Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2012! Νο4! ΓΕΝΝΑΜΕ!!!!!!


Recommended Posts

kiki egw ekana tis eneseis tote p eixa dei ligo kafe twra pia d nomizw na s xreiazontai exoun dnmiourgn8ei etsi d einai emena vlepei wrimous plakountes ponakia exw alla oxi kati snmavtiko apla m eipe gia va 3erw me afnvei kai oso paei perimenei emena na t pw spasan ta nera n exw ponous klp

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 954
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

kiki egw ekana tis eneseis tote p eixa dei ligo kafe twra pia d nomizw na s xreiazontai exoun dnmiourgn8ei etsi d einai emena vlepei wrimous plakountes ponakia exw alla oxi kati snmavtiko apla m eipe gia va 3erw me afnvei kai oso paei perimenei emena na t pw spasan ta nera n exw ponous klp

Κατάλαβα, να δούμε τι θα μου πει και εμένα αύριο...πάντως ήθελα τουλάχιστον να φτάσουμε 1-2 Μαρτίου να είμαι 37η εβδ. αν και έχω ένα προαίσθημα ότι κάπου εκεί θα φτάσω...... μόνο είπαμε όχι 29/02 ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ δεν ξέρω τιν θα κάνει, αλλά δεν γίνεται, δηλ. του χρόνου να μην έχουμε τα γεννέθλιά μας? :lol::lol:

Για τις ενέσεις θα τον ρωτήσω αύριο γιατί θυμάμαι κι αλλες την είχαν κάνει και νομίζω περίπου στην δικιά μας εβδομάδα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια...εμεις καλα, χτες ειχαμε λιγο γκρινια μονο

εμενα ο παιδιατρος κ στον γιο μου κ στην μπουμπου μου ειπε στην αρχη να την θηλαζω ανα δυο ωρες μετα οποτε θελει...ο γιος μου παντως σε προγραμμα δεν μπηκε ετρωγε οποτε ηθελε σχεδον ανα 45λεπτα...αλλα το βραδυ κυριος...τον ταιζα τελευταιο γευμα γυρω στις 11-12 κ ξυπνουσε στις 6 το πρωι κ μετα συνεχιζαμε μαζι μεχρι της 9, αλλα αυτο μετα απο τον πρωτο μηνα....περιμενω να δω κ την μπουμπου τι θα κανει..προς το παρον ξυπναει κατα της 3 ή 5 αναλογα το τελευταιο γευμα.

εμενα ειχε ερθει ο παιδιατρος οταν βγηκαμε απο το μαιευτηριο κ ηρθε ξανα στις 25 ημερες γιατι εβγαλε κατι σπυρακια κ φοβηθηκα...τελικα ηταν ακμη εκανα οτι μου ειπε κ τις φυγαν...την βρηκε πολυ καλα...

ο θεος να εχει καλα τα παιδακια μας πανω απο ολα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και παλι!! πωπω ειχα καιρο να δουλεψω τοσες ωρες στον υπολογιστη.. πιαστηκα η χοντρη τεμπελα!! :lol:

Χρυσανθη μου ολα καλα, ελπιζω η μπουμπου να ειναι κυρια με τους θηλασμους...

Κικη .. ξεβουλωσες για τα καλα ε? μπραβο!!! Καλη επιτυχια με τον ντοπλερ αυριο κι εγω νομιζω Μαρτιο θα γεννησεις! Και η Ευα κι ας λεει ο γιατρος...

Σοφακι το συνειδητοποιησες για την Πεμπτη ή ακομα?? Πραγματι βρε παιδια, πως περασε ο καιρος!!Η τουαλετα γυαλι, την εγλειψες??!! Παντως εγω σημερα κουραστηκα που μαγειρεψα, παει αυτο ηταν!! ;)

Να σας ρωτησω και κατι!! Αυτα τα σηματα για το μωρο που βαζουμε στο αυτοκινητο με βεντουζακι, εχετε δει που τα πουλανε? Πηρατε εσεις?

φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα καλησπερα,

Ναι Φροσυνακι μου το χω συνηδητοποιησει για τα καλα πια !!περιμενω με αγωνια,κουρευτηκα και σημερα (μου τα κοψε πολυ κοντα ο ηλιθιος να δω πως θα τα φτιαχνω!!)και ειμαι σχεδον ετοιμη ξυρισματακι αυριο και τελος.Τα σηματακια αυτα τα εχει παντου και στα τζαμπο που λει το ευακι αλλα μπορει να σου τα εχουν στα δειγματακια του νοσοκομειου σε κρεμουλες που ισως αγορασεις εγω ακομα δεν πηρα μπας και προκυψει απο πουθενα.Την εγλυψα δεν λες τιποτα !!αλλα αστο ηθελα τρια μπαι πας για να ανασανω κι εγω πια τιποτα ολα με κουραζουν και που καθομαι πολυ ειναι !!

Κικιτσα ξεβουλωσες το αυτακι μπραβο τελικα εσενα ειχε πιασει μακα? :lol::lol::lol::lol: αστειακι μακαρι οι δυδιμομανουλες να φτασετε την 37η με το καλο σας το ευχομαι.

Χρυσανθη μια χαρα ο μπεμπης σας με το καλο να συνεχισετε ετσι καλα με τους θηλασμους το πρωι σε ταλαιπωρει βλεπω αλλα σου χαριζει το βραδυ σημαντικο !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol: Σοφάκι λες να είχε μάκα? μπα δεν μου είπε τίποτα, γιατί μόνο το ένα είχε πρόβλημα το άλλο το είδε και μου είπε μια χαρά....μωρέ το πάταγα πολύ στον ύπνο αφού το ένοιωθα όταν ξύπναγα με πόναγε και ήταν κόκκινο :( άντε άντε έτοιμη για το μαιευτήριο και εσύ!!!!

και εγώ θα μπω μετά για μπάνιο, φτιάχνω μαλλάκι κάθε μέρα, φρεσκοξυρισμένη συνέχεια μην μας τύχη τίποτα και πάμε μες στα χάλια :lol::lol: θα τρομάξουν και τα μωράκια μας άμα μας δουν σαν ζόμπι :lol::lol:

Φροσάκι μην βιάζεσαι να πάρεις έχει δίκιο η Σοφούλα σου δίνουν και από δειγματάκια, αλλά έχουν παντού και PRAKTIKER, JUMBO, CARREFOUR και στα μαγαζιά με είδη ΄δώρων με κάρτες, με αφήσες πως τα λένε μωρέ έχω κολλήσει τώρα ααααααα ΡΕΖΕΡΒΑ......και εκεί έχει και κάτι ωραία σε κρεμάστρα με μπλουζάκια και άλλα περίεργα!!!!!

Αχ ναι ναι ...να μπει ο Μάρτης και να ρθουν τα αστεράκια μας (*) !!!!!!

[smilie=blob9.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob10.gif]

Φροσάκι δεν είμαστε τώρα για τίποτα και εγώ με το ζόρι έκανα το φαγητό και έβαλα τον Βασίλη μετά να το προσέχει...... ουφ όπως με λέει το Τζενάκι ΧΟΝΤΡΟΥΛΑ :lol::lol: δεν σας είπα μιλήσαμε σήμερα, καλά είναι και ο κωλοτούμπας μια χαρά, θυλάζουν όλα καλά!!!!!!

Μια χαρά τα πάτε Χρυσάνθη, μπράβο η μπουμπού!!!!!

αχ κορίτσια με έπιασαν κάτι καούρες το απόγευμα και μάλλον από το αυγολέμονο :( έφαγα τώρα όμως βίδες με τυράκι και ηρέμισα ;)

Καλά Σοφάκι μπήκα σήμερα στο αυτοκίνητο σαν καινούργιο με τον βιολογικό καθαρισμό ε? ξεβρώμισο το σαραβαλάκι μας :lol:;) τέλος και το τσιγάρο τώρα μέσα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κικιτσα ναιιιιι αυτο λεγαμε με τον γκρινιαρη οτι εγινε σαν καινουριο!!λες και μολις ειχε αγοραστει.....το τουτου καλα ο δικος μου ετσι κι αλλιως σπανια καπνιζε μεσα ευτυχως....

Ναι και στα ρεζερβα εχει... αυτες οι κρεμαστρουλες στο τζαμπο ειναι πολυ ωραιες αλλα δεν εχουν βεντουζα και πως στο καλο τις κρεμανε δεν καταλαβα και γι αυτο δεν τις αγορασα :roll::roll:

Ετσι ετσι καθε μερα ετοιμοπολεμες πρεπει πια να ειμαστε χιχιχιιχ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια η Ελινα μας γεννησε σημερα το μεσημερι! Θα μπει μολις μπορεσει να μας γραψει,ολα πηγαν πολυ καλα!! Αντε και στα δικα μας....Να τους ζησει η μικρουλα!! :):)

Ευχαριστω για τις απαντησεις, ειδα κι εγω εχει πολυ φθηνα σηματακια και στο ινερνετ αλλα μπορει να περιμενω οπως λετε να μας δωσουν κανενα τσαμπε!

Εβγαλα φωτος του δωματιου αλλα δεν βρισκω το καλωδιο να τις περασω :evil: , οποτε μαλλον αυριο θα σας δειξω!

Πολλα φιλια σε ολες, καλο βραδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δηλαδή μείναμε 5΄τώρα? Το Κορινάκι έχει γεννήσει έτσι? γιατί δεν την έχεις γράψει στην λίστα.......

Άντε να τους ζήσεις...Ελινάκι περιμένουμε λεπτομέρειες.....

Σαμιανίδι σειρά σου!!!!!

Κάτσε να δούμε και το Κατερινάκι, συνήθως τέτοια ώρα σκάει μύτη.... :lol::lol::lol:

Είδες Σοφάκι σούπερ δουλειά κάνανε οι γκρινιάριδες :lol::lol::lol:

Και εγώ κορίτσια περιμένω να δω μήπως πάρουμε κανένα τσαμπέ αυτοκόλλητο, αλλιώς θα πάμε να δούμε μετά ένα, αλλά όντως αυτά με την βεντούζα δεν κρατάνε και πολύ, με την ζέστη πέφτουνε, είχαμε ένα αρκουδάκι έτσι και όλο έπεφτε, νομίζω αυτοκόλλητο είναι καλύτερα ;) !!!!!

Άντε Φροσάκι αύριο να μας βάλεις φωτο περιμένουμε!!!!

Εγώ όλοι μέρα μπαίνω στο δωμάτιο το κοιτάω, ανοίγω ντουλάπες αχ τι ωραία!!!!!! τώρα που εχουμε βάλει την κούνια από το ΙΚΕΑ στην κρεβατοκάμαρα, όλο το βράδυ την χαζευω μέχρι να με πάρει ο ύπνος!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελινάκι να σου ζήσει η μπέμπα!!!

Σοφάκι αυτό λέω κι εγώ, μα πόσος είναι;;;; :lol::lol: Αλλά τι να κάνω, δεν τον πιέζω... Αντε βρε συ, έφτασε και η δικιά σου ώρα, έχεις αγωνία, ε;;; Όλα θα πάνε καλά!!!

Φροσύνα τελευταίες μέρες έχεις δουλειά, ε;;; Πάντως κι εγώ έχω βαρύνει τόοοοσο πολύ, δεν αντέχω αλλά κάνω καμιά δουλειά μπας και γεννήσω... Θέλω να με πιάσουν οι πόνοι :|:|:|:| Αύριο έχω ραντεβού με τη γιατρό και ευελπιστώ για διαστολήήήήήήήήήή!!!! Ουφ, για να δούμε...

Περιμένουμε φωτο από δωμάτιο.

Κικίτσα σούπερ το αυτί ;););)

Ευάκι μην βιάζεσαι καλέ, καθήστε να πάτε 37η εβδομάδα, αλλά ο γιατρός σου θα ξέρει καλύτερα ;) Πάντως νομιζω ότι θα γεννήσεις μαζί με την Κικίτσα.

Χρυσάνθη καλούς θηλασμούς!!!

Καλό βράδυ κοριτσάκια!!!

Κική μέντιουμ μόλις έσκασα μύτη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι μου είδες? :lol::lol::lol::lol: παιδί ξέρω κάθε βράδυ τέτοια ώρα εμφανίζεσαι, άμα δεν μπεις θα σημαίνει ότι έχουμε γεννητούρια ;)

Φιλάκια κορίτσι μου :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλες!!

Πολυ βροχη σημερα, πως θα κανουμε περπατημα? :evil: Μας βλεπω στο σπιτι περα δωθε!!

Πραγματι λιγες μειναμε. πολυ λιγες θα ελεγα! Την Κορινα δεν την εγραψα στη λιστα οντως.. θυμαστε ποτε γεννησε μωρε? το εχασα αυτο.. :oops:

Κατερινα ελπιζω να εχεις μεγαλη διαστολη σημερα.. αληθεια πονακια καθολου δεν εχεις? Ετσι ανοιγει ο τραχηλος, χωρις να το καταλαβαινεις?? :?

Ευακι υπομονη με τη φαγουρα... Εγω ειχα αρκετη στο β' τριμηνο, τωρα πια οχι τοσο, με ανακουφιζει η κρεμα!

Κικιτσα ωραια να χαζευεις την κουνια ε? Ολες το ιδιο κανουμε φανταζομαι... Σε λιγο θα σας στειλω φωτος! φιλακια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΥΚΛΕΣ ΜΟΥ...ΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ???

ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ...ΤΡΩΜΕ ΑΝΑ 3-4 ΩΡΙΤΣΕΣ Κ ΜΕΤΑ ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΕ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ Κ ΜΟΝΕΣ ΜΑΣ....ΑΜΕ...!!!!

ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΝΩ ΕΧΕΙ ΦΑΕΙ ΧΑΛΑΕΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΕΙ ΑΓΚΑΛΙΑ.......ΑΑΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΗΔΗ ΤΗΝ ΚΑΚΟΜΑΘΑΜΕ ΜΕ ΤΙΣ ΑΓΚΑΛΙΕΣ ΑΝ Κ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΤΟΣΟ ΓΡΗΓΟΡΑ....ΟΠΟΤΕ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΜΕ ΤΑ ΝΙΝΑΚΙΑ ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΣΕΤΕ....ΤΩΡΑ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ Κ ΕΜΕΝΑ ΕΤΣΙ Μ ΕΛΕΓΑΝ ΑΛΛΑ Κ ΠΑΛΙ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑΜΕ...ΤΕΣΠΑ, ΤΩΡΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ....ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΑ ΒΡΑΔΙΑ ΜΑΣ ΑΦΗΝΕΙ Κ ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ......

ΣΟΦΑΚΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΑΥΡΙΟ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ...ΟΛΑ ΕΥΚΟΛΑ Κ ΓΡΗΓΟΡΑ ΕΥΧΟΜΑΙ!!

ΦΡΟΣΥΝΑ ΑΝΤΕ...ΒΑΛΕ ΤΙΣ ΦΩΤΟ....ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΠΩΣ Κ ΠΩΣ!!

ΚΙΚΙΤΣΑ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ Κ ΓΙΑ ΣΑΣ Κ ΘΑ ΔΕΙΣ ΤΑ ΑΝΤΡΑΚΙΑ Σ...

ΕΥΑΚΙ ΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΦΑΓΟΥΡΑ ΜΕ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΗ ΚΟΙΛΙΑ...ΑΝ Κ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΙΔΑΜΕ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ Κ ΤΕΡΑΣΤΙΑ!!ΑΝ ΘΕΣ ΒΑΛΕ ΦΩΤΟ ΝΑ ΘΑΥΜΑΣΟΥΜΕ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα γλυκές μου εγκυούλες και μανουλίτσες!!!!!!

Πάλι βροχή, πορίες, ουφ πως θα κατέβουμε κέντρο? Φροσύνα να με ενημερώνεις τι γίνεται στο κέντρο ;)

Ευάκι μου υπομονή, εμένα μου πέρασε η μεγάλη φαγούρα ευτυχώς, άστην να τρώγεται αυτό σημαίνει ότι παίρνουν κιλάκια μεγαλώνουν οι ζουζούνες, οπότε αυτό θέλουμε και εμείς, βάλε εσύ καμιά κρεμούλα λίγο να σε ανακουφίζει ;)

Ιωαννίτα μια χαρά η νταρντανούλα σου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να 'μαι παλι! :)

Κικη χαμος στο κεντρο, εμαθα οτι εχει πολυ κινηση, κλασικα με τη βροχη... για τις πορειες δεν ξερω ακομα!! Θα σε ενημερωνω.. ;)

Ιωαννιτα μια χαρα η μπουμπου.. και να σου πω!!! Να την καλομαθαινεις, δεν πειραζει!! Η νεα σχολη λεει πως τα μωρα τον πρωτο χρονο πρεπει να ειναι κολλημενα στους γονεις, να παιρνουν οση αγαπη γινεται.. ;);) Υποστηριζουν οτι ετσι κανουν ολα τα θηλαστικα, γιατι οχι και ο ανθρωπος? Ετσι εχουν βρει τον αντιστοιχο ας πουμε χρονο καλομαθηματος!! Ειδικα αν δεν χρειαζεται να γυρισεις στη δουλεια συντομα, μουρλανε την στην αγκαλια!!!

Σας στελνω φωτος του δωματιου μας...

Copy of PICT8706.jpg[/attachment:17rxkj2y]

post-11905-1387393887838_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ μωρέ η φωλίτσα της μικρής γιόγκι!!!!!! είναι πολύ όμορφο και έχει πολύ ζεστά χρωματάκια!!!!

Μπράβο Φροσάκι, μ' αρέσουν πολύ και τα φωτάκια στην αλλαξιέρα!!!!! καλά και η κούκλα η αραπίνα :lol::lol: είναι αυτή της πρόβας? ΄

Όλη μέρα θα έχουν πορείες είπανε :( και με την βροχή όντως θα γίνεται χαμός..... μου φαίνεται ότι πρέπει να φύγουμε τουλάχιστον 2 ώρες πιο πριν........

Εγώ παίρνω στο ΙΚΑ από το πρωί και δεν απαντάνε ρε γ@@@.... να ρωτήσω εσάς αν ξέρετε..... μου ήρθε χθες το αυτοκόλλητο που κολλάς στο βιβλιάριο και γίνεται αυτόματα η ανανέωση βιβλιαρίου, αλλά γράφει πάνω "μόνο παροχές σε είδος λόγω επιδότησης ανεργίας", λογικά με καλύπτει και στον τοκετό έτσι? μήπως εννοεί ότι δεν δικαιούμαι κανένα επίδομα?

Τουλάχιστον πήρα στο Αρεταίειο και ευτυχώς δεν πληρώνουμε τίποτα εκεί.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Κικη ξεκινηστε πιο νωρις, μονο με τη βροχη υπαρχει θεμα.. αν εχει και πορειες, σωθηκαμε!! Τι ωρα εχετε γιατρο?

Οσο για το επιδομα κλπ δεν προσπαθεις να τους βρεις τηλεφωνικα? Δεν νομιζω να υπαρχει θεμα, αλλα επιδη ολα αλλαζουν καθε μερα να εισαι σιγουρη!

Να σου πω και κατι αλλο χωρις να θελω να σε τρομαξω.. Μια γνωστη γεννησε στο Αρεταιειο πριν 15 μερες και αρρωστησαν κι αυτη και το μωρο! Υπηρχε καποια λοιμωξη κατι τετοιο, ειναι καλα αλλα ταλαιπωρηθηκαν. Σε ολα βεβαια τα νοσοκομεια μπορει να συμβει αυτο, αλλα μιας και ειναι προσφατο εκει, πολυ προσοχη κοριτσακι! Η πεθερουλα -μαια με εχει συμβουλεψει να ειμαι πολυ προσεχτικη στο μαιευτηριο, να προσπαθησω να ασχολουμαι περισσοτερο εγω με το μωρο και οχι να ερχεται σε επαφη με πολλους. Επισης να μην αγγιζω πολλα πολλα και παντα να πλενω και να ΣΤΕΓΝΩΝΩ πολυ καλα τα χερια. Ξερεις εσυ βεβαια!Επισης, αν εχετε δυνατοτητα και αφου ειναι δημοσιο, καλυτερα να κλεισεις μονοκλινο δωματιο, να περιορισεις τους κινδυνους!

Η αραπινα κουκλα ναι! ειναι αυτη που κανω προβες, τωρα περιμενω και το μαρσιπο να συνεχισω τις δοκιμες!!Την λεω, το υιοθετημενο μας!! :lol:

πολλα φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...