Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο16! Γεννητούρια Τέλος!!!!


Recommended Posts

Χρυσα μου αυτο ειναι το γαμωτο,οτι δεν εχει κατι!Ξυπναει και παιζει!Γελαει και κουνιεται σαν τρελο!Ειναι τοσο χαρουμενο παιδακι!Αλλα ειναι υπερκινητικη!Την αλλαζω στις 3 την νυχτα που κανει κακα και κουνιεται περα δωθε στη αλλαξιερα και ξελιγωνεται στα γελια!Μετα την βαζω να κοιμηθει και παλι παιζει ή μουγκριζει! :lol: Δεν κοιμαται,της παιρνει πολλη ωρα για να κοιμηθει.Και ξυπναει ανα 10λεπτο και μετα ξανακοιμαται και παλι απο την αρχη.Δεν κλαιει ποτε χωρις λογο,εχω να το λεω αυτο,δεν ειναι γκρινιαρα.Απλα ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ!!!!Και την εχω διπλα μου και φυσικα τη εχω εννοια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τοτε να μην εχεις εννοια...

ασε το παιδι να β ρει τους ρυθμους της..

φροντησε απλα ακομα και οταν την αλλαζεις να μην την "αναζωογονεις" πολυ..διλαδη σκουπησμα αντι για πλυσημο, πολυ πολυ απαλο φως- εαν μπορεις να βρεις μια λαμπα η οποια ισα ισα σου δινει φως καλο ειναι..

θα στρωσει..το ποτε δεν ξερω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στο δωματιο της που την αλλαζω επιτηδες εχω πολυ χαμηλο φωτισμο.Και την κανω με μωρομαντηλο.Αν δεν ηταν κακα,ισως να μην την αλλαζα,για να μην ξυπναει τελειως.Αλλα δεν μορω να την αφησω και μου συγκαει. :? Μακαρι να στρωσει...Ειναι κριμα,ειναι τοσο καλο μωρακι μονο αυτο μας τα χαλαει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ εγω παλι εχω το αντιθετο αν δεν φαει εστω και λιγο ξεσηκωνει ολους.απλα προσεξα καποιες μερες ετσι καποιες αλλιως.δηλ μια βδομαδα θα τρωει τελευταιο γευμα μεχρι της 12 παρα και μετα κανει απο μιση ωρα μεχρι κ 2ωρο για να κοιμηθει αναλογα με τη διαθεση το ποσο νσταζει και κοιμαται μεχρι τις 7 μπορει και 8 και την αλλη βδομαδα ξυπναει 4 με 5 ρολοι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

΄Νίκη μου θα πρέπει να κάνεις υπομονή και να δώσεις χρόνο στη μικρή σου να βρει τους ρυθμούς της...

Κι εμένα όταν ξυπνάει στις 4 έχειόρεξη για παιχνίδια αλλά θα του δώσω την πιπίλα και θα κοιμηθει...κι ακόμα όταν δεν κοιμαται τον παιρνω αγκαλιά και σε 5-10 λεπτά ξανακοιμαται..

Τωρα γι'αυτο που λες στην αλλαχτρα, μου το κάνει και μένα...δυσκολεύομαι πια να τον αλλαξω γιατι κουνιέται συνέχεια και τσιρίζε γελώντας!!!! :lol::lol::lol::lol:

Αν την αφήσεις μόνη μετά από ώρα δεν θα κοιμηθεί??? Δυστυχώς δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο παρά υπομονή!!!! Αφού δεν κλαίει καινα θέλει φαγητο νομίζω θα στρώσει...Τι ώρα την κάνεις μπάνιο?

Εγώ τον κάνω κατα τις 8, στις 10 τρώει και ξεραίνεται στον ύπνο αμέσως!!Ενδιάμεσα 8-10 κάποιες φορές μπορεί να κοιμηθεί κι αλλες μπορεί να παιζει και γκρινιάζει λίγο αλλα τουλάχιστον μετά κοιμαται..\

Αν την έκανες μπάνιο πιο αργα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα ξυπναει συνηθως μεσα στην τρελη χαρα και την ορεξη κατ ατις 5 το προι...κανει χαρουλες χαμογελα κλπ κλπ...τρωει...τον βαζω στο κρεβατακι του, του ενεργοποιω το μομπιλ και για καμια ωρα καθετε και παιζει μονος του γουργουριζοντας ασταματητα...μετα απο εκεινη την ωρα κλαψουριζει γιατι θελει αγκαλιτσα για να κοιμηθει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι μου μπανιο την κανω κατα τις 8.Μετα τρωει και καμια φορα κοιμαται,οχι παντα αναλογα τα κεφια...Την εχω κανει και στις 11μιση μπανιο αλλα δεν αλλαξε κατι.Ισα ισα που νομιζω πως την αναζωογονει και δεν κοιμαται μετα! :shock::o

Οχι,μονη της αν την αφησω δεν κοιμαται.Μετα απο πολληηηηη ωρα την παιρνει ο υπνος,αφου θα της εχω βαλει την πιπιλα 500 φορες...Αλλα και παλι ξυπναει και ξανακοιμαται και παλι απο την αρχη...Ανα δεκαλεπτο αυτο....Και οταν την εχω αγκαλια ψευτοκοιμαται και μολις την αφησω κατω ξυπναει...η αληθεια δεν εχω το κουραγιο να την νανουριζω μεσα στα ξημερωματα και τις πιο πολλες φορες την βαζω στο καλαθακι και οτι γινει...Καμια φορα με παιρνει ο υπνος απο την κουραση και ας ειναι ξυπνια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα μανουλες!!!

Βρε Νικη τι σου κανει αυτο το νινι;Εμενα ευτυχως ειναι περιπου 20 μερες που τα εκοψε αυτα.Δεν του δινω πια συμπληρωμα το βραδυ.Κοιμαται ολη τη νυχτα μονο με στηθος.Σου ειχα πει οτι για καποιο διαστημα του εδινα αλλα δεν ετρωγε πολυ και του το εκοψα.

Σας βαζω και μια φωτο με τη Σοφι την καμηλοπαρδαλη.

post-15089-13873938020999_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νίκη μου οντως το μπανιο μετα τις 10 τα ξεσηκώνει...το επαθα κι εγω μια φορα! Ελπιζω να βρεις λύση!

Τονια μου εχετε κι εσες τη Σοφη? Κ εμεις!!! Μονο που την ξεχασαμε στο χωριο στους γονεις μου κ μας λείπει!! :D:D

Φατσουλα ο γιοκας σου!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τονια πολυ γλυκας ο γιος σου!Τα εχει ξετρελανει τα μωρακια μας η Σοφη!Χαχαχα!

Ευχομαι να στρωσει η μικρη,τι να πω...Παιρνω κουραγιο απο σενα που σου εκανε τα ιδια και τελικα εστρωσε...

Τελικα την κρατησε ο αντρας μου 2 ωρες το απογευμα και κοιμηθηκα λιγο και στανιαρα.Για να δουμε τι θα γινει και αποψε...Προς το παρον την εκανα μπανιο κατα τις 8,εφαγε,εριξε και ενα κλαμα γιατι βαρυστομαχιασε και τωρα κοιμαται.Αλλα στις 12 θα την ταισω στον υπνο της μηπως γλιτωσω και δεν ξυπνησει στις 3...Ευτυχως αρχισε και πιανει το στηθος μεσα στον υπνο της γιατι πρωτα δεν το επιανε να φαει αν δεν ξυπνουσε..Μακαρι να κοιμηθουμε αποψε!!!

Παω να τσιμπησω κατι!Πεινασα!

Καληνυχτα σε ολες!Ευχομαι να εχουμε ολες εναν ησυχο υπνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααααααα μανουλες τι κανετε??

Εμεις ειμαστε καλα κ ολο γυριζουμε!!!!Προχτες τον ταισα στις 5.30 κ τον πηρα κ φυγαμε πηγαμε στην κουμπαρα μου που εχει κ αυτη ενα μπεμπη 5 μηνων..κατα τις 8,30 που ετοιμαζομουν να φυγω αρχισε να γκρινιαζει για να φαει..τον εβαλα στο αμαξι σταματησε φτασαμε σπιτι κ 9.10 εφαγε 200μλ!!Μετα βεβαια του εκατσε κ δεν κοιμοταν ..ετσι κ γω τον εβαλα για μπανακι 11 το βραδυ..11.30 ξερος!!

Εμας λειτουργει το μπανακι παντως στο θεμα υπνου!!

Βεβαια εχασε το γευμα των 12 κ ξυπνησε 3.30 εφαγε 110 κ παλι νανι..6 νιαουρισε τον πηρα κοντα μου κ κοιμηθηκε μεχρι 7,45 οπου ξυπνησεκ εφαγε 150!!Εφυγα για αποτριχωση (ναι σαν να εγινα γυναικα παλι)κ τον αφησα να κοιμαται μ ε τον αντρα μου στο σαλονι..γυρισα 12 κ ακομη κοιμοτουσαν..ξυπνησε κ εφαγε αλλα 150..τον ξαναπηρα κ πηγαμε για ψωνια!!Του πηρα ενα ωραιο τζινακι με μπλουζακι κ μπουφανακι τζιν παλι τρελλα..μετα πηγαμε τζαμπο πηρα κ κατι αλλα που ηθελα κ γυρισαμε 4!!Κανενα παραπονο για φαι τον ταισα κ εφαγε αλλα 150!!Ξαναφυγαμε πηγαμε με τον αντρα μου για φαγητο κ Κωτσοβολο(πηραν εναδωρο γαμου που ηθελα κ χρωσταγα αποτοτε που γεννησα καφετιερα τασσιμο)Γυρισαμε σπιτι 8 κ εφαγε 180!!Κ ξαναβγηκαμε πηγαμε στο ζευγαρι που μενει ακριβως διπλα μας..εκει ειχε πλεον γκρνια κ μετο δικιο του αφου ηταν ολο βολτες οοοολη μερα!!τελικα στις 11 εφαγε μονο 70 αλλα κ κοιμηθηκε 12!!

Κ ξυπνησε 3,30 εφαγε 100 παλι κ κοιμηθηκε κ ξαναφαγε 8 παλι150!!

Εμενα το θεμα ειναι πως το γευμα των 12 δεν τρωει παντα εως πολυ συχνα..γιατι νυσταζει κ οταν νυσταζει δεν τρωει!!Ετσι βλεπω να αργουμε να κοβουμε το βραδυνο!!

Αυτο πουκαταλαβα ειναι πως στο 4ωρο μου τρωει πλεον καλα!!

Βεβαια φοβαμαι πως ετσι γρηγορα που τρωει μην μου βαρυστομαχιαζει..αλλα δεν του κανω πανω απο 150 περα απο το γευμα των 8-9 μιας κ 12 δεν θα πολυφαει!!

Οπως καταλαβατε πηρα το αμαξι κ δε με κρατα το σπιτι!!! :D:D:D:D

Σημερα θα παμε να φερουμε την πεθερα μου!!!!!Τι χαρα!!!!Θα χω κ βοηθεια!!Θα χει κ αδεια ο αντρας μου καλα θα μου παει το επομενο 10ημερο!!

Μαρακι δεν το ξερα για την αλλη ομαδα γαι τον τιτλλα αυτο με τιλο!!υτο με τις τσιριδες μια χαρα μου ακουγετα κ επικαιρο!!!

Νικακι υπομονηηηη!!!!!!Κ γω αυτο κανω!!!!

Γιελιζακι,Χρυσα,Ιφι,Ευακι κ σε ολες τις μανουλες φιλακιαααααααααα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδιααααα....καλε τι θα γινει θα ανοιξουμε το 17?

κατερινακι ποιος σε πιανει τωρα με το αμαξι....κ εγω χθες το πηρα επιτελους απο το συνεργειο...μου κακοφανηκε 10 μερες χωρις αμαξι...μου δενονται τα χερια κ τα ποδια :lol::lol:

νικη αν δοκιμαζες να στην φερνει ο αντρας σου κ να την θηλαζεις ξαπλωμενη που λεγαμε κ τις προαλλες?εσυ μονο να την ταιζεις κ μετα να την βαζει ο αντρας σου για υπνο κ εσυ να κοιμασαι.

εμενα σημερα ξυπνησε 7.20 το πρωι κ για 40 λεπτα τραγουδουσε-κλαψουριζε μονη της...ειχε πολυ γελιο...αου αου μονη της...εριχνε κ ενα ψευτικο κλαμα :lol::lol::lol: απο εκεινη την ωρα ομως μεχρι κ τωρα δεν εχει κοιμηθει καθολου...πρωτη φορα τοσες ωρες χωρις υπνο...κοιμαται 5 λεπτα κ μετα ψευτοκλαψουριζει...την κουναω στο ριλαξ...κοιμαται αλλα πεντε λεπτα...φτου κ απο την αρχη...τωρα περασε τεταρτο κ ακομα δεν ακουστηκε, αντε να δουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!Αντε ας το ανοιξει καμια πιο παλια το 17!

Περασαμε αλλη μια νυχτα τελεια,αν και αργησε λιγο να κοιμηθει,γυρω στις 2.Δεν ξερω τι τον πιανει την τελευταια εβδομαδα και στο γευμα των 10-11(αυτο ειναι το τελευταιο μας συνηθως)κλαιει παρα πολυ ρευεται συνεχεια,βγαζει γουλιες και εχει πολλα αερια.Ουτε με χαμομηλακι δεν ηρεμει και τελικα αφου βγαζει σχεδον τα εντερα του,που λενε,τον ξαναβαζω στο στηθος,τρωει μονο απο το ενα και ξερενεται για κανα 7ωρο.Υποφερει ομως ο καημενουλης μου μεχρι να κοιμηθει.Μπορει να κλαιει για 2-3 ωρες.

Εντομεταξυ εχει να μου κανει παλι κακα απο την Δευτερα.Μια κουτσουλια μου εκανε μονο εχθες.Αν δεν κανει εως αυριο θα του βαλω υποθετο.

Σημερα μας φερανε και ενα καινουριο στρωμα που ειχαμε παραγγειλει απο την box strom για την κρεβατι μου.Το παλιο αν και 3χρονων ειχε γινει χαλια και πονουσε τρομερα η μεση μου και η πλατη μου,η οποια ειναι ηδη επιβαρυμενη με τον θηλασμο.Γιατι βρε κοριτσια η αληθεια ειναι οτι οσα μαξιλαρια και να βαλω δεν βολευομαι απολυτα.Χερια και μεση χαλια.

Κατερινα μου καλα κανεις και πας βολτες.Κι εμεις εχθες τον πηγαμε μια βολτα στην αγορα.Τον θηλασα στις 6 το απογευμα,πηγαμε βολτα και γυρισαμε στις 9.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερεεες χαθηκα λιγο...εχει ιντερνετ μονο στο μαγαζι η μαμα μου και οτνα ερχομαι μιλαω με τον αντρα μου στο skype και μετα φευγω..παντως εχω κουραστει πανω κατω...βαλε μωρο στο καθησμα..βαλε χριστοφορο...βαλε τσαντα μωρου τσαντα δικια μου..βγαλε ποδοσακο κλεισε καροτσι..και μετα βγαλτα ολα μολις φτασεις και ξανα μανα,...μιλαμε εεε δεν μπορει κανα κιλο δεν θα εχω χασει...εμεις με το βραδινο υπνο μια χαρα ειμαστε...τρωει τελευταιο γευμα 9.30-10.00 και μετα παλι 5.00-5.30...την ημερα ειναι το θεμα...μιλαμε κοιμαται μονο στην αγκαλια και μολις την βαζω κατω ντανν το ματι...αν δεν βολευτει κιολας αρχιζει τα ουρλιαχτα αλλο πραγμα...μεχρι να ερθει το βραδυ να την ταισω τα εχω παιξει...και πεφτω μετα και εγω ξερη αλλα τουλαχιστον ειναι και αυτη ξερη...ομως ολη μερα δεν προλαβαινω να παιξω οσο θελω με το αλλο μου παιδακι...ειναι βεβαια που δεν ειναι εδω ο αντρας μου να κανουμε αλλαγες...περιμενω πως και πωςνα ερθει γιατι εχω λαλλησει...ρε κοριτσια τι κολλημα με τη σοφη??μα καλα τοοσο καλη ειναι??για πειτε το σαιτ που την εχει...την ειχα δει στο ειμαι μαμα αλλα δεν ασχοληθικα κιολας...ολες καλααα ανοιγουμε νεο ποστ/??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xθες βραδυ εζησα την πιο εφιαλτικη νυχτα της ζωης μου...Κατα τις 12 πηρα την μικρη και πηγαμε στο δωματιο να κοιμηθουμε.Ο αντρας μου ελειπε,ηταν νυχτερινος...Θα την ξυπνουσα πρωτα να φαει.Οπως την σηκωσα και πηγα να την βαλω στο στηθος εκανε σαν να καταπινει.Την εβαλα στον ωμο και την χτυπησα στην πλατη να ξεπνιγει.Μου το κανει συχνα αυτο.Το μωρο αρχισε να μπουκωνει,το κορμακι του εγινε ακαμπτο και δεν μπορουσε να ανασανει.Ματαια προσπαθουσα να την συνεφερω,την εβαλα το κεφαλακι να κοιταει το πατωμα και την χτυπουσα,αλλα τιποτα....Το μωρο μου ειχε γινει μπλε...Αρχισα να φωναζω βοηθεια για να με ακουσει η μαμα μου που εμενε απο κατω.Ετρεξα στις σκαλες,πως δεν σκονταψα δεν ξερω.Βγηκε η μαμα μου και προσπαθουσε να της ανοιξει το στομα για να αναπνευσει.Εβγαζε σαλια απο το στομα και υγρα αποτην μυτη και δεν αντιδρουσε.Πηρα αμεσως τον παιδιατρο και του ειπα να ερθει.Ευτυχως μενει κοντα στο σπιτι μας.Στο μεταξυ ψιλοσυνηλθε το μωρο αλλα παλι εκανε ηχους και δυσκολευοταν αν αναπνευσει.

Ηρθε ο γιατρος,την εβαλε και εκεινος μπρουμτα και την χτυπησε εντονα και επιτελους εκλαψε...Την εξετασε,την ακροαστηκε και μου ειπε πως ειναι ενταξει.Εγω φυσικα ειχα καταρρευσει,σκεφτομουν πως αν παθαινε τπτ το μωρο μου δεν την θελω την ζωη μου....Της εκανε και την μυτουλα με αυτο που τραβανε τις μυξες και εβγαλε απειρα υγρα,μυξες και γαλα...Ενω της την καθαριζω καθε μερα.Της ανεβηκε το γαλα και μπουκωσε...

Φυσικα δεν κλεισαμε ματι,ολο το βραδυ την ειχα πανω μου μια εγω και μια η μαμα μου...

Ο γιατρος μου ειπε πως ειναι απο την λαιμαργια της.Σκεφτομαι να αντλω πιο συχνα για να ελεγχω ποσο τρωει.Δεν ξερω τι αλλο να κανω...Φοβηθηκα τοσο πολυ.Απο χθες κλαιω συνεχεια και τωρα που σας γραφω κλαιω...Καμια μανουλα να μην δει ετσι το παιδακι της....Νομιζω πως αυτη η εικονα δεν θα βγει ποτε απο το μυαλο μου...

Φυσικα δεν προκειται να την βαλω στο δωματιο της,για πολυυυυ καιρο...Θα μεινει διπλα μας,να κοιμομαστε αγκαλιτσα.Δεν θελω να σκεφτομαι τι θα συνεβαινε αν ηταν μονη της και εγω κοιμομουν στο αλλο δωματιο!!!

Ευχαριστω την Παναγια που εσωσε το μωρακι μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!!καλα αυτη η σοφη εχει κανει παταγο!!!απο το αμαζον?και τους αρεσει για τα δοντακια τους???

κατερινα ολο βολτες,τελεια!!!καλα κανεις γιατι ο χειμωνας εεεεεερχεται!!!

beboulino δυσκολα περνατε,σε καταλαβαινω ποσο να ναντεξεις χωρις βραδινο υπνο :?:? κανε υπομονη,το μουτρακι σου σαγαπαει και σε παιδευει!!!

τονια χαχα!!!τρελα ο γιος σου με τη σοφη,τι χαρα εινα αυτη!!!και η δικια μου εχει 3 μερες που στο τελευταιο γευμα μετα μπανιο 8.30-9.00 γινεται πανικος!το μπιμπερο στο στομα και το ψαχνει,θελει να φαει και απο τα κλαματα δεν μπορει,θελει πιπιλα και απο τα κλαματα δεν μπορει,θελει να κοιμηθει και απο τα κλαματα δεν μπορει,δεν ξερει τι θελει!!!!και μου βγαζει και γουλιτσες.αχ κανενα 2ωρο και μεχρι τισ 10.30 ξεραθηκε!καλε χθες τοσο πολυ που εκλαιγε θημηθηκα την μεθοδο σεσουαρ και με το που το εβαλα τεζα η κυρια,πως δεν το σκεφτηκα νωριτεραααααααααααα.τονια καντο και εσυ!αλλα σημερα αρχισε απο το πρωι η γκρινια,δεν κανει καθολου υπομονη για να ετοιμασω το γαλα,πειναει ξαφνικα και παρα πολυ,αχ ρε κοριτσια εγω γελαω με αυτα,δεν μενοχλουν σκεφτομαι οτι θα μεγαλωσει και θα περασουν και θα τα σκεφτομαι και θα ξαναγελαω.παντως βραδυ δεν ξυπναει καθολου.αλλα μερα επισης δεν κοιμαται καθολου,10 λεπτα στο ριλαξ και το ματι γαριδα!!!!

αυτα κοριτσια,πολλα φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι παθατε?παναγια μου,δοξα το θεο που ειναι καλα το μωρο σου.σοκαριστικα και μονο που το περιεγραψες.μπραβο που αντεδρασες σωστα τετοια στιγμη,

εχεις δικιο δεν θα υπαρχει κατι πιο σοκαριστικο για μια μανα,παναγια μου!τι να πω να μην κλαψεις?δεν γινεται,ο φοβος που βιωσες πως θα βγει..κλαψε και προσπαθησε να σαι ηρεμη οσο μπορεις..δεν εχω λογια,μου κοβονται τα ποδια και μονο στη σκεψη.

και ολο αυτο απο λαιμαργια?μπουκωσε η ψυχουλα και δεν το αντεξε.κανε αντλησεις μεχρι να ηρεμησεις θα σε βοηθησουν να δεις αν τρωει την ποσοτητα που πρεπει για τους μηνες της και θα καταλαβεις αν οντως τρωει μεγαλες ποσοτητες.τι να πω ρα μπεμπουλινο πανω απολα ηρεμια οσο μπορεις!την αγαπη μας και την προσευχη μας να ναι καλα το μωρακι σου και να μην ξανασυμβει ποτε! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ευχαριστω πολυ Παρασκευη μου.Καμια μανουλα να μην το ζησει αυτο...Ολη μερα σημερα την εχω αγκαλια και κλαιω...Αν μου παθαινε τιποτα θα επεφτα απο το μπαλκονι,αυτο μονο σκεφτομουν χθες βραδυ...Σε καποια φαση λεω παει,το εχασα το μωρο μου,Παναγια μου δωσε μου δυναμη! :cry: Τρομοκρατηθηκα τοσο πολυ,εχω σοκαριστει πραγματικα...Δεν ξερω πως θα βγει αυτη η εικονα του μωρου απο το μυαλο μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοπελα μου τιπερασες οπως ειπες καμια μανα να μην το ζησει ποτε...να ευχαριστησεις την παναγια με οποιο τροπο εσυ νομιζεις για το παιδακι σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bρε Νικη μου!!!

Το επαθα κι εγω πριν 20 μερες αλλα οχι τοσο σοβαρο οπως η κορη σου.Αυτη η ακαμψια στο σωμα ομως και το χρωμα στο προσωπακι του δεν μπορω νατο ξεχασω.Ηταν ο αντρας μου στο σπιτι ευτυχως αν κι αυτος ωρες ωρες ειναι αργα τα ζα,μεχρι να παρει χαμπαρι......Ευτυχως συνηλθε με το 3ο χτυπημα στη πλατη.Ετρεμα σαν το ψαρι εκλαιγα και δεν μπορουσα ουτε αγκαλια να τον παρω να τον παρηγορησω.Τον αλλαζα εκεινη την ωρα και πνιγηκε με τοσαλιο του,το οποιο γαμωτο ειναι πολυ πηκτο καποιες φορες.Αλλα αυτο που μας περιγραφεις εσυ ειναι τρομερο και ταραχτηκα παρα πολυ τωρα.Πως γινεται ομως εμεις οι δυο να περναμε σχεδον τις ιδιες καταστασεις μπορεις να μου πεις;Ωρες ωρες διαβαζω αυτα που γραφεις και ειναι και ειμαι εγω.Μου κανει εντυπωση!

Παναγια μου σκεπαζε τα μωρακια μας!!!!!!!

Παρασκευη τι κανεις;Θα τη δοκιμασω τη μεθοδο σεσουαρ.Αν και αν δεν βγαλει αυτος απο το στομαχι του πηκτα γαλατα δεν κοιμαται.Λες και ειναι αχωνευτο γαλα απο ολα τα προηγουμενα γευματα.Δεν ξερω πια....Αφου κοιμαται μετα παλι καλα.Πολυ καλυτερα απο πριν που δεν κοιμοταν καθολου μεσα στη νυχτα.Μπορει να ξυπνουσε στις 12 τα μεσανυχτα και να κοιμοταν στις 10 το πρωι.Παναγια μου τι ηταν κι αυτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια μου!!!

Αχ βρε Νίκη μου τι περάσατε!!! Μόνο που το διάβασα σφίχτηκε η καρδιά μου!!! Σημασία έχει που είναι καλά το κοριτσάκι σου!!! Την προστάτεψε η Παναγία όπως λές!! Περαστικά σας!

Δεν διάβασα τίποτα άλλο κοριτσάκια, συγχωρέστε με που δεν σχολιάζω!

Παρασκευή διάβασα που ρωτάς πώς να βάλεις τικερακι.. στην πρώτη ευκαιρία που δεν θα έχω τον μικρό αγκαλιά και θα γράφω με 2 χέρια, θα σου πώ!!

Τόνια είδα τη φωτό του Μιχαήλ!! Κούκλος είναι φτού φτού!!!

Πάω να ανοίξω το 17!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τονια μου και εγω το εχω σκεφτει αυτο!Συνεχεια παρομοιες καταστασεις ζουμε,λες να ειμαστε αδελφες ψυχες;

Τα χρειαστηκα χθες,γιατι εμενα η μικρη δεν συνερχοταν,εκανε τουλαχιστον ενα 10λεπτο για να ξεπνιγει εντελως.Την χτυπουσα και δεν αντιδρουσε...Παναγιτσα μου,σε κανεναν να μην τυχει!

Παντως τελικα ειναι πολυ σημαντικο να εχουμε διπλα μας το μωρο...Και ας κακομαθει και ας μην θελει το δωματιο του μετα...Αν ηταν σε αλλο δωματιο δεν θελω να σκεφτομαι τι θα ειχε συμβει...

Και εμενα βγαζει πηχτα γαλατα και πολλα σαλια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...