Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΡΕΛΛΑ ΠΑΙΔΆΚΙΑ ΗΡΑΚΛΕΊΟΥ Νο 3


anm

Recommended Posts

αχχα!!γεια και απο μας!!

xaxa...τι κανετε;;

παιδια..τιποτα δε κανω και κουραζομαι..εννοω...

απλωνω ρουχα;;κουραζομαι..πλενω πιατα;;κουραζομαι..βαρυνα γαμωτο!!

χθες κοιμηθηκα απο τις 10,30..ελεος!!

τωρα εχω σιδερο..εβαλα τα μωρουσδιακα!!

εχω σιδερο αλλα δε μπορω..σε λιγο.θα ξαπλωσω..

.παιδια εχω πορωθει με τη κοπτικη..αληθεια..

ασαραντιστη και αν μπορεσω θα πηγαινω..αληθεια!!

τρελο κολημα!!

και που να μαθω πως δουλευει η μηχανη..

παρασκ μπορει να παω να μαθω να κανω σαπουνια..οτι ναναι!!

απο την αλλη κολωνω που σουλατσαρω..μη γινει τιποτα ..εινα νωρις ακομα γαμωτο!

τι αλλο;;

εμεις μπιφτεκια με πατατες!!

\

περαστικα στο φοφορο..μαριλου απο το πρωι θελω να σε παρω..και δε μπορω!!

ολο κατι κανω1!!

ας ειναι η τελευταια αντιβιωση φιλεναδσα..δε πειραζει!!

κουλα κουλαρα με τη κωλαρα σου...συμπαθεστατη!!

ε σφυο δεν ειναι κρητικια!!τα ιδια να λεμε;;χαχαχ

ρε παιδια μην ερθετε ολοι σοτ μαιευτηριο..αληθεια..θα αισθανθω ασχημα!!χαχαχ!!

α ρε νικη και ειπα να σου στειλω μην..και ειχα και λολυκεικ να σας δωσω!!

σαββ απογ καφε;;τι λετε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 927
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ρε Γιωργια , κοψε τις βολτες λιγο εμεινε ..παλουκωσου λιγουλακι μην την ζοριζεις την κατασταση ..

τα σαπουνια παλι αλλο χουνερι ειναι τουτο..παναγια μου ο λευτερης τι σου λεει που τρεχεις περα δωθε ???

μ¨εχουν τρελανει σημερα οι μικρες ελεος κ παλι ελεος θα τις βαλω για υπνο σημερα απο τις 7 μπορω να πω ..απο τις 0630 στο ποδι αυτη την στιγμη ειναι στο δωματιο τους κ καλα για να κοιμηθουν αλλα εχουν πιασει πολυλογια κ δεν τελειωνει ..δεν τελειωνει ..τουλαχιστον εδω κ μια ωρα μιλανε μιλανε χριστε μου δεν εχουν βαρεθει .. :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπεραα!!!!!!!!

σημερα ευα με λεει στο ασχετο ο θοδωρης..τη ωρα που ετρωγε με λεει..εγω αγαπω τη σοφια κ τη νικη :shock::shock::shock::shock:

εχει φαει τρελο κολλημα μιλαμεεε

φιλια σε ολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλωστην Θουλη !

αχου το παιδακι μου !!! we love you too !!! :D:D:D:D:D

Eλεγα στην Γιωργια οτι με ρωτουσαν τα κοριτσια αφου εντελει το εμπεδωσαμε οτι μενετε σε αλλη πολη , αν θα ξαναρθετε εδω .Τους εξηγησα λοιπον οτι θα ξαναρθετε αφου ειναι εδω κ η Μαρθα με την μαμα της για τους δειτε κτλ..κ με ρωτανε θα μας θυμουνται εμας μαμα ?? :lol::lol::lol::lol:

επισης σημειωση οταν τους εξηγησα οτι θα ξαναρθετε : παρακαλουμε ο παντελακος να ειναι μεγαλυτερος για να μην μας τραβαει τα μαλλια θα χαλασει η φραντζα μας καλε :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Γεωργία, λογικό δεν είναι να κουράζεσαι;

Αυτό το μωράκι σου χτυπά το καμπανάκι.

Κουράστηκα μαμά - κάτσε κάτω!

Μωρουδιακά ... αααα ... τι ωραίαααα!!!

Αχ με ένα σαπούνι στο χέρι σε βλέπω να γεννάς!

Ευάκι ... έμπλεξες με κοριτσοπαρεά ... εύκολο το έχεις να κόψουν την πάρλα;

Μπράβο στον Θοδωρή! Προειδοποιεί την μανούλα για το τι έπεται για να μη της έρθει και ξαφνικό! Καλή υπομονή!

Τι φοβερά αυτά τα κορίτσια ... και τι απορίες! Αχ είναι για φάγωμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...απεργια και σημερα και αυριο...παιδικοι σταθμοι..και οι δικοι σας;;ξερετε τι αλλο ειναι κλειστο σημερα;;

θελω να κανω εξετασεις στο νοσοκ..αλλα δε ξερω..να ξεσπιτωθω να παω η οχι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο ρε Σωσώ με τις γλυκάρες σου!!! Μούρλια!

Εμάς ο παιδικό δεν κάνει ποτέ απεργία. Σήμερα πήγαμε παιδοδοντίατρο και μας είπε ότι το δόντι έχει κάνει απόστημα.. θα πιει σ/κ αντιβίωση και Δευτέρα θα το βγάλουμε! Το πώς σκέφτομαι την Δευτέρα δεν σας λέω τίποτα! Και μετά;;;; θα είναι σκατά χωρίς δόντι. Αφήστε..έχω στεναχωρηθεί πολύ....

Για Σάββατο δεν ξέρω. Μπορεί. Εχθές μας έκαναν το τραπέζι κάτι φίλοι, σήμερα θα πάμε στο βαφτιστήρι μου που γιορτάζει (Σταμάτης), αύριο θα πάμε στου Κουνιάδου μου που γιορτάζει (Νεκτάριος,ο άνδρας της Χριστίνας με τα σαπούνια). Σ/Κ μετακομίζει η κουμπάρα μου και θέλω να την βοηθήσω, θα δούμε σας λέω. Εξαρτάται τις αντοχές μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε συ νικη...αληθεια για το δοντι;;κριμα ρε γαμωτο..τον αγωνα σου!!

και τη ταλαιπωρια της μικρης...

δε σωζεται;;

κριμα!!!!

σαββ...σκεψου το!!οι υολοιπες;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχώς δεν σώζεται και δεν ξέρω και πώς θα την παλέψω την Δευτέρα με το αίμα που θα βγάλει γιατί από την βραδιά που έπεσε και της έφυγε έχει σαλτάρει με το αίμα!

Έχω τώρα και άλλο πόνο και διάβαζα ποστ στο mammy αλλά δεν με κάλυψαν.. τι σκατά θα κάνω με την πάνα; δεν θέλει να την βγάλει! Ωστόσο έχω παρατηρήσει ότι κάποια πρωινά ξυπνάει με στεγνή πάνα! Παιδιά μου το λέει ξεκάθαρα, δεν θέλω να πάω τουαλέτα! Στον παιδικό τα πηγαίνουν και πάει και αυτή. Δεν μου έχουν πει αν τα έχει κάνει ποτέ αλλά πάντως στο σπίτι που την έχω με βρακάκι τα κάνει πάνω της..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!

Ρε συ Νικούλα κρίμα για το δοντάκι..... την σκέφτομαι την κουκλίτσα σου και τρελαίνομαι μ'αυτό που θα τραβήξει. Το μόνο θετικό είναι οτι σε 2-3 χρόνια θα έχει το κανονικό δοντάκι στην θέση του γερό και δυνατό και επίσης δεν θα πονέσει πιστεύω επειδή αυτό δεν έχει ρίζα.

Όσο για την πάνα, ίσως να μην είναι έτοιμη αλλά ίσως και να βολεύεται ξέρεις....

Αρχικά όταν θα πεις κόβω την πάνα την κόβεις, τελεία. Μέσα στην μέρα δεν της ξαναβάζεις και στο σχολείο θα την βοηθήσουν οι δασκάλες. Στον ύπνο συνήθως καθυστερούν να την κόψουν μιας που κοιμούνται και δεν μπορούν να ελέγξουν την ούρηση.

Βάλε της ένα γιογιο εκεί κοντά που παίζει και πες της πως εκεί θα κάνει τσισάκια! Κάντο να φαίνεται σούπερ ντούπερ υπέροχο!!!! Για αρχή μπορείς να την βάζεις κάθε μισή ώρα για λίγη ώρα και να κάθεσαι και εσύ δίπλα της. Την 1η φορά που θα κάνει στο γιογιο κάντε πάρτυ!!!! Πηγαίνετε μετά μαζί να ρίξετε τα τσίσα στην τουαλέτα και να πατήσει μόνη της το καζανάκι (τους αρέσει! ), να τα αποχαιρετήσετε κλπ!

Όλοι λένε πως αν συνεχίσει να κατουράει το βρακί να μην μαλώνουμε το παιδί. Δεν παθαίνει ψυχολογικά έτσι μην τρελαθούμε! Συγγνώμη αλλά εγώ δεν το εφάρμοσα αυτό γιατί ακόμα στο βρακί του θα τα έκανε. Τις πρώτες μέρες οκ, δεν το μαλώνουμε αλλά δεν λέμε και "δεν πειράζει". Εξηγούμε όμορφα οτι κάνουμε στο γιογιο ή στην τουαλέτα. Όταν περάσουν 2-3 μέρες και η υπομονή εξαντληθεί, το λέμε πιο έντονα και σοβαρά. Εγώ και τον μάλωνα και τον είχα βάλει να πλύνει το βρακί του και να μαζέψει με χαρτί τα κατουρλιά του από το πάτωμα. :lol: Κακούργα μάνα ε; Μια χαρά τα έκανε όμως μετά! Σε 1 βδομάδα είχε καθαρίσει! Είχαμε 1-2 ατυχήματα την εβδομάδα για κανένα 2μηνο αλλά όλα καλά μετά! Αντε και μην ακούω χαζά! Αν τώρα όλα αυτά δεν πετύχουν τί να πω βρε κοριτσάκι μου; Μάλλον δεν είναι έτοιμη και περίμενε το καλοκαιράκι που θα έχεις και μεγαλύτερη άνεση να την αφήνεις τσίτσιδη! Α! Επίσης καλύτερα θα ήταν να είναι μην φοράει ούτε βρακί τις πρώτες μέρες γιατί καμιά φορά νομίζουν οτι είναι πάνα και τα κάνουν εκεί. Αυτά από εμένα! Ας σου πουν και οι υπόλοιπες τη γνώμη τους!

Για το Σάββατο δεν τάζω. Θα σας πώ τότε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α Σωσώκα μου γιατί ψάχνεις τόσο μικρό κάθισμα για το μωρό;

Βάλε το εκεί που έχεις την Μαρθούλα τώρα αφού είναι 0-18kg, και πάρε της Μάρθας μεγαλύτερο. Το Τζάμπο έχει της φίσερ πραις με 69€ αν δεν κάνω λάθος αλλά αυτό που έχω εγώ από το μάδερκεαρ έκανε νομίζω 95€. Αν τώρα νομίζεις οτι χρειάζεται τράβελερ, κάνουν γύρω στα 50€.

Αλλά θα σου έλεγα μην πάρεις μικρό. Την Μάρθα μέχρι πότε θα την σφηνώνεις στο μικρό που έχει τώρα; Αργά ή γρήγορα θα χρειαστείτε μεγαλύτερο.

Εγώ το καλοκαίρι θα του πάρω αυτό που δεν έχει πλάτη και δένεται με την ζώνη του αυτοκινήτου. Κανένα 50αρι € κάνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπηκα να σας πω μια καλησπερα..μπουστερ λεγονται αυτα μαρυλου..κ δε ειναι για τη ηλικια του χριστοφορου ρε..πανε απο 1,20 θελει να εχ3ει υψος..ψαξτο..δε ειναια σφαλες..κ γω ειπα τη γωγω να παρει στη μαρθα ενα 9-36 κατευθειαν..

φιλια σε ολες..

νικη κριμα για τη μικρη :cry::cry::cry: μη της μεταδωσεις το πως νιωθεις(οσο μπορεις ε ;) )το μπροστινο ειναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα αδερφουλσ....τι κανεις στη παρεα μας!;;;;μας ρουφιανευεις;;σαν πολλοι δε μαζευτηκανε;;χαχα!!!

τελικα αυριο θα πιουμε καφε λουλουδες μου;;;

εκανα και τα σαπουνια μου..τωρα τι θα βγει..θα δειξει!!χαχα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Είχαμε πάει σε γιορτή και τώρα μόνο ηρεμώ..

Γεια σου Θούλη!!!!!!!!

Κορίτσια, το δόντι της μικρής είναι το μπροστινό ,πάνω, έχει ρίζα και το δεύτερο θα το βγάλει 8 με 9 χρονών μου είπε η γιατρός γιατί καθυστέρησε να βγάλει δόντια. Την Δευτέρα αν τα καταφέρω, θα συζητήσουμε το ενδεχόμενο να της βάλει ψεύτικο. Χρειάζεται βέβαια να της βγουν οι τραπεζίτες και προς το παρόν της φυτρώνει ο ένας. Μου είπε ότι ίσως να μην το χρησιμοποιεί γιατί τα παιδιά έχουν ένστικτο και ότι δεν είναι δικό τους, δεν το χρησιμοποιούν αλλά τουλάχιστον δεν θα υπάρχει αυτό το κενό και μιλάμε για μεγάλο κενό γιατί έχει μεγάλα δόντια. Έχω φάει κόλημα γιατί μικρή είχα σπάσει και τα δύο μπροστινά και επειδή τα έφτιαξα στο γυμνάσιο ντρεπόμουν πολύ..Anyway!

Μαίρη, έχω κάνει όσα αναφέρεις εκτός το μάλωμα και όσο για το γιογιό το έχει από ενός έτους γιατί από τότε έλεγε όταν έκανε κακά. Δεν τα έχει κάνει ποτέ ούτε στην λεκάνη ούτε στο γιογιό, αλλιώς θα έκανα πάρτι και εννοείται ότι δεν θα της ξαναέβαζα πάνα. Η παιδίατρος μου λέει να μην αγχώνομαι , να μην την πιέσω και θα μου δείξει αυτή πότε θα είναι έτοιμη, απλά σκεφτόμουν μήπως κάνω κάτι λάθος και την καθυστερώ εγώ..

Το πρωί θα πάω Envy με δύο φίλες που φεύγουν και με τον Γιώργο γιατί την Κυριακή δουλεύει. Στις 6 έχω γάμο στο Νερόμυλο (αυτό το είχα ξεχάσει τελείως!). Κυριακή θα κάνετε κάτι; Σωσώ, θέλω να σε δω. Ρε, έχω το δώρο της Μαρθούλας και σε λίγο δεν θα μπορείς να το αλλάξεις. Άσε που νομίζω ότι ίσως της πέσει μεγάλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχ!!καλημερα και απο μενα....θελετε να κανουμε αυριο οτ καφε;;να βολεψει και τους υπολοιπους;;τι λετε;;

εμεις καναμε τα ξημερωματα 1 37,7....στο ξεκαρφωτο!!

σημερα 1 χαρα!!

να τα πουμε αυριο ;;τι λετε;;αλλα αυριο οχι ενβι γιατι νομιζω θα γινεται χαμος...

τι λετε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σουσουδες...

σαβ κο ρεκλα και αγιος ο θεος;;που χαθηκατε;;

λεμε για καφε..μιλησα με μαριλου..

σπιρτουλενας ..η ...να μιλησω με αντωνια πρωτα..

ευα τι λες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κι από εμένα!

Πήγαμε οδοντίατρο το πρωί. 10 λεπτάκια κράτησε η όλη ιστορία. Η ένεση πόνεσε πολύ. Το δόντι βγήκε σε 5 δευτερόλεπτα. Η μικρή φοβήθηκε πολύ και ευτυχώς δεν είχε πολύ αίμα. Τρέχουν τα σάλια της και λίγο αίμα αλλά είναι φυσιολογικό. Δεν κλείνει το στόμα της γιατί φοβάται αλλά το καλό είναι ότι έχει όρεξη και έφαγε και λίγο φαγητό. Αύριο θα την πάω σχολείο. Για ψεύτικο δόντι θα το δούμε μετά από 6 μήνες γιατί δεν έχουν κατέβει οι πάνω τραπεζίτες. Θέλω να πιστεύω ότι μόλις κλείσει η πληγή θα τρώει από μπροστά.. μέχρι τώρα και που είχε δόντι δάγκωνε στο πλάι.

Αυτά! Καλά να περάσετε σήμερα. Εγώ πήγα με τον αδελφό μου εχτές και γινόταν της μαύρης κακομοίρας! Έπαιζε Ολυμπιακό-ΑΕΚ... Η κοπέλα μέσα ευγενική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...