Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΙ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΤΟ ΤΕΒΕ;;;


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια μου!

Η αδερφη μου εχει κανει εξωσωματικη και γενναει πρωτα ο Θεος μεσα στο Μαϊο. Επειδη με ολες τις επισκεψεις στο ΤΕΒΕ δεν εχουμε βγαλει ακρη, θα ηθελα αν καποια ξερει να μου πει:

-τι καλυπτει το ΤΕΒΕ για γεννα στο Μητερα;

-τι καλυπτει αν χρειαστει θερμοκοιτιδα για το παιδι;

-τι δικαιολογητικα χρειαζονται;

Ευχαριστω πολυ πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χριστινακι,εγω που εχω ΤΕΒΕ κ γεννησα σε ιδιωτικη κλινικη της επαρχιας μου εδωσαν 800 ευρω αν θυμαμαι καλα.νομιζω πως μου ειχαν πει πως το ιδιο ποσο δινουν ειτε σε νοσοκομειο γεννησεις ειτε σε κλινικη,για φ.τ η για καισαρικη.φανταζομαι το ιδιο θα ισχυει κ για το μητερα.ααα κ εχω "εκπτωση" στη μηνιαια εισφορα μου περιπου 200 ευρω για ενα χρονο.

για θερμοκοιτιδα κ τα σχετικα που ρωτας δεν γνωριζω αν καλυπτει κατι παραπανω.να σου πω την αληθεια δεν νομιζω..

απο δικαιολογητικα,εχω την εντυπωση πως οταν γεννησα πηγε ο αντρας μου τη ληξιαρχικη πραξη γεννησεως.

ας παρει ενα τηλ στην υπηρεσια να την ενημερωσουν καλυτερα γιατι οπως καταλαβες δεν θυμαμαι ακριβως! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το επίδομα τώρα για όλες τις ασφάλειες έχει πάει στα 900 ευρώ όπου εμάς του ΤΕΒΕ μας συμφέρει γιατί είναι και 100 ευρώ ανεβασμένο. Ρανια καλό αυτό με τα 200 έκπτωση στην μηνιαία εισφορά. Λες να ισχύει και τώρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω κοριτσια πολυ! Για τη θερμοικοιτιδα με ενδιαφερει πολυ γιατι λογω προβληματω ενδεχεται σοβαρα να γεννησει προωρα. Στο ΤΕΒΕ δυστυχως εχουμε παρει πολλες φορες αλλα δεν εξυπηρετηθηκαμε...και για πολλα αλλα θεματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχην με το καλο να γεννησε η αδερφη σου!!!

Γεννησα πριν 3.5 μηνες στο Ιασω και το παιδακι μου χρειαστικε να μπει θερμοκοιτιδα.Το ΤΕΒΕ την καλυπτει την θερμοκοιτιδα εκτος απο το ΦΠΑ που δεν θυμαμαι ακριβως ποσο ειναι 13% η 23%

Πηρα 800 ευρω επιδομα οταν γεννησα και για 1 χρονο θα πλήρωνω -200 ευρω στην 2μηνη εισφορα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι μου σε ευχαριστω! Ξερεις ποια ειναι η διαδικασια; Δηλαδη τα πληρωσες εσυ και μετα τα πηρες απο το ΤΕΒΕ, τα πληρωσε κατευθειαν το ταμειο στο νοσοκομειο; Και τι χαρτια χρειαστηκες;

Να σου ζησει το κοριτσακι σου και με το καλο και το δευτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...