Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο17! H τσιρίδα πάει σύννεφο!! :)


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα μανουλες τι κανετε??Καλοριζικο το νεο μας θεματακι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εμεις ειμαστε καλα αν κ 3 βραδια τωρα ειμαι αυπνη..κοιμαται στις 12και ενω ενα μηνα τωρα κοιμοταν απο τις 10-11..κ ξυπναει στις 2.30-3 ενω κυπναγε 4.30-5!!

Χτες ξυπνησε 2.30 με κλαμα κακο τον πηρα αγκαλια κοιμηθηκε τον εβαλα στην κουνια του ξανα τα ιδια..ολο αυτο μεχι τις 6 το πρωι που του εδωσε ντεπον!!Ενδιαμεσα εφαγε κιολας..

Με το ντεπον ηρεμησε ομως κ κοιμηθηκε μεχρι τις 9.30!!

Στρωνει το ενα χαλαει το αλλο ρε κοριτσια τι πραγμα ειναι αυτο!!Νυσταζωωωωωωωω!!!!!!Αλλα δεν μπορω κ να κοιμηθω με πιανει υπερενταση!!

Χτες καναμε τσαρκα στα μαγαζια με τον αντρα μου αφουαφησαμε τον μπεμπακο στην πεθερα μου!!!

Ψωνισα ψωνισα το ευχαριστηθηκα!!!!!!!!!!ξεποδαριαστηκαμε!!

Γιελιζακι μια χαρα βλεβ να τα πηγαινετε με το κουταλι!!!!!!Χτες η κουμπαρα μου ξεκινησε κρεμουλα στον μικρο της..στην αρχη ξαφνιαστηκε κ την κοιτουσε περιεργα αλλα μετα την εφαγε ευχαριστα την κρεμουλα κ ηπιε κ νερακι βρασμενο θερμοκρασια δωματιου κ αυτο του αρεσε!!!!

Μαρακι δεν εχω εγω την τασσιμο την πηραμε δωρο γαμου σε να ζευγαρι!!Εγω εχω εσπρεσιερα κανονικη σχεδον επαγγελματικη αλεθει κ τον καφε εκεινη την στιγμη..μιας κ ο αντρας μου της δουλειας κ πινουμε κ καπουτσινο εσπρεσσοκλπ ηθελε μια καλη..Να φανταστεις ειχαμε παρει μια της κρουπς 200 ευρω κ καναμε 3 καφεδες ολους κ ολους κ την χαρισε σε ενα ξαδερφο μου..ετσι πηραμε αυτη πριν 4 χρονια 750 ευρω!!Αλλα τα αξιζει τα λεφτα της!!Ευχαριστιεσαι καφε!!

Νικακι μου τι να πω δεν ξερω..σοκαριστηκα μονο που τα διαβασα!!Η Παναγιτσα να ναι παντα διπλα της γλυκεια μου!!

Κ γω πεταγομαι με το παραμικρο!!

Τονιτσα του δινεις χαμομηλακι?θα τον βοηθησει πολυ με τα κακα του..αν δεν το πινει βαζε του μια μεζουρα γαλα μεσα..εμενα μονο ετσι το πινει αν κ δεν εχουμε θεμα με δοισκιλιοτητα..καθε αλλο!!Σημερα το σκατο εφτασε σην κοιλια του!!!! :D:D:D:D:D

Παρασκευη μεγεια το τικερακι!!!!!!

Δεν θυμαμαι τι αλλο διαβασα διοτι τα ξανγραψα μιας κ με πεταξε πριν πατησω υποβολη.... :x:x:x:x:x

Φιλακιααααααααα μανουλες κ μωρακια!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια, τι κάνετε? Εμεις δεν ειμαστε καλά. Ο Στεφανάκος μου ειναι αρρωστος...ειχε το πρωι λιγο βηχα κ του εδωσα σιροπι...πηγαμε μετα στους γονεις μου κ δεν ειχε καθολου ορεξη...του εβαλα θερμομετρο 38.2!! Μεχρι να γυρισουμε στο σπιτι 38.4...του εδωσα ντεπον, μιλησα κ με τον παιδιατρο κ επειδη ηταν εκτος πολης μου ειπε να το παρω στις 7 κ μαλλον θα παμε να τον δει.

Τον ενοχλουν κ πολυ τα δοντια αλλά μου ακουγεται κ σαν μπουκωμενος...

νιωθω πολυ ασχημα, μαλλον τον κολλησα.... :(:(:(:( Ελπιζω μεχρι αυριο να του εχει περασει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα μου εχουμε λιγο προβλημα με τα κακα.εκανε εχθες Σαββατο και ειχε να μου κανει απο την Δευτερα.Του δινω κιντερτε και το πινει ευχαριστα.Το φρεσκο χαμομηλι ομως δεν το θελει ο σκατουλης,ισως επειδη δεν εχει ζαχαρη;μαλλον.Εσυ σε ποιο εννοεις να βαλω γαλα και σε ποια αναλογια με νερο;Αν και του εδινα για 10 μερες συμπληρωμα γιατι δεν κοιμοταν τα βραδια,αλλα τωρα επανηλθαμε στα φυσιολογικα μας και πινει μονο στηθος.Ειπα να μην του ξαναδωσω ξενο.Αρκετες τυψεις ενιωσα.

περαστικα σου νικολ μου!Βρε τι παθατε ολες;τα μωρα και τα ματια σας!ρεμαλιαααα!!!!που λεει και ο Κωνστανταρας. :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστούμε τονια μου.. :D

Μαρακι περαστικα κ γρηγορα στο μωρακι σου....κ εγω κ ο άντρας μου με μάσκα ειμαστε....'ηρθε ενας φίλος πριν 3 μέρες χαλια 'αρρωστος κ μας κόλησε.....τι να πει κανεις.....κ δεν μας ειχε πει τιποτα πριν ερθει....οχι τιποτα αλλο εχει κ μωρο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα....σας γραφουμε παρεα με την μπεμπα :D:D:D η μεγαλη κανει μπανιο με τον μπαμπα της κ αν κρινω απο τις φωνες κ τα γελια τα εχουν κανει ολα μουσκεμα :lol::lol::lol:

μαρακι πριν λιγο εκανα κ εγω μπανιο :lol::lol: χθες προτιμησα να παραμεινω βρομικη κ κοιμηθηκα :lol::lol::lol: σημερα ομως ξεβρομισα...επιτελους!!!!

περαστικα σας...μην στεναχωριεσαι...το πιο λογικο ηταν να κολλησει...οσες προφυλαξεις κ να παιρνεις αφου ειστε ολη μερα μαζι επομενο ηταν...μακαρι να την περασει ελαφρια κ να μην ταλαιπωρηθει.

νικολ περαστικα κ σε εσενα...μαλλον φταιει η εποχη...

γεια σου τονια μου....

ωωωχ παω να μαζεψω τα πλυμμηρισμενα κ η μπεμπα τρωει τα χερια της.....εφυγα...βολιδα :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tonia εσυ και ο κωνστανταρας!!το νου σας ρεμαλια του νου σας!!!

περαστικα στα μωρακια σας,γρηγορη αναρρωση!!!

η δικια μου σημερα κοιμηθηκε χωρις κλαματαααααααααααααααααα και το γλενταω!!!ειχαμε και κοσμο,επαιξε επαιξε και μαλλον κουραστηκε και κοιμηθηκε σαν πουλακι!!!!

τι πραγμα ειναι αυτο,αρρωστοι ανθρωποι να πηγαινουν σε σπιτια με βρεφακια,τουλαχιστον ας το λενε να παιρνουμε τα μετρα μας...να φευγουμε εμεις απο το σπιτι :D:D:D

εκανε κατι κακα σημερα αλλο πραμα και οταν την καθαριζα απο το πολυ κουνημα γεμισε και στα μαλλια,χαχαχα μπλιαχ!!!εννοειται το φορμακι της το πεταξα αμεσως,100 κιλα εβγαλε και ολα απο πισω στο παμπερς :oops::oops:

ιφιγενεια τελειο το site που εγραψες!!!παρηγγειλα την σοφη και εγω!!!ειναι και λιγο τσιμπημενο σε μερικα ηδη,μα κορδελιτσες με 25ευρω???ε οχι ποτε!!!οσο ομορφες σαγηνευτικες και γλυκες και αν ειναι!!

καλο βραδυ μανουλες και μωρακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τονια μου φρεσκο χαμομηλι 100μλ και μια μεζουρα γαλα σκονη..για να το πινει..μπορεις να του βαλεις χαμομηλι,λιγο τιλιο κ μια τσιμπια γλυκανισο με μια μεζουρα γαλα..αν του το κανεις ενδιαμεσα στα γευματα θα τον βοηθησει αρκετα!!

Μαρακι μου περαστικα σας!!Κ γω που ημουν κρυωμενη με μασκα ημουν κ ευτυχως δεν κολησε.αλλα εμενα πινει κ αντιβιωση..

Νικολ μου κ σε σας περαστικα σας!!

Εμεις καλα ειμαστε ολη μεα κ ελπιζω να κοιμηθουμε το βραδυ!!

Καληνυχτα μανουλες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kaλημερα καλημερα...εμεις δοξα το θεο καλα καθεται και ο αντρας μου μια βδομαδα οποτε τελειωνω σιγα σιγα τις δουλειες μου χθες επιτελους μαζεψα τα καλοκαιρινα.....ολεεεεεεεεεεε...οποτε μου εμεινε το ατελειωτο σιδερο και σφουγγαρισμα καθαρισμα μαπνιο κουζινας......

αν το μωρο πινει ξενο δεν χρειαζεται απολυτα να δινεις χαμομηλι φρεσκο υπαρχει το χαμομηλι οπως το κιντερτε κανεις και απο εκεινο και βαζεις μια κουταλιτσα μεσα στο γαλα αν δεν πινει ξενο δωσε μονο τσαι..ενδιαμεσα απο ενα γευμα...και υπαρχει και ο μαραθος τσαι που κανει καλο στη κοιλια και κολικους.

οσο για το σαιτ γενικα τα πιο πολλα ελληνικα βρεφικα σαιτ ειναι λιγο ακριβουτσικα εως πολυ σε σχεση με τα εξω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Ιφη...εγω ειχα τελειωσει το θεμα με τις δουλιες..αλλα επειδη ο αντρας μου δουλευε ολο το Σκ και το επομενο θα δουκλευει...εγινε παλη χαλια..

αλλα ΟΚ

χαλαλη

χτες πηγαμε και σε μαι βαφτηση με τον Χριστοφορο περασαμε πολυ ωραια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια! Τι κάνετε? Ευτυχως εμεις καλύτερα. Δεν μου ξαναεκανε πυρετό. Πηγαμε και στον παιδίατρο και ευτυχως απλό μπουκωμα είναι και λιγο κοκκινος ο λαιμός του. Μονο σιροπάκι θα πάρουμε..Φανηκαν και τα κάτω δοντάκια μας αν και δεν βγηκαν ακόμα...γι'αυτο τρωει τα πάντα!! Πήγε 7,450γρ!!!! Μεγάλωσε το παιδάκι μου...

Για τις δουλειές που λετε...το σπιτι είναι χαλια αλλά ο μικρός θέλει αγκαλίτσες...Κι αυριο θα ερθουν να μας βάλουν σιτες και πρεπει να συγυρισω...ουφ...Ελπιζω να ερθει η μαμά μου να μπορέσω να κάνω καμια δουλειά...

Μιχαέλα μου μυρίζει φρεσκάδα!!!! :lol: Μπαμπάς και γιος καλοπερνούν ε???Κι εσύ τρεχεις να μαζεύεις!!!!

Νικόλ μου περαστικά και σε εσάς!!

Τόνια, Παρασκευή, Χρύσα, Ιφιγένεια...και όλες οι υπόλοιπες πολλά φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και απο μενα μανουλες!!!

εμεις πολυ καλα!!!ολες δουλειες κανετε,ουφ ευτυχως τα ειχα κανει αυτα αρχες οκτωβρη και τωρα εχω τα βασικα μονο.

μαρακι παλι καλα που του κρατησε λιγο,καλε πολυ μεγαλωσε αυτος.σουπερ τα κιλακια του μπραβο!!!

η δικια μου ολο να παιζει θελει κ να τησ μιλαω!!!

ρε κοριτσια ποσε ωρες κοιμουνται μεσο ορο τα παιδακια σας το 24ωρο???εμενα 13 περιπου συνολο!!!και ολη την ωρα παιχνιδι!με το φαι οτι ναναι,ωρες δεν εχει.αλλες φορες ανα 3ωρο,αλλες 4ωρο και αλλες ανα μια ωρα ειδικα το πρωι που κοιμαται πολυ το βραδυ το αναπληρωνει ανα τακτα διαστηματα!!!

ααα!!!τα παιχνιδια για τα δοντακια πως τα απολυμαινεται??τα βραζεται??και θα θελουν συνεχεια καθαρισμα ε?

φιλακια σε ολες!!!και στα νινακια σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsakia ti mou kanete??????????emeis kala o mpempis mas exei apotrelanei sta gelakia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

egw pantws evala ena masitiko ayta pou exoun kai to nero mesa ston aposteirwth h xazhhhhh kai to eliwse.....paei to karpouzaki mas!!!!!!!!!!!

na sas rwthsw...twra teleytaia o mpempis afou teleiwsei to gala tou arxizei kai klaiei...oxi gia poly wra alla klaiei...pinei 150 ml twra...lete na peinaei kai allo???????ama tou dwsw 180ml den tha tou einai poly?einai mono 2 mhnwn kai 1 evdomadas....!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινα μου και δεν δοκιμαζεις αλλα 30μλ να δεις μπορει και να πειναει ο καξμενος.

Εγω τα μασητικα Παρασκευη μο τα πλενω μονο με ζεστη σαπουναδα.

Να ρωτησω κι εγω κατι ρε κοριτσια.Ποτε αλλαζουμε τρυπες στις θηλες των μπιμπερον;τον βλεπω οτι οταν του δινω τσαγακι ταλαιπωρειται ο καημενος να ρουφηξει.Ν ατις τρυπησω μονη μου ή να παρω ετοιμες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω ενα για τα δοντακια ο εβαλα αποστειρωση κ έλιωσε λίγο.....θέλει μόνο καλό σαπούνισμα με ζεστο νερο...

Τόνια κ εγω αυτο αναρωτιόμουν..πότε αλλάζουμε θηλές....νομίζω μετα τον 3ο αλλάζουν......

Ευχαριστω μαναρακια μου για τις ευχες...ακόμα χαλια ειμαι με μασκα κοιμαμαι αφου εχω τον μπεμπακο στο ιδιο κρεβατι για να τρωει....................ευτυχώς δεν εχει κολλήσει ακόμα....όλο πλενω χερια....

τιτινακι δωστου κ αλλο...οσο θελει το παιδι...

κ εγω παρασκευη όλο τον ταιζω....μονο τα πρωινα τρωει ξενο που μου τον κρατανε ...μετα δικο μου...αντε κ 60 ξενο με το ζορι.........

Μαρακι μου ευτυχως που ειναι καλα το μικρούλη σου.........φιλια κ στους 2 σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παρασκευή μου με ζεστό νερό και προδερμ απορρυπαντικό για τα μπιμπερό πλένω τα παιχνίδια του...

Τόνια μου εγώ του πήρα έτοιμες θηλές...βασικά του είχα πάρει κάποιες που ήταν για νεογέννητα αλλά έχουν κάποιες παραπανω τρυπουλες και ετσι τρωει πιο εύκολα...Εχω και για 3 μηνών και άνω και λεω να τις δοκιμάσω κι αυτές σιγά σιγά...

Νικόλ μου γλυκιά έυχομαι να μην κολλησει το κουκλάκι σου...υπομονή κι εσύ!

Φιλιά σε όλες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα....μολις εκανα μπανιο...μαρακι ακους...ξαναεκανα μπανιο :lol::lol::lol:

τα μικρα κοιμουνται κ αραξα για λιγο...το απογευμα ειχα κοσμο κ αυριο κ περιμενω κ παλι κοσμο λογω γιορτης...εψησα τις πιτουλες μου,εκανα κ τα προφιτερολ μου κ πανω που ειπα τελειωσα μου ηρθαν επισκεψεις,τελευταια στιγμη..ευτυχως ειχα ετοιμασια...

αυριο το πρωι θα παω...επιτελους...γυναικολο κ πριν μια βολτα απο τζαμπο για κατι ψιλολογια...

για τα μπιμπερο που λετε εγω επερνα της νουκ κ οταν εβλεπα οτι ζοριζοταν να τραβηξει ανοιγα με καυτη βελονα τρυπες γιατι το νουμερο δυο ηταν μεγαλες κ πνηγοταν.της νουκ ειναι για μετα τον 6ο μηνα το νουμερο δυο.

χριστινα ο μπεμπης σου ή βαριστομαχιαζει ή πιναει κ αλλο...δοκιμασε να του δωσεις αλλα 30 κ αμα δεν τα πιει τοτε βαρυστομαχιαζει...εμενα η μπεμπα το κανει πολυ συχνα...λογω θηλασμου δεν βλεπω τι τρωει κ παντα οταν μπουκωνει αρχιζει κ κλαιει κ τεντονεται ολοκληρη...μολις ρευτει συνεχιζουμε :D:D

παρασκευη σαν λιγες δεν ειναι 13 ωρες για ολο το 24ωρο?μαλλον σου βγηκε ξενυχτησα η μικρη :lol::lol::lol: παντως αν δεν γκρινιαζει τοτε μαλλον τις αρκουν αυτες οι ωρες.

γεια σου ρε συμπεθερα με τους ωραιους τιτλους :lol::lol::lol:

μαρακι μου η μεγαλη μου θελει να κανει παντα με τον μπαμπα της μπανιο επειδη εγω την κανω γρηγορα γρηγορα ενω μαυτον παιζουν κ τα κανουν ολα λιμπα :D:D:D κ τρεχω μετα εγω...να δουμε ποτε θα το κοψουμε αυτο :?:?:?

σας καληνυχτω...παω να δω το μπακαουτ...πολυ γελιο ρε κοριτσια ριξαμε την αλλη φορα :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και μενα λιγες μου φαινονται,αλλα κοιτα τις 12 τις κοιμαται σερι βραδυ και ολη την ημερα χαχαχου χαχαχα και υπνος ψευτικος 10-20 λεπτα κατα την διαρκεια της ημερας.

τιτινα δωστου και αλλο,συμφωνω με τις υπολοιπες!!η δικια μου πριν ακομη σαραντησει ειχε πιει 2 μερες 880μλ και τρελαθηκα.ειχα ρωτησει την παιδιατρο και μου ειχε πει χαρακτηριστικα δωσε στο λαο φαι.μεγαλωνουν και το θελουν.ανεβαζε 30μλ και θα δεις.τωρα πινει συνολο μεσο ορο 650-750μλ το 24ωρο,στανταρ 120 και ανεβαζω οταν γκρινιαζει.η παιδιατρος μου ειχε νεογεννητο που επινε γισ 2 εβδομαδες 3 λιτρα γαλα,αυτο και αν ειναι κουφο αλλα το εβρισκε τελειως φυσιολογικο αφου ουτε το ξερνουσε ουτε γκρινιαζε.αν βαρυστομαχιασει το πιο φυσιολογικο ειναι να το βγαλει οπως κανει η δικια μου.

τονια ετσι θα κανω και εγω,ευχαριστω!!!

και γω τις nuk εχω και δεν τις εχω ανοιξει ακομη τις θηλες,οπως ειπε και η σισυ ειναι μεχρι 6 μηνων.αλλα μια γνωστη μου εκανε οπως και εσυ σισυ τις ανοιγε με καυτη βελονα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλες,τι κανετε?Εμεις μια χαρα!!!!!!!!!!!

Χτες το μωρο μου ηταν το καλυτεροτερο παιδακι του κοσμου!!!Κοιμηθηκε 12-6 κ 6.20-10.00!!!!!!!!!!Και ευτυχως εστρωσε με το φαγητο του κα τρωει ανα 4 ωρες τωρα!!

Για να δουμε σημερα...

Μιχαελα χρονια σου πολλαααααααααααα!!!!!!!!!να χαιρεσε τα ζουζουνια σου!!!

Καλε κ γω μεσα σε μιβδομαδα εχω κανει 3 φορες μπανιο!!!!!!!!!τι τελεια!!!!!!!!!

Οπως καταλαβατε κ σημερα γυριζαμε!!!!!!!!!

Χριστινιω το τελειωνει ολο το γαλα τα 150?αν το τελειωνει μερες τωρα τοτε πειναει!!!

Εμας τωρα με το 4ωρο πινει 180!!

Φιλακια κοριτσουδιααααααααααααα!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mou to adeiazei edw kai poly kairo ta 150 alla skeftomai den einai poly gia tous mhnes tou??????????

otan teleiwnei den klaiei kai para poly alla to kanei panta!!!!!!!!!!den xerw ti na kanw!!!!tha parw mallon kai ton paidiatro na ton rwthsw ayrio!!!!!!!!koritsia kai emena o mpempis exei strwsei paaaaaaaaaaara den to pistevw pws exei hremisei etsi....olh mera kaei gelakia kai apo to apogeyma kai meta einai les kai den exoume mwro sto spiti...........to vrady me to pou faei kserenete sston ypno!!!!!!!!!makari na synexisei etsi to manaraki mou!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...