Μετάβαση σε περιεχόμενο

S.O.S! XΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΗ ΜΕ ΤΟ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ ΑΠΛΩΣ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΜΙΑ ΑΣΦΑΛΕΙ Α ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΛΕΙΠΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ.ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΙ ΝΑ ΞΕΚΟΛΛΗΣΩ ΑΚΟΜΑ ΗΜΟΥΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΗ ΑΛΛΑ ΕΙΧΑΜΕ ΠΟΛΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΑΥΤΗ Η ΣΧΕΣΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΓΕΡΗ ΒΑΣΗ ΩΣΤΕ ΝΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΟΥΤΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΧΑΡΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.ΕΠΙΣΗΣ Η ΙΔΕΑ ΤΟΥ ΓΑΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΣΥΜΒΙΩΣΗΣ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΙΣΩΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΗ

Επεξεργάστηκε από efoula512
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sou eimai i viki kai exw mia mikri mpempoula!koitakse na deis distixws an dn eisai erwteumeni me ton anthrwpo pou eiste mazi einai poli diskola ta pragmata omws na skefteis to mwraki sou!!min skefteis kan na min to kratiseis kai egw eimai 20 xronwn alla to mwraki mou aksize na erthei sti zwi parolo pou eimai mikri.epeidi exies ena mwro prepei na skefteis kai tin diki tou asfaleia kratiste to mwraki kai meinete mazi xwris gamo vlepetai pws tha kilisoun ta pragmata kai argotera analoga vlepeis kai prateis..distixws otan eisai me enan anthrwpo kai dn ton agapas kai meineis kai egios einai ola poli periploka.skepsou pragmatika ti theleis omws!!!kai min pareis viastikes apofaseis pou tha metaniwneis argotera mia zwi..einai poli lepto to thema

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εφουλα μου δυσκολη η θεση σου!! Η αλήθεια να λέγεται! Επειδη εγω ανηκω στο κλαμπ εξωσωματικης κ δυσκολευτηκα αρκετα να μρινψ έγκυος θελω να σου πω να σκεφτεις πολυ ψυχραιμα!! Αυτο το μωρό μπορεις να το φερεις στο κοσμο κ ας μην ειναι καρπος μεγαλου έρωτα! Επειτα αφου η σχέση σου παρεχει ασφαλεια θα μπορουσες να στηριχτεις σε αυτήν σε οτι μπορει να συμπεριλαμβανει μια εγκυμοσύνη κ αργότερα ενα παιδί! Κ δε χρειάζεται να παντρευτειτε! Θα χαρω να μαθω νεα σου! Σκεψου τα ΟΛΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η αληθεια ειναι οτι χρειαζεται αρκετη σκεψη...βεβαια η αποφαση για διακοπη κυησης ειναι πολυ σοβαρη και θα πρεπει να ζυγισεις πολλα πραγματα...απο την αλλη το να φερεις και στον κοσμο ενα μωρο με ενα ανθρωπο που απλα σου παρεχει ασφαλεια δεν ειναι ικανο κριτηριο και για αυτον και για το μωρο προκειμενου να υπαρξει ευτυχια! σε καθε περιπτωση μην βιαστεις για την αποφαση σου! απλα σκεψου καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εφη μου τα συναισθηματα δεν ειναι παντα ο κυριως παραγοντας για να παρεις μια αποφαση που να εχει σχεση με ενα παιδι....πρεπει πριν παρεις καποια αποφαση να ακουσεις το σωμα σου,την καρδια σου και να σκεφτεις πως θα ειναι η ζωη σου με ενα παιδι και με εναν ανθρωπο που νιωθεις ασφαλεια και δεν εισαι τρελη απο ερωτα και να σκεφτεις την ζωη σου χωρις αυτο το παιδι....το οτι δν το εχεις δει δεν σημαινει οτι δεν υπαρχει....απλα ειναι μια δυσκολη αποφαση που πρεπει να την παρεις μετα απο ωριμη σκεψη....σου ευχομαι να κανεις το καλυτερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω παλι τα πραγματα τα βλεπω πολυ απλα

μια εγκυμοσυνη απο τη στιγμη που κανεις σεξ ειδικα χωρις προφυλαξεις την περιμενεις και εσυ και ο συντροφος σου

οποτε εαν θελουμε να ειμαστε σωστοι

το συζηταμε σαν ζευγαρι που ειμαστε αρχικα - ανταλλασουμε αποψεις και σε καποια απο αυτες συμφωνουμε - πχ το κραταμε ή δεν το κραταμε - παντρευομαστε - δεν παντρευομαστε κανουμε γαμο και βαφτιση κλπ

εαν δεν συφωνουμε χωριζουμε τα τσανακια μας και τελικα κανει οτι θελει η μαμα

που αυτο πρεπει εσυ μεσα σου αν το ψαξεις

ευχομαι να παρεις την καλυτερη αποφαση για σενα και το σπορακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εφη καλησπερα! Ειμαι η Χριστινα και εχω ενα γιο 2,5 χρονων. Ο ερωτας και η αγαπη ειναι πολυ σημαντικο κριτηριο για ενα γαμο, για ενα συντροφο. Οταν ομως προκειται για ενα παιδι το κριτηριο κατ' εμενα ειναι ενα. Πιστευω οτι αυτος ο ανθρωπος θα ειναι καλος πατερας η οχι; Απο εκει και περα, η Ελληνικη κοινωνια καποια στιγμη θα πρεπει να ξεπερασει καποια ταμπου που εθαψαν ζωες και ζωες! Το ερωτημα ειναι το θες αυτο το παιδι; Το παιδι οχι τον πατερα του! Ο πατερας το θελει; Απο εκει και περα δεν υπαρχει λογος να παντρευτειτε, ουτε καν να ζησετε μαζι αν δεν το θελετε... Μπορειτε να ειστε διπλα στο παιδι σαν γονεις, σαν δυο αγαπημενοι και πολιτισμενοι ανθρωποι, να σταθειτε οικονομικα αλλα κυριως ηθικα στο πλευρο του χωρις σωνει και ντε να βαλετε τη δικη σας ζωη σε ενα καλουπι που δεν το θελετε η εστω δεν το θελετε και οι δυο. Καλυτεροι γονεις θα ειστε αν στην προσωπικη σας ζωη ειστε ευτυχισμενοι και πληρης παρα αν ειστε μαζι και ζειτε συμβιβασμενοι μονο για το παιδι...

Σκεψου λοιπον τι θελεις, συζητα το και δες κι ο συντροφος σου τι θελει. Εισαι ετοιμη για ενα παιδι; Για μια τετοια ειλικρινη συζητηση που δεν θα αφησει κενα και κρυφα χαρτια εισαι ετοιμη; Πιστευεις οτι ο ανθρωπος αυτος αν τελικα δεν ειστε μαζι θα σταθει σε σενα και το παιδι οπως πρεπει; Εξαλλου ειναι κατα το ημιση υπευθυνος σωστα; Αν δεν υπαρχει ο αντρας αυτος καθολου στο σκηνικο, πως βλεπεις το να μεγαλωσεις εσυ ενα παιδι; Ειναι πολλα τα ερωτηματα και ειναι πολυ πιο σημαντικα απο το αν θα τον παντρευτεις η οχι. Γιατι να ξερεις, τη ζωη σου το παιδι θα την αλλαξει για παντα οχι ο γαμος. Ο γαμος λυνεται, η μητροτητα οχι, ειναι πληρης απασχοληση για μια ζωη και θα σε γεμισει με ευθυνες, αγχος, αγαπη, αγκαλιες και μεγαλη ευτυχια!

Δικη σου η επιλογη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...