Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΑ ΜΩΡΑ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ2013-ΓΕΝΑΡΗ-ΦΛΕΒΑΡΗ 2014


Recommended Posts

Γεια σας κοπελιες! Τι κανετε? Εμεις ειμαστε μονοι μιας και ο μπαμπας μας δουλευει αποψε και ως συνηθως ξαγρυπναμε... Κ εχουμε κ εξετασεις το πρωι στις 6 να δω ποτε θα κοιμηθω και ποτε θα ξυπνησω.DORAKI.K τα μωρακια μας μου φαινεται οτι θελουν μας κανουν! Εσενα εχει σταθερο προγραμμα ποτε κλωτσαει η το κανει ολη μερα? Εμενα εχει λιγο καιρο που ολη μερα κ ολη νυχτα κλωτσαει λες κ τον ενοχλει κατι, λες κ δεν χωραει, δεν ξερω τι να υποθεσω. Παντως κλωτσωντας με εγω ηρεμω! Ειμαι περιεργη να δω τι προγραμμα θα εχει οταν με το καλο γεννηθει! Με τετοιο κλωτσιδι ολη μερα τωρα, λες μετα να μην κοιμαται καθολου???Joanna90 γιατι δεν συζητας με τον γιατρο σου για τον τροπο τοκετου που σου προτεινει? Παντως νομιζω οτι ο,τι και να λεμε τωρα εκεινη τη στιγμη παιρνουμε την αποφαση που πρεπει. Προσωπικα θα ξεκινησω για φ.τ. με επισκληριδιο (οταν πια δεν θα αντεχω τους πονους). Εννοειται ομως οτι οτιδηποτε προκυψει παμε για καισαρικη χωρις δευτερη σκεψη. Και αυτην με επισκληριδιο ομως οχι ολικη. Δεν νομιζω να υπαρχει λογος να κανεις ολικη, ειναι τοσα τα οφελη της επισκληριδιου μπροστα στην ολικη (με βασικοτερο οτι παιρνεις το μωρακι σου κατευθειαν αγκαλιτσα κ αν μπορεις θηλαζεις κιολας.). Βεβαια αυτα ειναι υποκειμενικα, εσενα μπορει να σε καλυπτει κατι αλλο.evinicolas1980 να τον χαιρεσαι τον αντρουλη σου! Οντως λογικα εισαι η επομενη εκτος κ αν κανενα μωρο κανει ενδιαμεσα την εκλπληξη! Παντως παρατηρησα οτι ασχετως ημερομηνιας, οσες γεννησαν ειναι με τη σειρα των Π.Η.Τ. εκτος της Γεωργιαννας. Αληθεια, εχει καμια κανενα νεο απο τη Γεωργιαννα? Εχει πολυ καιρο να μας πει τι εγινε. Για να δουμε στο τελος θα τηρηθει αυτη η σειρα? Εφτασε κ εσενα η ωρα σου, 3 μερουλες εμειναν!!! Καιρος να φτιαξεις τη βαλιτσουλα σου νομιζω! Χαχαχαχαχαχαχα

 

Εμεις καλα ειμαστε, οπως προειπα ο μπεμπης ιδιαιτερα ενεργητικος, που κ που εχω συσπασεις κ ελαφρια πονακια, απο αυριο κοβω το μαγνησιο κ βλεπουμε. Το πρωι εχω εξατασεις αιματος κ ουρων, τις τελευταιες πριν τη γεννα. Την Πεμπτη εχω ραντεβου με το γιατρο για υπερηχο κ ενδοκολπικο ελεγχο να μας πει ποτε περιπου μας βλεπει να γεννιομαστε. Αυτα απο εμας, λεω να προσπαθησω να κοιμηθω λιγακι... Καληνυχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κούκλες.

 

Joanna,Καλώς ήρθες και εσύ στον 9ο!Η κοιλιά,λογικά, πετρώνει επειδή προετοιμάζεσαι για τη μέρα του τοκετού,αλλά δεν γεννάς ακόμη.....

Νομίζω ότι όλες σκεφτόμαστε τον τρόπο που θα γεννήσουμε και σίγουρα μιας πιάνει άγχος!!!Προσωπικά έλεγα να ξεκινήσω με φ.τ,όπως λέει και η Γεωργία,αλλά να που η μπουμπού μου είχε άλλη γνωμη!Έχω αποφασίσει,μετά από πολύ ψάξιμο,πως θα κάνω την καισαρική με επισκληρίδιο και όχι με ολική.Δεν είναι μόνο ότι βλέπεις αμέσως το μωρό,αλλά έχεις και πιο εύκολη αναρρωση μετά!Επίσης έχω ακούσει πως πολλές φορές η ολική σου φέρνει μετά ζάλη και ανακατωσούρες,γενικά μια δυσφορία.Όταν περνάει η αναισθησία,ο πόνος σε πιάνει αμέσως,ενώ με την επισκληρίδιο σου χορηγούν σταδιακά παυσίπονα και δεν προλαβαίνουν να σε πιάσουν οι δυνατοί πόνοι.

Βέβαια,όταν ξεκινήσεις με φ.τ και για κάποιο λόγο χρειαστεί να μπεις για καισαρική υπάρχει η περίπτωση να μην προλαβαίνουν να σου κάνουν επισκληρίδιο και εκεί να τραβήξεις και τους πόνους του τοκετού και να ''φας'' την ολική.

Πάντως συζήτησέ το και με το γιατρό σου.

Γεωργία,να χαίρεσαι τον άντρα σου!Εσένα σε βρίσκω μια χαρά....Τα μπισκότα για το κέρασμα είναι έτοιμα αλλά η βαλίτσα είναι στο περίμενε....χιχι!Βάση ΠΗΤ,θα έπρεπε να έχω εγώ σειρά,αλλά μάλλον θα με προλάβεις.Αν δεν μας προλάβει καμιά άλλη.....

Γεωργία (Jokots) σταθερό πρόγραμμα δεν το λες,αλλά κατά βάση το πρωί ξεκουράζεται και το μεγάλο γλέντι γίνεται από το απόγευμα και μετά!!!!Βέβαια,υπάρχουν και μέρες που έχει κέφια και το πρωί.Αλλά αυτές είναι λίγες.Πιθανότατα να μην χωράει ο μπέμπης σου, πια και προσπαθεί να βρει χώρο να βολευτεί.....Την Πέμπτη θα έχουμε πολλά νέα!Η Γεωργία  γεννάει,εσύ έχεις γιατρό και εγώ πάω για υπέρηχο,να δούμε την θέση της και για καρδιοτοκογράφο.Θέλω να πιστεύω πως τότε θα μου δώσουν και ημερομηνία!

 

Όλο το σ/κ το πέρασα με αρκετές συσπάσεις,με αρκετά πονάκια περιόδου και λίγο ύπνο,αφού η μπέμπα πρέπει να μου πάταγε πάλι κάποιο νεύρο και με πόναγαν τα ισχία μου όταν ξάπλωνα!Πραγματικά κορίτσια,όσο σκέφτομαι τη γέννα φοβάμαι,αλλά θέλω να τελειώνω κιόλας.Δεν αντέχω άλλο να σέρνω και την κοιλιά!Εντωμεταξύ,όσοι με βλέπουν,μου λένε ακόμα δεν γέννησες????

Που να τους πω δηλαδή,πως κανονικά,έχω ακόμη 13 μέρες με βάση την ΠΗΤ!!!!!

Επίσης να προσέχετε το πρήξιμο στα χέρια σας.Όσο περνάει ο καιρός πρήζονται και πιο πολύ και δεν βγαίνουν τα δαχτυλίδια και όταν πας να γεννήσεις,αν δεν βγουν,στα κόβουν!!!Εμένα ευτυχώς αντέχουν ακόμη,αλλά τα δοκιμάζω κάθε μέρα να δω αν βγαίνουν.

Αυτά από μας.Φιλιά σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Evinikolas να τον χαιρεσε τον αντρα σ! Doraki k τι ενωεις με το πρηξιμο;; Δεν εχω ακουσει τπτ!!!! Το εχω συζητησει με την γιατρο μου να παμε για φτ κ στην πορεια βλεπουμε αλλα με πειανει αυτο που λες κ εσυ αντε να τελειωνουμε να την παρουμε αγκαλιτσα να την γεμησουμε φιλια κ να δουμε πως θα αλλαξει η ζωη μας!!! Αλλα νομιζω οτι αυτο αυτο ολες το θελουμε να δουμε γεματο το καροτσι κ τα ρουχαλακια που πηραμε!!!! Απο νεα εγω αυριο θα εχω να σας πω οπου θα δουμε κ αν εμπεδωθηκε η μπεμπα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοκόνες μου!!! Τι κάνετε;; Εγω σήμερα είμαι χαρούμενη γιατί κατάφερα να βγάλω άκρη επιτέλους με τον ΕΟΠΠΥ και θα πάρω τα επιδόματα για τις 56 μέρες πριν και τις 63 μετά. Είναι λεφτά που τα είχα δουλέψει και τα δικαιούμουν και είχα τρελαθεί που δεν μπορούσα να τα πάρω. Τυχαία σήμερα πήρα τηλ στο σταθμό μάνας και παιδιού της περιοχής μου και μου είπαν πως εξυπηρετούν εδώ και κάτι μέρες τέτοιες περιπτώσεις και πως μπορώ να κάνω τη δουλειά μου. Όλα οκ και με αυτό δηλαδή. 

 

Γεωργία μου και μένα η κοιλιά μου κάθε μέρα μου φαίνεται και μεγαλύτερη όπως ακριβώς και σε σένα!!Συσπάσεις τελικά δεν μπορώ να καταλάβω αν έχω ή οχι, πάντως που και που (πολύ αραιά) με πονάει η κοιλιά μου σαν σύντομα και ελαφρια πονάκια περιόδου. Θέλει το χρόνο της η τζουτζούκα νομίζω. Πάντως και μένα χθες που βγήκαμε βόλτα, πρώτα κοιτούσαν την κοιλιά μου και μετά εμένα. Είναι πλέον πραγματικά τεράστια χααχαχαχαχ. Αφού ο άντρας μου δεν με πίστευε όταν του το έλεγα και μόλις παρατήσησε τους ανθρώπους γύρω μας έσκαγε στα γέλια. Και μένα η μικρή είναι αρκετά ενεργητική, απλά άλλες φορές κάνει γερά χτυπήματα που πονάνε και άλλες είναι νωχελικά και χαλαρά. Πάντως και εγώ ευτυχώς όλη μέρα τη νιώθω. Εσύ έχεις και το ραντεβουδάκι σου, να δούμε τι θα σου πούνε. Εγω την επόμενη Δευτέρα ξαναπηγαίνω. Πάντως δεν ξέρω αν θα με κοιτάξει κολπικά ή θα το αφήσουμε να πάει μόνο του και όσο πάει. Αυτός ο γιατρούλης με κρατάει σε αγωνία. Και απο εξετάσεις κλπ. δεν έχω κάνει ακόμα τίποτα!

Δωράκι μου εσύ πλησιάζεις για τα καλά και είναι λογικό να έχεις όλα αυτά τα συμπτώματα. Εμένα έχουν πρηστεί και ΄χερια και πόδια και τη βέρα την έχω βγάλει εδώ και καιρό. Πάντως αυτό το "Ακόμα δε γέννησες;;;" πολύ σπαστικό!!χαχααχαχαχ Είναι σα να σου λένε, μέχρι να γεννήσεις μας γκάστρωσες!Και εσύ την Πέμπτη δεν έχεις ραντεβού; Σίγουρα θα μας φέρεις συγκεκριμένα νέα. 

Joanna περιμένουμε και τα δικά σου νέα απο το γιατρό. Και εγώ για το θέμα του τοκετού το σκέφτομαι ακριβώς όπως στα είπε και η Γεωργία. Φυσιολογικό με επισκληρίδιο όταν δεν θα αντέχω και σε περίπτωση κάποιας έκτακτης ανάγκης καισαρική. Πιστεύω τα συμπτώματα που έχεις είναι γιατί μπήκες στο μήνα σου. Είναι δύσκολος ο 9ος για όλες μας αλλά απο την άλλη είναι και μήνας με την πιο γλυκιά ανυπομονησία. Αυτά τα συναισθήματα δεν νομίζω να ξεχνιούνται ποτέ. 

Γεωργία να χαίρεσαι τον αντρούλη σου! Να είναι υγιής και ευτυχισμένος!Αχ τα μπισκότα βουτύρου είναι τέλεια! Πολύ καλή ιδέα για κέρασμα. Είναι δύσκολα στην παρασκευή τους; Βγαίνουν εμφανίσιμα;;Άντε κοντέυεις και εσύ κοριτσάκι!!

Rosaki έχουμε ακριβώς τα ίδια συμπτώματα και στην πίεση στην κοιλιά αλλά και με τη συχνουρία. Και εγώ νιώθω οτι πρέπει να τρέξω για πιπί και τελικά λίγα πράγματα!χααχαχαχαχαχ Ειδικά το βράδυ που δεν κοιμάμαι μπορεί να πάω και 5-6 φορές. Είναι και ο εκνευρισμός νομίζω. Απο κιλά μια χαρά είσαι μη μιλάς καθόλου!!Εγω μέχρι να γεννήσω δεν ξέρω καν που θα φτάσω, γιατί μπορεί απο τη μία να έχω καούρες κλπ. αλλά κάθε μέρα θα φάω γλυκό οπωσδήποτε!!

 

Εμείς όπως είπα όλα καλά. Τα βράδια είναι τα δύσκολα της υπόθεσης, μέσα στη μέρα άλλες φορές νιώθω φουλ απο ενέργεια και άλλες πολύ κουρασμένη. Και μένα παίρνουν συγγενείς και φίλοι τηλέφωνο και ρωτούν τι γίνεται, αν κοντευουμε κλπ. αλλά αυτό δεν μπορεί να το ξέρει κανείς. Λογικά έχουμε αρκετές μερούλες ακόμα. Καλά να είναι όλα, αυτό με νοιάζει. Σας φιλώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλες μου, καταρχην να σας ευχαριστησω πολυ πολυ ολες για τις ευχες και ευχομαι σε καθε μια ξεχωριστα τα καλυτερα.

Εμεις σε λιγη ωρα θα βγουμε και επιστρεφουμε σπιτι, καλη η ξεκουραση εδω απο το απογευμα να δω πως θα τα βγαζω περα. Ο μικρουλης ειναι πολυ ησυχος, θηλαζει και κοιμαται, ειναι και τυχερος γιατι εχει βρει ετοιμο γαλα και ετοιμο στηθος απο αποψη θηλης οποτε δεν κουραζετε καθολου. Μου φαινεται πολυ πολυ μικρουλης παρολο που γεννηθηκε πιο βαρυς απο τα αλλα δυο. Εχει πολυ μαλλι, ετσι μαλλον εξηγουνται και οι καουρες που ειχα που και που, και ειναι ροδαλος ροδαλος.

Δεν εχω προλαβει να διαβασω τα νεα σας αλλα πιστευω να μπω σε ρυθμο γρηγορα και να ειμαι παλι στην παρεα σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικα Κατερινουλα ποσο διαφορα ειχε το βαρος του μπεμπουλη απο την προβλεψη του υπερηχου;Απλα απο περιεργεια για να δουμε ποσο μεσα πεφτουν. Ελπιζω να προσαρμοστειτε γρηγορα με το νεο μωρακι.Παρτε το χρονο σας και ολα θα γινουν με το καλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Joanna κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης και ειδικά τον 9ο μήνα,κάνουμε κατακράτηση υγρών και πρήζονται τα πόδια και τα χέρια μας.Δεν είναι τίποτα το φοβερό,απλά μετά δεν βγαίνουν τα δαχτυλίδια.Είχα γνωστή που δεν έβγαινε η βέρα της και πριν μπει να γεννήσει της την κόψανε!!Περιμένουμε αύριο τα νέα από τον γιατρό σου.

Χριστίνα μου το ίδιο νιώθω και εγώ μες τη μέρα!Από τη μία είμαι γεμάτη ενέργεια και μπορώ να κάνω τα πάντα και από την άλλη νιώθω τόσο κουρασμένη που σέρνομαι.....

Τόσο πολύ έχει μεγαλώσει η κοιλιά σας βρε κορίτσια?Εμένα με κοίταζε ο άντρας μου κι μου έλεγε πως έτσι είναι άλλες στον 5ο!!!Άσε που σε όσους λέω ότι μέχρι τέλος του μήνα γεννάω με κοιτάνε περίεργα.....Παρόλα αυτά εγώ νιώθω ότι θα σκάσω......

Κατερίνα μου,πράγματι είναι τυχερός ο μικρούλης σου που βρήκε έτοιμο γάλα και στήθος χωρίς να κουραστεί...

Όποτε μπορέσεις να μας πει τι είπαν και τα άλλα 2 μικρά σου για το νέο μέλος.Καλά η Αγγελική σου,το έχει ξαναζήσει.Αν και τώρα είναι πιο μεγάλη και αντιλαμβάνεται διαφορετικά τα πράγματα.Το θέμα είναι τι θα κάνει ο Ταρζάν σου,που θα μοιράζεται το γαλατάκι του.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια μου!!

 

Αχ Κατερινακιγια αλλη μια φορα να χαιρεσαι το κερασακι σου να ειναι δυνατος και υγειης!Διασβασα την ιστοριουλα σου και κοντεψα να με πιασουν τα κλαμματα πολυ συγκινηθηκα!Με το καλο να πατε σπιτακι σας να βρειτε και τουσ ρυθμους σας, εσενα βεβαια σε βλεπω να τυσ χανεισ εντελωσ με τοσα παιδια στο σπιτι χαχαχα!!

 

Αποτι βλεπω κοριτσια μου οι υπολοιπεσ ειστε καλα και προχωραμε γερα και δυνατα για τη φοβερη στιγμη! Εμεισ πηγαμε στον εμβρυολογο και οντωσ υαπρχει μια υπολοιπομενη αναπτυξη του μπεμπη αλλα οχι τοσο σοβαρη οσο περιμεναμε. Βεβαια υπαρχει ηδη εχει μηνει 13 μερες πισω ενω πριν ενα μηνα ηταν 6.Το καλο ειναι οτι ξεπερασαμε τα 2 κιλα, με πολυ αυστηροτητα ειμαστε 2120 οποτε ξεπερασαμε ενα δυσκολο και βασικο σημειο. Πρεπει βεβαια να πηγαινω 2 φορεσ την βδομαδα για NST και μια για υπερυχο και να ειμαι επι το πληστον ξαπλα ωστε ο μπεμπησ να αιματωνεται οσο καλυτερα γινεται. Ευτυχως τελειωσα και με τισ εξετασεις και αν τα εχω περασει και τα μαθηματα τσουυυυπ το χαρτακι ερχεται!χαχααχαχα. Η καλλιεργεια οπωσ φανταζομουν και επιβεβαιοθηκε δεν ηταν καθαρη, εχω ακομα το ουρεοπλασμα και συνεχιζω με την αντιβιωση αλλα ο γιατροσ ειπε να μη με απασχολει αυτο σχεδον καθολου ειναι ασημαντο. την παρασκευη μπαι νω και εγω στον 9ο ,και ο γιατρουλησ ειπε αν καταφερουμε να φτασουμε εωσ τισ 7/2 χωρισ να μενει αλλο πισω ο μικρος θα ειναι πολυ ικανοποιημενοσ και λογικα θα τον παρουμε ολο μασ το μηνα.

 

Απο κιλα+10 μεχρι στιγμης, ελπιζω να μη ξεπρασω τα 12 αλλα και αν, δε θα σκασω κιολας. Και μενα η κοιλια μου ειναι πολυ μικρη, ολοι με κανουν 6-7ο μηνα. Μου την ματιασανε μου φαινεται, μα αν με ξαναρωτησει κανενασ ασχετοσ στον 6ο θα του λεω πωσ ειμαι.αχχαχα. Γεννησε και μια φιλη μου προχθες με φτ και δε τα λαιπωρηθηκε σχεδον καθλου, μονο η τελυταια ωρα ηταν δυσκολη πολυ μου ειπε καταταλλα αντεχε!Μου εδωσε κουραγιο.

 

Αχ εχω αρχισει και νιωθω και μια ανασφαλεια εντονη που δεν ειναι εδω ο αντρουλησ μου, μου εχει καρφωθει στο μυαλο τελυταια και δεν μπορω να το αποβαλω. Μαλλον αρχισα να τρελενομαι δεν εξηγηται αλλιως. Επισης κοριτσια εσας το αυτοκινητο σας εχει υποδοχη Isofix?Εμενα δε μπορω να καταλαβω αν εχει, αν και πιστευω δεν εχει και το καρεκλακι που εχουμε ειναι με τετοια βαση και δε ξερω τι θα κανω και τρεχω στισ αντιπροσωπιεσ. Ειδομεν!

 

φιλακια πολλα σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουκλιτσες γεια σαςςςςςςς! 

 

KANGAROO

Nα σου ζησει το κουκλι σου (το ειδα στη φωτο στο Facebook) ειναι ενας κουκλος με πολυυυυ μαλλακι! Να ειναι γερος και τυχερος στη ζωη του και να σας γεμιζει ολο χαρα και περηφανεια! Να τα χαιρεσαι και τα 3 παιδακια σου και καλη λοχεια! Διαβασα την αφηγηση σου και αφενος εχω την εντυπωση οτι γεννησες πολυ γρηγορα -λες επειδη ηταν 3ος τοκετος- και αφετερου εισαι και πολυ γενναι ουτε επισκληριδιο και να συνεχιζεις με πονους την καθημερινοτητα σου? ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ! Και μια απορεια αφου ειχες 2-3 διαστολη οταν ειχες παει στο γιατρο δεν πονουσες???

 

DORAKI

Καλα αυτη η ερωτηση καλα ακομα δε γεννησες μου την δινει στα νευρα! Με εχουν ρωτησει και εμενα πολλοι λες και μετρανε τις μερες και αγχωνονται - και συνηθως με ρωτανε ασχετοι- αφου μου ερχεται να τους πω οχι δεν γεννησα σκεφτομαι να το χωνεψω -βγαινει ο σκορπιος απο μεσα μου! Κοντευεις και εσυ αντε με το καλο να τα παρουμε αγκαλιτσα γερα!

 

EXPECTING ANGEL 

Δεν ειναι νομιζω οτι ειναι νωρις γιατια απο τον 8ο αρχιζουν συτα τα προπαρασκευαστικα και εγω ρωτησα το γιατρουλη χθες που πηγα και μου ειπε οτι ειναι τετοια εγω νομιζα οτι ηταν το πωπουδακι του μπεμπουλη επειδη επαιρνε η κοιλιτσα ενα περιεργο σχημα. Μπραβο που εβγαλες ακρη με την αδεια και τα χρηματα που λες αφου τα δικαιουσαι γιατι να μην τα παρεις? 

 

JOKOTS

7 ραμματα??? Περαστικα του του αντρουλη σου! Πως να μεινει ορθιος με το αιμα να τρεχει ποταμι καλε μου? Καλη αναρρωση.. Οσο για την ψυχραιμια που λες τι ειναι αυτο ?? χαχα Εγω ακομα χαλαρα ειμαι οταν παω στο νοσοκομειο για γεννα θα με ακουσετε σιγουρα σε οποιο μερος της αθηνας και αν ειστε! χεχεχε Εγω τον παθαινω τον πανικο εκεινη ακριβως της ωρα οχι πιο πριν χαχα

 

JOKOTS

Ασε κοριτσι και εμενα με εχει πιασει ενα μινι αγχος τι θα γινει και πως εκεινη την ωρα και αν αντεξω που ειμαι και χεστρου καργα αλλα προσπαθω να το αποβαλω το αγχος και να με απασχολησει εκεινη ακριβως την ωρα!χαχα Θα πεσουν πολλλααα γελια! 

 

ROSE

Περαστικα στον αντρουλη σου και προσεχε πολυ μην κολλησεις και εσυ! Εμενα εβγαλε ερπη στο χειλη και αναγκαστικα φιλιομαστε πλαγιως μην κολλησω χαχαχα τι να κανουμε . Οσο για την τουαλετα που λες εχει γινει πια αηδια!Πηγαινω συνεχεια και κανω απο λιγοοοο αλλα νιωθω ολη την ωρα να θελω να παω μαλλον επειδη ο μπεμπουλης πιεζει την κυστη, υπομονη θα περασει και αυτο! Παντως οπου πηγαινω δοκιμαζω και την τουαλετα - βεβαια δε καθομαι απο ψηλα οσο μπορω χαχα- εχω αποψη για ολες πια!

 

RENAKI 

Μια χαρα τα νεα απο το μωρακι ολα καλα θα πανε εχε πιστη στην παναγια. Οσο για την κοιλια που στην ματιασαν που λες να παρεις ενα φυλαχτο κοριτσι μου. Πιστευω πολυ στην γλωσσοφαγια και στο ματι, η μαμα μου πηρε απο ενα μοναστηρι φυλαχτο ενα για μενα και ενα για το μωρακι καιρο τωρα και το κουβαλαω παντα πανω μου. Τι ειναι το iSOFIX που λες?

 

 

Κοριτσακια εμεις νεα ειμαστε φουλ! 

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ την παρασκευη που ηρθε ο αντρουλης μου εριξε το τειχος του βερολινου! Εννοω πηραμε επιτελους το δωματιο κλεισαμε το χωρισμα με γυψοσανιδα μας εφυγε γενικως ενα βαρος και ξεκινησαμε τις δουλειες. Η γιαγια εγινε παλι οπως πριν μεσα στα μελια αλλα δυστυχως εγω μετα απο αυτα που ακουσα δεν μπορω να ειμαι οπως πριν, της μιλαω μεν αλλα κατι μεσα μου εχει σπασει δηλαδη τα τυπικα.

Πηγαμε στο μνημοσυνο του πεθερου μου ειχαν πεσει ολοι πανω μου για το μωρο γιατι το ειδαν οτι εφυγε ο πεθερος ερχεται ο μπεμπης και εκαναν ολοι σαν χαζοι χεχε δεν με ειχαν δει εν τω μεταξυ και ολοι ελεγαν οτι δεν εχεις παρει κιλα και τετοια αφου ολες οι γνωστες τους επαιρναν 22+ με ανεβασαν ψυχολογικα χεχε

Εχθες πηγαμε στο γιατρουλη και μαλλον κοριτσια θα βγω μπροστα!χεχε Ο μπεμπουλης ειναι 2900! +- 400 γραμμαρια λεει δηλαδη το λιγοτερο 2500 το περισσοτερο 3300!Πηρα 1,5 κιλο αυτο το μηνα και το 1,2 το πηρε ο μπεμπουλης!  Του ειπα για τα πετρωματα και μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικα και οτι σε 2,5 εβδομαδες δηλαδη στις 3-2 που θα με ξαναδει θελει να παω να μεινω στην αθηνα αν και υπαρχει περιπτωση ο τοκετος να ξεκινησει και πιο πριν -μου ειπε να μην κουραζομαι πολυ αν και αυτος δεν εχει θεμα λογω βαρους να ξεκινησει αλλα καθυστερησε το μεχρι και την 37 εβδομαδα μου λεει λες και ειναι στο χερι μου! Ο μπεμπουλης εχει εμπεδωθει και τα πετρωματα σημαινουν οτι εχει ξεκινησει να σπρωχνει με το κεφαλακι του τον τραχηλο! Επισης ειπε οτι αν την επομενη φορα εχει παει στα 4 κιλα θα μπω για καισαρικη γιατι δεν γινεται φυσιολογικος τοκετος και οταν τον ρωτησα ποσο μπορει να εχει παρει γελουσε σαν να ελεγε ετοιμασου σιγα σιγα! Ειμαι +8,5 κιλα και οταν με ρωτησε μου ειπε ασε πλεον τα κιλα και με τροπο του μου αφησε το υπονοουμενο οτι ειμαστε πολυυυυυ κοντα!

Αγχωθηκα λιγο γιατι ελεγα οκ σε κανενα μηνα θα γεννησω και τρεχω να πραγματα να τα εχω ετοιμα. Ο δε αντρουλης μου αγχωθηκε πρισσοτερο να προλαβει να ετοιμασει τα πραγματα στο σπιτι σημερα ηρθαν τα επιπλα μας και να εχει ετοιμαστει μην γυρισω μετα τη γεννα και δεν ειναι ετοιμο! 

Πηγαμε στα ΙΚΕΑ πηραμε και τα επιπλα του μωρου και στα prenatal πηρα 2 σουτιε θηλασμου 18 ευρω το ενα τα δοκιμασα κιολας να ειναι οκ και ηταν πολυ ωραια.

Αυτα απο εμας παω να βαλω το τελευταιο πλυντηριο με τα ρουχα του μικρου! 

 

Φιλακια πολλα σε ολεςςςςςςςςς! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου καλά!Πως είστε;;

 

Δωράκι μου ναι η κοιλιά μου εμένα έχει μεγαλώσει πολύ. Είναι και θέμα σωματότυπου και κιλών πιστεύω. Πάντως εννοείται πως όλες στον 9ο νιώθουμε οτι θα σκάσουμε ανεξαρτήτως βάρους που έχουμε πάρει και κοιλιάς που έχουμε κάνει. Φαντάζομαι εσύ δεν κρατιέσαι να έρθει η Πέμπτη να δεις τι θα γίνει!

Ρένα μου είδες που τα πράγματα ήταν καλύτερα απο ότι φαίνονταν. Με παρακολούθηση μπορεί να πάρετε και όλο το μήνα σας! Μια χαρά θα είναι το μωράκι σας μην ανησυχέις καθόλου. Όσο για το isofix που λες στα αυτοκίνητα ξέρω πως έχουν λίγα μόνο και κυρίως τα καινούργια. Εμας πχ. δεν έχει. Αλλά παρόλο που έχει τέτοια βάση, δεν μπορεί να δεθεί και απλά με ζώνες; Πιστεύω πως αυτό μπορεί να γίνει. Το αντίθετο δεν γίνεται. Η ανασφάλεια που νιώθεις είναι λογική νομίζω και τη νιώθουμε όλες μας όσο περνάει ο καιρός. 

Αναστασία μου τι ωραία νέα απο το γιατρούλη!!!! Λες να μας περάσεις;;;;χααχαχαχχα ας έρθει όποτε είναι έτοιμο το κουκλί σου! Πάντως μην αγχώνεσαι όλα θα τα προλάβετε με τον αντρούλη σου. Πάντως καλή η συμβουλή του να είσαι στην Αθήνα για να μην έχεις και εσύ άγχος χωρίς λόγο. Να ξέρεις πως θα είσαι κοντά και έτοιμη για κάθε ενδεχόμενο. Μεγιά και τα έπιπλα αλλά και τα σουτιέν. Πιστεύω σουτιέν πως πήραμε τα ίδια, γιατί και εγώ με αυτή την τιμή πήρα απο τα prenatal και ήταν πολύ ωραία και μαλακά. Καλά πλυσίματα!!

 

Εγώ κορίτσια είμαι μια χαρά και η μπεμπίτσα το ίδιο απο οτι καταλαβαίνω. Όπως λέτε και εσείς όλοι περιμένουν την ώρα να γεννήσω. Ήταν και κάποιες άλλες κοπέλες εδώ στη γειτονιά έγκυες και έχουν γεννήσει αυτό το μήνα και όλοι λένε "Άντε εσύ έμεινες!!" . Ε ήμαρτον ρε γαμώτο ας αφήσουν το παιδάκι να πάρει το χρόνο του. Δεν φτάνει που μας πιάνει εμάς ανυπομονησία έχουμε και τους άλλους να μας λένε γιατί αργούμε!αχαχαχαχ Πάντως έχω καταλάβει γενικά πως πρέπει να γίνουμε λίγο αναίσθητες απο όταν θα γεννηθεί το μωράκι και μετά, γιατί όλοι το παίζουν ειδικοί και παντογνώστες. Όλοι είναι με μια συμβουλή στο στόμα και εννοείται πως μόνο αυτοί ξέρουν το σωστό. Τέλοσπαντων!!

 

Φιλάκια για την ώρα σε όλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια γειά σας και από μένα!!!

 

Ρένα μου μια χαρά είναι τα νέα σου!Να μην αγχώνεσαι καθόλου και εμένα η μικρή στις 36+3 μέρες ήταν 2366 γραμμάρια!Αδυνατούλα δηλαδή,αλλά μου είπε ο γιατρός ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα και όπως βλέπεις έχω φτάσει 38+2 και η κυρία μια χαρά περνάει εκεί μέσα!!!!Αφού σκέφτομαι,πως αν δεν ήταν να πάω με καισαρική προγραμματισμένα θα έπαιρνε όλο το μήνα έτσι όπως το πάει......χιχι

Άμα σου ξαναπούν για την κοιλίτσα σου,να τους απαντάς πως θα βγάλεις μωρό μοντελάκι και αυτοί να κοιτάνε την δική τους τη δουλειά......

Υποδοχή,που λες,στο ΙΧ εμείς δεν έχουμε αλλά μια χαρά το δέσαμε, το καθισματάκι, με τις ζώνες του αυτοκινήτου και δεν ήταν και πολύ δύσκολο.

Αχ!Αυτό το nst,που ξαπλώνεις ανάσκελα με την κοιλιά και σε πιάνει μια δυσφορία,που δεν παίζεται...Αλλά τι να κάνεις?Είναι για το καλό των μωρών μας!!!

Αναστασία μου βλέπω πως επιτέλους καταφέρατε να ξεκινήσετε αυτό το πολυπόθητο δωμάτιο!!!!Μπράβο!!!Με το καλό να υποδεχτεί το μωράκι σας,το οποίο απ'ότι διαβάζω βιάζεται να έρθει στον κόσμο.Αυτά πρέπει να τα λέμε για να τα ακούει η δικιά μου η τεμπέλα.......χιχι!Έχει εμπεδωθεί κιόλας,άρα όλα είναι μια χαρούλα.Πολύ χαίρομαι.Άμα έχεις οργανώσει από πριν τι πρέπει να κάνεις, για το δωμάτιο θα το προλάβαιτε άνετα.Μην νομίζεις,όλα μπαίνουν σε τάξη πολύ γρήγορα όταν πρόκειται για το μωρό σου....

Χριστίνα μου έχεις απόλυτο δίκιο!!!Ο καθένας το παίζει ''φωτεινός παντογνώστης''.Αυτό βέβαια που δεν καταλαβαίνει κανείς τους,είναι ότι κάθε περίπτωση είναι διαφορετική και πως ότι ταιριάζει ή ισχύει για τους ίδιους,δεν είναι απαραίτητο ότι θα ταιριάζει και σε εμάς!!!Τέλος πάντων.Άστο να πάει,γιατί είναι κρίμα να εκνευρίζομαι και να ταράζω και την μπέμπα μου!!!

Την Πέμπτη την περιμένω πως και πως.Εντωμεταξύ χτές που συζήταγα με τον άντρα μου θυμήθηκα ότι ο γιατρός στα εξωτερικά ιατρεία που με παρακολουθεί,γύρισε και είπε στη μαία ''Να κλείσουμε το επόμενο ραντεβού για την άλλη Πέμπτη(αυτή δηλαδή στις 23 )που είναι μέρα χειρουργείων''.Άσε που πρώτη φορά μου είπε να είμαι 9 η ώρα το πρωί εκεί.Καμία άλλη φορά δεν μου έχει πει ώρα,απλά μου έλεγε πότε να πάω και περνούσα ότι ώρα ήθελα εγώ!!!

Σκέφτομαι λοιπόν,λέτε να μου κάνουν καμιά εισαγωγή την Πέμπτη και την Παρασκευή να με πάνε για την καισαρική????Δεν μιλάνε και αυτοί οι άνθρωποι,λες και είναι κρατικό μυστικό!!

Σας ζάλισα,αλλά βρε κορίτσια λέω και εγώ τον πόνο μου...χιχι

 

Σήμερα μας φέρανε και το πρώτο μας δωράκι για την μπέμπα!!!Είχαν ρωτήσει τον άντρα μου και τους είχε πει να φέρουν κάτι για μεγαλύτερης ηλικίας παιδί,μιάς και τα μωράκια οτι φοράνε δεν τους κάνει για πολύ καιρό!Έτσι μας πήρανε ένα ΤΕΛΕΙΟ  μπουφανάκι από τα Prenatal,λευκό με επένδυση από μέσα πούπουλο χήνας(είναι τόσο απαλό.......)για 9 έως 12 μηνών!Είναι τόσο χαριτωμένο!!!

Αυτά από μας!Φιλιά πολλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!

Jokots ευχαριστω για τα περαστικα ειναι ηδη καλυτερα εφυγε ο πυρετος αλλα ηταν ιωση μας ειπε ο γιατρος και παιρνει αντιβιωση και σιροπι για τον βηχα...φοβαμαι μην κολλησω και εγω γιατι προχθες ενιωσα λιγο περιεργα στο στηθος και ειχα λιγο βηχα...το παλευω ομως χωρις να παρω τιποτα και ελπιζω να μην "πεσω" και εγω...

Δωρακι σε αυτο εχεις δικιο οπως θελει εκεινη θα γεννηθει και οχι οπως εμεις :P ας ειναι καλα αυτο εχει σημασια και ας ερθει οπως θελει...ουτε εμενα η κοιλια μου ειναι μεγαλη δεν φαινομαι δηλαδη να ειμαι στον μηνα μου που μπαινω σε λιγες μερες.οταν με ρωτανε και μενα και τους το λεω δεν το πιστευουν.δεν εχω πρηστει και καθολου στο προσωπο μονο οι γαμπες μου ειναι τουμπανο ολα τα αλλα ειναι οπως πριν εκτος αν πρηστουν πιο μετα.

Γιατι δεν ρωτας εσυ αν θα σε κρατησουν να ξερεις τι ετσι στα τυφλα θα πας?μεγεια το μπουφανακι σας φανταζομαι θα ειναι τελειοοο...

evinicolas απορω με σενα πως και δεν εχεις αγχωθει που ακομα δεν εχεις φτιαξει βαλιτσα εγω τωρα τα αγοραζω σιγα σιγα να τα ετοιμασω και νιωθω οτι εχω αργησει πολυ...οταν δεν εισαι πρωταρα τα βλεπεις αλλιως ολα ε?να χαιρεσαι και τον αντρα σου γερος να ειναι και με το καλο να ερθει το μωρακι σας!!!!

expecting επιτελους εληξε η απεργια να κανεις την δουλεια σου και να πληρωθεις...γιατι εσυ ποσα κιλας εχεις παρει?να σου πω το σκεφτομαι για τα κιλα αλλα δεν αγχωνομαι μωρε σιγα θα τα κανω να φυγουν μετα δεν ειναι στο χερι τους ;)

kangaroo διαβαζω την περιγραφη που κανεις για τον μπεμπουλη σου και αναπομονω να ερθει και η δικη μου ωρα να δω την μπεμπα μου πως θα ειναι....να του δωσεις πολλα φιλακια του μικρουλη σου!!!!

anastasia ευχαριστω μακαρι να μην με κολησει και μενα αυτο παρακαλαω...αφου σας εδωσε το δωματιο και το ετοιμαζεται μια χαρα ολα καλοριζικα οσα πηρατε και με το καλο να υποδεχτειτε το αγγελουδι σας...ο μπεμπουλης ειναι πανετοιμος αντε πλησιαζεις και εσυ να το παρεις στην αγκαλια σου!!!

Ρενακι αυτο που λες για το isofix δεν εχω ιδεα που το γραφει στο αυτοκινητο...εμας ειναι του 2006 μοντελο καινουργιο το ειχαμε παρει αλλα δεν ξερω αν εχει κατι τετοιο...

εγω κοριτσια συνεχιζω καθε μερα να εχω συσπασεις εντονες μερικες φορες αλλα χωρις πονο..η μικρη κοπαναει πολυ δυνατα ωρες ωρες που πεταγομαι απο τον πονο αλλα ειναι γλυκος πονος αυτος :P νιωθω ομως πιεση χαμηλα και σαν να με ποναει ολο το "συστημα" μου χαμηλα...εσεις το νιωθετε αυτο?θα το πω και στον γιατρο μου την Τριτη που θα παω να δω τι θα μου πει..ισως εχει κατεβει πολυ η μπεμπα και νιωθω ετσι τι να πω...παντος και εμενα ο υπνος ειναι πολυυυ δυσκολος πλεον,υπομονη ομως και ερχονται τα καλυτερα για ολες μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου..τι κάνετε?? εμεις καλα είμαστε αν και πολυ κουρασμένη.

Δωράκι αν και εσυ έχεις ΠΗΤ μια μέρα πριν απο μένα, εγω ειμαι η επόμενη. Χιχιχι

Αχ κορίτσια αύριο ειναι η τελευταία μου μέρα ως έγκυος στη ζωη μουκαι λέω να την απόλαυσω γιατι δε θα μου ξανα τύχει. Δυο παιδιά νομίζω ειναι καλα. Στις δύσκολες μερες που ζούμε, μακάρι να τα καταφέρουμε να τα βολεψουμε με τα δυο παιδάκια, δεν ειναι??

ΣΗμερα έφτιαξα με την ξαδελφη μου τη ζαχαροπαστα για τα μπισκότα.

Τη βαλίτσα ,αγαπητές μου φίλες, θα τη φτιάξω αύριο.......καλλιο αργά παρα ποτε. Θα σας βάλω φωτο να τη δείτε αύριο ότι την εχω φτιάξει. Χαχαχαχα .θα προσπαθήσω να σας βάλω και φωτο απο τα μπισκότα γιατι εχουν γίνει θεϊκά.

ΔΕΝ σχολιάζω γιατι θα κάνουμε μπάνιο το Νικόλα με τη μαμα μου γιατι ο άντρα μου που τον κάνει πάντα, σχολιάζει μεσάνυκτα.

Καληνύχτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια! Ελπιζω ολες να ειστε καλα και καλα γεννητουρια.Σε αυτες που γεννησανε , να τα χαιρονται τα μωρακια τους.Η λιστα καλα κρατει ακομα και απο οτι βλεπω ολες γεννανε πριν την ΠΗΤ.Κι εγω σημερα πηγα στο γιατρο μου, ειμαι στις 35 εβδομαδες και 1 μερα και η μπεμπουλα ειναι οκ, 2.300, και εχει παρει θεση και το κεφαλακι της αρκετα χαμηλα.Βιαζεται να βγει μου φαινεται.Παμε καθε εβδομαδα στο γιατρο και υπολογιζει να με βαλει να γεννησω προγραμματισμενα με καισαρικη την  εβδομαδα της 10ης  Φεβρουαριου και περα, δηλαδη την 38η εβδομαδα, πριν απο τις 25/02 δηλαδη.Οποτε ολα ειναι μια χαρα.Οντως με εχει πιασει και μενα μια αγωνια για τον θηλασμο και πως θα ειμαι μετα την καισαρικη για να τα καταφερω καλυτερα με το μωρακι.Οι γιαγιαδες σιδερωσαν τα ρουχαλακια και τα επιπλα τα περιμενω την επομενη εβδομαδα,επιτελους για να ολοκληρωθει και το δωματιο να τακτοποιησουμε και τις τελευταιες λεπτομερειες.Τα πραγματα για την βαλιτσα τα εχω παρει , αλλα δεν την εχω φτιαξει ακομα.Ετσι για την πλακα , να το βαλω το ραντεβου για την καισαρικη , καθημερινη  η  ΠΣΚ, δεν ξερω τι ειναι καλυτερο.Ακουω γνωμες.Συσπασεις εχω κι εγω , χωρις πονο και η κοιλια μου πετρωνει αλλα ειναι απολυτα φυσιολογικο.Απο κιλα 10+, οτι τρωω φαινεται το παιρνει η μικρη χιχι!Παραγγελνω και τα βρεφικα καλλυντικα σιγα σιγα μεσω ιντερνετ απο ενα φαρμακειο και κατι τελευταια πραγματακια.Γαλα δεν εχω προβλεψει , θα δουμε τι θα μου πουν απο το μαιευτηριο.

Φιλια πολλα σε ολες και καλο κουραγιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάρες όμορφες.

 

Rose ούτε εγώ είχα πρηστεί,αλλά όσο πλησιάζουν οι μέρες και η μπουμπού δεν βγαίνει....αρχίζουν να πρήζονται τα δάχτυλα στα χέρια!Τα πόδια και το πρόσωπο,ευτυχώς,αντέχουν ακόμη....

Η πίεση που νιώθεις χαμηλά,πρέπει πράγματι να είναι η μπουμπού σου.Εγώ αν και έχω πονάκια και πετρώματα κάθε βράδυ,δεν νιώθω πίεση χαμηλά.Άρα μάλλον δε έχει κατέβει ακόμη!!!Δηλαδή αυτό το παιδί όχι μόνο δεν γυρίζει,αλλά ούτε κατεβαίνει....... @-)

Όταν λέμε ζόρικη,το εννοούμε εμείς....χιχι

Δεν μου απαντάνε άμα θε με κρατήσουν,γιατί στο Αρεταίειο είναι πολύ υπέρ του φυσιολογικού τοκετού(είναι πανεπιστημιακό βλέπεις)και πραγματικά γι'αυτούς η καισαρική είναι η τελευταία λύση.Οπότε φαντάζομαι ότι θέλουν να εξαντλήσουν κάθε πιθανότητα για φ.τ!

Γεωργία μου με το καλό να φέρεις το μωράκι σου στον κόσμο!!!!Αύριο γεννάς και εσύ!Όλο άγχος μας έλεγες ότι έχεις,αλλά εγώ σε βλέπω πολύ χαλαρή!!!Την φώτο της βαλίτσας πρέπει να τη βγάλεις για να σε πιστέψουμε ότι την έφτιαξες......χιχι

Ας ελπίσουμε ότι η επόμενη που θα γεννήσει θα είμαι εγώ!!!!!Όποτε μπορέσεις ενημέρωσέ μας!

Να πάνε όλα θαυμάσια αύριο!

Stavroulinia μια χαρά είσαι και εσύ από κιλά!Βλέπω όλες μοντελάκια μείναμε.....Δεν ξέρω σε ποιό μαιευτήριο θα γεννήσεις,αλλά ρώτα και το γιατρό σου αν είναι καλύτερα καθημερινή ή σ/κ.Το θέμα είναι να σε προσέξουν μετά οι μαίες και να σου δώσουν την προσοχή και τη βοήθεια, που χρειαζόμαστε όλες οι πρωτομανούλες, στην αρχή με το μωρό.Εσύ έχεις χρόνο για την βαλιτσούλα σου,οπότε είσαι μια χαρά!Σχετικά με το γάλα που λες,κάτσε να δεις τι θα γίνει με το θηλασμό και βλέπεις.Απλά ρώτα, για να ξέρεις,είτε το μαιευτήριο είτε τον παιδίατρο να σου πει μια μάρκα γάλακτος.Έτσι,άμα χρειαστεί κάτι έκτακτο να μην ψάχνεις μάρκα τελευταία στιγμή!Είναι και άπειρες.....

 

Εμένα η μπέμπα κάνει τα γνωστά βουναλάκια ΚΑΘΕ βράδυ!Φαίνεται καλοπερνάει η τσούπρα μου!!!Εγώ βέβαια,τώρα που μπορώ,βγαίνω κάθε μέρα για καφέ.Έτσι για να ξεχνιέμαι και λίγο....

Αύριο έχω να πάω για υπέρηχο και καρδιοτοκογράφο και αν,λέω αν με χάσετε να ξέρετε πως μπήκα να γεννήσω!Επειδή όμως το κινητό μου δεν έχει ιντερνετ θα σας ενημερώσω αφού επιστρέψω στο σπίτι!

Αυτά από μας!Φιλιά σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια μας! Είστε καλά; Εγώ και η μπουμπούκα μια χαρά, αν και μου φαίνεται πιο ησυχούλα σήμερα. Κουνιέται αλλά χαλαρά η μπουμπού μου. Επειδή έχω πολλές δουλίτσες και διάβασμα δεν προλαβαίνω να σχολιάσω πολλά.Θέλω να πω στην Γεωργία μας με το καλό να γεννήσει αύριο και να κρατήσει στα χέρια της την κούκλα της! Όλες οι ευχές μας είναι μαζί σου. Θα πάνε τα πάντα τέλεια και μετά θα είσαι μια ευτυχισμένη μανούλα με 2 γλυκά παιδάκια. Δώρα μου λες να σε βάλουν να γεννήσεις άμεσα;;;; Θα πάς δηλαδή προετοιμασμένη με βαλίτσα εσύ;; Πω πω μέχρι να μάθουμε νέα σου θα αγωνιούμε αν γέννησες ή όχι! Πάντως πράγματι αν σε χάσουμε κάποιες μέρες θα υποθέσουμε οτι γέννησες. Ελπίζω πάντως αύριο να έχεις τα νέα που θέλεις και να γίνει το καλύτερο για τη μπουμπού σου. Όπως και να έχει, η μεγάλη ώρα έφτασε ή είναι πολύ κοντά!! Rose μου εγώ χαμηλά πονάω όταν κοπανάει η μπουμπού και συνήθως όταν είναι όρθια νιώθω ένα βάρος. Αυτά τα πετρώματα έχω και εγώ και απο πόνους περιόδου τίποτα άξιο λόγου. Πολύ χαλαρή τη βλέπω αυτή τη μπεμπίτσα. Καλά για τους βραδυνούς ύπνους τα έχουμε πει. Κάθε βράδυ λέω πως νύχτα είναι και θα ξημερώσει. Μετά ηρεμώ και κοιμάμαι. Υπομονή και εγώ και εσύ μέχρι την άλλη βδομάδα που θα μάθουμε νέα απο τα μωράκια μας. Σταυρουλίνια και σένα μια χαρά τα νέα σου. Πρέπει να κλείσεις απο τώρα ημερομηνία για καισαρική; Δεν νομίζω να έχει διαφορά αν θα είναι καθημερινή η Σ/Κ. Λογικά όποτε βολέυει το γιατρό θα σε βάλει. Με το καλό να ετοιμάσεις και τα τελευταία πραγματάκια για το νινί αλλά και τη βαλίτσα σου. Και όσο για το άγχος όλες το έχουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες καλημερα πω πω τι διαβαζω ολες γεννατε μονη μ θα μεινω μ φενεται μα για τα πραγματακια που πηρατε για τα παιδακια σας αλλα κ τα σουτιεν!!! Εγω πηγα εχθες στην γιατρο μ κ δεν ειδε τπτ η μπεμπα ειναι 2700γρ εχει γυρισει μεν αλλα δεν εχει εμπεδωθει ειναι ακομα πολυ ψιλα διαστολη το ιδιο 1εκ αμνυακο πολυ καλο κ ο πλακουντας επισεις πολυ καλο!! Μου φαινεται δεν θελει να βγει!!! Παρολα αυτα εγω πετρωματα κ συσπασεις δεν νιωθω να εχω καθολου αφου νιωθω οτι ειμαι πολυ πιο καλα απο οτι ημουν στον 6-7ο... Τωρα παλι την τριτη θα με δει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια,δεν βλεπω μεγαλη συμμετοχη σημερα που ειστε ολες?

evinicolas ποτε μην λες ποτε!οπως ολοι κουτσα στραβα θα τα βγαλουμε περα αλλωστε δεν χρειαζομαστε και πολλα απλα εμεις τα μεγαλωνουμε ολα στο μυαλο μας....εσυ γεννας αυριο και την βαλιτσα την φτιαχνεις μια μερα πριν?εγω αν ημουν στην θεση σου θα ειχα τρελαθει απο το αγχος μου χιχιχιιχ

να σου ευχηθω λοιπον με το καλο να γεννηθει το μπεμπακι σας και περιμενουμε νεα σου!

stavroulinia μια χαρα και η δικη σου η μπεμπα εχει κατεβει και ειναι και τα κιλακια της οκ.με το καλο να την υποδεχτεις και καλοριζικα οσα πηρατε!αντε πλησιαζουμε ολες μια μια φευγει απο φουσκοκοιλιτσα :P οσο για το ποια μερα να το βαλεις συμφωνω με την Δωρα.

Δωρακι εσενα σου κανει πολλα κολπακια ετοιμασου οταν θα βγει να την βαλεις στην θεση της :P εδω που τα λεμε καλα κανουν ετσι πρεπει να γινεται με φ.τ μεχρι τελος και αν δεν κατσει τοτε να κανουν καισαρικη,εγω υπερ σε αυτο!περιμενουμε να μας πεις νεα απο τον γιατρο εκτος αν γεννησες και χαθεις να σου ευχηθω με το καλο και ολα να πανε τελεια!!!!

expecting τι να πω εγω νιωθω στο περπατημα να ποναω χαμηλα μεσα στην μητρα και γενικα τα οργανα μου...δεν ξερω αν ειναι φυσιολογικο αυτο λογω του μωρου αν και εχει κατεβει!θα μιλησω την αλλη βδομαδα μαζι του και βλεπουμε!πιστευω οτι θα εχει κατεβει αρκετα και με πιεζει...ασε που νιωθω οτι θα γεννησω πολυ συντομα πλεον δεν μπορω να κουνηθω για πολυ,για να δουμε!

joanna μια χαρα ειναι η μικρη σου στα κιλακια της...ισως θελει να κατσει λιγο ακομα εχει βολευτει για τα καλα εκει μεσα σου λεει που να βγαινω τωρα μωρε ζεστη εχει καλα ειμαι χαχαχαχα την Τριτη θα παω και εγω να με δει για πρωτη φορα που μπαινω στον μηνα μου για να δουμε τι θα μας πει....εγω εχω και αγωνια ποσο θα εχει φτασει γιατι την τελευταια φορα ηταν περιπου 2.000κιλα μικρουλα μου φανηκε εμενα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια μου. Μολις τελειωσα τη βαλιτσα αλλα δεν την εχω κλεισει, μηπως και θελω να προσθεσω κατι το πρωι. Ετοιμασα και μια μικρη βαλιτσα για το νικολα γιατι μαλλον θα τον φυλαει η μαμα μου, για να ειναι ελευθερος ο αντρας μου να μου κανει τα χατιρια.

Σημερα το πρωι πηγα στο μαιευτηριο και μου πηραν αιμα για διασταυρωση, μου εκαναν καρδιογραφημα και μιλησα με τον αναισθησιολογο αφου πρωτα ειδε τη σπονδυλικη μου στηλη. Θα μου κανει και παλι ραχιαια και οχι επισκληριδιο. Και στο νικολα το ιδιο ειχε γινει.

Φιλεναδες μου καλες σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια και ξερω οτι αυριο θα ειστε μαζι μου!!!!! Ελπιζω ολα να πανε καλα και οσο πιο συντομα μπορω θα σας γραψω τα νεα μου. Η αληθεια ειναι οτι ανυπομονω να γνωρισω την ευη μου.

Φιλιααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπηκα να ευχηθω στη Γιωργια αυριο με το καλο να παρεις αγκαλιτσα την κοριτσαρα σου! Θα πανε ολα καλα και θα γινεις για δευτερη φορα μανουλα!!! Θα περιμενουμε νεα σου.

Εμεις καλα βρισκουμε τους ρυθμους μας σιγα σιγα, ο μικρουλης μου ειναι ησυχο μωρακι πινει γαλατακι απο την μανουλα και κοιμαται αρκετα. Ο Νικολας πινει και αυτος γαλα και ευτυχως μου ξεφουσκωνει το στηθος οταν ειναι πολυ γεματο. Εχουν θηλασει ταυτοχρονα αρκετες φορες αλλα αν αρχισει παλι το πρωι βραδυ και οχι το οποτε θελει δεν θα με χαλαγε. Η Αγγελικη δειχνει να αγαπαει πολυ και τον καινουριο της αδερφουλη, μου ζηταει να τον κρατησει και με βοηθαει οταν θελω να τον κανω μπανιο ή να του αλλαξω πανα. χρονος για αλλα πραγματα στο σπιτι σχεδξον ανυπαρτος αλλα που θα παει θα συντονιστουμε.

Κλεινουν τα ματια μου τωρα, ελπιζω να βρω χρονο να διαβασω και τα νεα σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλεςςςςςςςςςς!

 

EXPECTING ANGEL

Τα σουτιεν ειναι οντως πολυ ωραια!Ελεγα να τα παραγγειλω χωρις να τα δοκιμασω αλλα αφου πηγαμε στα ΙΚΕΑ πηγα στο RIVER WEST και τα πηρα και καλυτερα γιατι αν δεν τα δοκιμασεις και τα παρεις ετσι δεν βλεπεις την εφαρμογη ηταν πολυ ομορφα παντως. Οσο για τους παντογνωστες αστο! Πηγα χθες να παρω ληξιαρχικη πραξη απο το δημαρχειο και ολοι ειχαν γνωμη για την κοιλιτσα μου "ειναι ψηλα δεν γεννας ακομη", "ειναι χαμηλα κοντευεις", "εχεις μεγαλη κοιλια", "τι λες καλε ειναι μικρη κοιλια" οτι βλακεια θες ακους! Ασε που εχω μια γνωστη που γεννησε πριν ενα χρονο και με παιρνει ολη την ωρα τηλεφωνο και μου λεει τι θα γινει στη συνεχεια με βαση τα δικα της! -γραφω παρακατω λεπτομεριες! 

 

 

DORAKI 

Η σκεψη μας ειναι μαζι σου κοριτσακι! Θα περιμενουμε νεα σου με αγωνια! Ολα να πανε καλα ευχομαι! Παντως πολυ εξυπνη η ιδεα να σας φερουν δωρο για μεγαλυτερη ηλικια να τα εχεις για μετα! Για αλλη μια φορα δειχνεις την προνοητικοτητα σου!

 

ROSE

Ευχαριστουμε πολυ κουκλα! Πλησιαζει η ωρα και εχω ανυπομονησια! Δε το πιστευω οτι θα τον κρατησω στην αγκαλια μου σαν ονειρο μου φαινεται ασε που πανω που συνηθισα την κοιλουμπιτσα μου θα την χασω - ε μου παιρνει λιγο χρονο παραπανω!χαχα-αφου καλε τον βλεπω στον υπνο μου! Παντως απο υπνο βρε κοριτσια δεν καταλαβαινω τιποτε κοιμαμαι ξερη! Μονο που σηκωνομαι 2-3 φορες για τσισα τη νυχτα κατα τα αλλα ολα κομπλε, και κατι πονακια στο ισχυο που ειχα τα εχω που κ που οχι παντα αρα του δινω και καταλαβαινει!

 

EVINICOLAS

Με το καλο και σε σενα κοριτσακι! Η παναγια μαζι σου να κρατησεις την ευουλα στην αγκαλιτσα σου! Περιμενουμε νεα σου! Α! Και τη φωτο απο τη βαλιτσα σαν αποδεικτικο χεχεχε

 

STAVROULINIA

Τι μαρκα βρεφικα καλλυντικα πηρες? Εγω εχω παρει chicco και fissan να δοκιμασω και οποιο μου αρεσει καλυτερα τωρα εαν του δημιουργησει προβλημα θα παρω fresyderm που λενε οτι ειναι τα πιο καλα αλλα ειναι και λιγο πανακριβα! Με γεια τα πραγματακια σας και οι ετοιμασιες  με το καλο να τα χαρειτε!

 

JOANNA

Δεν εχεις καθολου πετρωματα? Μηπως εχεις και δεν το καταλαβαινεις? Γιατι και εγω στην αρχη νομιζα οτι ειναι το πωπουδακι του μωρου! χεχεχε

 

KANGAROO

Τι ομορφα που βρισκεται τους ρυθμους σας σιγα σιγα! Η αγγελικουλα σαν μεγαλη αδερφουλα φερεται πολυ ωραια - εγω να πω την αμαρτια μου την ιδια διαφορα ηλικιας εχω με τον αδερφο μου και τον ζηλευα πολυ μικρη - κακο κοριτσι ημουν χεχε. Να τα χαιρεσαι κοπελα μου να τα καμαρωσεις οπως επιθυμεις!

 

 

Εμεις κοριτσια ειμαστε φουλ στις ετοιμασιες! Ο αντρουλης μου ειναι ολη τη μερα στο δωματιο του μικρου! Θελει πολυ δουλεια γιατι ειναι ολα ξυλινα εκει μεσα και θελουν τριψιμο και ειδικη κατεργασια για το βαψιμο , αλλα ολα καλα! Εγω κανω ερευνα αγορας και τα υπολοιπα και αυτος ειναι μερα νυχτα εκει μονο για φαγητο ερχεται το μεσημερι. Ηρθαν χθες και τα επιπλα μας και γινεται στο σπιτι ενας χαμος! 

Ετοιμαζω τη βαλιτσουλα σιγα σιγα κατι τελευτια μενουν μονο να αγορασω και θα την φτιαξω μεχρι το σκ πιστευω. Στεγνωνει και το τελευταιο πλυντηριο του μπεμπουλη και ολα καλα. 

Αχ κοριτσια εχω μια φιλεναδα που μου εχει σπασει τα νευρα! Εχει γεννησει πριν ενα χρονο και με παιρνει τηλ ολη την ωρα και μου λεει τα δικα της. Πιστευει πως οτι εχει περασει αυτη περναν ολοι.Μου λεει  τα αγορια αργουν και να δεις δεν θα εχεις γεννησει μεχρι την πητ μα λεω ο γιατρος μου αλλα μου ειπε τον κατηγορει οτι θελει να με βαλει καισαρικη για να παρει πιο πολλα λεφτα -τα ιδια θα παρει- ε και λεει ενας γνωστος μου γεννηθηκε 7 κιλα φυσιολογικα επαθε τιποτε η μανα του? Ολο βλακειες! Εγω της λεω κοπελα μου τον εμπιστευομαι τον γιατρο μου και δε σηκωνω κουβεντα , γιατι εκτιμω το γεγονος οτι δεν θα με αφησει να βγαλω 4,5 κιλα αν φτασει ο μπεμπης να ταλαιπωρηθω φυσιολογικα και γιατι υπαρχει προβλημα μου ειπε γενικα δεν ξερει ο γιατρος και ξερουν ολοι οι αλλοι - τοτε γιατι δεν ειμαστε εμεις γυναικολογοι??? Ε μα πια! Δε το ξανασηκωνω γιατι με εκνευριζει και δεν ειμαι σε φαση! 

Κατα τα αλλα ο γιατρουλης ειπε προχθες που πηγαμε οτι αν δεν παρει πολυ βαρος ακομαο μπεμπης μετα την 37 εβδομαδα να κανουμε σεξ με τον αντρουλη και να -συγνωμη που τα λεω ετσι αλλα ετσι τα ειπε- τελιωνει μεσα για να μαλακωσει ο τραχηλος και να προκαλεσει κατα καποιο τροπο τοκετο! Ποτε να προλαβω λεει ο καημενος αφου θα ειμαι στη σκυρο εκεινο τον καιρο? αχαχα εχει ψοφησει στισ δουλειες τρεχει να τα προλαβει ολα και να εχω και αυτο να σκεφτομαι?? χαχα γελασαμε πολυυυυυυ!

 

Αυτα τα νεα απο εμας κουκλιτσες σημερα ερχεται και το καροτσακι μας το 3 σε 1 και παω να δω τι γινεται στο καινουργιο σπιτακι με τις δουλειες! Φιλακια πολλα σε ολες και με το καλο να υποδεχτουμε τα νεα χειμωνιατικα μωρα μας σημερα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φίλες μου! Είστε όλες καλά; Σήμερα περιμένουμε πολλά νέα απο γιατρούς και έχουμε και μια γέννα σίγουρα. Λέω σίγουρα γιατί μπορεί να προκύψει και μια δεύτερη!

 

Joanna μην ανησυχείς έχουμε χρόνο μέχρι να γεννήσουμε. Δεν θα μείνεις μόνη σου. Μια χαρά τα νέα απο το γιατρό και βλέπω πως όλα προχωράνε όπως πρέπει. Πολλά μωρά κια αργούν να εμπεδωθούν (άλλα εμπεδώνονται και τη στιγμή της γέννας νομίζω) και εξάλλου μέχρι την ΠΗΤ έχουμε μέρες. Ας το πάμε χαλαρά για να μην αγχωνόμαστε.

Rosaki μου τα λέμε και απο facebook που και που γι αυτό ίσως δεν βλέπεις και τρελή συμμετοχή. Αν έχεις και εσύ λογαριασμό και θέλεις στείλε μου πμ να σε προσθέσω στη μυστική ομάδα που έχουμε φτιάξει. Θα έχει πάρει βάρος πιστεύω η μπέμπα σου και μένα απότομα πήρε. Δεν μένουν πολλές μέρες για την Τρίτη άρα σύντομα θα μάθεις πως πάνε τα πράγματα. Πάντως αν έχεις τόση πίεση χαμηλά μπορεί πράγματι να έχει κατέβει η μπέμπα σου. Εμένα πιστεύω πως είναι ψηλά ακόμα.

Γεωργία μου ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΌ!!!!!! Τώρα μπορεί να κρατάς ήδη το κοριτσάκι σου στα χέρια σου. Εύχομαι ότι καλύτερο για σένα και την οικογένεια σου και να ξέρεις πως η σκέψη μας είναι μαζί σου. Θα περιμένουμε νέα σου όποτε μπορέσεις.Σήμερα είναι η μέρα σου!

Κατερίνα η Αγγελική θα είναι η βοηθός σου απο δώ και πέρα. Μπορεί να είναι μικρή αλλά αν της δώσεις και ρόλους πιστεύω θα ξετρελαθεί με τον μπέμπη και θα τα πηγαίνουν τέλεια. Που να έχεις χρόνο για άλλα πράγματα στο σπίτι με 2 μικρά παιδάκια και ένα βρέφος. Είσαι και πάρα πολύ άξια που τα καταφέρνεις, εδώ ένα θα αποκτήσουμε και λέμε τι θα κάνουμε. Σίγουρα μετράει και η εμπειρία γιατί δεν θα έχεις το ίδιο άγχος πιστεύω, αλλά δεν πάυει να είναι πολύ κούραση!

Αναστασία καλά έκανες και τα δοκίμασες τα σουτιέν γιατί είναι σημαντικό να μας ταιριάζουν. Για τις δουλίτσες που λες, λογικό ο άντρας σου να τα έχει παίξει. Εμένα να δεις τι κούραση έφαγε όταν φτιάχναμε το δωμάτιο. Περνάνε όλα απο τα χέρια τους αλλά πως να βοηθήσουμε και εμείς με την κοιλιά πέρα. Άσε που είναι και το λαχάνιασμα. Εγω θέλω τόσο πολύ να περπατάω αλλά ειλικρινά δεν μπορώ λόγω αναπνοής. Κάθομαι και 9 μήνες και ξεσυνήθισα. Καλά η φίλη που λες ακούγεται πολύ βλαμμένη. Το σπαστικό είναι η επιμονή. Πες ρε παιδί μου την εμπειρία σου αλλά μην επιμένεις κιόλας. Και όπως λες, γι αυτό καθεμιά έχει το γιατρό της, για να συννενοείται μαζί του. Όπως λες και εσύ μη το ξανασηκώσεις. όσο για το σεξ, εμένα δεν μου έχει πει τίποτα και ούτε σκοπέυω να ρωτήσω. Εμείς σε όλη την εγκυμοσύνη δεν κάναμε σεξ λόγω της φοβίας που είχα με τον τράχηλο και επειδή είχα και εκείνο το λίγο αίμα τότε. Δεν ξέρω δεν νομίζω οτι δίνει οδηγίες του τύπου περπάτα ή κάνε σεξ ο γιατρός μου. Εξάλλου έχω φίλες πχ. που είχαν τρελαθεί στο περπάτημα και γέννησαν μετά την ΠΗΤ. Δεν ξέρω λοιπόν κατά πόσο έχει να κάνει. Αλλά ναι εννοείται πως ακούς το γιατρό σου. 

Δωράκι αν δεν μπεις θα πιστέψουμε οτι σε κρατήσαν για να γεννήσεις! Περιμένουμε με ανυπομονησία να δούμε!!!Ότι και να γίνει να είναι για καλό. Έχεις τις ευχές μας και τη σκέψη μας και εσύ!

 

Εμείς κορίτσια είμαστε μια χαρά. Χθες το βράδυ είχα πολλά πετρώματα - συσπάσεις χωρίς πόνο βέβαια και βεβαιώθηκα για το πως είναι. Έσφιγγε πολύ συχνά η κοιλιά για αρκετά δευτερόλεπτα και μετά χαλάρωνε. Αλλά πόνος καθόλου. Κατά τα άλλα κανένα νέο. Φιλάκια πολλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλενάδες μου καλημέρα.Εδώ είμαι!!!!

 

Καταρχάς να ευχηθώ να πάνε όλα πολύ καλά σήμερα στη Γεωργία και να κρατήσει στα χέρια της ένα υγιέστατο κοριτσάκι!!!!

Τώρα τα νέα μου.

Η μπέμπα γύρισε με το κεφάλι!!!!Ναι,ναι καλά το ακούσατε με το κεφάλι και εγώ η αναίσθητη ούτε που το κατάλαβα!!!!Αφού ο γιατρός αναρωτιόταν πως και δεν το κατάλαβα,αφού θα έπρεπε να πονέσω όταν γύρισε!!

Όμως έχουμε πρόβλημα με το βάρος μας!!Είναι 2.489 γραμμάρια,ενώ στις 36 +3 ήμασταν 2.366.Αυτό σημαίνει πως είμαστε 2 βδομάδες πίσω!!!
Σήμερα έκανα nst και η μικρή είναι μια χαρά.Θα πάω και αύριο για nst και την Κυριακή.Άμα όλα πηγαίνουν καλά και επειδή η μικρή αιματώνεται σωστά,θα μπώ να γεννήσω όπως και να έχει την Δευτέρα με τεχνητούς πόνους.Τώρα αν προκύψει κάτι στο nst της Παρασκευής ή της Κυριακής θα μπω πιο μπροστά(την ίδια μέρα δηλαδή)!!!

 

Συμπέρασμα!!!Θα σας έχω κάθε μέρα στην αγωνία!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Joanna μου μην αγχώνεσαι που είναι ψηλά το μωράκι σου!Έχεις πολύ καιρό ακόμη μπροστά σου για να εμπεδωθεί!!!Πολλά μωρά κατεβαίνουν την ώρα του τοκετού,να φανταστείς!Από κιλά είστε μια χαρούλα.

Rose,όπως σου είπε και η Χριστίνα μας,χανόμαστε λιγάκι γιατί τα λέμε και από το fb.Άμα έχεις και εσύ στείλε στη Χριστίνα να σε βάλει στην ομάδα μας!Έχουμε και φωτος από τα μωράκια που έχουν ήδη γεννηθεί!!!Είναι κουκλάκια!!!Τα είδες τι μου κάνει το ζόρικο κοριτσάκι μου....Δεν βλέπω να μπορώ να την βάλω στη θέση της,μάλλον αυτή θα με κάνει ότι θέλει......Φαντάζομαι τα διάβασες παραπάνω τα νέα μου!!

Κατερίνα μου είσαι τυχερή που είναι ήσυχο το μωράκι σου,γιατί φαντάσου να ήταν ένα δεύτερο ζουζούνι σαν το Νικόλα σου???Η Αγγελική σου πάντως με το μωρό αγκαλιά είναι όλα τα λεφτά!!!!

Αναστασία μου η ιδέα με τα ρουχαλάκια ήταν του αντρούλη μου!!Είδες πως ταιράζουμε???

Άσε την κάθε φιλενάδα να λέει και εσύ κλεισει τα αφτιά σου!!!Στο τέλος-τέλος μην της σηκώνεις το τηλ ή να της το κλείνεις με τη δικαιολογία ότι έχεις δουλειά!!!Δικός σου είναι ο τοκετός.Κοίτα να τον χαρείς και να μην ακούς κανέναν!!!

Καλέ γιατρέ πες του.πέρα από την κούραση που έχει ο κακομοίρης πως θα το κάνουμε από απόσταση??????

Χριστινάκι είδες τελικά που έχεις πετρώματα???Νομίζω ότι τώρα τα κατάλαβες για τα καλά!!!Άμα δεν κόντευα να γεννήσω,θα πέρναγα εγώ να σε πάρω να πάμε μια βόλτα!!Πρέπει να περπατάμε και λιγάκι.Σιγά-σιγά σαν τις βαρκούλες...χιχι

 

Φιλιά σε όλες σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

evinicolas Με το καλο να ερθει η Ευη σου σημερα αν δεν εχει ερθει ακομα δηλαδη,περιμενουμε νεα σου! kangaroo τι καλα που βοηθαει και η αδερφουλα του πολυ μου αρεσει οταν τα μεγαλα αδερφακια βοηθανε το καινουργιο μωρακι που ερχεται...αυτο σημαινει οτι εσεις σαν γονεις εχετε δωσει το καλυτερο να μην ζηλευουν!

Αναστασια αστα να πανε η καθε μια το μακρυ και το κοντο της θα λεει μην ακους κανεναν..εχει δουλεια πολυ το δωματιο ακομα οπως τα λες αλλα υπομονη στον αντρουλη σου γιατι συντομα θα το γεμισει το αγγελουδι σας με τα κλαματα του!ετσι ξερω και εγω για προς το τελος της εγκυμοσυνης για να ειναι πιο ευκολη η γεννα θελει σεξ αλλα ρε κοριτσια ποιος εχει πραγματικα ορεξη για τετοια?εγω παντος με τιποτα ουτε να περπατησω δεν μπορω ουτε να κουνηθω ωρες ωρες αυτο ειναι το τελευταιο που σκεφτομαι πλεον...οσο για την φιλη σου μην το ξανασηκωσεις το τηλ.δεν αξιζει να μπαινεις σε τετοια διαδικασια και να ακους οοοτι ηλιθιοτητα λεει η καθε μια,ελεος...

expecting α τα λετε και απο εκει γι αυτο εδω μου ειστε απουσες ολες ε?χιιχιχι σου εστειλα π.μ. νιωθω πιεση μερικες φορες εντονη αλλα οταν κοιμαμαι και θελω να αλλαξω πλευρο η οταν περπαταω μερικες φορες νιωθω την μητρα μου και γενικα ολο το συστημα μεσα μου καπως περιεργα....ισως εναι απο την πιεση που κανει η μικρη και τα νιωθω αυτα αλλα θελω να σιγουρευτω με τον γιατρο μου γιατι ψιλο ανησυχω κιολας!

Δωρακι μου φαινεται κανει τα τρελλα της η μικρη σου θελει να σε εχει στην τσιτα χαχαχαχα απο που εμοιασε το παιδι καλε μηπως εισαι εσυ καπως ετσι? ;)

ετσι και εγω καθε μερα πελον εχω πετρωματα στην κοιλια πονους οχι ιδιαιτερα..απλα με ζοριζει πολυ η μικρη καθε χτυπημα της το νιωθω πονο...ας ειναι καλα ομως και κανω υπομονη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...