Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ "Κορίτσια για φίλημα" Νο 3


Recommended Posts

Εμάς εδώ σχεδόν κανένα κέντρο δε σερβίρει γλυκό. Στις βαφτίσεις πάντα φτιάχνουν γλυκά διάφοροι από την οικογένεια (μαμά, γιαγιά, πεθερογιαγιά :P) και τα παραθέτουν σαν μπουφέ και σερβιρίζονται οι καλεσμένοι μόνοι τους. Γενικά στην Κύπρο υπάρχει το στοιχείο της υπερβολής, δηλαδή κάνεις βάφτιση και καλείς εκατό άτομα και κάνεις δέκα διαφορετικά είδη γλυκών, ας πούμε...

Η τούρτα κι εμένα χαζομάρα μου φάνηκε. Νέες μόδες μάλλον...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 978
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γειααααααααααααα σααααααααααας!!!!!!!!!!!!!!τι κανετε???????δεν ειναι να λειψει κανεις εδω!!!!!μερα ξεκινησα να διαβαζω και κοντευει να ξημερωσει!!!!!δεν ξερω τι να πρωτοσχολιασω!!!!!!ας ξεκινησω με την αννα μαρια!!!!!καλα καλε δεν ντρεπεσαι να λες σ'ολο τον κοσμο οτι κανω σεξ μεσα στην νηστεια????????φτου σου!!!!!!εγω ηθελα να το κρατησω κρυφο γιατι ειναι αμαρτια!!!!!! :oops::oops::oops::oops: εσυ τωρα λουκετο φανταζομαι ε???? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

καρολινακι καλως ορισες στην τρελοπαρεα μας!εγω ειμαι η Κάλι κι εχω ενα κοριτσακι 6,5 ετων!!!με το καλο και το δευτερο μωρακι σου!!!!!!θα τα λεμε!

κατερινακι μου ειναι καλα τωρα η αγγελικουλα σου????????τι εγινε με το μωσαικο??????αντεδρασε ο μικρος???

συμπεθερουλα μου γλυκια απ'οτι διαβασα περασες λουκι με τον δημητρακι σου,ε??????ευχομαι τωρα να εισαστε οοοολοι καλα!!!!!οσο για τις φωτο που μου ζητας ολο λεω θα βαλω αλλα ολο το ξεχναω!γενικα παντως δεν τα παω και πολυ καλα με τις φωτο!ασε που φοβαμαι και λιγο να τις βγαζω φορα παρτιδα!θα το κανονισω ομως!να ξερετε κι εσεις τι περνετε!!!!

ανθη τι κανεις κοριτσαρα μου?????δευτερα σημερα και φανταζομαι νευρα που θα'χεις επειδη τελειωσε το σ/κ!!!!!κι εγω ετσι ειμαι κι ας μην εχω διορθωμα!!!!!

ολια ποτε ξεκιναει η αδεια σου???αντε να ξεκουραστεις λιγακι!ειναι πολλες μερες???????

χριστινακι τι διαβαζω???????ειπε μαμα ο μπεμπουλης σου!!!!!!αντε τωρα να σε πει και μανουλα!!!!!

μαρακι μου ευτυχισμενα μηνογενεθλια!!!!!τι κανει το κουκλι σου????

εγω κοριτσια ειμαι καλα!!!!!την προηγουμενη βδομαδα δεν μπηκα σχεδον καθολου γιατι κααααααθε πρωι γυρναγα στα σοκακια!το ευχαριστηθηκα ομως!!!!!!βεβαια εμεναν ολες οι δουλειες για το απογευμα και με κουρασε αυτο αλλα αξιζε τον κοπο!!!!!!!ανανεωθηκα η δολια!!!!!εχει εδω και κανα 2 μηνες περιπου που εχουμε καθιερωσει καθε πεμπτη να μαζευομαστε με κατι φιλες να κανουμε μασκες ομορφιας,νυχια,κουσκουσι,πινουμε τσιπουρακια κτλ και μ'εχει ανανεωσει απιστευτα!!!!!!!!!!περιμενω πως και πως να ερθει το απογευμα της πεμπτης!!!!γενικα τον τελευταιο καιρο βγαζω τα σπασμενα αρκετων χρονων!!!!!

αζ\χ αυριο εχω φασινα και βαριεμαι απο τωρα!!!!!!!δεν γινεται να καθαριζεται μονο του το σπιτι γαμωτο????τουλαχιστον να σταματησει αυτη η σιχαμερη βροχη για να με διευκολυνει λιγο στα τιναγματα!!!!

αυταααααα!!!!ευχομαι να μην ξεχασα καμια!!!!!!παω για νανακια γιατι αυριο εχει παλι εγερτηριο στις 7:00!!!!!!!!!

ματς μουτς σε ολες!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!!!!Πάει και η Δευτέρα!!!! Ο Πάνος σήμερα σήκωσε πυρετούλη 38...Επίσης σε κάποια φάση που έκλαψε ακούσαμε τον κλασικό λαρυγγικό ήχο και φοβηθήκαμε :?:?:? Τον βάλαμε να κοιμηθεί στο κρεβάτι μας γιατί η λαρυγγίτιδα θέλει άμεση αντιμετώπιση..Μακάρι να μην κάνει ξανά..Ευτυχώς είναι Δευτέρα οπότε λογικά μέχρι το παρτάκι του θα είναι καλά...

Άννα Μαρία το απλά το χρησιμοποιούμε και ως επίθετο (ουδετέρου γένους, πληθυντικού αριθμού) και ως επίρρημα. Το απλώς μόνο ως επίρρημα. Αυτή είναι η μοναδική τους διαφορά...

Γέλασες με τη γκάφα μου με τη χήρα ε;;; Και δεν είσαι η μόνη :lol::lol::lol::lol: Πάλι καλά που δεν είπα και του χρόνου :lol::lol::lol::lol:

Εγώ σχολίασα με αφορμή την τύπισσα που είπε ψέματα στον παιδίατρο...Ακατάληπτο :shock::shock::shock: ...Δεν έχω λόγια..Δεν αντέχω τους ανθρώπους που ντρέπονται για τις επιλογές τους...

Ο Αντρίκος να είσαι σίγουρη ότι όποτε πεινάει τρώει. Ευχής έργον είναι που κοιμάται τόσες ώρες σερί. Μην ανησυχείς. Άλλωστε όπως είπες κι εσύ τα αναπλήρωσε τα γεύματα που έχασε ;););)

Μαράκι χάθηκες!!!Μας έλειψες!!Η κοιλίτσα μου φουσκώνει ναι!!! Όσο για τη διόρθωση δυστυχώς είμαι καταδικασμένη διότι καμία άλλη μέθοδος διόρθωσης δεν είναι αποδεκτή. Πρέπει να τα διορθώνουμε εμείς και να δίνουμε βαθμούς διότι όπως είπε και η συνάδελφος Άννα Μαρία θα πλακώσουν οι γονείς... Μόνο στα επαναληπτικά μαθήματα τους δίνω διαγωνίσματα για το σπίτι και τα διορθώνουμε στην τάξη. Μέχρι τότε θα κάνω υπομονή. Μεγάλωσε ο Στεφανάκος σου! Κι εγώ 9 μηνών περπάτησα σύμφωνα με τη μαμά μου αλλά κάπου σκοτώθηκα και μετά από το φόβο μου ξαναπερπάτησα γύρω στο χρόνο :lol::lol::lol::lol: Ο Πανούλης 13 μηνών αλλά πολύ σταθερά!

Κατερινάκι μου απο κιλάκια πώς τα πας;; Από πείνα;; Εγώ έκανα κάποιες καταχρήσεις τις τελευταίες μέρες και εννοείται ότι τις "πλήρωσα" :lol::lol::lol: Έφαγα όμως ένα καταΐφι...Μα ένα καταΐφι..άλλο να το λέω και άλλο να το τρως!!!!

Όσο για τις κλωτσιές με κόβω και μένα να μετράω πόσες θα μου ρίχνει ημερησίως :lol::lol::lol::lol: Προς το παρόν με αφήνει στην αγωνία...Συνέχεια νομίζω ότι το νινί δεν είναι καλά και έχει αρχίσει και μου τη δίνει αυτή η μαύρη σκέψη που κάνω άθελά μου :evil::evil::evil::evil::evil:

Τι κάνεις Χριστινάκι;;; Ο κούκλος σου;;; Ο αγχώδης άνθρωπος δε γίνεται να μην αγχώνεται..άστα :?:?:? Ακόμα και όταν ακούσω το μωρό (κάτι να μου πει, να μου φωνάξει-σύμφωνα με τη γνωστή της Άννας Μαρίας :lol::lol::lol::lol: ) πάλι θα αγχώνομαι αν δεν το ακούω συχνά..Δεν υπάρχει γιατρειά...

Γεια σου Καρολινάκι μου!!!! Ένα ζεστό καλωσόρισμα από το πολυλογούδικο Ταυράκι :lol::lol::lol: Καλά είσαι;;; Κοίτα να χαρείς την αναρρωτική σου και να ξεκουράζεσαι όσο πιο πολύ μπορείς! Στο καφενεδάκι μας έχουμε φτιάξει μια πολύ ζεστή παρούλα!!!! Πώς τα πας με τις λιγούρες σου;;; Επαναλήφθηκαν οι γνωστές καταχρήσεις σου :lol::lol::lol: ;;;;;;;

Γεια σου Όλια μου! Καμιά φορά στις φωτογραφίες φαινόμαστε πιο παχιές από ότι είμαστε..Μην ανησυχείς! Αν χωράς στα ρουχαλάκια σου και αυτό που βλέπεις στον καθρέφτη σε ευχαριστεί τότε όλα ΟΚ! Έχω σκίσει φωτογραφίες..ΑΠΕΙΡΕΣ!!! Όσο για το θηλασμό, στον Πάνο έδωσα 40 μέρες το γάλα μου και αυτό με άντληση. Το γεγονός ότι δεν κατάφερα να δώσω στήθος σε συνδυασμό με το πακέτο που τρως όταν πρέπει να αντλείς γάλα με έστειλε αδιάβαστη. Είπα λοιπόν τότε ότι αν κάνω δεύτερο παιδί δεν πρόκειται να το ξαναπεράσω αυτό....Παρόλ'αυτά τώρα πια σκέφτομαι διαφορετικά και θα ήθελα να προσπαθήσω ξανά. Αυτή τη φορά όμως δεν μου το πολυεπιτρέπουν οι συνθήκες δυστυχώς..Δεν το προδικάζω βέβαια αλλά ξέρω ότι θα είναι δύσκολα...Θα δούμε!

Άννα Μαρία δεν πειράζει με τα κατεβατά που γράψατε! Απλά θα πρέπει κι εσείς να διαβάσετε το σεντόνι που άπλωσα γιατί εννοείται πως δεν ήθελα να αφήσω ΤΙΠΟΤΑ ασχολίαστο :lol::lol::lol:

Κάλλη μου κάθε Δευτέρα έχω νεύρα....Πολλά νεύρα...Τρίτη λιγότερα και από Τετάρτη τα βλέπω όλα πιο ροζ :lol::lol::lol: Ωραία φάση η συνάντηση με τις φιλενάδες σου! Κάθε γυναίκα χρειάζεται την ανανέωσή της! Τελείωσαν τα μαστορέματα των γειτόνων;;;;;

Άννα Μαρία εγώ στη βάφτιση είχα τούρτα 1) γιατί δεν μοίρασα γλυκάκια στην εκκλησία μια που τους είχα καλέσει όλους στο τραπέζι και 2) ήταν δωρεάν στον μπουφέ. Δεν υπήρχε λόγος λοιπόν να πληρώνω επιπλέον λεφτά για να αγοράσω και γλυκά από κάποιο ζαχαροπλαστείο...Στο δεύτερο παιδάκι πάντως πρώτα ο Θεός θα τα κάνω όλα πολύ πιο απλά ΣΙΓΟΥΡΑ. Πέρα από το ότι θα καλέσω τους απολύτως απαραίτητους θα πάω σε κανά ταβερνάκι με τους πιο απαραίτητους ακόμα ή θα κάνω κανένα "παρτάκι"στον κήπο του σπιτιού με πολύ λίγα άτομα εννοείται. Άλλωστε καλοκαιράκι θα γίνει η βάφτιση (Προτρέχω..Ας γεννηθεί πρώτα με το καλό το νινάκι μου).

Αυτά κοριτσάρες μου. Ήθελα να γράψω και άλλα αλλά θα σταματήσω εδύ γιατί θα με δείρετε :lol::lol:

Φιλάκια ΠΟΛΛΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα φιλεναδες,

σημερα ανοιγω εγω το καφε μας και κερναω ζεστο καφεδακι,καλε τι γραψατε παλι ειναι να μην παρετε φορα γεμιζουν τακα τακα οι σελιδες,εγω απο να αρχισω τωρα :o

να σας πω τα δικα μας πρωτα και τι νεοτερο;; :o ο Δημητρης παλι συναχωμενος ειναι,πηγαμε λιγο εκκλησια την Κυριακη και για φαγητο στην πεθερα μου απο το αμαξι κατευθειαν μεσα τι να πω πια,ή κολλησε παλι απο τον μεγαλο που ειχε ενα ελαφρυ συναχι ή κρυωσε παλι,τι να πω πηρα την παιδιατρο χθες και μου ειπε να ξαναρχισω το aeroline και φυσικα του ριχνουμε αφθονο ορο στη μυτη και ρουφηγμα ,ελπιζω να μην εχουμε παλι τα ιδια,συνεχεια μυτη φωναζει παλι :o:o:(

αντε να φτιαξει και ο παλιοκαιρος εχουμε αγανακτησει πια.......

Αννα Μαρια εγω δεν ειχα τουρτα σε καμια βαφτιση μονο γλυκο στην εκκλησια,και στον Δημητρη ειχα και καραμελες για τα παιδια οπου τις ειχα συσκευασει μονη μου,τωρα για το τραπεζι που λες δεν θα εχει επιδορπιο η ταβερνα που θα πατε;αφου προσπαθει απο τωρα και κανει κινησεις για μπουσουλημα πιθανων να μπουσουλησει νωρις, ο Νικος μου μπουσουλησε 7 μηνων και σηκωνοταν στα επιπλα και ανοιγε και ολα τα ντουλαπια αλλα περπατησε κανονικα στον χρονο,οι αλλοι δυο μπουσουλησαν 9 μηνων και ο Γιωργος αργησε να περπατησει 15 μηνων,ο Δημητρης περπατησε κι αυτος στο χρονο ,πολυ φαι παντως στο σχολειο σας...........

Ανθη κι εγω ετσι ημουν μετρουσα τα χτυπηματα ολη μερα,δεν εισαι η μονη που αγχωνεσαι αρα,καλα τι της ειπες καλε της χηρας;;;εισαι φοβερη :lol::lol: αυτος ο λαρυγγικος ηχος που λες ειναι σαν γαβγισμα φανταζομαι,ειχε ερθει ενα παιδακι οταν ημασταν στο νοσοκομειο και ακουγοταν σαν σκυλι και τι σκυλι,σκυλαρος κιολας,φανταζομαι ποσο θα τρομαζεις καθε φορα,ευχομαι να περασει συντομα και να μην χειροτερεψει

συμπεθερουλα μολις τελειωσεις την φασινα δεν ερχεσαι κι απο εδω;; :lol::lol: κι εγω χθες εκανα τον ενα οροφο,αλλα σημερα μονο μια σκουπα θα βαλω δεν μπορω συνεχεια δουλειες κανω και παλι χαλια ειμαστε,πολυ καλα κανατε με τις φιλες σου και το κανονισατε ετσι και τσιπουρακια βλεπω μια χαρα αντε να ανανεωθεις λιγο και να ξεσκασεις κι εσυ,καλα εγω θα περιμενω φωτο παντως.........

Ολια μου παιδευεσαι με τα κιλα ακομα;;οπως λεει και η Ανθη μερικες φορες οι φωτογραφιες μας δειχνουν αλλιως,αν νιωθιες καλα με τον εαυτο σου μην σκας ,εγω αυτες τις μερες με τη νηστεια εχω απιστευτη δυσκοιλιοτητα και εχω φουσκωσει :roll:

Κατερινακι παλι καλα που δεν αρρωστησες και ειναι τοσο δυσκολα στην εγκυμοσυνη που δεν μπορεις να παρεις και τιποτα,βλεπω αδυναμιες στα γλυκακια κι εσυ,μηπως τελικα το εχουν τα αγορακια να ζητανε σοκολατα;;; :lol:

Μαρακι 8 μηνων κιολας εε;;πως περναει ετσι ο καιρος,μαλλον θα περαπτησει γρηγορα ο σκατουλης και θελει απο τωρα να κανει βηματακια,καλα τρεχαματα

Καρολινακι καλως ηρθες στο παρεακι μας να χαιρεσε το παιδακι σου και με το καλο το νεο μελος,εγω ειμαι η Κατερινα ενα πολυλογουδικο ιχθυακι απο οτι ειδες ;) και εχω τρια αγορια

Χριστινακι να μην σε αφησω παραπονεμενη εσενα, τι κανει ο μπομπιρας;;;καλε δεν θα κανω παρτυ με παραξηγησατε :lol::lol: μια μικρη τουρτιτσα κι αν θα φτιαξω αφου εμεις θα την φαμε δεν ειμαστε για τετοια να παχαινουμε μετα και να τρωγομαστε μεταξυ μας :lol::lol:

σεντοναρα απλωσα κι εγω πρωι πρωι :o:o ελπιζω να μην ξεχασα κατι σημαντικο,τα ξαναλεμε πολλα φιλια σε ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα στην καινουργια μου παρεουλα :D:D:D

σας ευχαριστω όλες σας για το θερμό σας καλωσόρισμα... να στε καλα!!!!!! ολες...

κατερινακι μου και ανθη μου :x:x:x

αχ ανθη κατι ρωτησες για λιγουρες ε? αστααααααα...την παρασκευη θα δω τον ποντικουλη μου και το σαββατο θα μπω στον 7..οπου παλευω να κρατηθω στα +11 κιλα η γουρουνιτσα :@):o)

ενταξει η κατερινα που μεχει δει δεν φαινομαι και τοσο ..όσο το παρουσιαζω..γιατι απλα πριν μεινω ημουν στα καλυτερα κιλα μου...αλλα με τη ζυγαρια πλέον δεν έχω καμμια σχεση...είναι μια αντιπαθεστατη συσκευη που δεν οφελει πουθενα ε? :lol::lol::lol::lol: τι λετε?

να δω θυμαμαι τα ονοματα των κοριτσιων ποιυ δεν εχω γνωρισει.. :oops:

αννα μαρια..όλια..κάλλη..κατερινα... σας φιλω όλες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol: Πόοοοοοοοοοοοοοοσααααααααααα γραψατε καλε????Μπήκα να σας διαβασω απο το σχολειο τωρα που εχω κενο και επαθα πλάκα!!!!

Αννα Μαρια μου μια χαρα ο Αντρικκος σου μεγαλώνει!!! Για την τουρτα που λες ειχαμε κι εμεις στη βαφτιση και πιο πολύ γιατι σε οσες βαφτισεις πηγαμε ειχαν οποτε ειχαμε κι εμεις!!!Ειχαμε και γλυκά εννοειται!!!! :lol: Τρωτε καλα στο εσπερινο...σε εμας εχει καιρο να εχουμε γλυκά!!! :lol:

Καρολινάκι καλώς μας ηρθες!Να χαιρεσαι το κοριτσάκι σου και με το καλο να ερθει το αγοράκι σου!

Εγώ είμαι η Μαρια κι εχω το Στεφανακο μου που ειναι 8 μηνων!!

Ολια μου ευχαριστούμε!!Εισαι ακομα φουσκωμένη?Μηπως να το ελεγξεις??

Καγκουράκι μου από κολπα αλλο τιποτα ο Στεφανος μου..Τωρα τελευταια οταν τον εχω διπλα μου στο καναπε, αυτος παιζει κι εγω στον υπολογιστη με σπρωχνει για να τον δω, μου χαμογελάει και μετά συνεχιζει!!!Εχω ερωτα με το γιο μου!!!!!!!!! :D:D:D:D

Καλλι ή αλλιως σουρτουκο τι κανεις? :lol: Η μικρη σου? Τι καλα που περνάτε!!!Και καλα κανεις και βγαινεις, να χαλαρωνεις!!!!Θελω κι εγώωωωωωωωωω :D

Ανθη μου πώς ειναι ο Πανούλης σου?Ελπιζω να μην ειναι τιποτα!! Ευτυχως εγω δεν εχω καθολου διορθωση!!! Ουτε μαθηματα τους βαζω γιατι δεν φτανει που εχουν απο την ταξη να εχουν κι απο την ειδικη εκπαιδευση , κριμα ειναι.Μονο στο παιδάκι που εχω απο το νηπιαγωγειο βαζω..απλα πραγματα γιατι τον προετοιμαζω για το δημοτικο.

Πολύ γελασα με την χηρα!!!

Κατερινακι μου πάλι αρρωστος ο Δημητρακης σου ε?Περαστικά σας!!! Αφου κι αυτος ο καιρος δεν ξερει τι του γινεται!!! Παρτυ δεν θα κανεις αλλα κερακια θα σβησεις ε???? :D

Καρολινάκι μια χαρα ειναι τα κιλα σου μην αγχωνεσαι!!!Απολαυσε τωρα τις λιγουρες που μπορείς!!! :lol:

Αντε θα τα πουμε κι αργοτερα!!Φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απαπα..... Τι γράψατε μαρή; Σας διάβασα, αλλά πήγα να μαγειρέψω και τώρα σχολιάζω ό,τι θυμάμαι!!!

Κάλη, καταπληκτική ιδέα αυτό που κάνετε με τις φίλες σου! Ξεδίνεις και γεμίζεις μπαταρίες!

Έτσι για να μάθεις, το είπα σ' όλο τον κόσμο, να το ξέρουν τι αμαρτωλή είσαι...

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ανθή, δηλαδή αν πω "απλά, βαριέμαι", έχει ακριβώς την ίδια σημασία με το "απλώς βαριέμαι"; Γιατί το χρησιμοποιώ συχνά το "απλά", και αγχώθηκα ότι δεν το χρησιμοποιούσα σωστά...

Κεραστικά θα έχω στα βαφτίσια, αν και τα είχα ξεχάσει τελείως και μου τα θύμισε αυτή η φίλη μου που μου είπε και για την τούρτα. Αλλά την τούρτα τη θεωρώ αχρείαστη αφού θα φτιάξουμε ένα σωρό γλυκά. Γενικώς σε όσα βαφτίσια έχω πάει, τα γλυκά τα φτιάχνουν η μαμά, οι γιαγιάδες, οι θείες, και όχι το κέντρο.

Εσείς μπομπονιέρες δίνετε μία σε κάθε καλεσμένο; Γιατί εμείς δίνουμε μία σε κάθε οικογένεια.

Όλια, εγώ σε όλες τις φωτογραφίες βγαίνω ΧΑΛΙΑ. Αφού δεν έχω ούτε μία αξιοπρεπή φωτογραφία με τον Αντρίκο. Σε όλες είμαι ένα τέρας... Δεν έχω καθόλου φωτογένεια.

Καρολινάκι, χι χι, όντως αντιπαθέστατη η ζυγαριά. Ένα περίεργο πράγμα μ' αυτήν τη συσκευή, ποτέ δε δείχνει τον σωστό αριθμό ρε παιδί μου...

Κατερίνα, περαστικά στον μικρό... Μήπως κόλλησε από κάποιον στην εκκλησία; Εγώ γι' αυτό δεν τον παίρνω, όσο κι αν το θέλω. Γιατί ειδικά Κυριακή πρωί, πού να πας και να μην έχει κόσμο;

Ουφ, κι εγώ έχω δυσκοιλιότητα, χάλιααααααααααα.... Κι ας μη νηστεύω (Κάλη, σουτ, μην το πεις παρακάτω...). :P :P :P :P

Μαρία, κι εγώ δεν έχω διόρθωση, χι χι! Στο εσπερινό είναι άγραφος κανόνας να μη βάζουμε δουλειά για το σπίτι. Διαγωνίσματα ένα το τετράμηνο και έκθεση μια φορά το τετράμηνο στο ένα και μοναδικό τμήμα Νέων Ελληνικών που διδάσκω. Αν σκεφτείτε ότι οι περισσότεροι είναι αναλφάβητοι και γράφουν στην καλύτερη των περιπτώσεων μισή κόλλα αναφοράς, τότε καταλαβαίνετε τι διόρθωση έχω. Για να μην πω για τα διαγωνίσματα που τα μισά είναι λευκές κόλλες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε βρε γλωσσούδες?

Το πρωι βγήκα για κάτι δουλειές στο ΤΣΜΕΔΕ και ως συνήθως έκανα τα μισά, αυτο το ταμειο ειναι τελειως άχρηστο. Πηγαινω στο παράρτημα του Πειραια γιατι με βολευει λογω αποστασης αλλά και γιατι δεν έχει τον κοσμο που έχει στα κεντρικά. Πάω δεν ειχε καθολου κοσμο και λεω οπα θα τελειώσω αμέσως και μου λενε οτι δεν έχουν πια ελεκτη γιατρο και πρεπει να πηγαινω στην Αθηνα για έγκριση εξετάσεων :twisted::twisted::twisted: και εκει για να προλάβεις να εξυπηρετηθεις πρεπει να πας πριν τις 8 το πρωι και να τελειώσεις κατα το μεσημέρι. Πάντως μετά δεν έχασα την ευκαιρία πηγα και έκανα τα πρώτα ψώνια για τον μπέμπη μου. Πήρα τρια φορμάκια απο τα prenatal εχει ακομα προσφορές και εκπτώσεις και ειχε στα 3 το 1 δώρο και πήρα και για την σουσουράδα ενα καλοκαιρινό σορστάκι και βρακάκια για οταν βγάλουμε την πάνα για να μη ζηλέψει αλλά ουτε που έδωσε σημασια ουτε στα δικά της ουτε στου μωρού :?:?

Κάλι σε χάσαμε τοσες μέρες αλλά για να βολτάρεις τα πρωινά ακομα μαστορεύουν διπλα. Ωραιες αυτές οι συναντήσεις παρεούλα κουβεντούλα και φυσικά αναναιώνεσαι βρε παιδί μου.

Ανθή περαστικά στον Πανούλη ελπίζω να μην έχει λαρυγγιτιδα και να περάσει γρήγορα ο πυρετούλης. Απο κιλά ειμαι στα +5,5 και απο πεινα και απο ορεξη αρκετή.

Κατερινάκι πάλι συναχομένος ο Δημητράκης περαστικά του και γρήγορα, τώρα για τα γλυκά πάντα τα ζητάει ο οργανισμός μου δεν μπορώ μέρα χωρις κάτι σοκολατένιο

Καρολινάκι εισαι ψηλή εσύ οποτε δεν φαινονται τα κιλά σου

Αννα Μαρια με τοσα γλυκά λοιπόν και σε μπουφε νομιζω ειναι περιτή η τούρτα α και μπομπονιέρες εμεις δινουμε μια στον κάθε ενα.

Μαράκι φαντάζομαι θα λιώνεις οταν σου χαμογελάει ο Στεφανάκος και που να δεις τρελα οταν αρχισει τα γλυκολογα!

Φιλάκια ζουζουνες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτισια μαντεψτεεεεεεεεεε!!!!!!!!οχι δεν ειμαι εγκυος!!!!!αρρωστη ειμαι παλι!!!!δεν αντεχω αλλο!!!!χθες το βραδυ μια χαρα ημουν και σημερα το πρωι σηκωθηκα με πονολαιμο και καταροη!!!!θα αυτοπυρπολυθω σας λεω!!!!!!!αχ τωρα που ειπα εγκυος ειδατε ποια ειναι εγκυουλα??????η μαρια απο το ποστακι μας!στο τεταρτο!!!!αντε με το καλο ζουζουνα!!!!!ρε κοριτσια δεν φυσατε και καταδω μπας και κολλησουμε κι εμεις καμια γκαστριτιδα?????? :lol::lol::lol:

αννα μαρια παλι για την σεξουαλικη μου ζωη μιλας???????? :oops::oops::oops::oops:

ανθη και συμπεθερουλα ευχομαι να ειναι καλα τα παιδακια σας και να μην ηταν τιποτα το σοβαρο!!!

καλα ρε ανθη "να τον χαιρεστε" ρε????????? :lol::lol::lol::lol::lol: παλι καλα που δεν την ειπες και χρονια πολλα την γυναικα!!!!!

κατερινακι φανταζομαι τα νευρα σου!!κροσια!!!αχ θεε μου ας ηταν μια φορα να ασχοληθω με τετοια θεματα και να τελειωνα τη δουλεια μου σε ΜΙΑ μονο μερα!!!!!!!!!

μαρακι αν παρεις το απογευματινο αεροπλανο της πεμπτης για θεσσαλονικη θα προλαβεις να ερθεις να τα πιουμε μαζι τα τσιπουρακια!!!!!

καρολινακι,ολια ευχομαι να εισαστε καλα!!!!!

καρολινακι κι εσυ αγορακι περιμενεις σαν την κατερινα μας??????με το καλοοοοοοοο!!!!!!!!!!

εγω καθησα λιγο να ξαποστασω :lol::lol: και παω να συνεχισω!!!!!μου εμειναν τα μπανια και σφουγγαρισμα!!!!πρεπει να τα τελειωσω σημερα γιατι αυριο το πρωι πρεπει να παω την γιαγιακα μου στον γιατρο οποτε παλι θα λειπω!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλαρες μου! Τι εγινε πια σε μια μερα μεσα!

Καταρχας ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΕΣ Καρολινακι, να χαιρεσαι το παιδακι σου και με το καλο στο δευτερο!

Καλη μου τι μου θυμισες! Κι εμεις καθε Πεμπτη βρισκομασταν με τις φιλες μου μεχρι το Σεπτεμβρη, τωρα με το βραδινο ωραριο δεν μπορω...τι κριμα! Καλα κανεις και ξεσαλωνεις, εχεις αναγκες κι εσυ! Οσο για τη σεξουαλικη σου ζωη, φτου σκορδα να λεμε!

Αννα Μαρια, ναι υπαρχουν καποια προτυπα σχολεια που λειτουργουν αλλιως απο τα αλλα...ευτυχως! Μην ανησυχεις, ειναι φυσιολογικες οι ωρες του Αντρικου, σε λιγο καιρο θα κλεινει 12ωρο βραδινο υπνο!

Ανθη μου περαστικα στον Πανουλη! Ρε συ, προσεχε το πολυ με τις λαρυγγιτιδες, εγω παθαινα πολλα χρονια και ειναι ζορικο, τι να πω, ελπιζω να το αποφυγει...Υγραντηρα εχετε; Αν οχι, κοψε και βρασε ευκαλυπτο να αναπνευσει!

Καγκουρακι δεν ενοποιηθηκαν τα ταμεια; Μεγεια σας και καλες αγορες!

Μαρακι σε εχει τρελανει ο παιδαρος ε;!

Ολια μου πως εισαι σημερα, ξεπρηστηκες;

Ελπιζω να μην ξεχασα κατι! '

Καλο βραδυυυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ευχαριστω για τα περαστικα για τον μικρουλη μου,το μεσημερι δεν μπορεσε να κοιμηθει καλα γιατι ηταν μπουκωμενος και καθως βαζει και το δαχτυλο στο στομα δεν μπορουσε να αναπνευσει και εκλαιγε,ολο το απογευμα τον ρουφουσαμε τις μυξες ,ελπιζω να εχουμε ησυχο βραδυ...........

Καλη ξεχασα να σχολιασω για το φλεγον θεμα σου :lol::lol: αλλα μην σκας κι ασε την Αννα Μαρια να λεει κι εγω κανω σεξ τωρα στη νηστεια το φαι το κοβουμε το σεξ ομως οχι :oops::oops: και εξαλλου καποια θεολογος :roll::roll: ειπε οτι επιτρεπεται στη νηστεια,ετσι δεν ειναι κυρια θεολογε μας;;; :lol::lol:

τελειωσες με τις δουλιτσες;;;

Καρολινακι θα συμφωνησω μαζι σου πολυ αχρηστο πραγμα οι ζυγαριες οντως αυτος που τις ανακαλυψε θελει πολλες σφαλιαρες :lol::lol: η δικια μου εχει μεινει απο μπαταριες και λεω να μην τις βαλω καινουργιες για λιγο καιρο να ηρεμησουμε λιγο,κι εγω και στις τρεις μου εγκυμοσυνες ειχα παρει αρκετουτσικα κιλα αλλα απο οτι μου ελεγαν οι αλλοι δεν μου φαινοταν,ισως ειναι και το υψος που λεει και η Κατερινα και ειχα το καλο οτι τα επερνα ομοιομορφα παντου,μην σκας απολαυσε την εγκυμοσυνη σου και μετα θα τα χασεις,στο πρωτο ποσα ειχες παρει;;

Αννα Μαρια δεν σου ειπα κι εγω για τον Αντρεα που ρωτησες,αφου κοιμαται και δεν ξυπναει σημαινει οτι ειναι χορτατος αλλιως θα ξυπνουσε μην σε αγχωνει αυτο εξαλου εχει εδραιωθει ο θηλασμος πια και ειναι μια χαρα και το βαρος του να χαιρεσε που χορταινει και κοιμαται καλα και οπως λεει και το γνωστο ρητο "ο υπνος θρεφει τα παιδια "

μπομπονιερες εμεις εδω συνηθως δινουμε μια σε καθε ατομο,μερικοι το εχουν κανει αυτο που λες μια σε καθε οικογενεια αλλα την στελνουν στο σπιτι μαζι με το προσκλητηριο και μετα μονο γλυκο στην εκκλησια

Κατερινακι ποιο ταμειο ειναι αυτο που λες;;δεν μπηκατε στον ΕΟΠΥΥ εσεις;;αν και ολα τα ταμεια το ιδιο σκατα ηταν η ενοποιηση μας μαρανε,μεγεια τα ρουχαλακια του μπεμπουλη!!!!και ο δικος μου οργανισμος ζηταει καθε μερα σοκολατα που δεν ειμαι και εγκυος :o:lol::lol:

πολλα φιλια σε ολες κουκλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάρες!

Κουράστηκα σήμερα, γιατί τελευταία ώρα είχαμε συνεδρίαση, όχι ότι έκανα τίποτα, αλλά εκεί που καθόμουν νύσταξα και ζαλιζόμουν...

Τώρα λέω να μισοφτιάξω φαγητό για αύριο, γιατί έχω να βγάλω γάλα και να πάμε με τη μάνα μου να δούμε για βαφτιστικά, οπότε δε νομίζω να προλάβω να μαγειρέψω κιόλας... Θα βγάλω και άλλο γάλα τώρα, γιατί ήρθε η μάνα μου να προσέχει τον μικρό, και για κάποιο λόγο του έδωσε όσο γάλα είχα στο ψυγείο, κάπου γύρω στα 230 μλ... Δεν το έφαγε όλο, αλλά πρέπει να κάνω απόθεμα τώρα.

Ρε κορίτσια (Κατερίνα δηλαδή :P) για πείτε ιδέες για γλυκά για το μπουφέ της βάφτισης. Κατ' αρχήν θα φτιάξω τα κλασικά μου γαλακτομπουρεκάκια φλογέρες που γίνονται τέλεια και είναι εύκολα. Θα είναι Απρίλης και Πάσχα, οπότε εμένα μου κάνει κάτι σε φράουλες, κάτι δροσερό και ανάλαφρο. Μήπως να φτιάξω καμιά πάβλοβα; Δεν έχω ξαναφτιάξει μαρέγκες όμως και είναι λίγο δύσκολο να πετύχουν. Μήπως καμιά τάρτα με φράουλες; Θα πρέπει να υπάρχει και κάτι σοκολατοειδές; Κάτι κρεμώδες; Για πείτε ιδέες...

Για τις μπομπονιέρες, περιμένω να μου πει η Μαρία τι έκαναν αυτοί, γιατί απ' ό,τι κατάλαβα, στην Κύπρο δίνουν μία σε κάθε οικογένεια.

Κατερίνα, νηστεύεις και κάνεις σεξ;;;;;;;;;;;;;;;; Στην πυράαααααα!!!!!!!!!!!!!

Κάλη, με τη δική σου σεξουαλική ζωή δεν ασχολούμαι πλέον... Πφ... :P

Καλά, πάλι άρρωστη είσαι; Ο χειρότερος καιρός είναι τώρα... Ιδρώνεις μέσα, κρυώνεις έξω, λίγο θέλει;

Καρολινάκι, εντάξει, μη σκοτώνεσαι για τα κιλά. Εγώ τα έχασα χωρίς να το καταλάβω, και τώρα είμαι στα -2 από τα κιλά που είχα όταν ξεκίνησε η εγκυμοσύνη!

Χριστίνα (και Κατερίνα, για να μη λες ότι απαντώ σε άλλες πάνω σ' αυτά που μου λες εσύ! :P) χτες βράδι τον ξύπνησα στις 12.30 για να φάει, γιατί είχα οκτώ ώρες να θηλάσω, είχε πρηστεί το στήθος μου και δεν άντεχα να καθίσω εκείνη την ώρα να αντλήσω. Οπότε, τον ξύπνησα, τον άλλαξα, γιατί είχε κάνει κάτι φρικτά και βρωμερά κακά (ελπίζω να μην τρώτε τώρα που με διαβάζετε!), τον έβαλα στον υπνόσακκο (ο οποίος δε στεριώνει, γιατί συνήθως στις δύο μέρες τον κατουράει), τον τάισα και ξανακοιμήθηκε αμέσως μέχρι τις εννιά το πρωί!

Άντε, δε γράφω άλλα, πάω να καθαρίσω πατάτες!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιατι καλε με βαζεις στην πυρα;;εσυ δεν ειπες οτι επιτρεπετε το σεξ στη νηστεια κακουργα;; :lol::lol: ακους εκει στην πυρα αμαν............... :lol::lol:

επι της ευκαιριας που ειπες για κακα,τι εκανες τελικα με τις πανες ολο ξεχναω να σε ρωτησω μιας χρησης χρησιμοποιεις ή υφασματινες;;θυμαμαι που ειχες αγορασει υφασματινες γιαυτο ρωταω,βρομερα κακα εε;;κατσε να αρχισε να τρωει και θα σου πω μετα τι εχει να γινει( :oops: συγχωρεστε με για τη συζητηση)καλα εκανες αφου ειχες πρηστει και τον εβαλες στο στηθος,τωρα για το γλυκο ασε με λιγο να το μελετησω και θα σου πω ιδεες

σας καληνυχτω κι εγω παω νανα γιατι δεν αντεχω αλλο κουτουλαω φιλακια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα, τώρα πλέον είδα το φως το αληθινό και κατάλαβα ότι το σεξ είναι μια βρωμερή πράξη και δεν πρέπει να την κάνουμε ποτέ.

Δυστυχώς τις υφασμάτινες πάνες δεν τις έχουμε χρησιμοποιήσει ακόμα. Εγώ θέλω, αλλά ο άντρας μου είναι πολύ αρνητικός και η μάνα μου (η οποία τις έφτιαξε και η ίδια υφασμάτινες χρησιμοποιούσε), μας αποτρέπει διαρκώς. Ο μικρός συνέχεια συγκαίγεται, ενώ τον πλένουμε, τον καθαρίζουμε, του βάζουμε κρεμούλα... Πιστεύω ότι φταίνε οι πάνες, κι ελπίζω να πείσω τον άντρα μου κάποια στιγμή να δεχτεί να δοκιμάσουμε τουλάχιστον με τις υφασμάτινες. Σε κάποια φάση τον είχα πείσει, και είπα στη μάνα μου να μας δείξει πώς τις βάζουμε, αλλά άρχισε τα κλασικά "και πώς θα τις πλένεις;" "και θα κάθεσαι να τις σιδερώνεις;", οπότε ο άντρας μου έκανε πίσω. Τέλος πάντων...

Για τα γλυκά περιμένω ιδέες!!!

Τελικά άκυρο το μαγείρεμα. Ήθελα να βάλω στο φούρνο πατάτες γιαχνί και να τις μισοψήσω, αλλά τέσσερις πατάτες έμειναν! Τι τρώμε αύριο; Γρήγορο, εύκολο και απλό; Εκτός από μακαρόνια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μενα...Καλα ποσα γραψατε παλι?????

Εγω σημερα πρωτη μερα που καθομουν και ξεκινησα δουλειες....αλλα σιγα σιγα ....

Αννα Μαρια τουρτα ειχαμε και μεις στη βαφτιση του Νικολα αλλα την προσφερε το κεντρο..Αλλιως δεν υπηρχε περιπτωση να εχω...Εμεις μπουμπουνιερες δινουμε στον καθενα ξεχωριστα ...Μια φιλη μου ομως που εκανε τριτο παιδι κοριτσακι εδωσε μια στην καθε οικογενεια και αυτο οχι στην εκκλησια αλλα οταν εδινε τα προσκλητηρια...

Καλλι μην χανεσαι ..καλα κανεις και βγαινεις και γω το κανω ..Ευτυχως που εδω που μενω εχωκανει αρκετες φιλιες και μαζευομαστε αρκετα συχνα στα σπιτια...Περαστικα ελπιζω να σαι καλυτερα..

Κατερινακι περαστικα και στο Δημητρακη ...Μπορει να κολλησε απο τους μεγαλους...

Ανθη ο Πανουλης πως ειναι ?

Κατερινακι Καγκουρακι μεγεια τα καινουρια μπεμπε...

Τελικα το πρηξιμο πιστευω οτι ειναι απο την κουραση...Σημερα ειμαι καλυτερα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά, με το που πήγα να συναρμολογήσω το θήλαστρο για να αντλήσω, ξύπνησε! Τον αλλάξαμε, τον τάισα, του άλλαξα ρούχα επειδή ήταν βρεγμένος, και τον έβαλα στο κρεβατάκι του, αλλά ακόμα να κοιμηθεί... Έβγαλα κι 150 μλ, και πρέπει να βγάλω αύριο άλλα τόσα περίπου...

Καγκουράκι, ξέχασα να σου πω με γειά τα ρουχαλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κοριτσάκια μου;; Σήμερα πάλι δούλευα ως τις 10.30 το βράδυ και μόλις επέστρεψα πληροφορήθηκα ότι ο άντρας μου πήγε τον Πάνο στον παιδίατρο γιατί λέει η ανάσα του ήταν γρήγορη και παραπονιόταν πολύ ότι πονάει..Πυρετό σήμερα δεν έκανε (37.3 το πιο πολύ). Ο γιατρός είπε να του δώσουμε το βράδυ 20 σταγόνες soldesanil (κορτιζόνη κοινώς) γιατί τον άκουσε περίεργο το βήχα του..Να μην το ματιάσω το αγοράκι μου αλλά μέχρι τώρα κοιμάται πολύ ήσυχα..

Κατερινάκι μου εσύ ειδικά πέρασες 3 φορές το άγχος της εγκυμοσύνης..Χαρά στο κουράγιο σου!Αυτός ο λαρυγγικός ήχος θυμίζει σκυλί που υποφέρει..Δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεις...Είναι πολύ άσχημο..Φράζει ο λάρυγγας και το παιδί ανασαίνει μετά δυσκολίας..Ο γιατρός βέβαια μας έχει πει ότι θα κάνει λαρυγγίτιδες μέχρι τα 4 με 5 το πολύ. Ο μόνος λόγος για τον οποίο φοβάμαι τις ιώσεις είναι αυτός...Περαστικά στο Δημητράκη σου!!! Μόνο στο συναχάκι να μείνει! Αυτό το ΕΠΟΥΥ που ακούω συνέχεια τι είναι;;; Είμαι λίγο άσχετη;;;;;

Σήμερα έφτιαξα κάτι γιουβαρλάκια κοκκινιστά με αυγολέμονο τα οποία βρήκα πάλι στις συνταγές της παρέας και όσο χάλια και αν ακούγεται ο συνδυασμός ντομάτας με αυγολέμονο ήταν πάαααρα πολύ νόστιμα! Τα έχεις δοκιμάσει ποτέ;;;

Καρολινάκι μου στις φωτό που σε είδα είσαι πάρα πολύ αδύνατη οπότε φαντάζομαι ότι τα 11 κιλά που έχεις βάλει ούτε που φαίνονται.Εγώ πάλι όσο και αν σιχαίνομαι τη ζυγαριά έχω πολύ στενές σχέσεις μαζί της. Κάθε πρωί την επισκέπτομαι πριν φάω το πρωινό μου..Ακόμα και στις διακοπές την κουβαλάω μαζί μου...Εμμονή λέμεεεεεεε....Τρέλααααααααααααα!!!!!

Τυχερούλα, την Παρασκευή θα δεις τον ποντικούλη σου. Εγώ θα πρέπει να κάνω υπομονή μέχρι την άλλη Τετάρτη...Μέχρι τότε ελπίζω να το έχω νιώσει το μπεμπέ αν και δεν το κόβω...

Μαράκι είναι πράγματι απίστευτος ο έρωτας που νιώθει μια μαμά για το παιδάκι της! Ο Στεφανάκος παρόλο που είναι μικρός ακόμα είναι ανεξάρτητος πολύ! Ο Πάνος ακόμα και τώρα δεν υπάρχει περίπτωση να με αφήσει να χαζέψω στο ίντερνετ. Όλο θα μου ζητάει να παίξουμε, να τον πάρω αγκαλιά και ό,τι άλλο σκεφτεί :lol::lol::lol::lol: Δεν τον αδικώ όμως γιατί τις ώρες που δεν είμαι σπίτι του λείπω..Κι εμένα μου λείπε το σκαθάρι μου!!!!

Άννα Μαρία θα πω για ακόμα μια φορά πόοοοοσο σε ζηλεύω με το θέμα της διόρθωσης..Και σένα και το Μαράκι! Εγώ έχω 60 μαθητές και ο καθένας γράφει στην καλύτερη περίπτωση 2 κόλλες αναφοράς γεμάτες γεμάτες και πυκνογραμμένες..Επίσης πέρα από εκθέσεις τους βάζω περιλήψεις, τεστάκια και 4 επαναληπτικά διαγωνίσματα το χρόνο που με στέλνουν αδιάβαστη! Τώρα επαναληπτικό διαγώνισμα έχουν ξανά 31 Μαρτίου :shock::shock: Το τελευταίο της χρονιάς. Εκθέσεις, περιλήψεις, τεστάκια ΚΑΘΕ ΕΒΔΟΜΑΔΑ :shock::shock::shock:

Εννοείται πως είναι περιττή η τούρτα από τη στιγμή που θα έχετε άλλα γλυκάκια. Όσο για τις μπομπονιέρες δίνουμε μία σε κάθε καλεσμένο και μάλιστα για τα παιδάκια πολλές φορές φτιάχνουμε άλλες μπομπονιέρες, τις λεγόμενες παιδικές.....Φρίκη.

Όσο για το απλά είναι το ίδιο να πεις "απλά βαριέμαι" και "απλώς βαριέμαι" όπως το ίδιο είναι να πεις "όλα βαίνουν καλά" και "όλα βαίνουν καλώς" ;)

Όσο για το μπουφέ γλυκών προτείνω να υπάρχει και κάτι σοκολατοειδές...Είμαι λάτρης!

Κατερινάκι μου με γεια τα πρώτα ρουχαλάκια του μπεμπούλη σου! Τι όμορφα που είναι τα πρώτα ψώνια για το μωρό...Εγώ στον Πάνο τα πρώτα ψώνια τα είχα κάνει 8 μηνών..Το ίδιο θα κάνω και τώρα παρόλο που καίγομαι να αγοράσω κάτι κοριτσίστικο..Άσε που θέλω να μου κάνει ο γιατρός το 90% 100%...Ελπίζω την άλλη Τετάρτη που θα πάω να μου το πει 100% για να κάνω ΡΟΖ το τικεράκι μου! Όσο για το ΤΣΜΕΔΕ..ξέρω καλά..Ο άντρας μου στέλνει τη μάνα του που δε δουλεύει και πάει συχνά στο κέντρο για δουλειές. Καλά την έχει ;);)

Αχ βρε Κάλλη μου περαστικούλια!!! Σε έχει ξενιτάξει ο φετινός χειμώνας..ΥΠΟΜΟΝΗ κοριτσάκι μου. Καλέ ποια Μαρία είναι έγκυος;;; Η Σαραντοπούλου;;;;;;;; Πριν λίγο δε γέννησε το τρίτο :shock::shock::shock::shock: ;;;;;;;Πού το διάβασες;; Στο fb;;; Με το καλό και το τέταρτο λοιπόν!

Τις τελείωσες τις δουλίτσες σου;;;

Χριστινάκι με απογοήτευσες με τις λαρυγγίτιδες γιατί ο γιατρός μας είπε ότι κρατούν μέχρι τα 4-5..Εσύ μέχρι πότε έκανες;;; Υγραντήρα έχω αγοράσει. Όσο για τον ευκάλυπτο έβαζα αλλά σε μία εκπομπή άκουσα από έναν παιδίατρο πως δεν κάνει ο ευκάλυπτος στη λαρυγγίτιδα και τελικά το σταμάτησα...Είναι ζόρι μεγάλο αλλά ευτυχώς πλέον ξέρουμε να τις αντιμετωπίζουμε χωρίς πανικό. Κορτιζόνη και καθαρός αέρας. Κατευθείαν μπαλκόνι ακόμα και με 5 βαθμούς. Τυλιγμένο σε μπουφάν και κουβέρτες και ΕΞΩ. Σε καμιά ώρα η κορτιζόνη δρα και το παιδί συνέρχεται κάπως. Τελείως καλά γίνεται σε 1-2 μέρες.

Όλια μου τι κάνετε;; Ο Νικόλας σου;;; Πρήζεσαι γενικώς ή μόνο σε κάποιο συγκεκριμένο σημείο (πχ πόδια);;;; Γιατί αν είναι από την κούραση λογικά τα πόδια θα έπρεπε να πρήζονται..Μήπως περιμένεις να αδιαθετήσεις;;;;

Άννα Μαρία τώρα που ο μικρός πίνει και με μπιμπερό δεν έχει θέμα με το στήθος;; Λένε πως όταν τα παιδιά μάθουν την ευκολία του μπουκαλιού μετά δε θέλουν στήθος..Δεν ισχύσει πάντα ε;;;

Αυτά και για σήμερα! Όσο γράφετε τόσα πολλά εγώ θα απλώνω το σεντονάκι μου!

Φιλάκια πολλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλιτσες, έφτιαξα σπανακοπιτα σήμερα και την έχω βάλει τώρα στον φούρνο.

Για το ταμειο που με ρωτήσατε ειναι των μηχανικών και έχει εννοποιηθεί με των γιατρών και των δικηγόρων και δεν ειναι στον ΕΟΠΥΥ ειμαστε άλλο λεγετε ΕΤΑΑ αλλά εξυπηρετήσε και καλά εκει που πήγαινες και πριν την εννοποηση. Μας αλλάξαν και βιβλιάρια και συνταγολογια και γινετε ένας χαμος γενικά.

Βρε Αννα Μαρια με τα γλυκά μου άνοιξες την ορεξη ολα θελω να τα δοκιμάσω.

Κάλι περαστικά σου.

Ανθή ειναι καλύτερα ο Πάνος σήμερα.

Χρονια του πολλά [smilie=occasion13.gif] Να ειναι πάντα χαρούμενος και ευτυχισμένος και να τον καμαρώνετε πάντα!!!!!!!!!!!!!!!

Με την ζυγαριά και εγώ οπως η Ανθή κάθε πρωί πριν φάω ανεβαινω έτσι να γέρω που βρισκομαι, πριν μεινω έγκυος δεν ανέβαινα κάθε μέρα αλλά δυο τρεις φορές την εβδομάδα σιγουρα. Ανθή στις διαοπές την ειχα πάρει μαζί μου οταν ήμουν έγκυος στην Αγγελική και πάλι το Πάσχα τα ιδια θα κάνω.

ανθή για το μπουκάλι και τον θηλασμό λένε οτι αυτά που συνηθίζουν ειναι τα πολύ μικρούλια, αν περνει μποθκάλι μια δυο φορές την μέρα και μετά ειναι τα υπολοιπα γευματα απο το στήθος συνήθως δεν ηπάρχει προβλημα. Εμένα απο πέντε μηνών ετρωγε δυο πρωινά γευματα απο μπουκάλι μετά ολο στήθος και δεν ειχαμε προβλημα, βέβαια απο τον εκτο το ένα αντικαταστάθηκε απο φρουτοκρεμα και μετά και το φευτερο απο μεσημεριανο φαγητο οποτε πάλι ήταν ολο στήθος.

Αυτα τα νεάκια μας

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Πολλή γκρίνια ο Αντρίκος σήμερα... Είχε τρελές ποσότητες από σάλια, μάλλον τα ούλα τον ενοχλούν τον γαϊδαράκο!

Σε κάποια φάση είχε κάνει τσίσα, πήγα να τον αλλάξω, όπως τον άλλαζα έχεσε, και λέρωσε τα πάντα: τα ρούχα του, την αλλάχτρα του, την πετσετούλα του. Αφήστε που όποτε τον αλλάζουμε, χτυπιέται, κλωθογυρίζει, πατάει τα πόδια του και φεύγει προς τα πίσω και ρίχνει κάτω ό,τι έχει πάνω η συρταριέρα... Κι όλα αυτά μέσα σε γέλια και χαρές, αλλά στην πολλή ώρα εκνευρίζεται κι αρχίζει να κλαίει.

Μετά τον κρατούσα και γκρίνιαζε συνέχεια, σε κάποια φάση νύσταξε, αλλά ήθελε όλο καθιστός, όχι ξαπλωμένος, οπότε καθόταν και κουτούλαγε. Τον βλέπει ο άντρας μου και μου λέει "σαν επιβάτης λεωφορείου είναι"!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Αφήστε, είναι και ο καιρός χάαααααλιαααααααα........... Μία ρίχνει καρέκλες, μία βγάζει ήλιο, μία φυσάει... Όλα αυτά σε διάφορους συνδυασμούς σε μία μόνο μέρα. Τι μία, μισή, ακόμα μεσημέρι είναι...

Ανθήηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ Ο ΠΑΝΟΥΛΗΣ!!!!!!!!!!!!!!! ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΙΡΕΣΤΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΝΙΝΑΚΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καγκουράκι, κι εμείς πήραμε σπανάκι, εγώ για σπανακόρυζο το βλέπω, ο άντρας μου θέλει πίτα, αλλά είναι για την Παρασκευή κι αποκλείεται να προλάβω, γιατί ο άντρας μου θα φύγει τρεις παρά για Λευκωσία. Δεν ξυπνάω και πρωί, δεν υπάρχει περίπτωση να σηκωθώ απ' τα χαράματα και να κάνω τη χαρωπή νοικοκυρούλα!!! Οπότε, σπανακορυζάκι!

Πω πω ρε κορίτσια, τι κόλλημα με τη ζυγαριά! Εγώ ζυγίζομαι μια-δύο φορές την εβδομάδα. Στην εγκυμοσύνη πιο συχνά, αλλά δε θυμάμαι αν ζυγιζόμουν και κάθε μέρα!!

Ανθή, για το μπουκάλι όπως τα λέει το Καγκουράκι είναι. Ένα γεύμα τη μέρα τρώει από μπουκάλι, οπότε δεν μπερδεύεται.

Όταν αρχίσουμε ένα γεύμα ρυζάλευρο ή φρουτόκρεμα, θα είναι πρωί; Ή παίζει να το δίνουμε και απόγευμα;

Για τις μπομπονιέρες, ρώτησα πολύ κόσμο, και όλοι μου έλεγαν ότι εδώ δίνουν μία ανά οικογένεια. Κι εγώ σε όσες βαφτίσεις πήγα, έτσι γίνεται. Θα ρωτήσω και στο μαγαζί με τα βαφτιστικά. Και καλά θα πηγαίναμε σήμερα με τη μάνα μου, αλλά ξάπλωνε όλη μέρα και ήταν και ο καιρός χάλια.

Πω πω βρε Ανθή, τι ζόρι κι αυτό με τις λαρυγγίτιδες;

Άντε, θα κλείσω, έχω κι ένα σωρό δουλειές και τίποτα δεν έκανα απ' το πρωί με τον μικρό να γκρινιάζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συνήθως δινεις φρουτοκρεμα το πρωι και κρεμα ρυζάλευρο ή οποια άλλη το απογευμα, απο ποια θα ξεκινήσεις οτι σου πει ο παιδιατρος. Εμεις αν θυμάμαι ξεκινήσαμε με ρυζάλευρο αλλά επειγή της έκανε αλλεργια το αγελαδινό γάλα που περιέχουν την κοψαμε και άρχισε το πρωί φρουτοκρεμα με φρεσκα φρούτα μονο. Τελικά κρέμα το απογευμα έφαγε πολύ αργοτερα, αφου ειχε αρχισει και τις κρεατοχορτοσουπες κιολας, μεχρι να βρω υποαλλεργική κρεμα που δεν την ενοχλούσε.

Ανησυχος ο Αντρικος κολπα σας κάνει ανακαλύπτει τις δυνατότητές του γι αυτο κάνει τετοια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια τι κάνετε?Θα σας γραψω οσα προλάβω.Σας διαβασα (βασικά απο τις 3 προσπαθω να σας διαβασω!) και θα σχολιασω οσα θυμαμαι.

Αννα Μαρια στην Κύπρο μπομπονιερα δινουμε μια για κάθε οικογένεια.Η τουρτα δεν ειναι απαραιτητη, αν θελετε την βαζετε.

Καγκουράκι με γεια τα ρουχαλάκια σας!Τι κολλημα ειναι αυτο με τη ζυγαρια κι εσυ κι η Ανθη...χαλαρωστε λέμεεεε!!! :lol::lol:

Ανθή μου πώς είναι ο Πανούλης σου?? ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΛΑ!!! Να τον χαιρεστε κοπέλα μου! Πάντα γερος να ειναι και ευτυχισμένος!

Ολια ισως να ειναι απο την κουραση το πρηξιμο αλλά αν συνεχίζει ελεγξε και την πίεση σου.

Χριστινάκι τι κάνεις?Ο μπομπιρας συνεχιζει τα τρεξιματα?

Κάλλι μου περαστικά σου!!! Ατιμος ο φετινος χειμώνας!

Καρολινάκι με το καλο να δεις το νινάκι σου.

Σορρυ κοριτσια σας γραφω βιαστικά γιατι ο μικρος ολο παιχνιδια θελει.Σημερα ξεκινησε καινουρια..ολο λέει "κε κε κε"...ολα αναποδα τα λεει αυτο το παιδι!! μα μα δεν λεει και λεει ασχετα!!! :lol::lol:

Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες μου ομορφες, σημερα δεν προλαβαινω να φλυαρησω, χαιρομαι που ειστε καλα!

Ανθη μου ΧΡΟΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΣΤΟΝ ΠΑΝΟΥΛΗ!!! :ymparty:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια μου...

μπηκα να πω χρόνια πολλάαααααααααααααα στον Πανουλη της Ανθής μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty:@};-@};-@};-[smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif] να τον χαιρεσαι τον κουκλο σου να τον καμαρωνεις μια ζωη!!!!!!!!!! :D:D:D και να ρθει με το καλο και το κοριτσακι σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! να ναι 100% ροζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζ την αλλη φορα πουθα δειτε το μπεμπουλινακι σας...

συγνωμη αλλα ειμαι λιγακι πεσμενο και δεν εχω ορεξη για πολλα...παραξενο και πρωτοτυπο θα λεγα για ενα τοξοτακι σαν εμενα :lol::lol::lol: αλλα εχω τη λυδια μου αρρωστουλα και βηχει πολυ ...αποο χθες...δεν εχει ορεξη να φαει πολλα και πηρα την γιατρο τηλ.και μου πε αερολιν 3 με 4 φορες την ημερα...ανεβασε και λιγα δεκατακια και της εδωσα ντεπον...αντε να δουμε πως θα παει το παπακι μου...το κακο ειναι οτι η γιατρος δεν εχει ιατρειο αυριο..

σας φιλω όλεςςςςς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Γύρισα απ' το σχολείο και πρώτη φορά ήταν ο μικρός ξύπνιος... Έφαγα γρήγορα γρήγορα, τον τάισα και παίξαμε! Έκανε κάτι χαρούλες.... μα κάτι χαρούλες!!! Άλλο πράγμα!!! Μετά έφυγα και τον άφησα μόνο του με την πιπίλα του και σε λίγα λεπτά είχε αποκοιμηθεί! Αν κάθεται κάποιος από πάνω του δεν κοιμάται, θέλει μόνος του! Ευτυχώς τον έμαθε έτσι ο άντρας μου, αλλιώς εγώ με τίποτα δε θα το έκανα, να τον αφήνω μόνο του για να κοιμηθεί.

Καγκουράκι, από τη μία θέλω να τον ταΐζω εγώ το φαγάκι του, κι απ' την άλλη προτιμώ να είναι απόγευμα και να αντικαθιστά ένα γεύμα γάλακτος, για να αποφεύγω τις αντλήσεις... Αλλά σε λίγους μήνες κλείνουν και τα σχολεία, και μέχρι ν' αρχίσουμε στερεές, θα είμαι στο σπίτι όλη μέρα!

Μαρία, τι κρίμα που οι μπομπονιέρες που τις πληρώνει ο νονός να είναι μία ανά οικογένεια και τα κεραστικά που τα πληρώνουν οι γονείς να είναι ένα για κάθε καλεσμένο! :P :P :P :P Θα πω στον αδελφό μου ότι είναι ανάποδα!

Καρολινάκι, αμάν πια με τις αρρώστιες. Δε θέλω να ξανακούσω αερολίν. Εφιάλτης έχει καταντήσει πια... Κι εδώ πήγε ν' ανοίξει ο καιρός και ξαναχειμώνιασε...

ΓΙΑ ΤΑ ΓΛΥΚΑ ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ;;; ΑΚΟΥΕΙ ΚΑΝΕΙΣ;

Κι ας μην ξεχνάμε: σήμερα είναι παγκόσμια μέρα μπριζόλας και πεολειχίας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια για φιλημα!!!

Ανθη μου να χαιρεσε το παιδακι σου,πολυχρονος να ειναι γερος και καλοτυχος!!!αντε κοντευει και το παρτακι σας,ελπιζω να ειναι καλυτερα ο Πανουλης σημερα,καταλαβα τι εννοεις με το γαβγισμα οταν ημασταν στο νοσοκομειο ειχε ερθει ενα παιδακι με λαρρυγγιτιδα και ηταν απιστευτος ο ηχος που εβγαζε κατατρομαξα,παντως το soldesanil κι εγω το εχω δωσει αρκετες φορες οταν εχουν εντονο βηχα και μπορω να πω οτι κανει θαυματα,δεν τα δοκιμασα τα γιουβαρλακια που λες,θα βρω τη συνταγη και θα το βαλω στα υποψιν,ο ΕΟΠΥΥ ειναι η ενοποιηση των περισσοτερων ασφαλιστικων ταμειων

Αννα Μαρια συνηθως πρωτα αρχιζουμε ρυζαλευρο το απογευμα, στην αρχη λιγες κουταλιτσες και αυξανουμε καθημερινα και μετα την φρουτοκρεμα τα πρωινα με φρεσκα φρουτα και αργοτερα χορτοσουπες κ.α. απο γιατρο σε γιατρο ομως υπαρχουν αλλαγες παντα, οταν ερθει η ωρα θα σου τα πει ο γιατρος σου κι εμεις φυσικα,μην βιαζεσαι γιατι δεν ειναι οτι καλυτερο στην αρχη τα περισσοτερα μωρα δεν τρελενονται να φανε και παντα οι μαμαδες απογοητευονται,για τα γλυκα σου τωρα θα κανεις πολλα γλυκα τελικα;;μπορεις να κανεις ατομικα προφιτερολ,κωκ,τυραμισου,οι φωλιτσες σοκολατας ειναι πολυ ωραιες,δες λιγο κι αυτη τη συνταγη που την εχω στα υποψιν και φαινετε τελεια http://www.sintagespareas.gr/sintages/c ... ousse.html ,εκμεκ καταιφι ή τουρτες μετα πχ.σοκολατινα,μπλακ φορεστ εχεις πολλες επιλογες πες μου αν σκεφτεσαι κατι πιο συγκεκριμενο για να το ψαξω κι αλλο πχ. θελεις να κανεις καποια τουρτα ή ατομικα γλυκα ή γλυκο ταψιου;;ελπιζω να σε βοηθησα λιγο και να μην σε μπερδεψα περισσοτερο εχουμε και πολλες εγκυουλες και τις ανοιγω και την ορεξη κιολας :oops::oops:

Καρολινακι ευχομαι γρηγορα περαστικα στο κοριτσακι σου!!!!

συμπεθερουλα μου περαστικα σου ευχομαι,μας εχει ξεκανει ολους αυτος ο χειμωνας φετος αντε υπομονη και τον φαγαμε,τελειωσαν τουλαχιστον με την ανακαινηση που πρεπει να μεινεις στο σπιτι τωρα;;

Μαρακι μεγαλη χαζομαμα εισαι κι εσυ παντως :lol: :lol θα πει και μαμα και σε βλεπω να λιωνεις!!!!

Κατερινα ασε σε ολα τα ταμεια γινεται ενα μπαχαλο με τις αλλαγες τους και τις ενοποιησεις δεν ξερουν τι τους γινεται οχι οτι πρωτα ηξεραν αλλα λεμε τωρα.............σπανακοπιτα βλεπω ,ανοιξες φυλλο;;;

δεν θυμαμαι κατι αλλο κουκλες ,καλο βραδυ σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...