Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια Φεβροαριου-Μαρτιου-Απριλιου 2013


Recommended Posts

Χαχα Ρία την ίδια κουβέντα είχα και εγώ με την μαμά μου (με κακομαθαίνουνε και μου μαγειρεύει εκείνη για να μην σηκώνω κατσαρόλες και τέτοια.... βλέπε αποκόλληση) και όλα σχεδόν τα φαγητά που μου ήρθανε είχανε κιμά! Λοιπόν παραθέτω τις βερσιόν: κανελλόνια, μακαρόνια με κιμά ή γιουβαρλάκια. Βέβαια για τα γιουβαρλάκια σκέφτηκα ότι έχει μέσα και αυγολέμονο, δηλαδή ψιλο ωμό αυγό και μάλλον πρέπει να το αποκλείσουμε. Η μανούλα μου μου είπε ότι μπορούμε να το φτιάξουμε χωρίς αυγολέμονο αλλά μετά θα είναι γιουβαρλάκια? :lol:

preg.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 985
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλή ιδέα τα γιουβερλάκια αλλά δεν έχω λεμόνια και δεν ξαναβγάινω έξω με την καμία, πήγαμε με την Ανδριανούλα λαϊκή και λιώσαμε στην ζέστη.

Ο άνδρας μου ήθελε αυτό με τον κιμά που είναι σαν πίτσα (φτιάχνεις τον κιμά όπως τα μπιφτέκια και τον απλώνει στο ταψί σαν πίτα και βάζεις από πάνω ντομάτα τυριά και ότι άλλο θέλεις είναι πολύ ωραίο).

Εγώ θέλω κοκκινιστά κεφτεδάκια και κέρδισα θα φτιάξω κοκκινιστικά κεφτεδάκια :D

Εσύ τελικά???

Νομίζω ότι μπορείς αντί για αυγό να το κάνεις με κορν φλαουερ ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!ΠΟΛΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΠΗΓΑΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!! Tanya1979 μου και Eleni_sk μου πολυ χαρηκα!!!!Ευχομαι να συνεχισει ετσι!!!!Και εγω ανυπομονω να ερθει η τριτη 28/8 για να παω να δω τι γινετε επιτελους με το μπεμπακι και οντως οι μερες δεν περνανε!!!!Αντε ευχομαι και οι υπολοιπες να εχουμε καλα νεα!!!Υπομονη και με τη ζεστη που ηρθε παλι απο σημερα!!! ΑΝΔΡΙΑΝΑ μου καλη ξεκουραση και ωραια η ιδεα για τον κιμα στυλ πιτσας στο φουρνο!!!!Πες μου πως γινετε...Θελω και εγω να το φτιαξω....δεν το εχω κανει ποτε!!!!Φιλια πολλα!!!! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω μου τρέχουν τα σάλια Ρία! Πολύ καλή η ιδέα του άντρα σου. Μου έχουνε κόψει τελείως το αλάτι και δεν ξέρω πώς θα βγει. Μας βλέπω για κανελλόνια....... αχ πείνασα :lol: Καλημέρα Κάντυ!

preg.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά έφτιαξα κάτι κεφτεδάκια σάλτσα πολύ μπόμπα!!!!!!!!!

Έβαλα και κρασάκι στην σάλτσα!!!!!!!!!!

Να σας ρωτήσω σας έχει ανοίξει καθόλου η όρεξη?????????

Εγώ θέλω να φάω όλο τον κόσμο όλη την μέρα το φαγητο σκέφτομαι :D

Πρέπει να έχω πάρει 2 κιλά μέχρι στιγμής εσείς?????????

Το βράδυ σηκώνομαι και τρώω :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τον τελευταίο καιρό η αλήθεια είναι ότι κάτι έχει αρχίσει να γίνεται αλλά όχι και πάρα πολύ. Βασικά πιστεύω ότι για αυτό ευθύνεται το ότι δεν μπορώ να φάω αλάτι, οπότε το φαί δεν είναι και τόσο θελκτικό! Ευτυχώς που μου αρέσει πολύ το λεμόνι και το ξύδι και τα λούζω τα φαγητά ανάλογα και αποκτούν μια γεύση! :lol: Επίσης ΤΡΕΛΛΑΙΝΟΜΑΙ για ντομάτα οπότε φτιάχνω πολύ ντοματοχυμό ή ντάκους (χωρίς φέτα εννοείται...) Αφού το παιδί όταν βγει θα πει "ντομάτα" χαχα. Όσον αφορά τα κιλάκια ζυγίζομαι κάθε Δευτέρα. Γενικά από την αρχή της εγκυμοσύνης είχα χάσει 2 κιλά και απο αυτά την Δευτέρα είδα ότι έχω πάρει το ένα. Πιατεύω όμως ότι την ερχόμενη Δευτέρα θα έχω παρει ακόμα ένα :lol: αισθάνομαι πιο πρησμένη! Δεν με πιάνει υστερία με τα κιλά αλλά θα ήθελα να πάρω το δυνατόν λιγότερα γιατί γενικά είμαι λιχούδο και θα δυσκολευτώ να πειθαρχήσω για να τα χάσω μετά.

preg.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΔΕΝ ΠΕΙΝΑΩ ΚΑΙ ΚΙΛΑΚΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΚΟΜΑ!!!!ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΑΚΙ ΜΟΥ ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΩΣ ΑΚΟΜΑ!!!!ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΥΝΕΛΘΕΙ ΑΚΟΜΑ ΑΠΟ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και απο μενα....μπραβο για τα διδυμακια μας....αντε με το καλο να εχουμε ολες τα αποτελεσματα...

εγω παω αυριο επιτελους για αυχενικη...οσο για το φαγητο εγω εκανα μπριζολες με πατατες σαλατα και τετοια...αλλα απο ορεξη δεν εχω...δεν ξερω αλλα οσο λιχουδο ημουν πριν τοσο τωρα δεν θελω να το βλεπω το φαγητο...ακομα δεν εχω παρει γραμμαριο...απο την αρχη της εγκυμοσυνης εχω χασει 6-7 κιλα και δεν εχω παρει καθολου ακομα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βινούλα με το καλό και καλά αποτελέσματα :D

Σήμερα τι έχει το μενού???????

Εγώ θα φτιάξω φασόλια γίγαντες :o μου αρέσουν πολύ και εμένα και της Ανδριανούλας!!!!!!!!!!!!

Αχ ανυπομονώ να ακούσω το μωράκι :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Binoula μου με το καλο κοριτσακι μου,περιμενω με αγωνια!!!!

Με το καλο σε ολες σας για τις εξετασουλες σας!!!!!!!

Χαιρομαι να σας διαβαζω,χαιρομαι για τα ευχαριστα νεακια σας!!!Παντα τετοια!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ!!!!Πολυ ζεστη σημερα και νοιωθω χαλια γαμωτο!!!! ΑΝΔΡΙΑΝΑ μου χθες μου εδωσες ωραια ιδεα με την κιμαδοπιτσα και την εφτιαξα για πρωτη φορα!!!Ωραιο εγινε!!!! Binoula μου καλη επιτυχια για σημερα!!!!ευχομαι να πανε ολα καλα!!!Περιμενουμε νεα!!!!Κοριτσακια κουραγιο με τη ζεστη ας ευχηθουμε να ειναι η τελευταια!!!! :?:? ΕΛΕΟΣ!!!!Φιλακια πολλα και καλο σαββατοκυριακο!!!!Βye bye!!! ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μολις γυρισα απο τον γιατρο..ηταν να παω το απογευμα αλλα επαθα μια μικρη αιμοραγια και πηγα το πρωι....ξυπνησα και ειδα αιμα το πρωι....παγωσε το αιμα μου πηρα τηλ τον γιατρο και μου ειπε να παω αμεσως...πηγα καναμε υπερηχο και εχει ξεκολησει ο πλακουντας λιγο στην ακρη...μου ειπε ξαπλα ολη μερα μου εγραψε και φαρμακα...το μωρακι μου ειναι μια χαρα..ευτυχως παναγια μου και εκανε και την αυχενικη για να μην ξανα περπατησω....η αυχενικη βγηκε τελεια...την ερχομενη παρασκευη θα εχουμε ολα τα αποτελεσματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μολις γυρισα απο τον γιατρο..ηταν να παω το απογευμα αλλα επαθα μια μικρη αιμοραγια και πηγα το πρωι....ξυπνησα και ειδα αιμα το πρωι....παγωσε το αιμα μου πηρα τηλ τον γιατρο και μου ειπε να παω αμεσως...πηγα καναμε υπερηχο και εχει ξεκολησει ο πλακουντας λιγο στην ακρη...μου ειπε ξαπλα ολη μερα μου εγραψε και φαρμακα...το μωρακι μου ειναι μια χαρα..ευτυχως παναγια μου και εκανε και την αυχενικη για να μην ξανα περπατησω....η αυχενικη βγηκε τελεια...την ερχομενη παρασκευη θα εχουμε ολα τα αποτελεσματα...

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ BINOULA MOY και γρηγορα και καλα αποτελεσματα!!!!!Αντε ξεκουρασου τωρα και να προσεχεις..θα περασει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, Binoula πως σε νοιώθω δεν φαντάζεσαι αλλά μην ανησυχείς, θα ξαπλώσεις και θα θρέψει. Απλά μην κάνεις παλικαριές να τα ζητάς όλα να στα φέρνουνε και να σηκώνεσαι μόνο για τουαλέτα. Όλα θα πάνε καλά και καλά αποτελέσματα!

Σήμερα έφτιαξα πατάτες τηγανιτές και πραγματικά έσκασα στο φαΐ. Ποτέ δεν μπορώ να τις υπολογίσω σωστά σε ποσότητα πάντα κόβω πάρα πολλές και στο τέλος μπουκώνομαι :lol::lol::lol::lol: Πρέπει να κόψω και τα πολλά τηγανιτά το έχω παρακάνει τον τελευταίο καιρό.........

preg.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βινούλα μας περαστικά να είναι.

Να κάτσεις στο κρεβάτι και όλα καλά θα πάνε θα το δεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αφου πήγαν όλα καλά με την αυχενική μην αγχώνεσαι μετά που θα κρατήσεις το νινάκι σου θα τα ξεχάσεις όλα :D

Εγώ να δεις τι αγωνίες τράβηξα με την Ανδριανούλα μου............

Όσο για το φαγητό και εγώ έσκασα με τους γίγαντες σήμερα :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω πολυ για την υποστηρηξη...η αληθεια ειναι οτι κοψοχολιαστικα αλλα τελως καλο ολα καλα....το μωρακι μας ειχε πισματωσει...εκανε κατακορυφο και δεν αλλαζε θεση με τπτ....χαιρομαι που βοηθεισε η παναγια να πανε ολα καλα με το μωρακι μας....ας τα φυλαει ολα και ας τα προστατευει για να ειναι καλα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάρες μου!!!! ;)

Μέρες έχω να μπω....

Τι κάνετε??? Εγώ Δόξα τω Θεώ μέχρι στιγμής καλά έχω μπει στην 16η εβδομάδα και συνεχίζω!!!

Τώρα έχω ραντεβού 5 Σεπτεμβρίου... ένα μήνα μετά την αυχενική διαφάνεια που είχα κάνει!!!!

Binoula μου εγώ την 5η εβδομάδα είδα αίμα και κόντεψα να τρελαθώ!!!!!

Μην φοβάσαι όλα καλά θα πάνε... κάνε ότι σου είπε ο γιατρός σου και επίσης να πίνεις πολύ νερό για να θρέψει η μήτρα αμέσως και να ξέρεις όταν πίνεις πολύ νερό δεν κάνει καθόλου συσπάσεις!!!!

Εγώ σχεδόν έτσι μου πέρασε!!!! Μόνο μεράκι και δεν το ήξερα... Φιλάκια και όλα καλά θα πάνε... ξεκουράσου!!!

Καλημέρα κορίτσια!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ!!!! λένακαρά μου καλως ηρθες στην παρεουλα μας και με το καλο να ερθει το μωρακι σου!!!! ζουμπι μου και εγω στις 28/8 θα παω να κανω την αυχενικη στο Ιασω!!!!!Και εγω εχω αγωνια να πανε ολα καλα!!!Εσυ που θα την κανεις;;;;

Kαλημερα!!Και εγω στο Ιασω!Εγω να δεις αγωνια που εχω.....Μακαρι να βγουν καλες οι μετρησεις...εχω ακουσει τοσα για την αμνιοπαρακεντηση.....ουφ!!!!

Σου ευχομαι καλα,πολυ καλα αποτελεσματα!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω πολυ για την υποστηρηξη...η αληθεια ειναι οτι κοψοχολιαστικα αλλα τελως καλο ολα καλα....το μωρακι μας ειχε πισματωσει...εκανε κατακορυφο και δεν αλλαζε θεση με τπτ....χαιρομαι που βοηθεισε η παναγια να πανε ολα καλα με το μωρακι μας....ας τα φυλαει ολα και ας τα προστατευει για να ειναι καλα....

Ολα θα πανε μια χαρα!!!!!!!!!!!!!!Ξαπλα τωρα κ χαλαρα!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάρες μου!!!! ;)

Μέρες έχω να μπω....

Τι κάνετε??? Εγώ Δόξα τω Θεώ μέχρι στιγμής καλά έχω μπει στην 16η εβδομάδα και συνεχίζω!!!

Τώρα έχω ραντεβού 5 Σεπτεμβρίου... ένα μήνα μετά την αυχενική διαφάνεια που είχα κάνει!!!!

Binoula μου εγώ την 5η εβδομάδα είδα αίμα και κόντεψα να τρελαθώ!!!!!

Μην φοβάσαι όλα καλά θα πάνε... κάνε ότι σου είπε ο γιατρός σου και επίσης να πίνεις πολύ νερό για να θρέψει η μήτρα αμέσως και να ξέρεις όταν πίνεις πολύ νερό δεν κάνει καθόλου συσπάσεις!!!!

Εγώ σχεδόν έτσι μου πέρασε!!!! Μόνο μεράκι και δεν το ήξερα... Φιλάκια και όλα καλά θα πάνε... ξεκουράσου!!!

Καλημέρα κορίτσια!!! :D

Νικι!!!Με θυμασαι ε;;;;;

Με το καλο κοπελαρα μου!!!!!Πολυ χαρηκα!!Με το καλο ενα γερο μωρο!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά έφτιαξα κάτι κεφτεδάκια σάλτσα πολύ μπόμπα!!!!!!!!!

Έβαλα και κρασάκι στην σάλτσα!!!!!!!!!!

Να σας ρωτήσω σας έχει ανοίξει καθόλου η όρεξη?????????

Εγώ θέλω να φάω όλο τον κόσμο όλη την μέρα το φαγητο σκέφτομαι :D

Πρέπει να έχω πάρει 2 κιλά μέχρι στιγμής εσείς?????????

Το βράδυ σηκώνομαι και τρώω :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Εγω θελω ΜΟΝΟ να τρωω!!!!!!!!!!Απο την αρχη ειχα αναγουλες ναυτιες κ τετοια τις πρωτες εβδομαδες κ ενω ηθελα να φαω,πεινουσα δεν μπορουσα γιατι μολις σκεφτομουν φαγητο μου ερχοταν να βγαλω τα αντερα μου.

Τωρα εχουν καταλιαγιασει κατα πολυ τα συμπτωματα(εδω κ 5-6 μερες),κ θελω να τρωωωωωωωωω!!Κρατιεμαι πααααααρα πολυ.Στην κορη μου ειχα παρει 40 κιλα!!!! :shock::shock:

Βεβαια τα εχασα μετα κατευθειαν....

Τωρα ειμαι κ 10 χρονια μεγαλυτερη,δεν θελω να ξαναπαρω τοσα....το παλευω...για να δουμε... :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!!!!

εμεις καναμε χθες την αυχενικη μας.....

και ταδυο φαινονται υγιεστατα και μαλλον ειναι αγορι-κοριτσι......

ειμαστε τρελαμενοι και ανυπομονουμε να τα σφιξουμε στην αγκαλια μας....

Ελενιτσα!!!!!!!!!!!Μπραβο!!!!!!!!!!!!!!!Τελεια νεα!!!!!!!!!!Με το καλο η κοριτσαρα κ ο αγοραρος!!!!Δεν εχεις παραπονο....τωρα εχεις απ'ολα...Μανα με τον ενα σου γιο κ με τις δυο τις κορες!!!!!!!χαχαχχαχα!!

Χαρηκα πολυ!!!!Αντε να δουμε εμεις πως θα παμε......εχω αγωνια τρελη!!!!!

Μακαρι να φανει κ σε εμας το φυλο!!!!

Πολλα φιλια!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζουμπι χαιρομαι που ολα πανε καλα....μακαρι να συνεχισουν ολα ετσι....εγω απο ορεξη δεν εχω καθολου....ο γιατρος μου ειπε οτι πλεον πρεπει η να μεινω σταθερη η να αρχισω να παιρνω...σημερα νιωθω πολυ καλυτερα...με καθυσηχασε οτι ολα θα πανε καλα αρκει να ακουσω τις οδηγιες του κατα γραμμα...το κανω εννοειται....ειδα και το προσωπακη του σε 4d τετρασδιαστατο....ειναι πολυ γλυκουλη...πιθανοτητες για το φυλο στον επομενο υπερηχο γιατι αυτη τη φορα ειχε ορεξη για κατακορυφο.....δεν ελεγε να γυρισει με την καμια ομως....το αιμα περιοριστικε ευτυχως και το μωρο χαιρει ακρας υγειας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γεια σας!!!!!!!!!

Ζούμπι έχουμε πολλές πιθανότητες στο Ιασώ να είμαστε μαζί γιατί και εγώ στην 10η εβδομάδα είμαι :D

Μήπως έκανε καμία αυχενική στο ιασώ και θυμάται τιμή????

Βινούλα υπομονή ο γιατρός σου έχει πολύ δίκιο αν κάνεις ότι σου λέει όλα θα πάνε τέλεια!!!!!!!!

Εγώ όλη την ώρα θέλω να τρώω :lol::lol::lol::lol:

Στην Ανδριανούλα μου είχα πάρει 15 κιλά με πολύ εγκράτια :lol::lol::lol:

Σήμερα πήγαμε για μπάνιο πρωί και ψιλοκαήκαμε είχε πολύ ήλιο.

Αυτά τα νέα μας!!!!!!!!!!!!!!

Φιλιά σε όλες!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...