Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ 11! ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ!!


Recommended Posts

Η Μυρτώ μας σήμερα έγινε 7 μηνών!!πώς πέρασε έτσι ο καιρός!!!

Σήμερα πήγαμε για εμβόλιο, έκλαψε λίγο.Ετοιμάζεται σύντομα για πάνω δόντια!Η παιδίατρος τη ζύγισε και πήρε μέσα στον τελευταίο μήνα μόνο 85 γρ και 2,5 εκ,δηλ. 6815γρ κ 69 εκ.μου είπε οτι κανονικά θα έπρεπε να είχε πάρει 300γρ το μήνα.συμβαίνει λέει αυτό καμιά φορά,είπε να κάνουμε εξέταση ούρων μήπως κ έχει ουρολοίμωξη.τα πήρε σε ύψος βέβαια.με ρώτησε αν τρώει το φαγητό της,της είπα ότι μεσημεριανό κ φρούτο τα στραγγίζει,το ρυζάλευρο αφήνει καμιά φορά λίγο,αλλά χθες το έφαγε όλο κ αυτό.μου είπε να της αυξήσω λίγο το φαγητό,δηλ το πρωί αντι για μισό μήλο να της το βάζω όλο κ το μεσημέρι να βάλω 50γρ επιπλέον λαχανικά.να καταγράφω κάθε μέρα τις ποσότητες που τρώει κ σε 2 εβδομάδες να πάμε να την ξαναζυγίσει μόνο.Να δούμε,δεν την είδα ανησυχη τη γιατρο οπότε δεν ανησυχω,ελπίζω να μην έχει καμιά ουρολοίμωξη.θα παμε αύριο.άντε πάλι με το σακουλάκι να περιμένουμε...θα παρω κ νεράκι μαζί.Μοντελάκι θα μας βγει η μικρή!!!

Εμείς ετοιμαζόμαστε για φαγητό!έψησε ο Κώστας εναν τεράστιο κέφαλο,αυτος θα φάει μπρόκολο,εγώ θα φτιάξω μια σουπερ σαλάτα με σπανάκι,ρόκα από τον κήπο μας,ρόδι,σύκο,κουκουνάρι κ balsamico.πεινάωωωωω!έφυγα!!!

Αναστασία,η Γεωργία πώς είναι?κοιμάται λίγο καλύτερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 966
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kalimera!!!!!!!!

Gewrgianna mou kanei ka8e mera kakakia aplws liga liga ka8e fora k polles fores einai griniara k ponaei p.x e4es pou eimastan sto nono tis eklaige paaaaara poli katalava pws zesta8ike giati eixan tin 8ermansi 4ila k tis evgala tin fanelitsa tis k tin afisa me to eswteriko fanelaki k iremise amesws k meta koimi8ike opws tin eixa agkalia k tin metafera sto karotsi tis..Sto misawro 3ipnise me klama tin pira agkalia mipws eide kati sto ipno tis alla tipota apo to poli klama kokkinise ele3a to panaki tis k eixe liga kakakia tis ekana ligo masaz stin koilia tis, tis ligisa ta podarakia tis k prin kala kala tis aggi3w tin tripitsa tis me tin mpatoneta ekane arketa k itan xalara (mallon ta aeria ta empodizoun) k tin koimisa xwris diskolia..Den einai pws den 8a kanei alla klaiei poli otan sfiggete k den mporei na kanei k liwnw na tin vlepw etsi..8a dokimasw to aktinidio se euxaristw..

Afro perastika sas k na zisete me ton androuli sas!!! Talaipwreitai i mikri :(

K egw autes tis meres skeftomai poli entona na tin metaferw sto dwmatio tis alla prepei na tis ana4w tin 8ermansi giati to dwmatio tis einai poli kruo alla e4es me sikwse 3 fores epeidi tis epese i pipila k den mporouse na tin valei moni tis..Axxx san eimai tou ipnou 8a prepei na vrw k to dromo gia to dwmatio tis 8a nixtovatw :)) alla den ginete alliws!!!

Danai mou na sas zisei!!!!! Na tin xereste :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Danai mou k emeis kaname 2 fores e3etasi gia ouroloimw3i gia ton idio logo k telika den eixe tipota...Miso milo mono? den einai ligo? emena etrwge to apogeuma 1 mikro milo, 1 mikri mpanana k 1 mikro axladi alla twra tis ka8arizw ena megalo axladi logw tis diskoiliotitas pou exei alliws 3 frouta 8a tis edina pali...An den kanw la8os prepei na trwne 125ml frouto to apogeuma..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρονια Πολλα στην Μυρτουλα μας!!!

Δαναη μου μια χαρα ειναι η μικρη (ευχομαι) απλα θελει να γινει μοτελο και εσεις της το χαλατε!!!!

Χαιρομαι που δεν σου ειπε για ξενο. Παντως ειναι αδυνατη σε σχεση με τον Διονυση!!!!

Δαφνη χαιρομαι που περασατε καλα! Αντε τωρα τα Χριστουγεννα που λετε;

Θελω μια βοηθεια σκεφτομαι να καω εκπληξη στο ανδρα μου και να παμε καπου ενα τριημερο για Χριστουγεννα ισως. Εχετε καπου υποψιν; Θελω οπωσδηποτε να εχει κουζινα και για το μικρο και για μενα. Ευχαριστω!!!! Εαν ειναι και καπως κοντα τοσο το καλυτερο!!! Δεν θα εχω τον Αλεξανδρο Χριστουγεννα και ειναι ευκαιρια να ειμαστε οι 3 στο δωματιο!!!!!

Αφρο πως ειναι σημερα; Η γιατρος τι λεει;

Ανδρια δοκιμασε γτ αυτο ειναι δυσκοιλιοτητα που εχει η Βικτωρια.

Οι υπολοιπες που εισαστε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεωργιάννα,εμένα μ'αρέσει πολύ το Πήλιο (δεν είναι τόσο κοντά) και πιο κοντινός χειμωνιάτικος προορισμός είναι η Αράχωβα,αλλά δυστυχώς μαζεύει πολύ κόσμο,είναι όμορφα παντως κ έχει ωραίο φαγητό κ παραδοσιακά δικά τους τυριά.Αν ήσασταν Β.Ελλάδα,θα σου έλεγα Καστοριά!!!υπέροχη!είχαμε πάει περυσι τα Χριστούγεννα με το Μυρτουλίνι στην κοιλίτσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανδρια μαζι με τα κουκουτσια.

Δαναη θα κοιταξω να δω που μπορω να βρω κατι. Πηλιο δεν εχω παει. μονο μην εχει χιονια για να κανουμε βολτες εξω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεωργιαννα, θα σου προτεινα τρικαλα κορινθιας, εχω ακουσει τα καλυτερα!!!το απογευμα θα επισκεφτω μια ξαδερφη που περασε εκει το σκ, θα τη ρωτησω τιμες.... χαρουμενα μηνογενεθλια μυρτω!!! δε νομιζω να ειναι ουρολοιμωξη, αλλα καλα κανετε και το ελεγχετε!!!μαλλον θελετε λιγο φαγακι παραπανω!!!

παω να απλωσω τα ρουχα, η μπουμπου ειναι με το μπαμπα της βολτα, γιατι σημερα εχει πολυ γκρινια κι αρχιζω και βιδωνομαιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο, περαστικά σας! Πο,πο το καημενούλι μου... δεν αντέχω ούτε να ακούω για άρρωστα μωράκια... ο άντρας σου τουλάχιστον κατάλαβε ότι πρέπει να προσέχετε παραπάνω τους άρρωστους "συγγενείς"?

Δανάη, χρόνια πολλά στη Μυρτούλα!!!!!! Καλά αποτελέσματα αύριο! Μάλλον για μοντελάκι πάτε!

Εμείς είμασταν 7900γρ και 76εκ πριν περίπου 1 μήνα :shock: Μάλλον έχω μεγάλο μωρό!

Την παρασκευή ξαναέχουμε ραντεβού για εμβόλιο. Έχω περιέργεια να δω πόσο φτάσαμε!

Η Γεωργία, Δανάη μου, νομίζω ότι κοιμάται λίγο καλύτερα! Εδώ και δυο μέρες σπάσαμε το φράγμα των 12! Κοιμηθήκαμε στις 23:30! Σήμερα θα δοκιμάσουμε στις 23.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο, περαστικά σας! Πο,πο το καημενούλι μου... δεν αντέχω ούτε να ακούω για άρρωστα μωράκια... ο άντρας σου τουλάχιστον κατάλαβε ότι πρέπει να προσέχετε παραπάνω τους άρρωστους "συγγενείς"?

Δανάη, χρόνια πολλά στη Μυρτούλα!!!!!! Καλά αποτελέσματα αύριο! Μάλλον για μοντελάκι πάτε!

Εμείς είμασταν 7900γρ και 76εκ πριν περίπου 1 μήνα :shock: Μάλλον έχω μεγάλο μωρό!

Την παρασκευή ξαναέχουμε ραντεβού για εμβόλιο. Έχω περιέργεια να δω πόσο φτάσαμε!

Η Γεωργία, Δανάη μου, νομίζω ότι κοιμάται λίγο καλύτερα! Εδώ και δυο μέρες σπάσαμε το φράγμα των 12! Κοιμηθήκαμε στις 23:30! Σήμερα θα δοκιμάσουμε στις 23.

Αναστασία,η δικιά σου-είπαμε πάει για μπασκετμπωλίστρια!!!φτου φτου!!αντε με το καλό να κοιμηθείτε σήμερα νωρίτερα,νομίζω έτσι σταδιακά είναι το καλύτερο.έχω διαβάσει ότι η ιδανική ώρα για να κοιμούνται τα μωρά το χειμώνα είναι 20-20.30 κ το καλοκαίρι 20.30-21.00,κάνουν καλύτερο ποιοτικά υπνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

San simera prin 2 xronia akrivws eri3a to prwto mou sporaki..Aggelaki mou den itan epilogi mou (e3wmitrio).. S'agapw!!! Se euxaristw gia to aderfaki sou!!!!!!!!!!!

Άντρια, πέρασαν κι εμένα 3 χρόνια που είπα αντίο στο πρώτο μου σποράκι...

Πριν λίγο καιρό όμως έβγαλα το τικεράκι μου και αποφάσισα να το "αφήσω" πίσω μου, όπως μου είπε και μια καλή φίλη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια τι κάνετε?

Αφρο μου περαστικα ,πως είναι τώρα?

Δανάη καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις.

Πολύ μπριτζολίτσα έχει πέσει γιάμμιιιι!!!!

Εμείς(εγώ κ η Χριστίνα δλδ) πήγαμε πάλι Σκλαβενίτη κ ψώνισα μέχρι κ τις 15 του μηνός,έβγαλα ένα πρόγραμμα φαγητού κ τελείωσε το θέμα.Η προσφορά της babylinno ισχυει ακόμα,πήρα άλλα 2 πακέτα.

Εχτές κοιμήθηκε στις 23.00 σπάνια εως ποτέ το κάνει αλλά ευτυχώς ξυπνησ αργά και όλα αυτα επειδή κοιμήθηκε 1 ωρίτσα το απόγευμα.

Κοιμάται,ευκαιρια για δουλίτσες.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχ! Το άλλο μου τικεράκι λέει "14 χρόνια και 1 εβδομάδα μαζί"

:lol: ξέχασα την επέτειο γνωριμίας με τον άντρα μου!

Να δω αν θα θυμηθώ του γάμου μας που είναι σε 9 μέρες!!!!!

Αυτή η μικρή, μου έχει πάρει τα μυαλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεωργιαννα πολυ ωραια εκπληξη!!!!δεν ξερω μερη να σου προτεινω ευχομε ομως να περασετε καταπληκτικα!!!!η μικρη οντως βιαζετε πολυ...πηρε απο εμενα :D 8 μηνων περπατησα :D πριν λιγες μερες πηγαμε επισκεψη σε φιλικο ζευγαρι εχουν ενα αγορακι δυο μερες μικροτερο απο την ελενα απο πισω αν τα εβλεπες νομιζες πως ειναι διδυμακια ο δημητρακης πηγαινε να τραβηξη τα μαλλια της ελενας η ελενα πηγαινε να του πιασει το προσωπο ο ενας τραβουσε τον αλλον πολυ γελιο ριξαμε ολοι!!!!η ελενα ειναι ενα πολυ ζωηρο παιδακι ολη μερα στην μπριζα!!!!!αν αρχιισει το περπατημα την εκατσα!!!!

δαναη κ η ελενα αυτον τον μηνα δεν εβαλε πολυ δεν θυμαμαι ποσο ακριβως αλλα θυμαμαι οτι εβαλε λιγα γραμμαρια μονο μαλλον ειναι φυσιολογικο να κανουν μια καμπυλη στην αναπτυξη τους...χαρουμενα μηνογεννεθλεια!!!!!!!!

δαφνη μου ετσι παντα καλα να περνατε!!!

αφρο μου περαστηκα στην κουκλιτσα σου!!!!!!!!να σας ερθουν πολλα ευτυχησμενα χρονια!!!!!

αφροδιτη κουραγιο!!!!!!!

στειση βρε τι ψηλο κοριτσι ειναι αυτο φτου φτου το μαναρι μου!!!!!!!αντε να παει κ 9!!!!!!

γιωργο ειρηνη ελενα χοανιτα σας φιλω!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...