Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο17! H τσιρίδα πάει σύννεφο!! :)


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλοριζικο!Ολες οι μανουλες και τα μωρακια να ειναι γερα και δυνατα!

Πολυ ωραιος τιτλος Γιελιζ! :lol:

Ποση ωρα κραταει το γαλα στον θερμαντηρα ξερετε;Το εβγαλα απο το ψυγειο αλλα η μπεμπα κοιμηθηκε...Και δεν θελω να της δωσω στηθος μετα τα χθεσινα,να ελεγχω την ποσοτητα που τρωει τουλαχιστον σε καποια γευματα...Απο χθες τρωει καθε 5 ωρες το μαναρακι μου.και ολο αγκαλιτσα θελει,τρομαξε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ε ναι οντως ειναι ο τιτλος που εμας τουλαχιστον μας ταιριαζειιιιιιιιιιιιιιιιι απολυτα αυτες τις μερες!!!

καλοριζικο!!!

diosa αποτι βλεπεις κατι κανω λαθος,εικονα δεν μου εμφανιζεται,μονο αν πατησω πανω στον κωδικξο μου την ανοιγει.περιμενω να μου πεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιμήθηκε ο μικρός και επέστρεψα!!

Ο τίτλος ήταν ιδέα της Μαρίας!! Και βλέπω ότι ταιριάζει σε όλες μας!! :lol::lol::lol::lol:

Παντως τελικα ειναι πολυ σημαντικο να εχουμε διπλα μας το μωρο...Και ας κακομαθει και ας μην θελει το δωματιο του μετα...Αν ηταν σε αλλο δωματιο δεν θελω να σκεφτομαι τι θα ειχε συμβει...

Και εμενα βγαζει πηχτα γαλατα και πολλα σαλια...

Νίκη μου ακριβώς γιαυτό εγώ δεν δίνω σημασία ότι και να μου λένε!! Πίστεψε με έχω ακούσει πααααρα πολλά που κοιμάμαι μαζί με τον Κερεμ! Δεν μπορείς να φανταστείς!! Εγώ κλείνω τα αυτιά και κάνω αυτό που μου λέει το ενστικτό μου!! Είναι τόσο αβοήθητα ακόμα... Δεν έχουν ζήσει έξω απο τη κοιλιά όσο έζησαν μέσα στην κοιλιά!

Λοιπόν Παρασκευή μου όταν κάνεις αντιγραφή τον κωδικό στο lillpie να προσέξεις να αντιγράψεις αυτό που λέει

Forum signatures: UBBCode and BB Code

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα..........νικη μου τι να πω...ο θεος κ η παναγιτσα βοηθησαν το μωρακι σου κ εσενα να μην τρελαθεις...σε διαβαζα κ με πηραν τα δακρυα....περαστικα σας κ αλλο κακο να μην σας βρει...σε κανεναν δηλ.

εμεις σημερα ειμαστε οτι να ναι...δεν κοιμαται καθολου καλα κ οταν κοιμαται ανα πενταλεπτο γκρινιαζει στον υπνο της...τι εχει ποιος ξερει...ειχαμε κ κλαματα με την μεγαλη για χαζα...μαλλον αρχιζει κ μας βγαζει τωρα το προβλημα με την μικρη...ενω την αγαπαει κ ειναι ολη την ωρα απο πανω της...γκρινιαζαει για χαζα κ κλαιει χωρις λογο....ωχ κ παλι ωχ.θελει να ειμαστε συνεχεια μαζι της...

γιεληζ συμφωνω μαζι σου...στην μεγαλη μου δεν τα εκανα γιατι φοβομουν να μην κακομαθει κ αλλα τετοια χαζα που ακουγα...τωρα ειναι πολυ διαφορετικα κ για μενα κ για τον αντρα μου...ειδικα αυτος ολο την εχει αγκαλια κ κανουν βολτες μεσα στο σπιτι...μαγουλο με μαγουλο...κ μου αρεεεεεεεσει!! :D:D:D μαλλον του ειπαν ολοι οτι του μοιαζει κ το εχει παρει πανω του :lol::lol::lol: με ειχε πρηξει γιατι δεν πηραμε μαρσιπο να την κουβαλαει αγκαλια οταν βγαινουμε εξω...κ ειχα δεν ειχα εκανα παραγγελια μαρσιπο :D:D:D καταλαβαινετε τι εχει να γινει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧΑΑΧΑΧΑΑΑΑΧΧΑΧ!!!!

Μου αρεσει πολυ ο τιτλος!Αντε και ο επομενος θα ειναι ''Αναστεναζουν τα κουταλια''!

Λοιπον Νικη απο δω και στο εξης θα σε λεω αδελφη ψυχη,εχεις δικιο.Ακομα και αυτα που νιωθεις και ακομα και ο τροπος που μας τα μεταφερεις μου θυμιζουν εμενα.

Γιελιζ σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια!

Θα βαλω κι αλλες φωτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωωω μα ποσο με εκφραζει αυτος ο τιτλος...δεν ξερω για εσας αλλα εγω το πινω το ντεπονακι μου απο τις τσιριδες...Παρασκευηηη οτι λες...τα ιδια και μην σου πω παραπανω κανω και η δικια μου...Μιχαελα και με εσενα..αυτο το 5λεπτο υπνο...αχ ποσο μου το δινει..και μετα νευρα τσιριδεςςς δεν μπορει να φαει..δεν μπορει να παρει πιπιλα δεν μπορει να κοιμηθει..και παντα εχω στο μυαλο το κλασικο...ρε μπας και δεν εχω γαλααα...ελεος....Νικη μου Η Παναγια μαζι σας...το εχω παθει και εγω οχι ομως σε τετοιο βαθμο αλλα αυτο το πραγμα να μην παιρνει ανασα ρε παιδι μου ελεος..ευτυχως που ειμαι πιο ψυχραιμη οσο να ειναι απο οτι ημουνα στο Χριστοφορο και της ριχνω τα χτυπηματακια το αλλο...ριχνει απιστεφτω κλαμα με τσιριδα κλεινει και τα ματια και της μιλαω και δεν δινει σημασια και απο το πολυ κλαμα αρχιζει να κανει σαν υστερικη και παλι ομως δεν με ακουει και τελικα τις ριχνω ελαφρια χαστουκακια να σταματησει και σταματαει και κανει σιγανα ουυυαααα ουααα σαν παραπονο..ελεος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου γλυκά τι κάνετε? Καλοριζικο το νεο μας ποστ...να ειναι πάντα γερα τα μωρακια μας...

Νικη μου κοντεψα να βάλω τα κλαματα...ούτε να το φανταστω δεν θέλω. Δοξα το Θεο που δεν επαθε τιποτα η μικρη σου...αλλο κακό να μην σας βρει...κι εμενα μου πνιγεται με το σαλιο αλλά οχι τοσο πολυ..Πηγαινε να αναψεις ενα κερακι κ η Παναγια να σας προστατευει...Σας φιλώ κ τις δυο!

Παρασκευη μμια χαρα υπνο κανετε εσεις...

Τονια μου, μου αρεσει ο τιτλος που σκεφτηκες για το επόμενο...να το ανοιξεις εσυ οταν ερθει η ωρα! :D

Ευη μου εμεις τη Σοφη την πήραμε απο το αμαζον...

Μιχαελα μου λογικο να αντιδρα με το δικο της τροπο η μεγαλη σου...υπομονη μονο... ;)

Γιελιζ μου τιμη μου που διαλεξες τον τιτλο μου!! :lol::lol::lol: Φιλια στον Κερεμ!

Κατερινακι το ριξατε στις βολτες??Καλά κανετε! Κι εμενα καθε 4 ωρες τρωει.

Κι εμεις σημερα το ριξαμε στις βολτες, ή μαλλον σε ψωνια που επρεπε να γινουν αλλά ειχε τοση κινηση που κουραστηκα πολύ. Ο Στεφανος μου ηταν ησυχος μονο που προσπαθουσε να σηκωθει απο το αμαξι κ νευριαζε :lol: Τωρα εχει πονακια γιατι κλαιει κι εχει πολλα αερια. Ελπιζω να μην τον κολλησα. Απο Δευτρα θα τον πηγαινω στο βρεφοκομικο για 2-3 ωρες για να συνηθισει :(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Χθες ημουν χαλια δεν μπορουσα να αναπνευσω, σημερα καπως καλυτερα αν κ νιωθω αδυναμια κ δεν εχω ορεξη για πολλα!

Σας φιλώ ολες!!!!Κ τα μπεμπακια μας βεβαια!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

την εχει παρει η αδερφη μου αλλα ενταξει δεν λεει και πολλα απο οτι μου λεει η αδερφη μου η νεσκαφε ειναι καλυτερη γιατι κανει πιο πολλους καφεδες και πιο πολλες γευσεις..εχω πιει σοκολατα γιατι δεν πινω καφε...και ειχε μια γευση που δεν μου αρεσε καθολου...πικρο ητανε και ας ειχα βαλει ζαχαρη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALHSPERAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!TI KANETE??????????????KALORIZIKO TO KAINOURGIO MAS POSTAKI MONO EYXARITA NA EXOUME!!!!!!!!!

PANAGITSA MOU NIKH MOU TI HTAN AYTO POU EZHSES VRE KORITSI MOU???????PWPW XRISTOULI MOU THA EIXA PATHEI SYGWPEI AMA MOU PATHENE KATI TETOIO!!!!!!!!!!EYXOMAI NA MHN TO KSANAPATHEI POTE THS O THEOULIS NA EINAI KONTA THS!!!!!!!!PHGAINE ANAPSE KAMIA LAMPADA!!!!!!!!!!!!!!

KORITSIA KAI O DIKOS MU EXEI ARXISEI KATI TSIRIDES....KAI KATI GELAKIA SKETH APOLAYSH EINAI!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ήρθα πάλι για λίγο... σε λίγο θα κάνω μπανάκι τον Κερεμ και μετά θα κάνω και εγώ περιμένω να χωνέψει λίγο γιατί τον ταισα πριν απο λίγο.

ΑΧΑΑΧΑΧΑΑΑΑΧΧΑΧ!!!!

Μου αρεσει πολυ ο τιτλος!Αντε και ο επομενος θα ειναι ''Αναστεναζουν τα κουταλια''!

Έκλεισε!!! Τέλειος τίτλος!!!! Πολύ μου άρεσε!!!

Γιελιζ σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια!

Θα βαλω κι αλλες φωτο.

Παρακαλώ κούκλα!!! ;););) Θα περιμένουμε φωτό!!! Εγώ προσωπικά τρελλαίνομαι να βλέπω τα μωράκια μας!!!

Εύη μου και ο δικός μου κάνει καμιά φορά σαν υστερικός, γίνεται κόκκινος απο το κλάμα... συνήθως το παθαίνει όταν προσπαθεί να κάνει κακά η να αεριστεί και μόλις κάνει ένα απο τα 2 (η και τα 2) ηρεμεί αμέσως! Μάλλον πονάει η κοιλίτσα τους...

Γιελιζ μου τιμη μου που διαλεξες τον τιτλο μου!! :lol::lol::lol: Φιλια στον Κερεμ!

Η τιμή είναι δική μας, που μας βρήκες ωραίο τίτλο!! :lol::lol::lol: Ευχαριστούμε για τα φιλιά και ανταποδίδουμε!! Καλή αρχή τη Δευτέρα στο βρεφοκομικό....και κουράγιο.... :(:(:(

Για τις καφετιέρες που ρωτάς δεν γνωρίζω να σου πώ...

Παρασκευή καλορίζικο το τικεράκι!! Ναι εγώ είμαι η Γιελίζ! (Και είμαι καλάαα!!) :lol::lol::lol::lol:

Καναμε κακαααααααααααα!!!!

οοοολλλλεεεεε!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ΟΛΕΕΕ!!! Μπράβο σαααςς!!! :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty:

Γειά σου Χριστινάκι!! Άρχισε και ο δικός σου τις τσιρίδες εε??? Wellcome to the Club!! Είσαι στο σωστό ποστ!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: ΄

Πρίν, την ώρα που έτρωγα είχα τον Κερεμ αγκαλιά και παρακολουθούσε το χέρι μου, που το πήγαινα μία στο πιάτο μία στο στόμα... και λέω να κάνω μία δοκιμή και πάω το κουτάλι στο πιάτο και μετά το πάω στο στόμα του... άνοιξε αμέσως το στόμα του και προσπαθούσε να πιάσει το κουτάλι... αφού το τραβούσα εγώ μακριά του και αυτός με ανοιχτό το στόμα το ακολουθούσε! Είχε παααρα πολύ γέλιο!! Το έκανα 2-3 φορές ακόμα και είχε την ίδια αντίδραση... Κάπου είχα διαβάσει ότι παρόμοιες συμπεριφορές δείχουν ότι το μωρό είναι έτοιμο να δεχτεί τροφή... Πάντως αν έχει την ίδια αντίδραση και όταν αρχίσουμε τις κρέμες νομίζω ότι δεν θα δυσκολευτούμε καθόλου με το ταίσμα!!! :D:D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιεληζ ξεκινατε προθερμανση για το κουταλι? :lol::lol::lol::lol: καλε φαινεται το παιδι οτι με το φαγητο τα παει καλα :lol::lol::lol:

μπραβο σας τονια........γιουουουουπι!!!κακα γιουπι!!! :lol::lol:

εμεις μολις κοιμηθηκαμε...κ οι δυο...θελω να παω για μπανιο αλλα εχω πολυ βαρεμαρα...οταν φτανει αυτη η ωρα δεν θελω να κανω τιποτα...θελω να την πεσω στον καναπε κ να μην κανω τιποτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κ απο μενα μανουλες!Καλοριζικο το νεο ποστ!Κ συμφωνω με ολες σας,ο τιτλος μας εκφραζει απολυτα!!

Γιλειζακι μια χαρα ο Κερεμ!Θα τα παει τελεια με το κουταλακι ;)

Τονια μου ειχατε προβλημα με τα κακακια σας?Μπραβο σας λοιπον που τα καταφερατε!!!!

Μιχαελα μου κι εγω μια απο τα ιδια,τις εκανα μπανιο κ κοιμηθηκαν αλλα τωρα βαριεμαι υπερβολικα να κανω κι εγω :(:(

Νικακι μου,τι περασατε κοριτσακι μου :( Το ιδιο επαθα κι εγω ενα βραδυ κ ευτυχως που ετυχε να ειμαι εκει.Επαθα τετοιο σοκ που μετα αφου ηρεμησε η μπεμπα κ πηρε κανονικα τις ανασες της επεσα στο πατωμα κ εκλαιγα ασταματητα.Σας στελνω μια μεγαλη αγκαλια :YMHUG:

Μαρακι μου γλυκο φιλια στον Στεφανακο!

Τα νεα μας τωρα...Η μικρη μου οσο παει κ καλυτερευει απο την ωτιτιδα αλλα πολυ φοβαμαι για τη μεγαλη μου,εχει 2 μερες που ουτε αυτη τρωει αλλα η παιδιατρος ειπε οτι μπορει να ειναι κ απο το εμβολιο.Ιδωμεν...Σημερα ξεκινησαμε κ κρεμουλα,ρυζαλευρο για την ακριβεια.Δε μπορω να πω οτι στεφθηκε με επιτυχια η πρωτη μας προσπαθεια,δε φαγαμε πολυ αλλα τουλαχιστον τα πηγαν κ οι δυο σχετικα καλα με το κουταλι.Ευελπιστουμε σε μικρη προοδο αυριο ;)

Αυτααα...Σας αφηνω,να κανω το μπανακι μου κ να χαλαρωσω λιγο,δυσκολες μερες περναω κ ειμαι στα ορια της καταρρευσης για αλλη μια φορα... :(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καθομαστε με τον αντρα μου και βλεπουμε την Μαδαγασκαρη,αλλα ψιλοβαρεθηκα και ειπα να μπω λιγο.

Πριν λιγο ταϊσα τον Μιχαηλ,ευτυχως κοιμαται και την αραξαμε λιγο.Μολις ειδα οτι κοιμαται και ο αντρας μου.Λογικα κατα τις 12.30 με 1 θα πεινασει να του δωσω και το τελευταιο γευμα.

Σοφιτσα περαστικα σας και καλη ξεκουραση!

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τόνια μου τα κάνατε???Μπράβο σας!! Καλό ταϊσμα και καλόβράδυ να έχετε!!!

Σοφάκι μου γλυκό κάνε υπομονή κορίτσι μου!Λες να κόλλησε κι η άλλη ωτιτιδα?Ελπιζω πως όχι! Περαστικά σας κι ευχομαι να έρθουν πιο ξεκούραστε μερες για σενα!

Γιελιζάκι μου καλό, εγώ δεν δοκίμασα να του δώσω το κουτάλι αλλά καθε φορά που τρώμε αυτές τις μέρες κάνει σαν τρελλος και κοιτάει το φαγητο και του τρέχουν τα σάλια!!! :lol::lol::lol::lol:

Μιχαέλα μου ξάπλωσε κι ας είσαι και βρωμιάρα!!!!Αυριο κάνεις μπάνιο!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ΤΙτινάκι μου ετοιμάσου για ακόμα πιο δυνατές τσιρίδες!!!!ΦΙλάκια στο μοντελάκι σου!

Παρασκευή τα καταφερες τελικά?? Μπράβο!!! :D

Καλό βράδυ γλυκιά μου παρεούλα!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ολη μερα!!!

Σημερα ξυπνησαμε στις 9 το πρωι, με τι αλλο φυσικα;με τσιριδεεες!

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!ΓΚΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥ!!!Μεταφραση:ξυπνα μαμα μου,πειναωωωωω!!!

τωρα ξανακοιμαται.θα περεμενω να ξαναξυπνησει,ταϊσμα,ντυσιμο και δρομο....θα παμε για καφε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερεςςς εδω και εμεις...θα παμε πλατεια να παιξει ο χριστοφορινος και να παρει λιγο ηλιο η μικρη...Γιελιζ μου δεν το κανει γιατι ποναει..ειναι μια γκρινιαρα και μιση..μονο οταν ειναι η ωρα για υπνο το κανει...μεχρι να βολευτει..δεν βολευεται ευκολα..σχεδον με τιποτα..ολο στασεις αλλαζουμε...ουτε πιπιλα θελει...εχουμε 2-3 πιπιλες διαφορετικες μεχρι εκεινη την ωρα να βρει ποια της αρεσει..ουρλιαζει τρελα..μονο τοτε ομως ουρλιαζει..καλααα..το πρωι την εβαλα στο αμαξι για να φυγουμε αλλα δεν κοιμηθικε καλα μετα το πρωινο της γευμα γιατι εκανε κακα 4 φορες...μιλαμε πηγα και ηρθα με τις πανες στα σκουπιδια και πισω...τεσπα...αρχισε τα ουρλιαχτα...με κλειστα τα ματια..δεν σταματαγε...παω τις πιανω τα μαγουλακια και λεω αυστηρα ΜΙΛΑΑΑΑ ΣΤΑΜΑΤΑΑ ΤΕΛΟΣ...τι αλλο να κανω μονο ετσι με κοιταει...σταματαει...αρχισαμε τα τραγουδια με το Χριστοφορο και ΝΤΑΝ...ξερη...η τρελη...μετα την ξυπναγα να φαει...και κοιμοταν ορθια...τι να πεις...οριστε και μια φωτο με το σλινκ μας...την εχω και στο face...αλλα για οσες δεν τουν εχουν δει τη βαζω

post-1349-13873938028818_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...