Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρες του Βυζονυχτιου Μαριε σε περιμενουμε!!!!


Recommended Posts

ρε Αφρο λέει ότι θα πρέπει να πάρεις δύο ή και περισσότερα γιατί λέει ότι είναι ζώα που ζουν σε ομάδες :roll:

και πρέπει να τα διαχωρήσεις τα θηλυκά από τα αρσενικά γιατί αλλιώς.....γέμισες με .... χοιρίδια!!! χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε Αφρο γουρουνάκι θα πάρεις??? :ohmy:

και η βρωμιά??? :eh:!!

[smilie=notworthy.g:

Μια Θούλη - ποντιάρα που γράφει εδώ τι την έχεις??? όχι πες:crazy:

αααααααααααααχαχαχαχαχαχαχααααχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο:

Σας αρέσει να ακούτε δυνατά μουσική;

Τα Ινδικά Χοιρίδια έχουν καλή ακοή και έτσι αντιδρούν με την ανάλογη ευαισθησία στους θορύβους. Στους τελευταίους περιλαμβάνεται η δυνατή μουσική και μάλιστα όχι μόνο οι ροκ ή οι τέκνο ρυθμοί, αλλά και κλασσικά έργα όπως αυτά του Μπετόβεν ή του Ραβέλ. Εάν λοιπόν η καθημερινή σας ζωή περιλαμβάνει ακούσματα από κονσέρτα, τότε έχετε δυο επιλογές: ή θα φοράτε ακουστικά ή δεν θα αποκτήσετε Ινδικό Χοιρίδιο.

Υπολογίζετε ότι θα φροντίζουν τα παιδιά σας το ζωάκι;

Είναι συνηθισμένη περίπτωση να αγοράζονται τα ζωάκια αυτά σαν σύντροφοι των μικρών παιδιών. Αλλά ακόμη και οι νεαροί μελλοντικοί προστάτες των ζώων πρέπει οπωσδήποτε να περάσουν από ένα τεστ καταλληλότητας. Πολύ ζωηρά ή πολύ θορυβώδη παιδιά θα κάνουν τη ζωή του Ινδικού Χοιριδίου μαρτυρική. Αν πάλι τα μικρά αμελούν τη φροντίδα του ζώου, οι καθημερινές εργασίες θα πέσουν στους ώμους σας. Είστε έτοιμος να τις αναλάβετε, ή θα προτιμήσετε να χρησιμοποιήσετε το ζώο σαν μέσο πίεσης για την διαπαιδαγώγηση των παιδιών; Αυτή είναι μια ταλαιπωρία από την οποία καλό είναι να φροντίσετε να απαλλάξετε όλους τους ενδιαφερόμενους και ιδιαίτερα το ανυπεράσπιστο ζώο.

Υπάρχουν καπνιστές στο σπίτι;

Εάν καπνίζετε πολύ, η συμβίωση μπορεί να αγγίζει για το ζώο τα όρια του μαρτυρίου. Όπως πολλά ζώα, έτσι και το Ινδικό Χοιρίδιο έχει πολύ πιο αναπτυγμένη όσφρηση από τον άνθρωπο και επομένως υποφέρει πολύ περισσότερο από κάποιον παθητικό καπνιστή. Επιπλέον, δεν μπορεί να εκφράσει τις διαμαρτυρίες του ούτε να βγει στον καθαρό αέρα.

ύστερα από όλα αυτά μου φαίνεται πολύ μπελάς!!!..............

και διάβασα και για την φροντίδα του....απαπαπαπ

καλύτερα σκυλάκι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία χαχαχαχαχα

γιατί γελάς καλέ???? χαχαχαχαχα

για διάβασε:

Πώς απέκτησε το Ινδικό Χοιρίδιο το όνομά του;

Και τι δεν έχει γραφεί για την πιθανή προέλευση του, οπωσδήποτε αξιοσημείωτου για τρωκτικό, ονόματος: «ένα ζωάκι που θυμίζει γουρούνι, που μας ήρθε από την άλλη πλευρά του ωκεανού», είναι η επικρατέστερη ερμηνεία, αλλά υπάρχει και η άποψη για μεταλλαγμένο «γουρουνάκι».

Η ομοιότητα με τα γουρούνια γίνεται αισθητή, όταν παρακολουθούμε προσεκτικά τις κινήσεις του μικρού ζώου ή ακούμε τους ήχους που αφήνει. Πάντως, υπάρχει και το ενδεχόμενο, να έχει προκύψει η σημερινή ονομασία σταδιακά, από μια συγγενή, στο άκουσμά της, λέξη, η οποία όμως να έχει τελείως διαφορετικό περιεχόμενο.

:-w

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία το παιδάκι θέλει

- κύηση

- θα κλάψει το βράδυ

- δεν θα κοιμάται το βράδυ

- δεν θα τρώει ό,τι φτιάχνεις

- πρέπει να του διδάξεις πράγματα κ.λπ

ενώ το ζωάκι, όλα εύκολα βολικότατο....θα του βάλεις ναφάει, θα το φάει, θα κοιμηθεί το βράδυ....

χαχαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχα μαρία τι λες!! Εδω σκυλί δεν θέλουμε γιατι ειναι σαν άνθρωπος (έξοδα, φροντίδα) και θα κάνω παιδι? Που ειναι αιώνια δέσμευση, μην πω το οικονομικό και κτλ με ενα ζωακι που θέλει άπλα κλουβί και φαΐ μέχρι να ψωφισει? !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρό και το "γουρουνάκι" χαχαχα που θέλεις να πάρεις θέλει φροντίδα βρε πολύ, έτσι διάβασα!!!

Και πολλά "μη" :

- όχι δυνατή μουσική

- όχι άνθρωπος που κκαπνίζουν

- Οχι διακοπές

- να μην το φροντίζουν παιδιά !!!

- να φτιάχνεις τα δόντια του χαχαχα

- να το κουρεύεις!!!

και άλλα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρώ μην ανησυχείς έχω διαβασει πολλά περισσότερα απο αυτα ...μια χαρα είναι.

αυτα που βρήκες δεν είναι εντελώς σωστά. Έχω μπει σε ομάδες και έχω μιλήσει με ανθρώπους που ξέρουν καιβεχουν χρονια. Δεν θα κάνω μια αγορά αν δεν είμαι σίγουρη τι κάνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τιποτα καλέ, απο την αρχη είπα οτι θα δούμε, άπλα αυτο μόνο μας κανει, μπορεί να πάρουμε σε 1 2 μήνες μπορεί και σε 1 2 χρονια χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα!!! Τι κανετε?

Ξεκινησα δουλειες απο χθες και γινεται ο χαμος εδω! Αυριο θα κανω τσουρεκια! 4 μερα που κοιμαμαι σερι!!!!!!!!!!![smilie=blob6.gif] Δεν ξυπναει αλλο ο σκατιαρης!!!! Κοιμαμαι και κατα της 10.30 και χορταινω υπνο. Νιωθω αλλος ανθρωπος!

Αφρο να παρετε ινδικο χοιριδιο! Ειναι πολυ βολικα ζωακια. Και εγω ειχα πριν ερθω Γερμανια, την Τζενη χαχα! Ηταν τοσο καλη, θελει απλα συχνα αλλαγμα το ροκανιδι του γιατι κανει πολλα τσισα και κακακια και μυριζει. Και να βλεπεις στα δοντια αν εχει καρφωθει κανενα καλαμποκι, μια φορα μου ετυχε και δεν ετρωγε, ευτυχως το ανακαλυψα γρηγορα.

Χρυσα το εσκισε πολυ το αυτακι? πηγατε νοσοκομειο? βρε τον καημενουλη! Ετσι επιρρεπής στα χτυπηματα ειναι και ο Γ. Δεν υπαρχει περιοδος που το κεφαλι του να ειναι καθαρο απο μελανιες και σημαδια. Παντα κατι εχει.

Αργυ τι θα κανετε το Πασχα? Εκκλησια πηγαινετε, δεν θυμαμαι.:oops:

Εχω δυο μερες να βγαλω γαλα απο το στηθος και δεν με ενοχλει. Δεν ξερω αν κανω καλα, νομιζω πως ναι..Οταν το παταει βγαζει ακομα ομως...

Παω να κανω τζαμια φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Λενακι..τι τυχερη που εισαι..εμενα ο Γιαννης ξυπνησε στις 1..και ξανακοιμηθηκε στις 3..πηγα για υπνο στις 12 παρα και 6:30 ξυπνησα...τον εφερε ο Ο μαζι μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας!!!

ηρθαν οι μπομπονιερες.....ειναι πολυ ομορφες τελικα....πιο ωραιες απο κοντα......και για 90 λεπτα ειναι απλα θεικες........

ο γιωργος το πρωι σηκωθηκε με λιγα δεκατα.....ελπιζω να μην κανει πυρετο...βεβαια του εδωσα αντιπυρετικο γιατι τον εστειλα στο παιδικο....σκατα....τεσπα....

πρεπει να κανω ενα σωρο δουλειες και δεν εχω καμοια απολυτως ορεξη.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...