Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΑΦΙΞΕΙΣ ΠΕΛΑΡΓΩΝ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ'12 ν7


Recommended Posts

telika meta apo polla plusimata efuge i murwdia den to ksana akoumpaw toso kairo mia xara imoun pou den to akoumpousa...

dimitroula min pefteis apolause tin egkumosuni sou meta tha to metaniwneis pou den to apolauses...

elena ksexasa na se pw ante perneis k esu seira me to kalo koukla mou...

fouskitsa min anxwnesai ola kala tha pane k to mwraki sou tha einai mia xara...me to kalo koukla mou...

marakia ante na doume ti tha kanei i mpempa simera tha vgei me to kalo koukla mou k opws leei i elena xwris pono....

oti wra k nane na me eidopoiiseis...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kagouraki oxi den to ksanaxtupas. Otan teleiwseis sto telos me ola to xtupima kateuthian bazeis oti thes na prostheseis me ena elafru anakatema me koutali h spatoula. Ti merenta ti zestana ston mikrokumatwn gia 30 deuterolepta gia na malakwsei kai na einai pio reusti kai ekana anoigmata me ti spatoula kai tin exuna mesa sto pagwto kai polu elafru anakatema alla afisa kai apo panw! Pantws sou sunistw na kaneis me merenta giati mou bgike polu teleio.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα μας τρέχουν τα σάλια.... :shock:

Στου σαλονιού που έχουμε έχει ένα σηματάκι σαν ρόμβο.

Βαριέμαι...πέρασε η ψύξη...πέρασε και η όρεξη για διάβασμα :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maximaki s'euxaristw!!

Ariadni kai egw to paratisa giati den eixa katholou oreksi kai apofasisa na min grapsw twra ton Iounio.

Exw mpei kai sto mina mou kai den ithela na apomakrinomai.

Re koritsia prin eixa ksaplwsei ligo kai eixa polu entonous ponous periodou! Auto prwti fora mou sumbainei se oli tin egkumosuni...eniwtha kanonika san na thelei na katebei periodos! Lete na einai epeidi mpika sto mina mou?? H alitheia einai oti den perimena na niwsw kati diaforetiko mpainontas ston 9. Mipws itan tuxaio?

Paw na etoimastw giati tha pame me ton antra mou gia katharismo dontiwn! Ithela na to kanw edw kai kairo alla eipa na perimenw na stamatisw douleia kai na paw.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!

ειμαι δουλεια κ δεν εχει καθολου κινηση,φανταστειτε ολη μερα κ πριν λιγο εκοψα τη πρωτη αποδειξη.. :roll:

ελενα μου μαλλον ηταν συσπασεις αυτο που ενιωθες,εγω εχω απο την αρχη της εγκυμοσυνης τετοιους πονους κ ειδικα στον αντωνη μου ειχα συνεχεια,μιλαμε για πολυ αγχος.παλι καλα που σε επιασαν τωρα αλλιως ειναι πολυ αγχωτικο.προετοιμαζεται η μπεμπουλα σου!!

τελικα πως μπαινουμε στην πριβε ομαδα να διαβασουμε;πηγαινοντας προφιλ μαλλον ε;

σημερα δεν ειμαι κ πολυ καλα ψυχολογικα,θελω να περασει ο καιρος να νιωθω σιγουρη οτι μεγαλωνει το μωρακι κ θα γενηθει κοντα στην ωρα του.

ανθη μου ναι καισαρικη θα κανω οποτε λογικα εκει που σου ειπα θα γενησω πρωτα ο θεος.

πολυ χαζοκαιρος αλλα απο βδομαδα ετοιμαστειτε για μινι καυσωνα..ετσι ακουσα.

νανσυ μου υπομονη,εχουν δικιο τα κοριτσια οπως τα ειπαν,να προσεχεις,παντως κ εγω δε θα εφευγα αν δε μαθαινα τι εχω.ειδικα εγω..ειμαι πολυ φοβιτσιαρα,εδω κανω σεναρια χωρις να εχω κατι.αφου ο γιατρος μου λεει απορω πως δε με παιρνεις συχνα τηλ,παρολο που γενικα κολωνω να ενοχλω τους γιατρος κ καθε φορα τσακωνομαι με τον αντρα μου κ με το θεμα του παιδιατρου.δε ξερω μαλλον το λεει γιατι θα εχει κ αλλες τρελες κ θα τον παιρνουν,ενω εγω οχι τοσο ευκολα παρολο λιγο τρελη.. :D

αυτα τα λιγα κ απο μενα,σας αφηνω κ εδω τριγυρω θα ειμαι,αντε πειτε τιποτα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βικάκι προσπάθησε να χαλαρώσεις και να σκέφτεσαι θετικά...Στα λέω για να τα ακούω και γω...

Έλενα, και γω είχα κάνει καθαρισμό πριν λίγο καιρό, χρειάζεται. Όσο για τις εξετάσεις, θα πάω σίγουρα, δεν τα παρατάω γιατί και κάτι έχω διαβάσει και δεν θέλω να αφήνω εκκρεμότητες γιατί σε μένα είναι και το οικονομικό, όπως σου είχα πει. Κι απλά ελπίζω να έχω και έμπνευση και τύχη με τα θέματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι αριαδνη μου ετσι πρεπει,μου τη σπαει αυτο το αγχος της εγκυμοσυνης.

οσο για καθαρισμο κ εγω σιγουρα την αλλη εβδομαδα.να εχουμε πληρωθει κιολας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΙΧΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΝΑ ΜΕΙΩΝΟΝΤΑΙ ΤΑ ΥΓΡΑ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΝΑ ΑΥΞΑΝΟΝΤΑΙ.ΑΠΟ ΒΑΡΟΣ ΕΣΕΝΑ ΠΩΣ ΠΑΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ;

ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ Κ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΜΒΟΛΙΟ ΣΤΗΝ ΜΙΚΡΗ Κ ΜΟΥ ΠΕ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΕΙΑ.ΑΛΛΑ ΕΑΝ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΟΥ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΥΣΕΙ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΕΤΣΙ Κ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΜΕ ΤΑ ΜΩΡΑ ΑΝΤΕ ΒΡΕΣ ΧΡΟΝΟ.

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΛΥΣΑΞΑΤΕ ΜΕ ΤΟ ΠΑΓΩΤΟ ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΛΑΤΡΗΣ!

ΚΑΤΕΒΗΚΕ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΠΛΑΣΕ ΤΑ ΜΠΙΦΤΕΚΙΑ Κ ΜΟΥ ΕΒΑΛΕ ΤΑ ΚΡΕΑΤΑ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΨΥΞΗ ΜΕΡΙΔΕΣ.ΟΥΑΟΥ!!!Κ ΜΟΥ ΠΕ ΝΑ ΜΟΥ ΣΙΔΕΡΩΝΕΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΑ ΡΟΥΧΑ!ΟΥΑΟΥ!!! :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause: ΣΗΜΕΡΑ ΤΗΡΗΣΑ ΚΑΤΑ ΓΡΑΜΜΑ ΟΤΙ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ.ΞΑΠΛΩΣΑ ΤΡΕΙΣ ΩΡΕΣ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΣΕ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ.Κ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΞΕΧΕΣΑ!ΜΑ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ :lol::lol::lol:

Α!ΕΦΑΓΑ ΕΝΑ ΤΟΣΤ ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΙΑ ΜΠΑΝΑΝΑ ΣΤΙΣ 11 ΕΝΑ ΠΙΑΤΟ ΦΕΚΕΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΜΕ ΜΙΑ ΦΡΥΓΑΝΙΑ Κ ΤΩΡΑ ΨΗΝΩ ΜΠΙΦΤΕΚΙΑ ΝΑ ΦΑΩ ΜΕ ΦΑΣΟΛΑΚΙΑ ΣΑΛΑΤΑ ΤΑ ΠΡΑΣΙΝΑ ΒΡΑΣΤΑ.ΕΣΤΕ ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ;

ΜΟΥ ΠΕ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΔΙΑΤΡΟΦΟΛΟΓΟ-ΔΙΑΒΗΤΟΛΟΓΟ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΥΣΤΗΡΟΣ Κ ΠΕΦΤΕΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΠΕΙΝΑ Κ ΟΤΙ ΕΚΕΙΝΗ 7 ΜΗΝΩΝ ΕΧΑΣΕ 4 ΚΙΛΑ.ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΖΗΣΩ ΤΕΤΟΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΠΕΣΩ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΣΙΓΟΥΡΑ.ΜΙΑ ΑΠΟΛΑΥΣΗ ΕΙΑ Κ ΕΓΩ.ΤΩΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΝ ΚΟΛΛΗΤΗ ΜΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΗΣ ΕΑΝ ΕΧΕΙ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΕ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΣΕ ΚΥΗΣΗ ΑΛΛΙΩΣ ΛΕΩ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ Κ ΝΑ ΔΩ ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΣΕ ΔΥΟ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕ ΔΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ Κ ΤΟΤΕ ΝΑ ΨΑΞΩ ΓΙΑ ΔΙΑΤΡΟΦΟΛΟΓΟ.ΑΠΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩ ΕΑΝ ΔΕΝ ΠΑΧΑΙΝΩ ΑΛΛΑ ΤΑ ΜΩΡΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΒΑΡΟΣ.

ΜΟΥ ΠΗΡΕΣ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΨΑΡΙΑ Κ ΜΟΣΧΑΡΙΣΙΕΣ ΜΠΡΙΖΟΛΕΣ ΝΑ ΨΗΝΩ.ΠΗΡΑ Κ ΓΙΑΟΥΡΤΙΑ Κ ΔΗΜΗΤΡΙΑΚΑ ΟΛΙΚΗΣ.Κ ΒΛΕΠΟΥΜΕ.ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΜΕ ΕΜΕΝΑ ΘΑ ΤΡΩΕΙ Κ ΟΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΨΗΤΑ :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aντε βρε Νανσουλι μου,να παρεις κι εσυ λιγη περιποιηση που σου αξιζει!

Είδες η μαμά?Πηρε φορα!Μαλλον ο μπαμπας σου της τα εψαλε ,οπως ειπες οτι ακουσε και ο αντρας σου.

Δε νομιζω να ταλαιπωρηθεις πολυ με τη διατροφη.Υπάρχουν πολλες επιλογες.Απλα ειναι που θελουμε να λυσσαμε ολες με το φαι αυτο τον καιρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Re koritsia piga ston odontiatro kai mou eipe oti toso kala oula se egkuo den exei ksanadei!!! Oute katharismo den mou ekane, mou leei den xreiazetai katholou petra den eixa! Mou leei ftaiei h diatrofi pou kanw kai oti mallon trww polla frouta!! Pou na ksere ti pagwto exw sabouriasei tis teleutaies meres :lol::lol: .

Bikaki les na itan suspaseis auto?? Simera stamatisa kai to magnisio.

Ariadni kala tha kaneis na ta kaneis esu, egw apla ektos oti den exw oreksi gia diabasma, enw eixa kanei kai egw ligo...twra eidika pou mpika sto mina mou den exw mualo gia eksetaseis...ase pou ligo fobamai na apomakrinthw apo tin poli mpas kai sumbei tipota. Ektos an paw kai grapsw mazi me to balitsaki mou :lol:

Kagouraki ksexasa na sou apantisw, bgazei 2 kila peripou kai isws ligo parapanw auti h suntagi...ena thes mporeis na to baleis se 2 diaforetika taper kai na kaneis diaforetiko pagwto, ena me mpiskota kai ena me merenta h oti allo thes...thelei arketi wra katapsuksi, egw to ekana bradu kai tin alli mera to dokimaza.

Nancy mprabo ekseliksi h mama!!!

Twra mou irthe mia idea. Pes tis na kanei mpanio tin kori sou kamia mera giati de mporeis na skubeis!!

Otan bgei h mama apto mpanio tha einai stolismeno to kefali tis me mia kourada!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα και γω στη θέση σου δεν θα πήγαινα, αφου έχεις εναλλακτική να πας αλλη στιγμή.

Μπράβο για τα δοντάκια σου!

Νάνσυ, ελπίζω να συνεχίσεις το σημερινό σου πρόγραμμα και να ξεκουράσεις τον εαυτό σου. Όσο για διατροφή, εμενα μου έχει δώσει 1800θερμίδων που είναι μια χαρα (αν την τηρούσα κατα γράμμα) με τροφές που περιέχουν πολυ ασβέστιο και σίδηρο. Και δεν πεινάς καθόλου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου γλυκά τι κάνετε?

Fouskitsa να πανε όλα καλα σου εύχομαι και να κρατηθεί το μωρακι όσο το δυνατό περισσότερο μέσα στην κοιλιτσα,αλλα και στις 34 εβδομάδες να γεννηθει θα έχει ικανοποιητικό βάρος.

Άννα περιμένουμε νεα σου απο το γιατρο, δεν νομίζω να χάνεις υγρά. Πάντως εγω γέννησα με πρόκληση φυσιολογικά λόγω των μειωμένων αμνιακων υγρών.

Νανσυ επιτέλους είχες βοήθεια σήμερα, ελπίζω να συνεχίσει έτσι η μαμα σου, όσο για την διατροφή θα τα καταφέρεις αρκεί να τρως σωστά.

Έλενα μια χαρα τα δοντακια, σίγουρα παίζει ρόλο η διατροφή. Θα το φτιάξω το παγωτάκι thanks που μου ελυσες τις απορίες μου. :D

Τι να κάνει το Μαρακι, αν δεν μπει μάλλον θα έχει την μπεμπουλα της τις επόμενες ώρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα.

Σχετικά με φάρμακα και εγώ παρακαλώ μέσα στις επόμενες μέρες να πληρωθούν οι φαρμακοποιοί γιατί είναι τόσο κρίμα, όχι μονο για εμάς, αλλά κυρίως για τα γεροντάκια. Εγώ έχω προμήθειες για μέχρι τέλος Ιουνίου. Μόνο μαγνησιο δεν είχα και το πλήρωσα.

Έλενα την Τετάρτη ήταν νομίζω η τελευταία μέρα που έγραφαν οι γιατροί τα φάρμακα. Και εγώ είχα βαρεθεί να περιμένω στο τηλ τη δημοσια τράπεζα στην προηγουμενη εγκυμοσύνη και τελικά τους πετυχε ο άντρας μου ένα μεσημερι 3 η ώρα. :shock: Αν όχι αύριο, σίγουρα μεθαύριο θα το έχεις το κιτ. Και εγώ θα πάρω πια τέλος Ιουνίου τηλ, έχω ακόμα καιρό. Οι πόνοι πιθανόν επειδή παίρνει θέση το μωρό.

Εστέ :lol::lol::lol::lol: τις πατουσες και εγώ μονο σε στάση οκλαδόν κάπως τις φτάνω για μασάζ, αλλά στην ανάγκη βάζω τον άντρα μου.

Για τις ασκησεις Kegel σου απαντησαν τα κορίτσια. Είναι χρήσιμες και τωρα για να γίνει πιο ελαστικός ο κόλπος στον τοκετό, αλλά και μετά σε περίπτωση ακράτειας ή για να επανέλθει γρηγορότερα ο κόλπος. Εγώ δεν τις πολυέκανα πριν τη γέννα, αλλά μετά αντιμετώπισα για 1 μηνα ακράτεια ουρων, οπότε τις έκανα πιο συστηματικά.

Μεγεια ο ιονιστής. :D

Αλέκα η φίλη μου έχει Πητ μεχρι 10 του μηνα, όχι με καισαρική αλλά φ.τ, δεν πάει προγραμματισμένα καλέ κυριακάτικα!! :lol::lol: Εκτός και αν ο μπέμπης της το αποφασίσει. :D Απλά αν τραβήξει και τις 40 εβδομάδες τότε μαλλον θα είστε ιδιες μέρες μέσα. Παλιοκουτσομπόλα δεν έχω ιδέα για τη "δονητού". :lol::lol::lol::lol: Το μονο που άκουσα είναι ότι δεν είναι ντόπια αλλά εργάζεται εδώ.

kangaroo πραγματικά είναι πειρασμός τα ψώνια στο τζάμπο. :lol: πας για ένα μικρό πραγματάκι και πριν το καταλάβεις έχεις γεμίσει το καλάθι. Μεγεια τα πραγματάκια σας.

Στεντιμ αφου συνειδητοποιείς ότι φοβάσαι και δεν την χαίρεσαι την εγκυμοσύνη σου, είναι ένα πρώτο βήμα. Το επόμενο είναι να ηρεμήσεις, να μην φοβάσαι και να απολαύσεις τις εβδομάδες που έμειναν. Και καταρχήν πήγαινε να πάρεις αλλαξιέρα :lol: μα να σε παρακαλάει ο άντρας σου να ψωνίσεις και εσύ να αρνείσαι, που ακούστηκαν αυτά τα πράγματα;;;; :lol::lol::lol::lol:

Φουσκίτσα εύχομαι και εγώ να πάνε όλα καλά.

Νάνσυ μπράβο που άκους τον γιατρό και μεγαλύτερο "μπράβο"στη μαμά που κατεβηκε επιτέλους να δώσει ένα χεράκι βοηθείας!!!!! Δεν χρειάζεται να παχαίνεις για να πάρουν τα μωρά βαρος. Αυτά ό,τι χρειάζονται το παίρνουν από τον οργανισμό σου, πάρεις δεν πάρεις εσύ κιλά. Και το σημερινό σου μενου ήταν σούπερ. Και πάλι μπράβο :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause: Είδες δεν είναι τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιστρεψαμε απο το γιατρο (με μια μικρη σταση 2 ωρων σε ενα κινεζικο γιατι το ειχα λιγουρευτει παρα πολυ καιρο).

λοιπον τα νεα ειναι οτι ο κ φασολης ειναι 2800 περιπου εχει παρει θεση κ θελει πολυ λιγο ακομα για μπει κανονικα στον δρομο του!απο υγρα ειμαστε οκ.με εβαλε 20 λεπτα στον καρδιοτοκογραφο και ειχα 1 συσπαση στο 20λεπτο.μου ειπε οτι ολα ειναι οκ κ να ξαναπαω στις 4/6.

μου ειπε κανι εμενα για αυτες τις ασκησεις ενδυναμωσης της πυελου και μου ειπε να μπω youtube και να ψαξω βιντεο με ασκησεις για φ.τ.θα με βοηθησουν πολυ λεει!

απο βαρος λεει δεν εχω παρει καθολου απο την προηγουμενη φορα ειμαι στα +13 κιλα.αυτα τα νεα μας προς το παρον ,θα σας δαβασω το πρωι ομως τσουπες μου γιατι ειμαι κομματια!

ΥΓ:Ποιο κοριτσουδι θα μου στειλει την σνταγη του παγωτου εστω κ με πμ.κανω και εγω ενα πολυ γρηγορο κ νοστιμο αλλα αυτο που λεγατε προχθες με λιγουρεψε λιγακι!αν θελετε αυριο σας το γραφω!

καληνυχτα φουσκιτσες μου !φιλακια πολλα!!

κανενα νεο απο το μαρακι;;;;;; :shock::shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!! Σήμερα κουράστηκα λιγάκι γιατί έκανα δουλίτσες στο σπίτι, πήγα για περπάτημα και μετά κούνιες και πλατεία με τον Πάνο. Μετά γύρισα στο σπίτι και ενώ όοολη μέρα είχα προσέξει πολύ το φαγητό πλάκωσα τα γλυκά :evil::evil::evil::shock::shock::shock: Τώρα έχω τύψεις..Έφαγα ένα τυλιχτό γλυκάκι, μισό μπισκότο και 2 παγωτίνια :shock::shock::?:?:?:? Τι τα ήθελα;;Τέλος πάντων.

Το περπάτημα δεν είναι το μόνο πράγμα για το οποίο ακούγονται διαφορετικές απόψεις. Που να δείτε μετά με τα μωρά σας και τους παιδιάτρους. Στράτα για παράδειγμα..Εκεί να δείτε πόσα διαφορετικά πράγματα λέγονται. Ακόμα και στα εμβόλια θα δείτε διαφορές από παιδίατρο σε παιδίατρο...

Έλενα εννοείται πως θα ξαναπάω στην Κρήτη. Έχω και καλούς φίλους εκεί. Σίγουρα θα τα πούμε όταν έρθω!

Σαταυρούλα μου το ενυδρείο πρέπει να είναι φοβερό. Θα το χάζευα όλη την ώρα!

Λία είσαι καλύτερα με το βήχα;;; Αριάδνη με την ψύξη;;;

Νάνσυ ελπίζω να ξεκουράζεσαι πολύ! Ο 7ος μήνας είναι επικίνδυνος όπως λέει και η Έλενα.

Βικάκι έχει και τα καλά της η καισαρική γιατί 1) ξέρεις πότε γεννάς και 2) δεν είναι ανάγκη να πάρεις όοοολο το μήνα :shock::shock::shock::shock:

Δε θυμάμαι να σχολιάσω κάτι άλλο γιατί νύσταξα πολύ..

Σήμερα πήγα στον ΟΑΕΔ και μια υπάλληλος με ρώτησε αν είμαι στον πέμπτο μήνα..Της είπα στον έβδομο και έμεινε...Η κοιλιά μου μέχρι και το μεσημέρι είναι μικρή. Μετά πετάγεται περισσότερο.

Αυτάαααααα...Αύριο θα μπω νωρίτερα για να σχολιάσω περισσότερα!

Φιλάκια πολλά σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ!

ΕΛΕΝΑ ΜΕ ΕΚΑΝΕΣ Κ ΓΕΛΑΣΑ!

ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΠΗΓΕ ΚΑΜΙΑ ΣΤΟ ΙΚΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΤΙΣ 56 ΜΕΡΕΣΣ ΠΡΙΝ;ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ.ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΣΤΑ ΔΙΝΟΥΝ ΕΚΕΙ Η ΜΕΣΩ ΤΡΑΠΕΖΗΣ;ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ Κ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΜΟΝΟ;ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΥΠΟΓΡΑΦΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΡΓΟΔΟΤΗΣ Κ ΕΓΚΥΟΣ Ε;

ΣΗΜΕΡΑ ΛΕΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑ ΚΟΥΛΟΥΡΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ Κ ΕΝΑ ΓΙΑΟΥΡΤΙ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ.Κ ΜΑΛΛΟΝ ΣΗΜΕΡΑ ΕΑΝ ΠΡΟΛΑΒΩ ΣΤΑΜΑΤΑΩ ΚΙΟΛΑΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera tsoupres...

ante nansy eides i mama ama akousei kraksimo voithaei...

k me tin diatrofi mia xara tha ta pas min anxwnese....ante na stamatiseis apo tin douleia k esu k na arazeis oli mera..

koritsia to maraki den mou esteile kanena mnm na mou pei tha dw argotera ama den mou steile mporei na tin parw an k den thelw na enoxlisw....

anna mia xara einai o mpempis pou anxwnosoun ola kala...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοιλούμπες. Εγώ σήμερα στις 7 το απόγευμα έχω γιατρούλη. Για να δούμε πως πάνε οι συσπάσεις χωρίς τα φάρμακα.

Το Μαράκι ελπίζω να γεννάει και να πηγαίνουν όλα καλά.

Νάνσυ εννοείτε ότι ο σύζυγος θα σου συμπαρασταθεί και στην πείνα. Εμένα έχασε 5 κιλά όλο αυτό το διάστημα :lol: . Καλά είναι τα φασολάκια αρκεί να μην τα κάνεις λαδερά με ντομάτα γιατί είναι άλλο φαγητό. Είναι σαν να τρως κρέας με λαδερό που παχαίνει και αν δεν παχαίνει σίγουρα δεν αδυνατίζει. Από πράσινη σαλάτα θα προτιμάς κολοκυθάκια βραστά (είναι και εποχής), χόρτα, μαρούλια, ρόκα, αγγούρια. Εκτός από κρεατικά μπορείς να τρως και λαδερά με ένα κομμάτι τυρί. Πχ. φασολάκια, μπάμιες, (απέφυγε τον αρακά), μελιτζάνες (τις οποίες τις κάνω ψητές στο γκριλ και τις βάζω σε πυρέξ με σάλτσα και στο φούρνο και στο τέλος απλώνω από πάνω φέτες του τοστ dirollo classic με χαμηλά λιπαρά). Επίσης, προσπάθησε να τρως μέχρι τις 7 -8 το βράδυ. Εγώ συνήθισα να τρώω καλά το μεσημέρι και το βράδυ λίγο. Πχ. ένα τοστ, μία ατομική πίτσα, μία σαλάτα με τυρί και κρακεράκια ολικής. Αν πέσει πείνα πριν τον ύπνο μπορείς να φας 2 κρακεράκια ολικής με μία φέτα τυρί του τοστ με χαμηλά λιπαρά ή ένα γάλα. Ότι άλλο θες πες μου. Εγώ στην θέση σου θα προσπαθούσα μόνη μου και αν έβλεπα αποτέλεσμα δεν θα πήγαινα σε διαιτολόγο.

Έλενα χαχαχααα καλό το σενάριο με την μαμά της Νάνσυ.

Fouskitsa εύχομαι να πάνε όλα καλά που θα πάνε δηλαδή μην φοβάσαι τίποτα. Κι εγώ δεν είχα ακούσει ποτέ για αύξηση υγρών.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια σας στα γρηγορα ομως!!!! η μικρη και ηπιε το γαλα της και εφαγε ολο το αυγο και ετσι μου εμεινε χρονος να σας π μια καλημερα και οτι προλαβω να σχολιασω!

μολις την φορτωσει το σχολικο παω στο νοσοκομειο για το nst μου και μετα γιατρουλη, ελπιζω ο μικρος να κουνιεται αλλις την εβαψα ολη τη μερα εκει θα μεινω αν κοιμαται ο σκατουλης!

βετακι μου ηδη πρεπει να εχεις μπει χειρουργειο σου ευχομαι καλη λοιχεια και καλη αναρρωση φυσικα!!!

σταυρουλα θα περιμενουμε τα νεα σου το απογευμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!!! χτες φυγαμε αργα απο το νοσοκομειο..τελικα δεν μας κρατησαν..εχω καλες συσπασεις,τραχηλος μαλακος κ θεση μωρου για γεννα,αλλα δεν ειμαι για γεννα ακομα..αλλα μου λεει οτι κοντευω κ οτι θα γεννησω γρηγορα..εντος των ημερων δλδ...ολα αυτα τα συμπτωματα που εχω μια πρωτοτοκη θα την κρατουσαν..δλδ θα τν εκαναν εισαγωγη..εγω ειμαι δευτεροτοκη κ μου λεει οτι φυσιολογικη πονοι...παντως δεν ξαναπαω πουθενα μεχρι να πονεσω αρκετα.. :? σημερα γενναει η βετα? αν ναι με το καλο να παρεις κουκλα μου το μωρουλι σου αγκαλιτσα!!!!!!!

παω να σας διαβασω/...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

stayroyla αν δεν εκανες παιδι μου αγορες εσυ θα εσκαγες!!! καλωριζικο... εγω εχω αφυγραντηρα με ιονιστη και αιρκοντισιον με ιονιστη, απλως τον αφυγραντηρα τον μετακινω σε ολο το σπιτι!

αντρες παιδι μου σκορπαν την καταστροφη παντου!!!

δημητρα μου εσυ το συπτωμα ψωνια θα το παθεις στον 9ο μην προς θεου δεν μας αγχνεσαι και δεν μας ψυχοπλακνεις

μαρακι ακομα δεν γεννησες???

φουσκιτσα μου μην πανικοβαλλεσαι αν η σουσουραδα σου θελει ναρθει νωριτερα κανενα προβλημα υγιεστατη και πανεμορφη θαναι!

φευγω κατεβαινω γιατι μπορει να χασουμε το σχολικο... οταν γυρισω ξεκινω απο την 21 σελιδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

stayroyla αν δεν εκανες παιδι μου αγορες εσυ θα εσκαγες!!! καλωριζικο... εγω εχω αφυγραντηρα με ιονιστη και αιρκοντισιον με ιονιστη, απλως τον αφυγραντηρα τον μετακινω σε ολο το σπιτι!

αντρες παιδι μου σκορπαν την καταστροφη παντου!!!

δημητρα μου εσυ το συπτωμα ψωνια θα το παθεις στον 9ο μην προς θεου δεν μας αγχνεσαι και δεν μας ψυχοπλακνεις

μαρακι ακομα δεν γεννησες???

φουσκιτσα μου μην πανικοβαλλεσαι αν η σουσουραδα σου θελει ναρθει νωριτερα κανενα προβλημα υγιεστατη και πανεμορφη θαναι!

φευγω κατεβαινω γιατι μπορει να χασουμε το σχολικο... οταν γυρισω ξεκινω απο την 21 σελιδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vetaκι καλή γέννα να έχεις όλα καλά να πάνε σήμερα να κρατήσεις κι εσύ το μωράκι σου.

Αλέκα Νο2 τελικά το vetaκι μας. Η fouskitsa έχει σουσουράδο όχι σουσουράδα :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραα!!

Μαράκι τελικά μεσα στην κοιλιτσα ειναι ακομα η μικρη? :) Λίγες μέρες έμειναν να τη γνωρίσεις!Υπομονή!

Ο βήχας παει λίιιιγο καλύτερα.Οχι τρομερή βελτίωση,αλλα ο λαιμος πονάει λιγότερο.Μεχρι σ/κ θα εχω συνελθει ελπίζω.

Τι ώρα θα έμπαινε η Βέτα?

Αλέκο τελικά δε σου άρεσε η ιδέα μου να γράφουμε και την πητ διπλα στις γέννες??(γκρίνια :) )

Νανσυ τελευταία μέρα στη δουλειά,ευχομαι να περάσουν οι ώρες γρήγορα και χωρίς πείνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...