Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ανοιξιάτικες Μανούλες 2012!


Recommended Posts

Ειρήνη εγω πήρα φόρεμα άσχετο με την όλη βάπτιση ,τι να κάνουμε τα νούμερα μας είναι λίγο περίεργα τώρα ,κ προτίμησα κάτι που να μου πάει απλά.Ζητούσα για βάπτυση απλό χωρίς πολλά πολλά (έτσι ελεγα) Φαντάσου ήταν μπρορντο κ η βάπτιση ροζ λιλά αν μου δώσουν δείγματα θα ανεβάσω

Μαρίνα ευτυχώς δεν ειναι όλοι οι παπαδες έτσι όταν βαπτίσαμε τον Ιούνιο δεν ήταν ετσι ,μας είπε να την ξελαδώσουμε σε 7 μέρες!Εμεις χθές στις 3 το κάναμε ,δεν θα το σκάσω το μωρό μου!Η Σταυρούλα γενικά τρελαίνεται για το μπάνιο κ το νερό χθες με το που βάλαμε τα ποδαράκια μας φοβήθηκε, :x την πήρα αγκαλιά κ την έβαλα σιγά σιγά κ ηρέμησε , ψυχολογικό του έμεινε του παιδιού

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 445
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αχ κορίτσια και μένα μου λειψατε!!!

Ειρήνη καλη τύχη με το φόρεμα, εγω φορεσα ένα που είχα απο παλια και το είχα βάλει μόνο μια φορα στο γάμο στη Ξαδερφη μου, μακρύ για ν είμαι χαλαρή και όχι πολυ ανοιχτό στο στήθος με παντοφλα που έκανα εγω, γιατι την είχα πατήσει στον πρώτο και με το μπουστο και με το ψηλό!! Κι πράγματι Δικαιώθηκα!! Το πως ευχαριστηθηκα την βαπτιση του μικρού δεν λέγεται!!!!

Ο δε πάπας Χριστίνα μου εμάς αψογος! Τον έβαλε με προσοχή μέσα και σιγα σιγα έριχνε το νερό στα μουτρακια του να μην παει στα ματιά του. Αφου δεν έκλεψε καθόλου σ'ολη την βαπτιση! Όταν μπω απο τον υπολογιστή θα σας βάλω φωτο γιατι όλο μπαίνω απο το κινητό οπότε έχω λίγη ώρα.

Το βράδυ και εμένα με ξυπνάει πολλές φορές 5-6 φορεσ, και το δοκίμασα την πιπιλα και συνεχίζει κλαίει, ε μετα τον βάζω στο στήθος να ηρεμήσει για να μην ξυπνήσει και τον μεγάλο, που ουτοσιαλλως ξυπνάει 2 φορές! Οπότε για να τον βγάλω απο το δωμάτιο θα το φρενάρω λίγο γιατι ξυπνάω σαν το ζομπι!!

Κρεμες εμείς δεν αρχίσαμε ακόμα τον άλλο μήνα.

Βρε κορίτσια με τα κιλα πως πάτε;; Εγω δεν εχασα καθόλου και όλο λέω να αρχίσω διατροφή, και όλο την χαλαω γιατι Πεινάω!!!!! Αχχχχχ χχχ

Φίλακια τα λέμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάντια σε νιώθω εγω πήγα σε διαιτολόγο στάζω 15 κάθε βδομάδα μπας κ γίνει κάτι ,θα δείξει,με το θηλασμό δεν έχανα ούτε έβαζα,έχει 1 μήνα που σταμάτησα κ κατευθείαν είχα πάρει 2κιλα ως τώρα αυτα έχω ΄χασει έχω αλλα 3 της εγκυμοσύνης κ 8 για να μπω ξανα στα ρούχα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα κιλά της εγκυμοσύνης ευτυχώς τα έχασα ολα. Ομως εχει μείνει η πλαδαροτητα και δε μου κάνουν ολα τα προ εγκυμοσύνης ρούχα.

Χριστίνα επειδή σταματησες το Θηλασμο έβαλες κιλά; Υπάρχει δηλαδή τέτοιος κίνδυνος; :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!Καλό μήνα!

Ναι Ειρήνη μπορει να βάλεις γιατί ελαττώνεται ο μεταβολισμός σου κ αν συνεχίσεις να τρως το ίδιο φυσικό ειναι να βάλεις ,

Σήμερα πάμε για εμβόλιο!Εχω να τον ρωτήσω τον γιατρό ενα σωρό πράγματα, αν μπορει να φαει τραχανα, ποτε βάζουμε ορθοπεδικά παπούτσια ,για τα φαγητά που μπορει να τρωει , το νερο πόσο καιρο το βράζουμε, με τα κακάκια που αποκτίσαμε πρόβλημα :? Θα τον τρελάνω στις ερωτήσεις χαχα :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χριστινα εγω παπουτσι στον γιο μου εβαλα 12μηνων....αν κ περπατησε 10 μηνων :lol: στο σπιτι με το καλτσακι....εξω δεν πολυβγαιναμε τοτε....ειχαμε κ κατι αγκαλιας κ αν χρειαζοταν τα φορουσε....εμενα μου ειχε πει ο παιδιατρος καλυτερα χωρις παπουτσια....οσο μπορουμε για να ελεγχει το ποδι....αφου οταν εβαλε παπουτσι ο γιος μου επεφτε πολυ στην αρχη.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο σκέφτομαι απο την μία Χρυσάνθη με τα παπουτσια θα ζορίζεται ,όταν όμως η αδερφή μου ήταν μωρό , περπάτησε νωρίς για να προλαβαίνει εμένα απέκτησε προβλημα πλατυποδίας κ της είχανε βάλει ορθοπεδικά για να στρώσει, βέβαια μιλάμε για 28 χρόνια πριν αλλα ας το σιγουρέψω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσακια και μενα χθες δεν κοιμηθηκε καλα...με τις μερες του ειναι :?

Χριστινακι νερακι απο ποτε πινουνε??εμεις ακομα δεν πινουμε,...τσαγακι τον δινω για να ξεδιψαει λιγακι

εσεις τσαγακι τα δινετε καθολου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εννοειται χριστινα μου...ο παιδιατρος ειναι ο μονος που ξερει....

μωρουδενια οταν ξεκινανε στερεες πινουν νερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Τσαγακι εγω δε του έδωσα ποτέ. Νερό τις 3πρωτες μέρες βραζαμε και το έπινε. Τωρα το πίνει κατευθείαν χωρίς να ειναι βρασμενο. Οδηγία απο την παιδιατρο. Του δίνω φίλτραρισμενο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Συγχαρητήρια Ειρήνη!!

Πήγαμε χθές παιδίατρο πηγαμε 6550γρ ,βάλαμε μόνο 250γρ κ 63 με 64 πόντους ,δεν καθόταν να την μετρήσει οπότε στο περίπου.Ξεκινάμε κοτόπουλο 2 φορές την εβδομάδα , θα βάλουμε σέλινο κ σπανάκι, κ ζυμαρικό αστράκι φιδέ ή κουσκουσάκι .Νερό μπορούμε να πιούμε της βρύσης!κ να φάμε σπιτικό τραχανά απο τα χεράκια της γιαγιάς αντι για φαριν λακτέ,αρκεί να μην έχει αυγό(που δεν έχει)

Έδωσε ρεσιτάλ πάλι η κορούλα μου! καθόταν όρθια κ του έκανε σκέρτσα του γιατρού! με ρώτησε κάθεται μόνη της χωρίς βοήθεια :lol::lol: χαχα απο τώρα?!κ τον προηγούμενο μήνατο ίδιο ρώτησε, εδω πιάνεται κ σηκώνεται μόνη της χωρίς βοήθεια.Αθλήτρια θα την κάνουμε!ετσι λέει ο γιατρός

Ορθοπέδικά παπουτσάκια μου είπε καλό ειναι να ξεκινήσουμε να τα φοράμε μόλις αρχίσει να περπατάει δλδ να πιάνεται κ να πηγαίνει αριστερά κ δεξιά πχ στον καναπέ, στο τραπεζάκι ..κατα τον 9-10μήνα.Ο άντρας μου των ρώτησε αν ξεκινήσει κ το κάνει νωρίτερα που κοντεύουμε δλδ ..θα τα βάλουμε όποτε είναι..Να πω την αλήθεια δεν βιάζομαι κ πολύ ένα κάρο λεφτά χρειάζονται :(;)

Ελπίζω να μην σας κούρασα πρωι πρωι με τα κατορθώματά μας !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!

Ειρηνη μεγιά τα καινουργια! Μωρουδενια τα κιλακια σου τα χανεις μονη σου ή με διατροφη? εχει κανενα ποστακι εδω στο μαμμυ για τα κιλακια να μπαινω? βλεπω εχεισ και προετοιμασια για το γαμο σασ!! χριστινα μπραβο σας!! Ζωηρουλα η μικρη σου ε?

Εμεις θα παμε σημερα για εμβολιο γιατι στην τελευταια επισκεψη δεν το καναμε και η αληθεια το αφηνω γιατι ΚΑΘΕ φορα μου κανει πυρετο... Αλλα ποσο να το καθυστερησουμε? Πρεπει να αρχισω να πακεταρω κιολας! Μεχρι τελος Οκτωβριου πρεπει να φυγουμε... Εχουμε κανονισει να παμε και Μυτιληνη το αλλο Σ/Κ γιατο ταμα μου στο Ταξιαρχη που μας πηγαν ολα καλα στην εγκυμοσυνη και μας εστειλε τον Δημητρακη μας σωο και αβλαβη, και ανυπομονω!!!!!

αυτα κοριτσια φιλακια, μου κοιμιθηκαν και οι δυο και ειναι ευκαιρια για να μαζεψω λιγο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες!!!!!

Καιρό έχω να γράψω.... :oops:

Κατ'αρχήν να ευχηθώ στα νεοφώτιστα να ζήσουν ζωές ρόδινες και ευτυχισμένες!!!! Μανούλες να χαίρεστε τα βλασταράκια σας!!!! (Υ.Γ. καλέ απ'οτι είδα οι περισσότερες τα βαφτίζετε μικρούλια, ε; Εμείς εδώ στην Κρήτη συνήθως μετά που θα χρονίσουν.... του χρόνου τον Οκτώβριο η δική μας βάφτιση! )

Νάντια μου χαίρομαι που ξαναδίαβασα νέα σου!!!! Μπράβο στα ζουζούνια σου!!!!

Εμείς βγάλαμε επιτέλους το 1ο μας δοντάκι!!!! Πήγαμε για τα τελευταία μας εμβόλια χθες και ζυγίζουμε 7.250γρ και 71εκ! Πάλι λίγο πήρε αυτόν το μήνα αλλά τί να κάνω; Είναι λιγόφαγο το μωρούλι μου.... πάνω από 100γρ δεν τρώει ποτέ και τίποτα. Εννοείται πως ο θηλασμός συνεχίζεται κανονικά!

Α! Κάναμε και πρόκληση στο αγελαδινό γάλα και είμαστε μια χαρά!!!! Μάλλον το ξεπεράσαμε το προβληματάκι!!!! :D Του έδωσα και κρεμούλα εμπορίου και την τρώει πιο ευχάριστα από την υποαλλεργική την άνοστη! :mrgreen:

Τώρα στις κουβεντούλες περιλαμβάνεται και η λέξη "έλα" και "ναι" και τα χρησιμοποιεί σωστά!!!! :lol: Μεγάλο μαϊμούνι είναι!!! Κάνουμε βηματάκια γύρω στο πάρκο και στην κούνια που εννοείται από ξαπλωτός σηκώνεται όρθιος μόνος του.... το κακό είναι οτι επειδή είναι πολύ βιαστικός στο θέμα της βάδισης, νομίζω είναι ελαφρώς στραβά τα ποδαράκια του..... ε, το πολύ πολύ να τον κάνω ποδοσφαιριστή που έχουν πόδια σαν παρενθέσεις! :lol::lol::lol: Επίσης τον βάλω σε κουνιστό αλογάκι και κάνει κούνια και τον έβαλα τυχαία σε ένα αμαξάκι που δεν έχει πετάλια αλλά το κινεί το παιδάκι με τα πόδια, και κάνει ο μπέμπαρος κανονικά!!! Εχει πολύ πλάκα αλλά χρειάζεται να τον προσέχω γιατί όταν πάει να πειράξει κάτι κουμπάκια που έχει στο ταμπλό χάνει λίγο την ισορροπία του.

Επίσης σήμερα θα βάλω τα χαλιά στα παιδικά δωμάτια.... είναι βέβαια νωρίς ακόμα γιατί έχει ζέστες (χθες έκανε εδώ την 1η βροχή αλλά με ζέστη) αλλά ο μεγάλος κάθεται στο πάτωμα να παίξει και χθες έβηχε λίγο. Και επίσης επειδή το μωρό μπουσουλάει αλλά μόνο στο κρεβάτι γιατί φοβάμαι να τον αφήσω στο πάτωμα γιατί καμιά φορά γυρνάει απότομα να ξαπλώσει και φοβάμαι μην χτυπήσει, θα στρώσω και του μωρού έτσι ώστε να το αφήσω λιγάκι "ελεύθερο"!

Για το νεράκι που λέτε εγώ του δίνω από το καλοκαίρι! Με τέτοιο καύσωνα του έδινα νερό και το λατρεύει!!! Και το πίνει από κανονικό ποτήρι, μπιμπερό δεν πιάνει και εκπαιδευτικό ποτηράκι δεν γουστάρει! :lol: Χαμόμηλο του δίνω μόνο όταν έχει πρόβλημα με τα κακάκια του.

Χριστίνα επειδή και εσένα είναι εξελιγμένο μοντέλο η μπουμπού σου, νομίζω θα περπατήσει πολύ νωρίς. Το θέμα είναι οτι μαθαίνει καλύτερα ξυπόλυτο να ισορροπεί και επίσης δεν ξέρω αν θα βρείτε παπούτσι κανονικό (και όχι αγκαλιάς) σε τόσο μικρό νούμερο. Όταν έψαχνα για τον μεγάλο μου γιό να του πάρω που περπάτησε 10μισι μηνών, δεν υπήρχαν παπούτσια σε τόσο μικρό νούμερο. Τα μικρότερα είναι 18 νούμερο και δεν κάνει να φοράνε μεγαλύτερο παπούτσι. Οπότε τον είχα μέχρι να χρονίσει ξεπαπούτσοτο το καημένο. :( Και όπως λες είναι πανάκριβα και επίσης αλλάζουν νούμερο τον πρώτο 1μισι χρόνο κάθε 3-4 μήνες :shock: Εγώ στον μπέμπη θα έχω μόνο ένα ζευγάρι την φορά. Ούτως ή άλλως δεν φθείρονταν και του μεγάλου μου αλλά του έπαιρνα 2-3 ζευγάρια την φορά. Τώρα δεν είναι καιροί για σπατάλες δυστυχώς... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Μαριλούο μπέμπης σου ειναι πολύ γρήγορος!!Παπούτσι η δικιά μου φοράει 18!!! Εχουμε μεγάλη πατούσα :lol::lol::lol: Σκέφτηκα να της πάρω παντοφλάκια αλλα το καθυστερώ, ο παιδίατρος είπε οταν αρχίσει να περπατάει αλλα δεν νομίζω να πιστευε οτι θα το κάνει τοσο γρήγορα

Εμεις στρώσαμε, εδω βέβαια εχει περισσότερο κρύο αλλα δεν γινόταν με την μικρή να αλωνίζει σε όλο το σπίτι

Με το νερό δεν ξερω πια τι να κάνω δεν το θέλει καθόλου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

¨κοπελιες τα μωρα σας ειναι σουπερ ουαου!!!καλα για την ΜΑΡΙΛΟΥ τι να πω???και ποτηρι???????????????????? :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

κοριτσια θηλαζουσες...εχετε συμπτωματα οπως ζαλαδες,πρηξιματα,αναγουλες και τετοια????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!

Χριστινάκι φοράτε ήδη 18? Πωπω! Πολύ ψηλή θα γίνει η τσούπρα σου!!!!! Ο μεγάλος μου έβαλε 19 1 έτους! Και δεν θεωρείται κοντός!!!!

Το δοντάκι όταν "σκάσει" κάνει μια λακουβίτσα, όχι φούσκα.... αυτό είναι το προηγούμενο στάδιο.

Μωρουδένια δεν μας τα λες καλαααααα! :lol: Τί ζαλάδες καλό μου και αναγούλες;;; Δυο ενδεχόμενα μπορώ να σκεφτώ με τέτοια συμπτώματα:

1) εξάντληση, οπότε πλακώσου στο φαγητό και στην ξεκούραση και

2) αντε να κάνεις και ένα τεστάκι μήπως έκανες την κουτσουκέλα σου!!! :lol::lol:[smilie=sex.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!

Χριστινάκι φοράτε ήδη 18? Πωπω! Πολύ ψηλή θα γίνει η τσούπρα σου!!!!! Ο μεγάλος μου έβαλε 19 1 έτους! Και δεν θεωρείται κοντός!!!!

Το δοντάκι όταν "σκάσει" κάνει μια λακουβίτσα, όχι φούσκα.... αυτό είναι το προηγούμενο στάδιο.

Μωρουδένια δεν μας τα λες καλαααααα! :lol: Τί ζαλάδες καλό μου και αναγούλες;;; Δυο ενδεχόμενα μπορώ να σκεφτώ με τέτοια συμπτώματα:

1) εξάντληση, οπότε πλακώσου στο φαγητό και στην ξεκούραση και

2) αντε να κάνεις και ένα τεστάκι μήπως έκανες την κουτσουκέλα σου!!! :lol::lol:[smilie=sex.gif]

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: δεν εχετε τετοια ε?η αληθεια ειναι οτι κανω και διαιτα ....και για αυτο λες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κΑΛΗΜΕΡΑ

Οχι Μαριλου δεν ειμαστε ψηλές μικροκαμωμένες μάλιστα,αλλα απο την γέννηση της είχε αρκετά μεγάλη πατουσίτσα .

Ναι στα ούλα σαν λακουβίτσα ήταν αλλα τώρα χάθηκε

Μαριλού πλάκα πλάκα 'η με την δίαιτα κάτι γίνεται ή... :lol::lol:

τι να την κάνω την Σταυρούλα όλο πιάνεται απο τα μπατζάκα μου κ σηκώνεται κ προσπαθεί< να σταθεί μόνης κ μπαμ κ ξανα μανα,γενικα όλο όρθια θέλει να ναι κουράζονται τα πόδια της πέφτει αλλα πολυ πείσμα θέλει να στέκεται μόνη της

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μωρουδενια κι εγω θηλαζω ακόμα αλλα ζαλαδα καμία!... Αναγουλα, καμία! Πρηξιμο , κανένα!

...όπως φαίνεται όλες σε υποψιαζομαστε! 8-)8-)

Φοράει 19 νούμερο στο παπούτσι. Φυσικα δε περπαταμε. Του δοκίμασα τωρα για τη βάπτιση η οποία πλησιάζει επικίνδυνα κι έχω ενα σωρό εκκρεμότητες.

Προσπαθεί συνέχεια να σηκωθεί και σκέφτομαι να τον βάλω σε πάρκο ώστε να γατζωνεται. Επίσης, μπούσουλα με με την όπισθεν. Βάζει δύναμη στα χέρια, δίνει ώθηση και φεύγει προς τα πίσω. Πολυ πλάκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Ειρήνη τι σου έμεινε απο την βάπτιση? Οι γάντζοι στο πάρκο βοηθάνε πολύ νομίζω η δικιά μου είχε ξετρελαθεί ,τώρα δεν μπαίνει καθόλου μέσα.

Κορίτσια μου αρρώστησε! :( Τρέχει η μυτούλα μυξούλες τι μπορω να κάνω για να μην χειροτερέψει???/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστίνα βάζε της φυσιολογικό ορό. Όχι αμπούλες και χαζά πανάκριβα, πάρε μια φιάλη φυσ. ορό από φαρμακείο κάνει περίπου 2€ το 1λίτρο και πάρε και μια σύριγγα (πέτα την βελόνα ε; ). Βάζε της 2-3 φορές την μέρα από 2μλ (μια και έξω όχι σταγόνα σταγόνα) σε κάθε ρουθούνι έχοντάς της όρθια και μετά ξάπλωσέ την και ρούφα τις μυξούλες με τον αναρροφητή. Περαστικά σας εύχομαι... και εμείς είχαμε για 1 εβδομάδα και πιθανόν ήταν από το δόντι απ' οτι είπε η γιατρός.

Μωρουδένια μου καλή η δίαιτα αλλά μην μας πέσεις και κάτω ε; Εξάλλου το μωράκι θέλει να τρώει απ' ολα, μην κάνεις εξαντλητική δίαιτα. ;)

penthesilia πρέπει να είναι απίθανος ο μικρός ε; χαχα!!!! Με το καλό και η βάφτιση!!!! Καλέ τί νούμερα είναι αυτά που λέτε; Α!!!! Θα δοκιμάσω να βάλω στον μπέμπη τα 1α παπουτσάκια του μεγάλου μου να δω αν του κάνουν.... και το έχω το καημένο με τις κάλτσες και τριγυρνά και γλιστράει κιόλας...

Δεν είχα σκεφτεί οτι μπορεί να έχει μεγαλύτερη πατούσα απ'οτι είχε ο Χριστόφορος.... και θέλει και εμένα να είναι συνέχεια όρθιος. Πιάνεται απ'όπου τον βολεύει και σηκώνεται.... το τραγικό ήταν όταν ήμουν ξαπλωμένη και πιάστηκε από την θηλή μου και σηκώθηκε! :shock: τα είδα όλα! Αστραπιαία κίνηση και τυχαία από εκείνο το σημείο αλλά πόνεσααααααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Πήγα σε χειρούργο μαστού με είδε δεν του φάνηκε να είναι κάτι επικίνδυνο έτσι που είδε με το χερι αλλά με έβαλε να κάνω παρακέντηση και υπέρηχο για να είναι σίγουρος και σε 20 μέρες έκλεισα ραντεβού για μαστογραφία και τόμοσύνθεση αν το λέω σωστά... Κ πονάω πολύ με τη μαστογραφία αλλά πρέπει να το κάνω μου είπαν γιατί δεν αφήνουν τίποτα χωρίς να το ελέγξουν πλήρως... Μου είπαν να μην ανησυχώ ότι μπορεί να είναι από τις ορμόνες αλλά θα έχουν τελική εικόνα από τις εξετάσεις...
    • Καλησπερα Τοκυο μου!!  Μου ηρθε περιοδος πριν 10 μερες κ θα αφησουμε αυτο τον κυκλο να ηρεμησει ο οργανισμος μου κ να μπει σε φυσιολογικους ρυθμους... λογικα τελος μαιου περιμενω ξανα περιοδο κ θα με τσεκαρει ο γιατρος υπερηχογραφικα κ με αιματολογικες γ ν με προετοιμασει γ ετ (αν ολα ειναι οκ...) καλως εχοντων των πραγματων, μεσα ιουνιου θα γινει η ετ... αλλιως ιουλιο;; θα δουμε.. Ηδη νιωθω μεγαλη ανακουφιση που περασαμε το 1ο σταδιο κ σκεφτομαι κακως δν το ειχαμε κανει νωριτερα.. τεσπα, ολα γ καποιο λογο γινονται... Ωχ... ο διαβητης κυησης ειναι λιγο ταλαιπωρια.. ειχε κ η νυφη μου στην 3η εγκυμοσυνη της... κανεις διατροφη ε; λιγη προσοχη κ υπομονη. Εμεινε λιγο...  Ναι το ιδιο λεγαμε χθες με τη Νικολ... ειναι non stop ο γιατρος μας... για ποσο θα αντεξει ετσι;; εμενα με εβλεπε κτ 7 το πρωι πριν απο χειρουργεια ή 11 το βραδυ τελευταιο ραντεβου... κ φσκ εργαζεται κ ΣΚ... εξοντωτικο...😵‍💫 οσα κ να βγαζεις, αξιζει τοσο τρεξιμο;
    • Απαπαπα!!! Έχεις δοκιμάσει να της δώσεις λίγη δραμαμίνη;;;
    • τον άλλο μήνα μου είπε να πω να ξανά κάνω έλεγχο… τώρα δεν ξέρω ο γυναικολογος τι άποψη θα έχει αυτός  15/5 έκλεισα ραντεβού με τον γυναικολόγο να πάω να με δει  Όχι δεν υπάρχει μόνο αμαξι ή ΚΤΕΛ αυτές είναι οι επιλογές που έχουμε αλλά και ΚΤΕΛ αλλαζω δυο λεωφορεία και κάνω 12 ώρες ακόμα χειρότερα δηλαδή  
    • Μπα ουτε κ σε μενα γινεται ενω επιλεγω ιστοτοπος για υπολογιστες. ισως εχει να κανει με τις ρυθμισεις του safari. Λοιποιν κοριτσια μου εγω ειμαι θεωρητικα 4η μερα μετα την ωορρηξια βασει τεστ αν δεν εκανα τεστ θα σας ελεγα οτι περιμενω περιοδο καθως με κυκλο 29 ημερων ειμαι 28η μερα σημερα και απο εχθες εχω πονακια περιοδου κ ευαισθητες θηλες... Να ηταν λαθος το τεστ κ να έρχεται;;;   @Θέτις Κ. αγαπη δεν ηρθε μηνυμα. Μπηκα απο pc και ουτε στο mail ηρθε ειδοποιηση.. Μηπως το εστειλες αλλου;;;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...