Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μπεμπακια Μαιου-Ιουνιου-Ιουλιου 13'


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια!

"καινουργια" στην παρεα.Στο μαμμυ ειχα γραφτει και συμμετειχα απο το 2007 με πολλα διαλλειματα,μετα απο μια εγκυμοσυνη με πολυ ασχημη καταληξη.Απο τοτε ακολουθησαν αλλες 4 με επισης αδοξο τελος και να'μαι τωρα εγκυος στην 28η εβδομαδα με τον μπεμπη να κλωτσαει και μενα να ελπιζω οτι αυτη τη φορα ολα θα πανε καλα.δεν σας εχω διαβασει ολες ακομη,ευχομαι σε ολες μια τελεια εγκυμοσυνη. :YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 457
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

quinta καλώς ήρθες και εσύ στην παρέα μας!!!

Λυπάμαι για την ταλαιπωρία που έχετε περάσει κορίτσια - έχει φτάσει όμως η στιγμή που θα πάρετε τα μωράκια σας αγκαλιά και δεν θα το πιστεύεται..

Εγώ είμαι η Ευγενία, είμαι 34 ετών, έχω ήδη έναν γιο 2 ετών και κάτι και περιμένω τώρα την κόρη μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω Ευγενια να το χαιρεσαι και με το καλο το δευτερο!Αστα απιστευτο μου φαινεται οτι θα γινω τελικα μανουλα δεν το δεχεται ο εγκεφαλος μου .....

Εγω ειμαι 36 χρονων.Με οσα περασα και περναω σε αυτην την εγκυμοσυνη θεωρω ηρωες τις μαμαδες που εχουν να φροντισουν ηδη ενα παιδακι...Καουρες ναυτιες εμετοι υπνηλιες.......... :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ είμαι από τις τυχερές...και στις δυο μου εγκυμοσύνες μόνο υπνηλία είχα...τπτ άλλο..και έχω ένα εύκολο παιδί να μεγαλώσω μέχρι στιγμής...μετά δεν ξέρω πως θα τα καταφέρω!! Μέχρι να γεννήσεις έτσι και αλλιώς δεν το πιστεύεις - μόνο όταν το δεις μπροστά σου και το πάρεις αγκαλιά νιώθεις μάνα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια

γενικα καλα σας διαβαζω

εμεις εδω ολοι μια χαρα

και οι μεγαλοι και στην κοιλια

ο μπεμπακος μας ειναι 1200 κοντα -μονο που ειναι υπεκινητικος και εχει υλιχτει 2 φορες ο λωρος στο λαιμακι του -ιποτα ανυσηχητικο ειπε ο ντοκ βεβαια

Καλως ηρατε κοριτσια καινουρια - με το καλο τα παιδακια σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανουν οι κοιλιτσες???

Που εισαι βρε marker??? Εκει που λεμε μας ξεχασες τσουπ κανεις την εμφανιση σου!! :D:D

quinta καλως ηρθες και εσυ στη παρεα μας!!! Σου ευχομαι με το καλο να παρεις αγκαλιτσα το μωρακι σου και να το ταραξεις στα φιλια!!! Εγω ειμαι η Αναστασια 31 ετων και περιμενω με λαχταρα τον γιοκα μου!!! Εχω μια κορουλα 3 ετων την Μαρια που μου εχει παρει τα μυαλα!!! :):):)

Τα νεα μου ειναι οτι τρεχω και δεν φτανω με τον οδοντιατρο. Πριν απο λιγες μερες εσπασε ενα δοντι μου το οποιο μεσα ειχε μια κοιμησμενη κυστη και ειχαμε σκοπο να το βγαλουμε αλλα δεν προλαβαμε λογω εγκυμοσυνης. Ειχα ραντεβου τη Δευτερα για να το κανουμε ενα προχειρο χτησιμο μεχρι να γεμισω αλλα την Κυριακη αυτο μολυνθηκε και ξυπνησε η κυστη και πρηστηκε!!! Το αποτελεσμα ειναι να παρω αντιβιωση (με την συνενεση βεβαια του γιατρου μου) και τωρα εχω σε λιγο ραντεβου με την οδοντιατρο. Το καλο ειναι οτι εφυγε και ο πονος και το πρηξιμο απο εχθες το απογευμα αλλα φοβαμε πολυ με την αντιβιωση. Εχω 2 μερες να νιωσω τον μικρουλη μου και με εχει πιασει τρελο αγχος.... :shock::shock::shock: Ελπιζω να τελειωσε το προβλημα και να την σταματησω γρηγορα την αντιβιωση γιατι αλλιως θα τα παιξω απο το αγχος!!!

Χριστινακι μου πως πατε με τον Αντωνακη? Ειχαμε κανενα νεο?

Φιλακια σε ολες...!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα,

marker,stasa_mich,ευχαριστω για τις ευχες κ το καλωσορισμα.

Stasa πολυ ταλαιπωρια τα δοντια κυριως στην εγκυμοσυνη ουτε εγω θα ηθελα αντιβιωση αλλα εχει παρει κοσμος και κοσμακης σε εγκυμοσυνη και δεν πιστευω με τιποτα οτι βλαπτουν τα μωρακια..Κι εγω τον μπεμπη δεν τον ακουω παντα μαλιστα πριν 3 εβδομαδες πηγα για υπερηχο και ειχα τρελλο αγχος γιατι δεν τον ενοιωθα κι ομως κουνιοταν μια χαρα και εκεινη την στιμη τον εβλεπα να κινηται στο μονιτορ κι εγω δεν ενοιωθα τιποτα !

Μια χαρα κολυμπανε μεσα εχει να κανει νομιζω με την θεση που παιρνουν αν τα νοιωθουμε.

περαστικα ευχομαι !!

και περαστικα και σε μενα που εχω ηδη παρει 20 κιλα και εχω ακομη 3 μηνες :oops: Πρεπει να συγκεντρωθω και να απεξαρτηθω απο τη ζαχαρη δεν ειναι δυνατον αυτοοοο :o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φουσκοτουλες μου καλημερα σε ολες!!καταρχην να καλωσορισω κιεγω την quinta και να της ευχηθω με το καλο το νινακι της!!εμεις ειμαστε καλα μια χαρα κανουμε κωλοτουμπες!!χθες για πρωτη φορα ειδαμε και το πρωτο εξογκωματακι στην κοιλιτσα και μαλλον ηταν το κεφαλακι!!τρελαθηκαμε με το νικο!!χαχαχαχα εχει πολυ πλακα!!ρε κοριτσια εχω ενα προβλημα...υποφερω στον υπνο ..μουδιαζουν οι γοφοι μου επειδη κοιμαμαι στο πλαι μαλλον απο το βαρος και αναγκαζομαι καθε μιση ωρα το πολυ να γυριζω..χθες δεν κοιμηθηκα καθολου...υπαρχει κατι που να με ανακουφισει??θα με σωνατε!!καταταλλα ολα μια χαρα!!

στασα μου υπομονη με το δοντι ειναι που ειναι μανικι φανταζομαι οτι τωρα ειναι ακομα χειροτερο..μην την φοβασαι την αντιβιωση αφυ σε αφησε ο γιατρος να παρεισ δεν υπαρχει θεμα!!εχω παρει κιεγω..οσο για τον αντωναη μας ξεκινησαεν χημιοθεραπειες απο την δευτερα μαι οι γιατροι ειναι πολυ ευχαριστημενοι ανταποκρινετε πολυ καλα ο οργανισμος του...οποτε συνεχιζουμε τον αγωνα...ολα καλα ελπιζω να πανε μεχρι τελους αν και ακομα εχουμε πολυ δρομο... αυτα τα νεα μας σας φιλωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από εμένα!!

Εμείς είμαστε καλά. Νιώθω την μικρή κάθε μέρα και είμαι με ένα χαμόγελο μέχρι τα αυτιά κάθε φορά που την καταλαβαίνω.. Πλησιάζουν και οι ημέρες για την Β...την Τρίτη πρωί πρωί έχουμε ραντεβού...και άγχος και χαρά που θα την ξαναδώ και θα την απολαύσω λίγη ώρα παραπάνω.. Εγώ από κιλά λέω να σταματήσω την συνεχή μέτρηση γιατί από εδώ και πέρα θα απογοητεύομαι..τελευταία μέτρηση +4,3 κιλά. quantina εσύ πήρες ήδη 20???

Αναστασία πως πάει το δόντι????? Καλύτερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα !!!

xtinaki γεια σου και με το καλο κι εσυ!Αυτο με τους γοφους το εχω πολυ εντονα εδω και καιρο κι εγω στον υπνο ολο να τεντωνομαι θελω και συχνα ειμαι λες και εκανα γυμναστικη για τους γοφους τετοιου ειδους πονοι και πιασιματα.Τι να πω εγω κανω υπομονη....Επισης το συνδρομο καρπιαιου σωληνα (αν το λεω σωστα)με ταλαιπωρει στον υπνο,ξυπναω και δεν νοιωθω τα χερια μου....

Ναι Ευγενια,εχω παρει 20 κιλα κι πραγματικα ουτε που το καταλαβα, πολυ γρηγορα κατα τον 4ο -5ο ,ανοδικη πορεια!

να πω την αληθεια αφου δεν εκανα ζαχαρο δεν με πολυνοιαζει (οπως θα με ενοιαζε αν δεν η μουν εγκυος)απλα αναρωτιεμαι αν απο δω και περα που δεν λιγουρευομαι πια τιποτα θα παρω κι αλλο λιπος η θα ειναι το βαρος του παιδιου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας ζουζουνες!!!!

Το δοντακι μου επιτελους ηρεμησε. Εχθες που πηγα στην οδοντιατρο μου το εκλεισε. Το εχτισε και ελπιζουμε οτι θα κρατησει κανα 8μηνο οποτε να μπορεσω μετα να το φτιαξω κανονικα. Το καλο ειναι οτι σταματησε ο πονος οποτε δεν περνω depon και ο μπεμπης δεν μαστουρωνει οποτε βαραει συνεχεια!!!! :D:D:D Εχθες το βραδυ δεν με αφηνε να κοιμηθω το ζουζουνι μου!!!! :lol::lol::lol: Και σημερα ολη την ημερα τον νιωθω που βαραει!!!

Quinta μου τα καταφερες να παρεις τοσα πολα??? Αφου δεν εκανες ζαχαρο εισαι οκ....τα κιλα θα φυγουν μετα...οσο για την συνεχεια απο εδω και περα θα παιρνει το μωρο αν τρως φυσιολογικα!!

Χριστινακι για τους γοφους το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να βαλεις μαξιλαρι αναμεσα στα ποδια σου...δοκιμασε το!

Ευγενια μου πλησιαζει η μερα σου!!! Εγω ανυπομονω για την επομενη Δευτερα!!!!

Σας φιλω γλυκα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλοχα

καλα βρε θηριο 20 κιλα; κοιταχτε κοριτσια εαν δεν εχεις εμμετους και στομαχοπονο ευκολα μπορεις να τα παρεις.

Στην 1η εγκυμοσυνη πηρα 22 και τα 7 εμειναν ενθημιο :lol:

σε αυτη ειμαι στα 5 κιλα τωρα και ετυχως εμειναν μονο 2,5 μηνες ακομα , αλλα κανω εμμετους ακομα και ο αιματοκριτης απο την αφαγια επεσε στο 30 - με εβρισε ο ντοκ. οποτε ετερων εκατερων (λεξιλόγιο ε; ) :lol:

Μπραβο χριστινα που ειστε οκ- ειδες ο μπομπιρακος; μωρε πια ειναι αρκετα μεγαλουτσικα - πολυ ομορφο συναισθημα. Ευχομαι με το παιδακι να πανε ολα καλα πραγματικα - δεν πρεπει κανενας γονιος να βλεπει τα παιδια του σε τετοια κατασταση -νομιζω οτι πρεπει να ειναι απο τα χειροτερα συναισθηματα α νιωθεις ανυμπορος.

Χρισινακι οσο βαρενεις η μεση θα χειροτερευει - μην καθεσαι ανασκελα - να κοιμασαι στο παλι με 1-2 μαξιλαρια αναμεσα στα ποδια οπως ειπε η Στασα και μπορεις να παιρνεις και μπουσκοπαν στους οξεις πονους (ειναι ακινδυνα και τα μπουσκοπαν). Δυστηχως δεν μπορεις να κανεις πολλα. Περαστικα

Στασα ηδη εχω παρει 2 φορες αντιβιωση και οι 2 για ιγμοριτιδα (χρόνια χεσε μεσα - ουτε απλο κρυωμα να περασω δεν μπορω) - την αμοξιλ δινουν και εμενα ο ντοκ μου εχει πει οποτε την χρειαζομαι ουτε να ον ρωταω -ειναι τελειως ακινδυνη. Περασικα σου παντως ειναι λες και ολα τα περιεργα πρεπει αν μας πιανουν σε κατασασεις που δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερες!

Ευτυχως περασε το δοντι Στασα !!!!Πρεπει σε καποια στιγμη να κοιταξω και τα δικα μου (μετα την εγκυμοσυνη)

απορω που δεν με εχουν πονεσει μου ειχαν σπασει 2 σε καποια στιγμη και επαθα σοκ ευτυχως δεν φαινοται!!!

Μαρκερ μια χαρα σε βρισκω σε κιλα,οι εμετοι βεβαια απαραδεκτοι εγω ειχα ως τον τεταρτο.

Για το αγορακι που λετε ειδα κατι στο φεις αν δεν κανω λαθος ευχομαι απο καρδιας οτι καλυτερο.....

Σημερα θα κοιταξω για αποστειρωτη (λεω σιγα σιγα να ξεκινησω καποιες αγορες) εχετε να μου προτεινετε κατι η καποια συμβουλη?Δεν μενω Ελλαδα σημειωτεον και οι μονοι που εχω δει ειναι του Prenatal και Phillips.

Τα κιλα τα εχω υπο στενη παρακολουθηση πια ...πριν μεινω εγκυος ετρεχα 45 λεπτα-1 ωρα σε ενα παρκο εδω κοντα προσεχα γενικα....Ειχα 4-5 κιλα παραπανω λογω κοψιματος τσιγαρου αλλα γενικα δεν ανεβοκατεβαινα...με την εγκυμοσυνη "εκατσα" λογω πολλων αποβολων πριν,το μονο που με ενοιαζε αρχικα ηταν να πανε ολα καλα,ετρωγα οτι λιγουρευομουν και πολλες φορες χωρις λογο.

Τεσπα το μωρακι μου να ειναι καλα.

Χθες επισκεφτηκα εναν παιδικο σταθμο και μου ρθε να βαλω τα κλαματα.Πολυ ωραιος χωρος κλπ εβλεπα τα μωρακια να μπουσουλανε και σκεφτηκα οτι θα πρεπει να αφησω το δικο μου οταν θα ειναι 3 μηνων εκει και εφυγα ψιλοχαλια...

Με το καλο να δειτε τα μωρακια σας στους υπερηχους κοριτσια η Β επιπεδου μεχρι τωρα ηταν η πιο δυνατη εμπειρια γιατι τοτε εμαθα και το φυλο.Παντα πριν παω για υπερηχο αγχωνομαι πολυ ,τωρα αναμενω μεχρι τις 4 μαρτιου που θα κανουν και μετρησεις ειπε ο γιατρος.

Φιλια στις κοιλιτσες σας !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

quinta εγώ διάλεξα πρώτα πια μπιμπερό θα χρησιμοποιώ και μετά πήρα αποστειρωτή... εγώ είχα πάρει της chicco και μου βγήκε μια χαρά. Δεν τον χρησιμοποιούσα και συνέχεια βέβαια γιατί για 6 μήνες θήλαζα αποκλειστικά. Μόνο πιπίλες και λοιπά εξαρτήματα έβαζα τον πρώτο καιρό. Αλήθεια που μένεις?΄

Ναι σιγά σιγά πρέπει να ξεκινήσεις..Πρέπει πριν γεννήσεις να τα έχεις όλα έτοιμα γιατί μετά δεν μένει χρόνος καθόλου για οτιδήποτε. Εγώ βασικά όταν μπήκα στον 9ο τα είχα όλα τοποθετημένα και έτοιμα. Ποτέ δεν ξέρεις αν βιάζονται να έρθουν.

Αναστασία πάλι καλά που ηρέμησες - δεν αντέχεται ο πονόδοντος. Εγώ πρώτα τελείωσα τα δόντια μου και μετά ξεκίνησα προσπάθειες για δεύτερο παιδάκι. Είχα σοβαρό θέμα που έπρεπε να λυθεί. Είχα σε ένα δόντι μέσα ξεχασμένο εργαλείο απονεύρωσης που με τα χρόνια προχωρούσε και πλέον μου είχε κάνει μια ελάχιστη τρύπα στο ιγμόρειο. Φοβόμασταν ρήξη ιγμόρειου και κάναμε τελικά αφαίρεση δοντιού και ισχυρή αντιβίωση..αν πάθαινα κάτι στην εγκυμοσύνη την είχα βάψει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!

Ευγενια προσπαθω να οργανωθω ναι!Κοιτα θελω πολυ να θηλασω και ενημερωνομαι συνεχεια αλλα στο πισω μερος του μυαλου μου εχω και την πιθανοτητα να μην παει κατι καλα οποτε ας εχω μερικα μπουκαλια και εναν αποστειρωτη....Ερωτηση¨...Τα μπουκαλια πρεπει να ειναι μονο γυαλινα η μπορει και πλαστικα?Αγορασα δυο πλαστικα αυτα με το σχημα ς κατα των κολικων αλλα μου ειπαν οτι δεν κανουν για νεογεννητο....

Μενω στη Χαγη ,στην Ολλανδια.

Φιλια να εχετε ολες μια ομορφη μερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια και απο εμενα!!!

Δοξα το Θεο τελος με το δοντακι...αντε να αντεξει τωρα για να ασχοληθω μια και καλη οταν τελειωσω και με τον θηλασμο γιατι πρεπει να γινει εξαξωξω και να βαλω γεφυρα λογω το οτι το διπλα ειναι θηκη!!!..Τελος παντων...τελος με το δοντι μου!!!!

Quinta μου τα πρωτα μπουκαλια πρεπει να ειναι γυαλινα. Οταν θα σταματησεις την αποστειρωση θα παρεις πλαστικα. Εγω τουλαχιστον τα εχω απο την μικρη μου οποτε μονο θηλες θελω να αγορασω και πιπιλες. :D Σου ευχομαι παντως να θηλασεις οσο πιο πολυ μπορεις αν και αφου λες οτι 3 μηνωων θα πρεπει να το αφησεις στο παιδικο (προφανως λογω δουλειας) θα πει αναγκαστικα ξενο μετα...εκτος εαν υπαρχει η λυση του να δινεις το δικο σου γαλα...στο εξωτερικο ειναι πιο οργανωμενα τα πραγματα και μπορει να εχεις αυτη την επιλογη..θα σου προτεινα να το κοιταξεις οποτε σε αυτη τη περιπτωση να κανεις αποθηκη γαλακτος.

Ευγενια μου εγω ηξερα για το δοντι αλλα λογω το οτι ηταν γερο και η κυστη σε χειμερια ναρκη και βασικα επειδη θελει ενα 600αρι για την ολη διαδικασια ειπαμα αργοτερα αργοτερα και ξαφνικα δεν ηρθε η περιοδος!!! ;););) Τωρα ομως που εσπασε το δοντι δεν με παιρνει να το αφησω. Μολις τελειωσω με τον θηλασμο θα το κανω.

Κατα τα αλλα εχω αρρωστουλα την κορακλα μου με πυρετο και μου λειπει λιγο υπνος σημερα...ελπιζω να περασει γρηγορα και κοιμηθω το βραδυ γιατι δεν παλευεται!!!

Φιλακια σε ολες τις φουσκουλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα κι από μένα!!!

Χάθηκα λιγάκι και βλέπω έχασα επεισόδια........

Αρχικά να καλωσορίσω την MARY12 και την Ελένη! Με το καλό να υποδεχτείτε τα μωράκια σας!!!!

Χριστινάκι, παρ' όλο που δεν μπόρεσα να γράψω σας διάβαζα και να ξέρεις πως έχω κι εγώ στις προσευχές μου τον Αντωνάκι σας! Εύχομαι όλα καλά να πάνε και πολύ γρήγορα να γίνει μια κακή ανάμνηση η περιπέτειά σας! Τώρα σχετικά με τον δικό σου σε καταλαβαίνω που τρελλαίνεσαι με τα εξωγκόματα στην κοιλιά και τα πέρα-δώθε...είναι απίστευτες στιγμές! Όπως προείπαν και τα κορίτσια για τον ύπνο δεν μπορείς να κάνεις πολλά πράγματα είναι η αλήθεια. Αυτό με το μαξιλάρι δοκίμασέ το, μπορεί να σε ανακουφίσει κάπως.

Ευγενία μου, δεν ξέρεις πόσο σε νιώθω...περνάω ακριβώς τα ίδια. Ψωφάω όλη μέρα στη δουλειά και όταν φτάσω σπίτι θα παίξω λίγο με το μικρό, στις 9.30 θα πιεί το γάλα του και θα πέσουμε και οι 2 μας για ύπνο. Παράπονο το έχει ο αντρούλης μου που μένει μόνος του τα βράδια αλλά πραγματικά δε έχω δυνάμεις. Κι εμείς ένα σ/κ έχουμε να κοιταχτούμε στα μάτια και να πούμε 2 κουβέντες.. :?

quinta, καλώς ήρθες στην παρέα μας και με το καλό να έρθει το μωράκι σου!!! Λυπάμαι για όσα έχεις περάσει και εσύ και κάποιες ακόμα από την παρέα μας, όμως τώρα κοιτάμε μπροστά και μπροστά έχει μόνο ευχάριστα!!! Σχετικά με τα μπιμπερό, εμένα με βόλεψαν πιο πολύ τα γυάλινα (της NUK) και στην αρχή στην αποστείρωση αλλά και αργότερα διότι κρυώνει πιο γρήγορα το νερό για γάλα στο γυάλινο μπουκάλι. Όσο για το θηλασμό, επειδή κι εγώ μόλις σαράντησα γύρισα στη δουλειά και το μωρό έπρεπε να μείνει πολλές ώρες μακριά μου, είχα πάρει ένα πολύ καλό θήλαστρο και 3 γεύματα τα έβγαζα στη δουλειά (τα αποθήκευα στο ψυγείο) και του τα έδιναν την άλλη μέρα όσο έλειπα οι γονείς μου. Είναι αρκετά κουραστικό όμως αξίζει τον κόπο να το παλέψεις. 7 μήνες κατάφερα να θηλάσω έτσι.

Στάσα μου, τι περιπέτεια μωρέ με το δόντι και αυτή!!! Αφού πέρασε όλα καλά. Περαστικούλια στη νυφούλα μου!!! :D

marker, υπομονή με τους εμετούς! Πόσο σίδηρο παίρνεις συμπλήρωμα?

Τα δικά μας νέα είναι πως πήγαμε στη γιατρό, είδαμε το μπεμπέ, αλλά μας έκανε όλο φιγουρίνια και δεν μπορέσαμε να δούμε το φύλο. Έχει φτάσει τα 17 εκ. και 140 γραμ. Κλείσαμε για β' επιπέδου στις 22/3 και πραγματικά ανυπομονώ. Μόλις μπω στον 5ο λέω να πω στη δουλειά για την εγκυμοσύνη μου γιατί λογικά κάποια στιγμή θα αρχίσει να φαίνεται η κοιλιά....δε μπορεί.

Φιλιά πολλά σε όλες τις κοιλίτσες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια!!!!

Που εισαι βρε συμπεθερουλα τοσο καιρο...καλα ακομα δεν εκανες κοιλιτσα??? Να σου δωσω λιγο απο την δικια μου που ειναι μπολικη??? :lol::lol::lol::lol:

Εγω παλι στα ξενυχτια το εριξα με την μικρη μου. 39,2 ειχε το πουλακι μου το βραδυ....οποτε παλι κοπανα απο το μαγαζι εγω και απο το σχολειο η μικρη....αντε να φυγει αυτος ο χειμωνας γιατι μου την εχει δωσει στα νευρα!!!!

Ευγενια μου αντε βρε πλησιαζει η μερα για την β'επιπεδου.....αυριο θα το χαζευεις για αρκετη ωρα το ζουζουνι σου!!!!

Φιλακια σε ολες τις κοιλιτσες...μικρες και μεγαλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα

Μπουκαλια εχουμε παρει τα απαντα

τι εταιρεια θες; πες και την εχουμε

τον Στελιο τον βολεψαν της νουκ -τον Νικο τα μπραουνσ

φαντασου ειχα παρει 25 μπουκαλια της κικο τα κοντοχοντρα και πηγαν ολα πεταμενα τον 2ο μηνα -ουτε να τα δουν

αποστειρωτες παρε οποιον θες κανουν ολοι για ολα τα μπιμπερο -εμεις ειχαμε της κικο και μια χαρα αποστειρωνε τα παντα -βεβαια τα ψηλα της νουκ δεν μπουσα να βαλω μεσα και το καλαθακι για τις πιπιλες αλλα οκ τις εβαζα μετα

Χαρα -μια χαρα το μπεμπακι σας- φυλο σε ενα μηνα δλδ - μια χαρα - καλε σας μετραει βαρος απο τωρα; εμενα με κοροιδευε οταν του ελεγα :lol::lol::lol:

τι θες να σου μετρησω το σταγαλι τι βαρος εχει; μου ελεγε :lol:

καλα ο δικος μου τα βαριεται αυτα τρελλα -βλεπει οσα τον ενδιαφερουν -μου λεει ολα καλα και την επομενη ημερομηνια -σε 10 λεπτα ειμαστε ετοιμοι

Σιδηρο παιρνω 2 φεοφολ την ημερα και με βλεπω και για 3ο οπως παει

αρχισαν οι ρινορραγιες και θα χανω αιμα και απο εκει -ελπιζω να ηταν τυχαιο το σημερινο -το ειχα στην προηγουμενη εγκυμοσυνη -ανοιγε καθε πρωι η μυτη μου- τωρα ανοιξε το απογευμα

Στσασα μπραβο με ο δοντι -μανικι ρε γμτ ειδικα τωρα γενικα και οι γιατροι δεν σε πολυαναλαμβανουν

Περαστικα σας -τοσο πολυ ε;

εμας εκανε χθες ο Στελιος ενα 40+ αλλα σημερα περδικι -τι να πω;

ο χειμωνας ειναι θεμα οντως -πολλα παιδακια στο σχολειο-ολο και καποιο μυξιασμενο -αυτο ηταν

εγω κλασικα με τη λεκανιτσα αγκαλιτσα σημερα

το εχω συνηθισει πια δεν με πειραζει αλλα νιωθω εξαντληση ρε γμτ και το μονο που με πειραζει ειναι οτι δεν εχω την υπομονη να ασχληθω με τα μεγαλα και αυτα αφινιαζουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια σας ευχαριστω πολυ για την αποδοχη. Εγω υπεφερα παρα πολυ απο ναυτιες και ολα τα συναφη αλλα μερικες μερες τωρα νιωθω καλυτερα, μαλλον υποχωρουν. Ολο αυτο το διαστημα ζοριστηκα πολυ ισως επειδη εχω και την μικρη μου που την παραμελουσα αρκετα και εχει τις αναγκες του το παιδακι οσο να' ναι. Στην πρωτη εγκυμοσυνη ειχα ναυτιες αλλα οχι σε τοσο βαθμο και τοτε ημουν και μονη μου δεν ειχα παιδι να φροντιζω. Ελπιζω να φυγουν να ησυχασω. Τη Τριτη που μας ερχεται θα κανω τροφοβλαστη και ελπιζω απο κει και μετα να ηρεμησω και να απολαυσω την εγκυμοσυνη μου, γιατι μεχρι στιγμης δεν....

Μπιμπερο εμας μας βολεψαν τα κικο και μεχρι τωρα αυτα χρησιμοποιω και αποστειρωτη κικο παλι.

Στασα παλι καλα που ησυχασες με το δοντι γιατι δεν παλευεται αλλιως.

Καλημερα σε ολες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!

Χθες κάναμε την Β επιπέδου η οποία κατέληξε σε αμνιοπαρακέντηση.. Τα αποτελέσματα δεν ήταν τα επιθυμητά όσον αφορά την μύτη της και μας παρέπεμψε σε σύνδρομο down..οι υπόλοιπες μετρήσεις ήταν καλές σχετικά αλλά δεν μπορούσαμε να το παραβλέψουμε... από την αρχή της εξέτασης κατάλαβα ότι κάτι δεν πήγαινε καλά..ο γιατρός ξαναμετρουσε και ξαναμετρουσε το ρινικό οστό αλλά δεν...το συζητήσαμε με τον γιατρό μου και είπαμε εντός της εβδομάδας να κάνουμε αμνιο...εγώ του είπα αν μπορεί και την ίδια μέρα να μου την κάνει για να έχουμε όσο πιο γρήγορα τα αποτελέσματα. Μέχρι τέλος της εβδομάδας περιμένουμε τα πρώτα (σύνδρομο down) και αρχές της επόμενης εβδομάδας τα υπόλοιπα...προσεύχομαι

στον θεό να είναι καλά το κοριτσάκι μου...

Μέχρι το τέλος της εβδομάδας δεν θα πάω στην δουλειά και θα κάτσω να ηρεμήσω και να περιμένω τις απαντήσεις..προσπαθώ να ξεκουράζομαι όσο περισσότερο μπορώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα και απο εμενα!!

Ευγενια μου μην μου αγχωνεσαι...οσο μπορεις δηλαδη...ολα θα βγουνε καλα...θα δεις που ολα θα ειναι μια κακια αναμνηση...στην αυχενικη δεν ειχαν βγει ολα καλα απο οτι θυμαμαι? Καλα θα κανεις παντως και δεν θα πας σ τη δουλεια...ειναι καλυτερα να χαλαρωσεις μετα την αμνιοπαρακεντηση και απο το αγχος που εχεις αυτες τις μερες!

Εμενα τα νεα μου ειναι οτι αρχικα πηγαμε με την μικρη στο παιδιατρο την Δευτερα και τελικα εχει αμυγδαλιτιδα οποτε αναγκαστικα πηραμε αντιβιωση.... :(:(:( επεσε τουλαχιστον ο πυρετος! Επιπλεον εγω εχθες περασα μια πολυ δυσκολη ημερα γιατι με επιασε γαστρεντερητιδα και πεθανα στο πονο...ευτυχως δεν ειχα εμετους και ετσι δεν αναγκαστηκα να μπω σε κλινικη με ορο...αλλα τρελαθηκα στο πονο...

Mary μου ελπιζω να ηρεμησεις γρηγορα απο τις ναυτιες γιατι ειναι τρελη ταλαιπωρια απο οτι εχω ακουσει...εγω ευτυχως στην πρωτη εγκυμοσυνη δεν ειχα καθολου και σε αυτην ειχα μονο καουρες το πρωτο 3μηνο.

Μαρκερ πολυ σιδηρο ε???? πρεπει να νιωθεις τρελη εξαντληση παντως!!! Εδω εγψ που ειναι λιγο πεσμενο και το βραδυ νιωθω ψοφια!!!!! Υπαρχει μια ιωση που κυκλοφορει που κανει ενα 24ωρο ψυλο πυρετο,μαλλον αυτο θα ειχε ο Στελιος!!! Αντε να δυμε ποτε θα ηρεμησεις απο την επαφη σου με την τουαλετα εσυ??

Σας φιλω ολες γλυκα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

που ειναι τα κοριτσια μου καλε???????????????????? που ειναι οι φουσκωμενες κοιλιτσες????????????επανηρθα...μετα απο ενα διμηνο μετακομισης και ταλαιπωριας με την φορθνετ, να μας φερει γραμμη στην βαση, σας ξαναδιαβαζω....δοξα το θεο ολα καλα μερχι τωρα...η κωσντανς μου καλα το πουλακι μου, ο αντρουλης μου δοξα τον παναγαθο καλα....και ο μπεμπης μας μεγαλωνει.....οκ με την αυχενικη, οκ με το τριπλο....αλλα για λογους ψυχολογικους φιλες μου εχω παρει την αποφαση να κανω αμνιο, εχει προγραμματιστει την τριτη...μακαρι να πανε ολα καλα....να ειστε ολες καλα φιλακια....λετε να κανω βλακεια? ρισκαρω την κυηση??????????????????? σκεφτομαι οτι οταν θα γεννησω θα ειμαι κοντα 34 ρε κοριτσια και ειμαι πολυ υπερ της αμνιο την θεωρω πολυ αξιοπιστη σαν εξεταση...στην ουσια ολες οι αλλες εξετασεις ειναι στατιστικα νουμερα... η μονη εξεταση που αφορα το Dna του ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥ εμβρυου ειναι αυτη.....περιμενω γνωμες....επισης ξερει καμια αν μπορω να καταθεσω χαρτια για να παρω κατι πισω απο τον εοππυ? ξαναλεω δεν υπαρχει γνωματευση με ανησυχητικους δεικτες, αλλα γινεται για ψυχολογικους λογους, λετε να δικαιολογει λοιπον η μπα??????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhspera

Ευγενια μου ευχομαι ολα να ειναι καλα

που θα την κανεις την αμνιο;παντως εχω να σας πω οτι οσες γνωστες μυ ειναι εγκυες και γενανε στο ιασω τους βρηκαν ακτι στραβο και κανανε αμνιο -και φυσικα ολα ηταν καλα

ντοντ γουορι ολα θα ειναι σουπερ

Γεια σου Στασα περαστικα σας

Στασα ασο μας ψεκαζουν οτι βρουν μπροστα τους. μια χαρα ο Στλαρας , μια χαρα και εγω

ο μπομπιρας εχει ανεβει και αλο -τον νιωθω στα πλευρα μου- μα τι στο καλο κανονικα δεν πρεπει να κατεβαινουν τωρα;

Ευακι και πολυ καλα κανεις

και εγω στη θεση το ιδιο θα εκανα

κανονικα κονα στα 35 πρεπει ολες οι γυναικες να κανουν αμνιο ειτε υπαρχει ενδειξη ειτε οχι. Φυσικα και να την κανεις -ειναι τελειω ακινδυνη πλεον - μην φοβασαι καθολου.

απο τον εποππυ δεν θα παρεις τιποτα πισω - μην το προσπαθησεις καν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...