Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΑ 2009 vo40 - ΚΟΡΙΤΣΙΑ VS ΑΓΟΡΙΑ ΓΡΑΨΑΤΕ 2


Recommended Posts

Καλημεραααα!!!

σας εχασα λιγο αλλα θα προσπαθησω να σας φτασω...χχααχχαχαχ!!!

καταρχας Μαρακι μπραβο γα την υπομονη και την επιμονη σου!!!ημουν σιγουρη οτι θα τα καταφερνες και μονο που το ηθελες τοσο πολυ....

Σωσω ποσο σε χαιρομαι που δε βαζεις κωλο κατω...εσυ τον χειμωνα θα μελαγχολησεις...

τα βαφτιστικα ακριβα αλλα χαλαλι της μπουμπους....παντως τα βαφτιστικα του Θ , ειδικα το μπουφανακι το φορεσε ολο το φθινοπωρο και τα βαλει και ο επομενος αλλα δεν ηταν κυριλλε ...

Μαριλου απο τη μανα μου που με θηλασε 2,5 χρονια ξερω οτι ειναι ο,τι πιο δυσκολο να αποθηλασεις ομαλα χωρις συνεπειες...νομιζω οτι εσυ τα καταφερες εξαιρετικα και πολυ γρηγορα...

αναφορικα με τον υπνο ακομα και τωρα ο Μεγαλος χρειαζεται κανενα χαϊδεματακι για να κοιμηθει...αλλες φασεις θελει παραμυθι αλλες να βγαζω δκες μου ιστοριες και ολα αυτα...μονο αν ειναι εξαιρετικα κουρασμενος και δεν εχει κοιμηθει μεσημερι δε θελει ουτε να αναπνεεις διπλα του...

μονο τοτε πεφτει και κοιμαται..βασικα δεν προλαβαινει να θελησει τιποτα...

ο μικρος εχω καροτσι μεσα στο σπιτι και οταν ειναι για υπνο με μερικες σπρωξιες τον εχει παρει..το βραδυ κοιμαται στην αγκαλια μου με το που πιει γαλα..στην κουνια οταν τον βαζω θελει μουσικη και να τον χαιδευω στο κεφαλι..χχαχαχχχαχαχαχ!!!!και αυτος ομως αν νυσταζει πολυ πεφτει ξερος...

Μαρδιο αυτο το συστημα "κοιμησου παιδι μου" δε θα το εκανα γιατι δεν ειμαι ψυχραιμη οποτε θα αποτυγχανα....επισης μου φαινεται λιγο λειψο να τα βαλω στα κρεβατια και να κοιμηθουν μονα τους...εχουν χρονια μπροστα τους να πεφτουν και κοιμουνται χωρις να μας θελουν στα ποδια τους....

ωραιοι οι κρητικοι γαμοι...δεν εχω παει ποτε αλλα εχω ακουσει τα καλυτερα!!!

Βαγκ απαραδεκτο το ξενοδοχειο ...εχετε και αυτη την εμπειρια...καλα τι να πω????

κανονιστε να φυγετε κανενα πσκ να αναπληρωσετε....

εβαλα τρια στεγνωτηρια χθες με σεντονια και σε θυμηθηκα...ειχαν μαστορους οι απεναντι και ειχε πολλη σκονη και βρωμια ολη μερα...

Νανα σημαντικο να τα μεγαλωνεις μονος σου, θα συμφωνησω....οι παπουδογιαγιαδες τα κακομαθαινουν επισης θα συμφωνησω....αλλα υπαρχουν στιγμες που νιωθεις την αναγκη να τα αφησεις καπου να καθαρισει το μυαλο σου και να εχεις και 2 ωρες για τον εαυτο σου..και δε λεω καθε μερα...μια στο τοσο...

καλα εμενα με βοηθανε οταν δουλευω δεν το συζητω...

πχ για τις διακοπες δεν αφησα ουτε καν τον μπεμπη πισω αλλα τους αφησα και τους δυο στους γονεις μου να παω εναν καφε με την κολλητη μου...

ο αντρας μου μπορει να κανει τα παντα για τα παδια..μονος τους πανω απο 2 ωρες δεν μπορει να τα κρατησει..και το σεβομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα δικα μας...

ο Θ ξεκινησε την Τεταρτη παιδικο..ευτυχως πολυ καλα...τρεχοντας πηγε...

εγω ξεκινησα δουλεια...μπηκαμε σε ενα ρυθμο...καναμε κατι μπανακια τα απογευματα ή πηγαμε βολτα βραδυ...

ο μπεμπης καλα αν και βαζει χερια στο στομα και φοβαμαι οτι αρχισαν να τον πονανε ουλα...μερα παρα μερα εχει κοψει το βραδινο ξυπνημα και παει κατευθεια στις 730..καλο αυτο...

γενικα εχει μειωσει τους πρωινους βρεφικους υπνους ..καλο και αυτο για αν κοιμαται μεσημερι κα βραδυ πιο πολυ...

οι ζηλιες περιορισμενες..ο παιδικος του εκανε καλο..ολοι θα συνεχισουν εκει οποτε κανεις προνηπιο...ειναι τα χρηματα βεβαια αλλα κανουν δουλεια οποτε λες χαλαλι....

ενα γρηγορο ξεσκονισμα σκουπισμα και σφουγγαρισμα εκανα χθες, πλυσματα και μου εμεινε σιδερωμα για σημερα...

η Χαρα γμτ που χαθηκε παλι????

σημερα φαγητο εξω...εχει ζεστη και μπανιο δεν γιατι ειμαι αδιαθετη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας.

χρυς πήρες φόρα... χαχαχα

έλα ρε... ξεκίνησες δουλειά;

πότε τέλειωσαν οι διακοπές σας;

εμάς αργεί το σχολείο... δημόσιοβλέπρις... χαχαχα

το πρωί πήγαμε εκκλησία κ μετά στος κουμπάρους για πρωινό.

τέλεια τα βαφτιστικά του κ τέλεια κ τα ρουχαλάκια για πριν την εκκλησία.

αγόρασε ρούχα κ για τον α.

θα είναι το δώρο των γενεθλίων του.

είναι πανέμορφα ολα.

σκέφτομαι μήπως πρέπει να πάρω κ ένα δώρο για την κουμπάρα.

φυσικά αυτοί δεν το έχουν το έθιμο.

αλά ντρέπομαινα δώσω το δώρο στον κουμπάρο κνα μη δώσω τίποτα στην κουμπάρα που αυτή τα έτρεξε ολα.

σκέφτηκα να δώσω κ στην κόρη τους μία πορσελάνινη κούκλα που είχα φτιάξει παλιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalησπερα κ απο μας..δε γρραφω εγω..δε γραφγει κανενας...χαχα..

φτασαμε χθες..ολα καλα..

καλο ταξιδι..η μπουμπου γυρνοβολοθσε στο πλοιο κ η μπουμπου κοιμοταν/..ηρθα με 1 φιλη σαντορινη οποτε ειχα κ βοηθεια..φτασαμε εγω χθες,καναμε μπανιο..1 χαρα..το βραδυ εγω για φαγητο..πολυ φαγητο λεμε..χαχα...

σημερα το πρωι για μπανιο παλι και το απογ βολτα στην οια..

κ το βραδυ μπορει να κρατησει τα παιδια η αδερφη κ να παμε βολτα με τη φιλη μου..

τριτη απογ γυρναμε..

α δε σας ειπα..η μαρθα πρεπει να μπει για κρεατακια..οκ..δλδ!

σιγα το πραγμα..κ θα γλιτωσουμε τις ωτιτιδες λεει..

5σεπτ εκλεισα μεσω 1 φιλος γιατρου να μας δει κ να μας προγραμμ 1 γιατρος απο το νοσοκ που δουλευω αλλιως 1000...

για μιση ωρα δουλεια,ε;;φευγεις την ιδια ωρα σχεδον..

τεσπα!

χρυσουλα ξεκινησατε παιδικο;;τελεια..εμενα η μπουμπου ειναι λιγο δυσκολη δστον υπνο..εννοω δε κοιμται ..παντου οπως η μαρθα..

αλλα την πεταω στο κρεβατι κ φρευγω1

επεισης..πρεπει να παρω δωρα κ στους νονους ετσι δεν ειναι;;να τους ρωτησω, καλυτερα,ε;

κλεισαμε κ εισητ για σουηδια..σαες το πα,,.για 1 βδομαδα..700 ευρω ολοι μαζι μεσω βιεννης και 5-6 ωρες αναμονη εκει..

θα εχει μειον 5 περιπου αλλα δε μασαμε..με ολα τα παιδια..η πεθερα ειπε να κρατησει το μεγαλο..ε τι θα ελεγε..να κρτατησε του 1 ετους παιδι;;χαχαχ..και τι θα πω στη μαρθα που καταλαβ..παμε εμεις καλο μου σουηδικ εσυ πηξε με τη γιαγια;χαχα..οποτε..ολοι μαζι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε σωσώ... ήρθε η κουμπάρα από σουηδια κι εσύ έφυγες;

δε μένει στο σπίτι σας;

νόμιζα ότι με εκείνη θα πήγαινες σαντορίνη.

στο ταξίδι η μικρή είναι η δυσκολία.

η μάρθα μεγάλωσε πλέον.

σας είπα ότι προβάραμε τα ρούχα του μικρού κ ήταν ένας κούκλος;

χαχαχα

θα βάλει κ γραβάτα όταν θα πάμε στην εκκλησία.

χαχαχα

κ τον α τον ντύσαμε.

ε να μην πω ότι κι αυτός ήταν κούκλος;

χαχαχα

το παντελόνι είναι στενό από κατω... ξέρετε... τρέντι...

απλά δε γεμίζει στον κώλο... χαχαχα

ως συνήθως άλλωστε...

μου τα έδωσε για να τα πλύνω.

τα λαδόπανα να τα βάλω πλυντήριο ή θα χαλάσουν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γεια σας...

Γεια σου βρε Σωσω με τα ωραία σου...Να περνάτε τέλεια.Και γω νομίζω η Χρυσανθούλα μου θα χρειαστεί επέμβαση κρεατάκια.Ροχαλίζει πολύ.Αλλά σε όσους ωρυλά την πήγαμε μας είπαν μετά τα 4-5 να σταθεροποιηθούν όλα και τότε να την δουν αν χρειάζεται.Είναι επέμβαση ρουτίνας,έχεις δίκιο.Με το καλό....

Πότε τα προλαβαίνεις όλα...επέμβαση,Σουηδία,βάπτιση...είσαι φοβερή!χαλαρή βασικά και μπράβο σου....

Μαριλού δε θα πάρουμε τα μικρά είναι ταξίδι εξπρες για το γάμο.Σαββάτο μεσημέρι με Κυριακή μεσημέρι.Αν πάρει το μάτι σου κανένα κομμωτήριο γράψε όνομα και θα το googlaρω.Thanks.Μας το έκλεισε ο γαμπρός το ξενοδοχείο και το πλήρωσε δε ξέρω όνομα.Και για το κέντρο μάλλον ταξί θα πάρουμε εκτός αν φιλοξενεί πολύ κόσμο από άλλα μέρη και έχει φροντίσει και για μεταφορά.

Χρυσούλα καλή σχολική χρονιά!Δε λέω από τώρα καλό χειμώνα...με τρομάζει η ιδέα της κλεισούρας....

Εμείς έχουμε τον κουνιάδο μου εδώ από εξωτερικό ,ήρθε το πρωί,Πήγαμε έξω για πρωινό μετά μπάνιο φαγητό και πριν καμιά ώρα μαζευτήκαμε,ξεράθηκαν τα μικρά,θα σηκωθούν να τα λούσω για να ξαναβγούμε για παγουτό και βόλτα!Τρελαίνονται μαζί του...και αυτός με αυτές...αλλά δυστυχώς τον βλέπουμε σπάνια 2 φορές το χρόνο με τη βία...

Μαρκερ,Χαρά που είστε;Όλα καλά;

Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανά να τα βάλεις τα λαδόπανα πλυντήριο σιγά τι θα πάθουν ίσα ίσα θα φύγει η κόλλα αυτή που έχουν πάνω.Εγώ μετά τη βάπτιση στις 3 μέρες τα έβαλα όλα πλυντήριο λαδόπανα ,πετσέτες,εσωρουχάκια,κάλτσες να τα πλύνω.Και βάζω μαζί μια κίτρινη πετσέτα καινούρια...πως μου ρθε...ήταν όλα κρεμ-μπεζ και λέω σιγά τι θα πάθουν.Βγήκαν όλα κίτρινα!!!Και τα πέταξα φυσικά..τι να φυλάξω δε θα μας χρειάζονταν κιόλας.Τα φορέματα έχω και τα παπουτσάκια.Μια φορά τα βάλαμε αυτή της βάπτισης...είναι στυλ ballon φουσκωτα δεν ήταν για περαιτέρω εμφανίσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!!!!

Σωσωκα μου μια χαρά σας βρίσκω!! Για τα κρεατάκια καλά θα κάνετε καλέ! Και ο Χριστόφορος θα χρειαστεί.... τον Οκτώβρη θα μας παραπέμψει η Πασπαλάκη σε ΩΡΛ να μας δει και να τα πούμε. Οπως είπε και η Μαρδιο μετά τα 4 σταθεροποιείται η κατάσταση με τα κρεατάκια... Αντε καλή συνέχεια και θα τα πούμε από κοντά!

Νανά μου εδώ συνήθως μετά που θα χρονίσουν τα βαφτίζουμε! Ασε που εμείς βρήκαμε νονά όταν ήταν ο Γιαννάκης 6 μηνών! Και εδώ λεφτά βάζουν αλλά κυρίως στους γάμους. Στις βαφτίσεις θα δει κανείς πολλά δώρα.

Ωραία τα πιτσιρίκια με τα καινούρια ρούχα ε; Με τις υγείες σας!

Χρυσούλα καλή σχολική χρονιά!!!! Τί ωραία που ξεκινήσατε κιόλας!!!!

Εμείς σταθήκαμε τυχεροί και μας πήραν πάλι μέσω ΕΣΠΑ στον ίδιο παιδικό! Και θα είναι αρκετοί από τους περσινούς συμμαθητές! Ο Γιαννάκης είναι 5ος επιλαχών στον ίδιο παιδικό... αν σταθούμε κ εκεί τυχεροί θα πάω για δουλειά!!!! Διαφορετικά τον πούλο... άλλος 1 χρόνος στο σπίτι...μετά θα γκαστρωθώ οπότε άλλους 9 μήνες για εγκυμοσύνη και 2,5 χρόνια μέχρι να πάει παιδικό... οπότε σε 4 χρόνια ξανασυζητάμε για δουλειά! Ουφ... μάλλον τα θέλει ο κ@λος μου ε; χαχα!

Μάρδιο καλά να περάσετε με τον κουνιάδο!!!!! Αντε να χαρείς τον τελευταίο καιρό πριν πιάσεις δουλειά! Α τόσο λίγο θα έρθετε ε; Οκ, μόλις κατέβω κάτω θα σου πω για τα κομμωτήρια.

Τα δικά μας.....

ο αποθηλασμός ευτυχώς πήγε περίφημα! Και εγώ δεν περίμενα τόσο γρήγορα να συνηθίσει ο μικρός! Ακόμα βέβαια ζητάει το ζίζί του όταν θέλει παρηγοριά αλλά με λίγα φιλάκια και αγκαλίτσες το ξεχνάει. Εγώ έπαθα μεγάλη πλάκα με το στήθος μου. Πήρα τελικά και τα 8 εξτρα χάπια γιατί είχα ακόμα γάλα παρόλο που είχα δεθεί με επίδεσμο 6 μέρες. Τώρα μόνο ηρέμησα.

Επίσης με τα χάπια έπαθα δυσκοιλιότητα και κατακράτηση και ζορίστηκα άσχημα αλλά εντάξει, το ξεπέρασα νομίζω.

Όπως είπα και πιο πάνω πήραν τον Χριστόφορο στον ίδιο παιδικό με πέρυσι! Πολύ χάρηκα!!!! Την επόμενη Δευτέρα μάλλον ξεκινάμε!!!! Ο μικρός μου έμεινε αμανάτι αλλά οκ...θα τον παλέψω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειαααααα

τι κανετε;

εμεις χαθηκαμε....

ειχε ερθει η αδερφη μου απο αθηνα, με τα παιδια...

περασαμε ωραια...αλλα 7 ατομα μεσα στο σπιτι..και τα τρια παιδια..γινοταν χαμως

ο δικος μου περασε καλα...ζηλευε λιγο τον μικρο της αδερφης μου...

αλλα ενταξει σε γενικες γραμμες καλα ηταν...

ξεφυγαμε λιγακι...

το σαββατο το απογευμα εφυγαν....

και κυριακη μου εκανε ο δικος μου πυρετο...40...

δεν ηθελε να πιει να φαει...και ηταν ολη μερα στο δωματιο ξαπλα...

κοιμοταν, ξυπναγε....ευτυχως σημερα ειναι καπως καλυτερα.....

εχω ενα σωρο δουλειες....

ντομακι μου της καλυτερες ευχες μου....

φιλακια και στα τρια ζουζουνια σου....

μαρακι πατριωτισα στις 21 ειχαν τα γενεθλια τους, οι αντρες μας....

να τους χαιρομαστε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια

γυρισαμε χθες

σημερα εχει γκρινια π μπεμπουας

προσπαθω να μαθω τι κανετε

σωσω λειπεις;

καλα να περνας

τελικα δεν καταλαβα θα κανετε κρεατακια;

μαρυλου

μπραβο ου αποθηλασατε

καλα και εμενα μου φαινεται 1,5 χρονων πολυ μεγαλο για βαφτισια αλλα οκ

καλη αρχη χρυσουλα

και καλο χειμωνα τωρα πια

μπραβο και στο θ που πηγε χαρουμενος

αντε νανα εφτασε η βαφτιση

ολα ετοιμα;

ειμαι σιγουρη οτι θα ειναι κουκλοι και οι 2

μαρντ μου πανε οι πανες και στις 2; σορυ αλλα τα εχασσα τα νεα σας

στη δουλεια ποτε πας σου ειπαν;

ειδα τη ντομ

καλα ηταν μια κουκλα εχω να πω

δεν φαινοταν ταλαιπωρημενη καθολου

ο μπεμπουας κουκλος πραγματικα -απο τα ομορφα μωρα που λες

με φαβορητα

ταλαιπωρηθηκε λιγκακι γιατι δεν εκανε νωρις `την επισκληρηδιο

αλλα κατα τα αλλα ολα καλα

τα δικα μου απελπισια

ακυρη η βαφτιση για νοεμβρη

ακυρη και η νονα

θα σας τα πω το βραδυ με ηρεμια

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια!!!!

αντε ρε Χαρα και αγχωθηκα...ελπιζω ο Στεφ κλαυτερα τωρα...πηρες μια γευση τι σε περιμενει με τη ζηλια χχαχχχαχχαχ!!!!

Μαριλου μπραβο για τον Χριστοφ ...δε λεει χωρις παιδικο ουτε μερα...με τον μικρο βλεπεις...

υποθετω οτι θες να κανεις και 3ο παιδι ε????για αυτο κολλησες με τις αλλες εδω μεσα...

Μαρια ελπιζω να μην εγινε κατι πολυ κακο και ακυρα ολα...

πολυ ζηλευω που πηγες Ντομ...

εμεις τωρα μαζευτηκαμε..ο μπεμπης υπνο ο Θ χαζοπαιζει ....

πολλη ζεστη...ευτυχως ομαλα στον παιδικο...χωρις ζημιες και αταξιες..ελπιζω να κρατησει...

και στη βολτα σημερα πολυ καλος...ποδηλατακι , εμαθε και το φρενο και το παταει οταν πρεπει οποτε οκ...

απο φαγητο παλι λιγα πραγματα αλλα δεν μπορω να κανω τιποτα...

ο μπεμπης τα ιδια..ιδρωνει και αυτος παρααα πολυυυυυ....εχει αρχισει και κραταει για τα καλα παιχνιδακια στα χερακι και χαιρεται πολυ ...και απσχολειται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειασας κοριτσάκια μου.

μια χαρά σας βλέπω μετους θείους κ τις θείες...

ζηλεύω... θέλω κι εγώ τον αδερφό μου...

τι έγινε με τη νονά μάρκερ;

μπράβο που πήγες να δεις την ντομ

πώς ήταν η λεχουδίτσα μας;

σου είπε αντιδράσεις των μεγάλων;

εμείς κάναμε την τελευταία φυσιοθεραπεία σήμερα.όλα καλά.

πριν από λίγο φύγανε κ οι κουμπάροι.

ψήσαμε σουβλάκια κ σιεφταλιές.

αυριο έχω κομμώτρια.

ήταν με άδεια κφαίνομαι σα γριά με τόσα άσπρα μαλλιά που έχω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρυς δεν είναι τέλεια που μεγαλώνουν τα μικρά μας;

σήμερα ο α πηδούσε από το τραπεζάκι κ ομικρός ξεκαρδιζοοταν στα γέλια.κ

δώστου ο μεγάλος με πιο πολύ πάθος...π

όσο τους καμάρωνα...

τα αντράκια μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανα αν ετρωγα οσα τρωτε , θα ημουν 5πλασια....ελεος μονο εγω παχαινω με τον αερα??????ειμαι στα 58,5 με απιστευτο στριμωγμα να χασω τα 8 που μου ειχαν μεινει οταν γεννησα...και θελω αλλα 2,5 να φτασω τα προ εγκυμοσυνης...υπολογιζω και το καθετι που τρωω και εχω κουραστει...το Σαββατο εφαγα μια πιτα σουβλακι και παγωτο 2 μικρες μπαλες και την αλλη μερα ελιωσα στη σαλατα...οντως ξαναθυμαμαι πραγματα που εκανε και ο θ και μου αρεσει παρα πολυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαρα γραφαμε ταυτοχρονα

περαστικα σας

μακαρι να μην κολησεις και εσυ τιποτα

οσο για την ζηλεια -πραγματικα πιστευω οτι θα δεις τρελλη διαφορα οταν ερθεις το μπεμπε στο σπιτι θα ζωηρεψει αρκετα

χρυς οχι κατι τρομερο δεν εγινε

αλλα η αδερφη μου λεει οτι την προσβαλα που της ειπα οτι δεν βοηθαει και δεν μας μιλαει καθολου

για τη βαφτιση που κανονιζα ου ελεγε να τα λεω στη μανα μου να της τα λεει για να τα κανονισομε ετσι

ε οχι κοπελια τετοια νονα για το παιδι μου δε θελω και ας εισαι και αδερφη μου

την καταλαβαινω απο τη μια γιατι παιδια δεν εχει

αλλα ειναι και 25 χρονων γαιδουρα για να κραταει μουτρα

παιζουν και αλλα θεματα αλλα δεν ειναι να λεγονται εδω γιατι ειναι προσωπικα πολυ

εμας δεν κοιμαται σχεδον καθολου ο μπεμπουας το πρωι

το βραδυ ξυπναει 2 φορες για γαλατακι

μαλλον δεν του φτανει αν και εχω αρκετο αλλα ξερενεται και μετα θυμμαι να πιει χαχα

τον πειραξε το κλημα εδω και ειε γκρινια πολυ σημερα

δεν ηθεε τιποτα

δεν ηθελε να κοιμηθει στο κρεββατι

δεν ηθελε να τον ξαπλωσω κατω

δεν ηθελε αγκαλια

αλλα γενικα καλα

χαλασε ο καταψυκτης του ψυγειου και φρικαρα σημερα

μονο το γαλα μου σκεφτομουν το πηγα στην πεθερα

τα μελαγα αλλαλουμ

πανικος

μιλαμε εχουν ξεφυγει

ο στελιος μελανια σστη μουρη εχει απο τα μπουνιδια που ριχνουν - τι να τα κανω; μεσα σαλευουν αλλα και εξω με τα 3 δεν παω

μπραβο ρε νανα με τις φυσ

ευχομαι να μην ξαναπαρουσιασει τιποτα

εμεις πολυ την χαιρομαστε αυτη την ηλικια -τα αγορια δεν μπορω να τ αθυμηθεω με τιποτα τοσο μικρα -ντιλτ

ο μεγαλος τον πετυχα στο νοσοκομειο της ντομ

αδιαφορος χαχα- ηθελε να παει παιδοτοπο δεν τον πολυετσουξε

ο φανης φοβουνται πως θα αντδρασει

εγω πιστευω οτι ολα θα εναι σουπερ

η ντομ μου φανηκε μια χαρα

πραγματικα αναναιωμενη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalημερα κ απο μας..ςεπιστρεφουμε σημερα..μη μιλατε για φαγητο...περα οτι θα ξερασω..τρωω τα παντα..εχω βαλει ηδη 2 κιλα!!τουλαχιστον εννοω..επαιξε πολυ σοθυβλακι κ παγωτο ςεδω..να δω πψως θα συμαζευτω..χαρα καλο το νινμι;;ολα καλα με το μπεμπη;;

τα παιδια καλα..η μπουμπου τελικα δυσκολη στον υπνο..ουτε πανω μου δε κοιμαται..πωπωππω..δεν ειχα τετοια προβληματα με τη μαρθα..εννοειται ξυπνανε κ τα 2 απο τισ 6,30!1

το κακο που εχουμε 1 παιδικο..

ντομ που εισαι;;

μαριλου θα τα πουμε απο κοντα!

μαρκερ κριμα για τη βαφτιση..δεν αλλαζει μες τιποτα αυτο δλδ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη επιστροφη σωσω

κα πως την κοιμιζεις τελικα; ετσι να παιρνουμε ιδεες γιατι ποτε δεν ξερεις

και ο μπεμπουας απο τις 6 σημερα και εχει κοιμιθει μονο 1 ωρα απο εκεινη την ωρα -δεν τα παει καλα με τον υπνο -ετσι ητα και τα αγορια ομως

οχι δεν αλλαζει με την βαφτιση - δεν θελω να μου τον βαφτισει

κριμα γιατι ειχαμε κανει ηδη πολλες ςετοιμασιες αλλα δεν πειραζει ολα για καλο

τον κανω ντει ντει με τα ποδια και αεροπλανακι και ξεκαδριζετε χααχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

alhueia μαρκερ;;δε θα σου το βαφτισει;;θα σου το βαφτιζα εγω αλαλ ειμαστε μακρυα..χαχα...

εγω δεν εχω βαφτηστηρι...

την βαζω στο κρεβατι της..μονο..πολυ γκριναι ομως αν δεν ειναι στο κρεβατι..θα τρλεθαω..η μαρθα δεν ηταν ετσι..

η μαρθα τωρσα το μεσημερι κοιμηηθκε με πιπιλα..τιποτε αλλο δε σας λεω..

το ραντεβου με τον ωρλ συμπιπτερι με το ραντερβου στο παιδοπνευμονολογο..

ο λευτ θα παει τη μπουμπου σε παιδοπνευμονολογο και εγω τη μαρθα στο αλλο νοσοκομειο..κ ο θεος βοηθος..θα τα κατεφερει ελπζω..εκανα κολοκυθακια γεμιστα..

κ απο αυριο λιγο προσοχη γιατι πολυ σαβουριασμα επεσε εδω..

της ειπατε της αδερφης οτι δε το βαφτιζει τελικα;τι ειπε;;καμια φιλη δεν εχεις ρε μαρκερ;;

οκ με τους θηλασμους;;

στα δημοσια σχολειο ποτε ξεκιναει ο παιδικο;;

δεν εχω ιδεα..

εμεις ειμαστε πεανεγραφη!

τη πρεμπτη σας ειπα τοι εχω παζαρι παλι;;αλλα ειναι αργα ρε συ..η φιλη δε μπορει να κατσει στο παγκο..κ θα πρεπει να ειμαι εγω..κ δε θελω με τιποτα..ασε που ειναι γλεντι και δε ξερω τιθα κανω τη μπουμπου ως εκεινη την ωρα..αφου κοιμαται απο τισ 9,....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσάκια μου.

ρε σωσώ στενοχωριέσαι που θέλει να κοιμάται μόνη στο κρεβάτι της;

ε μην πηγαίνεις στο παζάρι αν δεν μπορείς...

τελικά θα έρθει κ η θεία μου στη βάφτιση.

βρήκαν εισιτήριο με ράιαν.

κ σκέφτηκα να έρθει κ ο μπαμπάς μου με ράιαν, μαζί τους.

με βαλίτσαβγαίνει εκατό ευρώ.

ενώ με τις άλλες εταιρίες είναι τα διπλάσια.

πολύ το χάρηκα γιατί μπορεί να βολέψει να μου φέρουν κ τη ραπτομηχανή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειαααα

Καλά Μαρία ψάξε για νονά και συνέχισε τις ετοιμασίες

Σώσω είναι ο ύπνος μλκ αν δε γίνεται εύκολα

Ο δικός μου γενικά εύκολα ..αν όχι μέχρι να κοιμηθεί μπόλικη γκρίνια

Νανουκα να σε δω να προλάβαινεις να λειτουργείς ραπτομηχ και τίποτα άλλο

Εδώ τα ίδια όλοι καλά ευτυχώς ξύπνησαν 7.30 μαζί λες και είναι συνεννοημενα .

Ευτυχώς νοικιασαμε ένα διαμέρισμα που είχε ξενοικιαστει στις αρχές του μήνα 4 στο και δε νοικιαζεται εύκολα αλλά ευτυχώς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλά χρυ, μη φανταστείς ότι θα φτιάχνω ρούχα.π

ιο πολύ το θέλω για να βάζω φόδρες σε πορτοφολάκια κ τσαντάκια που θέλω να φτιάχνω.

κ αν βρίσκω χρόνο θα ασχοληθώ κ με το πατσγουωρκ.

το μόνο που δεν ξέρω είναι αν εχει οδηγιες η ραπτομηχανή.

αν δεν έχει... την κάτσαμε... χαχαχα

μιαχαρά το 730

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι καλε σιγουρα θα βρουμε νονους

εχω πολυ καλες φιλες

ε εαν δεν μπορει καμια θα πουμε στη σωσωκα που προσφέρθηκε

φανταζομαι της το ειπε της αδερφης μου η μανα μου

ο πατερας μου λεει οτι ειναι μες την καλη χαρα στο σπιτι

σε εμα ς τηλ δεν σηκωνει

αφηστε τωρα τι να σα πω

περιεργη κατασταση με τα ψυχολογικα της

μπραβο βρε νανα

τελικα τα απροοπτα βγαινουν σε καλο

γκρινιουλης χρυσ στον υπνο;

με το θηλασμο ναι καλα ευτυχως

γενικα κανει τα δικα του αλλα οκ

στην αρχη θελει λιγο την πιπιλα να ηρεμισει και μεταμ βυζι

τι να πω αναποδο μωρο χαχα

την βαζεις σωσω να κοιμηθει μονη της και δεν θελει απο οτι καταλαβα;

η μαρθα πρεπει να ηταν σουπερ μωρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειαααααα

τι κανετε;

μαρκερ μου θυμιζεις τη βαφτιση του στ.... που τον βαφτισαν οι αδερφες μου...και ολες τις ετοιμασιες της εκανα εγω...καμια δεν βοηθησε...

και τωρα εχω διαφορα...δεν μιλανε μεταξυ τους...

και το πασχα εχω προβλημα, με τη λαμπαδα...

θελουν να του παρουν και οι δυο...

και καθε φορα εγω τα ακουω

τους ειπα οτι δεν με αφορα πια θα ψωνιση στο παιδι....

και οτι αυτο ειναι θεμα δικο τους...

αρχιζουν τη μουρμουρα...

δεν θες εμενα για νονα, λεει η μια...

ξεριχωριζεις περισσοτερο την αλλη λεει η αλλη...

μια κατασταση να τραβας τα μαλλια σου...

θα βρεις νονα σιγουρα....

ωραια η φωτογραφια στο φεισμπουκ...καλε μεγαλωσε πολυ ο μπεμπακος σου...

γεωργια καλη επιστροφη...

ειδες τελικα το καθε παιδακι ειναι διαφορετικο....

τι εννοουσες για το νινι και το μπεμπη; δεν καταλαβα;

χρυσουλα πολυ ζηλια...για να δουμε με το μωρο τι θα κανει....

καλη σχολικη χρονια σου ευχομαι...και καλη δυναμη....

σημερα ειμαστε καπως καλυτερα...εχει βεβαια βηχα, και μιλαει βραχνιασμενα...

εφτιαξα γιουβετσι..

μαζεψα καθαρισα, εβαλα πλυντηριο...

και περιμενω τον αντρα να ερθει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλά χαρά.. κ οι δικές σου αδερφές δεν παίζονται... χαχαχα

μάρκερ, ο δικός μου δεν πιάνει την πιπίλα τώρα...

ειδικαα αν του τη δώσω εγώ... ούτε να τη φτύσει.

αύριο έχω οδοντίατρο για καθαρισμό.ε

λπίζω να μη μου βγάλει κ κανένα σφράγισμα...

έχουμε κ εμβόλιο του μικρού.

κ μετά από δύο βδομαδες έχουμε άλλο εμβόλιο στην παιδίατρο.

ελπίζω να μου ξεκινήσει φαγάκι αν κ δεν το νομίζω.

την άλλη φορά μου είπε ότι το ξεκινά στους έξι μήνες.

σε ειδικές περιπτώσεις το ξεκινάει νωρίτερα.

απλά το πόβλημά μου είναι ότι έφυγε ο διευθυντής μας κ δεν ξέρω αν θα με αφήνει ο καινούριος να κάνω αντλήσεις στη δουλειά.

κ το άλλο πρόβλημα είναι ότι είμαι με άνδρα στο γραφείο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λεω καμια φορα καλυτερα αδερφες μεταξυ τους αλλα ολα τα αδερφια προβληματα εχουν πολλες φορες....

Μαρια γκρινιαρης γινεται αν δεν μπορει να κοιμηθει ενω θελει...το κακο ειναι οτι κοιμαται στο καροτσι και στα 10 λεπτα τον μεταφερω κουνια...στην κουνια μονος τους με το μομπιλε 2 φορες τον εχει παρει ο υπνος ...θελει να τον χαιδευω και να τον φιλαω στο μετωπο...ετσι τον εμαθα θα μου πεις....τουλαχιστον κοιμαται ευκολα και γρηγορα...

Νανα ο,τι και να κανεις καλο ειναι...2 συναδελφισσες του αντρα μου ραβουν κανονικα ρουχα με πατρον...εξαιρετικη δουλεια...

πηγαμε μπανιο..ειχε αερα και μαζευτηκαμε αρον αρον...

ο μπεμπης κοιμηθηκε με το που ηπιε το γαλα ..ο Θ θελει να βγει να κανει κουνια βεραντα...ελεος/...

δεν εχω μαγειρεψει τιποτα για αυριο ..θα σηκωθω νωρις...οσο δουλευω πρωι βγαινω απο το προγραμμα μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...