Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΙΟΥ!ΤΑ 1α ΜΑΣ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ


Recommended Posts

πολυλογουδες μου ανοιξατε την ορεξη!!!σαλατες τσουρεκια γιουβετσια πω πω πω βραδιατικα τι επαθα η γυναικα!!!!

γιουλι να χαιρεσε τον αντρουλη σου!!!!!

αφροδιτη μου να την χαιρεσε!!!!τι γρηγορα περνα ο καιρος ε????βλεπω φωτογραφιες κ τρελενομε!!!!γιατι μεγαλωσε τοσο πολυ δεν την εχω χορτασει ακομη!!!!!!

αφρο μου περαστικα στο μπουμπουκακι σου κ υπομονη!!!πηγατε παιδιατρο???

βασιλικη κ σε εσας περαστηκα!!!!!!

δαφνη φουλ ενημερωση!!!!!σε ευχαριστω!!!!!!!

αντρια εγω δινω μονο το πρασσινο απο το ακτινιδιο μην βαζεις μεσα κ τα σπορια ειναι μικρουλα ακομη αργοτερα θα το τρωει ολοκληρο!!!!οπως σου ειπε κ η γεωργιαννα καλο εινναι να πας σε γιατρο να δεις τι γινετε...κ καλο θα ειναι να μην την βοηθας πολυ με τα κακα γιατι ερχετε σε αδρανεια το εντερακι της οταν θεληση να κανει κακακια θα κανει οπως κ κανει μοναχουλα της...

εφτιαξα την φουστα tutu!!!!ειναι πολυ γλυκα αυριο θα βγαλω φωτογραφια γιατι εμεινε ενα μικρο κομματι να γεμισω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 996
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

πω πω βρε κοριτσια!!!οταν λειπω εγω καμια μερα απο την παρεα σας πιανει λογοδιαρροια!!!μου βγηκαν τα ματια να διαβαζω τοση ωρα!!! :lol::lol: αλλα τα διαβασα ολα τα αρθρα σου δαφνη!!αν γραψουμε και τεστ μετα, θα αριστευσω!!! :D ερωτηση : η δικη μου εχει 2 μερουλες τωρα, θελει να ειναι αγκαλια και να την πηγαινουμε βολτες :o τη βαζουμε στο ριλαξ και τεντωνει τα ποδια για να μην κατσει...την αφηνουμε ανασκελα και βαζει τα κλαμματα...και δεν εννοω οτι την βαζουμε καπου και την παραταμε, αλλα οτι της μιλαμε και την παιζουμε....ειναι κατασταση αυτη τωρα;;;;εχω αρχισει και τα παιρνω, γιατι εχει οοοοοολη την προσοχη μας, πρεπει να την εχουμε συνεχεια και στα χερια;;; ξερετε,βεβαια, αυτο το ωραιο το ξεκινησε ο πατερας της :twisted: τι να κανω;;λεω να της το κοψω σιγα σιγα παιζοντας τη και μιλοντας της περισσοτερο.... :?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!Η μικρή πιστη στο πρωινό της ραντεβού,ξύπνησε στις 6.30,έτρωγε μέχρι τις 7.30 :o (απορώ τι έτρωγε τόση ώρα) κ μετά ξανακοιμήθηκε.έβρασα το νεράκι της κ θα μπω για μπανάκι πριν ξυπνήσει.

Βασιλική μου,ακόμα ταλαιπωρείστε??περαστικά σας!!θα σου στείλω εγώ σε λίγο τη συνταγή.

Αφροδίτη μου,να σου ζήσει για χθες!!μπράβο για το επιτευγμα με την πιπίλα!!τώρα για τη γκρίνια που λες,εμείς το πρωί που ειναι ξεκούραστη κ κεφάτη τη βαζουμε στο παιδότοπο κ καθόμαστε μαζί της,η καθομαι στον καναπέ δίπλα κ με βλέπει ή επειδή της αρέσει η μαγειρική την παίρνω στο relax μαζί μου στην κουζίνα κ της εξηγώ τι μαγειρεύωτυχαίνει όταν τη βάζω καμιά φορά κάτω στην αρχή να βάζει μια στριγγλιά (η απατεώνισσα την έχει στο τσεπάκι της) αλλά αμέσως μετά πιάνει τα παιχνίδια της κ παίζει.εγώ το έχω ξαναπεί ότι δεν είμαι υπερ του να την έχω συνέχεια αγκαλιά,ειδικά όταν είναι ξεκούραστη.καλό είναι να μαθαίνει να αυτοαπασχολείται κ λίγο.μετά μόλις βαρεθεί μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο μαζί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Αφροδιτη Χρονια Πολλα στην Αθηνουλα!!! Τελικα θα ξεκινησετε κρεμουλες; ποτε πατε στο γιατρο;

Σουλα μου εγω απο την πρωτη στιγμη του βαζω ολοκληρο το ακτινιδιο, οχι καθε μερα.

Βασω εγω φτιαχνω του Παρλιαρου τα μελομακαρονα, δες στο σιτε του Μεγα Γλυκιες Αλχιμιες.

Παω να πλυνω τα πιατα και τα λεμε μετα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασιλική,κ εγώ φέτος έφτιαξα μελομακάρονα με τη συνταγή της μαμάς μου κ βγήκαν πολύ ωραία.είναι πολύ απλή:

ΥΛΙΚΑ:

-9 φλυτζάνια τσαγιού αλεύρι

-2 κουταλάκια του γλυκού baking

-1 κουταλάκι του γλυκού σόδα

-3 φλυτζάνια τσαγιού λάδι

-1φλυτζάνι τσαγιού ζάχαρη

-1φλυτζάνι τσαγιού χυμό πορτοκαλιού κ κονιάκ (1/2 κ 1/2)

- 1 κουταλιά της σούπας κανέλα κ γαρύφαλλο τριμμένο (1/2 κ 1/2)

-ελάχιστο αλάτι

ΕΚΤΕΛΕΣΗ:

Διαλύεις τη σόδα μέσα στο μείγμα χυμού-κονιάκ.πρώτα ρίχνω τα υγρά κ μετά τα στερεά.Ψήνω σε προθερμασμένο φουρνο στους 170oC (πάνω-κάτω κ όχι στον αέρα) για ακριβώς 25'.

ΣΙΡΟΠΙ:

-2 φλυτζάνια τσαγιού ζάχαρη

-1 φλυτζάνι τσαγιού μέλι

-2 φλυτζάνια τσαγιού νερό

Τα βάρζω όλα μαζί για 5' και ξαφρίζω.Περιχύνω τα χλιαρά μελομακάρονα από πανω και γυρνάω κ από την άλλη.Πασπαλίζω κ με τριμμένο καρύδι κ κανέλλα.

Καλή επιτυχία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξυπνήσαμε κι εμείς! Όχι πλάκα κάνω, από τις 9 ξυπνήσαμε αλλά παίξαμε καμιά ώρα όλοι μαζί στο κρεβάτι! πάω να του φτιάξω φρουτόκρεμα.

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!εμεις ξυπνησαμε στις 8 , φαγαμε, πηγαμε σουπερ μαρκετ,μας χαζεψαν οι κυριες, ξαναφαγαμε και τωρα κοιμομαστε :D για μελομακαρονα, θα προτιμησω φετος μια συνταγη σε γρ η μλ γιατι παντα την παταω με τα φλυντζανια η τις κουπες η τα νεροποτηρα η τα ποτηρια του κρασιου και δεν πετυχαινω σωστα τις δοσεις... :( δαναη, κι εμενα της αρεσει να ειναι στην κουζινα και να παρακολουθει το μαγειρεμα, αλλα να κατσει στο χαλακι της με τα παιχνιδακια της, ουτε λογος!! πολυ δυσκολα!!συνηθως καθομαστε μαζι και την παιζω, αλλα απο προχτες ουτε αυτο θελει...δεν ξερω, ειπαμε να μην την ξαναπαρει ο γιωργος αγκαλια για να την κανει βολτες κι ελπιζω να το κοψουμε σιγα σιγα.....γενικα, η δικη μου βαριεται ευκολα.....οταν ειναι σε αλλο σπιτι μια χαρα καθεται ανασκελα...

γεωργιαννα,δεν θα ξεκινησω απο μονη μου τις κρεμες, θα παμε στην παιδιατρο και θα μας δωσει ,φανταζομαι , το μενου ;) εσεις ξεκινησατε και με φρουτοκρεμα και με ρυζαλευρο;;;

φακες σημερα, και θα φτιαξω και κατι πανευκολα μπισκοτακια....σουλα, ωραια η tutu;;;; ειδα κι εγω, και θελω να φτιαξω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχχχχχχ

πηγαμε για αιμα... γιατι το βραδυ μου κανε 40,2 να δουμε αν ειναι ιωση η μικροβιο να δωσουμε αντιβιωση εφυγε κ ο πατερας μου απο το φαρμακειο κ μας πηγε αυτος γιατι ψηνοτανε κ ουτε λογος για καρεκλακι ευτυχως 3 στενα απο δω ειναι ημουν ψυχραιμη την κρατησα σωστα κ ολα καλα με το αιμα εκλαψε φυσικα ο πατερας μου εβαλε τα κλαματα κ μαζευα κ το μπαμπα μου... ειμαι κουρασμενη κ ανησυχη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από εμένα!!!

κορίτσια εμένα μέχρι και πριν από 3-4 μέρες η δικιά μου ξυπνούσε 10:30-11:00 το πρωί...

τώρα άρχισε να ξυπνάει στις 09:30 αλλά κοιμάται πάλι στις 11:30 με 13:30 και τρώει το μεσημεριανό της και πέφτει για έναν ακόμα υπνάκο κατά τις 16:00 με 18:00 και μετά πάλι κατά τις 20:00 για κανένα μισάωρο και τέλος κατά τις 10:30 με 11:00 για βράδυ...είναι υπναρού φτου φτου!!! :lol::lol::lol::lol:

όλο εφιάλτες έβλεπα το βράδυ...τρομαχτικούς και αγχωτικούς εφιάλτες...ουφ...παραμιλούσα και φώναζα στον ύπνο μου.... :?:?:?

χαίρομαι που είστε όλες καλά! Να σας ζήσουν τα μωράκια...και σε εμένα φαίνεται περίεργο καμιά φορά όταν σκέφτομαι πόσο μηνών είναι η μικρή μου και πόσο γρήγορα μεγάλωσε :lol::lol::lol: φανταστείτε τους γονείς μας που έχουμε φτάσει πλέον σε αυτή την ηλικία, πώς σκέφτονται... :lol::lol::lol::lol:

φιλάκια πολλά και καλή σας ημέρα!!

ααα ΥΓ: γνωρίζει καμία που μπορώ να αγοράσω Χριστουγεννιάτικα στολίδια και διακοσμητικά σε καλή τιμή και από κάποιο φιλανθρωπικό ίδρυμα ή σύλλογο? ευχαριστώωωωωωωωωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχχχχχχ

πηγαμε για αιμα... γιατι το βραδυ μου κανε 40,2 να δουμε αν ειναι ιωση η μικροβιο να δωσουμε αντιβιωση εφυγε κ ο πατερας μου απο το φαρμακειο κ μας πηγε αυτος γιατι ψηνοτανε κ ουτε λογος για καρεκλακι ευτυχως 3 στενα απο δω ειναι ημουν ψυχραιμη την κρατησα σωστα κ ολα καλα με το αιμα εκλαψε φυσικα ο πατερας μου εβαλε τα κλαματα κ μαζευα κ το μπαμπα μου... ειμαι κουρασμενη κ ανησυχη

Αφροδίτη πότε θα βγουν τα αποτελέσματα? ο παιδίατρος τι είπε? είχατε κολλήσει από κάπου? Αίμα που δώσατε? Κάνε υπομονή όσο μπορείς...τώρα κοιμάται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφροδιτη, περαστικα σας!!!ποσες μερες εχετε πυρετο;;; μονο ντεπον παιρνει;;;τη νυχτα ανεβαζει πυρετο η εχει και μεσα στη μερα;;αντιβιωση παιρνει;;; γμτ, πολυ ταλαιπωρειται το μωρακι σου!!!ευτυχως θηλαζετε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον απο το σαββατο το βραδυ αλλα πολυ ψηλο απο κυριακη μεσημερι... δεν το ειχε κανενας αλλα μπορει να το φερε κ ο γιαννης απο το φαρμακειο η οι δικοι μου η η μαμα του απο το σχολειο ειναι σε γυμνασιο δεν ξερω αντιβιωση θα δουμε αν θα παρει μολις βγουν οι εξετασεις αν ειναι ιωση δεν την πιανει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βγηκαν οι εξετασεις μαλλον ιωση... το μονο που μας αγχωνει ειναι οτι εδω κ μια ωρα εχει διαρροια θα βοηθουσε αν ετρωγε επινε κατι η εστω θηλαζε πιο πολυ... αλλα ειναι και πολυ κοκκινος ο λαιμος... αμαν

εχει κ χαμηλο αιματοκριτη κ σιδηρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βγηκαν οι εξετασεις μαλλον ιωση... το μονο που μας αγχωνει ειναι οτι εδω κ μια ωρα εχει διαρροια θα βοηθουσε αν ετρωγε επινε κατι η εστω θηλαζε πιο πολυ... αλλα ειναι και πολυ κοκκινος ο λαιμος... αμαν

εχει κ χαμηλο αιματοκριτη κ σιδηρο

πω πω περαστικά βρε κοριτσάκι μου....τι να πω...

ο παιδίατρος τι είπε? δεν κάνετε καμιά επίσκεψη σε κανένα νοσοκομείο (δεν ξέρω αν χρειάζεται αλλά έχω ακούσει ότι στα πολύ μωράκια καλό είναι να πηγαίνουμε)....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera...

3ipnisame stis 8 tin taisa k koimi8ike mexri k tis 12 para opou k 3anafage..

Eipa 8a kanw alles 2-3 meres dokimi me ta frouta k an den dw apotelesma 8a tin parw se gastrentologo.. Damaskino 8a tis dwsw pio ligo 2-3 koutalies (oxi miso vazaki opws tin proigoumeni fora k ekana paaaara polla k neroula) me sindiasmo to axladi opws mou proteine i paidiatros k an den dw pali kamia diafora 8a dokimasw k to aktinidio xwris koukoutsia k vlepw pws 8a proxwrisw..

K emeis tin ma8ame olo na tin kratame agkalia alla den itan epilogi mas eixe para pollous kolikous apo 50 imerwn mexri k 4 minwn sxedon k den mporousa na tin afisw na klaiei...Fisika ka8e mera tin afinw sto relax olo k perissotero gia na sini8isei, parko den exoume alla proxtes itan sto jumbo i kouniada mou k me pire til k mou eipe na mou to ferei dwro k tis eipa na skeftw pou na to valw (einai mikri i kouzina mas) k na tis pw..

Afroditi mou PERASTIKA stin mikroula sou k ipomoni...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα,επειδή αν δεν παινέσεις το σπίτι σου θα πέσει να σε πλακώσει κ επειδή ξέρω ότι φτιάχνουν πολύ ωραία πράγματα τα παιδιά στο πρόγραμμα σου στέλνω την πρόσκληση για το Χριστουγεννιάτικο παζάρι ΚΕΘΕΑ ΔΙΑΒΑΣΗ

post-14553-13873938306842_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο μου,οπως σου έγραψα ήδη περαστικά κ πάλι!

Κ εμείς πήγαμε σήμερα για εξέταση ούρων,ευτυχώς σε 30΄ έκανε τσίσα,της έδωσα νεράκι,τη θήλασα κ έφαγε μολονότι είχε μόλις φάει τη φρουτόκρεμα σπίτι.αύριο θα ξέρουμε τα αποτελέσματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

afro μου στεναχωρεθηκα πολυ για την κουκλιτσα σου αμαν πια αυτες οι παλιο ιωσεις!!!!που να κρυφτεις δεν ξερεις πια!!!!!!αντε να περασει γρηγορα να μην ταλαιπωριετε το μωρο...

αφροδιτη μου φασεις ειναι πιστευω θα της περασει της μικρης κ η ελενα τα ιδια κανει ανα διαστηματα αυτοκολλητακια γινοντε :lol: η tutu μου τελειωσε πολυ ομορφη εγινε!!!!σωστη μπαλαρινα!!!!!περιμενω να ξυπνησει να της την φορεσω!!!!!!!!φορτισα κ την μηχανη να ειναι ετοιμη :lol::lol::lol:

δαναη μου τα μελομακαρονα της μαμας σου μου φαινετε θα τα τιμησω σημερα κιολας!!!!πολυ ωραια συνταγη φαινετε ευκολη κ νοστιμη!καλα αποτελεσματα!!!

γεωργιαννα μου μαγειρισσα της παρεας ποσα φαγητα θα φτιαξεις σημερα ε???χαχα!!!!!το βαζεις ολοκληρο το ακτινιδιο ε???εχω διαβασει οτι γενικα τα σπορακια τα αποφευγουμε για αυτο δεν της το δινω ακομη σε λιγο καιρο ομως θα το δινω ολο...

φαγητο κ εγω για δυο μερες μαγειρευω αλλα εχει τυχει να το βαλω σε ενα μπολακι κ το υπολοιπο την αλλη μερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια.αφρο περαστικα κ παλι στην μικρουλα σου.τουλαχιστον ειναι ιωση οποτε θα κανει τον κυκλο του κ θα περασει.βεβαια θα ταλαιπωρηθει η καιμενη.μην την ψαχνεις απο που μπορει να κολλησε.μπορει καποιος να εχει απλα 1 κοκκινο λαιμο χωρις συμπτωματα αλλα στα μωρακια ειναι αλλιως πιο ζορικα.εκτος απο πυρετο εχει βυχα ή μυξουλες?για τον χαμηλο σιδηρο κ αιματοκριτη μην αγχωνεσε.καταρχην ειναι αρρωστη.εξετασεις καλο ειναι να γινονται οταν ειναι καλα.τα μωρακια που θηλαζουν πολλα εχουν χαμηλο σιδηρο.κ μενα ο μπεμπηςειχε κ του εδωσε η παιδιατρος σταγονες για το σιδηρο κ σε 2 βδομαδες ηταν ολα οκ.κ εγω χαλια ειμαι...η μυξα παει συννεφο :o .αυτη την βδομαδα :o ειναι να κανει κ ο μπεμπης εμβολιο αλλα δεν το βλεπω γιατι ειναι αρρωστουλης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Damaskino 8a tis dwsw pio ligo 2-3 koutalies (oxi miso vazaki opws tin proigoumeni fora k ekana paaaara polla k neroula) me sindiasmo to axladi opws mou proteine i paidiatros k an den dw pali kamia diafora 8a dokimasw k to aktinidio xwris koukoutsia k vlepw pws 8a proxwrisw...

Άντρια, της έδωσες μισό βαζάκι δαμάσκηνο? :o

Της έδωσες πάαααααααρα πολύ! Γι'αυτό έκανε νερουλά κακα.

Εγώ δίνω ένα δαμάσκηνο, το οποίο το έχω βάλει από το βράδυ σε λίγο νεράκι να φουσκώσει και μετά το προσθέτω στο μιξεράκι με τα άλλα φρούτα και το αλέθω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...