Μετάβαση σε περιεχόμενο

MΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2012


Recommended Posts

xaxaxa den eimai mono egw fovitsiara dhladh :P xouanitaki mou nai auto einai kalo oti ksupnhse o k.skoulikis! :D kairos htan...zhleuw pou 8a ka8hseis toso kairo egw 8a stamathsw maio arxes kai 8a piasw douleia to septemvrh.kala einai kai etsi omws :D

matina mou de gnwrizw alla rwthsa th mama mou k mou eipe me manikaki makru gt to maio exei ligo kruo gia to mwro.alla kalutera na mas poun oi hdh manoulitses :D sugxarhthria kiolas gia th b-epipedou

filiaaaaaaaaaaaaaa polla!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπέρα κορίτσια

μπαίνω στα γρήγορα, δεν προλαβαίνω να διαβάσω τα νέα σας

Veloudenia τι διαφορά τιμής έχει το καρότσι αν το παραγγείλεις από Αυστρία? τα μεταφορικά ξέρεις πόσο είναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera egkioyles. Ti kanete?? Boltoules boltoules?? Ego prin ligo xipnisa k prostoparon tha pio ena kafedaki me ton veloudenio mou k meta vlepoume :) .

Kmatina gia na se vgalo apo ton problimatismo, to sigouro ine pos tha xriastoume formakia lepta makrimanika k isos k kontomanika gia na forai mesa apo ta makrimanika to proto xroniko diastima . K emena to idio ne provlimatise mexri pou rotisa pediatro k me xemperdepse . K skepsou pos edo kipro pou meno exi perisoteri zesti ton maio apo oti eki . Apla ta neogennita den exoun rithmismeni tin thermokrasia tou somatos tous k etsi to proto xroniko diastima prepi na ine sta zesta .

Elena to karotsaki tha to paragilo apo magazi pou vriskete edo apla apo oti mou ipan se periptosi pou den exoun oti thelo sto apothema tha prepi na to paraggiloun apo to ergostasio yis eterias k etsi gia pan endexomeno tha kano tin paraggelia teloi fevrouariou .

Filakia k kala na perasete simera

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό απόγευμα κορίτσια

Τόμα και kmatina συγχαρητήρια για τα αποτελέσματα :D .

Σήμερα ο άντρας μου πήγε σε ένα σεμινάριο και μιας και ήταν άδειο το σπίτι είπα να κάνω καθαριότητα. Σκούπισμα, σφουγγάρισμα και τέτοια και πλυντήρια. Έβρεχε αυτές τις μέρες είχε και πολύ κρυο και δεν ανοίγαμε και σήμερα με έπιασε προκοπή γιατί είχε λιακάδα. Έκανα και αποτρίχωση με τη μηχανή αλλά συνειδητοποίησα οτι αρχίζω και δυσκολεύομαι σε κάποιες κινήσεις, που να μεγαλώσει και η κοιλιά :shock:

Χτες πήγαμε για φαγητό σε ένα μαγαζί και μου λέει μια κοπέλα πόσο μηνων είσαι? Βέβαια το φόρεμα ήταν στενό αλλά συνειδητοποιησα οτι αρχίζει και φαίνεται :D .

Το απόγευμα θα έρθει πάλι ο σπιτονοικοκύρης να δείξει πάλι το σπίτι σε υποψήφιους αγοραστές. Είναι λίγο σπαστικό να έρχεται κόσμος να κοιτάει το σπίτι σου αλλά δε γίνεται αλλιώς.

Κορίτσια, κι εγώ έχω ένα φόβο για τη γέννα. Για την ακρίβεια για τον πόνο αν και όλοι μου λένε οτι είναι για λίγο και ξεχνιέται μετά. Θα δείξει... Όσο δύσκολο και να είναι νομίζω οτι θα σκέφτομαι πιο πολύ το μωρό εκείνη την ώρα.

Veloudenia thanks για τις πληροφορίες

sotkou τι καλά που ο άντρας σου είναι πιο κοντά σας. Ισως να ήθελε το χρόνο του. Εμ, άντρες, ετεροχρονισμένα πλάσματα ;)

Σήμερα είπα να ξεκινήσω διατροφή γιατί το έχω παρακάνει με γλυκα και τσιμπολόγημα. Βέβαια κάθε τόσο ξεκινάω και μετά ξανακυλάω αλλά τέλος πάντων. Απλά σκέφτομαι οτι όσο πιο πολλά κιλά πάρω, τόσο πιο δύσκολα θα τα χάσω και κακό δικό μου κάνω. Την πέμπτη θα κάνω αιματολογικές, την άλλη δευτέρα καμπύλη ζαχάρου οπότε είπα να μαζευτώ λιγάκι. Αυτά τα νεα μου. Φιλάκια πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΜΗ ΦΟΒΑΣΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΗΣ ΓΕΝΝΑΣ!!!!Η ΛΥΣΗ ΛΕΓΕΤΑΙ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΕΙΟΣ!!!!ΚΑΙ ΓΩ ΕΙΜΑΙ ΦΥΓΟΠΟΝΗ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΑ ΠΟΝΟ, ΑΠΛΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΣΥΝΕΡΓΑΣΤΩ ΜΕ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΤΗΣ ΓΙΑΤΡΟΥ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΩΝ ΜΑΙΕΥΤΗΡΩΝ.ΚΑΛΑ ΔΕ ΛΕΩ ΟΤΙ ΔΕ ΘΑ ΠΟΝΕΣΟΥΜΕ ΚΑΘΟΛΟΥ...ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΝΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΤΙΣ ΚΑΗΜΕΝΕΣ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΟΥΣΑΝ ΣΤΑ ΧΩΡΑΦΙΑ. :shock::shock::shock: ΕΓΩ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΠΟΝΕΣΑ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΕΣΠΑΣΕ ΤΑ ΝΕΡΑ Η ΜΑΙΑ (ΜΠΗΚΑ ΜΕ ΠΡΟΚΛΗΣΗ) ΠΑΡΑ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΣΑ!!Η ΣΤΙΓΜΗ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΠΟΥ ΣΟΥ ΒΑΖΟΥΝ ΤΟ ΜΩΡΟ ΠΑΝΩ ΣΟΥ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΛΑΙΕΙ ΗΡΕΜΕΙ...ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΜΙΑ ΕΥΚΟΛΗ ΓΕΝΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΑ ΚΑΙ ΤΑ ΝΙΝΑΚΙΑ ΜΑΣ ΠΑΝΩ ΑΠ' ΟΛΑ!!!

ΑΡΓΥΡΩ ΤΙ ΩΡΑΙΑ ΦΩΤΟ ΤΗΣ ΜΠΟΥΜΠΟΥΣ ΣΟΥ..ΦΑΤΣΟΥΛΑ!!ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ ΚΡΥΟΣ ΙΔΡΩΤΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΕ ΔΥΟ ΜΩΡΑ ΟΤΑΝ ΛΕΙΠΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ!!ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΘΕ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΛΗ..

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΡΑΓΑΔΕΣ ΕΒΑΖΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΡΕΜΕΣ ΣΤΗ 1 ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΓΕΜΙΣΑ ΡΑΓΑΔΕΣ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΔΕ ΒΛΕΠΩ ΝΑΤΗ ΓΛΥΤΩΝΩ...ΜΕ ΤΡΩΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΒΑΖΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ BABY OIL.

ΚΑΛΟ ΣΑΣ ΒΡΑΔΥ ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera koritsakia mou ! vlepw mia xara eisaste oles! elenac nai polu to xairomai !

to Savvato koritsakia vghkame gia faghto sthn pentelh k gourouniasa gt phgame sto agaphmeno mou magazi pou exei phlioritikes geuseis...diatrofh apo shmera!!

x8es omws k shmera den hmoun eimai kala ka8ws eimai upotasikh...x8es lupo8hmhsa sthn kouzina eutuxws den skotw8hka se kanena kalorifer k meta apo 40 lepta eixa 9 me 6 piesh fantasteite poso eixa thn wra pou efuga...eixa k puretouli apo to prwi k etsi thn exw vgalei sto krevati vevaia se ligo 8a paw gia douleia gt den 8a doulepsw thn epomenh deutera.o k.skoulikis x8es katalave k to mwro mas pws klwtsaei k htan na liwsei :)

pff de noiw8w k polu kala gia na paw gia ma8hma k to kako einai oti 8a paw monh k psilofovamai...eseis ti lete koritsakia?pws eisaste?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και από εμένα!

sotkou καλά έκανες και πήρες τον γιατρό και καλά θα κάνεις να ξεκουραστείς...Ο δικός μου λέει ότι πάντα θα πρέπει να αναγνωρίζουμε τα σημάδια που μας δείχνει το σώμα μας....Πχ αν ζαλιστούμε ή αν νιώσουμε πονάκια, να καθήσουμε μέσα για ξεκούραση. Και εγώ ζαλίστηκα χθες και ένιωθα και ταχυκαρδίες και έφαγα καλά και προσπάθησα να ηρεμήσω...

αλήθεια καφέδες πίνετε? εγώ πίνα 1 την ημέρα....μπορεί να ο καφές να μου έφερε ταχυκαρδία....

κατά τα άλλα το νινι στην κοιλιά κλωτσάει συνέχεια και το νινί έξω από την κοιλιά ζωηρεύει όλο και περισσότερο !!! :lol::lol::lol::lol:

Κατ6 η μικρή μου είναι σχεδόν 10 μηνών! 26 Μαρτίου γέννησα μια μέρα μετά τα γεννέθλιά μου! Τώρα το 2ο νινι πεφτει κοντά στην 21 Μαιου, την γιορτή μου δηλαδή και θέλω να το προγραμματίσουμε μια και θα πάω με καισαρική :(:(

ήθελα όσο τίποτα άλλο να γεννήσω φυσιολογικά αλλά μετά από 14 ώρες ταλαιπωρίας η μπεμπούλα μου δεν είχε κατέβει καθόλου...ούτε καν εξάλειψη τραχήλου δεν είχα....μου έσπασε τα νερά η κυριά και καθόταν μετά ακούνητη :lol::lol::lol::lol: χάλια εμπειρία η δική μου γένα...αφου να φανταστείτε νιώθω μια μικρή ανακούφιση που θα πάω προγραμματισμένα και με καισαρική αν και πονάει παρα πολύ μετά...

Αλλά μην με ακούτε εμένα! υπάρχουν κοπέλες που γεννάνε ΠΑΝΕΥΚΟΛΑ! Εύχομαι να είστε από αυτες !!!!

Την Πέμπτη έχουμε β επιπέδου! πάντα την κάνει αργά ο γιατρός μου....θα είμαι 23 εβδομάδων...αύριο έκλεισα για τις αιματολογικες κλπ του μήνα...

πολλά πολλά & καλή εβδομάδα σε όλες !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

samantha mou egw idrwsa mesa se deuterolepta kai egina mouskema alla epeidh kai prin thn egkumosunh eixa tetoia peristatika hksera kai prolava kai apomakrun8hka apo antikeimena pou 8a mou ekanan zhmia opws epefta :D

loipon nomizw apofasisame gia ena aplo karotsaki to aria ths per perego.to opoio twra stis ekptwseis to exoun riksei arketa sta 180 alla to vrhka kai 290 :) kai einai kai mikro kai kalhs kataskeuhs.

oso gia thn genna den 8elwna th skeftomai akoma gt panikovalomai... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsakia mou!!!

simera eimaste etoimoi na pame ston gynaikologo na doume ton mpempoulh!ekana eksetash aimatos kai ourwn opws me eipe o giatros!

emena akoma kampuli den me eipe na kanw...alla logika twra tha me pei e?? :D:D

klwtsaei poly kai emena to eniwse o antras mou kai ksetrelathikeeeeeeeeeeeeee :-p:-p:-p:-p:-p

kai twra pou sas milaw me rixnei :D:D

aaaaaaaaaaaa emeine kai h ksaderfh mou egkyos!!!konta konta tha ta exoume ta mikroulia mas :D:D:D

auta!!!

sotkou na prosexeis me thn ypotash!!!perastikoulia!xalia einai na lipothimas e??emena DOKSA TO Theo den mou exei tyxei akoma!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καριτσάκια τι κάνετε? Sotkou κι εγώ έχω ένα θεματάκι με την πίεση αλλά όταν στέκομαι πολύ ώρα όρθια. Μέχρι και όταν βάφτισα το φαφτηστήρι μου λυποθύμησα στη μέση της εκκλησίας! Στο γάμο μας είχαμε ενημερώσει τον παπά να τα πει λίγο γρήγορα γιατί δεν αντέχω πολύ ώρα :lol: Τώρα τελευταια όταν κουράζομαι με πιάνουν τα συμτώματα. Ταχυκαρδία, φούντωμα, ιδρώτας και κάπου εκεί πάω και κάθομαι για να γλιτώσω τη λιποθυμία. Τις προάλλες με έπιασε στην αγορά που ήμουν πολλές ώρες έξω. Έψαχνα μανιωδώς παγκάκι και τελικά κατέληξα σε κάτι σκαλάκια πολυκατοικίας. :oops: Φαντάσου είχε 5 βαθμούς έξω κι εγώ είχα βγαλεί μπουφάν, κασκόλ τα πάντα για να συνέλθω

samantha παλιότερα όταν έπινα πολλούς καφέδες με έπιανε ταχυκαρδία έτσι κι αλλιώς. Τώρα τους αποφεύγω. Ο cappuccino μου προκαλέι, ο γαλλικός όχι. Ίσως να ήταν βαρύς ο καφές

mwroudenia κι εμένα για καμπύλη δε μου είχε αναφέρει τίποτα. Είχα πάει χωρίς ραντεβού για να δει τα αποτελέσματα της β'επιπέδου και μου είπε 1-2 μέρες πριν το επόμενο ραντεβού μας να κάνω την καμπύλη. Βέβαια είχα πάρει και κάτι κιλάκια από γλυκά :oops:

Χτες ξεκίνησα διατροφή γιατί δεν πήγαινε άλλο. Να δούμε πόσο θα κρατήσει. Αυτά κοριτσάκια. Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΓΛΥΚΕΣ ΜΟΥ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ!

ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΚΑΝΑΠΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΖΑΛΑΔΕΣ ΚΑΙ ΕΝΤΟΝΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΣΤΟ ΣΤΕΡΝΟ. ΚΟΒΕΤΑΙ Η ΑΝΑΠΝΟΗ ΜΟΥ. Η ΔΕ ΠΙΕΣΗ ΜΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΗΤΑΝ 10 ΜΕ 6. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΞΕΚΟΥΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΑΛΜΥΡΑ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΠΝΟΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ Η ΚΟΙΛΙΑ ΚΑΙ ΠΙΕΖΕΙ ΤΟ ΔΙΑΦΡΑΓΜΑ ΠΡΟΣ ΕΠΑΝΩ. ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.

ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΠΟΛΥ ΩΡΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΣΕ ΜΙΑ ΜΕΡΙΑ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΑΛΛΑΖΩ ΠΛΕΥΡΟ ΞΥΠΝΑΩ. ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ ΔΕ ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΡΑΝΤΑΓΜΑΤΑ ΚΑΤΩ ΣΤΙΣ ΓΑΜΠΕΣ. ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΑ ΤΡΙΒΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ...... ΤΟΝ ΕΧΩ ΤΡΕΛΑΝΕΙ...... ΟΛΟ ΚΑΤΙ ΖΗΤΑΩ.

ΓΕΝΙΚΑ ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΛΩΤΣΙΕΣ ΤΡΩΩ ΠΟΛΛΕΣ!

ΑΥΡΙΟ ΕΧΩ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΙΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΟΥΡΩΝ ΚΑΙ ΤΗ ΠΕΜΠΤΗ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ.

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera kai apo mena koritsakia mou kai kalh evdomada na exoumel, vlepw ksekinhsan ta zoria e? kai egw nomizw pws arxisa na varainw kai to vrady den kserw pws na ksaplwsw sto krevati na koimithw, me enoxloun ta panta, o kanhmenos o antroulhs mou mou eipe na figei apo to krevati kai na koimithei sto allo dwmatio pou exoume ena kanape krevati alla egw den thelw na ton apoxwrhstw kai na koimamai monh mou.Xthes to apogevma koritsia efaga kati klotsidia apo to mwraki mou pou htan ola dika mou, varouse synexeia to poulaki mou kai mas ksetrelane.

mwroudenia mou oly wraia h koilitsa sou, nomizw pws kai h dikia mou kapws etsi einai

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΓΛΥΚΕΣ ΜΟΥ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ!

ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΚΑΝΑΠΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΖΑΛΑΔΕΣ ΚΑΙ ΕΝΤΟΝΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΣΤΟ ΣΤΕΡΝΟ. ΚΟΒΕΤΑΙ Η ΑΝΑΠΝΟΗ ΜΟΥ. Η ΔΕ ΠΙΕΣΗ ΜΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΗΤΑΝ 10 ΜΕ 6. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΞΕΚΟΥΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΑΛΜΥΡΑ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΠΝΟΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ Η ΚΟΙΛΙΑ ΚΑΙ ΠΙΕΖΕΙ ΤΟ ΔΙΑΦΡΑΓΜΑ ΠΡΟΣ ΕΠΑΝΩ. ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.

ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΠΟΛΥ ΩΡΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΣΕ ΜΙΑ ΜΕΡΙΑ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΑΛΛΑΖΩ ΠΛΕΥΡΟ ΞΥΠΝΑΩ. ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ ΔΕ ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΡΑΝΤΑΓΜΑΤΑ ΚΑΤΩ ΣΤΙΣ ΓΑΜΠΕΣ. ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΑ ΤΡΙΒΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ...... ΤΟΝ ΕΧΩ ΤΡΕΛΑΝΕΙ...... ΟΛΟ ΚΑΤΙ ΖΗΤΑΩ.

ΓΕΝΙΚΑ ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΛΩΤΣΙΕΣ ΤΡΩΩ ΠΟΛΛΕΣ!

ΑΥΡΙΟ ΕΧΩ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΙΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΟΥΡΩΝ ΚΑΙ ΤΗ ΠΕΜΠΤΗ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ.

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!

Περαστικά σου! Να προσέχεις.....Για τα πόδια εγώ χρησιμοποιώ μια κρεμούλα γερμανική (δεν θυμαμαι τώρα το όνομα αλλά θα το ψάξω) και με ανακουφίζει....

κορίτσια τι κάνετε? Εμείς την Πέμπτη έχουμε β επιπέδου!! Η τελευταία πρέπει να είμαι! μακάρι να είναι όλα καλά!

Οι κοιλίτσες φανήκαν? Εμένα ναι! Αλλά από κιλάκια μόνο συν 1.5 :lol::lol::lol::lol:

Θέλω μέχρι την 30η εβδομάδα να πάρω άλλα 2, το πολύ 3! Σύνολο 4-5. Λέτε να τα καταφέρω?

φιλιά :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsaki mou ti kanete??

edw emeis prospa8hsame na shkw8oume alla h piesh de mas afhnei...8 me 4 shmera to prwi oso gia to sterno exw duspnia opws kai esu x+m kai ta idia mou eipe o giatros. alla den einai auto pou me pe8ainei oso oi prosagwgoi mou afou de mporw oute apo to krevati na katevw kala kala . Oi klwtsies den stamatoun me tpt kai euxomai kai elpizw pws otan 8a vgei 8a einai hremo...(amfivallw)

shmera exw ma8hma sto frontisthrio opote 8a paw xalara kai meta idiaitera sthn n.eru8raia ekei 8a me paei o k.skoulikis. eipa na mhn pernw to autokinhto gia ligo.

erwthsh krisews oso pernaei o kairos 8a poname perissotero????? h koilitsa mou exei arxisei kai fouskwnei alla kai pali de fainete mwroudenia esena fainete polu! x8es mou eipe kai allh mia filh mou oti einai 4 mhnwn egkuos kai lew wraia 8a exei parea to mwro mou :P h aderfh mou elege x8es oti 8a einai mono tou to koritsaki mas (gt ekeinoi apofasisan oti 8a kanoun argotera bebe telika) kai ths lew mhn anhsuxeis 8a exei aderfaki th lisa (to skulaki ths aderfhs mou ena yorksire toy polu kalou xarakthra) kai gelage mou leei 8a antalazoun kai mplouzakia!! :D

eseis ti alla ? pws ta pate me to kairo? apo dia8esh? polla filakia!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου

!!

skorpina thanks gia ta kala sou logia gia thn koilitsa mou!!!

sotkou mou nAI fenetai emena pleon

XTHES STON GYNAIKOLOGO o mpemphs kouniotane sinexeiaaaa eixe ta xerakia tou sto kefalaki kai ta podia ta ligize ta tentwne@@trelathikaa :D:D:D eimaste 630gr kai 28 ekatostouliaaa :D:D

egw oi eksetaseis mou den vgikane oles kales...sth geniki ourwn vrethike leukwma kai me eipe o giatros na parakolouthw thn piesh mou mipws anevazw piesi kai mou edwse gia thn allh fora epipleon eksetaseis gia ta nefra!kai kampili sakxarou mou edwse!!se 1 mina pali tha paw!!

Aaaaaaa episis kai emena o aimatokritis epese arketa :shock: 30 eixa!!!kai pleon me eipe na pernw 2 mpoukalakia sidiro!!!

auta...!!!elpizw na mhn einai tipota auto sta oura...!

alla tha to eleksoyme!!emena me ftanei pou einai kala to mwraki mou!!DOKSA TO THEO!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια γεια σας και παλι!

έχω ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ πεινα σήμερα και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί. Κάπου διάβαζα ότι σε ορισμένες εβδομάδες αυξάνει σημαντικά το αίσθημα της πείνας. Και οι εβδομάδες που διανύω εγώ είναι μέσα σε αυτές....

Σήμερα έκανα και γενική αίματος αλλά όχι ούρων γιατί ξέχασα να πάρω κυπελάκι και για την αιμοληψία φωνάζω μια κοπέλα στο σπίτι το πρωι για να μην τρέχω....

Έχω πάνω απο ένα μήνα και παραπάνω να πάω στον γιατρό, από τις 17 Δεκεμβρίου...μήπως το παραέκανα? Αυτός μου τα βάζει αργά τα ραντεβού τι να πω! Είναι γενικά πολύ του χαλαραααα και αρ΄γααααααα

εσείς κάθε πότε πάτε? από πείνα πώς τα πάτε?

μωρουδένια, sotkou & τα υπόλοιπα κορίτσια, φιλάκια στις κοιλίτσες!!!

αααα δεν βγάζετε και εσείς καμια κοιλίτσα να δούμε? Εγώ θα βγάλω το απόγευμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

egkioules ti kanete ??? emis imaste kala sinexia i zouzouna klotsai k poli to xerome . ores ores omos dini kati dinates k anarotieme ston 9o pou tha ine pio megali ti akribos tha mou kani ? :lol:

koritsakia mou ego ean den ixa to ma3ilari egkimosinis den tha mporousa oute na bolefto oute na kimitho me tipota . konta sta theofania otan figame gia diimero me ton antra mou k 3exasa na to paro mazi mou sto 3enodoxio , to bradi pragmatika MARTIRISA . esis pou diskolebeste ston ipno giati den promithebeste ena tetio ? emena pantos me boithai arketa .

to thema me tin anapnoi k tis taxikardies me epise k emena 3afnika tin paraskebi to bradi . mou ipan k emena oti ine simptoma epidi piezete to diafragma .

k ego nomizo pos pleon fenome egkios :) mia mikri stroggili kilitsa iparxi . niotho k ego oti exo barini pantos k skeftome pos oso pernai o keros afto tha to aisthanomaste olo k perissotero .

samantha afto me to aisthima tis pinas to exo paratirisi k ego to telefteo xroniko diastima . den periorizete me tipota , akomi k otan kano ipomoni k troo ligo i troo kati me liges thermides meta apo ligo pali pinao . k ego prin tin egkimosini mpori na 3exnousa na fao pou lei o logos k tora sinexia troo . me koroidebi o antras mou :) .

gia to thema tou giatrou... ego piga tin perasmeni pempti k mou ipe pos apo edo k pera tha pigeno standar kathe dio ebdomades k pros to telos kathe ebdomada .

pantos poli orea i idea sou me tis fotografies stis kilitses mas . me tin proti efkeria tha balo k ego .

perastikoulia k sta koritsia pou den itan kala tis teleftes meres .

filakia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

[κορίτσια πέρασα χθες από το prenatal στην Μεσογείων κοντά στην Αγία Παρασκευή και είδα ότι έχει ΦΟΒΕΡΕΣ τιμές σε βρεφικά ρουχαλάκια!! Προσφορές με 5 και 10 ευρώ....και καλή ποιότητα...έπαθα πλάκα...Οι κούνιες τους βέβαια είναι αρκετά τσιμπημένες! Τα καρότσια δε στις συνηθισμένες τιμές...

εγώ ψώνισα λίγα για την μικρή μου αλλά θα το έχω υπόψη μου! Για το άλλο το νινι θεωρώ ότι είναι πολύ νωρίς ακόμα για ρουχαλάκια...αφού κλείσω τον 7ο θα οργανωθώ, έτσι είχα κάνει και με την μικρή μου....τότε βέβαια τα έβλεπα διαφορετικά γιατί δεν είχα ξανασφίξει μωράκι στην αγκαλιά μου και πόσο μάλλον το δικό μου μωρό! Τα κοιτούσα και μου φαινόταν σαν κάτι υπέροχο και μαγικό ενώ τώρα ξέρω καλά ότι δεν παίζουν και τόσο ρόλο τα ρούχα κλπ κλπ...Θυμάμαι η μαμά μου έπαιρνε από τα καλύτερα μαγαζιά τα καλύτερα πραγματάκια με πολύ ενθουσιασμό και με μιας η μικρή τα επισκίασε όλα ..... Και τίποτα δεν είχε πια σημασία....ούτε οι πάνες ούτε τα φορμάκια ούτε τίποτα...μόνο το χαμόγελό της και η αγκαλιά της!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βελουδένια σε εμένα ο γιατρός κάνει το αντίθετο...Στην αρχή με παρακολουθεί κάθε 2-3 εβδομαδες και μετά κάθε ένα μήνα...και παραπάνω...Στον 9ο πάω κάθε 10 μέρες...

πέρυσι μου είχε σπάσει τα νεύρα αυτό...τώρα που έχω μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση και κλωτσάει πιο πολύ το νινι, δεν με πειράζει και τόσο!

αλήθεια, για ονοματάκια έχετε σκεφτεί?

σήμερα είμαι γραφείο και περιμένω ένα ραντεβού στις 4 κ μιση! για αυτό και η ...πολυλογία! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ σας κι από εμένα!!!Τι κάνετε;;

Εγώ έκανα την β' επιπέδου χθες και δόξα τον θεό, είναι όλα καλά!!!Έχουμε αγοράκι 100% πια, 575 γρ. και 28 εκατοστά!!!Υγιέστατο και υπερκινητικό, δεν σταματάει να κλωτσάει και πολύ μου αρέσει, αν και θα μαρτυρήσω όταν γεννηθεί το βλέπω!!!Βγάλαμε και φωτογραφία τρισδιάστατη και είναι μια γλύκα!!!

Τα πονάκια σταμάτησαν ευτυχώς, ο γιατρός είπε ότι απλά είναι από το μεγάλωμα της μήτρας και τίποτε άλλο, οπότε δεν ανησυχώ.

Εμένα όσο είμαι κάτω στην Κύπρο η μέση με τρελαίνει, τώρα ήρθα Αθήνα λίγο και ηρέμησα. Θέμα υγρασίας είναι υποθέτω, συν τοις άλλοις δηλα΄δη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia den phga frontisthrio gt hmoun polu xalia to meshmeri k panw pou etoimazomoun na paw gia idiaitero me phran na mou to akurwsoun...

expecting sugxarhthria!!! samantha mou emeis 8a vgaloume 2 Vasileia-Danihlida eseis exete kati skeftei? to prwto apo ton mpampa tou k.skoulikh to allo epeidh to exw ta3ei ston profhth Danihl.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου τι κάνετε,χάλασε το παλιό μου λάπτοπ,έφαγε γερή τούμπα, και τώρα πήρα καινούργιο και κατάφερα να σας γράψω.Στο γραφείο γίνεται πανικός και ενώ έμπαινα κάθε μέρα δεν προλάβαινα να σας γράψω.Καταρχήν συγχαρητήρια στα κορίτσια που κάνανε αυχενική και πήγαν όλα καλά.Κάναμε και εμείς και είναι όλα δόξα το θεό καλά.μας δυσκόλεψε όμως πολύ ο μπέμπής Ηρακλής (το όναμα του πεθερού μου) γιατι κοιμότανε μπρούμητα με το χέρι στο πρόσωπο και δεν έλεγε να γυρίσει με τίποτα.

expectingmummy ελπίζω να μην σε ξαναπιάσουν πονάκια.Και εγώ είχα στον Δημήτρη μου πολλά .

sotkou καλύτερα που ακυρώθηκε για να χαλαρώσεις άλλη μια μέρα μήπως και ηρεμήσεις λιγάκι.

Τα κιλά μου +10 ανεβαίνουν σαν τρελά.Να δω τι θα κάνω στο τέλος!!!!!!!Σας ξεπέρασα όλες νομίζω.Τι κερδίζω :lol::lol::lol: .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια γεια σας,

τι καλά που οι β' επιπέδου είναι όλων μας καλές. Νομίζω τελειώσαμε όλες με την εξέταση :D .

Veloudenia, σχετικά με το ραντεβού στο γιατρό, στην αρχή πήγαινα κάθε 2 βδομάδες, τώρα πηγαίνω κάθε 3μιση περίπου βδομάδες.

Samantha εμείς δεν έχουμε συζητήσει για το όνομα, αλλά λογικά θα το βγάλουμε Πέτρο, το όνομα του πεθερού μου, τιμής ένεκεν γιατί έχει πεθάναι και ο άντρας μου του είχε τεράστια αδυναμία. Είπαμε οτι δε θα λέμε τίποτα προς το παρόν, ας πάνε πρώτα όλα καλά και μετά.

Σήμερα κατέβηκα αγορά το απόγευμα γοια δουλειές και γράφτηκα σε μια συνάντηση που κάνει μια μαία στο mothercare. Θα γίνει κάπου 10-15 Φλεβάρη, θα με ενημερώσουν πότε λίγες μέρες πριν. Ελπίζω να μου είναι χρήσιμο, έτσι κι αλλιώς άσχετη είμαι, όλο και κάτι θα μάθω. Αν έχουμε βρει σπίτι μέχρι τότε, μάλλον θα ξεκινήσω να ψωνίζω για το μπέμπη. Λέω μέσα Φλέβάρη να κλείσω το λίκνο, να πάρω και 2-3 σεντονάκια και φορμακια για τον ύπνο. Απορία: τα φορμάκια για τον ύπνο είναι διαφορετικά από τα φορμάκια που τα βγάζουμε έξω? Πόσα χρείάζονται για αρχή? Α, και σεντόνια υπολόγιζα 3-4 ζευγάρια. Φτάνουν? Πόσο συχνά τα αλλάζουμε?

Αυτά προς το παρόν. Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera :) ti kanoume?? wraia Onomata Hraklhs k Petros :) ,Petro lene ton mpampa mou :D .

koritsakia egw gia pswnia 8a paw th deutera pou einai twn 3wn Ierarxwn k den douleuw.Na parw mpimpero k kanena formaki.

Oso gia to giatro ana 3,5 me vlepei k mena plewn.apo oti eida elenac ta formakia gia ton upno einai vamvakera k oxi veloute nomizw alla as mas pei kanena koritsaki pou kserei na eimaste sigoures.

Twra gia ta kila ...anevhka sth zygaria kai exw parei 5! mesa se mia evdomada anevhka 2 kila!!!kommena ola !(gluka vasika)

aaaaa k kati allo apo sentonia 8a parw 2 gt logika fernoun kai dwra meta etsi den einai mhn ta krathsoume gia proika meta! :P kalhmera kai pali filakia!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...