Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο17! H τσιρίδα πάει σύννεφο!! :)


Recommended Posts

περαστικα στα κοριτσακια σου σοφια!γρηγορη αναρρωση απο τις ωτιτιδες.

τονια και μενα χθες η δικια μου κοιμοταν πααααρα πολυ,αφου αναρωτιομουν και εγω γιατι ετσι

σας εχω πει κιολας οτι κοιμαται μονο βραδυ.χθες και μεσημερι και απογευμα στις 7 και το πηγε για βραδινο αλλα ανυσηχησα και πηγα την αλλαξα παμπερς να δω πως θαντιδρασει και τελικα την ξυπνησα στις 00.30 ηπιε 160μλ και τεζα ξανα η κυρια.αν δεν την ξυπνουσα ποιος ξερει μεχρι ποτε θα κοιμοταν???και γω προβληματιζομαι μωρε α στο καλο.κοιμουνται λιγο ανησυχουμε,κοιμουνται πολυ το ιδιο,τρωνε πολυ το ιδιο,τρωνε λιγο παλι το ιδιο ουφ :oops:

πιπιτσα μου οντως στα κεντρα μανας και παιδιου ειναι λιγο φρικη η κατασταση,τι να κανεις εχε χαρη!!!αντε ας ειναι καλα ο μικρουλης σου και να μην του ρθουν βαρια τα 2 εμβολια.

κατερινα συγκινηθηκα!!!πως να ξεχασεις τετοια μερα!!!

τιτινα και γω θα κανω τατουυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!!!!και σκεφτομουν το ιδιο αλλα σε αλλο σημειο.θα το κανουμε με τον αντρα μου μαζι,πρεπει να βρουμε λιγο χρονο να παμε να δουμε μαζι!!super!!!

maximammy γεμισε το δωματιο με μπαλονια!!!!!!!!μεχρι και στο κρεβατι της εδεσα μερικα χαχα εχει πολυ γελιο τρελαινεται τα κοιταει με ανοιχτο στομα!!!αλλα μην τα παραφουσκωσεις-κινδυνος για μπααααααμ :shock::shock: και παρε πολλα χρωματα!!!

μαρακι βρεφονηπιακο?αχ μωρε και τι να κανεις?με τετοια κριση που ναφησεις δουλεια,ποτε!να συνηθισεται γρηγορα και οι 2 σας και μην στεναχωριεσαι.κανεις το καλυτερο που μπορεις!ολες που δουλευουμε σε λιγο καιρο θαφησουμε τα μωρα μας και αν δεν εχεις καποιον κοντα η πρωτη λυση ειναι ο βρεφονηπιακος.και γω θα την βαλω τον μαρτιο και σφιγγεται η καρδια μου αλλα εχε χαρη!!

πολλα φιλια στα μωρακια μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα!!!

τι κανετε;;;

Πιποτσακι μου μην ανισυχεια, καποια εμβολια μπορουν να γινουν μαζι και μην αγχωνεσε για πηρετο το μονο εμβολιο το οποιο μπορει να σου κανει σοβαρο πηρετο ειναι το MMR αλλα εχετε ακομα καιρο γι'αυτο

Κατερινακη καλη επιτυχια με την διαιτα

και εγω πρεπει να χασω 5 επιθυμητα 9 ιδανικα για να ξαναρθω στα ισια μου...

με δυο εγκυμοσυνες ειχα φτασει συνολικα 20 κιλα παραπανω απο το φυσιολογικο μου βαρος και εχω χασει τα 16...παρολο που δεν επαιρνα πολυ βαρος στις εγκυμοσυνες μου

Εγω σημερα σερνομαι..ειμαι στο ποδι απο τις 3 παρα μια με τοπν μεγαλο μια με τον μικρο...αχ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα....επιτελους τελειωσα τις δουλειες μου,η μπεμπα κοιμαται κ εγω εδω ;);) μονο φαγητο μου εμεινε αλλα ειναι της ωρας...ψαρια :evil::evil:

συμπεθερα ξενυχτησα τι κανεις?πως σου φαινεται που επεστρεψες στην δουλεια?κ εγω εχω αρχισει κ βαριεμαι αν κ περνανε οι ωρες το πρωι πολυ γρηγορα...ελπιζω με το νεο ετος να ξεκινησω δουλεια...αν βρω πρωτα κατι :?:?:?να δω με το μωρο τι θα κανω οταν η μαμα μου θα δουλευει...η πεθερα μου κοιταει βδομαδα παρα βδομαδα την ανηψια μου...ε κ θα ειναι λιγο ζορι οταν θα τα εχει κ τα δυο...

καλημερα νικολ....φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως το Χριστινω;;;;

πως τα πας;;;;

Συμπεθερα οκ ειναι με την δουλεια..αν εξαιρεσεις το γεγονος οτι το σπιτι μετατραπηκε σε μπουρδελο

τελειωσα τις δουλεις χτε ςστις 12 δεν προλαβαινω να κανω κατι γιατι μεχρι ο Ο να αναλαβει επαιζα με τα παιδια..μου λειπουν πολυ..τα γλυκουλια μου

Μακαρη να βρεις κατι με το καλο και να βολευτεις και με τα παιδια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

προσπαθουμε...τρωμε αρκετα βεβαια..τρωει η μπεμπα χανω εγω,,,ευτυχως εχασα 23 κιλα...λιγο ακομα γτ το ειχα αγχος...θυμισε μου αγορακι η κοριτσακι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια χαρα τελεια..

καλα να ειναι και να ειναι ετσι φαγανη

τελεια και με τα κιλακια..μπραβο!!!

σας τα ελεγα εγω οτι θα τα χασετε

Αγορακι εχουμε καλε...τον φουσκα μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ron fouska sas..xaxa!! ki emeis mpalitsa ti leme.sissi mou ola kala kai me ton pireto..itan apla epeidi itan neogennito..vasika eixa agxwthei gt eklaige sparaktika tin taiza kai pnigotan kai diafora tetoia kai telika pigame sto nosokomeio 8 imerwn kai mas eipon kale to paidi einai lemargo apla kai gia ton pyreto kaname eksetasei,ola mia xara..neoi goneis...xaxaxkoritsakia einai kamia athina na kanoume mamado parea?gt den tin palevw olo spiti spiti...kai oles oi files mou einai anypantres....klaps.....oi pantremenes einai makria apo edw....kalo to mwraki mou den to allazw alla allazei i zwi mas...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το οτι αλλαζει αλλαζει δεν το συζητω...

γινετε διαφορετικη, ενδιαφερουσα...

Και ναι δυστιχως οι ανυπαντρες φιλες σου δεν μπορουν να σε καταλαβουν...μεεχρι να αποκτησουν οοι ιδιες παιδια..και περι αυτου δεν χωρανε παρεξηγησεις

και εγω με την καλυτερη μου φιλη χαθηκαμε..να φανταστεις εδω να την δω κανενα χρονο, μιλαμε στο τηλεφωνο παρολο που μενουμε στην ιδια πολη..

αλλα δυστιχως τα ωραρια μας ειναι διαφορετηκα..και κυριως οι πρωτερεοτητας μα ειναι εντελως μα εντελως διαφορετηκες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πειτε μου οτι μενει καποια αθηνα..ευτυχως η κολλητη μου που ειναι εδς δεν εχει χαθει και μεχρι και το παιδι μου κραταει σε αναγκη..ευτυχως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα αγαπημένες μου μαμαδοφιλενάδες!! Τι κάνετε? Μου λείψατε πολύ!!!

Εμείς χαθήκαμε γιατί είχαμε τη γιορτή που σας έλεγα, απο την Κυριακή σήμερα ηρεμήσαμε λίγο απο επισκέψεις και βόλτες... σας διάβαζα κάπου κάπου απο το κινητό και απότι είδα είστε όλες μια χαρά...

Και εμείς μια χαρούλα είμαστε δόξα το θεό! Είχε λίγο μπούκωμα ο Κερεμ απο προχθές το βράδυ αλλά με φυσ.ορο και συχνό καθάρισμα της μυτούλας το ξεπεράσαμε και αυτό... ήρθε και ο γιατρός μας να μας δεί σήμερα το πρωί και είπε ότι είμαστε μια χαρά... Ρώτησα και αυτόν τον γιατρό για τις κρέμες (είναι άλλος αυτός) και μου είπε ότι όταν κλείσει τον 6ο μήνα πρέπει να ξεκινάμε κρέμες στα μωρά... γιατί λέει είναι ένα ένζυμο στο πάγκρεας που βοηθάει στη χώνεψη το οποίο δημιουργείται μετά τον 6ο μήνα. Επίσης ρώτησα για την θερμοκρασία που πρέπει να έχουμε στο σπίτι (γιατί με πρήζει ο άντρας μου "μην κρυώσει το μωρό και μην κρυώσει το μωρό") και είπε ότι πρέπει να είναι 20 βαθμοί και το μωρό να φοράει ένα κορμάκι αμάνικο και ένα ολόσωμο φορμάκι λεπτό (όχι βελουτέ!! ) και όταν κοιμάται μια πολύ λεπτή βαμβακερή κουβερτούλα...όσο ανεβαίνει η θερμοκρασία αφαιρούμε ρούχα! Τον ρώτησα και για περπατούρα και είπε κατηγορηματικά ΟΧΙ και μου είπε να πετάξω το ρηλάξ και να απλώσω ένα πάπλωμα στο πάτωμα αν μπορώ και να τον βάζω πάνω... είναι λέει το πιο ανατοιμικό απόλα!! :lol::lol::lol::lol: Αυτάαα... είπα να τα πω και σε εσάς αν τυχόν έχετε τις ίδιες απορίες με εμένα.

Χριστινάκι καλώς μας ξαναήεθες, χαίρομαι που είστε καλά!

'Ολα τα υπόλοιπα κοριτσάκια φιλάκια πολλλάαα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου γεια σας. Έχω χαθεί εντελώς γιατί απλούστατα δεν προλαβαίνω να κάνω τίποτα. Δουλεία το πρωί ιδιαίτερα το απόγευμα. Τα χω παίξει. Χτες έφυγα απ το σπίτι στις 6.25 το πρωί και μπηκα σπίτι 6.30 το βράδυ. Αφού οδηγούσα και έκλαιγα γιατί πρώτη φορά έκανα τοσες πολλές ώρες να δω το μωρό μου. Τέλοσπαντων θα περάσουμε. Υπομονή. Παντως αν δεν είχα τη μαμά μου από κάτω, δεν θα τα κατάφερνα με τίποτα. Είμαι δουλεία και σχολάνω σε λιγο, ευτυχώς είχα κενή την τελευταία ώρα και χαλαρώνω.

Νίκη μου διάβασα αυτό με τη μικρή σου και ήμουν στη δουλειά και έκανα πολύ προσπάθεια για να μην αρχίσω να κλαίω. Η Παναγίτσα σας προστατευσε. Οταν βρω χρόνο θα διαβάσω και τα υπόλοιπα σας νέα. Φιλιά πολλά και στα αγγελούδια σας

χχχχχχχχχ

Καλό μεσημέρι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελιζακι πολυ ενδιαφεροντα αυτα που μας ειπες.

της ιδια φιλοσοφια εχει και η δικη μας παιδιατρος. ΑΠο καποια ηληκια και μετα καλυτερα οχι ριλαξ αλλα στροματακι, να τον βαζουμε να κανει και μπρουμητα γυμναστηκουλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που εισαι βρε Χριστινα και ειλικρινα ειχαμε ανησυχησει!

Γιελιζ μου καλησπερα.Τι γιορτη ειχατε αυτες τις μερες;ειχαμε πολλους τουριστες απο Τουρκια τις τελευταιες μερες στο νησι.Ο Κερεμ καλα ειναι;Για τις κρεμες το ιδιο μας ειπε η παιδιατρος.Για το ριλαξ θα την ρωτησω γιατι μου εβαλες ιδεες τωρα.Αν και ειχα σκοπο να αρχισω νατον βαζω να παιζει με το γυμναστηριο οποτε να μην καθετε πια πολυ στο ριλαξ.

Πιπιτσα μην φοβασαι που εκανε 2 εμβολια.Στην ουσια ειναι το ιδιο σαν να εκανε το ενα,απλα το ΙΚΑ δεν στο διαθετει το συγκεκριμενο εμβολιο και αναγκαζομαστε να τρυπαμε τα μωρακια 2 φορες,ωστε να καλυφθουν απο ολες οι ασθενειες που πρεπει.

Παρασκευη.Κατερινα,Μιχαελα,Μαρακι καλα ειστε;

Χρυσα εχεις απολυτο δικιο σε αυτο που λες με τις φιλιες.Αν υπαρχει βεβαια καλη διαθεση ολα γινονται.

Αυριο στη Χιο εχουμε αργια,ειναι η απελευθερωση της Χιου.Θα εχουμε και παρελαση.Ο μπαμπας μας δυστυχως θα εχει δουλεια αλλα εμεις θα παρουμε το καροτσι μας και θα παμε βολτα.Αυριο πεφτει λενε η θερμοκρασια.Τι σκατα να του βαλω παλι;

Την αλλη βδομαδα τελειωνει η αδεια λοχειας.Θα πρεπει να παω στην υπηρεσια μου να ετοιμασω της αδεια ανατροφης.Πως περναει ο καιρος !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τονια φορεσε του ενα φορμακι εξοδου

μια χαρα ζεστουλης θα ειναι

Ναιιι το ξερω οτι εχετε αυριο αργια..μου το ειπε μια φιλεναδα μου που μενει Χιο..

να της παραγγειλω και Μαστελο θελω να μου στειλει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πες της να σου στειλει και το τυρι το καμπουσικο.εμενα μου αρεσει πιο πολυ απο το μαστελο.ειναι που ωραιο ψημενο στο γκριλ και απο πανω ριχνεις ξυδι μπαλσαμικο και λιαστη ντοματα,

Δηλαδη να του φορεσω ενα κοντομανικο εσωρουχακι,το φορμακι μας και την φορμα εξοδου.καλα ειναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας Χρυσταλλενη και Τόνια!

Χρυσταλλενη μου κουράγιιοοο!!

Τόνια μου εμείς έχουμε 2 ρηλάξ... το ένα απλό και το άλλο ρηλάξ κούνια... ο Κερεμ δεν κάθεται σε κανένα απο τα 2.. στο απλό καθόταν λίγο παραπάνω αλλά τώρα τελευταία ούτε να το δεί στο άλλο που είναι και κούνια ζήτημα αν έκατσε 4 φορές... την κούνια την έχω βάλει στην αποθήκη το άλλο το έχω στο καθιστικό μπάς και κάτσει αλλά τίποτα... αυτό είδε ο γιατρός. Εμάς μας έχει βολέψει πολύ το πορτ μπεμπε που πήραμε με το καρότσι (να φαταστείς όταν το πήραμε έλεγα ότι δεν θα είναι χρήσιμο) σηκώνω την πλάτη λίγο και κάθεται εκεί και κάνουμε βόλτες μέσα στο σπίτι γιατί το έχω πάνω στο καρότσι... Και στο γυμναστήριο τον έβαλα αλλά ούτε εκεί κάθεται!! Έτσι και εγώ έχω βγάλει όλα τα παιχνίδια απο το γυμναστήριο και τα έχω κρεμάσει στη λαβή του πόρτ μεμπέ!!! :lol::lol::lol::lol:

Ο Κερεμ μια χαρά είναι, έίναι στο μεμε και πίνει γάλα! και εγώ για ακόμα μια φορά γράφω με ένα χέρι!!! :lol::lol: Ο Μιχαήλ σου τι κάνει? Να μου τον φιλήσεις!!!

Η γιορτή που είχαμε ήταν το Κουρμπάν Μπαιραμ...

Χρύσα έτσι είπε και ο γιατρός στο πάτωμα και γυμναστικούλα!!! :lol::lol::lol:

Τόνια μια χαρά είναι τα ρουχαλάκια που λές να του βάλεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι τονια μια χαρα ειναι.

Αν τωρα δεις οτι εχει αερα και ψυχρα και δεν τον εφαρμοζει καλα στο λαιμουρακι- μιλαμε να αφινει αρκερτο κενο ετσι βαλτου και ενα απλο κασκολακι..αλαλ μονο με αερα αλλιως θα σκασει το καημενο

γεννικα ντυστο λιιιγο πιο καλα απ'οσο εσυ

μμ..λεω να της το ζητισω ΚΑι αυτο το τυρακι..μνιαμμμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου γιεληζ κ τονια...εγω μολις τηγανισα τα ψαρια μου :evil::evil::evil: κ περιμενω τον αντρα μου να φαμε...αλλα απο οτι βλεπω κρυα θα τα φαμε....κ εδω εχει αλλαξει ο καιρος κ απο αυριο ειπε πτωση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Μιχαέλα μου!! Και εμάς εδώ είναι πιο κρύος ο καιρός σήμερα! Και πολύ μουντός!

Ωραίο φαγάκι έχεις!! μιάαμ!! Όπως καταλάβατε πεινάω και μου τρέχουν τα σάλια όποτε λέτε για φαγητά!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Πάω και εγώ να φάω!!! Εμείς σήμερα τρώμε μπριζόλες μοσχαρίσιες στα κάρβουνα (απο χθές) και σαλατούλα!

Τα λέμε κοριτσάρες!! Φιλάκιαα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...