Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ "Κορίτσια για φίλημα" Νο 3


Recommended Posts

Γεια σας φιλες μου οντως επιασαν οι ευχούλες σας και απο χθες το βράδυ η Αγγελική ειναιι χωρις πυρετό και κοιμήθηκε και καλά τη νύχτα :).

Αννα Μαρια και εδώ χάλια σημερα ο καιρός, τουλάχιστον πήγατε το πρωι τη βολτα σας και κάτι ειναι και αυτό, του αρέσει και στην κουνια ε σιγουρα νιώθει οτι έχει περισσοτερο χωρο εκει. Να ξεκουράζεσε οσο μπορεις αλλά βλέπω σε έχουν φάει οι επισκέψεις εσενα.

Ανθή μου και το καλοκαιρι που περιμένεις θα έρθει και το Πάσχα ειναι πια πολύ κοντά, ποτε σταματάτε και για ποσο?

Για τον θηλασμό καλά θα κάνεις να προσπαθήσεις αλλά σιγουρα δεν θα έχει εδραιωθει η γαλουχια τοσο νωρίς πολύ πιθανό να θέλει η μικρούλα να ειναι στο στήθος κάθε μιαμιση με δύο ώρες. Αν καταφέρεις και δουλευεις μονο τρεις μέρες και τις υπολοιπες έχει ενα σταθερό προγραμμα θηλασμου τοτε το στήθος θα έχει συνηθισει και θα πρεπει να αντλεις και στη δουλεια. Υπάρχει περιπτωση να έχεις μια ωρα κενή μεσα στο επτάωρο που θα λειπεις για να κάνεις την αντληση τοτε? Και αν θέλεις να πινει μονο δικό σου γάλα πρεπει πριν επιστρεψεις να έχεις φτιάξει τράπεζα γάλακτος για τις ώρες που θα λειπεις. Φαντάζομαι σου ακούγονται βουνό ολα αυτά :roll::roll: αλλά ο θηλασμός στην αρχή ειναι δύσκολος και απαιτητικός μετά αφού εδραιωθει ειναι εύκολος. Η Αννα Μαρια έχει δικιο θα πρεπει να νοικιάσεις νοσοκομειακό θήλαστρο γιατι οσα κυκλοφορούν στο εμποριο ειναι εξισου καλά αλλά αφου έχει εδραιωθει η γαλουχία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 978
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Να'μαι κι εγω,χαθηκα λιγο ειχα κοσμο χθες και δεν μπορεσα να γραψω,σας διαβαζω συνεχεια ομως ,για να μην χανω επεισοδια

κι εδω συνεχιζει να κανει κωλοκαιρο παλι,βροχες και πολυ κρυο ατελειωτος αυτος ο χειμωνας φετος,αρχισα την γκρινια παλι :D:D καλε τι περιμενετε να φτιαξω για τα γενεθλια μου;; :o και ποιος θα τα φαει αν ερθετε να βοηθησετε να φαγωθουν να φτιαξω :lol::lol: μια τουρτα λεω να φτιαξω νηστευουμε κιολας και λεω για μπλακ φορεστ νηστισιμη αλλα δεν ξερω σιγουρα μπορει ως το τελος να φτιαξω καμια ταρτα με σοκολατα να σβησω το κερακι θα δω

Ανθη μου χαιρομαι πολυ που σε βοηθησα για το παρτακι του Πανουλη και σου το εχω ξαναπει μακαρι να ημασταν κοντα να σε βοηθουσα κιολας,οσο για τον Πανουλη και τις φωνες λιγο πολυ τα περισσοτερα παιδακια ετσι κανουν ειναι απαιτητικα και δεν περιμενουν και ο μικρος μου το κανει οταν θελει κατι φωναζει και δεν περιμενει ουτε λεπτο,και πολλες φορες και τα μεγαλα ζητανε διαφορα μαμα θελω νερο κτλ αλλα ευτυχως καταλαβαινουν και δεν φωναζουν,οσο μεγαλωνει θα εχει περισσοτερη υπομονη,οσο για τον θηλασμο πιστευω οτι θα δυσκολευτεις τουλαχιστον να μπορουσες λιγο στην αρχη ωσπου να εδραιωθει ο θηλασμος να δουλευες λιγοτερες ωρες;;παντως αξιζει τον κοπο να το προσπαθησεις και βλεπεις πως θα παει

Κατερινακι χαιρομαι που ειναι καλυτερα το κοριτσακι σου,ο μπεμπουλης μεσα τι κανει;;κλωτσαει;;;

Αννα Μαρια πως εγινε η καρυδοπιτα;;εχεις πολυ κοσμο να περιμενεις ακομα;;μια χαρα που συνηθισε το κρεβατακι του,ξερεις αυτος χαζος ειναι να στριμωχνεται μεσα στο ρηλαξ;;;φωνουλες λεει ο σκατουλης;αντε θα σου πει και αγκου σε λιγο :lol::lol:

Μαρακι που χαθηκες ρε ψυχη;;ειναι καλα ο Στεφανακος;;

φιλια σε ολες!!!

δεν θυμαμαι κατι αλλο κουκλες,τα λεμε παλι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μενα..Ο καιρος μας εχει ταραξει φετος ..Δεν αντεχω αλλο θελω καλοκαιρι κα ζεστη..Εχω να βγαλω το μικρο μια βδομαδα εξω..Βρεχει εδω και μια βδομαδα..Το πρωι χιονισε κιολας..

Εχθες ευτυχως εκανα τα μαλλια μου ανταυγιες..Κουρεψα και το Νικολακη γιατι ειχαν παραμεγαλωσει τα μαλλια του..Δεν καθοταν ομως με τιποτα ..Εκλαιγε συνεχεια ..Τον κρατουσε αγκαλια ο αντρας μου και γω του κρατουσα το κεφαλι..Εγινε ομως πολυ καλος..Το βραδυ βγηκα επιτελους μετα απο πολυ καιρο για ποτο με μια φιλη ...

Κατερινακι χρονια πολλα να τα εκατοστησεις...Εκανες τελικα τουρτα?

Ανθη κανατε το παρτυ του Πανου???Χρονια του πολλα ...Για τον υπνο που λες και γω οταν ειμαι απογευμα στη δουλεια κοιμαμαι και καποιες φορες μεχρι τις 1100..Μ αρεσει πολυ ο πρωινος υπνος ...

Κανγκουρακι η Αγγελικουλα ειναι καλυτερα?

Αννα Μαρια μια χαρα ο Αντρεακης στο κρεβατακι του..Νιωθει πιο βολικα στο κρεββατι απο οτι στο ρηλαξ ...Συνηθισε γρηγορα...

Αυτα κοριτσια μου φιλια πολλα !!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολια μου δεν ηρθαν ακομη τα γενεθλια μου στις 19 ειναι την αλλη Δευτερα,μεγεια τα μαλλακια σας!!!

κι εμενα κοριτσια μου αρεσει ο υπνος και δεν μπορω καθολου το πρωινο ξυπνημα αλλα ο Δημητρης εχει αλλη γνωμη ακομα και τα σαββατοκυριακα το αργοτερο που θα ξυπνησω ειναι γυρω στις 9 και ας ειναι καλα ο αντρας μου που τις καθημερινες πολλες φορες ξυπναει αυτος και ετοιμαζει τα παιδια για το σχολειο ,νιωθω τοσο κουρασμενη που κοιμαμαι σαν τουβλο,νομιζω οτι μου λειπει τοσο πολυ ο υπνος και τρελενομαι να χουζουρευω στο κρεβατι αλλα δυστηχως εχω πολυ καιρο να το κανω αυτο....................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ, ρε κορίτσια, πολλή κούραση... Όλη μέρα πάλι δουλειές έκανα... Και καλά ο άντρας μου θα έπλενε τα πιάτα που είχαν μαζευτεί και δεν είχε χώρο μέσα στην κουζίνα ούτε ένα ποτήρι ν' ακουμπήσουμε, και τελικά, έπλυνε λίγα και κάθισε πάλι στον υπολογιστή, γιατί και καλά δεν χωρούσε άλλα. Κι αυτό, επειδή δεν είχε μαζέψει όλα τα στεγνά!!! Δεν μπορώ να καταλάβω, είναι τόοοοσο ηλίθιος, ή παίζει τον ηλίθιο;

Αφήστε που όποτε έχουμε επίσκεψη και καθαρίζω και συγυρίζω και μου ζητά να τον βοηθήσω, γυρνάει και μου λέει "γιατί εγώ τους κάλεσα; Και σιγά μην καθαρίζω εγώ για την κάθε κυράτσα".

Τέλος πάντων, δε φτάνει που όλη μέρα έκανα δουλειές, είχα και τον Αντρέα, και τώρα πήγε αυτός να δει μπάλα, και πάλι έχω τον Αντρέα ο οποίος είναι πάρα πολύ γκρινιάρης.

Πάω, γιατί πάλι κλαίει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ, ευτυχώς κοιμήθηκε. Τον έμαθε ο άντρας μου να κοιμάται από μόνος του, κι εγώ τον είχα αγκαλιά και γι' αυτό δεν κοιμόταν. Τον άφησα τελικά στο κρεβατάκι του με την πιπίλα και καθόταν αρκετή ώρα νυσταγμένος και φρόνιμος, και τελικά τον πήρε ο ύπνος. Πάλι καλά.

Κι ενώ είμαι πεθαμένη στην κούραση, κάθισα και προετοιμάστηκα για το σχολείο. Ευτυχώς ελάχιστα πράγματα είχα από μαθήματα, αλλά είχα να ετοιμάσω και τη γιορτή της 25ης Μαρτίου...

Μετά γύρισε ο άντρας μου με συμφιλιωτικές διαθέσεις.

Καγκουράκι, οι επισκέψεις τελείωσαν, αυτή ξέμεινε!!! Ήθελαν να έρθουν πριν από ένα μήνα, αλλά ήταν ο μικρός στο νοσοκομείο, μετά περίμεναν να περάσει λίγος καιρός, και τώρα ήρθαν!

Η καρυδόπιτα έγινε πολύ ωραία τελικά!

Κατερίνα, ο Αντρίκος έχει πει άγου από δύο μηνών περίπου!

Σήμερα μας έκανε κάτι καινούριο. Άρχισε να σηκώνεται από μόνος του! Τον κρατούσα μισοξαπλωμένο στο μπράτσο μου, και πιανόταν απ' το χέρι μου και σηκωνόταν και καθόταν! Μήπως είναι πολύ νωρίς ρε κορίτσια και δεν κάνει;

Όλια, κι εμάς έπεσε η θερμοκρασία δυστυχώς... :(

Α, δε σας είπα το άλλο. Η κοπέλα που ήρθε σήμερα με τη μάνα της, έχει δύο παιδιά, ένα αγοράκι τεσσεράμιση χρονών και ένα κοριτσάκι δεκαπέντε μηνών. Με ρωτάει πόσων μηνών είναι ο Αντρίκος, της λέω τρεισήμιση, και μου λέει "α, κι ακόμα τον θηλάζεις;". Της λέω "φυσικά, αφού ακόμα είναι μόνο τρεισήμιση μηνών". Και μου λέει "α, εγώ μόνο ένα μήνα τους θήλασα και τους δύο". Και μετά μου έλεγε να βάζω ψευδοθηλές, κι ότι κι αυτή αυτό έκανε! Ναι, αλλά αυτή ΔΕ ΘΗΛΑΣΕ!!!

Αφήστε που μου είπε για μια κοπέλα που είχε τον παιδίατρο που έχουμε κι εμείς, κι αυτός της έλεγε να θηλάζει αποκλειστικά, κι αυτή δεν άντεχε, κι έδινε ξένο στο μωρό κρυφά απ' τον παιδίατρο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια αυτα που απαντησες κι εγραψες Καγκουρακι εγω σου τα ρωτησα,καλα θα μας τρελανεις τελειως;; :o:o τι εννοεις σηκωθηκε μονος του και καθησε;;για εξηγησου ;):lol::lol:

εσυ ειχες φαγωθει κι ελεγες οτι το μωρο δεν κανει ακομα αγκου :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχα, Κατερίνα, το Καγκουράκι μου είπε "σε φάγανε οι επισκέψεις" και είπα για την επίσκεψη, και μετά συνέχισα για την καρυδόπιτα, επειδή πήγαινε σετάκι με την επίσκεψη!

Το αγου το είπε λίγο μετά που γκρίνιαζα ότι δεν το λέει! Τώρα είδα που το έχω σημειωμένο, λίγο πριν κλείσει δύο μηνών το είπε!

Όταν λέω σηκώθηκε, εννοώ σηκώθηκε απ' το κρεβάτι, τεντώθηκε, ξανάπεσε κι έκανε μερικά πους-απς, ξανασηκώθηκε, φόρεσε τα παπούτσια του και πήγε στο πάρκο να παίξει μπάλα! :P :P :P

Σηκώθηκε όπως το περιέγραψα πριν, όπως τον είχα μισοξαπλωμένο στο μπράτσο μου, πιάστηκε απ' το χέρι μου (το άλλο χέρι, όχι αυτό στο οποίο ήταν ξαπλωμένος :lol::lol::lol: ), έβαλε δύναμη, σήκωσε το κορμάκι του και κάθισε. Εννοείται τον κρατούσα, δεν καθόταν από μόνος του!!! Αλλά έκανε την κίνηση και σηκώθηκε από ξαπλωμένος καθιστός.

Πτώμα είμαι, σας καληνυχτώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aννα Μαρια παλι επισκεψεις ειχες?

Εμεις πηγαμε σε μια φιλη απο το συγκροτημα που εχει ενα κοριτσακι ιδια ηλικια με τον Νικολα και παιξανε ...Τον εβγαλα λιγο εξω επιτελους...Τωρα πηρε ενα μωρομαντηλο και καθαριζει το τραπεζακι του σαλονιου και τα παιχνιδια του...Να δω παλι τι ωρα θα κοιμηθει ...

Κατερινακι σορυ νομιζα οτι τα γενεθλια σου ηταν αυτες τις μερες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολιακι μου δεν πειραζει κοριτσι μου και απολογήσε κιολας ευχαριστω εκ των προτερων δεν σου εγραψα κιολας,ακομα δεν κοιμηθηκε;; :o ο δικος μου μαζι με τους μεγαλους 9.30 στο κρεβατι του

Αννα Μαρια ετσι οπως το ξαναπεριγραφεις καταλαβα τι εννοεις,μπραβο του ειναι πολυ δυνατος και κανει τετοιες κινησεις ο μικρουλης σου,ποτε θα βαλεις καμια φωτο να τον δουμε ποσο μεγαλωσε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kατερινακι δυστυχως κοιμαται κατα τις 1100 με 1200..Τωρα εβγαλε τα παιχνιδια και παιζει σταματησε το καθαρισμα..

Αννα Μαρια μπραβο στον Αντρικο βαλε καμια φωτο να τον δουμε...

Καλο βραδυ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια;; Σήμερα ξύπνησα στις 12.30 το μεσημέρι και ευχαριστήθηκα ύπνο. Ήταν το μνημόσυνο του πεθερού της αδερφής μου αλλά έστειλα τον άντρα μου και τον Πάνο και κάθισα και κοιμήθηκα. Στις 12.30 μου χτύπησαν το κουδούνι για να πάω κι εγώ στην ταβέρνα να φάω. Ντύθηκα λοιπόν και πήγα. Το θεϊκό ξέρετε ποιο ήταν;;; Ζαλισμένη από τον ύπνο είπα στη χήρα "να ζήσετε να τον χαίρεστε" αντί "να ζήσετε να τον θυμάστε" :shock::shock::roll::roll::roll: Η αδερφή μου λίγο πιο πέρα είχε σκάσει στα γέλια κι εγώ δεν ήξερα πώς να το μπαλώσω :oops::oops::oops: Μετά γύρισα σπίτι, διόρθωσα και σιδέρωσα. Πάει και η Κυριακή..Αύριο ξανά Δευτέρα.

Κατερινάκι-Καγκουράκι πολύ χαίρομαι για την Αγγελικούλα σου! Ο άντρας σου είναι καλύτερα;;; Όσο για το θηλασμό σκούρα μου ακούγονται όλα και απογοητεύομαι. Μέσα στο εφτάωρο δεν παίζει να έχω 1 ώρα κενή. Ακόμα και να είχα όμως πάλι δε θα μπορούσα να αντλήσω γιατί 1) στις τουαλέτες οι μαθητές πηγαινοέρχονται και 2)όλες οι αίθουσες είναι κατειλημμένες. Οπότε μάλλον πάλι θα αποτύχω :(:( ..Η άλλη συνάδελφος που θα γεννήσει κοντά με μένα θα ζητήσει να δουλεύει 4 φορές την εβδομάδα ώστε να λείπε λιγότερες ώρες από το σπίτι. Εγώ όμως θεωρώ προτιμότερο να είμαι στο σπίτι περισσότερες μέρες...Κρίμα. Δυστυχώς κάποιες κοπέλες δεν μπορούν να απολαύσουν τα προνόμια της μητρότητας...Τέλος πάντων. Το μωρό μου να είναι καλά και ας μην τα καταφέρω....

Άννα Μαρία για τραγουδιστή τον κόβω τον Αντρίκο σου :lol::lol::lol: !!! Μπράβο το αγοράκι σου που προσαρμόστηκε τόσο γρήγορα στο νέο του δωμάτιο! Αστέρι!

Η άλλη κοπέλα που σας έλεγα ότι θα μας έρθει μου είπε την Παρασκευή πως θα ήθελε πολύ να γράφει στο ποστάκι μας και της είπα ότι την περιμένουμε! Προφανώς δεν κατάφερε να μπει στο μάμυ το ΣΚ....

Κατερινάκι μου μακάρι να ήμασταν κοντά πράγματι....Ελπίζω να τα καταφέρω γιατί πρώτη φορά θα φέρω σε πέρας τραπέζι χωρίς την πολύτιμη βοήθεια της αδερφής μου (στην κουζίνα είναι σαν εσένα. Αστέρι). Δυσυχώς την Παρασκευή δουλεύει ως τις 11 το βράδυ και το Σάββατο ως τις 5 το απόγευμα...

Ακόμα και λιγότερες ώρες να πάρω πάλι θα χρειαστεί να λείπω.Αν όχι 3 φορές την εβδομάδα, σίγουρα 2. Και πάλι όμως θα λείπω αρκετές ώρες από το σπίτι...Δύσκολα όλα...Τέλος πάντων...

Όλια μου με γεια το μαλλί μαμάς και γιου! Δεν κάναμε ακόμα το παρτάκι. Τα γενέθλια του Πάνου είναι την Τετάρτη και το παρτάκι θα το κάνουμε το Σάββατο! Σ' ευχαριστώ πάντως για τις ευχούλες σου! Όσο για τον ύπνο αν ήταν στο χέρι μου θα ξυπνούσα στη μία το μεσημέρι κάθε μέρα.....Λατρεύω τον πρωινό ύπνο και σιχαίνομαι τον ύπνο από νωρίς το βράδυ..Δεν έχω κοιμηθεί ΠΟΤΕ πριν τις 2. Εννοώ ως ενήλικας :lol::lol:

Άννα Μαρία οι περιγραφές των φάσεων με τον άντρα σου με κάνουν και γελάω :lol::lol::lol: Γέλασα πολύ που έπλυνε τα μισά και ξανακάθισε στον υπολογιστή :lol::lol::lol: Είχε όμως επιχειρήματα δεν μπορείς να πεις :lol::lol::lol: Μην συγχύζεσαι. Οι άντρες είναι λίγο χύμα στο κύμα :lol::lol::lol:

Συγνώμη, υπάρχει γυναίκα που λέει ψέματα στο γιατρό ότι θηλάζει ενώ δίνει ξένο;;; Έλεος πια.. Πως μου τη δίνουν αυτές που ντρέπονται για τις επιλογές τους...Ρε κορίτσια ποτέ δεν είπα ότι δεν έχω γάλα και άλλες δικαιολογίες. Δεν ντρέπομαι να πω ότι τα βρήκα σκούρα και δεν το πάλεψα όσο έπρεπε..Αυτή είναι η αλήθεια. Και για μένα και για όσες κοπέλες θήλασαν από λίγο εώς καθόλου.... Τέλος πάντων. Ας μην συγχύζομαι :evil::evil::evil:

Αχ βρε κορίτσια μέχρι να ακούσω το νινί θα σκάσω από την αγωνία μου...Πάλι αργά θα το νιώσω όπως και τον Πάνο μου. Κάποιες φορές νιώθω κάτι στην κοιλιά αλλά λογικά δεν είναι το μωρό αφού αυτό δε συμβαίνει κάθε μέρα. Νομίζω ότι από τη στιγμή που μια μαμά θα ακούσει το μωρό της μετά αυτό γίνεται κάθε μέρα. Έτσι δεν είναι;;Καλέ σαν πρωτάρα κάνω :lol::lol::lol:

Φιλάκια πολλά κοριτσάκια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Ρε κορίτσια, ο μικρός θήλασε χτες κατά τις 7.30-8, κοιμήθηκε και ξύπνησε κατά τις 5.30. Είναι φυσιολογικό να μένει τόση ώρα ατάιστος; Πάντως σήμερα από τις πεντέμιση μέχρι τώρα θήλασε τέσσερις φορές. Προφανώς αναπληρώνει το βραδινό φαΐ.

Ανθή, καλά, πέθανα μ' αυτά που είπες στη χήρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Για το θηλασμό, δύσκολα τα πράγματα όπως τα περιγράφεις... Μακάρι να τα καταφέρεις.

Αυτή η κοπέλα που ήρθε χτες, δεν είπε ότι δε θήλασε επειδή δεν είχε γάλα ή επειδή δυσκολεύτηκε, απλά απ' ό,τι κατάλαβα βαριόταν και δεν το θεωρούσε και απαραίτητο. Όσο για την άλλη που έδινε ξένο κρυφά απ' το γιατρό, τι να πω... Η βλακεία στο μεγαλείο της...

Άντε, μακάρι ν' ακούσεις γρήγορα το μωρό σου, να σου φύγει και το άγχος! Καλά, μια κοπέλα, η οποία σημειωτέον, θεωρείται και πολύ έξυπνη, τελείωσε πανεπιστήμιο και μεταπτυχιακό με άριστα και τώρα κάνει διδακτορικό, με ρωτούσε όταν ήμουν έγκυος αν ακούω το μωρό, και εννοούσε αν το ακούω με τ' αφτιά μου να κάνει ήχους!!!!!!!!!!!!! Κι όταν της εξήγησα τι σημαίνει "ακούω το μωρό" μου είπε "ααααα, και το είχα απορία μια ζωή, πώς γίνεται να το ακούς μέσα απ' την κοιλιά"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ρε συ Ανθή, εσύ που είσαι κανονική φιλόλογος, κι όχι γιαλαντζί όπως εγώ, πότε χρησιμοποιούμε το "απλά" και πότε το "απλώς";

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη εβδομάδα σε ολες!!!!!!!!!!! Τι κρύο που έχει πάλι σήμερα με αυτό τον καιρό ολο μέσα και με χάλια διάθεση. Η Αγγελική ειναι καλά και εγώ φαινετε οτι τελικά την γλιτωσα.Ο μπέμπης χτυπάει για τα καλά και τώρα έφαγα και δυο κομμάτια γλυκό αυτο του ψυγειου με τα μπισκοτα σαλάμι, μωσαικό πως το λέτε και αναμένω γερές κλωτσιές :lol::lol::lol:

Ολια ανανεωθήκατε και εσυ και ο μικρός με γεια σας.

Αννα μαρια ολο καινούρια κολπα ειναι ο Αντρικος απο δω και πέρα αρχιζουν τα ωραια κάθε μέρα θα σε ξετρελαινει.

Ανθή υπομονή λιγο εμεινε να δεις που αν οχι αυτή την άλλη βδομάδα θα το ακουσεις το νινάκι σου. Ειναι οπως το λες απο τι στιγμή που θα το ακούσεις το ακους κάθε μερα και περισσοτερο. Δε μου λες θα μετρας και εσύ ποσες φορές το άκουσες την ημέρα ή μονο εγώ ειμαι η τρελή. Ζήτησα απο τον άντρα μου να μου βρει κλικογράφο γιατι χάνω τα μετρήματα μες στην μέρα :lol::lol::lol::lol:

Ρε κορίτσια σε ποιον δεν αρέσει ο ύπνος και το πρωινό χουζουρι αλλά και εγώ το έχω ξεχάσει να ναι καλά τα ξυπνητηράκια μας :D

Φιλάκια σε ολες [smilie=love4.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια γλυκά τι κάνετε???Σας διαβαζα κατα διαστηματα αλλα καθε φορα που αρχιζα να γραφω κατι αλλο επρεπε να κανω και σταματούσα!!!Τωρα εχω τοση ωρα που σας διαβαζω και σταματησα 3 φορες για το μικρούλη μου οποτε τα περισσοτερα δεν τα θυμαμαι!!

Αννα Μαρια μπραβο που ξεπερασες το φοβο σου για το αυτοκινητο.Για τον μικρο που σηκώνεται μην αγχωνεσαι, κι εμενα ο Στεφανος ξεκινησε πολύ μικρος να το κάνει.Απο 5 μηνων λενε να τον βαζουμε να καθεται αλλα ο δικος μου το εκανε πιο νωρις μονος του κι επεμενε μαλιστα!!!

Καλοπερνάτε στο εσπερινο απο οτι διαβαζω!!! :lol::lol:

Ανθη μου γιατι δεν εφαρμόζεις το συστημα αυτοδιορθωσης????Ή να τους βαζεις να διορθώνουν ο ένας το γραπτό του άλλου?Ετσι τα εμπεδώνουν και καλύτερα.βεβαια δεν ξερω αν σας το επιτρεπει ο χρονος εσας. Να προετοιμαστεις για το τραπεζι αυτες τις μερες μην σου ερθουν ολα μαζεμενα.Η κοιλιτσα φουσκώνει?

Καγκουράκι μου μπραβο για την β'΄επιπεδου.Με το καλό τωρα να υποδεχθεις το αγοράκι σου! Η Αγγελικούλα σου είναι καλύτερα? Μαλλον αυτη η αμυγδαλιτιδα κυκολοφορεί πολύ αυτό τον καιρο γιατι και η κοπέλα που προσεχει τον Στεφανο στον βρεφικο ελειπε σημερα με αμυγδαλιτιδα.Και δεν ηταν η μονη...το μισο σχολειο ελειπε.Ελπιζω να μην κολλησει κι ο δικος μου.

Περαστικά και στον αντρας σου, ευτυχως την γλυτωσες εσυ.

Ολια κουρευτηκε ο Νικολάκης?Με γεια!! Κι εσύ νιωθεις κουραση ε??Πολύ τρεξιμο βρε κοριτσια...πόσα να προλάβουμε!!

Κάλλη αμαρτωλή πού είσαι??? :lol::lol:

Κατερινάκι θα εχεις πάρτυ κι εσύ????Θέλουμε κι εμεις γλυκά!!! Ο Δημητράκης σου πώς ειναι?Επανηλθε η ορεξη του?Ελπιζω να μην ξανααρρωστησετε!

Αυτός ο άτιμος χειμωνας μας πέθανε φέτος!!

Χριστινάκι φωναζει μαμα ο μικρος σου??Τι ωραία!!!! Ανυπομονώ κι εγώ να το ακούσω!!!

Ξέχασα καμια????? :roll::?

Τα δικά μας νεα...Ειμαστε καλά!!! :lol::lol: Ο Στεφανος μου σημερα κλείνει 8 μηνών...ουτε που κατάλαβα πώς πέρασε ο καιρός! Εδώ και 3 μέρες κάνει παλαμάκια κι εχει πολύ πλάκα...Ολο μας κάνει ναζια και μας τρελλαίνει.Σηκώνεται μονος και καθεται, πιανεται από όπου βρει και σηκώνεται για να σταθει, βεβαια πέφτει χωρις βοηθεια αλλα οκ...Επισης δεν θελει να μπουσουλάει αλλά να τον βαζουμε κατω,. να του κραταμε τα χερια και κάνει βηματακια!!!!!ΩΩΩΩ ναι!!!! Καθε μερα το καταφερνει και καλύτερα! Λετε να μοιασει σε εμενα που 9 μηνών περπάτησα???? :D:D Τον λατρευω τον κούκλο μου!!!!

Σας φιλώ κοριτσακια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Helloooooooo!!!

Τι κανετε;

Περασατε βλεπω γεματο ΣΚ ολες σας!

Εμεις πολυ ησυχα, δεν ηταν ο καιρος για εξω ουτως η αλλως.

Βρε Αννα Μαρια δεν ξερω, εγω βλεπω κατι θεατρικα της πλακας, για ενα τεταρτο σκετσακια σε εθνικες επετειους και γιορτες, ουτε κατα διαννοια δεν αφιερωνεται πραγματικος χρονος στη θεατρικη παιδεια! Αλλα τι λεω κι εγω, ΠΑΙΔΕΙΑ στην Ελλαδα; Αχαχαχαχα! Το αλλο με τον Τοτο;

Ειναι οντως λιγο νωρις για να καθεται στη μεσουλα του, μου το ειχε πει η γιατρος γιατι το εκανε και ο μπεμπης και μου ειχε πει να βαζω το χερι μου και να τον στηριζω καλα, να μην τον αφηνω να ριχνει στη μεση το βαρος του. Οι περιγραφες σου για τα θεματα με τον αντρα σου ειναι ολα τα λεφτα!

Καγκουρακι μου αντε μια χαρα η Αγγελικουλα σου! Μπραβο που δεν κολλησες, γιατι δεν εισαι τωρα για τετοια! Ο αντρας σου καλυτερα;

Κατερινακι εσεις τι κανετε; Ε με τοσα που εχουμε ακουσει για τη μαγειρικη σου αναμενουε γλεντι!

Ολια μου μεγεια το μαλλακι σε μαμα και γιο. Αντε να ανοιξει ο καιρος να βολταρουμε λιγο!

Ανθη μου, μην αγχωνεσαι βρε, το μωρο μαλλον ειναι απλα απο οσο θυμαμαι στην αρχη δεν το ακους καθε μερα, μετα ολο και πιο συχνα, ωσπου το ακους συνεχεια! Καλα τι της ειπες της γυναικας βρε! Πωπω ακομα γελαω!

Μαρακι μου χαρουμενα μηνογενεθλια! Λες να μην μπουσουλησει ο Στεφανακος να παει κατευθειαν για περπατημα; Καλα αυτα τα ναζια τους δεν παιζονται!

Ελπιζω να μην ξεχασα κατι!

Φιλακια πολλα και καλη βδομαδα να εχουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα απο το καρολινάκι...με ανηγγειλε η ανθη ..αν θυμαστε μερες πριν... :oops::oops: αλλα δεν καταφερα να μπω το σκ...

εγω γνωρισει απο κοντα και το κατερινακι-καγκουρο :D:D και εχω πολλα πολλα κοινα και με την ανθη... :D:D και θα ηθελα να μπω και εγω στην παρεουλα σας...ελπίζω να υποδεχτειτε και μια ακομη εγκυουλα :lol::lol::lol: φουσκωκοιλιτσα..

εχω μια κορουλα σχεδον 3 ετων...και εδω και λιγες μερες εχω παρει αναρρωτικη που όλο την ανανεωνω..ποικιλοτρόπως :lol::lol::lol:

την παρασκευη θα παμε να δουμε το αγορακι στην κοιλιτσα μας..ανυπομονωωωωω..

αυτα για πρωτη φορα ..νομιζω πολλα ειπα :lol::lol::lol: σας φιλω όλες και θελω λιγακι χρονο για νασας μαθω όλες...

μακια απο ενα πολυλογουδικο τοξοτακι :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω, καλέ, ένα απόγευμα είπα να πάω κι εγώ στο σχολείο και γράψατε κατεβατά!

Καγκουράκι, τον Αντρίκο σήμερα τον βάλαμε σε ένα χαλάκι-παιχνίδι που του πήραμε και από μπρούμυτα συνέχεια γυρνούσε ανάσκελα!

Βρε, μην αγχώνεσαι για το νινί! Εγώ δε μετρούσα ποτέ πόσες φορές το άκουγα, γιατί το άκουγα πολύ συχνά. Απλά τύχαινε κάποιες φορές, ειδικά στην αρχή που έκανε αισθητή την παρουσία του, να ξυπνάω το πρωί και να μην το νιώθω, και να φτάνει μεσημέρι και να είμαι έτοιμη για εγκεφαλικό, και τότε έριχνε καμιά κλωτσίτσα! Μετά, όμως, κλωτσούσε συνέχεια, και δε μετρούσα φορές!

Μαρία, όντως καλοπερνάμε στο εσπερινό! Σήμερα τους πήγα εγώ καρυδόπιτα με ταχίνι ή ταχινόπιτα με καρύδια (και οι δύο εκδοχές είναι σωστές! :lol: ), και η καθηγήτρια των Αγγλικών έφερε ελιόπιτα (ελιόψωμο). Ο ταμίας έφερε μήλα, γιατί τις προάλλες του είπε ο μαθηματικός που προσπαθεί να κάνει δίαιτα να φέρει κανένα μήλο κι όχι όλο παχυντικά, και πήγε κι έφερε μια σακούλα μήλα! Γενικά, το φαΐ δε μας λείπει!

Αυτό που λες για την αλληλοδιόρθωση, δε νομίζω ότι μπορεί να εφαρμοστεί σε φροντιστήριο. Θα πλακώσουν οι γονείς και θ' αρχίσουν "τι σας πληρώνουμε για να μαθαίνετε τα παιδιά μας;".

Βιαστικούλης κι ο Στεφανάκος σου! Μάλλον θα σου μοιάσει και θα περπατήσει εννιά μηνών!!! Ο Αντρέας πάντως, όταν τον βάζουμε μπρούμυτα, προσπαθεί να μπουσουλήσει, αλλά είναι πολύ μικρός και δεν τα καταφέρνει, και εκνευρίζεται!

Χριστίνα, αφού έχει και στην Ελλάδα αγώνες σχολικού θεάτρου και μάλιστα, από ό,τι έχω δει στην τηλεόραση, είναι και το επίπεδο αρκετά ψηλό. Αφού εμάς το σχολείο που έρχεται πρώτο, πηγαίνει να διαγωνιστεί στην Ελλάδα.

Τον Αντρίκο δεν τον αφήνω να κάθεται μόνος του, εννοείται ότι πάντα τον στηρίζω. Άλλωστε, ακόμα δεν μπορεί μόνος του να στηρίξει την πλάτη του.

Καρολινάκι, καλώς όρισες!!! Εδώ είναι το ποστάκι με τα ωραία φαγητά και γλυκά, τις γλυκές μαμάδες και τα ακόμα γλυκύτερα μωράκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μενα ..Σημερα νιωθω πολυ κουραση και παρατηρησα οτι ειμαι και πρησμενη...Μπορει να ναι και απο το θυροειδη ..Με εβγαλε ο αντρας μου μια φωτο με το κινητο και φαινομαι τεραστια..

Μαλλον θα ξεκινησω αυστηρη διαιτα και θα τα κοψω ολα...

Μαρακι μεγαλωσε ο Στεφανακος !!!!Να τον χαιρεσαι τον κουκλο σου...

Αννα Μαρια καλοπερνατε στο σχολειο μια χαρα...

Ανθη πολυ μ αρεσε το σχολιο στη χηρα!!!Οσο για το θηλασμο μην αγχωνεσαι ..Και γω μπορεσα να θηλασω μονο δυο μηνες και αυτο με καθημερινη αντληση ...Μετα δεν αντεξα αλλο ...Ειχα παθει και μια ψιλοκαταθλιψη και ολα μου φταιγανε ...

Κανγκουρακι φιλια στην Αγγελικουλα ..Παλι καλα που δεν κολλησες....

Καρολινακι καλωσηρθες στο ποστακι μας και με το καλο το δευτερο νινι..Εγω ειμαι η Ολια και εχω ενα γιο τον Νικολα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλια, κι εγώ νιώθω πάααρα πολύ κουρασμένη... Αφού κάθε σαββατοκύριακο σκοτώνομαι στις δουλειές... Είχα πει να κάνω δωμάτιο και μέρα, αλλά πλάκωσε η επίσκεψη χτες και έπρεπε να τα κάνω όλα μαζεμένα. Το γραφείο μένει, να δούμε πότε θα το κάνω...

Καρολινάκι, εγώ δε συστήθηκα! Είναι η Άννα-Μαρία κι έχω έναν Αντρέαρο τρεισήμιση μηνών!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας ομορφα κοριτσια για φιλημα :-*:-*

Μαράκι 8 μηνών ο Στεφανάκος ποσο γρήγορα περνά ο καιρός και σας κάνει και τοσα κολπα, σιγουρα θα περπατήσει γρήγορα, τέλειος ο κουκλος σου.

Χριστινάκι τι κάνει το δικό σου κουκλί, και μεις τιποτα το σκ μέσα και γιατι ο καιρός ήταν χάλια και γιατι αναρρώναμε.

Καρολινάκι καλώς μας ήρθες, εγώ δεν νομιζω να θες να σου συστηθώ :lol::lol::lol: το καφέ μας ειναι τέλειο τι να σε κεράσουμε για αρχή?

Αννα Μαρια μήπως έχει καμια θεσούλα και για μενα στο εσπερινό τρώτε και καλά απο οτι βλέπω έχετε και λιγες ώρες...

Ολια ποτε έχεις άδεια, να ξεκουραστεις τοτε μην πιασεις πάλι ολες τις δουλειές

φιλάκια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουράκι, η πλάκα είναι ότι οι περισσότεροι δε θέλουν το εσπερινό, και κυρίως το δικό μας, γιατί το θεωρούν υποβάθμιση!!! :lol::lol::lol::lol: Εγώ τους παρακαλάω να μείνω, κι οι πιο πολλοί με το που βλέπουν εσπερινό, παθαίνουν κρίση και κάνουν αιτήσεις και κινούν γη και ουρανό για να φύγουν. Και καλά οι πιο πολλοί με τη δικαιολογία ότι έχουν μικρά παιδιά και δεν έχουν πού να τα αφήνουν το απόγευμα, αλλά εγώ πιστεύω ότι δύο είναι οι βασικοί λόγοι: ότι νομίζουν ότι κάνουν "καριέρα" στην εκπαίδευση και το εσπερινό τους κάνει ζημιά και ο βασικότερος: πότε θα κάνουν φροντιστήρια αν όχι το απόγευμα/βράδι; Εμ!

Πω πω, κατεβατά γράψαμε σήμερα, θα μας διαβάζουν η Κατερίνα και η Ανθή και θα μας βρίζουν! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άσχετο, να σας ρωτήσω. Εσείς στις βαφτίσεις των μωρών σας είχατε τούρτα; Μου είπε σήμερα μια φίλη μου ότι πρέπει να πάρω και τούρτα, αλλά λίγο χαζομάρα μου φαίνεται. Ούτε γενέθλια είναι, ούτε γάμος. Εσείς τι κάνατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις τουρτα δεν ειχαμε έτσι οπως και εσυ δεν βρισκω τον λογο να κοψεις τούρτα, στο τραπέζι μετά την βάπτιση σερβιριστηκε γλυκό ήταν στο μενου που ειχαμε συμφωνησει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...