε πιο εξειδικευμένες εξετάσεις. Καλά ξεμπερδέματα....

 

Φιλάκια σε όλες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Diaz ... μια κάτω διάθεση την είχα και εγώ αυτές τις ημέρες αλλά δε το βάζουμε κάτω!!! ανεβαίνουμε ... θέλουμε δε θέλουμε!!!  [smilie=blob5.gif]  [smilie=blob5.gif]  [smilie=blob5.gif] 

karina ... την ξεκίνησα ήδη την ρεσβερατρολη και ψάχνω να δω αν κάνουν ΝΚ στο Ηράκλειο

stellina ... αύριο έχω γυναικολόγο για υπέρηχο και θα δούμε ...  [smilie=sunny.gif]  [smilie=sunny.gif]  [smilie=sunny.gif]  Άντε Απρίλης - Μάης να είναι σημαδιακοί!!!  %%-  %%-  %%-  ... Κοριτσάκι ... τώρα κάτι κατάλαβα ... θα κάνεις το παιδάκι της αδελφή σου ή το αντίστροφο; καλά κατάλαβα; αυτό είναι τόσο μεγαλειώδες!!!  :ymapplause:  :ymapplause:  :ymapplause:

φράουλα ... και εγώ γιο έχω κάνει με αντιπατρικά  :-bd  :-bd Γιατί έκανε ο άντρας σου αυτή την εξέταση τώρα; ή την είχε κάνει από πριν; 

 

Εγώ δεν έχω κάτι νεότερο ακόμα ... Αύριο το βράδυ με το καλό!  [smilie=wav.gif] 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα! όχι βρε κορίτσια επαρχεία είμαι και γω. Και τόσο παίρνουν όλοι οι γιατροί εδώ πάνω κάτω, απ' ότι ξέρω από φίλες μου που έχουν άλλους γιατρούς.  Τι να πω....μάλλον σε κάθε περιοχή ανάλογα πόσοι είναι έχουν και άλλο κοστολόγιο.  
    • Καλημέρα κορίτσια..τι κάνετε; Ο καιρός τι φάση; ζέστη είχαν πει και εδω Αθήνα σήμερα είμαι με ζακέτα και μια μουνταμάρα.. Και εγώ 50 δίνω για το ΠΑΠ που σε αυτή την τιμή περιλαμβάνεται το ΠΑΠ, ο κολπικός υπέρηχος και η ψηλάφηση..το λέω γιατί ο πρώτος γιατρός που είχα από μικρή  μου έπαιρνε πότε 50€ πότε 70€ μόνο για να πάρει το δείγμα του ΠΑΠ..και να τονίσω ότι ούτε καν στο ιατρείο του..πήγαινα εγώ στο ιδιωτικό νοσοκομείο που συνεργαζόταν μου έπαιρνε δείγμα και γεια σας..άντε να έκανε 5 λεπτά  φυσικά τον άλλαξα νωρίς και ηρέμησα..σε ερώτηση μου πριν χρόνια για να μου γράψει εξετάσεις πριν ξεκινήσω προσπάθειες για παιδί (έστω τις βασικές ορμονολογικές) μου είχε πει μείνε έγκυος πρώτα και μετά θα κάνουμε όλες τις εξετάσεις  ε είχαμε Thank You Next 👋
    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...