Μετάβαση σε περιεχόμενο

MΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2012


Recommended Posts

geia sas koritsakia mou!!!xthes mpikame ston 6o mina me ton mpempoulh mouuu :D:D:D

klwtsaei poly kai maresei!!!

apo oti vlepw OLes exoume viwsei thn anaisthisia tou simerinou kosmou!! :x:x

veloudenia esy arxises tis amarties kai egw twra pleon mpainw ston swsto dromo...anapodi :lol::lol: edw kai 1 evdomada kathe vradu trww mono froutosalata...diladi meta to mesimeriano den ksanatrww tpt allo!prepei na prosexw...!gia na doume otan ksanapaw ston giatro tha exw valei kilakia apo ton proigoumeno mina? :roll:

aaaaaaa simera piga sto IKA na kleisw rantevou gia geniki aimatos kai pote lete na me kleisane na paw rantevou???????????14 fevrouariou :lol::lol::lol: toooosoooo kala :lol::lol::lol::lol:

wraia ygeia exoume!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα κορίτσια, βλέπω είχατε μπόλικα νέα αυτές τις μέρες. Τα δικά μου είναι οτι ψάχνουμε σπίτι για να μετακομίσουμε. Ο σπιτονοικοκύρης μας το πουλάει και μιας κι εμας δε μας ενδιαφέρει να το αγοράσουμε αρχίσαμε να ψάχνουμε για άλλο σπίτι. Βέβαια δε μας έχει βάλει και το μαχαίρι στο λαιμό, χαλαρά ψάχνουμε μιας κα ακόμα δεν έχει βρει αγοραστή. Το θέμα είναι οτι κάθε τόσο έρχονται μεσίτες με πελάτες και έχουμε κουραστεί. Επιπλέον, μέχρι να μπούμε στον έβδομο πρέπει να έχουμε τακτοποιηθεί, να ασχοληθούμε και με τα πράγματα του μωρού. Προς το παρόν δε θα ψωνίσω τίποτα μέχρι να δούμε τι θα κάνουμε. Και όπως καταλαβαίνετε ούτε λόγος ακόμα για παιδικό δωμάτιο. Ας ελπίσουμε οτι θα βρεθεί κάτι τις επόμενες μέρες. Για να δούμε :?

Αλήθεια, έχετε κοιτάξει για παιδικά επιπλάκια κλπ? Νομίζω οτι τα αγοράκια είναι λίγο αδικημένα. Ή τουλάχιστον εγώ δεν έχω βρει κάτι να με ενθουσιάσει.

Με το φαγητό κάθε μέρα λέω πως θα περιορίσω το βραδινό και τα γλυκά αλλά όλο τσιμπολογάω.

Κατα τ' άλλα ήσυχα αν και όσο περνάει ο καιρός έχω περισσότερη υπνηλία και κουράζομαι πολύ εύκολα. Προς το παρόν ούτε που έχω καταλάβει πως πέρασε ο καιρός και μπαίνουμε στον 6ο... Ελπίζω και οι επόμενοι μήνες να περάσουν γρήγορα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου!!!τι μου κανετε?εγω πολυ πειξιμο σημερα...ουφ ολη μερα σπιτι πλενω μαγειρευω και βαζω πλυντηρια-στεγνωτηρια...ελεοσς.....

Κατα τα αλλα καλα η κορουλα μου εχει σκυλοβαρεθει μεσα η καημενη αλλα ρε παιδια δεν εχω κουραγιο για βολτες εξω...εν τω μεταξυ ουτε την παιζω καθολου και η καημενη τα χει παιξει με μενα...αυριο θα παμε μια βολτα στην μαμα μου να χαρει παιχνιδι με την γιαγια -παππου και την αδερφουλα μου!λιγο να ξεφυγει το καημενο.

sotkou δεν χαιρεσαι που ολοι αναρωτιουνται αν αδυνατισες??εμενα η μανα μου μου λεει ''αχ πως θα ξαναεπανελθεις τοσο που παχυνες???''και το χειροτερο ειναι οτι εχει δικιο.... :roll:skorpina Κουραγιο με τα θεματα του τζακιου....ουφ ξερω πως νιωθεις ειναι οντως πολυ δυσκολα χειμωνιατικα και μαστορια ....ειχατε καιρο να το καθαρισετε???εμεις δεν το εχουμε καθαρισει εδω και κανα 4 χρονια..... :lol: οποτε μαλλον ερχεται και η σειρα μας....

Αχ και κατι ακομη..κι εγω σημερα δεν το πολυνιωθω και ανησυχω....και γενικα σημερα ολη μερα δεν ειμαι και πολυ καλα..νιωθω εξαντλημενη σαν να ειμαι αρρωστη ενω δεν ειμαι...και εχω ζαλη...

Veloudenia εννοειται τωρα θα τα λεμε συχνα...σχεδον καθε μερα θα μπαινω!!!

Μωρουδενιασυγχαρητηρια που προσεχεις την διατροφη σου!!!εγω δεν τα καταφερνωωωω και ειμαι και παχια!!!ασε ζω ενα δραμα....

Ελενα με το καλο να βρεις ενα ομορφο σπιτακι γρηγορα και να ξεμπερδεψετε με την μετακομιση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από εμένα!!!!! Τι κάνετε κοριτσάκια μου;;

Εγώ ανυπομονώ να πάω για την β΄επιπέδου τη Δευτέρα να δω το μωράκι μου (βαμπιράκι το λέω έτσι που μου πίνει το αίμα το άτιμο αλλά να ναι αυτό καλά και εγώ μια χαρά αντέχω)! Για παιδικό δωμάτιο δεν έχω κοιτάξει τίποτε, μια και καλή στο επόμενο σπίτι θα το φτιάξω, αφού τον αύγουστο μετακομίζουμε. Τον πρώτο καιρό ούτως ή άλλως θα το έχουμε στην κρεβατοκάμαρά μας, οπότε επιπλάκια κλπ θα τα πάρω μαζί με όλα τα υπόλοιπα το καλοκαίρι. Κι εμένα με κλωτσάει πολύ και μου αρέσει τρελά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και από εμένα!

Χάθηκα λόγω πολλής δουλειάς και σήμερα χαλαρώσαμε κάπως....

Προχθές και χθες με έπιασαν και κατι τσιμπηματάκια χαμηλά και φοβήθηκα λιγάκι. Πήρα τον γιατρό και μου είπε ότι αν δεν συνοδεύονται με πετρώματα στην κοιλιά να μην ανησυχώ...Να πω την αλήθεια ποτέ δεν κατάλαβα τι εννοεί με τα πετρώματα. Οπότε υποθέτω ότι δεν τα έχω νιώσει...Πλησιάζει και η μέρα για την β επιπέδου! ΤΗν κάνει πάντα αργά ο γιατρός μου.

Από κιλάκια είμαι στο συν 1 ίσως και 1.5 ανάλογα με την κατακράτηση και είμαι αρκετά ευχαριστημένη. Βέβαια μου φαίνεται κάπως 'βαρύ' να είμαι 2η φορά έγκυος συνεχόμενα σε τόσο μικρό διάστημα, οπότε το ότι δεν φούσκωσα απότομα μου κάνει καλό στην ψυχολογία μου. Να φανταστείτε αν πάνε όλα καλά και γεννήσω τον Μάιο, τα μωράκια μου θα έχουν 14 μηνες διαφορά....δηλαδή είμαι έγκυος από το 2010 τον Ιούλιο και θα σταματήσω να είμαι έγκυος 2 χρόνια μετά...βάλε και την περίοδο λοχείας που είναι δύσκολη έτσι και αλλιώς...από Σεπτέμβρη με βλέπω να ηρεμώ (λεμε τώρα) κάπως..... :?:?:?:?

Απλώς γκρινιάζω λίγο σόρρυ κορίτσια αν σας χαλάω την διάθεση, ώρες ώρες πετάω απο την χαρά μου για το 2ο μωράκι και κάποιες στιγμής τρελαίνομαι και φρικάρω για το πώς θα τα βγάλουμε πέρα.....Και σωματικά δεν αντέχω και τόσο....Πάνω απ΄όλα βέβαια θέλουμε να είμαστε όλοι γεροι και δυνατοί και θα τα βρούμε (φανταζόμαι) στην πορεία...

και εμείς θέλουμε να μετακομίσουμε! Σε ποιες περιοχές ψάχνετε για σπίτι? Εμείς έπρεπε να μετακομίσουμε από πέρυσι αλλά δεν προλάβαμε...τώρα αναγκαστικά!!!!

Σας φιλώ πολύ πολύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό με τη δεύτερη εγκυμοσύνη κοντά κοντά είναι ένα θεματάκι. Από τώρα λέω στον άντρα μου ότι θα πρέπει να προσέχουμε πολύ μετά, μην ξαναμείνω έγκυος σύντομα για να προλάβει ο οργανισμός μου να συνέλθει- με προβληματίζει το θέμα του αιματοκρίτη εμένα κυρίως γι' αυτό το φοβάμαι πολύ!!!

Όσο για τη μετακόμιση, εμείς θα μετακομίσουμε όπου μας στείλει ο Ελληνικός Στρατός οπότε έχουμε μέλλον ακόμη μέχρι να μάθουμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό με τη δεύτερη εγκυμοσύνη κοντά κοντά είναι ένα θεματάκι. Από τώρα λέω στον άντρα μου ότι θα πρέπει να προσέχουμε πολύ μετά, μην ξαναμείνω έγκυος σύντομα για να προλάβει ο οργανισμός μου να συνέλθει- με προβληματίζει το θέμα του αιματοκρίτη εμένα κυρίως γι' αυτό το φοβάμαι πολύ!!!

Όσο για τη μετακόμιση, εμείς θα μετακομίσουμε όπου μας στείλει ο Ελληνικός Στρατός οπότε έχουμε μέλλον ακόμη μέχρι να μάθουμε!!!!

και εγώ είχα θέμα με τον αιματοκρίτη στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου. Και αγχωνόμουν πολύ. Αλλά στον 9ο μήνα ανέβηκε...αν δεν κάνω λάθος ανεβαίνει έτσι και αλλιώς προς το τέλος...Η φύση προνοοεί :lol: ...Απλώς ο γιατρός δεν μου το είχε πει για να τρώω μοσχάρι και να παίρνω τα συμπληρώματά μου. Τι συμπήρώματα παίρνεις? Μήπως δεν τα απορροφάει ο οργανισμός σου? Σε υγρή ή στερεή μορφή? Μια ώρα πρην το φαγητό & με άδειο στομάχι? Πορτοκαλάδα (φρέσκια) πίνεις?

Πότε θα μάθετε που θα μετακομίσετε? Μπορεί να βρεθείτε οπουδήποτε?? :?:?:?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοίτα, εγώ ξεκίνησα με αιματοκρίτη 34 λόγω στίγματος, τώρα έχει φτάσει αισίως στο 25 και μέχρι τώρα έπαιρνα 2 σίδηρο και 2 φυλλικό οξύ. Τώρα παίρνω 3 (στομαχάκι ατομική βόμβα στο τέλος)!!Τον πρωινό σίδηρο τον πίνω με νερό γιατί βάζω ξυπνητήρι στις 6μιση και το πίνω, το δεύτερο με φρέσκια πορτοκαλάδα και τον τρίτο με αναβράζουσα Βιταμίνη C. Η αλήθεια είναι βέβαια ότι είχα καιρό να φάω κρέας, λίγο οι γιορτές που (θεωρητικά) φάγαμε πιο πολύ, λίγο μια ίωση του αντρούλη που μαγείρευα πολύ ελαφριά, το μοσχαράκι μας έμεινε πίσω! Ελπίζω να σταθεροποιηθεί κάπου και να μην φτάσω στο σημείο της μετάγγισης!!

Όσο για τη μετάθεση, μπορεί να είναι από Αθήνα μέχρι Βόρειο Έβρο και από Νησιά Βορείου Αιγαίου μέχρι Φλώρινα! Κάποια στιγμή θα μάθουμε, το πότε βέβαια είναι άγνωστο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera koritsakia mou !

kapoio koritsaki exei mastwrous mesa sto spiti pfffff upomonh pros to paron emena suzhtaei o kurios skoulikis gia anakainhsh sto mpanio kai me pianei 40 puretos(to mono pou den eixame kanei mesa sto spiti)

oso gia to sidhro egw pinw legofer 2 thn hmera kai apo thn arxh ths egkumosunhs gt eixa apo prin anaimia xronia! kai mallon 8a paw ki gia 3o gt exw zalades 8a paw gia eksetaseis th deutera.oi xumoi kai to mosxari oti h' oi fakes den voh8ane trela gt olo auto einai tou organismou oxi oti 8a anevei o aimatokriths sta vouna. egw otan exw panw apo 29 eimai kala alla na koitate th feritinh (to skotwsa pali ).

phga shmera gia farmaka sto ika perimenw me mia kopela pou exei terastia koilitsa.mou leei egkuos eisai lew nai ,rwtaw k egw esu konteueis?(xazh erwthsh) kai mou lei h kopela molis mphka ston 6o..........kai lew egw thn epomenh evdomada kai mou leei den exeis koilia!!!! lew nai thn xwnepsa! kamia sxesh! gelage h kopela!

shmera 8a paw sto giatro gia kardoula euxomai k elpizw na einai ola kala 8a sas grapsw to vradi molis gurisw.(kata tis 10)

filakia kai kalh dunamh se oles! me tis metakomhseis ,tis doulitses,ta ponakia ,thn kourash ...

ps:x8es hr8e o kurios skoulikis kai mou ekane parapona oti den tou dinw filakia kai den tou dinw shmasia :D xaxaxaxa ton eixa sto ftusimo kati meroules :D xaxaxaxa filakiaaaaaa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΓΛΥΚΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ;

ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΟΛΕΣ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΣΠΟΡΑΚΙΑ ΣΑΣ. ΔΙΑΒΑΖΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΝΕΑ ΣΑΣ ΑΛΛΑ ΨΙΛΟΧΑΘΗΚΑ ΓΙΑ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ. ΛΙΓΟ-ΛΙΓΟ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΜΑΖΕΨΩ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟΣΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΕΙΧΕ ΠΑΘΕΙ ΚΑΤΕΔΑΦΙΣΗ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΕΓΩ. ΠΟΛΥ ΥΠΝΗΛΙΑ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ. ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΣΤΗ ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΓΙΑΤΙ ΕΛΕΙΠΕ Ο ΑΝΤΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ.

ΤΟ ΦΑΣΟΛΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΕΜΠΤΗ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΤΟΥ ΜΗΝΑ. Ο ΕΝΔΟΚΡΙΝΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΜΠΥΛΗ ΖΑΧΑΡΟΥ ΚΑΙ ΔΕ ΘΕΛΩ ΚΑΘΟΛΟΥ. ΔΕΝ ΤΡΩΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΓΛΥΚΑ. ΜΟΥ ΦΕΡΝΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΑΝΑΓΟΥΛΕΣ.

ΕΡΙΞΑ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΤΟ ΙΚΕΑ ΓΙΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ Η ΙΔΕΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΛΕΥΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΔΙΑΚΟΣΜΙΣΩ ΜΕ ΟΜΟΡΦΑ ΑΥΤΟΚΟΛΙΤΑ, ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΤΟΙΧΟΥΣ. ΓΕΝΙΚΑ ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΨΩΝΙΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΤΩ ΤΙΣ ΕΚΠΤΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΣΙΓΑ-ΣΙΓΑ.

ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΕ ΟΛΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΕΣ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ, ΤΙΣ ΩΡΕΣ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΝΤΡΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΑΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ.

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΣΑΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

X+M na ksekourazesai vre koritsaki mou !den pa8ainoun tpt oi douleies kai na arghsoume na tis kanoume...mhpws den 8a ksanaginoun?? :P

molis gurisa apo to teleutaio ma8hma ,phga prin apo to ma8hma sth giatro ola teleia, kardoula teleia!!!! me evgale na perpathsw gia kanena pentalepto gt den stamatouse na gurizei kai den mporouse na metrhsei h gunaika. Gelage gt htan polu zouzouni xwria oti evaze to daxtulaki sto stoma kai to pipilage meta ekane mia kinhsh san indianaki les kai ekane sunialo me to xeri k to stoma. o kurios skoulikis htan prosulwmenos sthn o8onh kai eixe ena vlema les k tote katalave ti ginete...mas eipe h giatros oti einai koritsaki!alla 8a paw k thn epomenh gia enan uperhxo ;) siga mhn to xasw!

auta koritsakia mou polla filia kalh ksekourash se oles egw exw tromerous ponous shmera sto anoigma twn podiwn...oute na gurisw pleuro den mporw mou eipe o giatros mou oti anoigei h lekanh siga siga pffff ksekourash!

<3 mouts mouts kalo bradu!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!

Sotkou συγχαρητήρια!!!! Είδες πώς χαζεύουν οι άντρες;;; Ο δικός μου στην αυχενική είχα ένα βλέμμα απίστευτο, εμένα δεν με έχει κοιτάξει ποτέ έτσι νομίζω!!! :P:P:P Τώρα στην β' επιπέδου θα τον μαζεύω με τα κουταλάκια υποθέτω!!!Το μικρούλι μου με κλωτσάει ανελέητα από την ώρα που άρχισα να γράφω, οπότε μάλλον θέλει να σας πει καλημέρα!!!

Κι εμένα με πιάνουν πόνοι στον δεξί γοβό ψηλά, κυρίως το βράδυ και δεν μπορώ να κοιμηθώ, αλλά υποθέτω ότι είναι από το άνοιγμα της λεκάνης, αργά αλλά σταθερά!!Πάντως μια φίλη μου που είχε καιρό να με δει, μου είπε ότι εκτός από την κοιλίτσα, φαίνεται σαν να μην έχω πάρει κιλά!! Καλό αυτό!! Νομίζω ότι έχω ένα πρήξιμο στα χέρια και το πρόσωπο, κατακράτηση δεν μπορεί να είναι γιατί πίνω νερό ανελέητα, ο άντρας μου έχει βαρεθεί να κουβαλάει, θα κάνω από βδομάδα τις εξετάσεις του θυρεοειδή και την καμπύλη και θα δω τι φταίει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από εμένα!

Το βράδυ κοιμηθήκαμε ελάχιστα, έτρεχα στην τουαλέτα κάθε μισή ώρα...μάλλον είχε γίνει κατακράτηση υγρών μέσα στην ημέρα.... να φανταστείτε ξάπλωσα κατά τις 12 και μέχρι τις 3 είχα σηκωθεί 6 φορές....μετά άρχισε να κλαίει η μικρή γιατί μάλλον την πονάνε τα δοντάκια που βγάζει ....μετα με έπιασε και εμένα ΞΑΝΑ πονοδοντος !!!!!!!!!!!!! :?:?:?:?:? ΤΕΛΕΙΑ :lol::lol::lol::lol:

η χθεσινή νύχτα μου θύμισε τις πρώτες νύχτες με την μπέμπα μου ...οι οποίες όπως μου υπενθύμισε ο άντρας μου έρχονται ξανά :lol::lol::lol::lol::lol:

από κιλάκια συν 1-1.5 είμαι πολύ χαρούμενη για αυτό! Εδώ και μερικές μέρες έχει σχηματιστεί και μια μικρή κοιλίτσα :D:D:D:D Στρογγυλή, κάπως διαφορετική από την 1η εγκυμοσύνη, καλά λένε ότι κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική! :D:D:D Βέβαια ειδικά μέσα στην ημέρα ούτε που φαίνεται αν φοράω ρούχα...ο άντρας μου λέει θα γίνει όπως με την μπέμπα...θα φανώ έγκυος 2 εβδομάδες πριν γεννήσω ...λέμε τώρα :lol::lol::lol::lol: μακάρι γιατί ο τελευταίος μήνας είναι δύσκολος με κιλά!

Μπάινουμε-μπήκαμε στον 6ο κορίτσια!! Περάσαμε πάνω απο το μισό διάστημα!

Εύχομαι να έχουμε ένα ξεκούραστο και όμορφο Σαββατοκύριακο!

σας φιλώ :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera :) samantha esu 8a exeis k duo mazi...pw pwww.

euxaristw expecting :) shmera me ksupnhse o k.skoulikis na dei ti kanoun ta koritsia tou. :P (exei katourh8ei)

twra mporw na parw kati rozzzzzzz :)

oi upoloipes egkuoules ti kanoun???? egw exw mono 2 wres ma8hma shmera k eimai entelws xalarh :) vevaia autos o ponos me exei tsakisei alla den h8ela na ka8hsw sto krevati :P 8a dw isws parw thn aderfh mou na pame gia kafedaki :) h' na paw katw na xalarwsoume (molis gurisei vevaia).

evlepa tv kai eixe mhlopita sto mega lew na mpw ston peirasmo na ftiaksw :P (peiramata)

mouts mouts!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ps: phga x8es sthn 8eia mou pou einai paidiatros kai mou eipe epeidh to derma mou einai lepto na vazw ligo ka8aro oinopneuma se epi8emata kai na trivw tis roges mou gia na sklhrunei to derma na mh me plhgiasei argotera to mwro sto 8hlasmo . to lew mhpws to xreiazete kamia allh egkuoula :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsakia mou ! ti kanete ??

ego xthes den mpika giati perasa mia para poli asximi mera eftixos me esio telos . apo to proi sikothika me ponous stin kilia kato de3ia , kata to mesimeri dinamosan para poli se simio pou epianan oli tin kilia kai argotera eginan kapos anipoforoi . i alithia ine oti troma3a kapos giati leo ... ti ine afto tora??? efige o antras mou apo tin doulia k irthe k me mazepse gia na pame ston giatro . me e3etase mou ipe pos i mikroula ine mia xara k pos genika den exo tipota k oti ine ponoi epidi megaloni i mitra k tentonete i kilia . k leo ston giatro kala toso entonoi?? mou lei kamia fora nai , alla min 3exnas oti exi k pio entonous ..k tou kano ti enois??? k apantai...3eris..prepi na genisoume k olas :) . pantos koritsia apo to spiti mexri tin kliniki ta idia ola !!! eftixos mou edose ena xapi k meta apo kamia ora imoun areta kalitera . makari na min me 3anapiasi .

episima apo kilakia ime sta +6 :oops:

oso gia to domatiaki ... i alithia ine pos k emis exoume metakomisi mprosta mas sto kenourio mas spiti .

epidi to moro outos i allos tha ine ton proto kero sto domatio mas ... den tha mpoume stin diadikasia na ftia3oume domatiaki gia merikous mines . otan me to kalo pame sto allo spitaki ..eki tha ektonotho .

ostoso exo apofasisi ti tha paro apo krebati k karotsaki .

http://www.stokke.com/en-cy/stroller/st ... p=UcjrJ1oR afto to karotsaki se mpez xromataki ( gia na mporesi na to xrisimopiisi k to deftero :)

http://www.stokke.com/en-cy/stroller/xp ... -seat.aspx afto to kathisma gia to ama3i pali se mpez xroma

http://www.google.com/imgres?q=Stokke+S ... 29,r:5,s:0

k afto to krebataki pou argotera megaloni kapos

afta leo na ta paraggilo telos febrouariou mias k to ergostasio ine stin afstria k theloun kero na erthoun .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Veloudenia μου μαζί τα έχουμε τα συμπτώματα, χθες το βράδυ με το που ξάπλωσα με έπιασε βήχας και πόναγε αντανακλαστικά το κάτω μέρος της κοιλιάς μου, ευτυχώς δεν συνεχίστηκε μετά τον βήχα ενώ σήμερα με πόναγε στα δεξιά αλλά όχι τόσο έντονα όπως εσένα, πάλι καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τσαααα ηρθα!!! :)

Sorry κοριτσακια που δεν εμπαινα αλλα ειχα πολυυυ πιεση στη δουλεια και δεν ειχα χρονο για τιποτα.... δουλεια σπιτι μαγειρεμα καθαρισμα μωρο κτλ!!

Ειμαι πολυυ καλα μεγαλωνω!!

Ααααααα σημερα εχουμε Β επιπεδου και αρχισα να αγχωνομαι λιγο... να δουμε και πως παμε σε κιλα!

Αυτα απο εμενα φιλια πολλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑΑΑΑ ΣΑΣ.....ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ???? :):):):)

ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΕΒΓΑΛΑ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΠΟΥ ΕΦΑΓΑ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ..ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΤΙ ΝΑ ΠΡΩΤΟΚΑΝΩ , ΝΑ ΚΑΤΣΩ ΤΟΥΑΛΕΤΑ Η ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΜΕΤΟ.ΠΩ ΠΩ ΜΟΥ ΘΥΜΙΣΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ..ΕΥΤΥΧΩΣ ΜΕΤΑ ΗΜΟΥΝ ΚΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΕΛΕΙΠΕ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΟΝΕΣ ΜΕ ΤΗ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ.

ΒΕΛΟΥΔΕΝΙΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ ΣΟΥ , ΖΗΤΑ ΧΟΡΗΓΟΥΣ!!!ΟΛΟ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΘΑ ΦΙΛΟΤΙΜΗΘΕΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΚΑΤΙ. ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΧΩΡΑΕΙ ΣΤΟ ΠΟΡΤ ΜΠΑΓΚΑΖ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΣΑΣ, ΝΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙΣ ΠΡΙΝ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ.

SOTKOU ΤΩΡΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕ Ο Κ. ΣΚΟΥΛΙΚΗΣ ΟΤΙ ΕΧΕΤΕ ΜΩΡΟ???ΕΛΕΟΣ...

ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ ΠΟΥ ΞΑΠΛΩΝΩ ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ Η ΜΕΣΗ ΚΑΙ ΟΙ ΠΡΟΣΑΓΩΓΟΙ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΑΛΛΑΖΩ ΠΛΕΥΡΟ. ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΑΛΛΑΖΩ ΠΛΕΥΡΟ ΞΥΠΝΑΩ..

ΤΟΜΑ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΗ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ , ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΝΑ ΠΕΙΣ ΝΕΑ ΣΟΥ..

ΣΑΜΑΝΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΜΗΝ ΠΙΝΕΙΣ ΠΟΛΛΑ ΥΓΡΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ ΚΑΙ ΧΑΛΑΣ ΤΟΝ ΥΠΝΟ ΣΟΥ.ΒΕΒΑΙΑ ΑΝ ΣΕ ΞΥΠΝΑΕΙ Η ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ!!! :mrgreen::mrgreen: ΠΟΣΟ ΧΡΟΝΩΝ- ΜΗΝΩΝ ΕΙΝΑΙ???ΕΜΕΝΑ 15 ΜΗΝΩΝ..

ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναιιιιιιιι καναμε την Β επιπεδου και ειναι ολα τελεια με το μικρο μικρο αντρακι μου.

Καρδουλα χερακια ποδαρακια δακτυλακια κοιλιτσα στομαχακι σπονδυλικη στηλη γεννητικα οργανα κεφαλακι χειλακια ματακια κτλ... ολα μια χαρα :) Τον ζυγισε για πρωτη φορα 530γραμμαρια παιδαρος και +4 :o παλι εγω δηλαδη ειμαι στα +8 περιπου κιλα.

Αυτα... επομενο ραντεβου στις 20/02!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια και απο μενα!οπως βλεπετε ειμαι νυχτερινος τυπος...χαχαχχαχ δεν δουλευω τωρα και ειμαι χαλαρη ,ολη μερα καθομαι με την Ελενιτσα μου και μαγειρευω βαζω κανα πλυντηριο αλλα γενικα λιγα πραγματα...δεν αντεχω και πολλα...βαρυνα .....κυριολεκτικα και μεταφορικα!

Εχω ξεσκιστει να βαζω λαδακι weleda στο κορμι...για τις ραγαδες...διοτι στην 1η εγκυμοσυνη ειχα κανει μερικες και λεω να προσεχω περισσοτερο αυτη τη φορα.

Περιμενω να πληρωθω να παω να παρω και κανα μπουφανακι και καμια κρεμουλα για το προσωπο γιατι εχω να κοιταξω τον εαυτο μου κανα 2 χρονια...... :shock:

Γενικα ολα καλα,πονακια εχω μονο οταν αλλαζω πλευρο!!!απιστευτο πονο σαν σφαχτη αλλα μονο οταν αλλαζω πλευρο.

Απο αγχος .....δεν παω και πολυ καλα...αγχωνομαι για το πως θα τα καταφερω με 2 νινακια στο καπακι....ευτυχως η ελενα μου ειναι θαυμα παιδι!!!κοιμαται μονη της,δεν την κουνησα ποτε!τρωει τα παντα και δεν διαμαρτυρεται!παιζει με οτι της δωσω!γενικα ειναι ενα καλο παιδακι!το θεμα ειναι οτι οταν με το καλο γεννηθει η αλλη κορουλα μας,θα εχω προβλημα με τον υπνο το βραδυ....θα παλευω να θηλασω και η μεγαλη μου δεν θα εχει την αναλογη προσοχη...ελπιζω να με βοηθησει η μανα μου και η αδφερφη μου με την ελενα και κανα φαγητακι στο σπιτι......ελπιζωωωω αλλα.....δεν βλεπω πολυ θερμηηηη.. :lol: αν και δοξα τω θεω με βοηθανε πολυυυυυ με την ελενα αλλα εγω μετα θα τις χρειαζομαι για αρκετες ωρες και καθε μερα...και δεν το βλεπω να γινεται κατι τετοιο...παντως θα τις παρακαλεσωωωω...χιχιχιιχιχιχιχιιχιχ ;)

Στο πρωτο μου νινι,κοντεψα να παθω καταθλιψη...ημουν μονη ολη μερα,ο αντρουλης δουλεια νυχτερινος επι 2 βδομαδες συνεχεια και εγω εδω σπιτι μονη με ενα νεογνο να παλευω να θηλασει και να μην θηλαζει και να τρεχω πανικοβλητη ολη μερα....τα νευρα μου ειχαν γινει σκ...τα και ευτυχως που αυτη η περιοδος προσαρμογης κρατησε λιγο!!!!μετα συνηλθαμε !!!αλλα επρεπε να πω την μαμα μου να μεινει για καποιες μερες εδω αρχικα για να μην παρω τα βουνα.Αυτη τη φορα θα της το πω σιγουρα!!!!

αυτα κοριτσακια μου!!!εσεις αγχωνεστε για τιποτα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera!!! Toma sugxarhthria!!! Kat6 nai dustuxws twra to katalave afou x8es phre k th giagia tou na ths pei ta nea meta apo polu kairo aggikse xwris na tou pw egw thn koilitsa mou.

Argyrw kouragio me ta duo zouzounia sou.to agxos mou emena einai h genna eimai ponesiara pou leei h manoula mou k akoma den exw kanei thn eksetash gia thn piesh sta matia.opote den kserw an 8a kanw kaisarikh h fusiologikh genna.

oso gia tous ponous exw psofhsei sto anoigma twn podiwn...wres wres oute na perpathsw de mporw.

x8esmou eipe mia otan gennhsw meta apo 10 meres na arxhsw ma8hmata paei kala?????eleos dhladh...

mou akurwsan to prwto ma8hma ara shmera ksekinaw 1 k teleiwnw 7 :) eseis ti kanete??shmera eftiaksa gemista :D k h mhlopita egine anarpasth. :) omws thn teleutaia evdomada trww polu k prepei na to kopsw o k.skoulikis me rwthsw an adunathsa ki allo , alla me tpt!!! :D

filia Kalhmeraaaaa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera egkioules mou . pos iste ? ego 3ipnisa simera kai den 3ero giati alla barieme na kounitho . barieme na kano to otidipote les k eskaba prin . diathesi exo mia xara alla somatika nomizo oti ime kourasmeni (xoris na exo dikiologia gia na ime kourasmeni) den 3ero an to pathenete k esis kamia fora .

expectingmummy sou perasan ta ponakia pou erxontan me bixa ??

Toma poli xerome pou ola pigan kala me tin e3etasi . emis exoume epomeno rantebou stis 02/02

kat6 efxaristo gia tis simboules :) oles ine xrisimes . esis ta exete perasi 3ana k sigoura kati parapano tha 3erete .

argiro k emena me apasxoloun ena dio pragmatakia na sou po tin alithia . kapies stigmes piano ton eafto mou na ton perni ligo apo kato alla prospatho na skeftome tin mikroula k etsi niotho kalitera k ta 3exnao . ola tha ginoun simasia exi pos imaste kala k exoume mia agapimeni oikogenia .

sotkou o kirios skoulikis arxise na stroni :)?? mprabo!!! ante tora na erxete se kathe iperixo na to siniditopii olo k perisotero .

oso gia ton fobo tis gennas , ase....k ego to skeftome . anipomono na pane ola kala kai na tin protoantikriso alla gia na ginoun ola afta prepi na geniso k olas :)) k ime poli FOBITSIARA kai ton pono den ton antexo!! nomizo oti otan plisiazi o keros tha agxotho poli!!!

koritsakia esis pou exete to deftero ninaki stin kilitsa , sto proto pos antimetopisate to thema tis gennas ??

filiaa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εεεεεεεεεεεε!βαλτε και εμενα στη λιστα της φοβιτσιαρας!!!!!!!!!!!!!!! :lol:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ....

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΑΧΟΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΜΕ ΕΚΑΝΕ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ 15 ΣΤΑ 16!ΟΠΟΤΕ ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΚΟΥΩ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΝΕΠΑΝΟΡΘΩΤΟ ΤΡΑΥΜΑ ΠΟΥ ΥΠΕΣΤΕΙ....ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ!ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΚΥΡΙΩΣ...ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΑΜΑ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΕΤΟΙΜΗ...

ΚΑΙ ΕΓΩ ΦΟΒΑΜΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΧΙ ΤΟΝ ΠΟΝΟ!ΝΟΜΙΖΩ....ΔΗΛΑΔΗ!

ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗ ΜΕ ΠΙΑΣΕΙ ΑΔΡΑΝΕΙΑ ΠΑΝΙΚΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΥΜΜΕΤΕΧΩ!

ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΦΟΒΟΥΣ!

ΓΙΑ ΚΙΛΑ ΔΕ ΜΙΛΑΩ....ΑΡΧΙΖΩ ΚΑΙ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ!9 ΜΕ 9,5 ΠΑΙΖΩ.................. :(

SOTKOU ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΣΑΣ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ Ο ΑΝΤΡΟΥΛΗΣ ΣΟΥ!

ΜΑΛΛΟΝ ΗΘΕΛΕ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΤΟΥ! ;)

ΕΓΩ 1 /2 ΕΧΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΣΤΗ ΡΟΔΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΑΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΦΥΣΤΙΚΙ ΜΟΥ 4 ΗΜΕΡΕΣ ΑΘΗΝΑ ΝΑ ΣΕΡΦΑΡΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΓΙΑ ΤΗ ΜΠΕΜΠΑ ΜΑΣ!!!!!!!!!!!!!

ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΩ!!!!

ΑΑΑΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΔΕ ΣΑΣ ΕΙΠΑ....ΚΑΤΑ ΤΙΣ 10 ΜΑΡΤΗ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΑΠΟ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΞΑΝΑΠΑΩ..........ΑΡΧΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΗ!!!!!!!!!!!!! ;)[smilie=blob1.gif][smilie=blob3.gif]

ΑΥΤΑ ΤΑ ΝΕΑ ΜΑΣ!!!!!!!!!!!

ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΥΠΕΡΟΧΑ ΚΑΙ ΝΑ ΞΑΠΛΩΝΕΤΕ!!!!!ΑΥΤΟ ΘΕΛΟΥΝ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΜΑΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια!! Τι κάνετε? Εχω μέρες να μπω, με τις δουλείες και με τον μικρό μου δεν προλαβαίνω!

Στις 17/1 κάναμε την β επίπεδου και όλα μια χαρά, δόξα το θεό!!! Το κοριτσάκι μας αναπτύσσεται κανονικά είναι 500 γρ και κάθε μέρα δινει πολύ δυναμικά το παρόν κλοτσώντας την κοιλια της μάμας!!!

Βρε κορίτσια για πειτε μου τωρα κατι εχω ΠΗΤ 19/05 με βλέπω όμως να γενναω αρχές Μάιου λογο καισαρικής, πρέπει να πάρω και ρουχαλάκια μακρυμάνικα η καλοκαιρινά? Εγω έλεγα να παρω μερικά φορμάκια με μακρύ μανική βαμβακερά, θα τα φορέσουμε όμως η μηπως πανε χαμενα?

Ας με βοηθήσει καμια μανουλα, γιατι εχω κολλήσει με το θεμα αυτό. Στον Γιο μου ειχα Γέννηση Οκτώβριο και Ειχα παρει μακρυμανικα..τωρα τι κάνουμε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...