Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ!!!


Recommended Posts

Βρε santaloxylo γιατί τρέχεις να κάνεις τεστ πριν τη χοριακή;; Και γιατί κάθε φορά προδιαθέτεις αρνητικά τον εαυτό σου; It ain't over till it's over. Πρέπει να είναι αρκετά ψυχοφθόρα η διαδικασία των συνεχών σπερματεγχύσεων πάντως. Έτσι ήμουν κι εγώ με του ς φυσικούς κύκλους που τελικά δεν μου έκατσαν. Μήπως ήρθε ο καιρός να δεις και κάτι άλλο;

Diaz σε βλέπω έτοιμη για όλα! Να χαίρεσαι και το παιδάκι σου. Πέρασες από επιτροπή για τα φάρμακα ή τα πήρες μόνη σου;

Daphne μια χαρά είναι η χοριακή σου. Θα συμφωνήσω κι εγώ με τα κορίτσια. Ίσως το ένα να είναι πιο δυνατό. Εξάλλου αν είναι δίδυμα ίσως είναι αναμενόμενες αυτές οι τιμές. Θα κάνεις κι άλλη χοριακή ή κατευθείαν για υπέρηχο;

Koritsaki mou στην έγραψα εγώ την μαντινάδα μου, δεν στην έγραψα; Τέλεια τα δυο μωράκια. Όλα να πάνε κατ'ευχήν!

 

Εγώ κορίτσια σήμερα ολοκλήρωσα τις εξετάσεις κάνοντας την καμπύλη ζαχάρου και θα τις στείλω όλες μαζί στον γιατρό για να βγάλει το πόρισμα! Ένα θα σας πω: μετά την γλυκόζη θα κάνω κανα μήνα να ξαναφάω γλυκό! Πολλή γλύκα, αλλά ήθελα να την κάνω για να δω που βρίσκομαι. Ο χρόνος με πιέζει, θα επανέλθω και για τις υπόλοιπες. Φιλιά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πάλι πιο νωρίς σανταλοξυλο;μην το κανείς αυτό! Εγω με 168 χοριακη και ίσα που εμφανίστηκε κάτι 2-3 μέρες μετα την καθυστέρηση γιατί σου το κανείς αυτό; Το σεφ κλιαρ είναι σαν όλα το βρίσκουν από 20 και πάνω και πολλα εξαρτώνται από το αν συγκεντρώθηκε η όχι αρκετό στα ούρα σου. Αν θες να το κανείς αρνητικό λάβε το εγω θα περίμενα για να βγάλω συμπεράσματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εννοεις οτι το τεστ εδειξε 2-3 μερες μετα την καθυστερηση;;ποιο τεστ;;αυτο ρε συ γραφει οτι πιανει τιμες κι απο 10 μοναδες...αδυνατο να αντισταθω...εφαγα τοσες ηττες σημερα στη δουλεια στο σπιτι που φτιαχνουμε κτλ που για να ειμαι ειλικρινης ειπα μια στο εκατομμυριο να μαι να παρω και μια χαρα κι αν δεν ειμαι θα μπορεσω να αντιμετωπησω κι αυτο μαζι με τα αλλα.

Να σας ρωτησω ρε κοριτσια κατι μπας και ξεμπλοκάρει το μυαλό μου,προλακτινη 29,8 σε εξεταση και με μαυρα γραμματα και μου πε ο γιατρος οτι ειναι οκ και στο ουρεοπλασμα γραφει η μικροβιολογος <10 εις την τεταρτη....θα μου πειτε γιατι σας τα ρωταω γιατι αρχιζω να πιστευω πως εχει κανει μαλακια ο γιατρος και με τις ωρες που μου κανε τη σπερματεγχυση (την πρωτη 24 ωρες μετα και με τη δευτερη 48 ωρες μετα)αυτο με του ουρεοπλασμα δεν ειναι θεμα;;δεν επρεπε να μαι αρνητικη;;;

 

επισης κοριτσια ποια μενει νοτια προαστεια εδω Αθηνα ή ειχε γιατρο εδω να αρχισω να παιρνω γνωμες;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Santaloxilo μου θα σε μαλώσω! Άσε το τεστ κι εσύ ετοιμάσου για την χοριακή σου μεθαύριο. Η Cuando σου έδωσε πολύ καλό παράδειγμα για να περιμένεις 2 μερούλες ακόμα. Επίσης από τη στιγμή που ο γιατρός σου σου δημιουργεί αμφιβολίες, κάτσε να δεις τι θα γίνει τώρα και μετά άλλαξέ τον χωρίς δεύτερη σκέψη. Αλλά να ξέρεις ότι το παιχνίδι δεν έχει λήξει ακόμα! Άκουσες κανέναν να σφυρίζει;;; Παίζεις κανονικά λοιπόν και μέσα από την καρδιά μου εύχομαι μεθαύριο να έχεις θετικά νέα!!! Για την προλακτίνη δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω, αλλά για το ουρεόπλασμα (που ποτέ δεν κατάλαβα τι είναι) στις εξετάσεις μου που έριξα μια ματιά λέει αρνητικό. 

Φραουλίτσα ναι πέρασα από επιτροπή τον Οκτώβρη και πήρα τα φάρμακα. Αξίζει τον κόπο γιατί μετά με το χαρτί της επιτροπής είσαι κομπλέ για 2 προσπάθειες. Λίγη προσοχή στις εξετάσεις που θέλουν να συγκεντρώσεις χρειάζεται μόνο γιατί θέλουν αρκετά δικαιολογητικά. Εσύ έχεις περάσει επιτροπή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

santaloxylo ουτε εγω μπορω να σε βοηθησω με τις μετρησεις.

αλλα και εγω θα συμφωνησω με τη φραουλιτσα

ασε να δεις την χοριακη και μετα αναλογα πως νιωθεις κοιτα τι θα κανεις με το γιατρο σου

παρε τα βηματα ενα ενα.

και χαλαρωσε.δεν κερδιζεις κατι με το στρες και το αγχος - υπομονη μεχρι τη χοριακη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου καλησπέρα...χθες μετα παο 51 μερες που "εφυγε" η μαμα μου χασαμε και τον μπαμπα μου....ηταν σε διασταση 20 χρονια με τη μαμα μου. ουτε εμας σαν παιδια μας προσεχε ...αλλα τεσπα.... μαζι όλα μαζι σε αυτή τη ζωη.....Diaz ημουν ξαπλα μεχρι τη χοριακη μετα σηκωθηκα και ξεκινησα δουλειες και τσουπ εκανα αιμάτωμα και ημουν ξαπλα για ένα μηνα σχεδόν....δε θελω ουτε να σκέφτομαι αυτή τη φαση. Την κορη μου μονο αγκαλιτσα την κανω . Δεν την σηκωσα ποτε. βεβαια είναι κ 3,5 ετων. εσενα είναι πιο μικρουλης και θα ζοριστείς λιγάκι. Μου λεει η δικια μου.....μαμα όταν γεννησεις τα μωράκια μας, θα με σηκωνεις ?φανταστείτε ποσο της λειπει...οι φρεσκοεγκυουλες πηγατε για κανεναν υπερηχο?περιμενουμε νεα σας!Φραουλιτσα με το καλο οι απαντησεις σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΙΚΑ μου λυπάμαι πολύ για την απωλεια σου. Ουτε που θελω να σκέφτομαι πως νιώθεις. Παρε οση συμπαρασταση μπορεις από τον αντρουλη σου, το κοριτσακι σου και το εμβρυακι σου και ευχομαι ο χρονος να γιατρεψει γρηγορα τις πληγες σου.

Σανταλοξυλο κι εγω από νοτια προαστια πηγα στον Παντο στο γενεσις και ευτυχως πιασαμε με την πρωτη. Βεβαια εμεις καναμε εξωσωματικη αλλα ο συγκεκριμένος γιατρος θεωρείται κορυφη στην υποβοηθουμενη αναπαραγωγή. Θα στον συνιστουσα μονο και μονο για την εμπειρια του και για την ομαδα συνεργατών του που είναι πολύ καλοι ολοι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και απο μένα κοριτσάκια μου γλυκά. Ουφ επιτέλους κοιμήθηκε η μικρούλα μου και είπα να δω τι κάνετε.

Βρε σανταλοξυλάκι θα σε μαλώσω, τα τεστ φαρμακείου είναι τις περισσότερες φορές για τα πανηγύρια και με καθυστέρηση σιγά μην έδειχνε και πρίν. Κάνε λίγη υπομονή και πήγαινε για την χοριακή, δεν ξέρεις ποτέ. Κι εγώ έκανα 2 σπερματεγχύσεις αλλά ο γιατρός μου το είχε πεί πως δύσκολα θα καταφέρναμε κάτι λόγω σπέρματος και είχε δίκαιο ο άνθρωπος. Εμεις εκεί όμως λες και η εξωσωματική ήταν κάτι το τρομερό. Ε μετά την απογοήτευση, τα κλάματα κλπ κλπ. το πήραμε απόφαση και με την πρώτη εξωσωματική τσούπ ήρθε το μπεμπάκι μου! Σου εύχομαι βέβαια εσύ να μην το χρειαστείς και να έχει ήδη φωλιάσει το μωράκι σου στην κοιλίτσα σου. 

Diazaki δεν ξέρεις πως σε νιώθω κι εγώ περίπου στην ίδια φάση είμαι! Η μπουμπούκα μου είναι μόλις 7μιση μηνών και τον Μάιο, πρώτα ο Θεός, σχεδιάζουμε να προσπαθήσουμε για το αδελφάκι της με τα κατεψυγμένα μας. Βοήθεια δεν έχουμε απο κανέναν, όλοι μένουν πολύ μακρυά και η αλήθεια είναι ότι το σκέφτομαι λίγο τι θα γίνει με το μπανάκι της, αν θα μπορώ να την σηκώνω κλπ. Έχει ο Θεός όμως, ελπίζω να τα καταφέρουμε.

Αχ βρε κορίτσια μου κάθε βράδυ προσεύχομαι για όλες ειλικρινά, να δείτε που όλα θα πάνε καλά! 

Πάω να φτιάξω καμιά μπομπονιέρα τώρα για την βάπτιση της μπουρμπουλίθρας μου γιατί δεν θα προλάβω τελικά.... Ούφ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπαίνω βιαστικά μόνο κ μόνο να γράψω santaloxylo μου μη στενοχωριέσαι κοριτσι μου κ σταμάτα τα τεστ .κανε χοριακη για σιγουριά.κ μετά θα μιλήσουμε για το θέμα γιατρού.1 βηκα κάθε φορα για να βρεθούμε κοντά στον στοχο μας!

ΜΙΚΑ μου γλυκιά συλληπητηρια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπαίνω βιαστικά μόνο κ μόνο να γράψω santaloxylo μου μη στενοχωριέσαι κοριτσι μου κ σταμάτα τα τεστ .κανε χοριακη για σιγουριά.κ μετά θα μιλήσουμε για το θέμα γιατρού.1 βηκα κάθε φορα για να βρεθούμε κοντά στον στοχο μας!

ΜΙΚΑ μου γλυκιά λυπάμαι πολύ για την απωλεια σου...η ζωή συνεχιζεται όμως κ εχεις 3 ψυχούλες που σε θέλουνε χαρούμενη!

Koritsaki mou,Daphne,anemoni τι κάνετε?σε ποια φάση είστε τώρα?

εμείς καλύτερα είμαστε!

Σας φιλώ όλες κ θα μπω άλλη στιγμη να αναφερθώ σε όλες σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Santaloxilo δε θα ξαναπώ όσα έχω ξαναπεί περί σπερματεγχύσεων θα με βρίσεις...γιατί σε ακούω ακόμα να χεις αμφιβολίες αν έγινε και η τρίτη σωστά σαν να λες θα αλλάξω γιατρό και θα προσπαθήσω πάλι με σπερματέγχυση.

Αφού βρε κοριτσάκι μου γλυκό τα παίρνεις που τα παίρνεις τα φάρμακα ποια η διαφορά σπερματέγχυσης και εξωσωματικής;;;Και η εξωσωματική μπορεί να γίνει σε φυσικό κύκλο, δεν επιβάλλεται να πάρεις ορμόνες.

Για τις εξετάσεις τώρα...ουρεόπλασμα και μας οι εξετάσεις αρνητικό έγραφαν.Η προλακτίνη μετριέται σε συγκεκριμένες μέρες του κύκλου.Δε θυμάμαι φυσιολογικές τιμές αλλά κάπου στο 21 ήταν πάντα η δικιά μου.

Στη θέση σου θα χα εξοργιστεί όχι λυπηθεί....ήδη δεν είμαι στα παπούτσια σου και νιώθω θυμό.Sorry αν ακούγομαι επιθετική θέλω για όλες το καλύτερο.

Γυναικολόγο ξέρω το θείο μου αδερφός της μαμάς μου είναι ΙΑΣΩ και Αμπελόκηπους το ιατρείο του.Στοιχεία αν σε βολεύει η περιοχή με pm μη θεωρηθεί ότι κάνω και διαφήμιση.

Πάμε για άλλα.....Μακάρι να σου δίπλα μου..θα σε έπιανα από τους ώμους να σε ταρακουνήσω....

 

Μικάκι τα παμε εμείς...η ζωη παίζει παιχνίδια....εγω χθες που μου το πες ανατρίχιασα με την ιδέα ότι στο ίδιο έτος χάνεις μάνα πατέρα και περιμένεις δυο ψυχούλες θηλυκό και αρσενικό....Το θεώρησα τελείως "καρμικό"...Βγάλε τα μαύρα όμως για το παιδί και για να χαρείς την εγκυμοσύνη σου...είναι στιγμές που δε ξαναζούμε...

Τα υπόλοιπα κορίτσια τα φιλιά μου και τους αγωνιστικούς μου χαιρετισμούς....

Daphne περιμένουμε νέα σήμερα από το γιατρό...

Levou με το καλό και η βάπτιση και το αδερφάκι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου καλημερα!!

santaloxilo συμφωνω με τη mardio στα περισσοτερα!!οχι οτι δε εχουν μεινει κοπελες εγκυες με σπερ/ση αλλα τα ποσοστα δεν ειναι μεγαλα!!εγω το βρισκω πολυ ψυχοφθορο καθε μηνα τα ιδια!βεβαια κοπελα μου μακαρι το τεστ να μην εδειξε σωστα και να εισαι εγκυουλα!!

 

ΜΙΚΑ Μου οπως και να το κανεις πιστευω οτι παντα σκεφτεσαι οτι αυτος ο ανθρωπος ηταν ο πατερας σου και ας μη σας φερθηκε σωστα!ετσι ειναι η ζωη με τα ευχαριστα αλλα και τα δυσαρεστα!εσυ να μη στεναχωριεσαι και να σκεφτεσαι τα παιδακια σου!!

 

levou θα ζοριστεις ειναι η αληθεια αλλα αξιζει τον κοπο!!με το καλο οποτε το αποφασισετε!ποτε θα γινει η βαφτιση της μικρης?

 

capy μου ακομα δεν εχουμε πει ποτε θα ακουσουμε καρδουλες!φανταζομαι σε καμια δεκαρια μερες!!

 

τα φιλια μου σε ολα τα κοριτσια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mika μου συλλυπητηρια γα την απωλεια σου!

santaloxilo - εγω δεν ξερω αν πρεπει να βιαστεις η' οχι για εξωσωματικη - παντως το σιγουρο ειναι να ακολουθησεις αυτο που νιωθεις και σε κανει να νιωθεις ομορφα και σιγουρη.

φιλακια σε ολα τα κοριτσια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολλές γλυκές καλημέρες!  [smilie=sunny.gif]  [smilie=sunny.gif]

Είμαι η Άρτεμις και μένω στο Ηράκλειο Κρήτης.

Δε ξέρω αν ανήκω ακριβώς εδώ, αλλά θα ήθελα πολύ να με δεχτείτε στην παρέα σας  [smilie=love4.gif]

Έχω ήδη ένα αγοράκι 3 ετών που ήρθε μετά από πάααααρα πολύ αγώνα και τώρα αποφασίσαμε για επίσημη προσπάθεια 2ης εγκυμοσύνης  [smilie=lovestory.g:

Το αγοράκι μας ήρθε μετά την 2η σπερματέγχυση με πρόκληση (Pregnyl) + εμβόλιο αντιπατρικών 

Τώρα σκεφτόμαστε να κάνουμε κάτι αντίστοιχο απλά δεν είμαστε ακόμα σίγουροι για τα αντιπατρικά μιας και γίνεται το εμβόλιο μόνο στην Αθήνα οπότε έχουμε και το θέμα της μετακίνησης.

Να σας πω πως πριν την εγκυμοσύνη μου είχα μια (τουλάχιστον) αποβολή και έτσι ανακάλυψα πως έχω θέμα θρομβοφιλίας αλλά και αιμορροφιλίας (ναι, μπορεί να συμβούν ταυτόχρονα ...  [smilie=sad7.gif]  )

Τέλος πάντων είναι πολλά τα θεματάκια μου ... που ελπίζω να τα μοιραστώ μαζί σας στην συνέχεια

Θέλω πολύ να μοιραστώ αυτό το 2ο ταξίδι μου μαζί σας!

Εύχομαι σε όλες καλά αποτελέσματα, καλές εγκυμοσύνες, καλούς τοκετούς και φυσικά να χαιρόμαστε τα παιδάκια μας!!!!  :YMHUG:

Θα ήθελα επίσης να ρωτήσω την Mardio: γράφεις πιο πάνω στην Santaloxilo γιατί να κάνει σπερματέγχυση μιας και παίρνει φάρμακα και δε κάνει εξωσωματική

Να φανταστώ πως μιλάμε για περισσότερα από μία Pregnyl φάρμακα ή έχουν αλλάξει τα πράγματα και δεν έχω πάρει είδηση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολλές γλυκές καλημέρες!  [smilie=sunny.gif]  [smilie=sunny.gif]

Είμαι η Άρτεμις και μένω στο Ηράκλειο Κρήτης.

Δε ξέρω αν ανήκω ακριβώς εδώ, αλλά θα ήθελα πολύ να με δεχτείτε στην παρέα σας  [smilie=love4.gif]

Έχω ήδη ένα αγοράκι 3 ετών που ήρθε μετά από πάααααρα πολύ αγώνα και τώρα αποφασίσαμε για επίσημη προσπάθεια 2ης εγκυμοσύνης  [smilie=lovestory.g:

Το αγοράκι μας ήρθε μετά την 2η σπερματέγχυση με πρόκληση (Pregnyl) + εμβόλιο αντιπατρικών 

Τώρα σκεφτόμαστε να κάνουμε κάτι αντίστοιχο απλά δεν είμαστε ακόμα σίγουροι για τα αντιπατρικά μιας και γίνεται το εμβόλιο μόνο στην Αθήνα οπότε έχουμε και το θέμα της μετακίνησης.

Να σας πω πως πριν την εγκυμοσύνη μου είχα μια (τουλάχιστον) αποβολή και έτσι ανακάλυψα πως έχω θέμα θρομβοφιλίας αλλά και αιμορροφιλίας (ναι, μπορεί να συμβούν ταυτόχρονα ...  [smilie=sad7.gif]  )

Τέλος πάντων είναι πολλά τα θεματάκια μου ... που ελπίζω να τα μοιραστώ μαζί σας στην συνέχεια

Θέλω πολύ να μοιραστώ αυτό το 2ο ταξίδι μου μαζί σας!

Εύχομαι σε όλες καλά αποτελέσματα, καλές εγκυμοσύνες, καλούς τοκετούς και φυσικά να χαιρόμαστε τα παιδάκια μας!!!!  :YMHUG:

Θα ήθελα επίσης να ρωτήσω την Mardio: γράφεις πιο πάνω στην Santaloxilo γιατί να κάνει σπερματέγχυση μιας και παίρνει φάρμακα και δε κάνει εξωσωματική

Να φανταστώ πως μιλάμε για περισσότερα από μία Pregnyl φάρμακα ή έχουν αλλάξει τα πράγματα και δεν έχω πάρει είδηση;

καλως ηρες στην παρεα μας!!εδω ειναι ευπροσδεκτες ολες οι κοπελες,γιατι εχουμε κοινο σκοπο και τα μοιραζομαστε ολα!η μια βοηθαει την αλλη και η ψυχολογικη υποστηριξη ειναι η σημαντικοτερη! ξερεις οτι και εγω ειμαι απο το Ηρακλειο!!να σου ζησει το αγορακι σου και σου ευχομαι να παει καλα και η 2η προσπαθεια!!δεν ξερω απο αντιπατρικα αλλα αν πρεπει να πας Αθηνα,αξιζει τον κοπο για να πετυχει η προσπαθεια σου!εδω θα ειμαστε να τα λεμε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ για το καλωσόρισμα!!!

Να σαι καλά και ότι επιθυμείς!!!!

Είσαι και από Ηράκλειο!!! Ουάου!!!

Τρελά αισιόδοξα ξεκινάμε!!!!

* Πέμπτη έχω ραντεβού με την γυναικολόγο για να κάνουμε έναν αναγνωριστικό υπέρηχο και να συζητήσουμε για τις κινήσεις μας.

Φιλιά σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ να μαι κι εγώ!! Τι κάνετε;

ΜΙΚΑ ειλικρινά λυπάμαι για την απώλειά σου. Να ζήσετε να τους θυμάστε. Δεν ήξερα ότι είχες χάσει και τη μαμά σου. Σκέψου τα εμβρυάκια σου και να προσέχεις τον ευατό σου. Το αν θα φορέσεις μαύρα ή όχι είναι δικό σου θέμα, όπως νιώθεις εσύ, απλά σίγουρα στο κοριτσάκι σου δεν θα αρέσει η αλήθεια είναι. Πολύ συγκινητική η Μαρία σου που ρωτά αν θα την παίρνεις αγκαλίτσα μετά. Πράγματι της λείπει η αγκαλιά σου. Μπράβο που κατάφερες με το παιδί να κάτσεις τόσες μέρες. Εγώ σίγουρα μια βδομάδα θα τα καταφέρω, μετά όμως θα περιοριστώ στο να μην τον σηκώνω, αλλά ξάπλα δεν νομίζω να μπορέσω.

Άρτεμις καλώς ήρθες στην παρέα μας! Να χαίρεσαι το παιδάκι σου και με το καλό να έρθει και το αδερφάκι!

Levou μόλις βγάλω άκρη με το τι θα κάνω με τον μικρό μου θα σε ενημερώσω! Φτιάχνεις μπομπονιέρες ε; Τι ωραία που είναι αυτά! Με το καλό να το βαφτίσετε το κοριτσάκι σας!

Εσένα Σανταλόξυλο σε αφήνω στο τέλος για να σου ευχηθώ μια χοριακή που να σε εκπλήξει πραγματικά!!! Μακάρι να είναι ++++++++++++++++++++++++++

Φιλιά πολλά στις μανούλες, τις εγκυούλες και σε όλες που προσπαθούν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρτεμις καλωσορισες με το ωραιο ονομα να χαιρεσαι το αγγελουδι σου και με το καλο ευκολα και γρηγορα το δευτερο!!

Εχω και γω δυο κορουλες απο τη πρωτη μου εξωσωματικη.

Η santaloxilo επαιρνε και κλομιφαινη ειναι ορμονη που βοηθαει στη παραγωγη ποιοτικων και περισσοτερων ωαριων.

Μη παρεξηγηθω δεν ειμαι κατα της σπερμαυεγχυσης δεν την εχω δοκιμασει ως μεθοδο ο γιατρος μου και θειος μου οπως προειπα μου χε πει δεν ειναι κατι περισσοτερο απο μια φυσιολογικη προσπαθεια που στη περιπτωση μας οι φυσιολογικες προσπαθειες 2 χρονια συστηματικα και με παρακολουθηση δεν εφεραν τιποτα.

Ενταξρι να τη δοκιμασει ενα ζευγαρι μια δυο φορες ναι συμψωνω αλλα το παραπανω το βρισκω ψυχοφθορο.

Και παλι δε θελω να παρεξηγηθω την αποψξ μου λεω και δεν ειμαι γιατρος.

Και επειδη η εμπειρια μου απο εξωσωματικη ηταν αψογη εχω μονο καλα να πω και να τη συστησω σε ενα ζευγαρι που δεινοπαθει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και γω θα σου προτεινα να πας στο παρακατω βημα που είναι η εξωσοματικη. είναι πολύ ψυχοφθορο κάθε μηνα. Ειχα κανει μια σπερματεγχυση, εννοείται ειχε αποτυχει και αμεσως εκανα εξωσοματικη. Δεν αντεχα ειχα χτυπησει κοκκινο  ....Κοριτσακι μου πηγες για υπερηχο? τελικα στις 3/4 παω γιατρο. μια μερα νωρίτερα απ οσο νομιζα. Η Νατασα που είναι ανησυχω.....Θελω να παμε Χαιρετισμους στην εκκλησια θα δειξει...Σας φιλω!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις γύρισα από το γιατρό και ναι, είδαμε ένα σακουλάκι στη θέση του! ουφ, πάει και αυτό! Επόμενη ημέρα άγχους, η άλλη Τετάρτη που μου είπε να κάνω πάλι χοριακή και μετά στις 2/4 νέος υπέρηχος για να ακούσουμε καρδιά! ελπίζω να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά... μετα τις 2/4, αν όλα πάνε καλά, μπορεί και να μου πω ότι είμαι έγκυος...

 

ΜΙκα συλληπητήρια... ό,τι σχέση και αν είχατε, το να χάνεις και τους 2 γονείς σε ένα χρόνο είναι μεγάλο πλήγμα... κουράγιο για να μωράκια σου!

Άρτεμις καλωσήρθες!

 

Πάω να ξαπλώσω τώρα γιατί η μέρα στη δουλειά ήταν πολύ πιεστική, είχα και το άγχος με τον υπέρηχο και τα έχω φτύσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο δαφνη!ωραια!μα γιατι σε κουραζει με χοριακες να αγχωνεσαι;τωρα αρκει να δεις ξανα τον υπερηχο..καλη επιτυχια σανταλοξυλο αυριο με τη χοριακη σου..μικα συλλυπητηρια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άρτεμις καλωσήρθες στην παρέα μας κ εύχομαι σύντομα με μωρακι/κια!

Daphne μου τελειααα!!!πολύ χάρηκα!όλα καλα θα πανε κούκλα μου κ την επόμενη φορά θα ακούσεις καρδούλα!

Santaloxilo τι κάνεις γλυκιά μου?

Εγώ καλα είμαι τώρα κορίτσια αν κ το εντερακι μου δεν έχει συνέλθει 100%...

Σκέφτομαι να κανω κ εγώ καμπύλη ζαχαρου.λετε να κανω κ καρυότυπο ζεύγους?θέλω να κανω οτιδήποτε θα αυξήσει τις πιθανοτητες να πετύχει η επόμενη εξωσωματική.

Σημερα ξεκινήσαμε κ τις βιταμίνες profertil κ Δευτέρα απόγευμα έχω ραντεβού σε μαστολογο για επανεξέταση των ι αδενωμάτων μου.ελπιζω να μην έχουν μεγαλώσει κ όλα να είναι καλα...

Στέλνω τα φιλιά μου σε όλες τις υπόλοιπες ΜΙΚΑ,MARDIO,koritsaki mou,prasini,fraoula,anemoni,natasa,cuando,Candycrash,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...