Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ "Κορίτσια για φίλημα" Νο 3


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 978
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλοριζικο το ποστακι μας κουκλες,με υγεια και ευχαριστα νεα απο ολες μας και οσες προσπαθουν για μωρακι συντομα να αποκτησουμε κι αλλες εγκυουλες στο παρεακι μας,εγω εγραψα στο παλιο, επειδη την ιδια ωρα ανοιξε η" νονα" μας το καινουργιο και δεν το ηξερα,διαβαστε με εεεεε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα, εννοείται ότι σε διάβασα!

Άντε, μακάρι να μην έχεις τίποτα! Ουφ, εγώ πάλι δεν πήρα το γυναικολόγο. Σήμερα δεν είχα καθόλου αίμα. Αλλά πότε πρέπει να με εξετάσει γυναικολογικά μετά τη γέννα;

Δε θέλω να πάω σε άλλο σχολείο, γι' αυτό θα έκανα αίτηση μη μετάθεσης. Αλλά εγώ ΔΕΝ την έκανα... :( Αμάν πια κάθε χρόνο με τις αιτήσεις...

Αχ, τι ωραία που έχετε χιόνι! Εμείς σήμερα είχαμε καλοκαίρι. !6 βαθμούς... Το βράδι, όμως, πέφτει γύρω στους 5, ε, οκ, δεν μπορείτε να πείτε ότι δεν είναι λίγοι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γεια σας και καλορίζικο το νέο μας στέκι!

Χριστίνα μου ευτυχώς σας είπε ο δερματολόγος τι τον ταλαιπωρεί οποτε με την κατάλληλη κρεμούλα θα το ξεπεράσετε, σημασία έχει να γνωρίζεις τι είναι οποτε είστε σε καλό δρόμο.

Κατερινάκι άντε καλά αποτελέσματα, και να δεις δεν θα είναι τίποτα. Παιχνίδια με το χιονι ακούω απο ολα τα αντράκια σου, είστε συνηθισμένοι σε αυτά.

Κάλι περαστικά στους παππούδες αλλά και στον άντρα σου

Αννα Μαρία τώρα που δεν έκανες αίτηση τι σημαίνει οτι μένεις εκει που είσαι ή οτι μπορει να σε στείλουν οπουδήποτε? Πότε επιστρέφεις θυμάμαι οτι είναι μικρό το διάστημα.

Εγώ τα ίδια είχα πάει τη μικρή σε παιδότοπο το απογευμα και κάθησα και ήπια μια σοκολάτα με την ησυχία μου.

Φιλιά σε όλες

καλο βράδυ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουράκι, αυτή η αίτηση είναι για την επόμενη σχολική χρονιά, όχι γι' αυτήν. Για φέτος είμαι ήδη διορισμένη στο γνωστό εσπερινό σχολείο! Σκοπεύω να ζητήσω να μείνω και του χρόνου εκεί, γιατί προτιμώ να δουλεύω απόγευμα. Δεν ξέρω τι σημαίνει που δεν έκανα την αίτηση, και δε θέλω να ξέρω. Ελπίζω να μην υπάρχει πρόβλημα. Μίλησα και με το βοηθό διευθυντή του σχολείου και μου είπε "έλα μωρέ, σιγά τώρα, έχουμε και τον επαρχιακό επιθεωρητή με το μέρος μας, σιγά, τι θα γίνει πια, κανόνισε να μείνεις και του χρόνου σε μας".

Αχ, ωραία, πήγατε σε παιδότοπο; Κι εγώ πήγα τον Αντρέα στις κούνιες, αλλά δεν ήθελε να κάνει. :P :P :P :P

Κάλη, σου ευχήθηκα περαστικά σε όλους;

Φιλιά κοπελάρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!!! Καλορίζικο το καινούριο μας θεματάκι! Άξια η νονά!!!

Λοιπόν, σήμερα τα έφτυσα γιατί πήγαμε στην κηδεία του πεθερού της αδερφής μου σε ένα χωριό έξω από τον Πύργο. Στις 9το πρωί ξεκινήσαμε και στις 11 το βράδυ επιστρέψαμε :?:? Δε γινόταν όμως να μην πάω..Δεν ήθελα να μην πάω...Τέλος πάντων. Δύσκολη μέρα. Τον Πάνο τον αφήσαμε στην πεθερά μου και μου έλειψε το μωρό μου πολύ πολύ.......

Κατερίνα μου δεν ήξερα ότι ο θυροειδής σχετίζεται με τους πολλούς παλμούς...Εγώ πάλι που έχω θυροειδή, το νινί μου δεν έχει πολλούς..Για να μη σου είπε όμως να κάνεις εξετάσεις προφανώς έκρινε πως δε χρειάζεται. Αν πάλι έχεις αμφιβολία μπορείς να κάνεις μόνη σου μια εξέταση αίματος για TSH.Το όριο είναι 5 αλλά έμαθα πρόσφατα ότι για μια έγκυο το όριο είναι3.5....Εγώ φοβάμαι να τον πάω σε παιδότοπο αυτή την εποχή γιατί ακούω από παντού για ιώσεις και μάλιστα βαριές..Το τι γαστρεντερίτιδα και υψηλό πυρετό έχω ακούσει...δε φαντάζεσαι....Το καλοκαιράκι τους τιμάμε δεόντως αλλά το χειμώνα....φοβάμαι λιγάκι :?:?:?

Άννα Μαρία στ' αλήθεια πήγες τον Αντρέα στις κούνιες με 6 βαθμούς κελσίου;;;;;Συν τοις άλλοις ποιο παιχνίδι θα μπορούσε να κάνει τόσο μικρούλης που είναι;;;;;;;; Μ' έστειλες αδιάβαστη :shock::shock: ...Εγώ θυμάμαι όταν ήταν ο Πάνος 2 μηνών τον πήρα και πήγαμε σούπερ μάρκετ. Τον έβαλα στο μάρσιπο και όταν γύρισα πονούσε όλη μου η πλάτη και υπέφερα....100 ευρώ τον είχα πληρώσει και τον χρησιμοποίησα μόνο 1 φορά...Τα έκλαιγα τα λεφτά..

Έυχομαι να πάνε όλα καλά με το σχολείο και να μη σε αλλάξουν παρόλο που δεν έκανες την αίτηση...Μα πού να ξέρεις κι εσύ ότι πρέπει να κάνεις αίτηση;; Τα νύχια σου θα μυρίσεις;;;

Κατερίνα μου θα βγουν οι εξετασούλες σου και θα είναι ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!!Μας έχουν διαλύσει τα ορμονολογικά εμάς τις γυναίκες....Το χαρήκατε το χιόνι ε;;; Όσο για τον άντρα σου είναι και αυτός ένα μικρό παιδί, όπως άλλωστε όλοι οι άντρες, μέχρι να γεράσουν :lol::lol::lol: !!!!

Χριστίνα μου από τις πιο γνωστές δερματολογικές παθήσεις είναι αυτή..Την έχω ακούσει από πάρα πολύ κόσμο...Τώρα που το εντοπίσατε θα μπορέσετε και να το αντιμετωπίσετε!!! Αχ κι εγώ όσες φορές έχει τύχει να φωνάξω μπροστά στον Πάνο νιώθω πολύ άσχημα..Τουλάχιστον είμαι μόνο εγώ η φωνακλού. Ο άντρας μου δε φωνάζει, είναι πιο ήρεμος..Γι' αυτό και δεν είχαμε ποτέ τραγικούς καβγάδες...Αν ήταν όμως ίδιος με μένα...θα γίνονταν τρελά σόου.......

Κάλλη πώς είσαι;;; Οι παππούδες σου;;;;

Κορίτσια είμαι 11 εβδομάδων σχεδόν και η κοιλιά μου φαίνεται :?:? Στον Πάνο φάνηκε όταν ήμουν στον πέμπτο μήνα....Πού θα φτάσω αν συνεχίσει να μεγαλώνει έτσι;;; Σαν αερόστατο θα γίνω;;;; Στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα μινιόν κοιλίτσα και πολύ το χαιρόμουν....μου φαίνεται πολύ περίεργο...Καγκουράκι εσύ 11 εβδομάδων είχες μεγάλη κοιλίτσα;;; Φαινόταν;;; Σε σχέση με την Αγγελικούλα έχεις μεγαλύτερη ή μικρότερη;;;;;

Αυτά κοριτσάρες για φίλημα!!!!! Πολλά φιλάκια λοιπόν από μένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας τσουπρες!!!!!!ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ το νεο μας καφενεδακι!!!!!!!!!!!!γεματο χαρες κι ομορφα νεα!!!!!!!!

αννα μαρια βολτες με βρεφακι διαβαζω και ζηλευω!!!!!!ρε κοριτσια αυτο το σλινκ ποτε δεν καταλαβα πως ειναι!ευκολα μπαινει και βγαινει το μωρο?δεν εχει φοβο?κουλες ερωτησεις ε?

χριστινα μου περαστικα σας κοπελα μου!!!!τωρα που ξερετε τι εχει το αντρακι σου θα μπορεσετε να το καταπολεμησετε πιο ευκολα!!!!!

κατερινακι βλεπω κι εσεις βολτουλες με την αγγελικουλα σου ε?κι εμεις εχουμε ενα παρτυ την κυριακη σε εναν παιδοτοπο αλλα μαλλον δεν θα παμε!θα την παω καμια αλλη μερα με καμια ακομη μαμα για να παιξουν!!!!!!

ανθη μου ολα καλα με τις εξετασεις?δεν τα διαβασα ολα τα σχολια στο αλλο ποστακι και εχω χασει καποια επεισοδια!!συλλυπητηρια και για τον πεθερο της αδερφης σου!!!!!!!

συμπεθερουλα μου τι κανεις???ποτε θα πας για τις εξετασεις σου?

μαρακι μου εισαι καλα κοριτσακι μου?ο στεφανακος σου?κατι διαβασα οτι θα παει στο δωματιακι του?αληθευει?sorry βρε κοριτσια αλλα παλι δεν μπορεσα να τα διαβασω ολατα σχολια σας!!!!

οι υπολοιπες τι κανετε??????

εμεις καλουτσιακ ειμαστε!!!!ο αντρας μου σημερα ξεκινησε αντιβιωση γιατι κι αυτος επαθε αμυγδαλιτδα κι ευχομαι απο αυριο να αρχισει να ηρεμει λιγακι!!!!!σημερα το πρωι πηγαμε για καφε με τον αδερφο μου την κοπελα του και την σουπερ μανουλα μου και περασαμε πολυ ομορφα!!!αυριο το πρωι εχει ψωνια και ψωνια και λιγα ψωνια!!!!εχουμε ξεμεινει απο τα παντα στο σπιτι!εχει τωρα ποσο καιρο μια η μικρη αρρωστη,μια εγω ,τωρα ο αντρας μου παιρναμε μονο οτι χρειαζομασταν για την ημερα!οποτε αυριο θα παμε να "φορτωσουμε"!!!!!ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάλλη και Κατερίνα σας ευχαριστώ πολύ για τα συλλυπητήρια..Να είστε καλά κορίτσια..

Κατερίνα μου με ρώτησες αν ήταν άρρωστος. Εδώ και 2 χρόνια είχε πολλά προβλήματα..Εξαιτίας του ζαχάρου έπαθε εγκεφαλικά, ήταν κατάκοιτος και τελευταία είχε αρχίσει και να τα χάνει...Δεν ήταν ιδιαίτερα μεγάλος (77) αλλά καλύτερα που έφυγε γιατί ταλαιπωρήθηκε πολύ ο άνθρωπος τα τελευταία 2 χρόνια...

Κάλλη οι εξετάσεις νόμιζα πως είναι καλές (έχω κάνει και γιατρός :lol::lol: ) αλλά τελικά έπρεπε να πάρω το χάπι..Δεν πειράζει. Ό,τι είναι καλό για το νινί..Περαστικά στον αντρούλη σου! Σας θέρισε η παλιοΐωση...

Φιλάκια και πάλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και καλοριζικο το καφενεδακι μας!

Ανθη μου και απο εδω συλληπητηρια! Σου ελειψε ο Πανουλης σου ε; Λογικο, φορτισμενη μερα, τι πιο ανακουφιστικο απο μια αγκαλια κι ενα γελιο παιδικο! Καπως ετσι χασαμε και τη θεια μου στα 70 της, πρωτα ζαχαρο, το ζαχαρο εφερε εγκεφαλικα και ανοια, μετα στο νοσοκομειο επαθε μια σπανια ενδονοσοκομειακη λοιμωξη, κλεψιελα αν εχετε ακουστα και τελικα αυτο την σκοτωσε, δεν αντεξε ο ηδη εξασθενημενος οργανισμος της...Πολυ ασχημο να φευγουν οι δικοι μας ανθρωποι, αλλα αν ειναι να ταλαιπωρουνται...Κι αλλωστε ας μην ξεχναμε να φευγουν πρωτα οι παππουδες και οι γονεις ειναι ευτυχια, το αντιθετο να μη συμβαινει ποτε!!!

Εγω μαρσιππο ειχα 2 απο δωρα αλλα δεν εβαλα ποτε, δεν το βολευομουν.Τα σλινγκ ισως ειναι καλυτερα δεν ξερω...

Μην ανησυχεις για την κοιλια παντα φαινεται πιο γρηγορα στη δευτερη εγκυμοσυνη.

Εμεις παντα ειχαμε εκρηκτικη σχεση με τον αντρα μου, οταν μαλωνουμε ΜΑΛΩΝΟΥΜΕ, αλλα τωρα με το μωρο προσεχουμε πολυ.

Κατερινακι μου καλα αποτελεσματα, τιποτα δεν θα ειναι!

Καγκουρακι ευχαριστουμε κοπελα μου, να εισαι καλα!

Αννα Μαρια νομιζω στο διμηνο πρεπει να σε δει ο γιατρος και να κανεις τεστ ΠΑΠ, εγω τοτε το εκανα, οποτε αν ειναι κανονισε το. Και για το σχολειο μην ανησυχεις, καποια λυση θα βρεθει...

ΚΤΚ ευχαριστουμε! Ναι, να μην πατε, σαν κοτοπουλα πεφτουν απο τις ιωσεις, ο κακος χαμος και πολυ υψηλος πυρετος!Περαστικα στον αντρουλη σου και ΚΑΛΑ ΨΩΝΙΑ!

Πιπιτσα καλημερα! Τι κανει το ζουζουνι σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!

Ο Αντρεούλης είναι λίγο άρρωστος, έχει μυξούλες και λίγο βηχάκο. Τον κόλλησε ο ηλίθιος ο άντρας μου. Είχε κλείσει ο λαιμός του από προχτές, είχε συνάχι, και τον έπαιρνε αγκαλιά χωρίς μάσκα και τον φιλούσε κιόλας. Βρε του έλεγα, βρε του ξανάλεγα, εκεί αυτός "έλα μωρέ, ένα απλό συνάχι έχω...". Και φυσικά τον κόλλησε, δε θέλει και πολύ. Ευτυχώς δεν έχει πυρετό, ούτε καθόλου γκρίνια. Μόνο μυξούλες που του τις βγάζω με ορό και το εργαλείο.

Κι εγώ πήγα σε κηδεία σήμερα το πρωί, της πεθεράς του νονού μου (και αδελφού του πατέρα μου). Ήταν 82 χρονών και βασανιζόταν κι αυτή, είχε πάθει εγκεφαλικό πριν κάποια χρόνια και δε συνήλθε ποτέ.

Ανθήηηηηηηηηηηηηηη!!!!!!!!!!!! Πλάκα έκανα μαρή για τις κούνιες!!! Το πίστεψες;;;;;;;;;;;;;; Και 5-6 βαθμούς πέφτει τη νύχτα! Τη μέρα έχει 15-16 βαθμούς αυτές τις μέρες που έχει ήλιο!

Κάλη, εγώ ήμουν πάρα πολύ ενθουσιασμένη και πήρα δύο σλινγκ! Λίγο μετά που γέννησα, σκέφτηκα να το βάλω μέσα τον Αντρίκο, για να ηρεμήσει, γιατί έκλαιγε συνέχεια, και λέω, μέσα στο σλινγκ θα αισθάνεται όπως στη μήτρα. Αλλά ήμουν τόσο χαμένη εκείνες τις μέρες, που νόμιζα ότι τα έκανα όλα λάθος. Το δένω, αλλά ήμουν σίγουρη ότι δεν το έδεσα σωστά, ενώ ήταν μια χαρά. Πάω να τον βάλω, ενώ έκλαιγε και ούρλιαζε, δεν τα κατάφερνα, σπάσανε τα νεύρα μου, και πήρα το σλινγκ και το πέταξα (στο πάτωμα, όχι στα σκουπίδια). Μετά είπα να το χρησιμοποιήσω αφ' ότου σαραντίσουμε. Οπότε κάθισα μια μέρα ήρεμα κι ωραία, το έδεσα (υπάρχουν οδηγίες βήμα-βήμα στο ίντερνετ) και τον έβαλα μέσα και ήταν τέλεια!

Αρχικά ήθελα να πάρω μάρσιππο, αλλά ευτυχώς που δεν πήρα, γιατί ο μάρσιππος δε ρυθμίζεται εύκολα και από πολύ νωρίς δεν το χωράει το μωρό, ειδικά αν είναι κάπως μεγαλόσωμο.

Χριστίνα, καλά λες, πρέπει να τον πάρω τηλέφωνο το γιατρό.

Α, Ανθή, για την κοιλιά μην ανησυχείς. Στο ποστ με τις εγκυούλες (νυν μανούλες) ήταν πολλά κορίτσια που έμειναν έγκυες λίγο μετά που γέννησαν και είχαν κάτι κοίλαρους λες και ήταν οκτώ μηνών, ενώ ήταν, δύο. Μεγαλώνει απότομα η κοιλιά, αλλά δεν συνεχίζει να μεγαλώνει με τους ίδιους ρυθμούς μέχρι το τέλος! Μην αγχώνεσαι, δε θα γίνεις φάλαινα! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Αννα Μαρια μου συλληπητηρια και σενα! Αμαν ολο κηδειες ακουω! Τεσπα, ξαναλεω, οταν ακουω τετοιες ηλικιες και ανθρωπους πληρης λεω Καλο Ταξιδι και Δοξα Τω Θεω...

Μα πες μου, αυτο το εργαλειο για τις μυξες πως στο καλο το χρησιμοποιειτε ολες; Εγω το εχω εδω και πολυ καιρο αλλα σταθηκε αδυνατον να το χρησιμοποιησω, τιναζεται σαν ελατηριο καθε φορα ο μπεμπης, κλαιει και χτυπιεται και οχι τωρα που μεγαλωσε απο 4-5 μηνων που το πρωτοπροσπαθησα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ, τα νεύρα μουυυυυυυυυ............ Πήγα να χρησιμοποιήσω το θήλαστρο και δε λειτουργεί... Κάτι δεν πάει καλά. Κάτι δε συναρμολογήθηκε σωστά... Αλλά ακολούθησα τις οδηγίες σωστά... Τα νεύρα μουυυυυυυ.............

Ήρθε και η μάνα μου και με εκνεύρισε... "Ήρθα να δω το μωρό που μου το αρρωστήσατε". Και διάφορα του στιλ ότι δεν το ντύνω καλά και κρύωσε.

Χριστίνα, έλα ντε, κι εγώ απορώ πώς τα καταφέρνω και το χρησιμοποιώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περαστικα σας και μη δινεις βαση! Τα εχουμε ξαναπει ολες ιδιες ειναι! Κι εμενα παντα οταν κρυολογει ο μπεμπης "που το αρρωστησατε παλι το μωρο μου;" λεει! Ασε την πρωτη φορα που κρυολογησε, μιλαμε Ο πανικος, παραλιγο να με τρελανει, να εχω κι ενοχες, ευτυχως η παιδιατρος με συνεφερε!

Θηλαστρο δεν ξερω ποιο πηρες, παντως της Mendela ειναι πολυ καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άσε, με εκνευρίζει που έρχεται και παίρνει το παιδί υπό την προστασία της και φέρεται λες και εγώ απλά το προσέχω και δεν το κάνω και καλά...

Της μεντέλα πήρα, δεν ξέρω τι κάνω λάθος... Δεν μπορεί να μη λειτουργεί καθόλου. Κάποιο λάθος κάνω στη συναρμολόγηση, αλλά δεν ξέρω τι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια μου πιστεψε με θα ηρεμησει! Πρωτο εγγονι δεν ειναι; Ε μετα τα πρωτα 2-3 κρυολογηματα και τις πρωτες 2-3 τουμπιτσες, μετα τα πρωτα σοκ δηλαδη, θα θυμηθει οτι ετσι ειναι τα παιδια και αρρωσταινουν και πεφτουν κλπ και απλα θα χαιρεται οταν δεν ειναι κατι σοβαρο...αλλα η κριτικη κριτικη για να μην ξεχνιομαστε...αλλα ας μη λεμε μεγαλα λογια, λεει ο σοφος λαος "εκει που εισαι ημουνα κι εκει που ειμαι θα ερθεις"...οι παππουδες μοιαζουν να ξαναγεννιουνται με τον ερχομο των εγγονιων, ισως επειδη οταν εκεινοι ηταν γονεις η δουλεια και η καθημερινοτητα δεν τους αφηναν να μοιραζονται τοσα οσα ηθελαν με τα παιδια τους, ισως νιωθουν πως εχουν μια δευτερη ευκαιρια, ισως παλι βλεπουν τα παιδια τους να μεγαλωνουν και να δημιουργουν μια νεα ζωη κι ολη η συγκινηση τους ωθει στην υπερπροστασια, να βαλουν τη δικη τους πειρα μπροστα, να προστατευσουν παιδια και γονεις, να να να...απειρα πραγματα...

Θυμαμαι παντα εναν γειτονα που ειχα δει λιγο μετα που γεννησα, τις κορες του τις ξερω απο κοριτσακι, ειναι και οι δυο χωρισμενες και δεν εκαναν παιδια κι εχει μεγαλο καημο, θυμαμαι που λες που μου ειπε να μου ζησει το παιδακι και με μια πικρα στο βλεμμα και στη φωνη μου ειπε "δεν ξερεις τι ειναι...δεν υπαρχει μεγαλυτερη χαρα για εναν ανθρωπο απο το να παρει αγκαλια το εγγονι του"!...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλοριζικο το ποστ μας!! Χωρις ιωσεις!!! Μονο ομορφες κουβεντούλες...

Τι κάνετε??Για να δω...θα θυμηθω να σχολιασω όσα διάβασα???? :lol::lol:

Καλλι μου περαστικά στον αντρούλη σου..Ταλαιπωρηθηκατε οικογενειακώς...με τετοιες ιωσεις καλυτερα μακρυα απο παιδότοπους.

Κατερίνα μου καλα αποτελέσματα να εχεις.Θα περιμένουμε νεα! Χαρηκατε απο οτι διαβασα το χιονι ε??? Πόσο ζηλεύω....θυμαμαι οταν ημουν μικρή χιονισε παρα πολύ στο χωριο μου και το ειχα χαρει πολυ΄...τωρα δεν εχουμε τετοια... :(

Ανθη μου μην αγχωνεσαι, λογικο ειναι στη 2η εγκυμοσύνη φαινεται πιο νωρίς η κοιλιά. Εγώ στην 1η εγκυμοσυνη ειχα φτάσει μεχρι 5,5 μηνων και τωρα στον Στεφανο μου φαινοταν απο την αρχη.Και το θεμα ηταν οτι μεχρι να κανω την περιδεση τραχηλου δεν ηθελα να το μαθουν πολλοι και ιδιαιτερα καποιοι συγγενεις οποτε δεν πηγαινα πουθενά!!! :D

Συλληπητηρια και για τον πεθερο της αδερφης σου...ταλαιπωρηθηκες τοσες ωρες..Ξεκουράσου σημερα.

Καγκουράκι μου δεν σου ειπε κατι για τους παλμους??Πρεπει να κανεις κατι που ειναι τοσο αυξημένοι??

Αννα Μαρία δεν ηξερα οτι ησουν μονιμη αλλιως θα σου ελεγα για το εντυπο των μεταθεσεων.Εγω ειμαι συμβασιουχος και δεν εκανα. Περαστικά στον Αντρεα σου. Παρε τηλ το γιατρο ισως σου δωσει κατι. Υπομονή με τα σχολια της μανας...Κι εμενα ηρθε μια προχθες και μου λεει "πολύ βγαζεις το μωρό εξω κι αρρωσταινει" και μια αλλη "το αρρωστησες το παιδι"? Λες κι εγω που ειμαι μανα του θελω να υποφερει το μωρο μου και το κανω επιτηδες!! :twisted::twisted: Πολύ μου τη δινουν τετοια σχολια... :evil:

Συλληπητηρια και σε εσας...

Χριστινα μου τουλάχιστον μαθατε τι ειναι και μπορείτε να το αντιμετωπισετε..Περαστικά σας...

Δεν θυμαμαι τι αλλο ειχα να πω.... :roll:

Εμεις καλά ειμαστε...τη Δευτερα σταματαμε και τα εισπνεομενα :):):) ΓΙΟΥΠΙ!!!

Το βραδυ θα εχω τα πεθερικα για φαγητο και προσπαθώ να συγυρισω! Αυριο θα παρω και τον μικρό εκκλησια να μεταλαβει.Ξαναπηγαμε και ηταν πολύ ησυχος...

Αυτά απο μας..πολλά φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι μου τι κανεις; Επιτελους καλα του ζουζουνι σου! Καλα αυτη η φωτογραφια του Στεφανακου στο προφιλ σου ειναι απιστευτη! Καθε φορα που τη βλεπω θελω να μπω μεσα να του δαγκωσω τα μαγουλαααα! Φτου φτου φτου σκορδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία, πήρα τον παιδίατρο και είπε να συνεχίσω να κάνω ό,τι έκανα ήδη, αν κάνει πυρετό ντεπόν και αν κάνει περισσότερο βήχα, να του τον πάω να τον δει.

Κουράγιο με τα πεθερικά. Εμένα μου φτάνει η μάνα μου, αν είχα και την πεθερά εδώ θα είχα πηδηχτεί απ' το παράθυρο.

Χριστίνα, ελπίζω να σταματήσει αυτή η εκνευριστική συμπεριφορά της μάνας μου. Π.χ. σήμερα τον κρατούσε και μου λέει "να τον βάλω στο πορτ μπεμπέ του να τον κουνήσω να κοιμηθεί;". Της λέω ότι πριν λίγο ξύπνησε, και δε νυστάζει, οπότε ας τον βάλει στο ριλάξ να κοιτάει γύρω γύρω και να του μιλάμε. "Α" μου λέει "γιατί να τον βάλω στο ριλάξ;". Τον βάζει στο καρότσι, κι αρχίζει να τον κουνάει τραγουδώντας του το 'Αγια νύχτα", το οποίο του τραγουδά όποτε θέλει να τον κοιμίσει, και φυσικά το τραγούδι αυτό έχει αρχίσει να μου δίνει στα νεύρα και δεν μπορώ να το ακούω. Εννοείται ότι ο μικρός δεν κοιμήθηκε και άρχισε να κλαίει κι άρχισε να του λέει "ααα, γιατί κλαις Αντρέα, δε μου αρέσουν εμένα αυτά τα πράγματα". Ουφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφ

Τέλος πάντων...

Μαρία, από ποιο χωριό είσαι, όλο λέω να σε ρωτήσω και όλο το ξεχνάω...

Α, δε σας είπα! Βρήκαμε και το πρόβλημα της υγρασίας! Ήταν το σιφόνι της μπανιέρας σχεδόν διαλυμένο και έχανε από εκεί! Ήρθε σήμερα ο υδραυλικός και το έφτιαξε. Τώρα μετράμε (μετράω δηλαδή) τις απώλειες: μια τρύπα στον τοίχο του διαδρόμου, μια τρύπα στην μπανιέρα (στο κτίσιμο της μπανιέρας, όχι στην ίδια τη μπανιέρα), μπογιές που έπεσαν από τους τοίχους και κυρίως από τον τοίχο του γραφείου, τον οποίο βάψαμε το καλοκαίρι αν θυμάστε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ, ευτυχώς το βρήκαμε το πρόβλημα με το θήλαστρο!!! Δεν έκανα άντληση, γιατί πρέπει να τα ξαναποστειρώσω όλα... Θα αφήσω το ένα στήθος να τουμπανιάσει, κι ελπίζω να τα καταφέρω! Πάω να κάνω κανένα σίδερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας πολυλογούδες μου

Ανθή συλλυπητήρια για τον πεθερό της αδερφής σου, ιδια περίπτωση με την νονά μου, συμφωνώ και με την Χριστίνα οτι σε τέτοιες ηλικίες και ειδικά αν έχουν ταλαιπωρηθεί και απο κάποια αρρώστια λυτρώνονται οταν φεύγουν. Μακάρι να φτάσουμε τα χρόνια τους να λέμε.

Για την κοιλίτσα και μένα ξεπετάχτηκε αμέσως σε σχέση με την πρώτη εγκυμοσύνη. Τώρα νομίζω οτι είμαι οπως ήμουν στην Αγγελική στον 6ο. Την πρώτη φορά και εγώ μικρή κοιλίτσα είχα αφού είχα μπει στο μήνα μου και οσοι δεν με ήξεραν νόμιζαν οτι ήμουν στον 7ο. Για να δούμε που θα φτάσουμε αυτή τη φορά.

Επίσης δεν μου είπε οτι σχετίζετε ο θυροειδής με τους παλμούς απλά με ρώτησε αν έχω θυροειδή. Τώρα για εξετάσεις μου είπε οτι ανάλογα τι θα δούμε την άλλη φορά και αν είναι πέρα απο τις συνηθισμένες ίσως μου πει και για θυροειδή, θα δείξει. Γενικά πάντως τον βλέπω τον γιατρό μου καθυσηχαστικό με το θέμα αυτό και προσπαθώ και εγώ να μην αγχώνομαι περισσότερο. Ελπίζω να είναι ολα καλά...μου είπε οτι και εμείς άλλες φορές έχουμε υψηλούς παλμούς και άλλες φορές οχι, έτσι και τα εμβρυάκια, δεν ξέρω να κάνω κάτι και να το στρεσσάρω και να μην το καταλαβαίνω...καφέδες δεν πίνω (δυο ή τρεις έχω πιει τις τελευταίες 4 βδομάδες)

Σλινγκ είχα και εγώ και το χρησιμοποιούσα και πολύ. Την έβαζα εκεί για τις κοντινές βόλτες τύπου σουπερμαρκετ για να έχω τα χέρια ελεύθερα, την έβαζα και μέσα στο σπίτι πχ οταν μαγείρευα και ήταν ξύπνια...τώρα που το σκέφτομαι γιαυτο δεν χρησιμοποίησα ριλαξ και οταν μου έφεραν ένα το άλλαξα σε κούνια αλλά πάλι δεν καθόταν :?:?:? . Το χρησιμοποιούσα και εγώ και ο άντρας μου πάντως και μόνο πίσω στην πλάτη δεν καταφέραμε να την βάλουμε, μπροστά και στο πλάι την είχαμε συνήθως.

Στον παιδότοπο την πάω γιατι με τις βροχές και τα κρύα δεν μπορώ να την πάω στις κούνιες και κάπου πρέπει να ξεδώσει και αυτή δεν θέλω να την έχω συνέχεια στο σπίτι. Προς το παρόν πάντως δεν έχουμε κολλήσει κάτι ευτυχώς!!

Πιπίτσα σε χάσαμε πάλι, τι κάνει το αντράκι σου?

Κάλι περαστικά και στον άντρα σου τι καλό θα ψωνίσεις?

Αννα Μαρία περαστικά στον Αντρίκο να κοιτάς πως είναι η διάθεσή του και θα δεις γρήγορα θα είναι μια χαρά...τι τις ήθελες και εσύ τις κούνιες :lol::lol::lol::lol:

οσο για την μαμά σου υπομονή όλες έτσι κάνουν και η δικιά μου οταν είναι άρρωστη η μικρή μου το κρύωσες λέει το παιδί μου... :evil::evil: .Συλλυπητήρια και σε σας.

Φιλιά σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας ομορφες!!!!!τι κανετε?εμεις μολις φαγαμε και πιασαμε ο καθενας τη γωνια του για να αραξουμε!πηγαμε ψωνισαμε για το σπιτι,πηρα κι εγω 2 σουτιεν τα οποια ολο ελεγα θα παω να τα παρω κι ολο το αμελουσα.ετσι πηγα σημερα γιατι στο τελος δεν θα ειχα να φορεσω και θα ετρεχα! :lol::lol::lol::lol: και δεν ειμαι και για πολλα πολλα!!!!!!αννα μαρια πρεπει να ειναι πολυ ομορφη η αισθηση του μωρου μεσα στο σλινκ,ετσι?εγω μαρσιπο ειχα και το χρησιμοποιουσα στην αρχη ειδικα πολυ αλλα επειδη εχω προβλημα με την μεση μου μου ειχε πει ο γιατρος να το απφευγω.ετσι μετα αρχισα να χρησιμοποιω το καροτσι περισσοτερο.ηταν πολυ ομορφα και με το μαρσιπο αλλα δυσκολευομουν πολυ να την βαλω και να την βγαλω οταν ημουν μονη!!!!αυτα φθηνα ειναι και πηρες δυο καλε?ακριβουτσικα δεν ειναι?αχ ποσο θα ηθελα να τα ξαναζησω ολα αυτα!!!!!!

κατερινακι ευχομαι οοοοοοολα να πανε καλα με το εμβρυακι σου κι επισης ευχομαι να μην κολλησει καμια φορα και τιποτα η αγγελικουλα απο τους παιδοτοπους!!!!!!

μαρακι μου θα βαλετε και χρυσο δοντακι δηλαδη αυριο????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ καλε πατησα υποβολη καταλαθος!!!!!λοιπον.......!!!!!!!!!συνεχιζω!!!!!!!!

αννα μαρια περαστικα στο Αντρικο σου και πες τον αντρα σου να προσεχει!!!!

μαρια επιτελους θα ηρεμησει ο στεφανακος σου!ταλαιπωρηθηκε πολυ και αδικα ο καημενος!!!!!καλα να περασετε το βραδακι!!

χριστινακι τι κανεις?ο μικρος σου????

κατερινα θελω κι εγω χιονι καλεεεεεεεε!!!!!!!!!στειλε μου λιγο σ'ενα φακελο!διπλα ειμαστε!!!!!τα εξοδα δικα μου!!!

ολια και αλινα που χαθηκατε καλε?????

πιπιτσα μου τι κανεις?πως περασες τα πρωτα σου γενεθλια σαν μανουλα?????

ανθη αν θυμαμαι καλα απο μια φωτο που ειχες βαλει,εισαι μια κουκλαρα με μια σωματαρα!!!!!!!!μην αγχωνεσσαι για την κοιλια σου και για τα κιλα σου λοιπον!!!!!απλα απολαυσε την εγκυμοσυνη σου!!!!!

αχ κοριτσια χθεςμου ειπε η μελλοντικη νυφη μου οτι θα μου την δωσει την επιδοτηση της και μου ειπε ο αδερφουλης μου οτι θα προσπαθησει να μου παρει iphone και να δωσουμε πολυυυυυυυυ λιγα λεφτα!οπως εκανε κι αυτος!!!!αχ τι καλα να τα καταφερει!!!!να βρεθω στα καλα καθουμενα με τετοιο τηλ!αν και πλεον τα συγκεκριμενα τηλ τα δινουν σαν τσιχλοφουσκες οι εταιριες!ε!δεν θα κατσει να παρω κι εγω ενα οπως οοοοολοι οι αλλοι??????αχ μακαρι!!!!

αυταααααααα!!!!!!!φιλακια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια;; Εγώ πέρασα ένα Σάββατο γεμάτο..Το πρωί μάθημα, μετά κομμωτήριο και μετά σούπερ μάρκετ.Μετά γύρισα, τακτοποίησα τα ψώνια και άρχισα τη διόρθωση..Διόρθωνα μέχρι τη μία το βράδυ γιατί αύριο το πρωί(Κυριακή πρωί εννοώ) έχω πάλι μάθημα -γράφει διαγωνίσματα ένας μαθητής μου- και μετά μας έχει καλέσει για φαγητό ένας ξάδερφος του άντρα μου. Αναγκάστηκα λοιπόν να ξεσκιστώ στη διόρθωση Σαββατιάτικο.......

Άννα Μαρία συλλυπητήρια για την πεθερά του νονού σου...Βέβαια συμφωνώ με τη Χριστίνα για τις ηλικίες..Μακάρι όλοι οι άνθρωποι να φεύγουν σε τέτοιες ηλικίες..Παρόλ' αυτά όταν είναι δικός σου ο άνθρωπος πονά ακόμα και αν είναι 100 χρονών..

Ναι καλέ σε πίστεψα με τις κούνιες..Δεν το κατάλαβα ότι αστειεύεσαι..Λέω, πάει τρελάθηκε η Άννα Μαρία :lol::lol::lol: ...Μακάρι να μη γίνω φάλαινα...Πάντως η ζυγαριά δε με λυπάται καθόλου..Μία παρασπονδία έκανα, ΜΙΑ, και πήρα 1 ολόκληρο κιλό πάλι..Ένα κιλό που δε χάνεται γαμώτο...Θα με χέσει πάλι την Τετάρτη ο γυναικολόγος...Και όταν λέω παρασπονδία εννοώ ότι έφαγα πολύ το μεσημέρι..Ούτε γλυκά, ούτε τίποτα...Το κέρατό μου μέσα...... :evil::evil:

Περαστικά στο αγοράκι σου..Αφού είναι ένα απλό συναχάκι δεν πειράζει...

Χριστίνα μου εκρηκτικοί οι καβγάδες σας ε;;; Και ποιος υποχωρεί συνήθώς;;; Εγώ πάντως νευριάζω εύκολα και το γεγονός ότι ο άντρας μου μένει απαθής και με γράφει και πολλές φορές προτιμά να φύγει λίγο από το σπίτι παρά να με αντιμετωπίσει..ΜΟΥ ΤΗ ΔΙΝΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ...Τσαντίζομαι τόοοοσο πολύ που πολλές φορές καταφέρνω τελικά να του σπάσω τα νεύρα :lol::lol::lol::lol:

Το μηχάνημα για τις μύξες ούτε εγώ κατάφερα ποτέ να το χρησιμοποιήσω..Σαν τρελό κάνει κάθε φορά που πάω να το βάλω στο ρουθούνι του :?:?:?

Μαράκι μου τι κάνετε;;; Κοινώνησε ο Στεφανάκος σου;; Πώς πήγε το τραπέζι με τα πεθερικά;;;;Τι τους έφτιαξες;;;

Άννα Μαρία ευτυχώς το βρήκατε το πρόβλημα! Μπορεί να είχατε απώλειες αλλά θα απαλλαχθείτε από την υγρασία τουλάχιστον ;);)

Κατερινάκι μου είναι καλό που ο γιατρός σου είναι καθησυχαστικός! Αφού λοιπόν εκείνος δεν ανησυχεί για κάτι, τότε σίγουρα δε χρειάζεται να ανησυχείς ούτε κι εσύ!!! Αυτό που σου είπε με τους παλμούς είναι πολύ λογικό. Το ίδιο συμβαίνει και σε εμάς..Και ένα εμβρυάκι ανθρωπάκι είναι!

Κάλλη μου σ' ευχαριστώ πάααρα πολύ για τα καλά σου λόγια..Με κάνεις και ντρέπομαι :oops::oops::oops: ....Ντρέπομαι όμως να με ζυγίζουν και κάθε φορά να έχω πάρει και από ένα κιλό.....

Τέλεια τα νέα με την επιδότηση!! Είδες τελικά;;; Κάθε εμπόδιο για καλό! Πολύ καλή η νύφη σου! Δε θα το έκαναν πολλές νύφες αυτό που έκανε! Γίνατε καλά από την ίσωση;; Ο άντρας σου είναι καλύτερα;;;

Αυτά κοριτσάκια μου! Κλείνουν τα μάτια μου..

Πολλά φιλάκια σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορτσούδια!

Εμείς περάσαμε μια ήρεμη νύχτα. Ο μικρός κοιμήθηκε από τις έντεκα παρά μέχρι τις πέντε, και μετά από τις έξι μέχρι τις εννιά. Μετά ξανακοιμήθηκε μέχρι τις έντεκα παρά. Ο άντρας κοιμήθηκε στο σαλόνι. Μια χαρούλα, μη σας πω θα το καθιερώσω. Γλίτωσα απ' το ροχαλητό του.

Ο Αντρεάκης έχει ακόμα πολλή μύξα και έχει βαρύνει και ο βήχας του. Πήρα τον παιδίατρο και είναι εκτός πόλης (είπε) και θα του τον πάω μετά τις έξι που θα γυρίσει.

Ήρθαν και οι γονείς μου και πάαααααλι η μάνα μου επέμενε να κοιμίσει το μωρό στο δωμάτιό του μέσα σε απόλυτη ησυχία. Να της λέω, να της ξαναλέω ότι ΔΕΝ ΘΕΛΩ να μάθει στην ησυχία, εκεί αυτή, να τον κοιμίζει με το "Άγια νύχτα" και άλλα χριστουγεννιάτικα και με ησυχία. Μετά έρχεται στο σαλόνι και μου λέει ότι θα τον αφήσει στο δωμάτιό του, γιατί κάνει πιο πολλή ζέστη. Δηλαδή να πάθει τίποτα το μωρό με τόση μύξα και να μην τον ακούσουμε. Τελικά τον έφερε από δω.

Κάλη, τα σλινγκ τα παρήγγειλα από μια κοπέλα που τα φτιάχνει αυτή, και κοστίζουν 35 ευρώ το ένα. Αλλά το ένα το κάναμε κάπως σπέσιαλ, με στάμπα, και κόστισε περισσότερο. Νομίζω μου βγήκε γύρω στα 115 με τα μεταφορικά. Αλλά ήμουν τόοοσο ενθουσιασμένη, που ήθελα να τα πάρω και τα δύο!

Ανθή, καλά, είδα μια φωτογραφία σου στο φέισμπουκ και έμεινα με το στόμα ανοιχτό. Καλέ, εσύ είσαι μοντέλο! Τι γραμμή, τι στιλ! :P Χωρίς πλάκα, έχεις τέλειο σώμα... Ουφ, πότε θα ξαναποκτήσω κι εγώ τέτοιους κοιλιακούς;

Καγκουράκι, αυτά με τους παλμούς που γράφεις δεν τα πολυκατάλαβα, αλλά είμαι σίγουρη ότι θα πάνε όλα καλά!

Ωχ, ξύπνησε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...