Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το Εξπρές του Βυζονυχτίου!-Νο74 Να μας ζήσει το νέο μέλος!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 997
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας!!

αχ μιλησα με το συμπεθερονι μου, μα πολυ την αγαπω!!!!

να χαιρομαστε την κοριτσαρα μας, την κουκλαρα μας!!! ειμαι σιγουρη σισσακι μου οτι εκανες κ αλλη καρακουκλαρα για τον μητσαρα μου!!!! αχ να μας ζησει!! να τη χαιρεστε!!!!

μαρθα τι να σου πω... κ εγω θεωρω απαραδεκτο το μενου....

οσο για την τηλεοραση.. τη θεωρω πραγματικα λογο για να το παρεις..

τηλεοραση μια χαρα του βαζει κ στο σπιτι ρε κοριτσια... κ στην προκειμενη δε δουλευει για να πεις οτι πρεπει να παει κλπ γιατι να "ανεχτει" ολα αυτα? τοσα πραγματα δεν της αρεσουν..

σιγα μην εστελνα τον ανασταση παιδικο για να φαει εκλερακι :lol::lol::lol:

τον εχω δασκαλεμενο κ καθε φορα που εχει καποιο παιδακι γιορτη η γενεθλια, κραταει το γλυκο κ με ρωταει αν μπορει να το φαει :lol::lol::lol:

ρε ζωη δε διαβασα οτι εκανες μεταφορα!!!! πολυ καλα αποτελεσματα ευχομαι!! ολα να πανε καλα!!

αναστασια θα σου πω την ταπεινη γνωμη μου... σταματα να ασχολεισαι με τα κακα της.. αγχωνεται κ το θεωρει τοοοοοοοοσο μεγαλο θεμα στο μυαλουδακι της κ μπλοκαρεται. αστην, ας κανει κ 1 βδομαδα να κανει κακα, ας τα κανει πανω της (θα της λες οτι την επομενη φορα μπορει να τα καταφερει να παει τουαλετα κλπ) κανεις το χορο του γιογιο?? :lol::lol::lol::lol:

γενικα νομιζω οτι θελει το χρονο της...

εγω στο θεμα με τα πεθερικα νομιζω οτι συμφωνω με το λατρεμενο μου συμπεθερονι!!!!

κ η μανα του ομως πρεπει να σεβεται τις επιλογες του γιου της.. επελεξε μια γυναικα, εκαναν μαζι παιδια, εχουν οικογενεια, δεν επιτρεπεται να φερεσαι ετσι.. απλα επειδη εισαι μανα του αντρα της?? ε οχι, δεν παει ετσι!!

κ εμεις εχουμε θεματα με τον μπαμπα κ τον αδερφο του τολη.. μεγαλα κ ασχημα.. οικονομικα..

αλλα δε θελω να τα γραψω εδω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγώ πρεσβυωπία έχεις;;;;;;;;;

:lol::lol::lol:

Να μας ζήσει καλέεεεεεεεεε!!!!!!!!!!

Σισσάκι να είναι γερή , να γίνει 2 μέτρα και να την καμαρώνεις!!!! Σε ποιον μοιάζει δεν μας είπε;;;;

Ήθελα να της μιλήσω σαν τρελλή αλλά κόλλησα να την πάρω σήμερα. Θα είναι και κουρασμένη.

Δε θέλω να εκφέρω άποψη για το τι συνέβη μιας και δεν γνωρίζω πολλές και σημαντικές λεπτομέρειες. Κάτι έχω στο μυαλό μου αλλά τί σημασία έχει;;;;

Το Σισσάκι μας το πάλεψε και κατάφερε να γεννήσει υγιέστατο κοριτσάκι ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ!!!!!

Καλά Φρανίτα τα πεθερικά τα σπάνε!!!!!! Από σαβουάρ βιβρ άλλο τίποτα!!!! Και η αδερφή όμως όλα τα λεφτά!!!!Φαντάζομαι τη Γωγώ στη θέση σου!!!!!!! Θα είχαν εκτιναχθεί στο υπερπέραν από τα καντίλια τα πεθερικά!!!!

Ιουλία γιαυτό ηρέμησες καλή μου;;;; :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Κούλαρε πάντως! Δεν σε πήραν τα χρόνια καλέ!!!!

Βίκυ νομίζω πως εσύ είσαι ξεκάθαρη. Το θεματάκι το έχει ο Π. Αν δεν το λύσει αυτός δε θα διορθωθεί ποτέ!!!

Μαρία τί κίνηση θα κάνεις;;;;;;;;;;; :D:D:D:D:D:D

Αναστασία μου αλήθεια δεν ξέρω τι να σου πω για την άννυ. Μήπως να την άφηνες μέχρι να σου το πει μόνη της; Μήπως ρε παιδί μου νιωθει την πίεση και δεν της βγαίνουν οι σκατούλες... :?:?:?

Θου πολλή ζάχαρη. Για την τηλεόραση εγώ θα διαφωνήσω με τις υπόλοιπες. Το θεωρώ τουλάχιστον τραγικό να βλέπει στον παιδικό. Αντε και είπε 5 λεπτά η δασκάλα. Δεν την πιστεύω. Ούτε και η Θου την πιστεύει. Τηλ μπορούν να δουν και στο σπίτι. Τέλος!!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Λένα μίλησες;;;;;;;; Πως είναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιατην τηλεοραση αυτοοοοοοοο ακριβως που ειπε κ η νατασα!

ειπε η δασκαλα οτι βλεπουν 5 λεπτα πριν το σχολασμα... και? ποιος την πιστευει?

θυμαμαι οταν εψαχνα παιδικο για τον ανασταση κ καταληξαμε σε αυτον.. δεν ειχα προσεξει οτι ειχε τηλεοραση!

κ πιανω την κοπελα κ τη ρωτησα για ποιο λογο τη χρησιμοποιουν..

κ μου ειπε οτι δεν τη χρησιμοποιουν, οτι το καλοκαιρι μονο την βαζουν γιατι τους βαζουν κανενα τραγουδακι που κ που.. τωρα δεν την εχουν καθολου, την εβγαλαν

θεωρω οτι σε παιδικο σταθμο ειναι απλα απαραδεκτο να βλεπουν τηλεοραση..

νατασα την πηρα οταν μου εστειλε το μηνυμα, δεν κρατηθηκα!!

μια χαρα την ακουσα, δε μιλησαμε βεβαια πολυ γιατι χτυπουσε η αλλη γραμμη!

ηταν λιγο απογοητευμενη για την καισαρικη, αλλα ευχαριστημενη γιατι το παλεψε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω θα την παρω αυριο τηλ κ παρασκευη θα παω να δω τις κοριτσαρες απο κοντα......

Ρε κοριτσια ζηλευω....θελω κ εγω.το νινι μου...πως θα περασει ο καιρος να γεννησω;;;;;αυτη η αισθηση μα εχεις στην αγκαλια σου ενα τοσο δα πλασμα δεν συγκρινεται....αν σκεφτω βεβαια μετα ενυχτια,θηλασμους,3 παιδια,λεω ας μεινω εγκυος για.μια τριετια ακομα..χαχα

Αληθεια θα με ακολιυθησει καμια στο 3ο η μονη μου θα πορευτω ξεβρακωτη στα αγγουρια;;;;;χαχαχα

Νατασα απο θηλασμο πλεον ξερω 2 πραγματα....απο vbac μαθαινω γοα να ενημερωνω...ασχετως οτι εγω μαλλον δε θα τολμουσα...χαχα

Αληθεια την ειρηνη τη θηλαζεις ακομα;;;;η μικρη με τις αλλεργιες πως παει;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγώ στα αγγούρια!!!!!

Καλά ρε συ διάβασες τόσα και ακόμη επιμένεις να λες οτι δεν θα το τολμούσες. Αφού λέμε οτι είναι ασφαλές!!!!

Η Ειρήνη έρχεται που και που! Η Δανάη είναι εντάξει πια. Της έδωσα μοσχάρι αλανιάρικό και ήταν οκ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα....

σισιω να σου ζησει....γερο κ ευτυχισμενο

γωγω οταν θα γεννας εσυ θα μεινω εγω στο τριτο :lol: εκτος κ αν μου τυχει νωριτερα :roll:

διαβασα οσα γραψατε για πεθερικα κ εχω μεινει....καλε που τις βρηκατε?εγω δεν εχω παραπονο κανενα απο....αλλα κ αν μου εκανε κατι θα το ξεκαθαριζα αμεσως...δεν υπηρχε περιπτωση να ανακατευτει κανεις σε θεματα που αφορουν την οικογενεια μου ουτε δικοι μου αλλα ουτε κ του συζηγου....

μαρια η πεθερα σου δεν υπαρχει :twisted: καλα η κοπελα δεν παρεξηγηθηκε?

παντως συμπφωνω με την γωγω εγω δεν θα αφηνα τα παιδια μου να επισκεφτουν κανεναν...τα πεθερικα να βριζουν τη μανα των εγγονιων τους ειναι καπως...αν δεν συμπαθουν καποιον τουλαχιστον να ειναι τυπικη.....εγω παντως θα γινω η τελεια πεθερα....η νυφη μου θα με λατρευει κ ειμαι σιγουρη απο τωρα,δεν προκειται να ανακατευτω ποτε....η πεθερα για να ειναι σωστη παντως θα πρεπει να βαζει τον εαυτο της στη θεση της νυφης πριν πει οτιδηποποτε ή αν εχει κ κορη να σκεφτεται πως θα της φαινοταν αν περναει ασχημα η κορη της....εγω ετσι λεω για να υπαρχει δικαιοσυνη

μιλαμε παντα για καλες νυφες...

ζωη με το καλο....ελπιζω να εχεις θετικη χοριακη με μια διδυμη κυηση....συνηθως εμφυτευουν λιγοτερα για να μην υπαρξουν πολυδυμες κυησεις,αλλα ειναι σπανιο να προχωρησουν τοσα πολλα μιας που η φυση ξερει κ επιλεγει τα δυνατοτερα για να προχωρησουν...εγω σου ευχομαι το καλυτερο

ιουλια το αγχος παιζει ρολο....μακαρι να εχεις μεινει αυτο το μηνα..εγω αγχος για να μεινω εγκυος δεν ειχα ποτε, εμενα με την πρωτη,αλλα οταν ειχα γονιμες αυτο που εκανα παντα ηταν να ξεπατωνομαι στις δουλειες για να μην σκεφτομαι τιποτα...δεν προλαβαινα να αγχωθω γιατι αγχωνομουν με τις δουλειες....εχει πιασει το κολπο....

για vbac εγω δεν ξερω τι θα εκανα...πρωτα θα κοιταζα προυποθεσεις κ θελει πολλες απο τις οποιες δεν ειχα τωρα στην 4η εγκυμοσυνη μου...εγω εκανα ενα φυσιολογικο στις 22 εβδομαδες μετα απο 2 καισαρικες κ φοβομουν για ρηξη μητρας αλλα ευτυχως η μητρα αντεδρασε πολυ καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σισσακι συγχαρητηριααααααααααα!!!! [smilie=wav.gif] Να σας ζησει η μικρουλα και να ειναι παντα γερη!!

Απο το πρωι θελω να γραψω και δεν με αφηνουν τα μικρα :twisted: Τωρα πηγε αργα, μπηκα μονο να ευχηθω στο Σισσακι μας. Τα λεμε το πρωι, καλο βραδυ σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα καλημέρα.

λοιπών ναι τόσο πρωί .....απο τις 4 έχουμε ξυπνήσει!!!

ο Μανώλης χθές το απόγευμα κοιμήθηκε απο τις 6 ....ξύπνησε κάποια στιγμή ανάστατος και έκανε εμετό .....μετα κοιμήθηκε και ξυπνούσε συνέχεια γιατι έλεγε οτι τον πονάει η κοιλια του .....τελικά χόρτασε ύπνο Στις 4 ξύπνησε και μαζι του όλοι εμείς .....τέλεια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας :x

δεν έχω χρόνο να γράψω πρέπει να ξυπνήσω τα παιδιά! :|

και μετά πρέπει να ξαναδιαβάσω τι γράψατε γιατί δεν θα θυμάμαι :lol::lol:

πάντως ένα πράγμα απλό έγραψα:

ότι η νύφη ή ο γαμπρός - για μένα - δεν πρέπει να ανακατεύεται στην σχέση που έχει το παιδί με την μάνα δλδ να της ή του πει "δεν θα δεις την μάνα σου ξανά".......προσωπικά το θεωρώ απαράδεκτο για όποιον/α το κάνει.....

αλλά εσείς μου λέτε άλλα......

φυσικά συμφωνώ ότι όλοι πρέπει να σέβονται ο ένας τον άλλον και τις αποφάσεις τους, προς Θεού!! :|

και ο γιος/κόρη θα πρέπει να βάλει στην θέση του τηςν μάνα αν εκείνη παρεκτρέπεται.....

αλλά άλλο λέω......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρώ εγω είμαι μαζι σου! Για μένα σωστά τα λες.

Ζωη χάρηκα πολύ που σκευτεσε ετσι για το θέμα (τα 4 αυγουλακια) και εγω τα ίδια θα έκανα και θα τα κρατούσα και ολα αν πηγεναν ολα καλά .....πραγματικά ξέρω την αγωνία και τον πόνο όσων κάνουν εξοσωματικη (τα έχω ζήσει απο κοντά και οκ άνθρωπος είμαι καταλαβαίνω) αλλα δεν μπορώ να καταλάβω πως περνετε η απόφαση της μιωσης απο ανθρώπους που θέλουν τόσο πολύ παιδι ....δηλαδή οκ μου φτάνει ενα δυο το άλλο .....

Φυσικά πιστεύω οτι αυτο έχει το οποίο ψυχολογικό κοστός στην μαμά ιδικά αλλα το βρησκω κρίμα και άδικο να γίνεται και για τούς γονείς που θέλουν τόσο παιδι και προβαίνουν μετα σε μιωση και για τα εμβρια .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερες! :D:D

ειμαι στο σχολειο κ εχω κενό!!

για τη μειωση που λετε..

νομιζω πως συνηθως δε γινεται επειδη οι γονεις θεωρουν ‘βαρος‘ τα παραπανω παιδια..αλλα για ιατρικους καθαρα λογους..

οσο περισσοτερα μωρακια,κ δε μιλαω για 2,αυξανουν οι πιθανοτητες σοβαρων επιπλοκων με κινδυνους για ολα..νομιζω δηλαδη :roll:

αφρο ειναι καλα τωρα ο μανωλακης :?: το ερωτηματικο δε το βρισκω στο πληκτρολογιο του σχολειου!

επισης για τη γιαγια μου'πεθερες..

η δικη μου γιαγια το εδειχνε με καθε τροπο οτι με λατρευε..μονο εμενα ομως..ουτε τον αδεφο μου,ουτε τον μπαμπα μου,ουτε τη μαμα..

ειχα παντα τα ακριβοτερα κ καλυτερα ρουχα

τα καλυτερα παιχνιδια

θυμαμαι υπεροχες μερες στο σπιτι του παππου κ της γιαγιας

εχω ακομη τη γευση απο το πιο ωραιο γαλα'κακαο που μου εφτιαχνε κ το αυγο στο ποτηρι που ετρωγα μετα..

κ πολλα πολλα πολλα αλλα..

αλλα ολα αυτα μονο για εμενα..

ουτε για τον αδερφο μου,που στην τελικη κ αυτος το ονομα του παππου μου εχει,οχι βεβαια οτι αυτο σημαινει κατι

ουτε για τα αλλα εγγονια που επισης ειχαν το ονομα της..ναι,ναι στο σοι μας ολα τα ξαδερφια εχουμε ιδια ονοματα! :lol::lol::twisted::twisted::twisted::twisted:

ηταν τυπικη μα τα υπολοιπα..με εμενα το αντιθετο..ισως επειδη ημουν το πρωτο εγγονι,δεν ξερω.. :roll:

περιεργες καταστασεις.. :roll:

την καλημερα μου σε ολες! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο το ήξερα βρε αφού γενικώς συμπίπτουν οι απόψεις μας!!! :lol::lol::lol::x

τι κάνει ο Μανωλάκης? πήγε σχολείο? :?:

και τα ανήψια μου ειχαν για μία μέρα εμετό και πόνο κοιλιάς, αλλά για μία μέρα....μάλλον κυκλοφορεί η ημερήσια ίωση!! :roll::roll:

Φρανίτα όταν διάβαζα χθες αυτά που έγραψες από την μία είχα μείνει έτσι :o:o:o:o και από την άλλη έτσι :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ειδικά αυτό με το πιπέρι, πολύ καλό!!! :lol::lol::lol::lol:

εγώ θα του είχα πει ότι "είναι αρκετό το ότι ένας έξυπνος βρίσκεται ανάμεσά μας, δεν χρειάζεται και άλλος" ;) και αν καταλάβαινε :lol::lol::lol::lol:

αυτό με την αδελφή, το βρίσκω λυπηρό :( κρίμα την καημένη!!!

και να συνεχίσω την σκέψη μου :lol::lol::lol::lol: .....

Μαρία όσο και να αγαπάμε τον σύντροφό μας η μαμά μας είναι μία διαφορετική σχέση.... δεν συγκρίνεται η αγάπη μας προς εκείνη με τη αγάπη προς τον/την σύζυγο!!

αλλά εγώ δεν βάζω τον σύζυγό μου πάνω από την μαμά μου όσο και αν τον αγαπώ!!! :!:

δεν είμαι ή ήμουν ποτέ μαμάκιας, αλλά η μαμά είναι μαμά....

φυσικά συμφωνώ στο να μην ανακατεύεται καμμια μαμά ή μπαμπάς στην οικογένεια που έχει δημιουργήσει το παιδί τους, αλλά εκτός από την θέση της νύφης που είστε τώρα, να μπέιτε και στην θέση της μαμάς η οποία δνε μπορεί να δει το παιδί της, διότι η νύφη/γαμπρός το απαγόρευσε!!!

άνθρωποι είμαστε και έχουμε τια συμπάθειες και αντιπάθειές μας καλό είναι να κρατάμε τυπική σχέση, αλλά πάλι άνθρωποι είμαστε και δεν το καταφέρνουμε.....ε δεν τον ρίχνουμε και στην πυρά!!!

και τέλος αυτό που λέτε με τα παιδιά: δλδ αν η γιαγιά έχει τέλεια σχέση με τα εγγόνια, παίζουν, γελάνε, πάνε βόλτες, είναι ευτυχισμένοι όλοι μεταξύ τους εγώ θα πω στα παιδιά να μην ξαναπάνε γιατί με αντιπαθεί? :?

δεν καταλαβαίνω πού είναι η λογική σε αυτό το σημείο!!!

μήπως θα καταλάβει το 4χρονο την αιτία? ή την διαφωνία μας?

ας μεγαλώσει και μετά ας κρίνει μόνο του!!!.....εγώ δεν θα τα επηρεάσω!!!

τώρα στην περίπτωση της Γωγώς, είναι διαφορετικά....αφού τα π΄γραν βόλτα με το αυτοκίνητο χωρίς κάθισμα ή η διατροφή δεν ήταν η σωστή....δεν αναφέρομαι σε τέτοια περίπτωση!!! :!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Iουλία καλαβειναι ο μανώλης πήγε και σχολείο ....εμείς είμαστε κομμάτια!!! Ο μικρός κοιμάται ο καημένος, ε τι να κανει απο τις 4 που ξύπνησε.

Για μένα κακός οι γιατροί βάζουν πολλά και "αναγκάζουν " μετα τούς γονείς να κάνουν μιωση για λόγους ασφαλείας .....μου αρέσει πολύ η άποψη της ζωής που λέει "τα έβαλα ολα γιατι ολα είναι δικά μου και θα περιμένω και θα εύχομαι ολα να πάνε καλά " ή αυτο που έκανε η φίλη μου, 1— 2 καθε φορά γιατι δεν ήθελε να αναγκαστεί να κάνει μιωση και ας την πήρε 2,5 χρονια να μείνει έγκυος. Δεν μου αρέσει η μιωση γιατι μπενουν οι ίδη ταλεποριμενοι γονείς σε αυτο το τρυπακι και τον πόνο θέλουν να δημηουργισουν ζωη και χαλάνε μια ....είναι κάπως ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω γραφεις για τ συγκεκριμενο πουλακι ...το γνωστο ασμα η γενικα για πουλακια παντως ειδους και γι αυτο ντρεπεσαι...αν χρειαστεις βοηθεια....θα σου την δωσουμε με χαρα!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

συμπεθέρα έγραψες πάλι!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Χρυσάνθη δλδ σου πέρασαν όλα? :D:D μπράβο έτσι, έτσι να μην έχει ξανά ενοχλήσεις!!! :D:x

και εγώ διαφωνώ με την τιβι στον παιδικό....δλδ ένας παιδικός, που έχει τόσα παιχνίδια και τόσα πράγματα να κάνει ένα παιδί γιατί να δει τηλεόραση? :?:

δεν καταλαβαίνω!!! :?

θυμάμαι είχε ο παιδικός του Λ. αλλά είχαν δει μια φορά μια ταινία για τα Χριστούγεννα! :roll:

από την άλλη θα συμφωνήσω με κάποια (δεν θυμάμαι ποια το είπε, νομίζω η Ιουλία), αν το παιδί είναι χαρούμενο, παίζει εκεί έχει φίλους κ.λπ, και βλέπει τηλεόραση στον παιδικό τότε δεν θα δει τηλεόραση στο σπίτι!!!!

και αν φάει γλυκά στο σχολείο, τότε δεν θα του δώσω στο σπίτι!!!....επίσης μπορώ να του πω να μην φάει τα γλυκά, που του προσφέρουν!!! :|

Ιουλία μπράβο για χθες :mrgreen::mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φρανίτα :ymparty::ymparty: [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif]

πάντα ευτυχισμένη, χαμογελαστή, υγιής, δημιουργική και ό,τι επιθυμείς :x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρώ μου σορι με πηρν για αλαγη απο βιβοντι που έχω σε φορθεντ, το είχα προγραμματισει Στις 11 να πάρουν και πήραν πιο γριγορα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααα..

Μιλησε καμια με τη Σισσυ;;;..πως είναι..χαρουμενη;;;;

Φρανουλακιιι χρονια πολλα..ευτυχησμενα…να εισαι παντα ετσι θετικη και χαρουμενη..και ετσι ΖΕΝ…πολύ μ’αρεσεις…

Τασδια ντιαρ….θα σου πω πως εγω με τον φο…εκανα μια καθολου θεμιτη φγια μενα συμφωνια..

Κανεις κακα στο γιογιο..παιρνεις σοκολατα…δεν κανεις..δεν παιρνεις τιποτα..

ΑΛΛΑ το τυρεις απαρεγγλητα…

Κοινως οση σοκολατα δενε φαγε σε ολη του τη ζωη…την εφαγε το τριμηνο της τουαλετας…

Ειχα παρει σοκοφρετακια σε σακουλιτσα..και του εδινα- με μιση καρδια το ομολογω- ένα μετα από κάθε κουραδιτσα….

Τωρα πλεων τα λεει μονος του και τα κανει..ΑΛΛΑ εχει ακομα το θεμα πως το λεει..οτα η κουραδα είναι κυριολεκτηκα στη εξοδο..ακομα αραια και που λερωνει λιιιγο το βρακακι..

Ζηταει μεν..αλλα μεχρι να τον βαλω εχει λιιγο λερωσει

Παντως νε τη δασκαλα του που μιλησα..εχει ένα παιδακι στην ταξη του που ακομα για κακα στην πανα κανει..και είναι σχεδων 4..γεννηθηκε τον Γεναρη..οταν θελει κακα..παει λεει κακα..του βαζει πανα τα κανει..αλλιως τιποτα

Αυτό που λεει η Αργυρω γι ατη διαστολη παιδια..και εγω το πιστευω..

Και οσο παιρναει ο καιρος λεω πως εάν ηξερα ότι ο Ζαν ειχε γυρησει…ενδεχωμενος να μη πηγαινα στο νοσοκομειο..και να ειχαμε άλλη πιο επιθυμητη για εμενα κα\ταληξη…

Γιατι απαξ και πας..κανουν ατ παντα για να γεννησεις…δε θα καθοταν ουτε ο Παπ να με περιμενει αιωνια…και μαλιστα αφου ειχαν σπασει τα νερα..

Δεν ξερω..μπορει αν ημουν σπιτι να μη σπαζαν τα νερα..

Δε θελω να το σκεφτομαι..προσπαθω να το ξεχασω Και αυτό

Αχ Αργυρω..αυτες οι ευγενιες μας μαραναν..ξερεις τι εχω καταλαβει τελικα…πως εάν είναι εισαι ευγενικη με κατανοηση..σε καβαλανε κανονικοτατα…εχω καταλαβει πως οσο πιο σκυλα εισαι..τοσο πιο καλα περνας ΕΣΥ..οσο λιγοτερο νοιαζεσαι για τις αναγκες των αλλων..τοσο πιο πολύ σε σεβονται και σε εκτιμουν..

Και εγω σαν τη Φρανητα σκεφτομουν παντα..ωσπου επεσα πανω στην περιπτωση..

Παω να βαλω τον τριτο καφε για σημερα…και θα σας πω τι εγινε χτες…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχ χρυσα μου ......

Καλέ το κήματιστικο άνοιξε μόνο του!!! Τρόμαξα!!! Τι σκατά έπαθε!!!

Τι στο καλό πάτησε ο Κ το πρωί ...τον άκουγα ολο μπλικ και μπλικ .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα συμφωνώ σε αυτό που λες πώς όσο τους πας με το καλό σε καβαλάνε..

Λοιπόν κορίτσια εγώ σας το ξανάπα.

Φύγαμε και είμαι άλλος άνθρωπος. Άσε που νιώθω ότι οι σχέσεις μας θα στρώσουν όσο πιο πολύ είμαστε χώρια :lol:

Πλέον είμαι κι εγώ ζεν, αλλά χωρίς να τους έχω όλους πάνω στο κεφάλι μου κάθε μέρα, να γίνονται διάφορα και να τρελαίνομαι..Εγώ πλεόν αυτό προτείνω. Όσοι μπορούν και θέλουν μακριά και αγαπημένοι. Είμαστε σίγουροι κι εγώ και ο Γ πώς αν δεν μέναμε ποτέ εκεί και είμασταν εξαρχής μακριά οι σχέσεις μας θα ήταν καλύτερες. Χίλιες φορές που ζοριζόμαστε οικονομικα, ήμαστε οικογενειακώς πιο ήρεμοι.

Αργυρώ πάνω σε αυτό που λες, φυσρικά και κανείς δεν έχει δικαίωμα να πει στον άλλον τι θα κάνει και να απαγορεύσει επαφές με τους γονείς. Εδώ λοιπόν καθοριστικό ρόλο θα παίξει ο/η σύζυγος του οποίου οι γονείς δημιουργούν πρόβλημα στην οικογένεια. Και μιλάμε σοβαρά προβλήματα έτσι. Τότε λοιπόν θα πρέπει να αναλάβει δράση και να αποφασίσει πώς θα προστατέψει την οικογένεια του (αυτή που δημιούργησε). Οι αποφάσεις λοιπόν θα είναι δικές του.

Καλέ καλημέρα σας!!! :D:D:D

Ιουλία με τέτοιες συμπεριφορές από παππουδογιαγιάδες σε εγγόνια και παιδιά ξέρεις πόσες σχέσεις χάλασαν - εννοώ ανάμεσα σε δύο αδέρφια ή ξαδέρφια- επειδή χωρίς φυσικά να φταίει ο προνομιούχος, δημιουργούνται προστριβές?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...