Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ανοιξιάτικες Μανούλες 2012!


Recommended Posts

Σήμερα έχουμε όλη μέρα πολλή γκρίνια! Τα δόντια του! Ατε να βγει και το επόμενο να ηρεμήσει.

Χθες φάγανε όλη μας τη κρέμα , 2 μεζουρες είχα βάλει αλλά σήμερα που την αύξησα και έβαλα 4 μεζουρες δεν την έφαγε όλη. Είχε και τα δόντια του και μόλις έβαζα μια κουτάκια , έβαζε κι αυτός το χέρι του. Στο τέλος κολλουσε ολόκληρος από τη κρέμα. Ελπίζω αύριο τα πράγματα να είναι πιο ήρεμα.

Η παιδιατρος μας είπε μετά τη κρέμα να τον θηλαζω ώστε να συμπληρωθεί το γεύμα του. Απο τις 6 μεζουρες θα σταματήσω να τον θηλαζω στο απογευματινό γεύμα. Ομως μετα τη κρέμα δε θέλει στήθος. Αυτό σημαίνει οτι δεν έχει φάει σωστά τη ποσότητα που έπρεπε, σωστά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 445
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

<Καλησπέρα !penthesilia κ μένα μετα την κρέμα δεν ήθελε γάλα, το έπινε μετα απο καμια ώρα,είναι κατι καινούργιο για το στομαχάκι του πιο στερεό κ φουσκώνει ,νομίζω ειναι φυσικό να μην θέλει να φάει μετά, εμεις ακόμη κ τώρα που κάνουμε 6-7 μεζούρες μπορει να μην το φάει όλο αλλα θα ξαναπεινάσει μετα απο 2 1/2 ώρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ Χριστίνα, τώρα είμαι πιο ήσυχη. Εχω κι άλλη μια ερώτηση! Αύριο θα τον αφήσω στην πεθερά μου και θα λειψω 4 με 5 ώρες. Πόσο γάλα να αντλησω? λέω να της αφήσω 2 μπουκαλακια, το ένα ήδη το έχω αντλήσει 140 ml. αλλά έχω μια αβεβαιότητα αν είναι αρκετό για ένα γεύμα. Για. Το άλλο μπουκαλακια ποσα ml λέτε να αντλησω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!!Τι κανετε?Εμεις καλα,επισης με πολυ γκρινια οπως διαβαζω και τα περισσοτερα μωρα σας λογω προσεχους ανατολης δοντιων.Μου θυμιζει το σκυλο μου οταν ηταν κουταβι που γραπωνε τα παντα λες και ηταν νηστικο χρονια!! :lol: Γενικοτερα τα ιδια καθε εβδομαδα αλλαζει και ρυθμους στον υπνο του και με εχει κουρασει λιγο.Με την ευκαιρια να σας ενημερωσω και για κατι που επεσε στην αντιληψη μου.Πριν απο κανενα διμηνο ο μικρος μου αρχισε να βγαζει στο μπουτακι του στην πτυχη εκει που ακουμπαει το παμπερς εναν ερεθισμο σαν να σκληραινει το δερμα και αρχισε να εξαπλωνεται,δεν τον ενοχλουσε βεβαια αλλα φαινοταν οτι ηταν κατι περιεργο.Ρωτησα λοιπον το γιατρο και μου ειπε οτι το συκεκεριμενο προβλημα το δημιουργει η sudocreme τον τελευταιο καιρο σε πολλα μωρα.Εκεινος μου προτεινε να την κοψω και να παρω μια της Fresyderm αλλα εγω επεμεινα στον παραδοσιακο και αγνο τροπο:Κηραλοιφη.Σε μια εβδομαδα ειχε γινει σαν καπαλο το οποιο ξεφλουδισε και το δερματακι του δεν ξαναεβγαλε τιποτα εκτοτε.Δεν την ξανααλλαζω με τιποτα!!

Ηθελα να σας ρωτησω και κατι ασχετο.Μηπως εχει παρει καμια σας το 6μηνο ΟΑΕΔ?ξερετε τι ποσο πληρωνει τωρα πια?Γιατι ουτε και στον ΟΑΕΔ δεν ηξεραν να μου πουν οταν κατεθεσα τα χαρτια μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!και εμενα πολυυυυυυυυυυ γκρινια...ετοιμαζεται να σκασει δοντακι μαλλον ε??? :?:?:?:?

penthesilia και χριστινακι εσας ποτε βγαλαν δοντακι??και απο ποτε αρχισαν γκρινια???Σαν τον δικο μου??

εμεις αργουμε για κρεμα...μεχρι και τον 6ο μονο γαλατακι της μαμας ειπε η παιδιατρος...

εχω ακουσει τοσες πολλες αποψεις για τις κρεμες..εσεις που δωσατε πιο νωρις πως τις δεχονται????ειναι βαριες για το στομαχακι τους? :?:?

MUMBASHA πλακα κανεις...και εγω sudocrem βαζω και στα αρχιδακια του σημερα παρατηρησα κοκκιναδα και σαν να ηταν σκληρο και λεω κατσε να του βαλω και πανω εκει sudocrem για να φτιαξει γιατι στο ποπουδακι του ειναι μια χαρα !!!εσας βγαζουν εκει κοκκινιλες????? :?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!MUMBASHA εγώ εχω το 6μηνο του ΟΑΕΔ, νομίζω πάει ανάλογα με τον μισθό σου ,εγω πάντως πέρνω 510 περίπου .

Μαρίνα δεν έχουμε βγάλει ακόμα δοντάκια ειναι πρησμένα τα ούλα αλλα τπτ.Την κρεμούλα εμεις την δεχτήκαμε πολύ καλά έκανε κ καλό στη παλινδρόμηση μας, τώρα βέβαια που τρώμε κ φαγάκι , το καλύτερο της!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ειναι ανάλογα με το μισθό σου αλλα ισχύει για όλες μας το ίδιο πόσο. Γύρω στα 510 ειναι. Κι εγώ τόσα παίρνω.

Μωρουδενια εμείς το πρώτο μας δόντι βγήκε όταν είμασταν 5 μηνών και 1 εβδομάδας. Οταν εσκασε το δοντακι ηρεμησε για λιγες μερες. Τώρα πάμε για το δεύτερο αλλα ενώ ειναι πολύ φουσκωμένο δεν έχει σκάσει ακόμα. Εχω την αίσθηση οτι τον ενοχλούν και τα πάνω ουλα κι ένα στο πλάι δεξιά. Βάζει πολύ τα δάχτυλα του σε αυτά τα σημεία. Πάντως σε κάποιες φάσεις τραβάει τα αυτιά του , βγάζει κραυγές και ειναι εξαιτίας των δοντιών.

Τη κρέμα την έχει δεχτεί. 4 ημέρες του δίνω. Δείχνει κι ενθουσιασμό που θα φάει όταν βλέπει να την ετοιμαζω. Μέχρι στιγμής τρώει 4 μεζουρες. Σταδιακά του αυξανω τη ποσότητα. Στα μέσα αυτής της εβδομάδας θα ξεκινήσουμε το μήλο.

Η μονη αλλαγή που παρατήρησα ειναι στα κακακια του. Ειναι πλέον λίγο πιο σκούρα και κρεμωδη.

Χριστίνα ποια κρέμα δίνεις? εγώ τη frezylac αλλα γίνεται λίγο νερουλη και σκέφτομαι να δοκιμάσω και καμία άλλη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ μακαρι να αρχιζαμε και εμεις κρεμα απο τον 5ο σε λιγο δηλαδη αλλα ειπε 6ο μηνα η παιδιατρος...μπας και χορταινε πιο πολυ και κοιμομουν και πιο πολυ...παλι ειμαι ΑΥΠΝΗ!!!περναμε ΑΛΜΑΤΑΡΑ!!!ΞΕΡΕΤΕ ΟΣΕΣ ΘΗΛΑΖΕΤΕ... :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας ζουζούνες και ζουζουνάκια!!!!

Πωπω! Διαβάζω για τα μικρά σας και συγκινούμαι!!!! Τα λατρεύω τα μωρά!

Πήγαμε την περασμένη βδομάδα παιδίατρο όταν γίναμε 6 μηνών για το εμβολιάκι μας και τις μετρήσεις. Έχουμε φτάσει τα 6.900γρ και 68εκ! Μάλλον είμαστε από τα αδυνατούλικα της παρέας! :D Ο μεγάλος μου γιός βέβαια στην ίδια ηλικία ήταν σχεδόν 1,5 κιλό παραπάνω, ενώ τώρα που είναι 32μηνών είναι 14 κιλά!

Από φαγητό παιδιά δεν πάμε καλά... :( συνεχίζει να τρώει γύρω στα 50γρ. και για να φάει δεν ανοίγει το στόμα του αλλά εγώ με το κουταλάκι του το ανοίγω και βάζω την τροφή την οποία συνήθως θα την μπαινοβγάλουμε 4-5 φορές μέχρι να καταπιεί. Πολύ στεναχωριέμαι και φοβήθηκα μην έχει κάτι το λαιμουδάκι του και δεν μπορεί να καταπιεί..... αλλά έλα που όταν ετοίμασα του μεγάλου μου να φάει τραχανά, έδωσα για πλάκα στο μωρό λίγο ζουμί να δωκιμάσει και τρελάθηκε!!!! :shock: Άνοιγε το στόμα σαν τον ιπποπόταμο που χασμουριέται! :lol: Τί να κάνω και εγώ η δόλια η μάνα;;; Του έδωσα και έφαγε!!!! Το καταβρόχθισε!!!! Δεν έδωσα πολύ να μην τον πειράξει γιατί ήταν φτιαγμένος με πρόβειο γάλα, είχε και το αλατάκι του, αλλά σε χρόνο μηδέν έφαγε τουλάχιστον 10 κουταλάκια! Το παιδάκι μου τελικά καταπίνει! :lol::lol: Απλά θέλει νόστιμα φαγητά! Το πρωί του έδωσα στο χέρι μισή φρυγανιά να δω αντιδράσεις και με μεγάλη χαρά την έγλυφε, την δάγκωνε και τσούκου τσούκου έφαγε την μισή! Η υπόλοιπη τάισε το πάτωμα! :P Τον επόμενο μήνα θα κάνουμε πρόκληση στα αγελαδινά προϊόντα να δούμε μπας και φάει κανένα γιαουρτάκι βρε παιδί μου!

Και το νερό βέβαια το πίνει από κανονικό ποτήρι, ούτε εκπαιδευτικό θέλει ούτε μπιμπερό! :D

Μόνο με τον θηλασμό δεν μπορώ να λείπω από το σπίτι.... ήθελα να πάω να παρακολουθήσω μέσω ΟΑΕΔ κάτι επιδοτούμενα προγράμματα μπας και πάρω κανένα φράγκο αλλά πως θα λείπω αφού είναι 5ωρο κάθε μέρα; Και δεν πιάνει το σκατό ούτε το μπιμπερό και έχω κάμποσο γάλα μου στην κατάψυξη... αν έτρωγε τουλάχιστον λίγο παραπάνω κάτι θα μπορούσα να κάνω.... :cry: Θέλω να μαζέψω λεφτά για την βάφτιση.... :roll:

Από τα άλλα είναι αστέρι!!!! Τώρα ξεκίνησε σιγά σιγά το κανονικό μπουσούλισμα (μέχρι τώρα σερνόταν ή στεκόταν στα 4 και κουνιόταν χωρίς να προχωρά! :lol: ) Είπαμε βέβαια οτι από 5 μηνών σηκώνεται όρθιος στο πάρκο, τώρα από ξαπλωτός σηκώνεται καθιστός και με την στράτα πλέον τρέχει σαν βολίδα και παίζει και ποδόσφαιρο! χαχα! Του δίνω την μπάλα και εκείνος την σπρώχνει για να πέσει και μετά την κυνηγά με την στρατούλα σε όλο το σπίτι!!! Πολύ γέλιο!!!

Από λεξούλες λέει επαναλαμβανόμενα μπαμπα, μαμα, γιαγια και τα σχετικά ακαταλαβίστικα τα δικά του! Αλλά κάνει οτι μιλάει και παίρνει και διάφορες εκφράσεις όταν τα λέει! χαχα! Βάζω το μεγάλο μου να μου μεταφράζει μιας που τα έχει πιο πρόσφατα αλλά δεν καταλαβαίνει ούτε αυτός! :lol: Δίνουμε και φιλάκια και κάνουμε και αγκαλίτσες!!! Όταν θηλάζει δε, μου χαϊδεύει το πρόσωπο και λιώωωωωωνωωωωωω!!!!!!!!!!!!! Κάνει και "κουπεπε" το χεράκι του!!! :P

Από δοντάκια ακόμα τίποτα...τα ούλα είναι πρισμένα, δαγκώνει με μανία τα πάντα, αλλά τίποτα στον ορίζοντα!

Αυτά!!!!! Σας έπρηξα λίγο αλλά είχα πολύ καιρό να γράψω και τα είπα μαζεμένα!!!! χαχα!

Φιλιά σε όλα τα ζουζούνια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μωρουδενια στην ηλικία σας περάσαμε ι εμείς το άλμα! Πολύ δύσκολο ήταν! Ετρωγε κάθε μια ώρα! Και τώρα βρισκόμαστε σε εβδομαδα άλματος και θέλει να τρώει κάθε 2 ώρες αλλα ειναι πιο ήρεμος. Ο δικός μου πάντως δε κοιμάται μέχρι στιγμής περισσότερο επειδή τρώει κρέμα! Βέβαια ακόμα τρώει 4 μεζουρες και για να συμπληρωθεί το γεύμα θέλει 8 μεζουρες.

Maryloo τελειος ο δικός σου! Να τον χαίρεστε! Κι εμάς κάνει κουπεπε! Με το που ξυπνήσει αρχίζει... Θα το βλέπει και στον ύπνο του! Εμάς τώρα έχει σταματήσει τις λεξουλες και βγάζει τσιριδες χωρίς να έχει κάτι να τον ενοχλεί. Θέλω να πιστεύω οτι δοκιμάζει τη φωνουλα του και δε θα το έχουμε συνέχεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

penthesilia και εμας η τσιρίδα πάει σύννεφο!!! Συνήθως τσιρίζει όταν κάνω δουλειές και δεν του δίνει κανείς σημασία.... αλλά τυχαίνει και όταν τον έχω στην στράτα και αλωνίζει το σπίτι να τσιρίζει από την χαρά του!!! χαχα! ώρες και φορές όμως δεν μου είναι καθόλου αστείο ειδικά όταν έχει νεύρα ο μεγάλος και κλαίει και είναι και ο σπόρος από δίπλα και τσιρίζει! χαχα! τώρα γελάω αλλά εκείνη τη στιγμή θέλω να γίνει ένα μαγικό και να εξαφανιστώ!!!

Άλμα μου έχει περάσει και εμένα 2 φορές πολύ έντονα! Πολύ συχνό θηλασμό αλλά ευτυχώς μέσα στην νύχτα 2 φορές. Τώρα γυρίσαμε στην παλιά συνήθεια... κοιμάται γύρω στις 21:30 ξυπνάει για βυζί κατά τις 2:30 και μετά σηκώνεται το πρωί 6:30 (και εννοείται δεν ξανακοιμάται! ) Και ο μεγάλος μου ξυπνάει τέτοια ώρα και ο σύζυγος οπότε αναγκαστικά σηκώνομαι και εγώ.... και δεν θέλω καθόλου!

Πωπω καλέ τί ποσότητες είναι αυτές που λέτε με τις κρέμες; 8 μεζούρες είναι το κανονικό γεύμα; Του φτιάχνω 2μισι μεζούρες (περίπου 70-80γρ) κρέμα και πάλι δεν την τρώει όλη και μετά δεν θέλει βυζί.... :? Θα θελήσει θηλασμό 1 ώρα περίπου μετά την κρέμα.

Α! Χθες πρώτη μας φορά που φάγαμε 100γρ φαγητό!!!!! Το κακό είναι οτι τα λαχανικά τα είχε βράσει η μαμά μου σε ολίγον αλατισμένο νερό :o νομίζω δεν κάνει ρε γαμώτο το αλάτι γιατί τα νεφρά δεν λειτουργούν ακόμα σωστά, αλλά έτσι ίσως τρώει... θα ρωτήσω την παιδίατρο αν δεν βλάπτει να του βάζω μερικούς κόκκους αλάτι στο μεσημεριανό του να γίνεται πιο εύγευστο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Οσον αφορά τις τσιρίδες κ 'μας σταμάτησε τις λεξούλες τςσίριζε κ τώρα περάσαμε στο να φωνάζουμε! αααοοο κτλ :x:lol: ασε οσο πάει πιο δυνατά το κάνει όταν όμως θέλει αγκαλίτσες λέει πάντα αμαμαμ λέτε να εννοεί εμένα?! :D:D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η τσιριδα πάντως ειναι διαπεραστικη! Τρυπαει το αυτί! Χθες πήγα και τουλ ψωνισα ρούχα. Δε βγάζω άκρη με τα νούμερα. Φοράει ρούχα που αντιστοιχούν στην ηλικιακή ομάδα 9-12.

Αυτή τη στιγμή που σας γράφω τον έβαλα για πρώτη φορά να κοιμηθεί στο δωμάτιο του. Νομίζω οτι δε θα κοιμηθώ απόψε. Εκείνος άραγε? ελπίζω πως θα κοιμηθεί ήρεμος και χωρίς νυχτερινά επεισόδια! Ιδωμεν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα

penthesilia πως τα πήγατε?κοιμηθήκατε?Εμεις οταν ειχαμε παει στο δωμάτιο μας κοιμόταν περισσότερο εγω εκανα 2 βράδια να συνηθίσω

Την τελευταία βδομάδα ξυπνάει κάθε μια ώρα κ φωνάζει, βάζουμε πιπίλα κ ξανακοιμάτε εχω να κοιμηθώ κανονικά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν, η αλλαγή δωματίου και κρεβατιου φαίνεται να μην τον ενοχλεί. Τον νανουριζω πρωτα και αφού κοιμηθει τον βάζω στη κούνια. Ξυπνάει λιγο κοιτάει που βρίσκεται και ξανακοιμαται με λιγο κουνημα. Ξυπνάει όμως συχνά όπως όταν κοιμομασταν μαζί. Ξυπνάει περίπου καθε 2 με 2 1/2 ωρες. Προσπαθώ να το αντιμετωπίσω και αυτο. Δεν τον θηλαζω σε καθε του ξύπνημα. Περιμένω να δώ τι αποτέλεσμα θα εχει τις προσεχείς νύχτες.

Τη μέρα πάντως δε θέλει να κοιμάται στο δωμάτιο του. Αλλα σκέφτομαι να μη του κάνω όλες τις αλλαγές μαζί ( αυτή τη περίοδο έχουμε εισάγει κρεμουλα στο μενού μας και άλλες φορές τρώει κι άλλες όχι), βγάζει το δεύτερο δοντακι του κι έτσι σκέφτομαι αφού σταθεροποιηθεί λιγο ο βραδινος ύπνος και το φαγητό να δρομολογήσω την αλλαγή και στους ύπνος της ημέρας. Καθε ιδέα, ευπρόσδεκτη!

Χριστίνα μήπως ξυπνάει επειδή εχει τα δοντακια του? ή μήπως εχει συμπέσει αυτή η νυχτερινή ανησυχία με κανένα εμβόλιο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!Έχουμε κ επίσημα ονοματάκι, η Σταυρούλα μου !Πολύ κούραση αλλα πάει τέλειωσε.Κλάψαμε 2 φορές στην εκκλησία την πρώτη τσατίστηκε που της πήρανε το βιβιαράκι του παπά απο τα χέρια! Ζεσταινόταν κιόλας 32 βαθμούς είχαμε Ειναι πεισματάρα κ κλαίει μέχρι να της το ξαναδώσεις κ η 2η στην κολυμπήθρα ,μόλις την βάλαμε απο πάνω κ είδε το νερό ετσι γυμνούλα έκανε κάτι χαρές , την παίρνει που λέτε ο παπάς κ την βουτάει ,ναι αλλα αυτη έβαλε τα πόδια της να στηριχτεί την σηκώνει κ της τραβάει τα πόδια για να την βάλει ολόκληρη!!!ολόκληρο παιδί σε μια στάλα νερό κ να την πατάει κάτω για να μπει όλη,αν είναι δυνατόν ,εκει χαλάσαμε τον κόσμο η κουμπέρα μου καταλάβε τι έγινε απο την έκφρασή μου γιατί δεν φαινόταν μέσα στην κολυμπήθρα , φανταστείτε τι έκφραση είχα :o:o:lol::lol: Αλλα πάει τελίωσε κ αυτο ουφ!

Γενικά Πολύ γκρίνια πολλά σάλια κ μη συνεχόμενο υπνο εχει η μικρή μου, σκέτη τυρράνια,ειναι παιδι που δεν γκρινιάζει κ τώρα που ειναι γκρινιάρα δεν έχουμε συνηθήσει κ μας φαίνεται

Αντε περιμένουμε να ακούσουμε τα δικά σας βαφτίσια! Ελπίζω να μην έχετε τέτοιο παπά χαχα :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια τι κανετε? πωπω πολυ καιρο εχω να σας γραψω νέα μας....ειμασταν ολο τον Αυγουστο Χαλκιδικη και τον μισό Σεπτεμβρη, οποτε δεν ειχα η/υ..

Ειμαστε μια χαρά, μεγαλωνουμε ειμαστε 6,900 και 68 εκ, βαπτιστήκαμε στις 29/7 και το ονομα αυτού Δημητριος!!( θα σας βαλω φωτο να μου πειτε και γνωμες), και θυλάζουμε αποκλειστικά καθε 2-3 ωρες θα σας γελασω για σιγουρα γιατί το εχω κοψει να κοιταω το ρολοι σε αυτόν, ζητάει πολυ συχνα.

Δεν διαβασα πολλα νεα σας ειναι η αληθεια, απλα την πρωτη σελιδα. Παντως απο τα λιγα που διαβασα ειστε ολοι πολυ ενεργητικοι :D:D:D !!!

Τα νεα μας αυτο το καιρο ειναι οτι κανουμε ανακαινιση ενα παλιο διαμερισμα του παππου, να παμε να γλυτωσουμε και το ενοικιο, και μεχρι τελος Οκτωμβιου θα μετακομισουμε. Ουφ το σκεφτομαι και πελαγώνω.... Επισης με την αδερφη μου βαφουμε τα δωματια των παιδιων και θα τα κανω οπως θελω επιτελους!!!!

Φιλακια στα παλία κοριτσια και χαιρετω τα καινουργια και ανυπομονω να τα λέμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλοφώτιστος κ σένα Νάντια!Μας έλειψες ελπίζω να τα λέμε συχνότερα κ τα άλλα κορίτσια να μπορέσουν να μπουν κ να μας πουν πως τα πάνε με τα μπεμπάκια τους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να χαίρεστε τα ονοματακια σας! Καλοτυχα να ειναι!

Εμείς βαπτιζοματε σε 3 εβδομάδες και ψάχνω για φόρεμα. Τα αλλα ειναι έτοιμα.

Ξεκινήσαμε φρουτοκρεμα , μηλο την οποία δε θελει με τίποτα. Τη φτάνει όλη έξω και μετα ακολουθεί σάλιο για να του φύγει τελείως η γεύση. Αχ,να δώ τι θα τον κάνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!

mam nantia καλωσηρθες!!!ποπο σε χασαμε!! μικρουλη τον βαφτισατε ε?!νεοφωτιστος ο μικρουλης σου και σενα!!!! :D:D

εμεις αν και ειμαστε μικροτεροι ειμαστε πιο παχουλοι απο εσας :lol::lol::lol: και εγω δεν κραταω ρολοι στο θηλασμο...

κοριτσια εμεις ακομα δεν εισαγαμε τροφες...στον 6ο ειπε...οποτε σε λιγες μερες που θα κλεισουμε τους 5 θα αρχισουμε σιγα σιγα :D εμενα πλεον κοιμαται περισσοτερο...φτου φτου

penthesilia πως σε λενε εσενα? και εγω του εμαθα να μην τρωει το βραδυ πολλες φορες...παω του βαζω πιπιλα τον γυρναω δεξια-αριστερα και κοιμαται...μονο οταν δεν σταματαει με τιποτα τον θηλαζω...εχει πιασει!εφαρμοστε το και εσεις!

Χριστινακι εσενα στα ειπα...καλοφωτιστη η μικρη σου και ΕΛΕΟΣ για τον παπα :evil::evil::evil: εγω θα τον ελεγα καμια κουβεντα!!!αν ειναι δυνατον...δηλαδη εμας που θα ειναι 10 μηνων στνν βαφτιση με το καλο...πως θα τον κουμανταρει??? :lol::lol::lol::lol:

μπορει και να περπαταει κιολας :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειμαι η Ειρηνη! Κι εγω προσπαθώ με πιπιλα αλλα ζητάει γαλατακι τη νυχτα Παλιότερα ξυπνουσαμε περισσότερες φορές. Τη πρώτη νυχτα μόνος του ξύπνησε 7 φορές. Πιστεύω οτι θα το μειώσει. Ηδη σε μια εβδομάδα που κοιμάται στο δωμάτιο του εχει κάνει σημαντική πρόοδο..

Η γιατρός μας είπε καθε τρεις μέρες να εισαγωγή νέο φρούτο. Σήμερα με το ελάχιστο ρυζαλευρο που του έβαλα έφαγε το μηλαρακι. Οχι όλο αλλα αρκετό. Θα το κάνω έτσι και αύριο και τη Παρασκευή προσθέτουμε αχλαδι.

Αύριο θα πάω να ψάξω για φόρεμα. Ευχηθειτε μου καλή τύχη... Δε μου αρέσει πια τίποτα πάνω μου

,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα απλό αναζητώ και δυστυχώς οι πωλητριες δεν καταλαβαίνουν τι θέλω. Ακούν οτι ειναι για βάπτιση και οτι ειμαι η μητέρα και μου δείχνουν τι να ναι. Αύριο δε θα πω κουβέντα. Ενα φόρεμα κομψό και μέχρι το γόνατο θέλω. Ζητάω πολλά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Πήγα σε χειρούργο μαστού με είδε δεν του φάνηκε να είναι κάτι επικίνδυνο έτσι που είδε με το χερι αλλά με έβαλε να κάνω παρακέντηση και υπέρηχο για να είναι σίγουρος και σε 20 μέρες έκλεισα ραντεβού για μαστογραφία και τόμοσύνθεση αν το λέω σωστά... Κ πονάω πολύ με τη μαστογραφία αλλά πρέπει να το κάνω μου είπαν γιατί δεν αφήνουν τίποτα χωρίς να το ελέγξουν πλήρως... Μου είπαν να μην ανησυχώ ότι μπορεί να είναι από τις ορμόνες αλλά θα έχουν τελική εικόνα από τις εξετάσεις...
    • Καλησπερα Τοκυο μου!!  Μου ηρθε περιοδος πριν 10 μερες κ θα αφησουμε αυτο τον κυκλο να ηρεμησει ο οργανισμος μου κ να μπει σε φυσιολογικους ρυθμους... λογικα τελος μαιου περιμενω ξανα περιοδο κ θα με τσεκαρει ο γιατρος υπερηχογραφικα κ με αιματολογικες γ ν με προετοιμασει γ ετ (αν ολα ειναι οκ...) καλως εχοντων των πραγματων, μεσα ιουνιου θα γινει η ετ... αλλιως ιουλιο;; θα δουμε.. Ηδη νιωθω μεγαλη ανακουφιση που περασαμε το 1ο σταδιο κ σκεφτομαι κακως δν το ειχαμε κανει νωριτερα.. τεσπα, ολα γ καποιο λογο γινονται... Ωχ... ο διαβητης κυησης ειναι λιγο ταλαιπωρια.. ειχε κ η νυφη μου στην 3η εγκυμοσυνη της... κανεις διατροφη ε; λιγη προσοχη κ υπομονη. Εμεινε λιγο...  Ναι το ιδιο λεγαμε χθες με τη Νικολ... ειναι non stop ο γιατρος μας... για ποσο θα αντεξει ετσι;; εμενα με εβλεπε κτ 7 το πρωι πριν απο χειρουργεια ή 11 το βραδυ τελευταιο ραντεβου... κ φσκ εργαζεται κ ΣΚ... εξοντωτικο...😵‍💫 οσα κ να βγαζεις, αξιζει τοσο τρεξιμο;
    • Απαπαπα!!! Έχεις δοκιμάσει να της δώσεις λίγη δραμαμίνη;;;
    • τον άλλο μήνα μου είπε να πω να ξανά κάνω έλεγχο… τώρα δεν ξέρω ο γυναικολογος τι άποψη θα έχει αυτός  15/5 έκλεισα ραντεβού με τον γυναικολόγο να πάω να με δει  Όχι δεν υπάρχει μόνο αμαξι ή ΚΤΕΛ αυτές είναι οι επιλογές που έχουμε αλλά και ΚΤΕΛ αλλαζω δυο λεωφορεία και κάνω 12 ώρες ακόμα χειρότερα δηλαδή  
    • Μπα ουτε κ σε μενα γινεται ενω επιλεγω ιστοτοπος για υπολογιστες. ισως εχει να κανει με τις ρυθμισεις του safari. Λοιποιν κοριτσια μου εγω ειμαι θεωρητικα 4η μερα μετα την ωορρηξια βασει τεστ αν δεν εκανα τεστ θα σας ελεγα οτι περιμενω περιοδο καθως με κυκλο 29 ημερων ειμαι 28η μερα σημερα και απο εχθες εχω πονακια περιοδου κ ευαισθητες θηλες... Να ηταν λαθος το τεστ κ να έρχεται;;;   @Θέτις Κ. αγαπη δεν ηρθε μηνυμα. Μπηκα απο pc και ουτε στο mail ηρθε ειδοποιηση.. Μηπως το εστειλες αλλου;;;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...