Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ ΓΕΝΝΑΤΕ Ή ΑΕΤΟ ΠΕΤΑΤΕ;;; Νο38


Recommended Posts

Να σας ρωτησω κατι...

Παρασκευη πρωι πρωι εκει που κατουρουσα :lol: μου ανοιξε η μυτη και δεν εκλεινε ευκολα...

Σαββατο πρωι μου ανοιξε παλι και δεν εκλεινε παλι ευκολα, εκανε κανα τεταρτο εικοσαλεπτο δηλαδη...

Κυριακη απογευμα πηγε να ανοιξει ευτυχως ετρεξε ελαχιστα...

στις αλλες εγκυμοσυνες δεν το ειχα...εσεις ειχατε τιποτα τετοιο;

γενικα ημουν συγχισμενη εκεινες τις μερες αλλα ειμαι υποτασικη, να πω οτι μου ανεβηκε η πιεση...αντε να πηγε 12 :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 919
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

mprabo στη θεια ντομ -

Απο σημερα δεν θα αρχισω - δεν νιωθω βρασιμο αλλα δεν θα το αφησω σιγουρα

οσο για τη ρινορραγια ειχα στα αγορια απο τον 3ο μηνα καθε ρωι για 1-2 λεπτα σιγουρα μεχρι και που γεννησα

δεν ειναι τιποτα μου ειχε πει φυσιολογικο

αλως κοιτουσα τη πιεση μου η οποια ηταν στα τατραρα παντα

τωρα 2φορες μον εχει ανοιξει :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε την πληρωνω! :lol:

οχι εμενα δεν ηταν 2 λεπτα ηταν εικοσι...

αλλα αφου μου λες το ειχες συχνα...τι να πω...αυτα κανει αυτο το εμβρυο και νομιζα ηταν αλλου φυλου :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιταξε το την ωρα που συμβαινει ντομ -

εμενα ηταν καθε πρωι με το που ξυπνουσα

20 λεπτα ειναι πολυ ρε συ

ρωτα τον γιατρο

φανταζομαι τυπου σταγονας ετσι;

εμ ειδες; και εγω ημουν τιγκα στον εμμετο και ελεγα κοριτσι αυτο :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έχουμε πολύ χάζι όλες μας...

α ρε αγορομάνες... χαχαχα.

Σήμερα το είπα κ στη γιατρό μου κ το ξανακοίταξε...

τι να σου πω ρε αθηά... αυτά είναι τα αρχιδάκια του κι αυτή η πουλού του... χαχαχα

ΠΛάκα έχω...

Πήγε τρία κιλά το μπουμπούκι μου.

ΜΟΥ είπε ότι μπορώ αντέξω ακόμη μία βδομάδα...

ΝΤΟΜάκι μου, στον α είχα πλήρη εξάληψη τραχήλου κ διαστολή που είχε φθάσει τα πέντε εκατοστά, ένα μήνα πριν γεννήσω...

ΓΙΑΤί τόσες αρρωστιες ρε γμτ;

κι ο π ξεκίνησε αντιβίωση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βαγκ μου να ζησετε να τον θυμοσαστε.... Λυπαμαι πολυ.

Δεν είναι καλέ το παιδί φιλάσθενο! Φέτος τα έχει θερίσει όλα! Για τονβασιλακη λέω.

Βάλε ένα καθρεφτάκι στη μυτούλα μπροστά και βάλτον να το θολώνει με τη μυτούλα. Θαελει υπομονή αλλά μόλις πιάσει το νόημα θα αρχίσει να τη φυσά.

Νανά κρατά γερά! Όσο πιο πολύ τόσο το καλύτερο! Να αναρρώσει και o α.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς καλά. Παρόλο βέβαια που είμαστε σε καραντίνα λόγω της πρόκλησης τουλάχιστον 20 μέρες τσιμπήσαμε κάτι ψιλοιωσουλες από πεθερά και άντρα....

Μπερδεύτηκα λίγο αν είναι συμπτώματα από τα γαλακτοκομικά που έφαγε η από ίωση αλλά φαίνεται ίωση τελικά.

Σώσω περαστικά βρε! Στο μικρό δώσε αντιπυρετικό ταλαιπωρείται.

Πως είναι σήμερα?

Ντον η χαρά τι κάνει????

Εγώ έχω καμπύλη την Παρασκευή. Καλά πάω.

Την ερχόμενη εβδομάδα έχω ραντεβού με σύμβουλο θηλασμού. Έχω μιλήσει και με πάτρα όπου θα γεννήσω. Άντε να δούμε! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gει;α κ απο μας..η μπυομπου καλυτερα ασημερα..δεν ανεβασε ως τωρα..δεν της εδωσα χθες αντιπυρετικο..σε 2 μερες επιστρεφουμε..

νανα κανενα νεο με κυπρο;;

νανα γιατι να μην αντεξεθις και αλλες 2 εβδομαδες;;

μαρακι αυτο με το καφρεδτη που θολωνει..ποιος ο λογος;;δε καταλαβα.

βαγκ ποσο ο θειος;;

ντομ παλι αρρωστος;;θα τρελαθω..κ η μαρθουλα ξεκιναει δευτ σχολειο..

ποσα της δινεις τηε θειας;;η μαμα σου που ειναι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο! Άντε να μη ταλαιπωρείται το μωρό.

Για να καταλάβει ότι μπορεί να βγάλει αέρα από τη μυτούλα. Επίσης μπορεί να βάλει το δάχτυλο στη μυτούλα κάθετα να νιώθει τον αέρα. Άλλο κόλπο. Στην αρχή το κάνει η μαμά στο δάχτυλο του να νιώσει τον αέρα και μετά το προσπαθεί στο δαχτυλάκι του το παιδί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και απο μένα...

Vag ζωή σε σας και μεις τώρα έχουμε τη κηδεία,φύγαν όλοι,τα μωρά κοιμούνται.Τουλάχιστον δεν ταλαιπωρήθηκε ο θείος.

Περαστικά σε Μαρθούλα,μπέμπα,τζεμελίνια,Βασιλάκη και Ανθιμούλη...Η αλλαγή τπυ καιρού ίσως τα χτυπάει πάλι.Σήμερα ήταν καλοκαιρινή η μέρα Αθήνα.

Ντομ γιατί δε του κάνεις ορό για τις μυξούλες αφού δε φυσάει ακόμα;Εγώ τις δικές μου και καλά να ναι στο μπάνιο το βράδι ρίχνω και από έναν ορό να καθαρίζει η μύτη.

Και γω με διαστολή 6 και πλήρη εξάλειψη τραχήλου ήμουν μέρες πριν γεννήσω.Ο θείος μου(γυναικολόγος) έλεγε θυμάμαι μπορώ να αντέξω 10 μέρες ακόμα έτσι αφού δεν πονούσα κιόλας,αλλά ο γιατρός που με έβλεπε στη Ρόδο δεν με άφηνε να φύγω,ήθελε να τα βγάλουμε τα παιδιά.

Αύριο βράδι επιστρέφουμε.Πλυντηριομάνι και Άγιος ο Θεός.Υγεία πάνω από όλα βέβαια και τα άλλα όλα έρχονται,έχει φοβηθεί το μάτι μου το τελευταίο καιρό...

Α ρε Ντομ με τις ελπίδες σου για ροζ πουέντ...με κάνεις και γελάω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μόλις τσάκισα ένα τοστάκι...

ίσα που μου γαργάλησε το στομαχάκι...

ΜΑΡΡΑΚΙ, πόσο καιρό κρατάει η πρόκληση;

ΜΑΡΝΤ, ποια είναι τα τζαμελίνια;

ΣΩΣώ γίνεται χαμός εδώ...

δεύτερη βδομάδα που είναι κλειστές οι τράπεζες.

ήδη έχουν ξενινήσει να ζητάνε τρόφιμα κ παιδικές τροφές στα κοινωνικα παντοπωλεία...

Ο πόεδρος θα ορίσει επιτροπή για να βρθούν οι ένοχοι...

για να δούμε... θα τιμωρηθεί κανένας;

ΘΑ έχουμε μειώσεις μισθών κ απολύσεις...

μόνο τις δουλειές μας να μη χάσουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

praGMATIKA NA μη χαθουν δουλειες..η μπουμπου εχει μυξες..αρκετες θα ελεγα..θα δειξει..τσακισα 2 τοστ και μερικα γλυκα..χαχα...

παιδια..δε θελω να φυγω....μου ελειψε κ το σπιτι μου..αλλα θα πεθυμησω τη θουλη..πολυ..κλαψ!!

τεσπα!

εκανα επαναληπτικο λειζερ στα ποδια μασχαλες..

πηγαμε για πυλο με θοδωρη κ μαρθα!

τελεια ητανε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε νανά. Δύσκολα αλλά και περίπλοκα μαζί τα πράγματα. Σήμερα λέγαμε στις ειδήσεις ότι την κύπρο θα ακολουθήσουν κι άλλες ευρωπαϊκές χώρες...

Σώσω τα ξέρεις φουλ καθάρισμα στη μικρή. Είσαι βετεράνος πια. :-)

Πήγατε για πηλό!!!! Τέλεια! Έχουμε πάει και μεις και ήταν φανταστικά!

Σώσω μου όταν με το καλό επιστρέψετε θέλω και γω να παραγγείλω κηραλοιφη και γενικά ότι κάνεις. Φτιάχνω αλλά θέλω από θα χεράκια σου! :-)

Να μου πεις και τρόπο πληρωμής.

Δεν έμπαινα τότε πολύ και έχασα επεισόδια όταν εστελνες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

που καλε πηγατε για πυλο;;;;

η μικρη τι κανει;;;

Ντομ περαστικα και παλι.... αλλα αληθεια ορο δε βαζεις;;; και τα δικα μου δε φυσανε μυτη, ουτε ορο θελουν, αλα τα τσακωνουμε με τον αντρα με λαβες ακινητοποιησης, σαν τρελα χτυπιουνται αλλα τον τρωνε τον ορο... τωρα που εχουμε κανενα 1,5μηνα που τους βαζουμε μολις δουμε μπουκωμα ή μυξες, η Μαριαννα το συνηθισε λιγο και μερικες φορες καθεται ηρεμα και τη βαζω...

Μαρακι πολυ καλη ιδεα με το καθρεφτακι! θα τη δοκιμασω στα σιγουρα!

επισης οπως λεει και η Μαρκερ, η αδερφη μου οταν πηγε να γενησει το 2ο παιδι ηξερε κοριτσι... και βγαινει η μαια απο την καισσαρικη και λει στο γαμπρο μου να σας ζησει ο γιος! ποιος γιος μας λες;; λεει ο γαμπρος μου, τραβα μεσα να ξαναδεις γιατι κοριτσι περιμενουμε και κοιτα μην τα μπερδεψετε γιατι θα σας κοψω τα ποδαρια! τελικα ειναι αγοραρος!

Νανα λες να γινει το θαυμα;;; με το καλο φυσικα!

παντοφλες φοραει μονο ο αντρας στο σπιτι. εγω και τα παιδια καλτσες και ισως πατουσακια. απο μικρη με κυνηγουσε η μαμα μου για παντοφλες... αδικα... αλλα εχουμε σχεδον παντου χαλια αποατε ειναι ζεστα και απο θερμοκρασιες γυρω 22,5 στη σαλοκουζινα και 21 πανω στα δωματια.

η γαϊδουρα, δε σας ευχαριστησα για τις ευχες σας...

ακομα δε δινουν το οκ οι Ελβετοι για να ερθει πισω ο θειος (59χρ Σωσω που ειχες ρωτησει) μια δεν τους αρεσει η μεταφραση, μια λενε οτι τα ξαδερφιαμου δεν εχουν ιδιες υπογραφες στα χαρτια.... ελεος πια! ας τον αφησουν να αναπαυθει επιτελους!

ο Σπυρος καλα ηταν το πρωι αλλα γκρινιαζε. κλασσικο για το Σπυρο ομως...

οταν πηγα να τον παρω με ειπε η μια κυρια του οτι εφαγε ολο το φαγητο, αλλα μορφαζε.. και ειχε λιγη γκρινια. φανταστηκα θα ηταν τα λαιμα, οποτε λεω θα τον παμε στη γιατρο το απογευμα, ειπε και η κυρια οτι θα ους δει και η γιατρος του σχολειου αυριο. οταν τον εντυνα που γκρινιαζε, τον λεω ποναει ολαιμος;; οχι. τελικα με εδωσε να καταλαβω οτι ειναι μεσα στο σοτμα του. και ετσι που ειδα νομισα η ασχετη μανα οτι ειναι ετοιμο να φυτρωσει δοντι πισω πισω... και το συνδυασα με το βραδυνο πυρετο... και το ειπα σε ολους η ασχετη! και του δωσαμε και 2 φορες ντεπον για να ηρεμισει!

τελικα τον πηγε γιατρο ο αντρας.... και λεει η γιατρος.... καλε το παιδι τα εχει ολα τα δοντια φυτρωμενα! δενε ιναι δοντι... αφθες εχει στο πλαι της γλωσσας! ο πυρετος ισως καποια ιωση 24ωρου, και η γκρινια κλασσικη! ρεζιλι εγινα... μαλλον δεν ηπιε νερο να ξεπλυθει καλα το στομα μετα το φλιξοτάιτ που τα δινουμε και εβγαλε αφθα...

το πρωι ηρθε και η φιλη μου για να παρει πραγματα... κλαμμενη...

ηταν γιατρο πριν και την ειπε οτι το μωρο εμεινε πισω 1βδομαδα σε αναπτυξη, συν οτι απο την αρχη τη λεει οτι ειναι αλλη μια βδ πισω (αλλα μαλλον ειναι λαθος ημερομηνιες γιατι εχει αστατη περιοδο) και δεν τη λεει ουτε απο τι ειναι, ουτε τι να κανει, μονο την εστειλε παλι στο κεντρο που ειχε κανει τη β'επιπ για ελεγχο. η φιλη μου δουλευει κομμωτρια, οποτε κουραζεται, ειναι καπνιστρια, φυσικα τωρα καμια τζουρα κανει μονο, ειναι μαι μικροκαμωμενη...

μακαρι να μη συμβαινει κατι ασχημο... ημερολογιακα μπηκε στον 7ο παντως.... κατι ειναι και αυτο...

αυτος ο Μαρτιος.... να παει και να μην ξαναρθει! ολο ασχημα ακουω!

να δω ποτε θα ειρθει και ο αντρας... πηγε για μασαζ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η πρόκληση νανά στην ουσία είναι δύο εβδομάδες. Η πρώτη τυρί, γιαούρτι και ότι τα περιέχει και η δεύτερη γάλα.

Μετά περιμένουμε άλλες δύο εβδομάδες που πλέον η διατροφή είναι πλήρης. Αν δεν εμφανίσει κάτι όλα οκ

Ακόμη και αλλεργική ρινίτιδα παίζει στο σενάριο. Κυρίως όμως κοιτάμε για αλλαγή στα κακα, στην όρεξη, πονάκια στη κοιλιά, γκρίνια, κάποια οξεία γαστρεντερίτιδα.

Εκεί παίρνει κορτιζόνη για να ανακουφιστεί άμεσα και μετά ξαναπροσπαθουμε στο εξάμηνο.

Με τόσες ιώσεις άντε να ξεχωρίσεις εν τω μεταξύ.

Άσε που γλυκάθηκε από τα ωραία φαγητά, τα απαγορευμένα και αν δε πετύχει άντε να τα κόψεις!

Υπομονή και περιμένουμε.

Σήμερα για βραδινό έφαγε 2 ρυζογαλα. Δεν είχε ξαναφαει ποτέ το καμάρι μου! Του τρέχανε τα σάλια! :o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βαγκ λες να τα πάρω ροζ και να μου βγει τσολιάς? :-p

Χαχαχαχα

O διονύσης απόψε ήθελε κούνια και μου λέει κοίτα! Μπουσουλάω!

Υπόψιν σπανίως συζητάω για το μωρό. Βασικά πράγματα. Μιλάμε αλλά δεν τον ζαλίζω κιόλας.

Που να γεννηθεί κιόλας! Λέτε να αρχίσει πάλι τα μπεμπεκθστικα στην ομιλία? Εκεί που γίναμε ρήτορες? Χαχα

Ααα τώρα που μάθαμε τα ελληνικά μιλάμε και αγγλικά... Ναι ναι....

Με άκουσε μια μέρα που διάβαζα στα αγγλικά και τρελάθηκε! Τώρα με βάζει να μιλάω αγγλικά και μετά λέει κοίτα μαμά! Μιλάω αγγικα! Και λέει ασυναρτησίες! :-p

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα

Δύο ρυζόγαλα ε;

το πουλάκι μου...

μακάρι να μην πάθει τίποτα κ ναωτα τρώει συνέχεια.

Λέτε βρε όρίτσια;

μα ήταν ξεκάθαρο... χαχαχα

Βέβαια, είχαμε κ κία γειτονισσα όυ τθς λέγανε γιο κ τελικά ηταν κοριτάκι.

Ο α σήμερα θα πάνε σε ένα χωριό κ θα κάνουν δενδροφύτευση.. οι περιβαλλοντιστές... χαζαχα.

θα φτιάξουν κ ιστοσελίδα στο σχολείο.

όταν θα είναι έτοιμη θα σας την πω για δείτε κ το καμάρι μου.

Ο νταιζελ...τέτοιος... τα μάσησε τα λεγόμενά του μετά την πατάτα που πέταξε...

αλλά εννοείται ότι θα το ξανακάνουν.

είναι πολύ πιπ εύκολο να τα τρως εφοσον ξέρεις ότι θα τα επιστρέψει ο κοσμάκης...

Πήρα κάτι παστελάκια κ τα έχω ξεσκίσει...

ΜΑΡάκι ο δικός μου λέει... όταν θα γίνω νινί, θα έχω πιπίλα.... όταν θα γίνω νινί... χαχαχα

Τώρα δείχνει να τον περιμένει... δεν ξέρω πώς θα αντιδράσει όταν θα έρθει στο σπίτι μας κ δε θα φεύγει... χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έγινα τριάντα οχτώ εβδομάδων, απίστευτο;

το κακό του είναι ότι έχει το χεράκι του κοντά στο πρόσωπο.

ελπίζω να μη μας δυσκολέψει στη γέννα...

ΑΛήθεια, πόσα δόντια πρέπει να έχουν;

κι εγώ νομίζω ότι του λείπουν οι τελευταίοι τραπεζιτες.

ΝΑΙ ρε κορίτσια, όλο δυσάρεστα ακούμε...

ΤΡΕΙΣ απριλίου εχουμε επέτειο σχέσης με τον π... λέτε να μας έρθει τότε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

χαλιοτερα εγω το βραδυ

δεν κοιμηθηκα -απο τη μυξαρια την πρασινη - μπουκωμα -πονολαιμο -ποοκεφαλο -ολα τα πονο

αρχισα αντιβιωση για κανα 3ημερο και βλεπουμε

Νανα δε θελει να βγειι ε;

αστονα εκει να καθεται -μη γυρισει μονο

και εκει που ειχαμε ενα μηνα διαφορα θα εχουμε 2-3 εβδ μας κοβω :lol:

μπραβο με την προκληση Μαρακι

εμας δεν τρωνε ρυζογαλο με την καμια -να πανε ολα καλα να τρωω οσα θελει το παιδι

Τετοια μανουρα Βαγκ ο θειος;γιατι τον θελουνε πολλοι ρε φιλε και φοβασαι μην τον κλέψουμε; :evil:

βεβαια αυτοι φιλανε τα νοτα τους αλλα ελεος ωρες ωρες

Γκρινια ο Σπυερετος ε; Μακαι να μην σας ριξει -εχει φοβηει το ματι μου πια.

Μαρακι εγω τους μιλαω παρα πολυ για τον μπεμπη παντως

ειναι σαν μελος της οικογενειας πια - καποιες φορες οτνα δεν τους κανω τα χατηρια μπορει να που οτι θελουν να τον χτυπησουν αλλα τις περισσσοτερες φορες μιλανε πολυ γλυκα - του ετοιμαζουν τα πραγματακια του -βαζουν αυτοκινητακια στην κοιλια για να παιξει

μενε ακριβως τα ιδια που λεει και εσενα Νανα εαν γινω μωρο -οταν γινω μωρο και εγω κλπ κλπ

και ειχαν μια περιοδο που μπεμπεκιζαν και μου εσπαγαν τα νευρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα,

ειπατε ενα σωρο παλι που να σας προλαβω...

και εμεις του μιλαμε και εκει χθες που τα λεγαμε ετσι ωραια και καλα καθισμενοι στον καναπε και εδινε φιλακια στον μπεμπη μου παταει μια τσιμπια στην κοιλια :(:( τέλεια λεω στιγμες απειρου καλλους μας περιμενουν :?

Ντομ ελπιζω να ειστε καλυτερα σημερα...που να φανταστεις με τις 2 μερες οτι θα ξανακυλησει...

Σωσω ειναι λογικο να σου λειψει η οικογενεια σου...αντε με το καλο να γυρισετε σπιτακι σας!!!!πηλο δεν εχουμε κανει ποτε...

η μπουμπου ελπιζω καλα...

Νανα θα τη φας την εβδομαδα θα δεις..θα πας 39η οπως στον Ανθιμο..

αναφορικα με το οικονομικο μειωσεις ας γινουν , απολυσεις να μη γινουν...

Μαρακι ειναι διαδιακσια η προκληση αλλα αξιζει..εμεις γιαουρτακι ρυζογαλακια και τα συναφη κομμενα..μονο τυρια και γαλα..επρεπε να τον ειχαμε πιεσει πιο πολυ σε καποια πραγματα διατροφης αλλα τον αφησαμε χαλαρο για να μη μενει νηστκος και εχει καλομαθει...

Βαγκ εγω δεν ευχηθηκα..χρονια πολλα!!!να εισαι παντα γερή!!!

απο την αλλη λυπαμαι για τον θειο σου και την ταλαιπωρια της οικογενειας του...

20 δοντια πρεπει να εχουν ηδη μεχρι τωρα..ορο και εμεις με το ζορι...δεν κρατιεται κιολας...

οταν ηταν πιο μικρος καθοταν μια χαρα....

εγω συνεχιζω δουλεια κανονικα και 25η μαρτιου εκανα κανονικο ωραριο, πολλα τα φερνω σπιτι αλλα και παλι κουραση ειναι γιατι δεν κανω διαλειμμα στα 2ωρα σχεδον ποτε...

πλεον εχω τα παντα που θα χρειαστω για μαιευτηριο και μετα...

γιατρο θα κατεβω το αλλο Σαββατο..και μετα μαλλον κατευθειαν για να γεννησω..το σκεφτομαι λιγο η αληθεια ειναι αλλα απο την αλλη εκεινη η μερα ειναι..

ο Θ εχει γινει παλι πολυ ζωηρος..ευτυχως βγηκαμε πολυ το σαβ/κυρ και ξεδωσε..πηραμε γυαλια ηλιου ,τα φοραει 2 λεπτα τα βγαζει..με εκνευριζει..

εδω παλι βρεχει, καιρος χαλια...

γιγαντες εφτιαξα φανατστικους...

ο μικρος μακαρονια με κιμα απο χθες..

υγ Ντομ ειπες για τον μπακαλιαρο...εμενα τον εφτιαξε ο αντρας με σκορδαλια...τελειος ο χυλος...φανταστικος..του εβγαλα το καπελο!!! :lol::lol::lol: και ηταν και η πρωτη του φορα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έφτιαξα άτι γεμιστά η άτιμη...

ΓΕΙΑ στα χέρια μου.

χαχαχα.

Πήγαμε για καφέ με τον ανδρούλη και μετά λαικη.

ψώνισα από έναν πάγκο και πριν φύγω μου λέι ο κύριος... άντε, με το καλό να έρθει η κόρη σου... χαχαχα

ποια κόρη ρε φίλε; με τον πόνο μας παίζεις;

χαχαχα.

έφαγα κ δύο παστελάκια.

έχουν πολλες θερμιδες;

Τώρα να γυρίσει ρε μάρκερ;

είναι κοτζάμ μωρό... χαχαχα.

ΜΕΤά το σχολείο θα πάωστην πεθερά πάλι.

ΔΟΥΛΕύει ο π οπότε δε θα την παλέψω μόνη μου.

θα πάω κ γεμιστα για τον κουνιάδο γιατί η πεθερά έχει φασόλια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΥΣΟΥΛάκι, μπράβο στον άνδρα σου που τα καταφέρνει τόσο καλά με το μαγείρεμα...

ΕΣύ πάλι γιατί δεν κάνεις διαλείμματα να ξεκουράζεαι λίγο;

Πήγαμε στο ζάρα κ έχει κάτι ωραία στρατιωτικά ρούχα...

αν τα δει ο γιος μου θα ξετρελαθεί.

ο π δε με άφησε να αγοράσω τίποτα...

και λόγω κρίσης...

αλλα μου είπε... είσαι τρελή;

θέλεις να μη φοράει τίποτε άλλο;

χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου ρε Χρυσουλα με τους γιγαντες!

Ειναι το αγαπημενο μου φαγητο! Αν δεν υπηρχαν οι παρενεργειες καθε μερα θα τρωγα... :D

ω ρε να μασταν τωρα παρειτσα με ψωμακι και φετα...ουτε ενας δε θα μενε...

Του χρόνου θα ρωτησω τον αντρα σου πώς να το φτιαξω τον μπακαλιαρο :oops:

Α ρε Σωσωκα φανταζομαι πώς νιωθεις...

ελα μωρε μη στεναχωριεσαι, ειστε αγαπημενες και συναντιεστε οσο συχνοτερα μπορειτε δοξα τω Θεω...

Μαρακι σε ευχαριστω παρα πολυ για τις συμβουλες...μολις γυρισω σπιτι θα τις εφαρμοσω...

Μπραβο στον κοντε με τα γαλακτοκομικα...εγω στο ρυζογαλο εχω αγκαλια και την κανελα, σε καθε κουταλια ριχνω και μισο κιλο...

Βαγκ και σε μας χαμος γινεται για να μπει ορρος

παντως ρε παιδια δε βλεπω καμια βελτιωση ή προληψη του χειροτερου με τον ορρο

Μαρκερ πρασινισε η μυξα ε;μην παρεις μονο 3 μερες αντιβιωση...και παρε και ουλτρα λεβουρ για να αποφυγεις μυκητες...εγω τους επαιρνα οποτε μου καπνιζε και την πατησα...

Μαρντιο κι εγω το ιδιο με τη Νανουκα θα σε ρωταγα τι ειναι τα τζαμελινια...

Νανουκα αντιβιωση ο Ανθιμος ε;ρε συ δε θα κουραστει το παιδι με τις δεντροφυτευσεις;

τι εννοεις να τιμωρηθουν οι ενοχοι;για το οτι κρατανε τις τραπεζες κλειστες τοσο καιρο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααα και για γεμιστα ερχομαι...μου αρεσουν πολυ χωρις κιμα ομως...το χεις κρατησει σπυρωτο το ρυζακι; :D

μμμμμμμμμμμμμ............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...