Μετάβαση σε περιεχόμενο

MΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2012


Recommended Posts

Καλησπερα γλυκες μανουλες!!!ειμαι ηδη μανουλα ,εχω μια κορη την Ελενα και ειμαι εγκυουλα στο 2ο νινακι μου!

Στο πρωτο νινακι ειχα για παρεα καποια καλα κοριτσια που μοιραζομασταν εδω στο μαμμυ ολες τις ανησυχιες μας!!!τωρα που ξαναεμεινα εγκυουλα ετρεξα αμεσως να βρω ξανα μια παρεα στο μαμμυ αλλα διαπιστωσα πως δεν υπηρχε θεματακι για το συγκεκριμενο μηνα...οποτε χωρις να χανω χρονο ανοιξα νεο θεμα! ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2012!!!!

Καλη μας αρχη λοιπον!!!Πιθανη ημερομηνια τοκετου εχω 8 Μαιου συμφωνα με ενα σαιτ....αλλα ο ιατρος μου δεν θυμαμαι τι ειπε...χιχιχιιχιχ νομιζω αργοτερα.... :lol: τελευταια περιοδο ειχα 4 Αυγουστου....θετικο τεστ εκανα 4 Σεπτεμβριου,χοριακη στις 9/9 ειχα 1478 και 12/9 2415 ...δεν διπλασιαστηκε εντελως και ανησυχω λιγακι....αλλα εκανα τη 2η χοριακη σε αλλο μικροβιολογικο...και λιγακι με καθησυχαζει αυτο...παιρνω και ουτροζεσταν αν και δεν εχω αιμορραγιες και τετοια...και φιλισιν παιρνω επισης.....ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ...ουφ τα ειπα και ησυχασα!

Αντε μανουλες με μωρακια του Μαη...σας περιμενωωω να κανουμε παρεα τους μηνες αυτους της εγκυμοσυνης μας και μετα φυσικα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσάκι μου καλή τελειόμηνη εγκυμοσύνη να έχεις!και γενικά να έχουμε όλες μας!!!ΈΛΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΈΑ ΜΑς.στις ανοιξιάτικες μανούλες 2012!!εκει έχουμε μαζευτεί!!!!!!δεν μας βρήκες αλλά σε βρήκα εγώ. :D:D χεχε.Λοιπόν σε περιμένουμε Αργυρώ μου.Και εγώ στο δευτερο είμαι έγκυος μετά απο 8 χρόνια.Ηκόρη μου είναι 8 χρον.ων.Ολα καλά θα πάνε.Νιώθω τν ανησυχία σου γιατί έτσι νιώθουμε όλες μας το πρώτο τρίμηνο τουλάχιστον!!!!!φιλάκιαααααααααααααααα και σε περιμένουμε! :P:ymapplause::ymapplause::x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Argiro kalispera! an kai ego prosfata entaxthika stin parea gia tis anixiatikes manoules 2012 pou perilambani tis manoules martiou apriliou kai maiou tha po kaloriziko to themataki pou anixes kai kali mas arxi :) kai ego stin arxi epsaxna mipos ipirxe sigkekrimeno themataki gia maio alla den brika tipota ! ego ime 5 ebdomadon teleftea periodo ixa stis 8/08 kai stis 06/09 ekana ton proto mou testaki to opio bgike thetiko akolouthise mia anebasmeni xoriaki kai tin deftera pou mas perase alli mia , epanaliptiki afti tin fora xoriaki i opoia bgike kai afti poli kali . Tin paraskebi paw gia ton proto iperixo kai anipomono poli gia afto . Gia emena ine i proti mou egkimosini kai makari na pane ola kala ! oso gia afto pou ipes gia to sait emena mou bgazi pithani imeromini toketou 14 maiou . :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια! Χαίρομαι πολύ που βρίσκω 2 ακόμα συνοδοιπόρους! Έγω έχω ΠΗΤ με βάση ΤΕΡ και το 1ο υπερηχογράφημα 5-5-2012! Αύριο θα πάω για τον δεύτερο υπέρηχο και έχω αγωνία για το τί θα δω! Αργυρώ περιμένουμε τα φώτα σου αφού είναι η δεύτερη φορά σου! Έτσι δεν είναι Veloudenia? :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gia sou babycalling :) kai exo xerome pou exoume arxisi kai mazebomaste siga siga se afto to themataki ! oso gia ta fota tis argiros oposdipote tha ta xriastoume ! apo afto sou kai mono to sxolio katalabeno pos ine i proti sou egkimosini etsi ? na ine teliomini kai ola kala tha pane!!abrio pou tha pas gia deftero iperixo tha akousete kardoula ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια θα τολμήσω να μπω και εγώ σιγά σιγά στην παρέα σας μιας και αν όλα πάνε καλά περιμένουμε το ζουζουνάκι μας 21/05 .Έχω ήδη έναν γιο 2 χρονών τον Δημητράκη αλλά το άγχος κορίτσια μου σε κάθε εγκυμοσύνη είναι το ίδιο!!!!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι βελουδένια μου! Είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη! Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου! Να είσαι σίγουρη πως τις χρειάζομαι γιατί έχω πολύ αγωνία! Απ' ότι έχω καταλάβει...ναι σήμερα θα ακούσουμε καρδούλα! Αναρωτιέμαι βέβαια αν θα δούμε και τίποτα... :?

Μαριάννα καλώς ήρθες στην παρεούλα μας! Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου και σου εύχομαι από καρδιάς να πάνε όλα καλά!

Έχετε καθόλου "συμπτώματα εγκυμοσύνης"?? Εμένα μου την υπενθυμίζει το στήθος μου που έχει ανέβει 2 νούμερα ήδη και σε κάποιες (λίγες) φάσεις η τάση για εμετό. Ελπίζω να συνεχιστεί έτσι χαλαρά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera babycalling :) . Me to kalo na akousete kardoula simera! Ego oson afora ta simptomata den exo sxedon tipota , mono ena prismeno stithos k arketi sixnoouria kirios to vradi . Oso gia tis evdomades tis egkimosinis sou logika tha sta pi analitika o giatros sou alla mexri tote rixe mia matia se afto to sait " www.pregnology.com " vale tin imerominia pou arxise i teleftea sou periodos tha sou grapsi anslitika tis evdomades k tha sou dosi k pithani imerominia toketou .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε;

babycalling την εγκυμοσύνη την μετράνε οι γιατροί από την πρώτη μέρα της τελευταίας περιόδου.Εγώ δεν έχω ακόμα κανένα σύμπτωμα αλλά ούτε και στον Δημήτρη μου είχα.Σου εύχομαι να ακούσετε να χτυπάει πολύ δυνατά μια καρδούλα σήμερα αλλά και να μην ακούσετε μην αγχωθείς γιατί τις περισσότερες φορές στα μέσα της 7 ακούγετε.

Veloudenia μου σου εύχομαι τα συμπτώματα να συνεχίσουν έτσι ήπια καθ΄όλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης σου.Εσείς πότε πάτε για υπέρηχο;Εγώ ψάχνω ακόμα για γυναικολόγο.Έκλεισα ένα πρωινό ραντεβού για την άλλη Τετάρτη στο Αλεξάνδρας αλλά δεν ξέρω ποιος γιατρός θα με δει εκεί και για υπέρηχο μου κλείσανε 6 Οκτ. :( ,δηλαδή μέχρι τότε δεν θα μπορέσω να δω αν πάνε όλα καλά με το έμβρυο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες μουυυυυ!!!!ποσο χαιρομαι που το θεματακι μου αρχισει να γεμιζει απο εγκυουλες!!!!φυσικα οσες κοπελες ειναι στις ανοιξιατικες μανουλες δεν θελω να τις χαλασω την παρεουλα ,μπορουμε ναμαστε και στα δυο θεματακια!!!!απλα επειδη στην 1η μου εγκυμοσυνη ειχα μπει στην παρεα ''μωρακια Ιουλιου 2010'' θεωρησα πολυ ομορφο να μαζευτουμε ξεχωριστα για τα μωρακια Μαιου γιατι θα βαδιζουμε μαζιιιιι....δηλαδη οταν καποια θα κανει αυχενικη πανω κατω θα κανουμε με διαφορα ημερων και οι αλλες...εχει πολυ πλακα αλλα και μαθαινει η μια απο την αλλη,συγκρινουμε αποτελεσματα και ηρεμει η μια την αλλη!!!

βΕΛΟΥΔΕΝΙΑ ΜΟΥ,εμεις ειμαστε πολυ κοντα...διοτι εγω ειχα τελευταια περιοδο 4 Αυγουστου και θετικο τεστακι στις 4 Σεπτεμβρη καθοτι αργησα να το εμπεδωσω οτι εμεινα εγκυος τοσο γρηγορα ξανα...χιχιιχιχι

BABYCALLING σημερα ανα καταλαβα καλα θα πας για τον 2ο υπερηχο!!!!πιθανοτατα θα ακουσετε το υπεροχο τικ τακ σε γρηγορο ρυθμο....θα δακρισεις απο χαρα!!!!ειναι υπεροχο συναισθημα!!!και φυσικα θα δειτε σακουλακι και ενα υπεροχο φασολακι μεσα του!!!!!!!

mariannap μου ,θα συμφωνησω οτι το αγχος ειναι ιδιο....δεν εχει σημασια αν ειναι η 2η φορα!!!εμενα η μπουμπου μου ειναι μονο 14 μηνων και δεν περπαταει ακομηηηηηη....με εχει τρελανειιιι....χαχχαχαχα

Κοπελαρες μου καλη μας εγκυμοσυνη και ευκολο και γρηγορο τοκετο.....ο 1ος μου τοκετος ειχε διαρκεια 19 ωρες :o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χιχι Καλημέρα! Το ακούσαμε, το είδαμε και μας έκανε πάλι ίδια ηλικία!! (το οποίο φαντάζομαι είναι καλό γιατί αναπτύσσεται κατά τα αναμενόμενα) 8-)8-)

Μαριάννα θα γεννήσεις σε δημόσιο μαιευτήριο? Αν ανυπομονείς να δεις το μπεμπέ γιατί δεν πας να κάνεις ιδιωτικά έναν υπέρηχο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalispera koritsakia mou:) pos iste? Emis simera to proi TO IDAME!!!!!!apistefto sinesthima!!!! Pirame k tis fotografioules tou!!! Se deka meroules tha pame gia na akousoume kardoula k anipomono!!!! Mou ipe k o giatros pos imerominia toketou exo 14.05.12 . Axxxx . Imoun ligo atixi bebea giati vgenontas apo tin kliniki skontapsa k epesa:( , eftixos omos epesa sta malaka den xtipisa , tromaxa omos apistefta ton kaimeno ton antrouli mou .

Marriana p me to kalo na dite to sporaki sas

Argiro27 k ego xerome para poli pou sas vrika k iparxi afto to themataki . Ontos imaste poli konta,esis kardoula pote akoute?

Babycallin poli xerome pou pigan ola kala k to akousate. Pote tha xanapate?

Filia se oles

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

babycalling και Veloudenia πολύ ωραία τα νέα σας.

Θα ήθελα πολύ να πάω babycalling σε ένα ιδιωτικό αλλά δυστυχώς ακόμα δεν θα δούμε τίποτα στον υπέρηχο. :(

Την άλλη εβδομάδα ίσως θα δούμε κάτι αλλά δεν ξέρω αν την Τετάρτη που θα πάω θα μου κάνει και υπέρηχο.Ελπίζω να βρω κανένα καλό γιατρό και να γεννήσω εκεί,εμένα άλλωστε είναι το δεύτερο μου οπότε μου είναι όλα γνωστά αλλιώς δεν θα πήγαινα... :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κι απο μένα!Προχθές εκανα το τεστακι και βγήκε θετικό!!!Δεν το περίμενα...Έχω ήδη ένα αγοράκι 17 μηνών...και χαίρομαι που θα του χαρίσω ένα αδερφακι!Πήρα τηλέφωνο τι γιατρό μου και μου είπε την άλλη εβδομάδα να πάω γιατί ακόμα είναι νωρίς...μου είπε να ξεκινήσω filicine πρωι και βράδυ και τα υπόλοιπα τα λέμε απο κοντα!Νιώθω χαρούμενη , αγχωμένη , σαστισνενη , κουρασμένη .... Ανάμεικτα συναισθήματα! Εύχομαι να πάνε όλα καλα για όλες μας...να περάσει σα νεράκι ο καιρός και το Μάιο να κρατήσουμε αγγαλίτσα τα σπιτάκια μας!Η ΠΗΤ απ ότι την έβγαλα είναι 19 Μαίου!Πολλα φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Felicity kalosilthes stin parea mas, na xerese to agoraki sou k me to kalo na kratisis stin agkalitsa sou to kenourio mpempaki .

Mia erotisi thelo na kano koritsia , o ipnos mproumita , tora kata tous protous mines tis kiisis pirazi????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KORITSAKI SYNXARITIRIA SE OLES SAS GIA TA SPORAKIA SAS!!!MPHKA STO POSTAKI NA SAS EYXITHW NA EXETE YPEROXES EGGYMOSYNES KAI GERA MWRAKIA!!!!!!!!!!!!!!ME TO KALO NA TA KRATISETE STIS AGGALIES SAS!!!!!!!

VELOUDENIA MOU O YPNOS MPROUMITA DEN ENOXLEI KATHOLOU TO MWRAKI SOU MHN ANXONESE....APO MONH SOU THA TO KATALAVEIS OTAN ERTHEI H WRA OTI PLEON DEN THA MPOREIS NA KOIMASAI MPOROUMITA ALLA AYTO THA EINAI STO TELOS THS EGGYMOSYNHS!!!!!!!!KAI EGW HMOUN FAN TOU MPROUMITOU...PANTA MONO MPROUMITA KOIMOMOUNA...ALLA ME THN EGGYMOSYNH EMATHA NA KOIMAMAI KAI STA PLAGIA!!!!!!!!

PANTWS NA KSERETE TA MAXILARIA EGGYMOSYNHS-THILASMOU EINAI APISTEYTA VOLIKA...EGW DEN XERW TI THA EKANA AMA DEN EIXA PAREI!!!!!!!AKOMA KAI POU GENISA ME AYTO KOIMAMAI...........XAXAXAXAXAXA

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Titina21 se efxaristoume para poli gia tis efxoules sou!apo to stoma sou kai stou theou to afti :)

Na xerese kai to koukli sou kai na to dis opos epithimis !

Se efxaristo poli k gia tin apantisi peri stasis ipnou . Pragmatika ligo me problimatize giati den i3era ! oso gia to ma3ilari tis egkimosinis to xo ipopsin mou kai sigoura tha to paro :) ligo argotera omos giati pistebo akomi ine kapos noris . esi se pio mina to pires??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SE EYXARISTW POLY VELOUDENIA MOU!!!!!!EGW DEN THYMAMAI POTE TO EIXA PAREI,MOU EIXAN DWSEI APO THN GERMANIA OI KOUMPAROI MOU TO DIKO TOUS KAI EPISHS EIXA PAEI SE ENA MAGAZI NA KOITAKSW GIA EPIPLA TOU MWROU KAI AYTOI DINOUN DWRO STHN PRWTH EPISKEPSH POU THA PAS MAXILARI EGGYMOSYNHS_THILASMOU........XWRIS NA XREIAZETE NA AGORASEIS KATI!!!DES AMA THES STO SITE TOU KAI PHGAINE MIA VOLTA GIA NA PAREIS TO MAXILARI EXEI EPISHS KAI POLY XAMHLES TIMES SXETIKA ME TA YPOLOIPA MAGAZIA GIATI EINAI PRATIRIO!!!!!!!!

http://www.motherbaby.gr/present.php?lang=1

AYTO EINAI TO SITE ELPIZW NA VOITHISA!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μου πρότειναν έναν γιατρό στο Αλεξάνδρας και θα πάω την Παρασκευή στα απογευματινά να τον δω.Ελπίζω εκεί να κάνουν υπέρηχο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...