Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια Φεβροαριου-Μαρτιου-Απριλιου 2013


Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια!! Τι κανετε;; Διαβαζω τα νέα σας..έχω αρχίσει να αισθάνομαι και γω αρκετες συσπάσεις περίπου 5-6 μέσα στη μέρα...Βεβαια τώρα καταλαβαίνει ο αγνωστος κόσμος οτι είμαι εγκυος...μεχρι τωρα δεν φαινοταν η κοιλια μου...Αυριο κάνω το doppler και θα ειναι κρισιμο για απο δω και περα..για την αιματωση της μητρας και την αναπτυξη της μικρης...φιλια σε ολες σας!! Καληνυχτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 551
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα μανούλες!Πως είστε;Εμείς μια χαρά!

Σε εμένα η γιατρός για το σάκχαρο μου είπε ότι το πρωί νηστική πρέπει να είμαι κάτω από 90,στη 1 ώρα μετά το φαγητό κάτω από 140 και στις 2 ώρες μετά το φαγητό κάτω από 120.Στον 8 όμως μήνα ανεβαίνουν πολύ οι ορμόνες και θέλει προσοχή.Μετρήσεις κάνω κάθε τρεις μέρες,πρωί και μεσημέρι,μέχρι τώρα είμαι εντός ορίων.Σε λίγο θα κάνω τις καθιερωμένες εξετάσεις,να δούμε τι θα δούμε.Οι μετρήσεις όμως επηρεάζονται και από ένα απλό κρυολόγημα.

Συσπάσεις δεν έχω μετρήσει αλλά δεν είναι συχνό φαινόμενο.Παίρνω 3 μαγνήσια την ημέρα.

Αχ φασολάδα πόσο θέλω να φάω,αλλά δυστυχώς μου προκαλεί καούρες που περνάνε μετά από ώρες.

Που και που νιώθω κάτι τσιμπήματα στις θηλές-ρώγες. Άλλοτε έντονα και άλλοτε μικρής διάρκειας.Τα νιώθει καμία άλλη;Λέω ότι μπορεί να είναι η προετοιμασία του οργανισμού για το γάλα αλλά δεν ξέρω σίγουρα.Τι λέτε;

Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια μου!!! Πως είστε???

Εγώ μώλις ξύπνησα και τρώω πρωινό!!! Εχθές το βράδυ μώλις ξάπλωσα είχα κάτι συσπάσεις μαζεύτηκε ο μπέμπης κουβάρι στην δεξιά πλευρά της κοιλιάς αλλά αυτό το αισθάνθηκα 2 φορές οπότε και δεν ανυσήχησα!!! Θα το αναφέρω στο γιατρό μου που θα πάω την Πέμπτη για το Γ επίπεδο για να με βάλει στο μηχάνημα που μετράει συσπάσεις!!!Έτσι για να μου φύγει και η περιέργεια!!! Από φαγάκι σήμερα θα κάνω καλαμαράκια με χόρτα στο φούρνο!!!! Θέλω να βρω μια λίστα στο internet να φτιάξω την βαλίτσα γιατί δεν ξέρω τι πρέπει να βάλω μέσα!!Αυτά τα νέα μου!!!

Λένακαρά, αυτό που λες με το τσίμπημα στο στήθος δεν το έχω νιώσει ποτέ... εγώ έχω από τον 6ο μήνα που έχω παρατηρήσει λίγο διάφανο υγρό και τώρα στον 8ο που είμαι έχω γαλακτερό πιο έντονο και σε ποσότητα!!! Αλλά δεν νομίζω ότι χρειάζεται να ανυσηχήσεις!!!

Jovi μου, εύχομαι όλα καλά να πάνε!!!

Κοννα μου, περατικά σου κορίτσι μου!!!

Φιλάκια σε όλες καλημέρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!!!αδερφουλα μπραβο για τον μπακλαβα!!!νοικοκυρα εν δραση ε?πολυ ωραιος φαινοταν στην φωτο κ το ζηλεψα!!μια μιαμ!!! :)

οσο για τις συσπασεις θελει ξεκουραση αλλα ειναι κ φυσιολογικο να εχετε!το μαγνησιο δεν βοηθαει τοσο στις συσπασεις οσο βοηθαει για να μην εχετε κραμπες..τα τσιμπηματα στο στηθος ναι θα υπαρχουν.αλλαζουν πολυ σε ολη την διαρκια της εγκυμοσηνης κ προετοιμαζουν το γαλατακι μας!!!παντως απολαμβανα στηθος!!!!παμελα αντερσον!!!!!! :lol: επισης κ τα υγρα απο διαφανες γινοντε ασπρα..εγω ειχα κ αφορητους πονους στην πλατη..αλλα η κρεμα απαγορευτε πχ καουντερ πεν.μου ειχε πει ο γιατρος οτι ειναι φυσιολογικος ο πονος γιατι εχεις βαρος κ ανοιγει το δερμα σε ολο το σωμα!

καλα αποτελεσματα να εχετε στην γ επιπεδου.. :)

για την βαλιτσα αυτα που γραφουν στο ιντερνετ ειναι υπερβολικα!αν γεννησετε σε νοσοκομειο τα ντυνουν εκει με δικα τους ρουχαλακια.μονο μια αλαξια για την εξοδο θελει κ την καλαθουνα για την εξοδο..στην κλινικη θελει δικα σας να εχετε!τουλαχιστον 3 με 4ις μπυτζαμα -νυχτικια(την πρωτη μερα νυχτικια) σερβιετες,μεγαλα βρακια για να χωραει το παμπερς μας :lol: ,αφρολουτρο,εγω μαλλια δεν ελουσα εκει,γιατι μονο 2,5 μερες καθεσαι με φ.τ,παμπερς για το μωρο αν θα το εχετε μεσα για αποκλειστικο θηλασμο,α κ μπενταντιν χρειαστηκε για να βαζω απο κατω στα ραμματα..καλλυντικα αν θελετε..κ οτι αλλο μπορει να θελησετε!!πιστευω να βοηθησα λιγο!!

φιλακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάρες!!!

τι μου κάνετε? εγώ αν και πέρασα ωραία στη γιορτή και ήμουνα σπίτι όλη μέρα και ευχαριστήθηκα το παιδάκι μου δεν είμαι και στα καλύτερα μου. Ψυχολογικά εννοώ. Μου έχουν σπάσει τα νέυρα πάλι με τα πεθερικά. Τελος πάντων ας μην το ναλύσω γιατί δεν μπορώ. Γιατί δεν μας αφήνουν ήσυχους?

Ηθελα κάπου να τα πω, έστω και λίγο...συγνώμη...θα μπω πάλι αύριο με καλύτερη διάθεση ελπίζω.. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ομορφες συνεγκυουλες!Πως ειστε?Εγω σημερα περιμενω 2 κοπελιτσες σπιτι να πιουμε καφεδακι.Την κοριτσαρα μου δεν την πηγα παλι παιδικο λογω της ιωσης που κυκλοφορει.Δεν θελω να παθουμε τπτ Χριστουγεννιατικα.Ο αντρουλης μου θα ειναι μαζι μας ως τις 2 γεναρη και χαιρομαι πολυ!!!!!

Αυριο σκεφτομαστε να παμε Στοκχολμη για τα Χριστουγεννιατικα μας ψωνια!

Νικη μου τελικα πηραμε καφετιερα και πινω σοκολατα απο σημερα!!! :lol::lol::lol: Πεντανοστιμη ειναι !!Φασολαδα εκανα εχθες και εγινε τοοοσο νοστιμη!!!Ευχαριστω για την ιδεα.Ευτυχως ομως περισσεψε κ για σημερα και δεν θα μαγειρεψω κατι αλλο!Γιουπι!!!Μονο σατατουλα θα κανω.Μαλλον πατζαρια.Περιμενουμε τα νεακια σου απο τον γ'επιπεδου!!!Ευχομαι να ειναι τελεια!!!!!!

Κοννα μου πως εισαι σημερα?Μην δινεις σημασια στα πεθερικα σου κοπελα μου.Αστους να λενε.Απο το ενα να μπαινει κ το αλλο να βγαινει.

Jovi μου τι εγινε με το doppler?

Λενα μου κ γω νιωθω καποιες φορες αυτα τα τσιμπηματα που λες αλλα δεν συνοδευονται και απο εκκριση υγρου οπως της Νικης. :) Ετσι ημουν ομως και στην 1η μου εγκυμοσυνη.

Αδερφουλα τελειος ο μπακλαβας!Αντε παρε τη μπουμπου και ελατε να τον φαμεεεε!!!

Φιλακια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ!!!!Ελπιζω να ειστε ολες καλα..σας διαβασα λιγο βιαστικα γιατι ειμαι στη δουλεια και δεν θυμαμαι να σας σχολιασω ολες!!!!Παντως εγω χθες και προχθες ημουν σπιτι ξαπλωμενη δεν πηγα για δουλεια γιατι μου εδωσε αδεια ο γιατρος γιατι καποιες φορες και ειδικα οταν περπαταω νοιωθω σαν να πετρωνει η κοιλια μου,να με τραβαει και ποναω!Μου ειπε λοιπον να μεινω σπιτι 2 μερες ξαπλωμενη και να παιρνω 4 φορες την ημερα μαγνησιο!!!!Μου εδωσε το Trofocard!Aπο οτι ειδα και εσεις εχετε συσπασεις κοριτσακια μου αρκετες φορες την ημερα!!!Σημερα ειμαι λιγο καλυτερα και γυρισα στη δουλεια και θα ξαναμιλησω αργοτερα με τον γυναικολογο να μου πει τι να κανω!!!!Εσεις οταν το παθαινετε αυτο πως νοιωθετε;;;Την αλλη παρασκευη στις 28/12 θα παμε να κανουμε και το doppler κυησης!!!Παντως ο μπεμπης τις τελευταιες μερες ειναι παρα πολυ ζωηρος!!!Λετε να φταινε και οι συσπασεισ;;;Αχ αγχωνομαι κοριτσια και φοβαμαι!Νομιζω οτι θα γινει κατι κακο!!Περιμενω να μιλησω με τον γιατρο να με ηρεμισει γιατι και εγω δεν τα ξερω και αγχωνομαι!!!!! :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα καλησπέρα!!! πως μου είστε????

Εγώ γύρισα από το γιατρό στις 4 και τώρα βρήκα χρόνο να σας γράψω!!!!

Τελικά του μπέμπη μου δεν του άρεσε να είναι με το κεφάλι κάτω και ξαναγύρισε με το κεφάλι πάνω!! Τον έχω 2 μέρες περίπου γύρισε τον κατάλαβα!!! θα του γύρισε το αίμα στο κεφάλι προφανώς!!! :lol::lol::lol: . Είναι 1.958 gr και μας είπε ότι είναι μια χαρά όλα!!! Μου είπε επίσης να μετράω την πίεσή μου 2 φορές την ημέρα αν και δεν έχω αυξημένη και να είμαι πολύ προσεκτική με το σάκχαρο μου!! Κοιτάξαμε και το φύλο του και τα έβαλε στο τρισδιάστατο και μας άνοιξε τα πόδια του και τα είδαμε όλα πεντακάθαρα!!!! :shock::shock::shock::shock::lol::lol::lol::lol: Θα σας βάλω και φώτο να το δείτε το ζουζούνι μου στη φατσούλα φυσικά!!!

Κάντυ μου μην ανυσηχείς.... οι συσπάσεις είναι φυσιολογικές εντώς ορίου βέβαια... όσο για την ζωηράδα του μωρού είναι φυσικό!!! Εμ μεγάλο παιδάκι είναι πλέον!!! :lol::lol:

Αναστασία μου είναι πολύ ωραία η σοκολάτα να πίνεις!!! Εμένα μου αρέσει πολύ πάντως!!!

Κόννα μου, υπομονή με τα πεθερικά σου!!! Εγώ τα έχω πέρασει και τα ξέρω!!! Δεν βγάζεις άκρη... πάρτους για τρελούς!!!

Φιλάκια σε όλες καλό βράδυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και απο εμένα!!

Σας διάβασα όλες..λοιπόν αυτά που περιγράφετε οι περισσότερες τα έχω και εγώ.Αυτά τα πετρώματα που λέτε...και εμένα έτσι με πιάνουν,όταν περπατάω η αμα κουραστώ με τις δουλειές.Νομίζω φυσιολογικό είναι αλλά μην το παρακάνουμε.Εμένα μου είπε ο γιατρός αν νιώθω έτσι να ξαπλώνω η να κάθομαι.

Εγώ έχω άλλο τώρα....με πονάνε πάρα πολύ οι προσαγωγοί,ψηλά...δίπλα στο πιπί :oops: ,πως να το γράψω...;;Ελπίζω να καταλάβατε...το μεσημέρι με πονούσαν τόσο πολύ που δεν μπορούσα να περπατήσω!Κοίταξα λίγο στο internet και είδα πως κ άλλες το νιώθουν αυτό.οπότε λέω φυσιολογικό θα είναι.. το είπα και στο δόκτορα και μου είπε να κάνω υπομονή,είναι απο το μωρό απο το βάρος και ότι στις δεύτερες εγκυμοσύνες συμβαίνει αυτό πιο συχνά,λόγω του ότι είναι ήδη καταπονημένη η πύελος...

Τα νέα μου απο την καμπύλη που ξαναέκανα...λοιπόν νηστική 80,1η ώρα 118,2η ώρα 85,3η ώρα 58.Μια χαρά βγήκαν.Αύριο υα πάρω το διαβητολόγο να δω τι θα μου πεί.Εχω κόψει τα πολλά γλυκά και προσέχω όσο γίνετε τι τρώω.Έκανα και γενική ούρων,αρνητικα σάκχαρο και λεύκωμα και έκανα και γλυκοζωλιωμένη ή κάπως έτσι...που κ αυτή βγήκε οκ!

Σας έχω ζαλίσει με τις εξετάσεις μου..... :D

Δεν έχω ύπνο απόψε....είναι και βραδινός ο αντρούλης,δεν έχω ποιός να με τρίψει στην πλάτη...κάθε βράδυ με τρίβει και κοιμάμαι...όταν λείπει ,μου κακοφαίνεται...

Ρε κορίτσια το ντόπλερ πότε το κάνουμε;;;σε ποιά εβδομάδα;;;

....αντε καλό βράδυ,θα μπώ το πρωί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες! Φανταζομαι θα κοιμαστε...Εγω τελευταια δεν κοιμαμαι καλα...ξυπναω 4μιση με 5 και μενω ξυπνια μια ωρα!!!

Ολα καλά με το doppler χτες σας ευχαριστώ!!! Εμενα η μικρή είναι 1180 καλο το αμνιακό κατω από τη μεση γραμμη βεβαια αλλα μεσα στα ορια..η αιματολογος ειπε να συνεχίσω οπως κανω τις ενεσεις και το σαλοσπιρ..

Μην αγχωνεσαι καντυ με τις συσπάσεις το πολύ να πας να κανεις ενα τοκογραφημα μηπως πάρεις και γιουτοπαρ..το μωρο δεν παθαινει κατι, εσυ πρεπει να ξεκουραζεσαι..Στην πρώτη εγκυμοσυνη ειχα συνεχεια απο πολύ νωρις..ειναι ασχημο συναισθημα..

Αναστασία καλά ψώνια!!! Ζηλευω γιατι και μενα ο αντρας μου εχει αδεια μεχρι 2 Ιανουαριου και εγω καθολου...θα δουλευω ολες τις γιορτες μεχρι 18 Ιανουαριου που παιρνω την κανονικη αδεια τοκετου!!

Νικη μπραβο για τον υπεροχο..πολυ ομορφο το μωρο..και να ξερεις μοιαζουν πολυ τα τρισδιαστατα με την πραγματικοτητα...της αδερφης μου ειναι ιδιος οπως στον υπερηχο!!

Αντε καληνυχτα σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!! Πως είστε????

Εγώ ξύπνησα σχετικά νωρίς σήμερα!!! Βέβαια με το διάλλειμα όπως κάθε βράδυ από τις 4:30 μέχρι τις 5:30 :lol::lol:

Εμένα ο γιατρός μου είπε να προσέξω πολύ το σάκχαρό μου γιατί είδε λίγο πιο πάνω αμνιακό υγρό απ΄ότι το φυσιολογικό... αλλά ευτυχώς εντώς ορίων!!!

Σήμερα δεν ξέρω τι θα μαγειρέψω... πάντως νηστίσιμο για να Κοινωνήσω τα Χριστούγεννα!!!

Jovi μου, μια χαρά η μικρή ε??? Άντε όλα να πάνε καλά και να ρθει με έναν πόνο!!!

Ζούμπι μου, μια χαρά η καμπύλη σου... πιο καλά δεν θα μπορούσε να είναι!!! :P Την ανάλυση Doppler εμένα ο γιατρός μου την κάνει 32+1 εβδομάδων!!!

Αυτά τα νέα μου!!!

Φιλάκια σε όλες καλημέρα και καλό υπόλοιπο!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κορίτσια!Είμαι έξω φρενων!!!!!!!!!Αν δεν σκεφτόμουν το μπέμπη μιλάμε θα ουρλιαζα απο τα νεύρα μου.Εχτές το βράδυ σας έγραψα τις τιμές της καμπύλης,Πήρα λοιπόν τηλ.το διαβητολόγο να του πώ τα αποτελέσματα...και......καταρχάς με 'επρηξε να πάω στο ιατρείο,για να τσεπώσει αλλο ενα 60 άρι,και αφού στο τέλος του είπα πως δεν μπορώ να πάω γιατί δεν έχω να του δώσω επίσκεψη πάλι μου είπε δεν μπορεί να κάνει τηλεδιάγνωση και να πάω οπσδήποτε απο εκεί γιατί θα χρειαστώ μικρή δόση ινσουλίνης!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :shock::shock::shock: Είναι δυνατόν;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;Ινσουλίνη με τέτοιες τιμές σακχάρου;;;;Ο άνθρωπος μιλάμε είναι εντελώς βλαμένος.Μετά λένε πως λέμε κάποιους γιατρούς άχρηστους και εκμεταλλευτές!

Τελικά πήρα το γυναικολόγο μου και μου επιβεβαίωσε πως δεν χρειάζεται να κάνω τίποτα άλλο απλά όσο μπορώ να τρώω υγιεινά και πήρα και τον παθολόγο μας και μου είπε και αυτός ακριβώς τα ίδια!Που πήγα και τον βρήκα αυτόν τον άσχετο;;;;;;;;;Α...στο καλό πρωί-πρωί με σύγχησε!!

Τέλος πάντων...niki και εγώ κάθε βράδυ τις ίδιες ώρες είμαι ξύπνια!Πάω για πιπί και μετά...κοιτάω το ταβάνι!!

Για το doppler έχω καιρό...αφού είναι μετά την 32... ;)

Ουφ...αυτά τα νέα μου.

Πάω να μαγειρέψω κοτοπουλάκι ψητό και πράσινη σαλάτα.Φιλιά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε ζούμπι μου... αυτός ο άνθρωπος δεν πρέπει να στέκει καθόλου!!! Έλεος με τέτοιες τιμές ινσουλίνη??? εγώ έχω σαφός πιο ανεβασμένες τιμές και μου το κρατάει οριακά για να μην κάνω ινσουλίνη... έλεος κάτι γιατροί!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ!!!!Τι κανετε σημερα;;;Ολα καλα;;;Επιτελους σημερα ειναι Παρασκευη και ερχονται και Χριστουγεννα!!!!Χθες μιλησα και με τον γιατρο μου και ολα καλα!!!Δεν χρειαζεται να ανυσηχω...Εντωμεταξυ το μωρο ειναι και υπερκινητικο και μου ειπε οτι οι συσπασεις οφειλονται και σε αυτο!!!Σημερα ειμαι πολυ καλυτερα!!!!Θα συνεχισω για 10 μερες ακομα το μαγνησιο 4 φορες στην ημερα και μετα βλεπουμε..ζουμπι μου,εγω στην αλλη βδομαδα θα παω για το doopler δηλαδη στις 28/12..!!!Εντωμεταξυ και εμενα με πονανε οι προσαγωγοι!!!! niki.gr μου και jovi μου σας ευχαριστω που με καθυσηχασατε!!!!!Λοιπον..επειδη δεν ξερω αν θα προλαβω να μπω τις επομενες μερες να ευχηθω σε ολες Καλα Χριστουγεννα και Χρονια Πολλα!!!Φιλακια πολλα τα ξαναλεμε συντομα-Καλα να περασετε!!!! ΒΥΕ!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Κοριτσάρες!!!!!!!!!!

τι μου κάνετε? όλες καλά? εμείς μια χαρούλα, σήμερα Σάββατο σπιτάκι και δουλίτσες. Ελπίζω να σιδερώσω και το απόγευμα ώστε αυριο εαν φτιάξει ο καιρός να πάμε καμια βολτίτσαπου θα είναι και ανοιψά τα μαγαζιά.

Τη Πέμπτη το απόγευμα πήγαμε σε μια γιορτή όλων των παιδικών και ένα κέντρο διασκέδασης (γίνονται και γάμοι εκει) και περάσαμε πολύ ωραια. Όλο χόρευε ο μικρός μου δεν κατέβαινε από την πίστα και η αδερφούλα του στην κοιλίτσα από κοντά και αυτή. Την Πέμπτη στις 27/12 έχω β επιπέδου και θέω πολύ να δω την μπουμπού.

Ζούμπι μου τι τιμές είναι αυτές και λες ότι έχεις και πρόβλημα με το ζάκχαρο? super είναι αστον τρελό να λέει. Εγώ εφτανα 120 με 140 κ δεν έκανα ινσουλίνη. Μια φορά είχα φτάσει 170 και πλάλι φοβήθηκα και δεν την έκανα.

Τωρα εχω αγωνία να δω μήπως κάνω κ\και σε αυτή την εγκυμοσύνη.

Κάντυ μου ξεκούραση με τις συσπάσεις όσο μπορείς...

jovi μου και εγώ στη δουλειά πολυ κούραση στις γιορτές, άντε να σταματήσουμε....

Νίκη μπράβο το αντράκι σου κοντεύει 2 κιλά ε?

Αναστασία σε ευχαριστώ, φιλάκια πολλά και σε όλες τις άλλες!!!!!!

Φιλιά σε όλες!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καμία δεν μπήκε σήμερα?

όλο βόλτα μου είστε ε? κορίτσια επειδή δεν ξέρω εάν θα προλάβω να μπω πάλι αυτές τις μέρες θέλω να ευχηθώ Καλές Γιορτές να έχουμε και Καλά Χριστούγεννα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια μου... τι κάνετε????

Σήμερα γράφω πολύ βιαστηκά γιατί περιμένω την αδερφή μου να έρθει να με πάρει θα πάω στην ενορία μας Εκκλησία να προσκυνήσω και τα δώρα των Μάγων που τα έχουν φέρει από το Άγιον Όρος!!! Όλα καλά εγώ προς το παρόν ο μπέμπης είναι απίστευτα ζωηρός και η βαλίτσα του μαιευτηρίου είναι έτοιμη!!! Μου έδωσαν από κει που θα γεννήσω μια λίστα... θέλουν πολύ λίγα πράγματα μαζί γιατί σχεδόν τα παρέχει όλα!!!

Σας φιλώ όλες καλημέρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και καλη κυριακη κοριτσακια μου!Πως ειστε??Εχω να μπω καποιες μερουλες κ βλεπω γεμισε λιγακι απο νεακια η σελιδα μας.Εμεις πηγαμε Στοκχολμη την παρασκευη και περασαμε πολυ ωραια ,ψωνισαμε πολλα και ομορφα πραγματακια ,πηγαμε σε ενα σπιτι για καφεδακι και γενικα ηταν πολυ ομορφα ολα.Εχθες ειχαμε γιορτουλα στην ελληνικη κοινοτητα και μαζευτηκαμε πολλοι ελληνες με τα παιδακια μας και τραγουδησαν μαζι με το cd :lol::lol::lol: ηταν τα πιο πολλα μικρα μωρε γι αυτο.. χορεψανε τα μικρουλια μας στους ρυθμους του "χιονια στο καμπαναριο","ρουντολφ το ελαφακι", "το ελατο" κλπ τους εδωσε κ ο Αη Βασιλης τα δωρακια τους.Ηταν κατι ο διαφορετικο κ ομορφο!Πηγαμε παλι για ψωνια εχθες και νομιζω πως σχεδον εχουμε τελειωσει.Και το καλυτερο νεο ειναι οτι η μικρουλιτα μου εκοψε την πανα κατα τη διαρκεια της μερας.Βεβαια εχθες που ειμασταν εξω και δεν της εβαλα πανα τα εκανε πανω της :lol::lol::lol: και τη δευτερη φορα που ξαναβγηκαμε της εβαλα πανα (και ευτυχως!!!) γτ εκανε κακα εξω.Παω να ξυπνησω το βλασταρι μου να παμε Εκκλησια..Τα κιλα μου αρχισαν να ξεφευγουν γι αυτο απο σημερα αρχιζω να προσεχω πολυ!!!!!Τα κοβω ολα!!!!!

Νικη μου τι ωραια που θα προσκυνησετε τα δωρα των Μαγων.Ο μπεμπακος σου ειναι ενας κουκλος!Κ γω σημερα θα νηστεψω για να κοινωνησω το πασχα.Εγω θα κανω σημερα ντολμαδακια.Αμπελοφυλλα με ρυζακι,ανιθο,κρεμμυδακι φρεσκο και δυοσμο.Μιαμ!!!!!Σαλατα παντζαρια!

Ζουμπι μου εκνευριστηκα πολυ με τον διαβητολογο σου!Τι απαρεδεκτες καταστασεις ειναι αυτες!!

Αχ Κοννα μου εγω να δεις τι σιδερο εχω !!!Παρα πολλα ρουχα!!!!!!!Το διασκεδασατε ε?

Οι συσπασεις Καντυ μου οντως ειναι φυσιολογικες.Κ γω ειχα και εχω ακομα.

Jovi μου και γω κανω κατι αγρυπνιες τα βραδια σε καθημερινη βαση.. Η κοιλια μεγαλωσε και με ζοριζει πολυ!!!Αντε να ερθει η ημερομηνια της αδειας σου να καθισεις λιγο να ξεκουραστεις.

Φιλακια σε ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρονια πολλα και καλα Χριστουγεννα !!!Ειθε ο μικρουλης μας Χριστουλης να κατοικησει στις ψυχες μας ,να τις μαλακωσει,να μας δωσει αγαπη και ελπιδα που δυστυχως πολλοι ανθρωποι στις μερες μας εχουν χασει.Και φυσικα ..υγεια!Ευχομαι να περασετε τελεια σημερα και αν εχετε κανενα-καμια εορταζοντα-εορταζουσα να τους χαιρεστε!Με το καλο τα μωρακια μας!!!!!

Φιλακια ! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά μέλλουσες και ήδη μανούλες!!! :D Ο γεννημένος μας Χριστός να χαρίζει απλόχερα σε όλον τον κόσμο υγεία αγάπη και ευτυχία!!! Πως είστε?????

Εμείς σήμερα είμαστε οικογενειακά φάγαμε απ΄ότι μπορείτε να φανταστείτε!!! :lol::lol::lol:

Τα μωράκια μας καλά??? εμένα ο μπέμπης μου πολύ ζωηρός κλασικά... τώρα έχει πολύ πλάκα που είναι με το κεφάλι πάνω και ώρες ώρες όταν είναι ξύπνιος η κοιλιά πέρνει διάφορα σχήματα!!!

Φιλάκια σε όλες καλά να περάσετε και του χρόνου με τα μωράκια μας που θα μπουσουλάνε!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά σε όλους!!!! Να περάσεε όμορφα με υγεία!!! Εμεις σήμεερα φάγαμε στη μαμα μου..όλα τέλεια! Θα ετοιμαστούμε μετά για κάτι επισκέψεις σε Χρήστους!!! Φιλάκια πολλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koρίτσια μου όμορφα!!!Σας εύχομαι καλά Χριστούγεννα και καλές γιορτές.Ευτυχία,υγεία και όλα τα καλά να μας έρθουν!Με το καλό να δεχτούμε όλες τα μωράκια μας με έναν πόνο!!

Σας φιλώ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!!Ευχομαι υγεια,αγαπη ευτυχια,λεφτα και οτι αλλο επιθυμει ο καθενας μας!!!!Με το καλο να γεννηθουνε ολα τα μωρακια!!!Με ενα πονο που λενε!!!Καλα να περασετε αυτες τις μερες οτι και αν κανετε!!!!Εγω αυριο το απογευμα παω για το doppler κυησης!!!!Φιλακια πολλα!!!! :x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσούδια μου!!! Τι κάνετε???

Εμείς καλά είμαστε δόξα τω Θεώ με κάτι μπουκώματα παλεύω αλλά κατά τα άλλα καλά!!! Ο μπέμπης δίνει ρεσιτάλ στην κοιλιά όλη μέρα όταν φυσικά είναι ξύπνιος κουνιέται!!! Από συσπάσεις νιώθω μέσα στην ημέρα αλλά δεν δίνω και ιδιαίτερη σημασία καιρός είναι!!! Είμαι και στην 34η εβδομάδα πόσο άλλο???

Άντε Αναστασία μου μπαίνεις στον μήνα σου σε 2 ημέρες ε????? Εγώ μπαίνω στην μήνα μου στις 13 Ιανουαρίου!!!

Φιλάκια σε όλες καλά να περνάτε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσακια μου!Πως ειστε?Χρονια πολλα!Χαθηκαμε λιγο στις γιορτες!!Πως τα περασατε-περνατε?Εμεις παρολο που μειναμε και θα μεινουμε για 1η φορα σε ολες τις γιορτες των Χριστουγεννων Σουηδια περασαμε πολυ ωραια!Δοξα τω Θεω!Ευχομαι και για σας το ιδιο.Πηγαμε προχθες στη μαια και η κοιλιτσα μου μεγαλωσε κ αλλο.Ειναι πολυ ζωηρουλα και γενικα καθε μερα την νιωθω πολυ εντονα.Τις προαλλες ειδα κατι να προεξεχει τοοοοσο πολυ που τρομαξα!Πρεπει να ηταν το γονατακι της γτ σ'εκεινο το σημειο που ηταν μονο γονατακι θα μπορουσε να ειναι.

Νικη μου οντως αυριο μπαινω στον μηνα μου συμφωνα με τον υπερηχο!Απιστευτο μου φαινεται το ποσο γρηγορα περασε ο καιρος!!!!!!13 Ιανουαριου μπαινεις στον μηνα σου κ μετα απο 10 μερες γεννας ε?Με το καλοοοοοο!!!!!!

Φιλακια σε ολες τις φουσκωκοιλιτσες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...